LAATSTE BERICHTEN. UIT BE RIJNSTREEK. UIT BE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. SPREEKCEL. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 17 Aug.. medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste stand 768.2 te Brest. Laagste stand 752.9 te SArna. Verwachting tot den avond van 18 Aug.: Zwakke tot maligen. Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijken wind Zwaar tot halfbe- wolkt. Waarschijnlijk nog regenbuien in het Noorden. In het Zuiden weinig of geen regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. j uur voorm.: 15Va gr- C. (60 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 16 gr- C. (61 gr. F.) 3 uur nam.: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zaterdag. Hoogste stand des voorm. te 5 u. 21 min. Hoogste stand des "nam. te 5 u. 40 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". 7 uur voorm.: 21 gr. C. 11 uur voorm.: 21 gr. C. S uur nam.: 211/2 gr- F. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: ÏS1/^ gr. C. 11 uur voorm.: 19 gr. C. o uur nam.: 19tya gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag 8.50 n.m. tot 5.19 v.m. WEENEN, 17 Aug. (V.D.) Naar de „Neue Freie Presse" uit Agxam meldt, zijn in verband met do tegen Italië ge richte betoogingen te Spalat-o 34 personen tot- in totaal 468 dagen arrest veroordeeld. Ook in andere steden werden tal van per sonen, van wie gevreesd wordt, dat zg betoogingen op touw zullen zetten, dooi' de politóe in hechtenis genomen. RUSLAND EN ROEMENIË. MOSKOU, 17 Aug. (Belg. TeL Ag.) Lit- wjnoff heeft aan den Roemeensohen minis ter van buitenlandsche zaken doen weten, dat de sovjet-regeering hem verantwoor delijk blijft beschouwen voor de geldelijke verliezen die de Unie der Sovjet-republi keinen zal lijden tengevolge van den ver koop van Russische goederen, welke door den Roemeenschen minister van transport worden gedaan. PROMOTIE VAN GENERAAL NOBILE? ROME, 17 Aug. ,(V. D.). Ten einde ge neraal Nobile na de felle aanvallen, die vooral in de buitenlandsche pers op hem eu zgn Italia-expeditie gedaan zijn, volkomen to rehabiliteeren, zal hg binnen zeer ürrieii- haren tgd geroepen worden tot een der hoogste posten van het Ministerie van Luchtvaart, aldus het steeds weer te Rome circuleerend gerucht. Hij zou benoemd wor den tot onder-staatssecretaris van de Lucht vaart, waarvan Mussolini zelf de portefeuille heef'. Nobile zou dan in de plaats komen van generaal Balbo. Hg zou echter de post Wee aanvaarden voor zgn terugkeer uit Svalbard in het Poolgebied, waarheen hjjj binnenkort denkt te vertrekken voor het in stellen van een onderzoek naar het lot van do Allessandri-groep. NOODWEER IN TSJECHO-SLOWAKUE. PRAAG, 17 Aug. (V.D.) Geheel Zued- ttaehren, inzonderheid de plaatsen aan de Oostenrijksche grens, zijn door hevige on- weders geteisterd. In de omgeving van Zwaim, waar een storm van orkaan sterkte woedde, werden groote verwoestingen aan gericht, doordat de daken van de huizen afgerukt en de boomen ontworteld werden. Kleine nagenoeg opgedroogde beekjes ver anderden in woeste bruisende stroomen, die met geweld zich een weg door de vel den zochten. Telefoon- en telegraafverbin dingen werden overal verbroken en de straten werden door het water overstroomd Uit niet minder dan acht plaatsen in Zued- maehren wordt, melding gemaakt van onwe- ders, waarbij door den bliksem brand werd veroorzaakt. Deze oiïweders verergeren nog het lot der zwaarbezochte bevolking, dio dit jaar toch reeds van vorst, droog* e en noodweer te lijden heeft gehad. OVERSTROOMINGEN IN ZUID-OERAL. K0WN0, 17 Aug. (V. D.b Volgens een bencht uit Moskou hebben de in den Zui- d&lgken Oeral vallende regenbuien vele rivie- reD doen overstroomen, waardoor groote schad; werd aangericht. Huizen en bruggen *«den in steden en dorpen weggespoeld. Vale personen moeten hierbij om het Jeven gekomen. BOSCHBRANDEN IN SIBERIË. KOWNO, 17 Aug. (V D.) Naar uit Mos- gemeld wordt, woeden reeds twee lang geweldige boschbrandeai over een afstand van ongeveer 100 K.M. in de nabijheid van het Baikal-meer (Siberië). Alle pogingen om den brand te blusschen zijn tot dusverre vergeefs geweest. STORM IN ITALIË. MILAAN, 17 Aug. (V. D.). Hevige winden en regenstormen hebben in den omtrek groote schade aangericht. Tal van boomen werden ontworteld en op het Musocco-kerkhof wer den vele marmeren graftomben verwoest. DIEFSTAL TE MüNCHEN. MüNCHEN, 17 Aug. (V. D.). Een Engelsch diplomaat en zijn moeder zijn in een hotel alhier het slachtoffer geworden van een diefstal. De dief had voor het plegen van zijn daad de avonduren uilgekozen toen de kamerbewoners zich in een theater bevon den. Hij opende de kamerdeuren met val- sche sleutels doorzocht de aanwezige koffers en ontvreemdde een aantal kostbare juwee- len tot een gezamenlijke waarde van 60.000 mark. De politie stelt een onderzoek in. HET S.S. „ECUADOR" SAN FRANCISCO, 17 Aug. (V. D.). Alle passagiers van het gestrande stoomschip „Ecuador" zijn in veiligheid gebracht. De bemanning is nog aan boord gebleven in de hoop, dat het schip weer vlot zal kunnen komen. De schade is gering. LIJKEN GEVONDEN. OTTAWA, 17 Aug. (Reuter). Door de politie te Yesterfield (Hudsonbaai) zijn eemge lijken gevonden waarvan de iden titeit nader is vastgesteld. Het zijn de Eügelsche onderzoeker John Hornby en zijn twee gezellen, die omgeko men zijn bij een expeditie in de maagde lijke binnenlanden van Noord-Oostelijk Canada. De lijken werden ontdekt in een eenzame hut door on der zo efci ngsp oli tóedie zc ver volgens ter aarde bestelde. NEDERLANDSCHE DEELNEMING AAN DE IN OCTOBER a.s. TE BERLIJN TE HOUDEN INTERNATIONALE LUCHTVAART TENTOONSTELLING. Aan de Internationale Luchtvaart-Ten toonstelling welke van 7 tot 28 October a.s. te Berlijn zal plaats hebben en waaraan 18 andere staten zullen deelnemen, zal van Nederlandsche zijde worden deelgenomen met een collectieve afdeeling, waarvan deel uitmaken: de afdeeling Luchtvaart van het Departement van Waterstaat, de gemeente Amsterdam, de gemeente Rotterdam, de Rijksstudiedienst voor de luchtvaart, de Kon. Ned. Luchtvaart Maatschappij, de N. V. Nederl. Vliegtuigenfabriek en Fr. Kool hoven. Deze Nederlandsche afdeeling staat onder leiding van de Ned. Vereeniging voor Tentoonstellingsbelangen. VLIEGDEMONSTRATIES AFGELAST Da vliegdemonstraties te Vaals zijn in ver band met het ongeluk te Heerlerheide uitge- gesteld. Het is zelfs met waarschijnlijk, dat de ondernemers, allen Duitschers> verlof zullen krijgen om te Vaals te vliegen, althans niet eerder dan nadat aan zeer strenge voorwaarden zal zgn voldaaD. De autori teiten zullen zich daartoe met de Deutsche Luft-Polizei in verbinding stellen. Medegedeeld wordt dat de vier vliegtoch ten Holland-lndië zoodanig zijn berekend, dat allen de reis in dertien dagen zullen hebben volbracht. Zij zullen .den elfden dag Medan bereiken, den twaalfden dag Siak en den dertienden dag Batavia en vervolgens Bandoeng. Men meldt ons uit Brussel: In een hotel alhier is eera Hollander, genaamd Ja cob P., oud 52 jaar, door gasverstikking om het leven gekomen. Een onderzoek wordt ingesteld. ALKEMADE. Gemeenteraad. De uemeenterekenina 1£27 Een verordening op het kampeeren De heer Krabber gehuldigd bij zijn afscheid als administrateur van het B. A. voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer De Jong. Voorzitter opent de vergadering met het gebruikelijk gebed, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Aanbieding van de gemeente- rekening voor het dienstjaar 1927. Genoem de rekening sluit in ontvangst met een be drag van f. 183.529,09 en in uitgaaf met f. 152.329,2412, alzoo met een batig saldo van f. 31.199,83V2. De rekening wordt in handen gesteld van de commissie tot nazien der rekening en begrooting. Tot lid van d6ze commissie wordt wegens periodieke af treding van den heer C. Bontje benoemd de heer P. J. Heemskerk. Punt 3 is thans aan de orde: vaststelling van een verorde ning lot regeling van het kampeeren in de gemeente Alkemade. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat hij eenigen tgd ge leden van zgn ambtgenoot uit Warmond een verzoek ontving om medewerking tot het in bet leven roepen van een dergelijke ver ordening, zooals door Warmond reeds was vastgesteld. B. en W. gevoelen hiervoor ailes, omdat de mogelijkheid niet is uitge- sloten, dat personen, die in Warmond om de een of andere reden worden geweerd, zich op grondgebied van deze gemeente vestigen met hun kampeertenten, waardoor onge- wenschte to. standen worden geschapen. De heer De Vette juicht deze verordening zeer to*, .loch zag gaarne in de verordening nog een bepaling opgenomen, waarbjj het ver boden is zich in onzedelgke kleeding op straat te begeven. Zoorwel in Rgpwetering als in de Kaag doen zich ergelgke toons^- len voor en daarom stelt spr. voor dat aan dezen zwgnenboel paal en perk wordt ge steld. De voorzitter antwoordt den heer De Vette, dat hg meermalen in de Kaag en Rijpwetering komt, doch hij heeft zulks uer- Boonlgk nog nimmer waargenomen. Hoewel een dergelijke bepaling in deze verordening niet thuis hoort, zegt hg toe aan de politie opdracht te zullen verstrekken hierop streng toe te zien. Aan den heer Chr. Krebbers wordt over eenkomstig zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zjjn betrekking van lid en admi nistrateur van het Algemeen Burgerlgk Arm bestuur, terwgl B. en W. voorstellen dit ont slag op de meest eervolle wjjze te verlee- nen. Spr. voegt hieraan nog eemge waar den toe, omdat de heer Krebbers om zgn verschillende openbare en bijzondere betrek kingen zich in deze gemeente zeer verdien stelijk heeft gemaakt. Spr. noemt o.a. zjjn functie als hoofd der openbare lagere school te Oud-Ade, waar hg velen heeft gevormd tot degelijke en verstandige mensc-hen. Zjjn functie van secretaris-penningmeester van verschillende polders en niet in 't minst zgn kassiersschap van de Boerenleenbank. Hij was om zoo te zeggen in Oud-Ade en Rypwetering de vertrouwensman voor ïedei en daarom acht spr. het tot zjjn plicht hem voor dit alles hier in deze vergadering open lijk te huldigen. Spr. stelt voor de gevoed- lens, welke hg hier in deze vergadering na mens de leden vertolkt, om te zetten in een persoonlijk aan hem te richten schrijven. Met applaus begroet de vergadering dit voorstel. Tot lid van het Algemeen Burgerlgk Arm bestuur wordt benoemd de heer G. C. Borst 6n tot administrateur de heer G. M. Beelen. Aan de leden van "de commissie van 'toe zicht op het lager onderwgs wordt wegens ontbinding dier commissie eervol ontslag verleend, terwgl tot leden van de nieuwe commissie, bestaande thans slechts uit 5 leden, worden benoemd de heeren D. Kiess, C. van Lent, A. J. Zwartelé, G. Meyer en J. J. de Koning. Het suppletoir kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld op f.24, terwgl eenig8 reclames in het schoolgeld worden afge handeld overeenkomstig het voorstel van B. en W. Aan het R.-K. Par. Schoolbestuur van Roelofarendsveen werd een voorschot toege kend op de gemeentelijke vergoeding ais be doeld in art. 101 der Lager Onderwijswet, grcot L 312 en gerekend vanaf 1 Mei 192S. Op het verzoek van T. C. de Graaf en J. J. Janssen om een tegemoetkoming uit de gemeentekas als bedoeld bij art. 13 eer Lager Onderwijswet, werd op voorstel van B. en W. goedgunstig beschikt en aan beida aoressanten werd een vergoeding verleend berekena naar 75 pCt. van de gemaakte reis kosten voor het bezoeken van een fagera school te Leiden. Verder werd besloten aan den hoogslen inschrijver, den heer F. J. Wesselman te Roolofarendsveen voor ijlen tgd van een jaar met mogelijke verlenging te verhuren een perceel tuinland, gelegen aan den Lange- weg te Roelofarendsveen voor de som van f. 78 per jaar. Rondvraag. De heer Bontje zegt het jaar verslag van den keuringsdienst voor vee en vleesch zeer aandachtig gelezen te heb ben, waaruit gebleken is dat de dienst der buitengemeenten een tekort heeft opgele verd var f.2100. Spr. zou gaarne hierover eenige nadere toelichting ontvangen medo in verband met het in de vorige vergade ringen besprokene omtrent een eventueele verlaging der keurloonen. De voorzitter zal hierover in de geheime vergadering eenige naaere gegevens verstrekken. De heer Riet broek zegt vernomen te hebben, dat ven ters. welke op de secretarie vergunning be komen om met hun waren langs de huizen te venten, dikwijls zeer onhebbelijk en bru taal optreden. Enkele geneeren zich niet met de kerk en haar bedienaren den spot te dijjven. De namen zullen binnenkort bekena gemaakt worden, zoodat hij den voorzitter verzoekt aan dezulken geen toestemming meer te verleenen. De voorzitter zegt vol gaarne zrjn medewerking toe. Hierna sluiting. OUDE-WETERING. Muziekvereeniging.. De Muziekvereeniging „Prinses Juliana" wélke nog sleed9 bestond al hebben we in geen jaren feitelijk iets van haar bestaan gemerkt, is thans naar wij vernemen met al- gemeene stemmen door de nog getrouw ge- b'even leden opgeheven, terwijl tevens in principe werd besloten tot oprichting van een nieuwe muziekvereeniging. Een regle ment is vastgesteld en een bestuur gekozen. In dit dit bestuur hebben thans zitting ge nomen de volgende heeren: Voorzitter J. du Pau, 2de voorzitter H. Jonkman, Secretaris J. J. de Jong, 2de Secretaris, J. van Heek, penningmeester C. van den Berg, 2de pen ningmeester L. Baas. Commissaris J. L. Zoet. Voorts werd aan dokter A. van der Bijl het Eere-Voorzitterschap aangeboden hetwelk door dezen ook is aanvaard. Van de gele genheid om zich als werkend lid aan te melden hebben 35 personen gebruik ge maakt en hiernaar gerekend schijnt het aan geen twijfel onderhevig of de vereeniging gaat een goede toekomst tegemoet. Zooals echter met alle dergelijke zaken valt er nog een kwestie te regelen, een kwestie waar feitelijk de geheele zaak om draait en dit is een ieder gevoelt het reeds de finan- cieele kwestie. Reeds werden enkele finan- cieele besluiten genomen, zooals het vast stellen van een wekelijksche contributie voor de leden, terwijl voorts besloten is tot aankoop van de instrumenten, welke eigen dom waren van de oude vereeniging. Deze instrumenten zijn overgenomen voor een bedrag van f. 130.zijnde het bedrag dat de oude vereeniging nog aan hare aandeel houders schuldig was. Opdat de vereeniging echter geheel aan haar doel zal jcunnen be antwoorden is echter belangrijk meer geld noodig, zooals voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten enz. Binnenkort zul len de ingezetenen dus wel aangezocht wor den hun steun te verleenen en van hunne goedgevigheid zal het voor een zeer groot deel afhangen of de vereeniging zal kun nen bestaan ja dan neen. Het woord is dus thans aan de inwoners. Rest ons nog te vermelde;, dat de naam der vereeniging, waarvoor een prijsvraag was uitgeschreven „Eruditio" is. De heer Ruiten, wonende aan den Ringdijk is de inzender van dezen naam en won zoodoenden den uitgeloofden prijs. De heer M. van Diggelen, halte-chef alhier is overgeplaatst naar het Station te Leiden. In zijn plaats i9 hier benoemd de heer Janssen van Roelofarendsveen. RIJPWETERING. Ten nadeele van een logé van den heer A. Bisschop alhier is in den nacht van Woensdag op Donderdag een heerenrijwiel ontvreemd. Van den dader valt nog geen spoor te ontdekken. Bij de gehouden aanbesteding voor een woonhuis met stalling voor den heer J. Da leman alhier is ingeschreven als volgt: H. S. P. Vrijburg, Oud-Ade f. 6489.;J Olie - hoek, Bovenkerk f. 5544.A. A. Brand, Rijpwetering f. 5620.A. van Wierii.gen Oude-Wetering f. 5195.en C. P. Jansen, Rijpwetering f. 4988.Het werk is aan den laagsten inschrijver opgedragen. AALSMEER. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van Wethouder P. v. d. Meer Pzn., kwam de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving was de heer J. Moleman. Nadat de voorz. de vergadering had geopend, kwam in behandeling het voorstel van B. en W. en de Comm. van Gem. Wer ken, over te gaan tot den aankoop eener motorwegwals. raming f.7000; een Fordson tractor, raming f. 3500; een 2-wieligen aan hangwagen, raming f. 3200. totaal f. 13.700. Na warme verdediging van den voorz. werd het voorstel aangenomen, met alleen de stem van den heer Raadschelders tegen. Het voorstel van B. en W. en de Comm. van Gem werken, om aan te koopen eenige perceelen land. ter grootte van ongeveer 4 H.A. tegen den prijs van f. 6000 per H.A., ge legen in den Oosteinderpoelpolder, voor den aanleg eener nieuwe begraafplaats onder vond heftige Bestrijding. Vooral de plaats dacht men al zeer ongelukig en wilde die liever aan den Zwarten Weg uitgekozen zien. De voorz. en enkele leden verdedigden het voorstel, vooral omdat de koopsom zeer billijk werd geacht. Het kon echter geen genade vinden in de oogen van de meerder heid en met 66 staakten de stemmen. Het voorstel zal dus in de volgende vergadering weer ter tafel komen. Een aanlegsteiger zal gemaakt worden ten dienste aanleg Ophelialaan. Ingevolge de Landarbeiderswet zullen bij de Regeering gelden aangevraagd worden, voor: K. Wilhelmus. J. A. Kooy, P. v. d. Schaaf en J. Maarse. ieder ten bedrage van f. 3600, voor het bouwen van een plaatsje. De boérdeTiJ én landerijen der gemeente zullen voor 5 jaren worden verhuurd, terwijl de voortuinen in het Uitbreidingsplan tot wederopzeggings toe zullen kunnen worden gehuurd tegen den prijs van f. 0.10 per M2. p. jaar door de eigenaren of erfpachters der achter liggende perceëlen. De raad veran derde den naam Haarlemmerlaan in Meer- laan en doopte de verbinding tusschen Had- ley- en Ophelialaan met den naam: Hor tensialaan. SASSENHEIM. In de eerste helft van de maand Augustus zijn aan het postkantoor alhier als onbestelbaar of geweigerd terug ont vangen eeD 4-tal brieven, geadersseerd als vclgt: J. Nuyens Limmen. C. Smit, Anna- Paulowna. 't Dureyahuis, Amsterdam. Erdalfabriek, Amsterdam. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. GeborenSimon Cornelis Anitonius, Z. van S. L. Zoet en Th. P Belt. Jolhanna Martina, D. v. C. P. Tctteroo en E. St.ra- ver. Theo doms Franci-scus, Z. v. M. Th. Jelicrse en J. H. Kortekaas. Margaretha Maria Thoresia, D. v. J. L. Nijrsen en J. M. Prins. Gevonden voorwerpenEen dame&por- temonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij den gemeenteveldwachter. WARMOND. Raadsagenda. De eerstvolgende openbare vergadering van den raad dezer gemeente zal gehou den worden op Maandag 20 Augustus a.s., des nam. halfacht uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen 6tukken. 2. Voorstel tot ruiling van erf dienstbaarheden. 3. Voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met de N. V. Thcrmo-Chemische fabrieken te Amster dam inzake destructie van afgekeurd vleesch. 4. Comptabiliteit. 5. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 6. Rond vraag Nieuwe kleederdracht voor geestelijken? Mgr. H. J. M. Tas kin, president van het Groot-Seminarie alhier heeft aan het einde van h. afgeloopen studiejaar de zesde-klas- studenten van het Klein Seminarie te Heem stede, die na de vacantie (d. i. 10 Sept.) hun studies te Warmond zullen voortzetten, doen weten, dat zij zich geen z.g. statie-jas be hoeven aan te schaffen; dit wordt in ver- bano gebracht met een binnenkort te ver wachten besluit van den nieuwen B.^schop, waarbij het in de toekomst a3n de geeste lijken van Haarlem's diocees geoorloofd zal zgn inplaats van de bekende statie-jas met kniebroek den langem - 'on met gekleede jas te dragen. Zooals bekend wordt de statie-ja^ alleen gebruikt in de bisdommen Haarlem en Utrecht, daar de geestelijken der andere bisdommen ook op straat in toga lcopen; de mogelijk af te schaffen kleeder dracht is een eenigszins gewijzigd over blijfsel van de kleedg der hoogere standen uit ongeveer de zestiende eeuw. RECLAMEPLAAT. Louis Raemakers teekende voor de a.s* najaarsbeurs te Utrecht een fraaie, sug gestieve reclameplaats. D. van R., te Leiden: Wendt u met uw bemerkingen tot den Commissaris van Po-* litic alhier. Die zal er zeker gaarne kennis van nemen. De volgende passagiersschepen zijn Zater dag 18 Aug. 1928 in radiotelegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kuststations en via die stations recht streeks te bereiken. Medegedeeld door do N. T. M. Radio-Holland. Alphacca, Darsena Norte. Chr. Huy- gens, Scheveningen-haven. Commewynö Niton-Radio. Cottdca, Ouessant TSF. Edam, Cabo Finisterre. Gelria, Schevo- nimgen-haven. Indrapoera, Scheveningen- haven. Insulin de, Scheveningen-haven* Jan Piet. Coen, Scheveningen-haven. Orania, Scheveningen-haven. Patina, Scheveniingen-haven. Simon Bolivar,- Scheveningen-haven. Johan de Wit, Ka^ raohirRadio. Kon. d. Nederl., Aden- Radio. N. Amsterdam, Louisb. Nor. Scot 2. Zeelandia, Junccao. Volen- dam, Chatham Mas each us. Venezuela^ Scheveningen-haven. Tjerimai, Schevo- ningen-havem Slamat, Scheveningen- haven. LEIDEN, 17 Aug. Aan de veemarkt wer-i den aangevoerd 557 runderen, 101 kalveren, 1009 schapen. 63 stieren 1180—525; 137 kalt-o- melkkoeien f.225395; 134 vare- koeun f.180—270; 191 vette ossen en koeien f. 260445, schoon a. d. haak 62 tot 104 ets.; 32 graskalveren f.3595; 42 vette kalveren f. 55120, schoon aan d. haak 110 tot 138 ct3.; 59 nuchtere kal veren f.10—18; 309 vette schapen f.32— 40; 700 weideschapen f.2236; 1137 ma gere varkens f. 155050 Londensche vaiv kens 52 tot 56 ets. per K.G. levend ge wicht; 80 zouters 64 tot 67 ets. per 'K.G. levend gewicht; 674 biggen f.713; 5 paarden f.180290; 4 veulens f.30125; 13 bokken of geiten f. 617. Aangevoerd 145 partgen Kaas. 1ste soort Gcudsche T. 5458; 2de soort f.4953; lste soort Leidsche f.5357; 2de soort Leidsche f.4552, alles per 50 K.G. Han del vlug. Aan de Stadswaag gewogen: 95 partgen, 3843 stuks, 29.914 K.G. BODEGRAVEN, 16 Aug. Eierenveiling Aanvoer kipeieren 15290; Prijs f. 7.40 tot f. 8.20; 120 Eendeneieren prijs f. 6.tot f. 6 50; 15 Hanen prijs 16 tot 7 cent HOOFDDORP, 16 Aug. Graanmarkt. Donderdag was de aanvoer op de graan markt te Hoofddorp als volgt: Tarwe oude f. 11.tot f. 13.50; Tarwe nieuwe f. 11.— tot f. 1175; Rogge f. 10.50 tot f. 11.26; Gerst chevalier f. 10.75 tot f. 11.25; Wintergerst f 10.50 tot f. 11.—; Haver f. 11— tot f. 11.50 Groene erwten f. 19.tot f. 21.Schok kers f. 24.tot f. 28.Karwij f. 36. tot f. 37.Blauwmaanzaad f. 35.tot f. 37—; Koolzaad f. 20— tot f. 23—; Ka nariezaad f. 14.tot f. 15.Alles per 100 KG. LEEUWARDEN, 17 Aug. Veemai-kt. Aan gevoerd 98 enter stieren, prijs 180330 p. stuk. 114 twenter stieren 330—550. 286 vette koeien 230370, 0.740.95 p. K.G. 540 melk en kalfkoeien 180390. 128 pinken 110170 55 vette kalveren 45105. 805 graskalveren 40—90. 202 nuchtere kalveren 1017. 207 vette schapen 2437. 270 weideschapen id 28. 403 lammeren 1424. 1571 vette var kens per stuk 55155, per K.G. 0.60 0.72, zouters 0.67—0.69. 110 magere var kens 2555. 350 kleine biggen 713. 24 bok ken en geiten. 33 paarden, totaal 5096 stuks. Kippeneieren aangevoerd 2SOCO K.G. prijs 68I/3 ct. p. stuk, handelsprijs 1.15 1.25 p. K.G. Eendeneieren aangevoerd 1100 K.G., prijs 771/2 P- si., handelsprijs 0.90 1.p. K.G. Pluimvee. 400 slachtkippeö 0.70—1.75. 40 slachthanen 0.60-1.50. 300 jonge hanen 0.40—1.75. 100 piepkuikens 530. 30 jonge duiven 2030. 20 eenden 2550. Sleutelkaas 2260. Nagelkaas 43 46. Goudakaas 34—81. 'Edammer 46—87. Aanvoer 40952 K.G. Botemoteering. Mijn- boter 2.03 2.1.84. Veilingboter 1.931.82. Aanvoer 13/3 34/6 1/12. Commissie en bonds n/otecring 2.10. NOORDWIJKERHOUT, 16 Aug. Groenten- veiling. Snijboonen f. 1.20f. 2.20; dubbele Ifeerenboonen met draad f.1.75 tot f. 1.85; dubbele Heerenboonen zonder draad f. 1.65 tot f. 2.05; Stek Heerenboonen f. 0.40; En kele Heerenboonen met draad f. 1.50 tot f. 195; Enkele Heerenboonen zonder draad, f. 2.40 tot f. 3.Slam-Heerenboonen f. 1.45 tot f. 2.60; Grauwe Capucijner9 f. 1.45 tot f. 2.20; Witte Capucijners f 2.20; Raspers f. 2.80; Witte Pronkboonen f. 1.15 Alles per zak van 10 kilo. Groote aanvoer augur ken van verschillende kwaliteiten en prij zen WOUBRUGGE, 16 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 42 partijen kippeneieren I. 7 40 f. 8.20. Eendeneieren f 6 10f. 6.50; Bo ter f. 1.86f. 1.92 per Kilo; Konijnen 30 ct. per stuk. Kippen f. 2.15. Handel vlug. 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3