w UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. gehuld. Radeloos van pijn liep zij van de eene kamer in de andere, tot zij eindelijk onder de zoldertrap ineenzonk. De ouders, die reeds te bed lagen, kwa men op het hulpgeroep naar beneden snel len en poogden nog met kleedjes de vlam men te stuiten, doch het kind was over het geheele lichaam reeds met brandwonden overdekt. Van de kleeren, welke het kind aan Had fwas niets meer te bespeuren Hoewel de ontboden geneesheer nog ge tracht heeft de ergste pijnen te stillen, heeft het kind ontzettende pijnen geleden. Om streeks 12 uur is de ongelukkige overleden. Bij de hulpverleening hebben de ouders aan hun handen ook nog brandwonden bekomen. i SLIJPSTEEN UITEEN GESPRONGEN. Gistermiddag had op de scheepswerf te Mi Hingen een ernstig ongeluk plaats. Zekere P. H. Pastoors was bezig een stuk metaal te 6lijpen op 'n slijpsteen, toen deze uiteen sprong. P. kTeeg een scherp stuk teteen tegen zijn voorhoofd. De man zonk ineen en was direct dood. De ongelukkige .was sinds eenige maanden gehuwi pr'T VERDRONKEN. Zondagmiddag is te Almelo in het kanaal [Almelo—Nordhorn het 10-jarig zoontje van J. Kemper wonend aan den Vriezenveen- jBchen weg verdronken. Te SmiMe (Dr.) zijn, zoo' meldt het >,Hbld.", twee meisjes van dertien en zeven jaren, dochtertjes van de familie 'Benming, terwijl zij bij afwezigheid der ouders bij de steenfabriek aan het spelen waren, in, een, kLeiput .geraakt en. verdron ken^ IN DE MODDER GESTIKT. Te Buinen is zekere G. K. in een mod dergat gevalen en levenloos daaruit opge haalde MOTORONGELUK. De heer B. de Leeuw, uit Wolvega, is gistermorgen nabij Steenwijk met zijn motor fiets tegen een melkwagen gereden. Hij was onmiddellijk dood. Zijn broer, die als duo- rijder meereed, is levensgevaarlijk gewond, en later eveneens aan de gevolgen over leden, INBREKERS GESNAPT. Zondagavond omstreeks halfzeven werd Üjjd6ns afwezigheid der bewoners, ingebroken bjj den landbouwer Voetberg, te De Lutte, aan den straatweg OldenzaalDenekaaip. Uit een opengebroken kast werden een gouden horloge met dito ketting en een som gelds gestolen. Nog denzelfden avond arresteerden de mareohaussée's van Oldenzaal de daders te Denekamp. Het waren een Duitscher en een Pool, twee beruchte individuen, die nog heel wat meer op hun kerfstok hebben. Het gestolene was nog in hun bezit. Ze zgn naar de gevangenis te Almelo overgebracht. VECHTPARTIJEN OP DE KERMIS. De eerste kermisdag is er te Sittard reeds gevochten. Omstreeks 10 uur ont moette zekere v. D., uit Lutterade zijn kostbaas v. V. en diens echtgenoot©. Zater dag hadden zij reeds twist gehad en nu wilde v. D. eens met zijn kostbaas af rekenen. Met een mes bracht hij hem twee steken in den nek en nog een steek aan het hoofd toe. De man werd verlamd en zakte in elkaar. Per auto werd hij, na verbonden te zijn, naar huis gebracht. Da dader is voortvluchtig. j* BLIKSEM INGESLAGEN. Te Oirschot sloeg de bliksem in de wo ning van A. v. d. L., welke geheel afbrand de. Het vee en de inboedel werden gedeel telijk gered. Twee varkens en een aantal biggen en kippen kwamen in de vlam men om. KIND VERBRAND. Te [Willemstad is een 3-jarig kind van den heer J. in een t-obbe kokend water ge vallen en aan de bekomen brandwonden overleden- AUTO VERBRAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag ia op den weg achter de buitenhaven te Vlis- singen de auto van den heer S. leider van het bunkerstation van de Steenkolenhandels- vereeniging te Rotterdam vermoedelijk door een defect aan den motor, in brand geraakt. De heer S. wiat nog tijdig den auto te ver laten. Voor dat op dezen afgelegen weg hulp aanwezig was, was de auto geheel door het vuur vernield. Dat was erg naar voor n, dat n uw derden man verloor! Ja, als ik mijn vierden verlies, zal ik het niet overleven! plVI ALPHEN. In verband met de schietwedstrijden op 8 en 15 September a.s. is de prijsuitreiking van den gehouden prov. schietwedstrijd thans bepaald op Zaterdag 22 Sept. nam. half vijl in Hotel Rutten. Stationsstraat, alhier. Door niet voldoende acht te geven op het slopteeken van den verkeersagent kwam de wielrijder M. gistermiddag op den hoek van de Bruggestraat zoodanig in botsing met het vierwielig motorrijtuig M. 5543, dat zijn rijwiel ernstig weid beschadigd. Bij A. G. in de Burgemeester Visser straat ontstond in de keuken een begin van brand, doordat eenige kleedingstukken te dicht bij het gascomfoor lagen. De bewoners die den brand vroegtijdig bemerkten konden het brandje spoedig blusschen waardoor erger werd voorkomen. Het is de politie gebleken dat één van het drietal Boskoopers, die den tolgaarder de Gr. verleden week 's nachts mishandelden ook de persoon is geweest, die onzen plaats genoot B. wonende langs den Webtkanaa.1- weg heeft mishandeld. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. OUDE-WETERING. Gistermiddag maakte een gezelschap dames en heeren een pleziervaart over de Meren. Op het Braassemermeer alhier werd eenigen tijd vertoefd en men hield zich met zwemmen onledig. Bij dit zwemmen is ech ter een ongeval gebeurd, dat tamelijk ern stige gevolgen met zich bracht Toen nl. een der dames uit het water weer in de motor boot wilde stijgen werd onopzettelijk juist de schroef in beweging gebracht. De dame kreeg een slag van de schroef in het been, met gevolg dat een diepe vleeschwond ont stond. Hevig bloedende werd zij in allerijl naar dr. Van der Bijl alhier vervoerd, die de wonde hechtte. Hierna begaf het gezel schap zich weder huiswaarts. ROELOFARENDSVEEN. Gistermiddag reed mej. S. alhier in groole vaart om den Noordhoek alhier de al daar gelegen ophaalbrug op. Door de groote vaart raakte zij haar stuur kwijt met ge volg, dat zij tegen den grond smakte. Met een tamelijk ernstige wond aan het been en een schaafwond aan den arm moest zij zich huiswaarts begeven. WADDINXVEEN. De Oranjefeesten. Het programma voor de a.s. Oranje-fees ten op 31 Aug. is thans definitief vastge steld. Voonn. 6.30 Reveille te paard. 7.308 uur: Koraalmuziek vanaf den toren van het Raadhuis; 8.30; Optocht van schoolkinderen; Vanaf 10 uur: Ringrijden op fietsen en vervolgens volksspelen; Nam. 7 uur; Zanguitvoering van „De Lofstem" 8 uur: Orgelconcert in de Geref. Kerk; 9 uur (indien mogelijk) Filmvoorstelling. Concert. Het feestterrein is gelegen in den Putte- polder, ingang Noordeinde. Zooals men ziet biedt het programma verscheidenheid. Moge het weder nu ook mede werken, opdat het feest in alle opzichten goed slage. Burgerlijke Stand. Geboren; Elizabeth, d. van P. Zwanen burg en A. Kasbergen Cornelia, z. van M. Roos en H. Drost Johannes Come'lis. z. van A. de Vos en M. C. Hoogeveen. Gehuwd; K. Hofman en A. Vink. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. T. de Graa.fl. slaagde te Batavia voor candidaat-gezaghebber. Naar wij vernemen is door den aan nemer D. Koster alhier vergunning gevraagd tot den bouw van een fraai complex wonin gen in totaal 16 stuks en een winkelhuis op het nieuwe bouwterrein aan de z. g. n. /Hei". We twijlelen niet ot dit plan zal door velen vooral door woningzoekenden worden toegejuicht. Alhier is een bedrag van f. 251.50 bijeengebracht door de lidmaten ten be hoeve van het nieuwe consistoriegebouw der Ned. Herv. Gemeente. De collecte gehouden voor het „Tehuis voor door armoede verzwakte kinderen" te Leiden bracht f. 67.op. Gevonden voorwerpen! Een sleutel, knot sajet, bos sleutels, dekzeil, belasting plaatje, kunstgebit, veldflesch en eenig geld. Inlichtingen ter secretarie. RECLAME. H. P. H. KEEREWEER BEGRAFENISSEN Tel. adi AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 DE UITBREIDINGSPLANNEN VAN STOMPWUK EN VEUR. Behandeling door Ged. Staten van ingebrachte bezwaren. In een openbare zitting van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland werden gisteren middag behandeld de bezwaren ingebracht tegen de uitbreidingsplannen, tevens be sluiten tot bouwverbod van de gemeenten Stompwijk en Veur. Tot degenen die schriftelijke bezwaren hadden ingebracht behoorde o.m. de ge meente 's-Gravenhage. die er o.m. op wees, dat niettegenstaande we hier te doen hebben met twee uitbreidingsplannen, betrekking hebbend op e'en deel van één groot samen hangend gebied, dat zich over tenminste vijf gemeenten uitstrekt, deze door genoemde gemeenten zijn behandeld alsof het gold gehc-él geïsoleerde gevallen, alsof het gold uitbreidingsplannen van landelijke gemeen ten. die zich als op zich zelf 9taande lande lijke kernen uitbreiden. Met name weird in dat bezwaarschrift gecritiseerd, dat omtrent het beloop van de verkeerswegen geen con tact en overleg met de besturen der aan grenzende gemeenten is gepleegd. Eerst werd het plan-Stompwijk behan deld. De heer van Boe'yen, lid van Gedep. Staten gaf als rapporteur een beknopt overzicht van de ingediende bezwaren, ook van de zijde van den heer J. T Leeuwenburg. De bezwaren van laatstgenoemde zijn dat een groot deel van het in het plan bedoelde, aan hem toebehoorende terrein n.l. dat nabij den Westvlietweg. niet of niet voldoende zal kunnen worden bebouwd en geëxploiteerd. Ook de hoofdweg van 30 M. werd door den heer L. te breed geacht. Het gemeentebestuur van Stompwijk had erop gewezen, dat juist de grond van den heer Leeuwenburg zich het best leende voor het uitbreidingsplan, en dat een breedte van 20 M. niet voldoende voor een hoofdver- keelrsweg ware te achten, i De inspecteur voor de volksgezondheid, de heer van Boven had, blijkens het door den heer van Boeyen gegeven overzicht, het plan van Stompwijk verdedigd, vooral met het oog op het belang eener open bebouwing als daarin werd voorgeschreven. Bezwaren waren, behalve de reeds ge noemde van 's-Gravenhage, ook ingekomen van de gemeentebesturen van Rijswijk en Voorburg met name tegen de wijze van projecteering der "wegen. Naar de heer van Boegen mededeelde, zullen laatstbedoelde bezwaren alsnog in overleg met de gemeentebesturen van den Haag, Rijswijk en Voorburg nader worden onderzocht. De heer H. C. Wigt, trad op als gemach tigde van den heer Leeuwenburg en con stateerde, dat Stompwijk met een opper vlakte van 3196 H.A. en e'en bevolking van 6000 inwoners volkomen als een plattelands gemeente moet worden beschouwd. Het be bouwingsplan heeft z.i. dan ook een veel te verre strekking. Ook de aansluiting van den hoofdverkeersweg werd zijnerzijds ongun stig geacht voor de bouwexploitatie. Ir. Bakker Schut, directeur van den dienst van Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting, optredend als gemachtigde van 's-Graven hage, achtte het beter, na de mededeeling van den heer van Boeyen, een uiteenzetting der bezwaren van 's-Gravenhage aan te houden tot het toegezegde overleg. De heer Keijzer, burgemeester van Stomp wijk en Veur, verdedigde het uitbreidings plan, dat met de toekomst rekening houdt, zoomede de beperkende bepalingen op de bebouwing uitgevaardigd. Ten aanzien van bet plan-Veur waren nog bezwaren ingediend door den heer, van Rave- steijn, notaris te Rotterdam, met het oog op de toekomst der te Veur gevestigde machine fabriek en scheepswe'rf, welke in het uit breidingsplan zijn betrokken. Deze bezwaren werden toegelicht door den heer L. J. C. van Ravesteijn, die al9 gemach tigde van den notaris van R. optrad, en er de aandacht op vestigde, dat het uitbrei dingsplan Veur slechts in de „Kerkklok" en dg „Vlietbode" waren bekend gemaakt, ■waarop de heer Keijzer antwoordde, dat het ook ten gemeentehuize ter visie heeft ge legen. De beslissing van Gedep. Staten volgt later. HILLEGOM. Het Openbaar Slachthuis. Het Openbare Slachthuis van de ge meente Hillegom .waarvan de aanbesteding heeft plaats gehad, zal gesticht worden aan de Hofstraat, Prins Hendrikstraat en Nieuwe Havenkade, dus kort bij de ge meente-zweminrich ting. De totale oppervlakte van het gebouw is ongeveer 4-50 M2., de breedte van het front aan de Hofstraat is 19 M. en de grootste diepte is 30 M. Er wordt een slachtplaats gemaakt voor groot en klein vee, 10 bij 61/* M. metende, of een oppervlakte van 65 M2, Verder zal er zijn: een ketelhuis voor stoom, warm en koud water; varkensstallen en waag ter grootte van 22M2.; een steekruimte van 16 M2.; de bovengenoemde groote slacht plaats; hangruimle voor vleesch van 70 M2 een darmwasscherij van 32 M2.; labo ratorium van 7 M2.kleedkamer v. 10 M2.; kantoor van 20 M2.; een W.C.; een reserve of noodslachtplaats van 27 M2.; een ver kooplokaal, groot 20 M2.het tegenwoordige noodslachthuis wordt omgebouwd tot een brandspuithuis. 'De afzonderlijk staande koestal heeft een oppervlakte van 30 M2. Dan is er nog een open terrein voor de eventueele vestiging van een koeltechniek met een cel voor bloembollen (Japansche Lelies), pekel- ruimte, cellen voor vleesch, luchtkelder enz. Deze koeltechniek wordt dus nog niet ge maakt. De werkplaats heeft een oppervlakte van 17V> M2. De dienstwoning komt afzonderlijk fe slaan. De scheiding van den weg zal raster werk zijn. De wanden van de slachtplaats worden he kleed met geglazuurde Siegendorffer plak steen. De vloeren van de slachthal en de hangruimte zullen zijn Master Building vloeren, die niet glad worden door vocht. Het dak wordt belegd met bimcementbeton en asfalt. IJzeren ramen worden gebruikt. De inrichting van het Slachthuis zal zeer praclisch zijn; de ligging der lokalen is be paald naar den gang der werkzaamheden in het bedrijf. De bouwkosten zijn ruim een Halve ton; er i«j bezuinigd op het eerste plan zoo ver dit mogelijk was. Heiwerk op'het geko zen terrein is noodzakelijk, en verhoogde daardoor de bouwkosten, die de begrootir.g nabij komen. De gemeente-bedrijven zullen dus weldra met één vermeerderd worden. De gemeenteraad heeft nog te beslissen •over de gunning van het bouwwerk. Het nieuwe tarief der waterleiding heeft een gunstige uitwerking. Er zijn vele aanvragen om aansluiting, het is druk bij heb bedrijf als gevolg van het billijke, goed- koopere tarief, dat onlangs door den Ge meenteraad is vastgesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dit jaar zal het Koninginnefeest op zeer bescheiden wijze gevierd worden, n.l. alleen door de kinderen die dien dag zullen worden getracteerd terwijl een poppenkast de lachspieren in beweging zal brengen. Meerdere omstandigheden hebben er toe ge leid nu een beetje spaarzaam te doen om een volgende maal een9 „flink te kunnen uithalen", NOORDWUK. Feestelijke intocht van Z. D. H. Mgr. Aengenent. Zooals reeds bekend was kwam de Bis schop van Haarlem heden het H. Vormsel toedienen. Gisteravond werd Z. D. H. feeste lijk de parochie binnengeleid. Een commis sie van ontvangst ging in auto's Monseig neur tot den grens der Gemeente tegemoet, waarna men onder de vroolijke tonen van het fanfarecorps „Excelsior" het dorp bin nentrok waar velen de driekleur met pau^ selijke wimpel hadden uitgestoken. Een me nigte geloovigen wachtte den Bisschop aan den hoofdingang der kerk op waar een ver hevenheid was aangebracht waarboven een baldakijn. Een groot aantal bruidjes stond opgesteld voor de kerk alsmede schoolkin deren. Onder het beieren der klokken trok de stoet langzaam voort. Voor de kerk aan-, gekomen steeg Mgr. uit en nam plaats voor de hoofdingang der kerk. Daar werd de Bisschop toegesproken door den Hoog E^rw. Deken die den Bisschop dankte voor zijn komst om hier reeds zoo spoedig het U. Vormsel te komen toedienen. Verder be tuigde hij den dank der parochie en de kinderlijke onderdanigheid aan het kerke lijk gezag. De Bisschop verklaarde gaarne de eerste vormreis te maken naar het De kenaat Noordwijk omdat hij in dit Dekenaat zoolang heeft gewoond èn als student en als professor; vervolgens om dat er zoo v&el vormelingen zijn en bet Godsdienstig leven er welig bloeit, getuige de pas vol tooide kerk dezer parochie. Na de woorden van den Bischop zongen de schoolkinderen, jongens en meisjes onder leiding van den heer H. G. de Boer, hoofd der R.K. Jon gensschool een welkomstlied, gemaakt door kapelaan C. J. Hesp met muziek van Lod. de Vocht. Daarna werd door alle aanwezi gen „Roomsche Blijdschap" gezongen en gaf Mgr. aan allen zijn Bisschoppelijken zegen. Daarna ging de Bisschop naar de Pastorie. Onderwijl werd door het fanfare-corps het „Lang zal hij leven" ingezet wat door allen uit volle borst werd meegezongen. Opsporing verzocht De Commissaris van Politie alhier ver zoekt opsporing van de minderjarige dienst bode G. v. W., die heimelijk haar dienst betrekking bij een tijdelijk alhier vertoevende familie heeft verlaten. Signalement: klein postuur, doch flink gebouwd, donker blond haar, zwarte wenk brauwen, bruine oogen, tricot pakje, loopt eenigszins voorover en heeft kromme beenen. De Commissaris van Politie alhier ver zoekt opsporing van het minderjarige ge- stichtskind B. I)., die heimelijk haar dienst betrekking bjj een tijdelijk alhier vertoeven de familie heeft verlaten. Signalement; lengte middelmatig, flink postuur, lang blond haar, zwarte lage schoe nen, lichte kousen, draagt stroohoed met breeden rand aan de voorzijde. Tot agent van politie 2e klasse 'alhier is met ingang van 1 September a.s. benoemd de heer H. Th. van Deursen, thans strand- bevaker alhier. - Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van diefstal van een heerenrijwicL Een onderzoek wordt ingesteld. NOORD WUXEKHOUT. Donderdagavond a.s. te 8 uur zal door de Chr. muziekver. „De Harpe Davids", dir. de heer v. Velzen, en de Chr zangver, „Concordia", dir. de heer Verdoorn te Lei den, een gezamenlijk concert worden gege ven in de muziektent alhier. Na het muziekgedeelte zingt de zangver- eeniging een ze9tal verschillende liederen, waarna het programma door de muziekver, zal worden afgewerkt. Gehoopt wordt dat het publiek de noodige stille zal bewaren, NOORDWITK-AAN-ZEE- Ook hedennacht zjjn door de politie weder verschillende persenen aangehouden, die bezig waren met het vervoer van aan gespoelde planken en balken, wat zelfs per vrachtauto en wagens gebeurde. Een aan tal in de helm verstopte planken en balken werd tevens opgespoord en ter beschikking van de strandvonderij gesteld. OEGSTGEEST. De autotocht voor Ouden van Dagen. Even over halftwee arriveerden gister middag reeds de eerste auto's met „oudjes" beladen in de lanen van het Wilhemina- park; het centrale punt van samenkomst. Terwijl de stoet van 28 auto's werd opge steld en van nummers voorzien, kwamen Burgemeester en Wethouders onzer gemeen te en onderhielden zich met bejaarde deel nemers en deelneemsters. Het was aan ieders gezicht te zien dat er iets prettigs te gebeuren stond. Jonge dames zorgden voor uitreiking van bouquetjes en.... vlaggetjes in de Oegst- geester kleuren (rood-geel). De oude dames werd een flesch eau de cologne aangeboden, terwijl de geleidsters een busje biscuits mede kregen ter uitdee- ling. Precies 2 uur kondigde de commissaris van orde, de heer Kuipers het vertrek aan. Voorop reed de auto met commissieleden, gevolgd door een auto waarin plaats had den genomen Burgemeester en Wethouders. Na een rondrit door de gemeente, waarbij het oude Dorp, de parken en de Hooge Morsch bezocht werden, werd even stil gehouden aan de Haagsche Schouw. De Burgemeester die hier den stoet had willen verlaten, gaf te kennen dat het col lege van B. en W. had besloten den ge- heelen rit mede te maken, hetgeen op hoogen prijs werd gesteld. Tot aan „het Witte Huis" zorgde 'de plaatselijke politie voor een goede verkeers regeling; daarna werd dit werk overgeno men door den Ordonnans den heer j. P. Breedijk die den stoet voorafging, en ver dienstelijk werk verrichtte op gevaarlijke plaatsen. Vanaf den Haagsch Schouw ging het naar Den Haag. Bij het Viaduct stond de Haagsche Motor brigade gereed om ons te geleiden door de stad, langs Voorhout, Plein 1813, den Ouden Scheveningsche weg naar Scheveningen. O" den Boulevard stond de geheele stoet stil en stapten de oudjes uit, om even te genieten van een prachtig gezicht op zee en de Pier. Velen 'hunner hadden nooit het genoegen gesmaakt in een auto te rijden en ook wa ren er. die nooit de Pier hadden gezien en nu verbaasd stonden over al het moois. Hierna werd de tocht vervolgd langs den Nieuwen Scheveningsche weg door Park de Kieviet naar Meyendell, waar een pauze gehouden werd. Hier werden allen rijkelijk onthaald op. krentenbrood, gebak, koek en sigaren. Wa aanvankelijk de bedoeling de terugtocht a maken over Katwijk en Noordwijk, de tiij eischte echter, dat dit gedeelte moest w_\ vallen, om op lijd weer terug te zijn. Circa 6 uur arriveerden wij in hotel ,j(( Witte Huis" welks zalen waren disponila gesteld door den heer van Iqgen Schenau/ De oudjes werden met muziek in de zellige zalen ontvangen waar de ta'-'j keurig gedekt stonden. De 50 oude menschen zaten daar eenij» tijd 'genoeglijk bijeen en lieten zich het aai gebodene smaken. Een plechtig mom-ï brak aan, toen het muziekgezelschap t,-j de N.Z.H.T.M. zich voor het hotel opsteia en het „Wilhelmus" inzette. Voor zoo ver mogelijk stonden allen q van hunne zetels en zongen het Vader, landsche lied van harte mede. Na een tweè tal marschen was deze serenade afgeloope. De voorzitter van de commissie, de heer 1 Kamsteeg dankte in hartelijke bewoordiv gen de auto-bezitters en chauffeurs vei dezen autorit, en voorts allen, die in ve schillende vorm iets disponibel stelden. De geleidsters en comité-leden dantl spr. voor hun hulp en medewerking, l; zonderheid mevrouw Timmermans die de commissie het leeuwenaandeel van i werkzaamheden heeft verricht Voor onzen „Burgervader", die zoo ei thousiast den geheelen rit heeft medefi maakt werd een driewerf „hoera" aans, heven. Ook de beide Wethouders deelden t dien dank. Den eersten voorsteller van hi geheele plan, den heer Ed. H. de Brui; werd warme hulde gebracht Spr. bradvt dé politie dank voor de schil terende regeling van het verkeer, eveni! den ordonnans den heer J. P. Breedijk sprak de hoop uit, dat een volgend jaar 1 medewerking wederom zoo moge zijn 9 dat dan alle „oudjes" daarvan weer gebral mogen maken. Voor dr. D. Timmermans, die geheel h Iangloos den rit heeft medegemaakt te eigen auto. om zoo noodig onmiddellip hulp te kunnen verleenen als er iets voa viel. werd een driewerf hoera aangehera De heer Paardekooper deelde namens j autobezitters mede dat dezen veel genoeji van dezen tocht hadden beleefd en dat I len het volgend jaar hun auto wedera zullen disponibel stellen. De voorzitter bracht hierna een bijzoni woord van dank aan den heer Inge Schenau voor zijn medewerking, evenal aan het strijkje. Een der oudjes, de heer N. van der Me bracht namens alle gasten hartelijk dat voor den onvergetelijken tocht hun aanp boden. Voor den Burgemeester en voor de mui ritcommissie werd een: „Lang zullen i leven" aangeheven. Hiermede was dezen schitterend geslaa, de autotocht ten einde, en werden de oudj wederom huiswaarts gebracht De Winkelweek. To 7 uur hedenavond zjjn de boss gesloten voor de stemming door het pubfis voor den winkel- en tentoonstellings-étalaf wedstrijd. Morgenavond zal de uitslag wo den bekend gemaakt. j 1 Ten huize van den eere-voorzitter, di heer J. G. M. van Griethuysen, is, tegenwoordigheid der pers, het verzege couvert geopend van de beoordeeling d „winkelétalages" en „stands" van de te toonstelling, door de jury. De uitslag ïb al3 volgt: 1 Winkelétalages. Voor de mooiste étalag Eereprjjs, J. Brinkman; le pr. J. G. Sour vers; 2e pr. W. Hienkens; 3e pr. v. Putten (Beukenhof). Verkoopkrachtige étalage: le pr. G. Km man; 2e pr. J. Brinkman; 3e pr. A. A de Groot Standhouders; Eereprijs, H. Kranenbur le pr. firma P.ooijakkers Kamsteeg; 1 pr. firma Dros Tieleman. WARMOND. Nieuwe motorbrandspuit Maandagmorgen, cirea 11 uur, arrivef de, als aanhangwagen achter een auto, i Rotterdam, de nieuwe motorbrandspuit 1 werd direct daarop aan het terrein der meentehaven, onder leiding van den fab: kant, den heer Bikkers geprobeerd. Ooi de aanwezigen merkten wij op den burj meester, de wethouders, een vijftal leden en de vier brandmeesters. Zooals ons van deskundge zijde ws medegedeeld voldeed de spuit in alle 0 zichten. Jammer dat door den krachlif wind de hoogte der stralen niet bepaald h worden. Bij het spuiten in horizontale ric ting werd een afstand bereikt van plm. M waarvoor door den fabrikant een stand was gegarandeerd van 35 M. Op bal' kracht werkende bedroeg de capaciteit i pomp 1200 L. per minuut Met 4 stralen I gelijk kan gewerkt worden. Het person! benoodigd wordt op 6 man geschat, uilf nomen de brandmeesters. In den eersten tijd zal door den ft Koppers, monteur alhier, dagelijks een theorie over den motor gegeven word? terwijl ook met de spuit in de praktijk 1 worden geoefend. WASSENAAR. T Burgerlijke Stand. OndertrouwdF. Reitsma en J. v. A- L. J. v. d. Mandele en C. p. v. Es-;J J. B. v. d. Klep en A. W. Kamerfti O. G. v. Heteren en P. H. J. T°" Geboren: Andrs. Simion, z. v. C. Berg en M. C. Kleijii. Wilhahnina Ma."; Anna Jacobs, d. v. H. Noordervliet en M. Knijnenburg. Elly Maria, d. v. M- V. d. Ploeg en C. A. M. de Waal. Ina Mart d. v. D. W. v. d. Burg en W. C. P. Henta Wilhelmus Johannes, z. v. W. C. Lini^ en J. C. Jacobs. Alixa Johanna, 1 L. v. d. Boog en Ch. J. Langeveld. Johannes Mauritius Kurt, z. v. M. K. en Ph. B. M. Wouters. Lena, 4 1 J. J. Veldhurjzen en N. G. v. Iperen Overleden: Jeanette Overslujjs, it- W. J. Hasekamp, 63 j. Harretje Harten, wed. vau E. v. Scherpenzeel, v

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10