ZWEMMEN. SCHERMEN. BOKSEN. land), Luit. Berfcran (Frankrijk). Nadat yoor' de tweede maal de hindernissen zijn verzwaard, komt de beslissing. Olympisch kampioen wordt kapt. Ventura (Tsjecho- Slowakije) O fouten in de beslissende rit; 2e luit. Bertran 2 fouten; 3e Comdt. Kuhn (Zwitserland) 4 fouten. De uitslag van het landenklassement is als volgt: 1. Spanje (Olympisch kampioen) 4 fou ten; 2. Polen, 8 fouten; 3. Zweden, 10 fouten. Nederland bezette de 10e plaats met 96 fouten. Daarna hebben de cérémonie® protocolai- res plaats gehad voor de wedstrijden van dezen middag. Het was wel een bij uitstek spannend slot van de Olympische Spelen, deze wed strijd met zijn twee extra beslissingen 1 Na de twee protocolairee cérémonies voor het paardensportconcours en de eere-ronde der zegevierende ruiters over de sintelbaan, betreedt de lange rij der overwinnaars in de Olympische Spelen bet terrein voor de prijsuitreiking. De meesten zijn gekleed In bun co8tuum van den openingsdag. Een voor een worden de eersteprijswinnaars uit 'de verschillende landen op de eere-tribune geroepen, waar de Koningin de gouden medailles uitreikt. Nederland, dat in deze Olympische Spelen niet minder dan aclrt eerste prijzen behaald heeft, betreedt on der luid gejuich de eere-tribune: voorop tien dames van de gymnastiekploeg, daar- achter naast elkaar Jan Wila, mej. Braun on Van Klaveren en tenslotte onze ruiters. De overwinnaars worden telkens met har telijk applaus begroet. Enkele favorieten van het publiek, o.a. Prine Olav krijgen nog een extra applaus. Daarna worden op bet terrein de tweede prijzen uitgereikt door Prins Hendrik en de derde prijzen door den voorzitter van bet I. O. C. Graaf de Baillet Latour. Graaf de Baillet Latonr spreekt hierna de volgende sluitingsrede uit: ,,In naam van het Internationaal Olym pisch Comité en na betuiging van onze innige dankbaarheid aan H. M. de Konin gin, aan het volk Nederland, aan het be stuur van de stad Amsterdam en aan de organisatoren der Spelen, verklaren wij de Spelen der Negende Olympiade gesloten en volgens de traditie noodigen wij de jeugd van alle landen uit zich over vier jaar te Lós Angelos te vereenigen om er met on<s de Spelen van de Tiende Olympiade te vieren. Mogen deze verloopen lö voorspoed en harmonie en moge op die wijze de Olym pische toorts haar loop door de jaren ver volgen voor het heil van de menschhei^, 'die steeds meer toegewijd, moedig en sterk tnoge zijm Dit zij zool" Onder trompetgeschal van 'den fop VaH den Marathon-toren wordt, terwijl de ka nonschoten bulderen, de Olympische vlag gestreken. De slothymne weerklinkt door het Sta dion, de burgemeester van Parijs reikt de Olympische vlag over aan wethouder Vos, die het gemeentebestuur van 'Amsterdam vertegenwoordigd en dan, als slot van de Olympische Spelen 1928, wordt om half acht bet Wilhelmus ingezet. Dp Spelen-der IXe Olympiade zijn ge ëindigd. MEJ. BRAÜN OLYMPISCH KAMPIOENE 100 M. RUGSLAG. In het overvolle Stadion was het publiek niet tot bedaren te brengen. Het zwemstadion was Zaterdagmiddag vrijwel tot de laatste plaats gevuld toen te drie uur de finalisten voor de 100 Meter rugslag voor dames aan den start verschenen. In dit voor ons land belangrijke nummer is alle aandacht gevestigd op mej. Braun, die als favoriete genoemd wordt met de Engelsche miss King en de Amerikaansche miss Lindström voor de Olympische zege. Het geheele Stadion is een en al zenuwach tigheid. Zoodra de Hollandsche zich op het platform vertoont krijgt zij allerlei goedbe doelde vermaningen, waarschuwingen en wat dies meer zij. Alle zeven deelneemsters verschijnen aan den start. Even na drie uur lost starter Blitz het startschot. De uitslag wordt: 1. Mej. M. Braun (Neder land), 1 min. 22 sec.; 2. King (Engeland), 1 min. 22 1/5 sec.; 3. Cooper (Engeland), 1 min. 22 1/5 sec.; 4. Gillman (Amerika), 1 min. 2-11/5 sec.; 5. Holm (Amerika), 1 min. 24 1/5 sec.; 6. Lindström (Amerika), 1 min. 24 2/5 sec.; 7. Stockley (N. Zeeland), 1 min. 24 2/5 sec. Precies gelijk gaan de zwemsters af en na 25 M. is er nog geen verschil te zien. Op 50 Meter ligt mej. Braun (Nederland) derde, maar in de tweede baan komt zij dusdanig opzetten, dat zij na bijna 76 Meter naast de Engelsche op de eerste plaats ligt. Onbe daarlijk is dan het gejuich. Alle toeschou wers verheffen zich van hun zitplaatsen en jubelen de Hollandsche zwemster toe, die op de laatste meters Miss King achter zich laat en met ongeveer 30 c.M. verschil als eerste aantikt. Niemand let meer op de andere zwem sters, die vlak achter haar zwemmen. De achterste, Miss Stockley, was slechts twee meter na mej. Braun in deze zeer spannende race. Mej. Braun en haar moeder hebben geen handen genoeg om alle gelukwenschen in ontvangst te nemen en dientengevolge gaat men over tot omhelzingen. De film operateurs snellen toe, doch mej. Braun wil niet voor het apparaat poseeren zonder haar moeder, omdat zij aan deze, die haar van den aanvang af getraind heeft, een groot Onder groot gejuich worden moeder en deel van haar succes te danken heeft, dochter te zamen vereeuwigd. Het duurt vele minuten voordat de rust in het Olym pisch Zwemstadion is weergekeerd. Maar wanneer mej. Braun, die zich in een oogen- blik verkleed heeft, weer verschijnt om haar plaats op de tribune in te nemen, begint het gejuich opnieuw. Eerst een kwartier later kan men een aan vang maken met het Torenspringen voor dames waarbij de huis- en clubgenoote van mej. Braun, mej. Marie Baron tot de finalisten behoort. Marie Baron weert zich uitstekend tusschen de zware concurrentie en slaagt er in om achter de beide Amerikaansche ver tegenwoordigsters en de Zweedsche kam pioene, de vierde plaats in te nemen. Hoewel zij dus nog juist buiten de prijzen viel, le verde zij een opmerkelijke prestatie, daar zij zoo goed als nooit op dit nummer geoefend had, in verband met het ontbreken van een goeden 10 M. hoogen springtoren in ons land. De uitslag was: 1. Pinkston (Amerika), 31.60 punten: 2. Coleinan (Amerika), 30.60 punten; 3. Sjökvist (Zweden), 29.20 punten; 4. M. Baron (Nederland), 27.80 punten; 5. Onnela (Finland), 26 punten; 7. Rehborn (Duitschland), 25 6 Opunten. Hierna wordt aangevangen met de Finale 100 Meter vrije slag voor heeren. Weissmüller wint, zooals te verwachten was. Maar de tweede en derde plaats ont gaan Amerika, daar de - Hongaar Barany voor de verrassing zorgt en slechts weinig op Weissmüller achterblijft. Een oogenblik dachten wij zelfs een herhaling te zien van de 400 Meter, waarbij de favoriet Arne Borg door den Argentijn Zorrilla geslagen werd. Doch tegen het einde zakte de Hongaar iets af en kon hij Weissmüller niet meer berei ken. Derde werd de Japanner Takaiski. Op hem volgden de twee andere Amerikanen Spence en Zorrilla, voor wie deze baan te kort is, eindigden achteraan. De uitslag was: 1. Weissmüller (Amerika) 58 3/5 sec.; 2. Barany (Hongarije), 59 4/5 s.; 3. Takaiski (Japan), 1 min.; 4. Kojac (Ame rika), 1 min. 4/5 sec.; 5. Laufer (Amerika), 1 min. 1 sec.; 6. Spence (Canada), 1 min. 1 2/5 sec.; 7. Zorrilla (Argentinië), 1 min. 1 3/5 sec. De 100 Meter vrije slag dames bracht een verrassende zege voor de Ame rikaansche Osipowich, die haar sterker ge achte landgenoote Gerathy in een zeer span- nenden eindspurt versloeg. Ook in dit num mer vielen niet alle prijzen aan Amerika ten deel, daar Miss Cooper (Engeland) als derde aantikte. De uilslag was: 1. Osipowich (Amerika) 1 min. 11 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Gerathy (Amerika) 1 min. 112/5 sec.; 3. Cooper (Engeland), 1 min. 13 2/5 sec.; 4. Mc. Donald (Engeland) 1 min. 13 4/5 sec.; 5. Laird (Amerika) 1 min. 14 3/5 sec.; 6. Lehmann (Duitschland) 1 min. 15 1/5 sec. Daarop volgt de Finale Torenspringen voor heeren De negen deelnemers brachten met hun sprongen, de een nog fraaier dan de andere, het publiek in extase. Vooral de Egyptenaar Simaika bleek buitengewoon populair en oogstte applaus op applaus. Ook op den Am- stelveenschen weg hadden zich duizenden verzameld om van uit de verte te genieten van dit in Nederland ongekende schouwspel. Wanneer het torenspringen geëindigd is en de Egyptenaar Simaika volgens officieuse berekening de eerste plaats veroverd heeft in dit anders voor Amerika gereserveerde nummer wordt hij enthousiast gehuldigd en op de schouders geheschen. Uitslag: 1. Desjardins (Amerika) 98.74 p.; 2. Simaika (Egypte) 99 53 p.; 3. Galitzen (Amerika) 92.34 p.; 4. Colbach (Amerika); 5. Riebschlager (Duitschland); 6. Schumm (Duitschland). Huldiging van mej. Brann. Toen het laatste nummer was afgeloopen bleef al het publiek wachten op den proto- colairen uitslag daar men de Hollandsche vlag in top wilde zien. Het duurde echter eenigen tijd, omdat begonnen werd met de serie Amerikaansche overwinningen en het Amerikaansche volkslied, waarbij het Egyp tische volkslied kwam ter eere van den torenspringer Simaika. Doch helaas moest even later bekend worden gemaakt, dat dit op een vergissing berustte, daar een protest was ingediend, waardoor niet Simaika maar de Amerikaan Desjardins tot winnaar werd verklaard. Tegen zes uur werd het Wilhelmus ingezet ter eere van de overwinning van mej. Braun en ging de Nederlandsche vlag in den hoog- sten Olvmpischen mast. Op hetzelfde oogen blik overhandigde de voorzitter van den Nederlandschen Zwembond een groote lau werkrans aan mej. Braun, die haar ontroe ring nauwelijks kon bedwingen. Tenslotte werd mej. Braun op de schouders geheschen en in triomf rond gedragen. Het publiek zette een spontaan „lang zal ze leven" in. De resultaten van het zwemtournooi. In Parijs behaalde Amerika 14 van de 17 eerste prijzen, thans 10 van de 16. Het totaal resultaat is als volgt: (respectievelijk eerste, tweede en derde prijzen), Amerika: 10, 5, 6; Duitschland: 2, 1, 1; Nederland: 1, 2, 0; Japan: 1, 1, 1; Zweden 1, 0, 2; Argentinië: 1, 0, 0; Engeland: 0, 2, 2. Hongarije, Austra lië elk twee tweede prijzen, Egypte 1 tweeden prijs; Frankrijk, Zuid-Afrika, Philippijncn en Canada elk een derden prijs. Walerpolo. Zaterdag heeft Nederland een polowed strijd gespeeld tegen een Fransch-Belgische combinatie. Onze landgenooten wonnen met 100. winning van 5—2 op zijn landgenoot de Vecchi. Daarop verloor Thomson van zijn landgenoot Casmir mot 15 en eindigde de kamp tusschen de Hongarijen Petschauer en Gombos in een ze-ge met 62 voor laatstgenoemde. De Fransche schermers Duoret en Lo- oroix trokken een zware partij die tenslotte in het voordeel van Du er et met 4 ein digde. Toen kwamen onze beide landge nooten tegen elkander, welke ontmoeting een nederlaag voor majoor De Jong ople verde; hij verloor met 2—5 van v. d. Wiel. Toen de schermers van dezelfde nationali teiten tegen elkander getrokken hadden, volgden de gemengde partijen. J. v. d. Wiel trok het eerst met de Veochi doch verloor met hooge cijfers n.l. 0—5; waarna ook majoor De Jong een ver- liespartij moest boeken met 1—5 tegen den Italiaan Marzi. De Hongaar Petschauer moest intusschen met 53 de meerderheid erkennen van zijn landgenoot Tersztyansky. De Duitscher Thomson debuteerde niet erg gel-ikkig. Tegen Petschauer en de Vecchi had hij twee zware partijen die hij met 25 en 15 verloor. Bini sloeg Marri met 53, terwijl eerstgenoemde Italiaan ook winstpartijen boekte van 54 op Caa- mir en 53 op de Vecchi. Dr. Gombos versloeg Laoroix daarop met 53, doch verloor daarentegen met 35 van Tersz- tyanszky die op zijn beurt weer met 45 tegen den Franschman Ducret het onder spit moest delven. Toen kwam voor Bini de eerste nederlaag. Met 85 moest hij de meerderheid van den Hongaar Gombos er kennen. De Franschman Ducret eindigde zijn derde partij tevens als winstpartij n.l. 54 tegen Petschauer. De partij Tersz tyansky-Casmir werd 53 voor eerstge noemde, terwijl Marzi, eveneens met 53, van Lacroix won. Toen kwam MajooT De Jong weer op de® looper. De Duitscher Thomson werd ver slagen met 53. In de partij v .d. Wiel- Lacroix die hierop volgde, kreeg onze land genoot een nederlaag van 35 te incawee- ren. Petschauer won met 52 van Carmir; waarna voor Ducret de eerste verliespartij genoteerd werd tegen de Vecchi 45. De kansen van v. d. Wiel verminderden daar na als gevolg van een verloren partij O5 tegen Bini, terwijl Marzi weer hoop bracht in het Italiaanecho kamp dooT een over winning met 62 op den Hongaar Tersz tyanszky. Ook de Vecchi boekte daarna; weer een winstpartij op den Duitacher Cas mir 51. De vierde partij van majoor De Jong ging tegen den Franschman Du<re<t, welke ontmoeting met een Nederlandsche over winning van 54 eindigde, nadat De Jong met 30 de leiding had genomen. De Duitscher Thomson verioor achtereen weer 2 partijen n.l. met 35 en 25 van Lacroix en Bini. Onze vertegenwoordiger v. d. Wiel verloor daarop met 25 van den Hongaar Tersztyanszky, waarvan Gombos met 45 van de Veochi verloor. De Duit scher Casmir bevocht vervolgens een fraaie zege 50, op majoor De Jong, terwijl deze bet met 2—5 ook tegen D. Gombos moes# afleggen. De HoDgaar Petschauer liet we derom 2 winstpartijen boeken, n.l. 51 op onzen landgenoot v. d. Wiel en 62 op de® Italiaan Marzi die daardoor zijn tweede verliespartij kreeg. De snelle Italiaan Bini klopte Ducret met 52, waarop Tersz tyanszky den Duitscher Thomson met 50 den looper liet verlaten. Carmir zegevierde met 51 over Lacroix, doch verloor dade lijk daarop eervol met 45 van Marzi. DE HONGAAR TERSZTYANSZKY WINT HET SABELKAMPIOENSCHAP. De negende en elide plaats voor Holland. Zaterdagmorgen werd aangevangen mot de finale van het sabelschermen (indivi dueel), waarin zich 12 schermers hadden geplaatst, onder wie ook Van der Wiel en De Jong (Nederland). De Italiaan Marzi opende met een over De Italiaansche sabel-kampioen De Veecbi werd zevende in het Olympisch tournooi. Hij verloor o.a. van majoor De Jong. Op de helft van den wedstrijd hadden Petschauer en Bini-de leiding, elk met 5 winstpartijen, daarop volgden Marzi, Com bos, de Vecchi en Tersztyanszky ieder met 4 winstpartijen; vervolgens Ducret met 3; Casmir, de Jong en Lacroix elk met 2; v. d. Wiel met 1 en Thomson zonder winst partij. Luitenant v. d. Wiel kon juiet op het kantje af met 54 van den Duitscher Thomson winnen. Dr. Gombos won met 53 van Ducret, waarna Petschauer den Italiaan de Vecchi een 54 nederlaag toe bracht. Marzi en Dr. Gombos wonnen met 51 en 52 van Thomson, die nog geen enkele partij had kunnen winnen. Ook v. d. Wiel verloor daarna weer twee partijen n.l. tegen Gombos en Casmir met 25 en 16, terwijl Casmir het met 05 tegen Ducret moest afleggen. Majoor De Jong en La croix werden beiden tweemaal verslagen. Eerstgenoemde met 25 en 1—5 door Bini en Petschauer, de laatste met 0—5 en 25 door de Vecchi en Tersztyanszky. Na een uiterst spannenden strijd moest Bini roet 3—5 voor Tersztyanszky zwichten. Duoret verloor met 45 van Marzi; waarop majoor Do Jong weer op den looper kwam tegen den links schermenden Tersztyanszky. Na met 44 gelijk te hebbne gestaan maakte de Hongaar de winnende touché 5—4,. Ook v. d. Wiel verloor 'daarop zijn partij tegen Ducret met 36; Marzi met 45 van Gombos, terwijl Petschauer met twee winst partijen van 51 en 53 tegen Laoroix en Bini het eerst als gereed zijnde schermer den looper verliet. Zijn landgenoot Tersz tyanszky volgde hem door met 53 van de Vecchi te eindigen. Majoor De Jong boekte daarop een over winning op Lacroix hetgeen het rangnum mer van onzen sabelkampioen ten goede kwam. De laatste partij van Thompson ein digde als zijn vorige, in een nederlaag n.1. van 25 tegen Ducret. Ook Van der Wiel trok zijn laatste partij tegen Marzi en sneu velde met 52. Casmir slaagde er in Gombos een neder laag van 54 toe te brengen, waarna ma joor De Jong zijn laatste partij tegen de Vecchi met 53 won, terwijl de partij Bini- Lacroix in een Italiaansche zege van 64 eindigde. Aangezien de Hongaar Tersztvanszïry en zijn landgenoot Petschauer beiden negen partijen gewonnen hadden, hoewel met een verschil in ontvangen treffers van 5 en in gegeven treffers van 1 ten voordeele van Petschauer, werd een Olympisch kampioen niet aangewezen op een verschil in tou- ché's, zoodat beide Hongaren een barrage- partij moesten trekken, die tenslotte in het voordeel van Tersztyanszky met 52 ein digde, zoodat deze Olympisch kampioen werd. Tersztyanszky (Hongarije), 9 gew. part. en 33 ontv. treff.2. Petschauer (Hon garije), 9 part, en 28 ontv. treff.; 3. Bini (Italië) 8 en 32; 4. Marzi (Italië) 8 en 34; 5. Dr. Gombos (Hongarije) 8 en 38; 6. Casmir (Duitschland) 6 en 32; 7. De Vecohi (Italië) 6 en 47; 8. Ducret (Frankrijk) 5 en 47; 9. A. E. W. de Jong (Nederland) 4 enl 46; 10. Lacroix (Frankrijk) 2 en 51; 11. Van der Wiel (Nederland) 2 en 51; 12. H. Thompson (Duitschland), 0 en 55. VAN KLAVEREN OLYMP. KAMPIOEN. Ml!jon wint een derden prils. Zaterdagmiddag zijn de partijen alge- werkt om dep derden prijs. Onze landgenoot Miljon wist daarbij te winnen van Corkin- dale (Zuid-Afrika). De verdere uilslagen waren: Caragnoli (Italië) wint van Lebanon (Z. Afrika). IsaAcs (Z.-AIrika) wint van Trayner (Ierland): Denne (Noord-Amerika) wint van Biquet (België); Bcrggren (Zweden) wint van Nielsen (Denemarken); Smillie (Cana da) en Calatand (Frankrijk; Steyaart (Bel) gië) wint van Mallin (Engeland). 'A'pell (Frankrijk) ztg zich het Olympisch kampioenschap op het nippertje ontgaan- Hij verloor m den eindstrijd. Des avonds werd gestreden om de Olym pische kampioenschappen. Ziehier de re sultaten: Vlieggewicht: Kocsls (Hongarije) wint van Apell (Frankrijk). Bantamgewicht: Tamagnini (Italië)' wint van Daley (Amerika). Vedergewicht: Van Klaveren (Nederland)' wint van Peralla (Argentinië), welke be slissing met buitengewoon enthousiasme door het talrijke publiek wordt begroet. Lichtgewicht: Orlandi (Italië) wint van Halarko (Amerika). Lichtmiddengewicht: Morgan (N.-Zeelamd wint van Landini (Argentinië). Middengewichl: Toscani (Italië) wint van Hermanek (Tsj.-Slowakije). Deze beslissing verwekt veel gejoel, gejuich en gefluit. Her manek blijft onsportief in de zaal, waar door het tumult voortduurt. Middenzwaargewicht: Avendano (Argen tinië) wint van Pistulla (Duifschland). Zwaargewicht: Jurado (Argentinië) wint van Ramon (Zweden). ATHLETIEK. INTERNAT. WEDSTRIJDEN „PRO PATRIA' De bekende Rotterdamsche vereeniging „Pro Patria" heeft gisteren internationale wedstrijden gdhouden, waarvan de voor naamste uitslagen luiden: 800 M. hardloopen: 1. Hoogerwerf, Haar lem, in 2 min. 3 3/5 seo.2. A. Zeegers, AVAC, Amsterdam; 3. S. Dengra, Argenti nië; 4. F. C. du Hen, DFC, Dordrecht 100 M. hardloopen: 1. v. d. Berge, Haar lem, in 11 sec,; 2. H. Broos, Philips Sport- vereeniging, Eindhoven; 3. H. de Boer, te Verve, Rijswijk; 4. Cue, Amerika; 5. Al- varda, Chili; 6. Co6tello, Argentinië. De 110 M. horden werd gemakkelijk door Ugarte, Chili, gewonnen in 15 4/5 sec. Spel zat zeker 2 meter achter en Van Leeuwen volgde daarna. De uitslag was: 1. Ugarte in 154/5 sec.; 2. Spel, Blauw Wit, Amsterdam; 3. A. van Leeuwen, Pro Patria, Rotterdam; 4. A. Kaan Haarlem, Haarlem. 400 M. hardloopen: 1. A. Paulen, Haar lem, Haarlem, in 512/5 sec,; 2. H. Broos, Philips "Sportvoreem'ging, "Eindhoven, ra 52 4/5 sec.; 3. W. Geurfc, Vlug en Lenig, Den Haag; 4. C. van (Ter Does, Blauw Wit; Amsterdam. Met groot enthousiasme wordt door i publiek de mededeeling ontvangen, d3t het Nederlandsch record speerwerpen ruim 1 meter heeft verbeterd. Een t worp was verder, ma3r ongeldig eviT een derde. De einduitslag is: 1.' j AFSV, Amsterdam, 54.17 M.2 s'uL* burg, UVS., Leiden; 3. P. J. J. flnl Feyenoord, Rotterdam. Polsstokhoogspringen: 1. A. van d»r Haarlem, Haarlem, 3.58 M.; 2. E Bilt Duitschland, 3.50 M.T. van der i Patria, Rotterdam, 3.35 M. Dwars door Rotterdam (16 K.M.j i j mes. Stenigan, Amerika, in 1 nur 2 1 12 sec.2. Clarence de Mar, Amerika. ^1 1 uur 3 min. 45 4/5 sec.; 3. Moes chem Sport, Berchem; 4. T. Spron-' Rotterdam; 5. William Agee, Amenka 1 Whiley Michaelsin, Amerika. 1 3 K.M. hardloopen: 1. Langenns chem Sport, Berchem, in 9 min. 21, -1 sec.; 2. De Lathouwer, Berchem Sport, hem, in 9 min. 30 sec.; 3. J. Wolf, VlJ en Lenig, Den Haag; 4. P. Hartman, bal Rotterdam. De 3 KAf. snelwandelen was een ver I kelijke zege voor den Zwitser Schwab 4 14 min. 4 3/5 sea; tweede werd S. gaerdt, Pro Patria, m 14 min. 25 sec. 7.1 Engelman waa derde. Hij ward echter 1-1 den eindstreep gedisqualificeerd. F 4 x 100 M. estafette: 1. Haarlem In 4flT_ sec.; 2. V. en L. in 46 see.; 3. Pro PatrJ -000 M. relais: 1. Haarlem in 4 m. 13 1 sec.: 2. V. en L. in 4 m. 194/5 nee.- I utock Exchange, Amerika; 4. Feyenoori CRICKET. AJAX H—H. C. C. IV. Ajax wint met 8 wickets. Gisteren hebben do Ajax-reserves hun col pétitie-programma besloten met een oral winning op H. C. C. IV. In den beginne zag hert er overigens mt, dat het een overwinning zou worjjl van het openingspaar der Haagsche, die eerst naar de raat ging. Van Moorsei i en P. Schill (26) brachten bijna 60 ruts i zonder wicketverlies. Toen A. de Vrind echter voor de ding had gezorgd van de twee eerste I men ging de re9t heel gauw en voor zaten alle Hagenaars aan den kant Do bowlingcijfers waren: P. de Vris!| 6 voor 21; A. de Vrind 3 voor 15; Erat 1 voor 19. Hoog scoorden de AJairieden daarna ere! mm en voornamelijk dank zij De Jongh f H. de Vrind (21) en 13 etxra's kwam juist 3 rans boven het Haagsohe tottl Van Oosten was daarna weer heel gevtï- ljjk met den bal en nam 6 wickets voor 2) runs, Van Moorsei 2 voor 14, Themnisss voor 4. H. C. C. trachtte 'daarna op de twee!' innmgs een overwinning te forceeren, msa: werd nn voor 58 rans uitgesmeten, waarna alleen Theunisse met 26 in de dubbele cij fers kwam. Ermers 4 voor II; P. de Vrind 8 tooi 23; De Jongh 1 voor 2; A. de Vrind 1 too: 14; Van Goor 1 voor 0. De voor de overwinning noodige nm klapte Ajax bij elkaar voor het verlies ra 2 wickets. (58 voor 2 gesloten). Evenals is de eerste innings deed H. de Vrind goei werk; hij bleef met 32 not out; Enncn 12 not out; Van Moorsei 2 voor 14 QUICK—L.C.O. L.C.O. wint met 57 rans op de 2e Innhtytl L.C.C. begint te batten met v. Weizen v. Schie, die het tot 30 brengen. Dan wok laatstgenoemde yoor 14 gevangen. Eerst e 60 valt het wicket van den Holder, die F runs maakte. Op dat totaal begint een cot- lapse. Als v. Weizen voor 24 runs uitgaa' is alle tegenstand gebroken; van 60 voorS wordt het 70 voor 8. Het totaal wordt tefr slótte 77. va Exel met 0—23 had uitsteken gebowld. Verder Niessink 2-^25; Heiligen 1—9. De innings van Quick was in 16 oven ten einde. Het totaal werd 40, waarva Goudriaan 19, Beurse bowlde 620 en A. v. Es 415. In haar 2e innings scoorde L.C.C. M runs, waarbij v. Weizen met 21, v. Schie, F. v. Es met l i en Beurze met 10 de dubbele cijfers haalden. Doordat L.C.C. het nu een^ met haar change-bowlers probeerde, werd het totaal der Haantjes thans iets hooge' n.l. 77, waarvan Niessink en v. Exel iedt: 1-i, v. Vliet en v. der Sprong ieder 11 de Jong 10. Bowlingscijfers: Beurze 2—9; A. van 318; F. van Es 14 v. Schie 1—15/ Heemskerk 1—6 en Kapaan 2—11. NEDERL. XI-TAL—FREE FORESTERS. Een draw. Zaterdag en "Zondag is op het Rood en u it-terrein te Haarlem een match gespeeU tusschen het Nederlandsch elftal en de gelsche Free Foresters. Nederland begon te batten en scoorde mei inbogrip van 24 extra's 225 runs. De Engelschen brachten het in hun eerst' innings tot 203. In de tweede Nederlandsclu innings sloot aanvoerder De Beus op dei stand 224 voor 8, zoodat de gasten voor dfl tao^ stonden 255 runs te maken in 2 of dezen tijd uit te spelen. Zjj kozen laatste en speelden den tijd uit voor let verlies van 6 wickets. Het totaal was toen 137. De wedstrijd eindigde dos in een draw. WATERPOLO. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Gisteren Is te Rotterdam de eerste wei* strijd gespeeld om het kampioenschap va3 Leaerland tusschen De Maas en Het Leenheer gaf voor rust Het IJ met 2-0 de leiding, doch na de tweede helft bracht H. van Senus de partijen op gelijken voet, zoodat de wedstrijd eindigde in een draw £22). feu*. 2—3 -

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10