SPLENDICOL HET BLOEMENCORSO TE NOOROWIJK AAN ZEE. fr UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. Acte-Tasschen i 2.95 a Folo H. C. Admiraal, Noordwijk. Op den boulevard te Noordwijk ie gistermiddag een bloemencorso gehouden, dat zeeT goedgeslaagd mag heeten en zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Een der praalwagens uit den stoet, voorstellende „De Noordw. Reddingsbrigade", AALSMEER. L C. Rinkel t ln den ouderdom van 72 jaar overleed 'Maandag te Aalsmeer-Oost de heer C. Rinkel, in leven bode van diverse vereenigingen. De heer Rinkel was hier en in de naburige Haarlemmermeer een zeer bekende persoon lijkheid. PLm. 50 jaar beeft hjj met zijn broeder vorig jaar October overleden diverse functies waargenomen. Met hem ia weer een van het oude, stoere geslacht heengegaan. Donderdag wordt zjjn stoffelijk overschot op de Oud-Kath. begraafplaats ter aarde besteld. Dat hjj ruste in eeuwigen vredel De echtgenoote van W. v. Z., aan den Aalsmeerdtrdijk, had Maandagmorgen het ongeluk met haar kleeren in aanraking te komen met een brandend fornuis. Het gevolg was, dat haar japon in brand ge raakte. Op haar hulpgeroep snelde haar echtgenoot toe, die er in slaagde het bran dend kleedingstuk over haar hoofd uit te trekken. Met brandwonden aan de handen kwam de vrouw er nog goed af. HAARLEMMERMEER. De heer W. van der Weyta, te Vijf huizen, ia geslaagd voor heit examen hoofdakte. KATWIJK AAN DEN RUN. De jongeheer K., werkzaam bij bakker K., in de Voorstraat, reed door een kleine onachtzaamheid in „De Pan" tegen een auto op. Deze kon daar wel tegen; echter niet het rijwiel, dat met de bakkersmand geheel vernield werd, tot schade van zijn patroon. Betreffende het kinderfeest, te houden op 30 Aug. a.s., zj nog opgemerkt, dat de feestelijkheden voor de kinderen namiddag te 3 uur beginnen. Op dien tijd moeten de kinderen op het terrein der Oranjevereeni- ging, nabjj het woonwagenkamp, aanwezig zijn. KATWUK AAN ZEE. Dr. W. Aeg. Timmerman, gouverne- nements-arts bij den D. v. G., alhier, is bestema voor uitzending naar Ned.-Indiè. Aan de gemeentegaafabriek alhier zijn aangesteld de heeren J. Timmermans, als magazijnknechtJ. Pijn, als gasovenstoker, en C. Guijt, als terreinwerker. NOORDWUK. Met ingang van 1 September 1928 Is tot agent van politie 2e klasre alhier be noemd de heer A. F. C. Hendrikse. (hans tijdelijk agent van politie. Het programma van het op 8 Sept. a.s. tijdens de Oranjefeesten alhier door de Muziekvereeniging „De Harpe Davids" ta geven concert is als volgt: 1. Psalm 150; 2. Oud Wilhelmus; 3. Amsterdam, marsch; 4 Antigone, Ouverture; 5. Meêrestrandde, valse; 6. Willem Teil Fantasie; Pauze; 7. Stead, Feast en True von Teike8. Jenutta, valse; 9. Honnorable Fantasie; 10. Wien Neerlands bloed; 11. Gezang 180. De beide minderjarige dienstboden wier opsporing door de Comm. van Politie alhier was verzocht werden door de Rot- terdamsche politie aangehouden, naar hier overgebracht en ter beschikking gesteld van den Comm. van Politie. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Het bloemencorso. Gistermiddag was alhier een bloemen corso georganiseerd, dat buitengewoon goed is geslaagd. Om halfdrie had de op stelling plaats in bet autopark aan de Noord-Boulevard. De jury, bestaande uit de dames mevT. Van Panthuya, mevr. B, Ruys, mevr. J. C. Everwijn, mevr. de Douairière Gevers van Kethel en Spaland had geen gemakkelijke taak, daar de deelnemers veel werk hadden gemaakt van hun inzendingen. De prijzen werden ale volgt toegekend: Groote groepen- Eereprijs: 10 Amazone» gekleed in costuum met de Noordwijksche kleuren; le prija: Arreslede met paard; 2e prijsDe elf Provinciën3e prijsDe be mande reddingsboot4e prijsKloos' „Noordwijk in den loop der eeuwen", luxe uitgaaf in groot formaat, plus vooretelling, van de Kaninefateo naar het Bollenbedrijf en de Badplaats. Kleine groepen: le prijs: Een wagentje met poney, met boer en boerin in costuum; 2e prijs: Vliegmachine „hoe de Engel6che leden van het Astronomisch congres in Noordwijk kwamen"; 3e prijs: Chmeezen in wagentje; 4e prijs: Groote zeekaak door jonge meisjes gedragen. Onder groote belangstelling werd met „Crescendo" voorop een rondgang door het dorp gemaakt. 5818 OEGSTGEEST. Da Winkelweek. Dat er verschil in beoordeeling van étalages en stands bestaat tussohen jury en publiek, moge blijken uit de volgende uitspraak van het publiek. Men vergelijke daarbij den in ons Blad van Dinsdag ge plaatsten uitslag van de jury. Winkelétalages. Mooiste étalage: Eereprijs; L. v. d. Putten; le pr. L. v. d. Puttsn; 2e pr. W. J. Woestenburg; 3e pr. J. G. Schrijvers. Verkoopkrachtige étalage: le pr. J. M. Hoogeveen; 2e pr. C. P. J. v. d. Zalm; 3e pr. H. Kranenburg. Standhouders: Eereprijs: H. Kranenburg; le pr. J. P. Meijers; 2e pr. H. Kranenburg; 3e pr. A T. Kraan. In onzen uitslag van gisteren (beoordee- ling door de jury) is in de rubriek stand houders de naam van den tweeden prijs winnaar weggevallen; deze was de heer J P. Meyers, wien het publiek den eersten prijs toekende. De drie laatsten behaalden een gelijk aanta. stemmen voor den eersten prijs, zoodat bjj loting een le, 2e en 3e prijs moest toe gewezen worden. Wie van het publiek de uitspraak van de jury het dichtst heeft benaderd, zal nog nader worden bekend gemaakt. SASSENHEIM. Een étalage-wedstrijd. Ter bespreking van een étalage-wedstrijd tijdens de aj. feeeten, alhier te houden, waren de winkeliers ter vergadering opge roepen in „Het Bruine Paard". De opkomst was goed te noemen. Namens de winkeliers in de Floris Schou- tenstraat werd medegedeeld, dat die straat tijdens de feesten een winkelweek zal houden en zij dus niet zullen meedoen en, volgens hen, ook niet de winkelier^ die aan de Winkelbeurs deelnemen. De vergadering besloot evenwel bjj meer derheid van stemmen den étalage-wedstrijd toch te doen doorgaan. Teneinde een organisatie van winkeliers in het leven te roepen werd een oommissie benoemd, die een en ander zal voorbereiden. Ook is het de bedoeling voor de geheele gemeente een winkelweek te houden, maai voorloopig den étalage-wedstrijd als hoofd doek Deze oommissie bestaat alt de heeren: M. v. Hage, J. W. de Gruyter, C. D. van Goeverden, W. v. Diggele, J. A Mathfit, M. Steijnman en J. van Breukalen. TALKENBURG. Bnigeilijke Stand. Ondertrouwd: J. Korpershoek en M. Vooys van Katwijk a. Zee. Getrouwd: J. L. Postmus en J. Hoogewo- ning van Rijnsburg. VOORSCHOTEN. Etalage-wedstrijd. Eindelijk kregen wij Dinsdagavond weer etalages te zien. Nagenoeg den geheelen dag had men bij de winkeliers de winkel ramen gesloten gehouden, waarachter met bekwamen spoed gewerkt werd. Door de winkeliersvereniging „T. 0. S, E. A" werd een etalage-wedstrijd gehou den met het doel aan de ingezetenen te doen zien, dat er ter plaatse kans van sla gen is, wanneer door een klant naar een artikel wordt gevraagd en men reisjes naar naburige gemeenten niet behoeft te maken. Moge de nog jonge vereeniging en niet min der de winkeliers succes hebben met hun streven. Door een dertigtal winkeliers werd aan dezen wedstrijd deelgenomen, behalve dan nog de winkeliers die buiten mededinging waren Het gaf in deze gemeente gisteravond een gezellige drukte, de etalages bokken veel belangstelling en toen eenmaal alle lichten waren ontstoken bleef het tot laat in den avond druk op straat Er is in het algemeen zeer veel werk ge maakt, al is het jammer dat eigen initiatief bij een enkele te kort schoot en deskundige hulp werd ingeroepen. Waar het publiek tot jury is gekozen en aan de beoordeeling prijzen zijn verbonden, zullen wij nalaten namen te noemen. In vele gevallen heeft men te veel willen laten zien waardoor een onrustig geheel wordt verkregen en een artikel niet zoo goed tot zijn recht komt. De etalage-wedstrijd duurt tot 81 Augus tus a.s. en zij, die gisteravond thuis bleven, moeten wij met klem aanraden de winkels t« gaan zien, want zij zijn het dubbel waard. WASSENAAR. Nachtelijk onderzoek op het landgoed van de Koningin. Eergisteravond om half elf waarschuwde de inspecteur van Wassenaar de Haagsche politie, dat er bij hem bericht was geko men, dat er zich verdachten bevonden op het landgoed van de Koningin, de Raap horst. Wassenaarsche en Haagsche politie zijn er dadelijk met de Rijkspolitie en de marecaussée op uitgetrokken. De honden „rivierden" alle struikgewas af. De politie mannen zochten onder de boomen. Tot vier uur gisterochtend is het onderzoek zonder resultaat voortgezet Gistermiddag is weer een aantal politie mannen met honden het landgoed opge gaan. Gisterochtend kwam er nog bericht, dat een verdacht persoon gezien was op Duin- digt. Ook daar is alles zonder resultaat afge zocht Anto ln vlammen opgegaan. Gisteravond omstreeks halfelf ia vermoe delijk tengevolge van kortsluiting op den rijksweg nabij de Haagsche Schouw een nieuwe Peerless-auto, toebehoorende aan den heer Santbrink te Amsterdam in brand geraakt en dooT het vuur totaal vernield. Door het springen van de benzinetank verspreidde de brandende vloeistof zich over den weg, zoodat de auto's van weers zijden moesten stappen. De eigenaar deed alle moeite om de brandweer of de politie te bewegen assistentie te verleenen, doch tevergeefs En toen de heer S. zich ten slotte aan het bureau van politie vervoeg de en daar een roode lantaarn vroeg ten einde deze bij de wrakstukken te plaatsen, werd hem door den dienstdoenden politie man ten antwoord gegeven, dat hij de be schikking had over slechte één roode lan taarn, welke hij in geval van storing in de electriscfhe lichtleiding zelf noodig zou kun nen hebben. Toen na eenigen tijd de garagehouder V. d. Ameele uit Oegstgeesrt den totaal waardeloozen wagen kwam weghalen, ble ken de eenige bruikbare voorwerpen, de koplampen nog ontvreemd, Deze zijn evenwel later weer opgespoord. ZOETER WOUD E. Burgerlijke Stand. Geboren: 'Aartje, D. v. G. van Beveren en J. van Osnabrugge. Andriee, Z. v. A. v. d. Linde en J. Leune. Martinne Antoniu», Z. v. Oh. C. van Leeuwen en P. H. Heemskerk. Adriana Maria Catha- rina, D. v. A. van Diemen en Th. J. den Eisen. Wilhelmus Theodoras, Z. v. C. Zandbergen en Joh. van der Zon. GetrouwdAntonius Vreem 33 j. en He lena v. d. Akker 28 j. Ondertrouwd; Johannes van Zomeren 54 j en Catharina Paats 38 j. Johannee Vermeij 28 j, en Jacoba van Tol 25 j. Overleden Johanna Hendrika Witteman 47 j., echtgenoote van C. van Diest. ALPHEN. De heer F. H. M. Baars alhier is be noemd tot stationschef te Gorinchem. Dinsdagmorgen kwam de scholier B. van de Oranjeschool tijdens het spelen zoo danig te vallen dat de jongen zijn linker pols brak en zich onder behandeling van dr. J. M. moest stellen. BODEGRATEN. Groots brand in auto-garage. Drie anto'z door het vnnr vernield. Gisteravond ongeveer halftien was de vrachtautorijder v. d. P. bezig met het bij vullen van zijn autoreservoir met benzine in de nieuwe paardenstal en garage aan de Nieuwe Markt, eigendom van de firma Scheer en Karman en bewoond door den heer E. Brouwer. Plotseling ontstond door de een of andere oorzaak brand in de auto. v. d. P. trachtte met een stok de handrem men weg te slaan om de brandende auto naar buiten te rijden doch sloeg daarbij ten gat in het benzine-reservoir. Onmiddellijk spoot met groote kracht de benzine, natuurlijk direct brandend, naar achteren in de garage, alles wat zich in de omgeving bevond in brand zettend. Die omgeving was trouwens zeer brandbaar. Behalve deze auto bevonden zich nog in de garage een andere vrachtauto van den dienst van Aalst op Rotterdam, die zelfs nog gedeeltelijk geladen was. voorts een autobus van den dienst BodegravenZeg veldWoerden een volgeladen wagen met stoelen, rietwerk, mandenwerk en matten, een houten bestelfiets enz. enz. Onmiddellijk brak dan ook een felle brand uit. De naast de garage wonende koster der Ned. Herv. Kerk, tevens belast met het onderhoud der brandbluschmidde- len maakte direct alarm en met enkele om wonenden, waaronder zich vooral de Ned. Herv Pred. ds, Pott onderscheidde, haalde hij standpijp en slangenwagen der water leiding uit de bewaarplaats. Deze waren heel spoedig opgesteld, maar door den ge ringen druk viel er web"'" uit te richten. Alleen de groote motorspuit kcm wat uit richten gnaar het wachten hierop duurde wel wat lang. Deze moest toen door het weiland achter het gebouw de brand woedde aanvankelijk voornamelijk achter naar een sloot gereden worden. Toen de pomp in werking werd gesteld bleek de sloot te weinig water en teveel bagger te bevatten, zoodat weinig kon worden uit gevoerd. Daarna werd de reserve baby epuit gehaald, die op dat punt wel kon werken en heel goed werk deed. Toch deed zich het gemis van de groote watermassa's van de motorspuit voelen. Het aangrenzende huis van den heer van Kruil liep groot ge vaar. Wel kon men dit door nat houden aanvankelijk nog houden, maar het vuur, steeds nieuw voedsel vindend in de opge slagen benzine-voorraden woedde al feller en feller. Aan de voorzijde, waar ook de bovenwoning van den heer Brouwer zich bevond, was het eveneens één groote vuur zee, zoodat het ergste moest worden ge vreesd. Bovendien kwam er werkelijk ge vaar voor het naast den heer van Kruil gelegen groote Beursgebouw. Na eenigen tijd gelukte het den motorspuit uit het wei land te brengen naar de overzijde der markt, een honderd meter verder, waar zich een helderen sloot bevond. Met groote kracht werd toen op drie wijzen het vuur bestreden en mocht het ook geluk ken den brand te blusschen. Toen was ech ter niets meer te redden. De voorgevel met een deel deT zijgevel van het hoofdgebouw stonden nog, maar alles was tot het laatste toe uitgebrand. In vergelijking tot de waler- leidingspuit was het werk van de baby spuit die nu voor het eerst bij een feilen brand dienst deed, werkelijk schitterend. De autospuit alleen kon echter het vuur blusschen. Jammer, dat deze niet dadelijk met volle kracht dienst kon doen. De belangstelling van het publiek was natuurlijk overweldi gend. Tot halftwaalf toe, toen niets anders dan zwarte muren meer overeind stonden, kon men over de hoofden loopen. Onder de aanwezigen bemerkten wij o.a. ook den ■burgemeester. De inhoud van de garage ii totaal verbrand. Men kan zich voorstellen hoe de gewaarwording zal zijn van den koopman in matten enz., wanneer hij van morgen zijn handelswaren komt halen. Niets was verzekerd, ook niet de vracht auto van den heer Van Aalst. BOSKOOP. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Dins dag as,, des nam. te 7 uur. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen. 3. Ingekomen Stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van B. en W. tot benoeming van drie leden voor onder zoek van begrootingen en rekeningen. 6. Voorstel van B. en W. tot benoeming van gedelegeerden der gemeente in de besturen van Bouwvereenigingen. 7. Voorstel van B. en W tot benoeming van twee gedele geerden in het bestuur der Coöperatieve Vereeniging „de Boskoopsche Veiling". 8. Voorstel van B en W. tot benoeming van twee gedelegeerden der gemeente in de Badhuiscommissie. 9. Voorstel van B. en W. om te besluilen tot aanvaarding van schenkingen, ten behoeve van het nieuwe gemeentehuis. 10. Aanbieding van B. en W. van de begrooting van inkomsten en uit gaven van het Burgerlijk Armbestuur, voor het jaar 1929 11 Aanbieding door B. en W. van de ontwerp-begrooting voor den dienst 1929 van het Electriciteitsbedrijf, de Gasfabriek en de Bronwaterleiding. 12. Aanbieding door B. en W van de ontwerp- begrooting met daarbij behoorende memorie van toelichting en verdere bescheiden voor den dienst 1929 13. Advies van B. en W. op een verzoek van de besturen der drie Bouwvereenigingen om ontheffing te ver leenen van de verplichting tot betaling van legesgelden voor bouwvergunningen, betref" fende den bouw van 87 woningen. 14, Aanbieding door B. en W. ter voorloopige vaststelling van de rekening van ontvang sten en uitgaven der gemeente over het jaar 1927 met daarbij behoorende beschei den, 15. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van de balans, winst- en ver liesrekening der gemeentebedrijven over het jaar 1927. 16. Aanbieding door B. en W, ter goedkeuring van de rekening van in. komsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1927. 17. Ad vies van B. en W. op adressen, houdende verzoek om medewerking te verleenen i. z, verbetering van den Middelburgschen en Bloemendaalschen weg resp. openstelling van die wegen voor het automobielverkeer, 18. Voorstel van B. §n W. om machti ging te verleenen niet-betalende huurders van de 15 eenvoudjge woningen der ge meente uit te zetten. 19. Rondvraag. 20. Sluiting. In de aanbieding van de begrooting aan den raad hebben B. en W. hun standpunt uiteengezet over de vorming van een wegen fonds ad f. 80.000, dat in vier jaren tijda gevormd dient te worden, en uit welk fpnds binnen drie jaren de wegen in de gemeente, die daarvoor in aanmerking komen, zullen worden verbeterd, verbreed, terwijl tevens nieuwe zullen worden aangelegd. De jaarlijksche storting van f. 20.000 in dit fonds, zal voor de helft gevonden worden uit de gewone middelen, terwijl de andere helft door de bedrijven behoort te worden opgebracht. HAZERSWOÜDB. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. van Klaveren geb. Reyenveld, D. J. Famerus, geb. Van Ofwegen, Z. A. de Vogel, geb. Hoogeveen, Z. W. van Staveren, geb. Vos, D. Ondertrouwd: D van Klaveren 68 j. en A. A. Zwemstra 36 j. Getrouwd: S. P. Mens 27 j. en W. Loomanl 22 jaar. W0UBRUGGB Naar wij vernemen zal de herdenking van de H. M. de Koningin, niet plaats heb ben in het gebouw „Immanuel"" maar in de Herv. Kerk. Het historisch onderwerp, dat ds. Nauta zal behandelen is getiteld! „Het geheim van Nederlandsoh verknocht heid aan Oranje." ZWAMMERDAM. De werkman S. alhier, bezig zijnde met het lossen van kolen aan het spoorweg station, had het ongeluk bij het afstappen van een wagen met een ring aan zijn vinger te blijven haken, waardoor zijn vinger totaal werd opengespleten. Na voorloopig te zijn verbonden, werd hij stond naar het Ziekenhuis te Leiden ge bracht, alwaar de vinger werd geamputeerd. De landbouwer v. D. alhier is de dupe geworden van oplichterij. Zekere O. uit Bo degraven, van beroep reiziger, kwam bij hep en kocht een partijtje kaas en verzocht deze kaas af te leveren bij V. in Bodegraven, v. D. kon dan des avonds terug komen om' zijn geld in ontvangst te nemen. Toen Van D. zich echter voor dit doel aanmeldde, vond hij 0. niet thuis. Een nader onderzoek maakte uit, dat èn mijnheer ên de kaas ver dwenen waren. RECLAME „DB CENTRALE" - HAARLEMMERSTB. H 5867 a-a 1 RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10