T. DEN DULK UIT DE OMSTREKEN. TANDHEELKUNDE BANKETBAKKERIJ Duinoord 16 - Telefoon 214 KATWIJK AAN ZEE Burgerlijke Stand. Gloren: Bernardus Gerhardus, z. van H. A. Haverkamp en G. M. Oortwijn Pietcr- jielia Maria, d. van A. J. Ham en M. E. de Vlieger Pietertje, d. van T. de Jong en C. A Karens Ariea Helena Jilliska, d. van A Kranenburg en W. A. van Gelderen, wem. ie Bodegraven Margje, d. van H. van Harten en A. Blom Petronella, d. van A S. Booij en C. van Dam Marius, z. van W. M. Schreuders en M. Huizer Geer- tniida, d. van S. Kuiper en J. Verwoerd Foura'Margje, d. van L. Duiker en M. Ende- veld Dirk, z. van H. de Jong cm G. Ver fde Maria Cafcharina. d. van M. Hyman en C. M. Hooervorst. Overleden: H. D. Schild, jm. 55 j. L. C. van Noord, jm. 3 m. (overl. te Rotterdam) i d. W. M. Spreij, echtgenoote van H. Jongen- burger, 4i j. H. Bortient, echtgenoot van W. van Zuylekom, 55 j. Gehuwd: E. A Vork, jm. 27 j. en C. J. M. Groen in 't Wout, )d. 24 j. J. J. Lank- horst, jm. 26 j. en G. Groeneschey, jd. 26 j. J. den Ilertpg, jm. 21 j. en M. de Rijnsbur ger, jd. 19 j. H. Heykoop, wedn. 41 j. en M. G. v. d. Velden, jd. 33 j. W. Scherpbier jni. 37 j. en M. de Graaf, jd. 32 j. Ondertrouwd: J. van der Haven en W. van der Neut G. W. de' Jong en M. N. Goebel. Geyestigd: Uit Made c.a. Johanna de Wijs, j echtgenoote van A. Huijgens, zonder, Jan Nieuwenhuijzenstr. 12 Uit Rasselt: J. Scholing en gezin, Mastenmaker. Willem- straat 24 Uit Woubrugge: Cornelia A. van Brijeren. echtgenoote van J. Vreeken, zonder aan boord Uit Rotterdam, Johanna G. van Graafeiland, officier Leger des Heils, Hooft- slraat 235 Uit Boxtel, H. Bauer en gezin, reiziger, Torenstraat 39 Uit Boskoop, Leuntje van Ofwegen, zonder, Julianastraat 52 Uit Moordrecht, A. Slobbe, arbeider, Raadwijkstraat 16 Uit Gouda. H. Meijer en gezin, limmermanskn. Kortstcekterweg 4b Vertrokken naar Rotterdam, le Schansstr. 36, Wilhelmina Elk, zonder Naar Taroe- toèng, H. IJdens, onderwijze* Naar Rot terdam, Sumatraweg 6. Dieverdina A. Boelen9. Offic. Leger des Heils Naar Vel- sen, We9terwijkstraat 3, S. Kooistra arbeider Naar Meppel, Hotel Noorthuis, C, G. Spruijt, tandarts Naar de Bilt, Elisabeth Groen, dienstbode Naar Koudekerk, R. Ch. Schellingerhout, arbeider Naar Heem- &de, gezusters den Hertog, zonder Naar Leiden, Nieuwe Rijn 95, Teuntje J. Timmer, ander. Gevonden voorwerpen: f 5e fas Cm g- plaalje, een herdershond en een belasting- plaatje in étui. Inlichtingen politiebureau Julianastraat alhier. Door de Christelijke zangvereeniging ,,Sursum Corda" werd een kinderkoor op gericht met benoeming van den heer Van Beek te Woerden tot directeur. Ter hoogte van de Asphaltfabriek in de Prins Hendrikstraat kwamen twee jon gens, gezeten op hun rijwiel, door het uit- v.jjken voor een auto zoodanig met elkaar in botsing, dat van een der jongens net karretje van voren geheel werd vernield, terwijl de jongen zelf een wond aan zijn kin en aim bekwam. De diaconie der Ned. Herv. Kerk (Ju lianastraat) ontving uit de nalatenschap van wijlen mej. wed. A. Rosenboom geb. Kwa- kernaak, een lögaat van L100. Daar velen vrjje optochtjes van kin deren organiseeren, heeft het bestuur van de Wilhelminavereeniging besloten ter ge legenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Ang. a.s. een kinderop tocht "te houden. Aanmelding kan geschie den bij ieder bestuurslid. Opstelling ualf- drie op het terrein aan de Van Boetselaer- Btraat, waar de kinderen worden getrak- teera en aan ieder een vlaggetje wordt ver- 1 strekt. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Lubertha, d. van G. Voordouw «n A. de Beijl. Joseph Gerardus, z. van 1. Bckker en A. M. Kluitman. Annigje, d. van H. P. v. d. Voorst en P. van der Vliet. Cornelia Hendrika, d. van C. Rade maker en H. van den Broek. Overleden: Gerrit Jacobus van der Stoel 61 j., gehuwd met 11. Nell. Getrouwd: G. Uithol 59 j. en T. van Beek 62 jaar. Gevestigd N. Breedijk, boerenknecht van Rietveld. J. S. v. d. Poel, zonder beroep van Schiedam. Wed. P. van Oosterom, zonder beroep van Stompwijk. F. Yssel- muiden, huishoudster van Sappemeer; A. van den Bosch, dienstbode van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: A J. A. Vlasman, loodgieler Haar Boskoop. G. Hoogendoorn, dienst bode naar Zwammerdam. E. Pool. dienst bode naar Hoogeveen. L. J. v. d. Berg, landarbeider naar Den Haag. T. Kruis wijk, zonder beroep naar Oegslgeest. A. C- Veelenturf, winkelbediende naar Leiden. BOSKOOP. Verdronken. Donderdagavond circa 7 uur is in een «bewaakt oogenblik het 5-jarig dochtertjo jan J. G. alhier m een sloot achter het Veilingsgebouw te water geraakt en ver dronken. HAZERSWOUDE. ^evcstiging en intrede van dr. Gispen te Delft. Dr. W. H. Gispen, die de vorige week haar Delft vertrok, werd Woensdagavond aldaar in de Westerkerk bevestigd. Ds. T. J. Hagen, van Delft, die als be vestiger optrad, wegens ziekte van ds. Gis- Pen vau Scheveningen, bepaalde de ge meente bij Gen. 15 en wel bij le De be ziging van het verbond en ten 2e. de Wacht bij het verbond. Na de bevestiging zong de gemeente haar nieuwen leeraar *°e Ps. 132 6. Hierna hi^ld dr. Gispen zijn intreereao ®ver Jez. 8 20. Spiekende over de woor- don ,,Tot de Wet en tot de Getuigenis" en handelde le. hoe dit woovd is een wacht woord; 2e een maatstaf en ten 3e een waar schuwing. Aan het 6lot werd dr. Gispen toe gesproken door ouderling M. Kolkman., die de blijdschap vertolkte welke er leeft bif den kerkeraad en in 't bijzonder bij de ouderlingen der Westerkerk. Ds. W. Moene van De Lier, bracht na mens de Classis Den Haag en genabuurde kerken gelukwenschen over. Het gemeente bestuur was vertegenwoordigd door wet houder J. Brinkman, terwijl onder de aan wezigen werden opgemerkt familieleden van dr. Gispen en de vorige predikant ds. Schilder van Delfshaven-Rotterdam. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Diverse rekeningen vast gesteld De Kondekerksche brug De brandbluschmiddelen. Afwezig de heer Oppelaar. De voorzitter opent de vergadering met gebed, en 6preekt er daarna zijn blijdschap over uit, dat de heer Oppelaai na een ernstige operatie weer in beterschap toeneemt. De secretaris doet voorlezing van de no tulen, welke onveranderd worden goedi/e- keurd. Ingekomen de begrooting van dc Gezond heidscommissie dienst 1929, de kosten voor onze gemeente zijn begroot op f. 31.30. De kosten over het jaar 1927 hadden be dragen f. 39.34. B. en W. bieden den raad de gemeente rekening dienst 1927 aan. waaruit blijkt dat dezelve sluit op de gewone middelen met 'n batig saldo van f. 6619.56V$ en de kapitaaldienst, met een nadeelig saldo van f. 443.4114. De raadsleden zullen de reke ning nazien. Eveneens vindt plaats de aanbieding van de begrooting dienst 1929. Op de vraag van den heer Lieverse, of dit niet kan cir culeer en bij den raad antwoordt de voor zitter ontkennend, maar hij zal zc ter visie leggen voor de raadsled-en. Vaststelling vindt plaats van de reke ning van het Burger!. Ai'mhuis. In ontvang op f. 7658.251,4 en uitgaaf f. 6318.6714, batig saldo f. 1339.58. B. en W. achten het aan genaam te mogen constateeren dat het be heer der inrichting zeer economisch wordt gevoerd en zelfs dc subsidie uit de gemeen tekas overbodig is, zooals reeds vroeger is meegedeeld. De rekening van bet Burger lijk Armbestuur is vastgesteld in ontvang op f, 221.8914 en uitgaaf f. 135, batig saldo f. 86.8914. De voorzitter merkt op, dat- ook dit cij fer zeer laag is, waaruit blijkt dat de kerkelijke armbesturen zee-r zeker aan hun verplichtingen voldoen. De begrootingen worden als volgt vast gesteld voor 1929. Het Burgerlijk Armhuis, in ontvang en uitgaaf op f. 7639.08 en het Burgerlijk Armbestuur in ontvang en uit gaaf op f. 216.8914. Eükele comptabele besluiten worden goedgekeurd. Wijziging vindt plaats van de gemeen schappelijke regeling met Esxerswoude aangaande de tolheffing op Zondag. Ged. Staten hebben goedgekeurd dat zoowel voor het locale als interlocal verkeer op Zondag geen rechten worden geheven. De heer Lieverse vindt het niet goed, dat gedurende den boiuv van de brug het ver- keer vrij is, wel voor kerkgangers en uit het oogpunt van Zondagswet, en dat er misbruik gemaakt wordt op Zondagen vyi de pont, wat door alle leden wordt beves tigd Langdurig wordt over deze kwestie ge discussieerd en men besluit zoo noodig later maatregelen te nemen. Het loon van M. van Harskamp wordt vastgesteld op f. £5 p. week plus de kosten der sociale verzekering; aangesteld wordt tot- hulpkracht D. van Wageningcn, zoo lang de pont moet dienst doen. De heer Lieverse klaagt er over dat twee dames niet zijn overgehaald aan de boeren- 8chouw te middernacht, waarop de voorzit ter mededeelt, dat er een clectrische wek- inrichting zal worden geplaatst. Goedgekeurd wordt een besluit inzake de bediening van het. veer aan het Boeren- ecbouw, dat aan den pontonnier voor den nachtdienst wordt betaald f. 40 p. maand, en de ontvangst ten bate zal komen van het brugfonds, dat per week reeds f. 39 opbracht. Ondershandsche verhuring heeft plaats gehad van een gedeelte van het 'brughuis tot een bedrag van f. 275 tijdens den brug- bouw, welke handeling wordt goedgekeurd. Ten slotte blijkt er een strook grond noo dig aan de zijde van Ffazerswoude groot 40 M2. eigendom van den heer D. Dorre- paal. De wethouder D. D. verlaat tijdem» de bespreking de vergadering. Medege deeld wordt dat er voor den benoodigden grond wordt gevraagd f 2C00 plus enkele bepalingen Dit bedrag wordt even wel te hoog geacht waarom B. en W. mach tiging vragen de noodige stappen te doen om tot onteigening te geraken. Dc heer Van Egmond had liever gezien dat deze zaak door Hazerswoude was ge regeld, aangezien B. en W. aldaar heel wat vrijen staan tegenover den verkooper dan B. en W. alhier. De voorzitter deelt mede, dat dit voorloopig is beproefd, maar de eischen zijn van dien aard, dat men tot geen oplossing komt. Vervolgens wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer D DuTepaal komt weer ter ver gadering aan wien den uitslag wordt be kend gemaakt. Op verzoek van den aannemer en den opzichter van de nieuwe brug wordt art. 53 der politieverordening aangevuld met de bepaling, dat tijdens den onderbouw van de brug, de vaartuigen, welke door motoren of machines worden voortbewogen 5 meter vóór en 5 meter na het bouwwerk dc schroef moeten builen werking stellen. De heer Van Egmond merkt op, dat ook Hazerswoude deze wijziging wel mag vast stellen. anders ontstaat er twist over Kou- dekerkscb of Hazerwoudsch vaarwater. Bij de rondvraag brengt de heer Lieverse den brand bij den heer Reijneveld ter sprake: hij klaagt over het niet gebruiken van do brandkroan over het ontactisch op treden van een of meer brandmeesters en onvoldoende brandzeilen De voorzitter geeft ten antwoordt, dat een en ander zal worden onderzocht en na gezien. De heer v. d. Ent wijst er op, dat de brug aan den Gnephoek aan de zijde van onze gemeente enkele afbrokkelingen vertoont. De voorzitter belooft de zaak na te zul len zien. De heer v. Egmond informeert of er bij tijds gezorgd zal worden voor genoeg ver lichting bij de overzetveren, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt en ten slotte wordt aan den heer G. Dorrepaal Gz. nog f 40 vergoeding toegestaan voor het in werking-brengen van zijn motorspuit tijdens den brand bi] den heer Reijneveld, alhoewel het bedrag door allen hoog werd genoemd. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. OverledenAntonie Scheffer, 83 j. Nog 'n viertal palen, welke dc vaar geul aangeven en dan behoort de gehecle Koudekerksche brug lot het verleden. Bin nen 1-1 dagen is dc geheele brug onder sloopershanden gevallen. Hoe druk het ver keer is, blijkt wel uit het voortdurend heen en weer varen van de overzetpont. LEIDERDORP. Het a.s. Oranjefeest. Het programma voor het op 6 September a.s. te houden Oranjefeest is samengesteld al:- volgt: des voormiddags koraalmuziek, waarbij de Chr. zangvereeniging „Excel sior" haar medewerking zal verleenen, daar na kinderfeest. Des namiddags ringrjjden met paard en tilbury, en ringrijden per fiets, voor paren, die den leeftijd van boven de 16 jaar hebben bereikt. Vervolgens zullen verschillende volksspelen worden gehouden, beslaande uit. mastklimmen, boegsprietloo- pen en hardloopen met hindernissen 'oor jer.getis van boven den leerplicht en 16 jaar. Voor meisjes van denzelfden leeftijd is er geblinddoekt met een wandelstok een pop haken en hardloopen met hindernissen. Dös avonds geeft de Chr. muziekvereeni- ging „Devote" een concert. WADDINXVEEN. De heer E. C. G. Larbee alhier slaagde voor de hoofdakte. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. De Zondagsrust Het zevende leerjaar De gemeente- rekening 1927 De café's gedu rende den zomertijd tot 11 uur ge- opend Be maximum-snelheid voor auto's vastgesteld op 30 K.M. Voorzitter: de heer P. Hoogenboom, bur gemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Lin- schotcn. De Voorz. opent de vergadering met gebed De notulen der beide vorige vergaderin gen worden daarna voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Mededeelmg geschiedt o.m. van de na volgende ingekomen stukken. Missives van Ged. Staten, houdende goed keuring van genomen raadsbesluiten waarbij vrijstelling wordt verleend van de verplich ting lot het doen geven van onderwijs in lichamelijke oefening aan de beide openbare lagere scholen in de'ze gemeente tot 1 Sep tember 1929. Adres van het bestuur der afdeeling Zwammerdam van de Staatkundig Gerefor meerde Partij, waarbij met instemming van het besluit van den raad tot invoering van het ambtsgebed, verzocht wordt de aandacht te willen vestigen op het punt Zondags heiliging. door een verbod tot voetballen melkventen en vi9schen langs den open baren weg en het sluiten van winkels en café's op Zondag. De Voorz. zegt. dat nog niet zoo heel lang geleden een dergelijk voorstel door een der vorige raadsleden ingediend, met meerder heid van stemmen werd verworpen. Een algeheele herziening van de politieverorde ning dezer gemeente is in voorbereiding, waarbij dan ook deze zaken aan de orde komen. Het adres kan dus voor kennisgeving worden aangenomen. Na eenige discussie wordt met algemeene stemmen daartoe' besloten. De heer L. van Groningen, hoofd der O. L. school no. I. wien wegens benoeming te Rotterdam met ingang van 7 Mei j 1. eervol ontslag was verleend, heeft door omstandig heden reeds op 11 April de bij hem in ge1- bruik zijnde woning verla'ten en vraagt nu restitutie van woninghuur over den tijd dat hij van die woning geen gebruik meer heeft gemaakt, tot een bedrag van f. 21.66. Na nog ec-'nigc bespreking wordt het voor stel van B. en W. om de gevraagde restitutie te verleenen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Hoeks en van Vliet aangenomen. 3. Voorstel tot het verleenen eener gratifi catie aan Mej M. S. van Wimgaarden en den heer A. W. F. Wienljcs. in verband met 25-jarig ambtsjubileum. De heer Hoeks voelt wel iels voor een gratificatie aan mej. v. Wijngaarden als onderwijzeres, doch niet voor den heer Wienljes als gemeente-ontvanger. De Voorz. zal dan het voorstel gesplitst in stemming brengen. Gratificatie mej. van Wijngaarden wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer van Vliet en gratificatie de heer Wicntjes met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Hoeks en van Vliet. 4. Verzoek van het bestuur der R.-K. Meis jesschool om gelden beschikbaar te stellen voor invoering van het 7e leerjaar. B. en W. stellen voor aan het verzoek, waarvan de kosten blijkens bijgevoegde me morie' van toelichting op plm. f. 610 worden geraamd le voldoen, aangezien de raad vol gens de Wet aangewezen is de gevraagde medewerking le verleenen. waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. 5. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1927. Deze rekening sluit met de navolgende eindcijfers- Gewone dienst: aan inkomsten f. 78621.28'/* aan uitgaven f 71370.11. batig saldo f 7251 17l/s. Kapitaaldienst: inkom sten f. 4366187 uiteaven f 44013.29. na deelig saldo f. 351.42. Deze rekening wordt voor nader onder zoek in handen gesteld eener Commissie, waarvoor bij loting worden aangewezen de he'eren: van Vliet, Edoiman en Linscholen. 6. Verkoop grond, begrensd door de boer derij op ..Buitendorp". Aangezien tijdens de raadsvergadering van den gegadigde kooper. den heer J. Boezefijn te Alphen, bericht is inge komen. dat hij van zijn voornemen" afziet, wordt dit punt van de agenda afgevoerd. Echter is er thans nog e-en voorstel tot grondverkoop aan den heer D. IJff te Waar- der, kooper van de villa ..Buitendorp", die den wensch heeft te kennen gegeven nog een gedeelte grond, van de strook langs het witte hek te willen bijkoopen. B. en W. stellen voor aan hem de bedoelde grond plm. 65 M2., te verkoopen voorde som van f.300, met verplichting to^ het plaatsen van een hek, waarbij de gemeente dan het recht houdt tot duikeren in de daarlangs liggende sloot. Conform met algemeene stemmen besloten Verzoek van de caféhouders, om gedu rende den zomertijd hunne inrichtingen tot elf uiir, des avonds voor het publiek geopend te houden. De voorz. zegt dat hij een dergelijk ver zoek het vorig jaar heeft toegestaan, doch spr. is daarover geïnterpelleerd omdat hij den raad daarin niet had gehoord en alzoo zijn bevoegdheid was te buiten gegaan. Hij wil thans het gevoelen van den Raad over deze zaak hooren. Spr. gevoelt de won- schel ijkheid van dit verzoek omdat in deze landbouwstreek veelal met den zonneliid wordt gerekend en daarnaar gerekend dan reeds om 9 uur gesloten zou moeten worden. Wethouder van Muiswinkel, hoewel per soonlijk tegenstander van cafébezoek wil met het oog op de omliggende gemeenten Alphen en Bodegraven, alwaar de café9 ge durende' den zomertijd ook een uur langer open blijven aan het verzoek voldoen, met uitzondering van den Zondagavond. De Voorz. zegt dat dit laatste ook de be doeling is. Met algemeene stemmen aldus besloten. 9. Vaststelling maximumsnelheid voor rijwielen en motorrijtuigen. De' Voorz. zegt dat B en W. omtrent dit punt nog peen definitief voorstel hebben aangezien het nog niet in de vergadering is behandeld. Spr. zou willen voorstellen het op 25 K-.M. te bepalen. Wethouder van Muiswinkel wiist op het gevaar met de 3 schoten in de dorpskom, het is schande zoo wild als er menigmaal door het dorp wordt gen den. Wethouder IT 00 gen dijk stelt voor 30 K.M. welk voorstel door den heer Edelman wordt gesteund. Dit voorstel als zijnde het verst strekkend komt eerst in stemming en wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomen: tegen de herren van Muiswinkel en van Wijngaarden Met het dankbeeld van den heep van Muis winkel om waarschuwingsborden bij de scholen te plaatsen word! algemeen inge stemd. Aan B. en W. wordt voorts nog machtiging verleend om dc boerderij ..Buitendorp" yan do nieuwe straat af te schpiden door een ijzr.'ren h^k op betonnen voet. De j-ondvraag leverde niets meer van eenig aanbelang op. waarna de vergadering door den Voorz. wordt gesloten. Bnrflerlüke Stand. GeborenPi eter Paul. Z v. Cornell's Pieter Rtougie en ven Anna Genfsch. -• Johanna, P. v. Per,eras van 't Hoog cn van Cornelia de. Wit Ondertrouwd: Johannes Schilt, jm. 24 j. en Anna Maria Koster, jd. 24 j. Mnri- nus Staal jm. 31 j. en Antjo Hendrika van Dicden jd. 31 j. Getrouwd: Wil lom van In.gon jm. 24 j., te Oldenzaal on Mnrrigje Puijm, jd. 25 j. Klaas Spreij jm. 21 j. en Maria Puijm, jd. 22 j. Met ingang van 16 dezer is de prijs der melk alhier met. 1 cent per Liter ver hoogd on al-zoo gebracht op 14 cent per Liter. HAARLEMMERMEER. Raadsagenaa. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 23 Augustus 1928, des namiddags te 2lU uur, ter behandeling o.m, van de volgende onderwerpen. Aanbieding van de rekening der ge meente, de bedrijven en die van het burger lijk armbestuur over het dienstjaar 1927. Verzoek van den heer Q. Beetsma om eervol ontslag als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur (vacature-van Middelkoop;. Benoeming van leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onder wijs ter voorziening in de vacaturen, ont staan door periodieke aftreding van de heeren Gerritse, Koningen en Hulsbos. Benoeming van een hoofd van de open bare lagere school no. 1 (vac.-van der Hor). Benoeming van een hoofd van de open bare lagere school no. 10 te Rijk (vac.- Beetsma). Benoeming van een onderwijzer aan school no. 10 le Rijk. Behandeling van adressen om gelden uit <3e gemeentekas beschikbaar te stellen van: a. het schoolbestuur der vereeniging voor gereformeerd schoolonderwijs te Haarlem mermeer (Oostzijde) voor aanschaffing van nieuwe schoolbanken; b. het roomsch-katholiek kerkbestuur to Nieuw-Vennep voor aanleg van waterlei ding in de St Josephschool aldaar; c. a Is voren voor aanleg van waterleiding en inrichting van closets met waterspoeling in de St. Antoniusschool aldaar. Voorstel inzake de gasvoorziening. Vaststelling van het eerste kohier van de plaatselijke inkomstenbelasting. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, Z. van J. Kamp en C. J. Weasels Anna, D. van W. v. d. Brink en C. v. d. Koppel Cornells, Z. van J. Stroomer en H. M. Tool Adrian os Wilhelmus, Z. van K. L. K. van Elk en E. van Scheppingen Jobann Henricus, Z. van P. C. van Meel en A. Verzal Maria, D. en Cornells, Z. van B. Raams en D. Klootwjjk Jacob Hendrik, Z. van H. Timmers en G. Enthoven Adfiaan Jan, Z. van K. Filius en J. Bax Trijntje, D. van H. Eveleens en H. van Kerkhoven Neeltje, D. van P. van Zijverden en A. van Helden Willemina Anthonïa, D. van J. Groes en A. F. Goedhart Jacoba Agatha Maria, D. van Th. P. Meiman en M, J. v. Horst Willem Jacobus, Z. van C. J. Ccmbée en C. J. Bijl Jannetje, D. van K. Visser en M. A. Kolle Hendrik, Z. van A. Sneeuw en T. Peperkoorn Johanna Woutera, D. van C. J. Kost en C. Klaassen Harmina Maria, D. van M. de Roo en K. Boss Ondertrouwd: J. van Rosmalen 22 j. en M G de Koker 23 j. -— J. F. Zwart 24 j. en E. Jagt 25 j. M. Dicken 23 j. en J. B van Wasbeek 26 j. J. Korthals 23 j. en C. P. Oudshoorn 21 j. Gehuwd: G. Tit 28 j. en H. J. Eggïnk 21 3. C. Z. Mesman 27 j. en C. van Leeuwen 24 j. C. M. van Schooten 24 j. en T. Blokker 21 j. R. Evers 22 j. en R. Onkenhout 18 j. P. M. Hendriks 26 j. en J. P. Willemse 22 j. Overleden: Johann Henricus 1 dag, Z. van P. C. van Meel en A. Verzal Anna Maria Struive 25 j., geh. met D. J. Vastenhout Jacobus Griekspoor 65 j., wedr. van A. Vis ser: Hermanus van Schooten 62 j., wedr. van C. P. Heemskerk. HILLEG0M. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. Warmerdamvan den Burg 7 E. van MarisWassenaar d. J« Struikvan den Akker d. J. M. Weijers Boodemans d. C. de GrootLijten z. Overleden: Joh. van de Loo 3 jaar z. KATWIJK AAN ZEE. Eiken Maandag en Woensdag houdt HARTOGS Spreekuur van 10-4 uur VOORSTRAAT 4 b. d. Boulevard. Tarief: Kunsttanden vanaf f. 2..pijnloos trekken inbegrepen. Plombeeren v.af f. 2.50 Vernieuwen van oude gebitten billijk. Schriftelijke garantie. 4-199 KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren- Aria. d. van A. Hasenoot en W. Vlieland. Pieter. z. van J. Plug en A. van den Oever. Pieter, z. van J. Zwa nenburg en T. van der Plas. Pieter Cor nells, z. van W. J. Zwaan en H. Pluim- graaff. Weintje, d. van II. Ouwehand "n IV. Ros. Willem, z. van G. van Duijn cn M. van der Plas. Raldi, z. van P. Boef pn M. P. Top. Nellie, d. van D. J. Klecn en T. van Egmond. Adriaan, z. van J. Janse en W. de Jonge. Ilcrmanus Jacobus, z. van H. J. Planje en J. Lith. Overleden- Leena Noll 70 j., ongehuwd. Catharina Martina Muggo 56 j., echtge-» noote van W. van der Plas. Ondertrouwd: A. de Vreugd en J. van Rhee. C Francken en M. de Vries. KATWIJK AAN DEN RIJN. H. J. Bokhorst f Na een langdurige ongesteldheid is al-« hier overleden de heer H. .1. Bokhorst, in leven sinds ongeveer 30 jaar hoofd der thans opgeheven O. L. School. De heer B. was een bekende als hoofd der school ge achte persoonlijkheid. De heer B. bereikte den leeftijd van 69 jaar. Tuinbouw. Al zijn het geen buitensporig hooge prij zen die den laatsten lijd voor bloemkool en peen worden betaald, de tuinders kun- r.en ten opzichte der prijzen voor deze arr tikelen tevreden zijn». De aanvoer v. bloem kool is thans groot en een groot percen tage hiervan gaat naar Duitschland hetgeen den prijs ophoudt. Deze varieert van f. 13.50 tot f. 20.Ook bospeen gaat goed weg. Met aardappelen gaat het nog steeds slecht cn alle hoop op hoogere prijzen heeft men laten varen KATWIJK AAN ZEE. Gevonden voorwerpen, waaromtrent eiken werkdag inlichtingen verkregen kun nen worden aan het politiebureauEen ze gelring, een rozenkrans, gedachtenis aan Lourdes, en een badschocntje (wit). Twee strandschopjes; een bruine porte- mannaie inhoud f. 3.26; Een zilveren broche een strik van rood lint. Volgens de jongste opgave aan het Ge meentelijk Arbeidsbureau was de stand der werkloosheid als volgt: 5 grondwerkers, 3 opperlieden, 1 stoker, 3 arbeiders, 1 schilder, 2 visschers, 1 bouw kundig teekenaar. Tezamen 16 werkzoekenden. Gisteren, toen in den middag de zee nogal ruw was, werd wederom een oefen- tochl gehouden met dc reddingboot der N. Z. H. Redding Mij. Het uitbrengen op den wagen van uit de schuur, getrokken door paarden naar het strand en de oefening zelf, zijn immers een evenement voor onze badgasten. Twee zoons van den Burgemeester maak ten, zeer tot hun genoegen den tocht, die zeer gunstig verliep, mee 5225 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7