KOUSEM 1 1 Bakkerswinkel-Inventaris UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Leerling-Winkeljuffrouw NA5H WAAROM 9 Te zienBuitenrustsiraat No. 2, hoek 3 Octoberstraat, of de kwaliteit van het zuivel, indien ver- sciie dan wel half-versche melk wordt ver werkt? Uit de beoordeeling der in het rap port bedoelde kazen (dagkazen) trekt de heer S. de conclusie, dat ondanks de onge twijfeld vakkundige winning, behandeling en uilwerking der melk méér met afwijkingen te kampen viel, dan op menige gewone kaas boerderij, waar de melk versch verwerkt wordt, vaak zonder bepaalde middelen tot bestrijding van het „los". Weliswaar steunt deze meening slechts op globale ondervin dingen instede van op nauwkeurige vastge legde waarnemingen, doch daarom behoeft zij nog niet onjuist te zijn.. De heer S. meent dat er reden is om de vraag te stel len, of nu inderdaad de ondervindingen, welke in het rapport gememoreerd zijn, voldoende de opvalt'ng rechtvaardigen dat bit voor de bereiding van uitstekende vol vette kaas op de boerderij in bet geheel niet noodig is dat er tweemaal daags laas gemaakt wordt; z.i. zijn of zouden aan de praki'sche toepassing van de door de rap porteurs aanbevolen bedrijfsvorming kun nen blijken verbonden te zijn grnolere of meer bezwaren, dan de oppervlakkige lezer wellicht geneigd is aan te nemen. ALPHEN. Weet BÜ hoe uw kinderen spelen? Gistermorgen klauterden twee jongens J. en V. op een rijdende vrachtauto in de Raadhuiestraat. Bij hun woning gekomen zijnde wilden zij er af springen waarbij J. zoodanig kwam te vallen dat hij een pols brak en zijn been ernstig bezeerde en ge neeskundige behandeling moest worden in geroepen. V. kwam er beter af doch bleef aan de treeplank hangen waardoor zijn lleeren geheel waren vernield. Op het te Reeuwijk gehouden muziek- en zangconcours behaalde de heer M. J. Mark alhier met de zangvereeniging „Looft den Heer", (e Ter-Aar een lsten prijs in de 4de afdeeling met 312, punten en met de zangvereeniging „Amicilia" van Nieuwkoop in de eere-afdeeling een lslen prijs met 339 punten. Laatstgenoemde vereeniging behaalde al- zoo in één jaar drie 1ste prijzen in deze af deeling. Naar wij vernemen is de datum van de door de muziekvereeniging „Excelsior" Ie houden bazar in calé Dellos voor bestrij ding van de kosten der muziekinstrumenten thans definitief bepaald op 19, 20 en 22 September a.s. BODEGRAVEN. De feesten op 6 September. Alhier vergaderde het bestuur der „Vijf- jaarlijksche" nogmaals ter voorbereiding van de feesten op 6 September. Alles gaat tot nog toe naar wensch. Do medewerking van officieele zijde is zoo goed als men maar wenschen kan, terwijl de medewerking van het publiek ook niet te wenschen overlaat Even stokte het met de aanmelding van medespelers voor het Openluchtspel, doch kort daarna waren reeds het benoodigde 70 tal aanwezig. Onder leiding van de heeren Breeklandt, v. d. Most en Schuling zijn de repetities aangevangen. De plannen voor den te bouwen achtergrond en de ver schillende bijbehoorende werken zijn reeds gereed. Men besloot niet alleen een Open luchtspel te geven, maar. den geheelen dag vol te maken en wel door volksspelen, enz., terwijl 'e avonds een concert en bioscoop voorstelling op het programma staat. Men rekent op belangstelling uit vrijwel de geheele Rijnstreek. Rioolbelasthig. Met het aannemen van de nieuwe riool- verordening, die nu: officieel een nieuw soort belasting, „rioolbelasfing" invoert, is in deze zaak van langen adem een nieuw tijdperk geopend. De fel bestreden gevel breedte is verloochend en heeft moeten plaats maken voor den grondslag van de voor de grondbelasting geschatte huurwaar de. Over het algemeen is deze verordening niet ongunstig ontvangen. Men moet nu eenmaal toch betalen en de onbillijke ver deeling van vroeger is verdwenen. Toch zal de heer Oldemans vernietiging van deze verordening vragen en mocht ze worden goedgekeurd dan zullen anderen klaar staan om een uitspraak van den Raad van Beroep te vragen. Men beweert n.l. dat deze veror dening evenmin als de vorige rechtsgeldig is. Wat is het geval 1 In de oude verordening was een bepaling dat uiige sloten waren van de heffing zij, ten opzichte van wier pandi-n een overeenkomst was gemaakt! Dit gold ie bewoners van de Noordelijke zijde der Kerk straat en van den eigenaar van de Kazerne. Voor hen was te voren een overeenkomst gemaakt, waarbij zij een-bepaalde som be taalden en dan overal af zouden zijn. Deze bepaling is overgenomen, doch uitgebreid met die, dat vrijgesteld zijn allen, die vol gens de bestaande verordening hun heffing in eens reeds betaald hebben. Totaal is n.l. reeds 11.000 gulden ingekomen. Waar het nu echter een algemeene belastingverorde ning geldt beweren andere rechtsgeleerden dan de burgemeester dat ook allen moeten worden aangeslagen en dat-voorafgaande overeenkomslen ongeldig zijn. Mochten deze heeren gelijk krijgen, dan beleekent dat niet minder dan dat allen, die reeds volgens de oude verordening betaalden, straks ook ge dwongen zullen worden te betalen volgens de nieuwe. Het eind van-dé rioolkwestie is dan nog niet in zicht. In de maand Juli zijn aan het ge meentelijk slachthuis geslacht 1 paard, 115 koeien, 73 varkens, 21 graskalveren, 749 nuchtere kalveren, terwijl voor-export nog 74 nuchtere kalveren en 3 geiten werden geslacht Op het concours te Reeuwijk zong de vereen. „Zanglust" alhier in de eere-atdee- ling. Ze verwierf met 8697» punten een eersten prij9. De zangverenigingen doen Bodegraven eere aan. Beiden zingen zij in de eere-afdee ling en verwierven daarin bijna 370 en ruim 370 punten. Het kan haast niet mooier! Op hetzeltde concours behaalde onze plaatsgenoot de heer J. M. Kouwenhoven met de vereen. „Zanglust" te Zwammerdam in de Iweede afdeeling een eersten prijs. LEIDERDORP. Ds. J. J. Dijk. beroepen predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier, die, zooals reeds gemeld, zijn intrede zal doen op 9 September a.9. zal worden bevestigd door ds Hagenaar predikant te Moppet De Geformeerde Knapenvereeniging „Samuel" maakte gister haar jaarlijks uit stapje. Ditmaal per spoor naar Alkmaar, alwaar verschillende bezienswaardigheden werden bezichtigd, en vanwaar per tram naar Ber gen gereisd. Volop is door de jongens in dit zoo schoone oord van de zee en het natuur schoon genoten. Wel wat vermoeid, doch in zeer opgewekte stemming kwamen allen in goeden welstand weer thuis. WADDINXVEEN. Vechtpartij tusschen Vader en zoon. In de woning van H. aan de Jan Dorre- kenskade onstond een ernstige vechtpartij tusschen den vader en zijn 21-jarigen zoon. Beide mannen takelden elkaar geducht toe, maar ten leste behield de in staat van dronkenschap verkeerende jongen de over hand. Hij mishandelde zijn vader ernstig en trachtte hem de keel dicht te knijpen. Op het hevige gegil der huisgenooten snelde daarop veel publiek de woning bin nen. Allen keerden zich tegen den jongen onverlaat, die het huis uitgesleept werd en buiten op ongenadige wijze werd afgeran seld. De woedende menigte wist van geen ophouden en sloeg maar door. Het was voor den zoon, die bijna doodgeslagen zou zijn, gelukkig dat de politie ter plaatse verscheen en hem in bescherming nam. Onder grooten toeloop van volk, dat de grootste verwen- schingen uitte, is de jongeling daarop door de politie naar het arrestantenlokaal ge leid en daar opgesloten. Een lynchpartij werd hierdoor voorkomen. De bijtijds bevrijde vader bleek er nog vrij goed te zijn afgekomen. Tegen den zoon is naar de „Tel." meldt, proces-verbaal opgemaakt. Woensdagavond werd het 9-jarig doch tertje van den meubelmaker I. S aangereden door een personenauto en wel dusdanig dat zij viel en de auto over haar heen reed. Alleen de arm was uit de kom, zoodat het kind er nog bijzonder goed afkwam. Den chauffeur treft geen schuld. WOUBRUGGE. Donderdagavond werden in tegen woordigheid van B. en W. de jaarlijksche oefeningen gehouden met de srtoom- en mofcorspuiten. Alle bluschmiddeten bleken weder iD uitnemenden staat te verkeeren- Tevens werd door de Lens brandbluech- onderneming te Amsterdam, een demon stratie gegeven, zulks eveneens in tegen woordigheid van B .en W. en leden van den raad en verdere genoódigden. Op het terrein van den heer Rosmalen werden kisten met alie mogelijke brand bare Btoffen gevuld, petroleum, teer, ben zine, benzol enz. en daarna aangestoken. De ontzaglijke vuurzee, werd in minder dan geen tijd door het apparaat gebluscht zoodat deze demonstratie uitnemend ge slaagd is. HAARLEMMERMEER. Woensdag werd voor een winkel te Hoofddorp onbeheerd gevonden een dames- rijwiel. Tot heden is de eigenares van do7>e fiet3 nog niet komen opdagen. Vermoede lijk is het van diefstal afkomstig. KATWIJK AAN DEN RIJN De Woensdag; ten bate van ..Herwon nen Levenskracht" gehouden Bloempjesdag bracht ruim f. 57 op. Een woord van lof voor de jongedames die. niettegenstaande de ongunstige omstandigheden, dit mooie resul taat wisten te behalen. KATWIJK AAN ZEE. Gisteravond gaf de Muziekvereeniging Uitspanning na Inspanning een uitvoering in de tent op den Boulevard. Er was vee! pu bliek dat met veel aandacht het program volgde. LISSE. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat bjj vonnis van het kanton gerecht te Amsterdam van 21 Juli, aan C. van Werkhoven, oud 43 jaar, koopman, wo nende alhier, de bevoegdheid motorrijtui gen te besturen, is ontzegd voor een ter mijn van een maand, welke terwijl is inge gaan op 6 dezer. NOORDWIJEER^OUT. Bij het voetbalspel kwam A. K. zoo ernstig te vallen, dat hij bewusteloos werd opgenomen. Dr. Romijn constateerde her senschudding. Behalve het aansrtaand priesterfeest van den eerw. heer Versteeg, die de vol gende week zijn eerste H. Mis in do St.- Jozefkerk alhier hoopt op te dragen, zal spoedig daarop een tweede dergelijke plechtigheid plaats hebben van den eerw. heer De Klerk ook uit deze parochie, die eveneens feestelijk zaïl worden ingehaald. Ds. P. Hofstede gaat a.s. Maandag de gemeente voor geruimen tijd verlaten, om in verre oorden van zijn vacantie te genieten. OEGSTGEEST. De a.s. winkelweek. Voor de Winkel weekt entoonstelling is het volgende eere-comité samengesteld eere-vooTzittcr burgemeester J. G. M. van Griethuyzen, do wethouders H. W. ïtuben- kamp en Zandbergen, en de heeren dr. D. Timmermans, B. J. M. Kortman, T. v. Egmond en A. T. Kraan. Eet pror^amma voor het a.s. Oranjefeest. Voor het op 31 Augustus te vieren Oranjefeest kunnen wij van het programma het volgende vermelden: Het kinderfeest zal aanvangen des mor gens 9 uur hi het Wilhelminapftrk. De schoolkinderen worden voor het lste onthaal, dat in „Het Witte Huis" zal plaats hebben, in voigorde opgesteld voor de te houden zanguitvoering te halftien voor het Raad huis. De leiding dezer uitvoering zal berus ten bjj den heer J. van Noord. Na die uitvoering zal een optocht gefor meerd worden, die om circa 10 uur door een gedeelte van de gemeente zal trekken on der begeleiding van muziek. Na afloop heeft het 2de onthaal plaats. Hot middagfeest zal aanvangen om 1 uur en gehouden worden in het Julianapark. Over de wedstrijden het voigenae: Voor meisjes van 1214 jaar prijsknip- pen: voor meisjes van 1315 jaar vlaggen- loop; voor meisjes van 1416 jaar Staat den kop er af (geblinddoekt). Voor jongens van 1214 jaar kaarshap pen voor jongens van 1315 jaar blaas- trappenvoor jongens van 1416 jaar hard- loopen met hindernissen. Tijdens deze wedstrijden zal een wedstrijd met vliegers gehouden worden (eigen ge maakte staartvlieger). Te 2 uur ringsteken op versierde rijwielen voor jongens en meis jes boven 16 jaar. Opstelling van versierde rijwielen vóór het Raadhuis ter beoordeeling. Voor mannen boven 18 jaar tonknuppelen. Om half drie zal de beoordeeling plaats hebben van versierde rijtuigen, waarna d.e traditioneele ringrrjderg voor paren om 3 uur gehouden wordt op de Endegeesterlaan. Te halfvier is vastgesteld: bloemencorso voor auto's (uitsluitend voor feden der O. Ver.,. Na afloop van dit corso: ringsteken voor dames in open auto. Het bestuur van de O. V. stelt hiervoor een open auto met chauffeur ter beschik- kirg. Van eiken 'deelnemer aan het bloemen corso kan één dame deelnemen aan deze ringstekerq. Het feest zal besloten worden met een avondconcert aanvangende te 8 uur. WARMOND. 2e lustrum „St. Mnthias". Zaterdag a.s. viert de R.-K. muziek-,- tooneel- en zangvereeniging St. Mathias haar 2e lustrum. Te 7 uur n.m. is er een feesttocht door de gemeente en een sere nade aan burgemeester Sohölvinck; daar na een groot feestconcert te halfnegen op de feestelijk versierde en verlichte 'baan. Het programma luidt als volgt: 1. Ontvangst der autoriteiten en gerooo- digden. 2. Feestrede uit te spreken door den voorzitter der feestcommissie, den heer H. O. A. M. Schölvinek. 3. Wilhelmus. 4. Stead fast and True. 5. Herders Zondags lied. ofd .zang. 6. Van een zwarten smid. 7. Kerstlied. 8. An der eehonen blauen Donau. Pauze. 9. lste uitvoering ver- eenigingslied (door de afdeelingen muziek en zang). 10, „Hyménee" Grand Marehe Nuptale. 11. Ouverture ,,Die lustigen Wei- ber von Windsor. 12. Rravour Aria (voor piston-solo (solist de heer G. Kerkhof). 13. Fantasie sur ,,La Bohème". In het a.s. studiejaar van het Groot seminarie Warmond zal het 25 jaar geleden zjjn, dat aldaar door Z. D. H. Mgr. Aen- gen ent in het eerste jaar van zijn professo raat de bekend^ St. Paulus-vergadering werd opgericht met het doel de sociale toe standen beter te leeren kennen en hestu- deeren. De oprichter, 'die als moderator al die jaren de bezielende leiding gaf en zoo veel mogelijk de ongeveer maandeljjksche vergadering brjwoonde, wist o.a. steeds de dikwijl-, zeer belangwekkende debatten tot ten goed einde te brengen. Men is voor nemens in het a.s. trimester het zilveren jubileum op feestelijke wijze te herdenken. Mgr. Aengenent heeft prof. J. H. Visser alhier benoemd tot voorzitter der commissie van voorbereiding voor de spoedig te verwachten Haarlemsche diocesane sy node. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Visitator der verschil lende Moederhuizen van 'de Religieusen in het Bisdom Haarlem 'den hoogeerw. heer Mgr. H. J. M.Taskin, president van het Groot- Seminarie alhier. WASSENAAR. De heer 'L. van Doornen, alhier, ié geslaagd voor het Examen hoofdakte L. O. Gevraagd: een Zich te melden met goede ref, Botermarkt 10, tevens LOOPJONGEN gevraagd circa 16 jaar. 7432a 0PENB. SLACHTHUIS. Zaterdagmorgen van 8 tot 11 nnr, verkoop van een partij PAARDENVLEESCH voorwaardelijk goedgekeurd, 5 pond lappen f. 1, Rosbief 40, Biefatnk 50 ct. p. p. 7441a I. SLAGER. Zijden Kousen, geheel laddervrij 139 129 119 107 89 Onze zeer fijne Zijden Kousen 1.78 Zijden Kousen met naad, versterkte voeten 79 58 Prima Zijden Kousen met pjjl 125 Streepkousen, mod. lichte kl. 31 ct. 5146 O* IMPOQTEUeSVOOB IMEDCDLAMDI «vn.EM615BEQT&e2,' AUTOHANDEL S-6DAVENNA6E 0P<5EBiehTIÖ98 HA5F1ih1Q2Q AAN DE/Pil/ Omdat hash voob een matigem dduseemb WAGEM MAAKT; Dl E WAT OUALITEIT EM AFWEft- KIMG BETDEFT.MET VEEL DUUBDEBE MEÖKEM KAHGOMGUBEEBEM. DBIE TyPEH ZES-GyLIMDEQS'VIEQWIELBEflMEM UIT VOORRAAD LEVERBAAR ro 5104 G 3E DEEJ<>[=3E DE 30 Ook Zaterdags naar Kaals Jaeger tricot heerenbroeken f, 0.85 Manchester mansbroeken2.50 Luxe damestasschen in beige en zilvergrijs, met dubbele binnen- knip en spiegel2.75 Jongens sportkousen, ijzersterk, leeftijd 8 jaar0.80 Gestreepte jongensblouses en over hemden 0.95 Zuiver wollen popelines, in vele kleuren 0.77"» Molton in grijs jaeger en wit 0.32 Onze bekende Fransche keper flanel, per e!0.38 Afktapbare kinderstoelen met telraam f. 5.10 Zware beuken looprekken 5.90 Wiegen van prima gevlochten stroo4.85 Bébépakjes en -jurkjes, gemerci- riceerd0.727» lm, wollen wiegdekens0.777» Doosjes 50 grams Dr. Brunsche verbandwatten 0.17 Zwaar gevulde zeegras kinder- ledikantmatrasjes 2.75 3-deeIig kapok matrasstel, geheel met afgenaaide randen, met schuin peluw en 2 kussens 42.90 0 O E DE DEIOBE DE D0 Compleet ter overname aangeboden. Zoo goed als nieuw. Spot koop. 5115 ook Gerij met IrkclcuritlTLron gordyn-kleeómg /lonen enz. van In Jun.liKn lletlndantbren-tluis, L,eid/che/ln 89-93ffd<m Daar worden, geen goederen, /(geleverd tenzg voorzien van her gepatlndanthren Jn.CLTid.el/znerk (gja. Daar ontvangt USchriftelijke garantiecpelke Ca/tahonotreke- mng met recht op volle vergoeding. Vtadht U voor negatieve garanties1. Stalen "Srando EifCht van onze agenten en weder verkoooerj bovenstaande oaranbel Onze Kleedingstoffencollecties liggen ter inzage bij onze Agenten: 3276 P. DE WILDE ft Zn., Breestraat 93, Laden, en E. TISSING, te Lisse. Onze Gordijnsloffencollecties liggen ter inzage bij: A. LUCAS, W. Rozenstraat 36, te Leiden zoomede bij: C. J. LUGTHART, te Katwijk aan Zee. Uw bruiloft is gezellig! Uw feest naar ieders zin; Want drinkt men Wijn V. FRANCHIM0N Dan komt er stemming in r1 75 ets. per fl. Port, rood en wit, Samos v. h. eiland, Spaansche wijn, zoet, rood en wit. Ook als U in SSTNif» Citroen i J*®® Bitters 4,~ •SI. koopt ia U zeker tevreden do afdeeling Sigaren, Tabak, Pijpen 5116 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7