Overzicht der tot nu toe verkregen resultaten, ROEIEN. GYMNASTIEK. BOKSEN. RONDOM DE OLYMPISCHE ARENA. grootsch duel. Frankrijk dekt Noorwegen af. De Noor loeft ver op, de Franschman loeft mee, dan valt de Noor plotseling voor den wind weg, doch tevergeefs. De Franschman houdt schitterend vast. Nog eens loeven en dan komen beide schepen ruim op de finish af, Noorwegen iets voor met de ballon te loe- vert. De Franschman zet geen ballon meer bij. Beide schepen liggen precies op één lijn. Noorwegen loopt dan iets uit, centimeter na centimeter, dan loeft de Franschman scherp op en steekt als eerste z'n neus over de lijn. Een daverend applaus beloont deze uitste kende manoeuvre, waardig slot van dezen buitengewoon interessanten wedstrijd. De uitslag was: 1. Zweden, 2. Nederland, 8. Frankrijk, 4. Noorwegen, 5. Italië. Met twee overwinningen en éénmaal tweede gaat Holland hier nog steeds aan den kop. Een nieuwe zege brengt ons het Olympisch kampioenschap. Moge het van daag lukkenl e In de jollenklasse was er voor W. de Vries Lentsch veel te weinig wind. De uitslagen waren: Eerste serie 1. Zweden, 2. Noorwegen, 6. Nederland. Tweede serie: 1. Noorwegen, 2. Zweden, 7. Nederland. DE HALVE BESLISSINGEN IN ZICHT. Onze sdff en doable scull nog ia den strijd. Een prachtdag om te roeien en ook een prachtdag om te kijken. Bovendien hand haafden zich twee Hollandsche ploegen: sciff en double scull. Dat Gunther van Stra ka won maakten wij bereids bekend. Sciii. De verdere uitslagen waren: 3e heat: 1. Amerika in 8 min. 6 8/6 sec.T 2. Zwitserland, 8 min. 11 sec. 4e heat: 1. Australië, in 7 min. 42 2/5 sec.; 2. Frankrijk, 8 min. 11 4/5 sec. Vier met stuurman 1 le heat: 1. Polen, in 7min. 29 sec.; 2, België, 7 min. 80 2/5 sec. 2e heat: 1. Italië, in 7 min. 18 2/5 sec.£ 2. Duitschland, 7 min. 262/6 sec. 3e beat: Zwitserland row over. Achten. De laatste wedstrijden van dezen dag zijn die voor de achten. le heat: 1. Canada, in 6 min. 37 2/5 sec;' B, Polen, 6 min. 42 1/5 sec. 2e heat: 1. Engeland, in 6 min. 34 1/5 sec.J 2. Duitschland, 6 min. 42 4/5 sec. 3e heat: 1. Amerika, 6 min. 32 4/5 sec.J 2. Italië, 6 min. 44 2/5 sec. In den derden voorwedstrijd dubbel scuil .wonnen Flessl (Oostenrijk) met 3 lengten yan Cox en Pie terse (Nederland). De tijd van den winnaar was 6 min. 46 2/5 Bec.; tijd Nederland 6 min. 52 4/5 sec. Om halfelf werd begonnen: le heat: 1. Amerika wint met vele leng ten voorsprong in 6 min. 44 3/6 sec.; tijd Zwitserland 6 min. 53 2/5 sec. 2e heat: 1. Canada in 6 min. 441/5 sec.; 8 Duitschland (2 lengten) in 6 min. 48 2/5 seconde. 3e heat: Aan boei 1 Nederland: aan boei 2 Oostenrijk. Op 500 M. liggen de booten ongeveer gelijk. Oostenrijk gaat dan uitloo- pen en op 1000 M. is Holland 3/4 lengte ach- Iter; op 1760 M. reeds 3 lengten en bij de finish bedraagt hun achterstand nog precies pvenveel. In de eerste halve beslissing Stuurmanlooze Twee won Duitschland met 3 lengten voorsprong In 7 min. 8 1./5 sec. van Amerika in 7 min. Jö 3/5 sec. De tweede halve beslissing werd gewon nen door Engeland in 7 min. 8 3/5 sec. met 2 lengten van Italië in 7 min. 16 4/5 sec. KONINKLIJK BEZOEK AAN HET STADION Welgeslaagde demonstraties. 'Gistermiddag werd hei Olympisch Gym- btastiek-toumooi ingezet mei demonstraties yan Holland, Hongarije en Duitschland. Nadat de Koninklijke familie in de Ko ninklijke loge had plaats genomen kwamen ■de Hollandsche dames en heeren met een flinke paa het prachtige Stadionveld op gemarcheerd. Onder leiding van den heer yan Velzen (Rotterdam) kregen wij aller eerst van 36 dames een nummer vrije oefe ningen in vloeienden vorm. Hierna kwamen 1de heeren de dames-gelederen versterken. [Wij zagen Bato, Amsterdam een serie klas sikaal brug, F. H .0. uit Heerenveen, en een veteranenafdeeling uit Bergen op Zoom, vrije oefeningen demonstreexen. De dames van Maasnymph, Rotterdam, toon den een goed nummer klassikaal brug. Tumlust (Rotterdam), had evenwichtslat- ten gekozen. Aspasia, Rotterdam, gaf klas sikaal ringen. Sparta (Krimpen a. d. Lek) len Spaxta (Dordrecht) hadden reep. vrij© oefeningen en brug gekozen. Het geheel maakte een goeden indruk. Vervolgens kregen wij van 72 Rotter- Hamsche dames onder leiding van den heer Brugeling een fraaie serie knotszwaaien. Begeleid door een piano, welke versterkt door een megafoon een geweldig geluid gaf, vertoonden de dames mooi samenge stelde oefeningen .Een luid applaus be loonde dit keurige optreden. Het dameswerk werd op fraaie wijze be sloten door Turnlust, uit Rotterdam. Met 24 dames vertoonden zij fijn samengestelde rhythmiache oefeningen. Tot 8<lot defileer den alle Hollandsche deelnemers langs de Koninklijke tribune. De Koningin nam deel aan bet algemeen begeleidende handge klap waarop de deelnemers afmarcheerden. Hongarije kwam vervolgens met 24 dames in Nationale kteederdracht. Op gra ta euse wijze toonden zij ons eenig© volks dansjes. Hierna kwam Duitschland met 120 dames fcn heeren allen yam de „Hochschule für Leibesübungen Berlin", op de muziek van hun eigen orkest, samengesteld uit 27 stu denten van de „Hochschule", zingende het veld op I Oefeningen in loopen, vrije oefeningen (dames), huppen, vrije oefeningen (man nen), alles werd uitgevoerd op een wijze zooals bijna nimmer in ons land werd ver toond. Daarna suisden tegelijk dertig speren 'door het luchtruim, gevolgd door dertig slingerballen. In vlot tempo werd een pro gramma van 12 nummers afgewerkt, hor denloop van dames, en heeren, balspel met een bal van drie kilogram, boksdemonstra- tie van zestig mannen, springen zonder toestellen. Een afwisseling vormde het handbalspel. Doch de clou van den middag was wel voor het laatst© nummer bewaard. Op een voor ons geheel VTeemde wijze kwamen dfe twee groepen dames en heeren op. Beide groepen werden bogeleid door muziek, gong en bekkens. Het eerste nummer was een. bewegingskoor, hetwelk, hoofdzakelijk im poneerde door de schitterend© regie. De dames hadden allen lange op verschillen' do wijze gekleurde jurken aan, d© heeren waren in lang© rood-bruin© broeken «i blouses gekleed. Het tweede nummer was een vroolijke volksdans, waarmede deze schitterende demonstratie op sublieme wijze werd gesloten^ H. M. de Koningin woonde de gymn£- st-iekdemonstra/tie tot het einde toe bij en vertroa daarna naar Soestdijk. Nederland begon hedenochtend met de voorgeschreven oefening paardvoltigeeren tegelijk met Zwitserland. Alhoewel de Hollanders goed zijn vooruit gegaan is er nog een groot verschil met hun Zwitsersdie leermeesters. Vooral de bij ons zoo bekende Zwitser Miez maakte een prach toefen in g. DE AANVANGSPABTIJEN. Een zege voor Miljon. Het bokstournoo! is gisteren begonnen. Negen en twintig landen nemen deel met 127 boksers. De uitslagen zijn: Lichtgewicht: Halaiko (Am.) wint van Potsch (Tsj.-Slowakije), die gediskwalificeerd wordt; Majchrzycki (Polen) wint van S2a- boky (Hongarije); Buonfiglio (Argentinië) wint van Rech (Finland); Dobbers (Duitsch land) wint van Lind (Noorwegen); Herman- dez (Chili) wint van O'Shea (Ierland); Car- cagne (Frankrijk wint van Markevicius (Li- thauen); Berggren (Zweden) wint van Go- dart (België); Smith (Z.-Afrika) wint van Buttagli (Canada). Licht-middengc-wicht: Palm (Esthland) wint van Nuss (Luxemburg); I.andini (Ar gentinië) wint van Lown (Am.); Usuda (Ja pan) wint van Fagundez (Spanje); Hall (Rhodesia) wint van Walter (Duitschland); Sande (Denemarken) wint van Lenehan (Ierland); Smillie (Canada) wint van Tra- berger (Oostenrijk). Banlamgewicht: Martinez (Chili) wint van Glon (Polen); Daley (Am.) wint van Bjerke (Noorwegen). Zwaarmiddengewicht: Mc. Corkindale (Z.-Afr.) wint van Ceccarelli (Italië); Vinca (Lithauen) wint van Touquet (Frankrijk); Avendo (Argentinië wint van Ojeda Doren (Chili); Garrick (Can.) wint van Weiter (Luxemburg); Pistulla (Duitschland) wint van Lucas (Amerika); Miljon (Nederland) wint van Johanssen (Zweden). Ontvangst door de Koningin Hedenavond te negen uur zal H. M. de Koningin ten paleize op den Dam een aantal athleten en officials ontvangen uit alle landen, die aan het Olympisch tournooi deelnemen. Tien sportsmen van elk land z(jn uiteenoodigd. Tot het tiental behooren wat Nederland betreft o.a. de dames Gisolf (athletiek) en Braun (zwemmen.). Wedstrijden waarbij de Koningin aanwezig zal zijn. Het N.O.C. bericht: Het ligt in de bedoeling van H. M. de Koningin da volgende Olympische wed strijden bij te wonen: Op 9 Augustus de dressuurproeven in het Sportpark te Hilversum. Op 10 Augustus des morgens vroeg de uithoudingspreeven (Military) voor ruiters in de omstreken van Hilversum. Op 11 Augustus des morgens de zware dressuurproeven in het Sportpark te Hil versum. Des middags de ruiterspelen in het Olympisch stadion te Amsterdam. Op 12 Augustus des middags de ruiter spelen in het Olympisch stadion te Am sterdam. Waarschijnlijk zal Hare Majesteit heden de zeilwedstrijden op de Zuiderzee bijwonen. De financieels resultaten der Spelen. Naar wij vernemen, zijn de financieels resultaten van de Olympische Spelen, zoo als die tot heden zijn verkregen, van dien aard, dat tenminste 50 pot. van de door de deelnemers aan hetwaarborgfonds gestorte bedragen terugbetaald zal kunneD worden. Huldiging van den wielrenner van Dijk. Gisteravond, met den trem van 8.06 uit Amsterdam is aan het Hollandsche Spoor station te Den Haag aangekomen de wiel renner van Dijk, die eergisteren bij de Olympische Spelen tezamen met Leene, overwinnaar werden in de finale van het tandemnummer op de Sladionbaan. Een groote menschenmenigte was aan het Hollandsche Spoorstation samengestroomd om den populairen kampioen bij zijn terug keer in zijn woonstad welkom te heeten. Verschillende vereenigingen waren met haar vaandels gekomen. De muziek van het ATHLETIEK. Kogelstooten: 1. J. Kuck (Amerika), 15.87 M. (nieuw wereldrecord). 2. Brix (Amerika), 15.75 M. Hoogspringen: 1. R. King (Amerika) 1.94 M. 2. Hedges (Amerika), 1.91 M. De Nederlanders Kamstra en Thesing vielen in de series aff 10.000 M. hardloopen: 1. P. Nurmi (Fin- land) in 30 min. 18.8 sec. (nieuw Olympisch record). 2. Ritola (Finland). 100 M. hardloopen: 1. P. Williams (Cana da) in 10.8 sec. 2. J. E. LoDdon (Engeland). 3. G. Lammers (Duitschland). De Nederlanders Boot en Bernz vielen af in de series; van de Berge in de kwartfinale. 400 M. hordenloop: 1. Lord Burghley (Enge(and) in 53.2 sec. 2. F. J. Cuhel (Amerika). 3. M. Taylor (Amerika). Kogelslingeren: 1. C. O'CalIaghar (Ierland) 51.39 M. 2. O. Sköld (Zweden) 51.29 M. 3. E. Black (Amerika) 49.03 M. Kamerbeek (Nederland) werd niet ge plaatst 800 M. hardloopen: 1. D. G. R. Lowe (Engeland) in 1 min. 51-8 sec. (nieuw Olym pisch record). 2. E. Fuller (Amerika). 3. II. Engelhardt (Duitschland). Iloogerwerff, Paulen en A. Zeegers (Neder land) vielen in hun 9eries af.. 100 KI. hardloopen voor dames: 1. E. Ro binson (Amerika) in 12.2 sec. (nieuw wereld record). 2. F. Rosenfe'ld (Canada). 3. E. Smith (Canada). Alle Hollandsche deelneemsters vielen In haar serie af. Verspringen met aanloop: 1. E. B. Ham (Amerika) 7.73 M. (nieuw Olympische ree.) 2. S. P. Cator (Haiti) 758 M. 3. A. Bales (Amerika) 7.40 M. De Hollander H. de Boer werd zesde met 7.32 M. Discuswerpen voor dames: 1. H. Kono- packa (Polen) 39.17 M. (nieuw Olympisch en wereldrecord). 2. J. Cross (Amerika) 37.08 M. 3. R. A. Svedberg (Zweden) 35.92 M. Mej. Dekens (Holland) werd niet geplaatst met een worp van pl.m. 38.60 M. (nieuw Ned. record). 200 M. hardloopen: 1. P. Williams (Can.)", 21.8 sec. 2. Rangeley (Eng.). 3. en 4. J. Scholz (Am.) en H. Körnig (Duitschland), in denzelfden tijd. De Hollanders Van de Berge en Broos vielen beiden in de kwart-finaje af. 110 M. bordenloop: 1. S. J. M. Atkinson (Z.-Afrika), 14.8 sec. 2. J. Anderson (Am.). 3. J. Collier (Am.). De Hollanders Kaan. Van Leeuwen, Britslra en Spel vielen in de series af. Discuswerpen: 1. C. Houser (Am.), 47.43 M. (nieuw Olymp. record). 2. A. L. Kivi (Fint), 47.23 M. 3. J. Corson (Am.), 47.10 M. De Hollanders Eysker en Postma werden niet geplaatst. Polstokhoogspringen: 1. S W. Carr (Am.) 4.20 M. (nieuw Olymp. record). 2. W. Droegemuller (Am.) 4.10 M. De Hollanders Van der Zee en Pasma werden niet geplaatst. 1500 M. hardloopen: 1. H. E. Larva (Finl.) in 3 m. 53.2 s. (nieuw Olymp. record). 2. J. Ladoumegue (Frankrijk). 3. E. Purje (Finl.). De Hollanders J. en G. Zeegers, Du Hen en Effern vielen in hun series af. Hinkstapsprong: 1. M. Oda (Japan), 15.21 M. 2. L. Casey (Amerika), 16.17 M. 3. V. Tuulos (Finl.) 15.11 M. W. Peters, Van Musscher Blankers en Lamorée (Ned.) werden niet geplaatst. «j 800 M. hardloopen (dames): 1. L'. Radke (Duitschland), 2 m. 16.8 sec. (nieuw wereld record). 2. K. Hitomi (Japa: 3. I. K. Gentzei (Zweden;. De Ned. dames Van Noort, Mallon en Duchateau vielen in de series reeds af. Speerwerpen :1 1. E. H. Lindquist (Zwe den), 66 60 M. 2. B. Szepes (Hongarije), 65.26 M. 3. O. Sunde (Noorwegen), 63.97 M. De Hollanders Knol en Van der Ley wer den niet geplaatst. 6000 M. hardloopen: 1. V. Ritola (Finl in 14 min. 38 sec. 2. P. Nurmi (Finl.). 3. E. Wide (Zweden)'. De Nederlanders Klaasse, Gerbrandts en Wolf vielen in de series af. 400 M. hardloopen: 1. E. Barbutti (Am.) in 47.8 sec. 2. J. Ball (Can.). 3. J. Bückner (Duitschland). De Nederlander v. d. Berge viel in zijn serie af; Paulen en Hoogerwerff in de kwart-finale; Broos in de halve beslissing. 3000 M. hindemisloop: 1. T. A. Loukola (Finland), 9 m. 21.8 sec. (nieuw Olympisch record). 2. P. Nurmi (Finland). 3. O. Andersen (Finland). Estafette 4 x 100 M. voor dames: 1. Ca nada in 48.4 sec. (nieuw wereldrecord). 2. Amerika. 3. Duitschland. 4. Frankrijk. 5. Nederland. Estafette 4 x 100 M. voor heeren: 1. Ame rika, in 41 sec. 2. Duitschland. 3. Engeland. Estafette 4 x 400 M. voor heeren: Ame rika, in 3 min. 14.2 sec. (nieuw wereld- en Olympisch record). 2. Duitschland. 3. Canada. Nederland werd in de serie geslagen. Hoogspringen voor dames: 1. Mej. Cather- wood (Canada), 1.59 M. (nieuw wereld, record). 2. Mej. Gisolf (Nederland) 1.56 M. 3. Mej. Wiley (Amerika). Marathon-loop: 1. El Ouafi (Frankrijk) in 2 u. 32 min. 37 sec. 2. M. Plaza (Chili). 8. Martilainen (Finland). De Hollanders Landheer, Vermeulen, Van Reenen en Van der Steen eindigden resp. als Nos. 27, 54. 55 en 57. Moderne vijfkamp: 1. Thofelt (Zweden). 2. Lindman (Zweden). 3. Kahl (Duitschland). De Nederlandsche deelnemers Tonnet, Van Rhijn en Pasma eindigden resp. als Nos. 7, 9 en 24. Er waren 37 deelnemers. Tienkamp: 1. Yrjöla (Finland) 8053.290 pnt. (nieuw wereldrecord). 2. Jarvinen (Finland) 7931.500 pnt. 3. Doherty (Amerika) 7624.135 pnt. GEWICHTHEFFEN. Vtdergcwicht: 1. F. Andrijsek (Oostenrijk) 287.5 Kg. 2. en 3. P. Gabetti (Italië en H. Wolpert (Duitschland) beiden 282.5 Kg. Lichtgewicht: 1 en 2. K. Helbig (Duitsch land) en H, Haes (Oostenrijk) beiden 322.5 Kg. 3. T. Arnoud (Frankrijk) 302.5 Kg. Midden A-gewicht: 1. F. Roger (Frankrijk) 335 Kg. 2. C. Galemberti (Italië) 332.5 Kg. 3. A. G. Scheifer (Holland) 327.5 Kg. Midden B-gewicht: 1. Nosseir (Egypte) 357.5 Kg. 2. Hostin (Frankrijk) 352.5 Kg. 3. J. Verheijen (Holland) 337.5 Kg. W. Tholen (Holland) met 297.5 Kg. wa9 ver achter. Zwaargewicht: 1. Strassberger (Duitsch land), 372.5 Kg. 2. Luhaar (Estland) 360 Kg. H. Verheijen (Holl.) nr. 12 met 332.5 Kg. VRIJ WORSTELEN. Banlamgewicht: K. Makinen (Finland)', Veder-gewicht: A. Morrison (Amerika). Licht gewicht: F. O. K&pp (Estland). Midden A-gewicht: A. J. Haavistoo (Fit. land). Midden B-gewicht: K. Kyburz (Zwitser, land). Midden C-gewicht: T. S. SjoesMt (Zweden). Zwaar gewicht: J. C. Richthoff (Zweden), GRIEKSCH-ROMEINSCH WORSTELEN. Bantamgewicht: 1. Leucht (Duitschland), Vedergewicht: 1. Vali (Estland). Lichtgewicht: 1. Keretzes (Hongarije). Midden A-gewicht: 1. Kokinnen (Finland), Midden B-gewicht: 1. Moustafi (Egypte), Zwaargewicht: 1. Svenson (Zweden). De Nederlanders vielen allen in de voor, wedstrijden af. SCHERMEN. Landenwedstrijd op Iloret: 1. Italië. 2. Frankrijk. 3. Argentinië. t Holland in de 2de ronde afgevallen. Personeele wedstrijd floret voor heeier: 1. L. Gaudin (Frankrijk). 2. E. Casmir (Duitschland)'. 3. G. Gaudini (Italië). De Nederlanders Mosman en P. Kuras vielen in de series, Nederpelt in de halve beslissing af. Id. voor dames: 1. Hel. Mayer (Duitschl), 2. M. Freeman (Engeland), 3. Oelkers (Duitschland). Mej. J. J. de Boer (NedJ werd aehlsU; mevr. Admiraal bracht het tot de halve be- slissing; mej. Koderitsch verloor in haar serie. Landenwedstrijd op degen: 1. Italië. 2. Frankrijk. Nederland viel In den halven eindstrijd af, Personeele wedstrijd degen tooi heeren: 1. L. Gaudin (Frankrijk). 2. G. Buchard (Frankrijk). 8. J. Caiman (Amerika). De Ned. schermers maj. A. E. W. de Jong en Myer vielen in de lste ronde af; W. Drie bergen in de halve beslissing. ZWEMMEN. 1500 M. vrije slag (heeren): A'. Bor; (Zweden), 19 m. 51.8 sec. (nieuw Olympisch record). 2. A. Charlton (Australië), 8. C. Crabbe (Amerika). De Nederlander De Man yerloor in zijn serie. 400 M. vrije (lag (dames): 1. M. Norelius (Amerika), 6 m. 42.8 sec. (nieuw wereld- record). 2. M. Braun "(Nederland) 6 m. 57.8 sec. 3. J. Mc. Kim (Australië) 6 m. 0.2 sec. Mej. Baumeister (Nederland) verloor In haar serie, WIELRENNEN. T" 1 K.M. tijdrace: 1. Falck Hansen (Dene, marken) in 1 min. 14.4 sec. 2. Jhr. Bosch v. Drakensteln (Nederland) in 1 min. 15.2 sec. 3. Gray (Australië) in 1 mïn. 15.0 sec. 1 K.M. sprintwedstrijd: L Beaufrand (Frankrijk). 2. Mazairac (Nederland). 3. Falck Hansen (Denemarken). Achtervolgingswedstiijd 4 K.M.: 1. Italië. 2. Nederland, 3. Engeland. i Tandemwedstrijd 2 K.M.: 1. Nederland. 2. Engeland. 3. Duitschland. Wegwedstrijd (personeel): 1. H. Hansen (Den.). 2. Southall (Eng 3. Carlson (Zwed.). Idem (landenwedstrijd): 1. Denemarken. 2. Engeland. 3. Zweden. ZEILEN. 8 M. klasse: 1. Noorwegen. regiment veldartillerie had zich eveneens op het Stationsplein opgesteld. In de wachtkamer werd van Dijk door enkele sprekers gehuldigd; zijn echtgenoote werden fraaie bloemen aangeboden. Toen de kampioen uil het station ging 9peelde de muziek het Wilhelmus en steeg er een daverend gejuich uit de menschen- massa op. In een open rijtuig voorafgegaan door de muziek, geëscorteerd door een groot aantal bereden agenten en gevolgd door een schier onafzienbare rij auto's en rijtuigen ging het door de Wagenstraat, Prinsegracht naar de woning van van Dijk in de Ruysdaelstraat. Ook daar was de belangstelling enorm. 18 KORFBAL'. VITESSE IN HET NOORDEN. Een medewerker schrijft ons: Ëen klein, hobbelig térrein, dat boven dien bedenkelijk heide, ziedaar het terrein waar Vitesse den strijd moest aanbinden tegen het Haveltsche U.D.I. Het begin waa weinig fraai. Reeds direct maakte de Vitesse-verdediging een fout, welke een doelpunt kostte (01). Het was niet heel lastig om tot den ge lijkmaker te komen (11), doch een oogen- blik later stonden wij weer achter (2—1) en bij de rust waren wij niet meer dan één doelpunt voor (32). De heeren der plaatselijke pers 11), die mij om een opstelling vroegen, waren in de rust niet bijzonder over den wedstrijd te spreken, omdat ze meenden Vitesse I aan het werk te zien. Gelukkig voor onze repu tatie! was dat niet het geval. In de tweede helft had Vitesse een zeer productieve bui. Door de snel invallende duisternis kon do heer Galjaard, een goed fluitist, niet langer dan een halfuur laten spelen. Desondanks stond het in korten tijd 92 daarna werd het 103, terwijl U.D.I. ook het laatete doelpunt van den wedstrijd op haar naam kreeg, 't Slot was een 10—4 overwinning en een duidelijk waarneem baar gunstiger stemming bij de heeren critica Dinsdagavond speelt Vitesse in Havelte tegen een Zuid-Drentsche oombinatie. VOETBAL. DE JUB1LEUMWEDSTRUDEN VAN DEN LEID SC HEN VOETBALBOND. Naar de feestcommissie van den Leid- schen Voetbalbond ons mededeelt, ia bet programma voor de jubileumwedstrijden ter gelegenheid van bet 25-jarig bestaan van dien bond voorloopig als volgt opge steld: 2 September: L.B.B. II tegen nader te bepalen tegenpartijLeidsch N.V.B. XI als boven; beide wedstrijden zoo mogelijk op het A.S.O.-terrein. 9 September: Seriewedstrijden N.V.B.er» in twee klaseen. A: A.S.C. I, L.F.O. I, Lugdunum 1, U. V.S. I. B: D.V.S. I, Norvieus, Q. Boys I, A.O. O. II, U.V.S. II. Deze wedstrijden zoo mogelijk op beide Pomon a-terreinen. In de wedstrijden in de A-klasse ligt tevens de bedoeling den grondslag te leg gen, tot bet in eere herstellen van de extra competitie om het Kampioenschap van Leides, De Koninklijke Begeer te Voorschoten heeft een prachtig schild als prijs aange boden. Deze prijs zou aan het Kampioen schap van Leiden verbonden zijn, met dien verstande, dat de prijs drie maal achtereen of vijf maal in het geheel gewonnen moet worden ,om definitief in he tbezit van de vereeDiging te komen. 16 September: Seriewedstrijden voor alle L.V.B.-elftallen op verschillende ter reinen. 23 September: Finales LV.B.-elftallen op één terrein, POLITIE XI—POST XI. Gisteren speelde de politie tegen de post. Met rust was de stand 11. Tenslotte won de politie met 41. CRICKET. FLAMINGO's—FREE FORESTERS, de Engelsche winnen met 41 rnns. De tweede innings der Engelschen lever de met inbegrip van 22 extra's gisteren precies 250 runs op, zoodat de Flamingo's om te winnen 257 runs moesten slaan. Zij brachten het echter niet verder dan 215, zoodat de Hollanders zeer eervol met 41 runs verloren. TIJDSCHRIFTEN. „Sport in Beeld" geeft foto's van de Olympische Spelen, in rijke verscheiden heid, zooals van: den Marathonloop, de 800 M. voor dames; de finale 6000 M.den hindernisloop; mej. Gysolf en mies Cather- wood; en de zeil- en schermwedetrijden. i-'—i 1...i - i .i i - -i 0 8

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10