GYMNASTIEK. RONDOM DE OLYMPISCHE ARENA. BUITENLANDSCH GEMENGD werd Ddet gapiaatat Barnett (Amerika) 1 met 8. Uit poule 4 plaateten rich Massard (Frank rijk) 6 met 3; Penescn (Roemenië) 6 met 3; L. Tom (België) 6 met 3; Ryeleldt (Dene marken) 5 met 4; Martinez (Argentinië) 6 met 4; Milner (Amerika) 4 met 5; deze na barrage met Cernohorsky (Tsjecho-Slo- wakije) 4 met 5, waardoor laatstgenoemde niet over ging, evenals Bebis (Griekenland) 8 met 6; Lor entzen (Noorwegen) 1 met 8; 'A. E. W. de Jong (Nederland) 2 met 7. Uit poule 5 gingen bver: L. Gaudin (Frankrijk) 9 met 1; E. Fitting (Zwitser land) 6 met 4; Delporte (België) 6 met 4; Fischer (Duitschland) 4 met 6; Paredes (Portugal) 4 met 6; Childs (Engeland) 3 met 7 na barrage met Gheorghiu (Roemenië) 3 met 7, welke dus niet geplaatst werd, evenmin als Abett (Griekenland) 2 met 8; Adda (Egypte) 2 met 8, en Llauro (Argen tinië) 1 met 9. Uit poule 6 plaatsten rich: Buohard (Frankrijk) 7 met 1; Jacquet (Zwitserland) 6 met 2; Holt (Engeland) 6 met 2; Trianta- fvlacos (Griekenland) 4 met 4; Jungman (Tsjecho-Slowalqje) 8 met 5, en Mercado (Mexioo) 3 met 6, de twee laatstgenoemden na barrage met Goyoaga (Chili) 8 met 5, welke afviel. Verder vielen af: Vassilcff (Bulgarije) 2 m 6; Kettunen (Finland) 2 met 6. Onze vertegenwoordigers brachten hert er niet bepaald schitterend at Alleen W. Drie bergen kon zich als vierde uit zijn poule Ook in den halven eindstrijd werd ge trokken om één touché. De eerste halve beslissing die op drie loo- pers getrokken werd in poules vau 12. duur de ruim vier uren. De resultaten hiervan waren: Poule 1. Geplaatst voor de tweede halve beslissing: L. Gaudin (Frankrijk) 9 gew. part. en 2 ontv. treff.Paredes (Portugal) 8 met 8; Halberstadt (Duitschland) 74; Moyal (Egypte) 7 met 4; W. Driebergen (Nederland) 6 met B; Ch. de Beur (België) B met 6; laatstgenoemde na barrage met Jacquet (Zwitserland) 6 met 6, die dus niet geplaatst werd. De volgende schermers vie len al: Ryefeldt (Denemarken) 2 met 9; Penesou (Roemenië) 4 met 7; Dyrssen (Zweden) 4 met 7Holt (Engeland) 2 met 9; Martinez (Argentinië) 2 met 9. -Uit poule 2 plaatsten zich: Callman (Am.) 8 met 8; Ciourel (Egypte) 8 met 8; Del porte (België) 7 met 4; Massard (Frankrijk) 7 met 4; Osiier (Denemarken) 7 met 4; Empeyta (Zwitserland) B met 6. De degen- echermers Garcia Montoro (Spanje) 6 met 6 en Silveira (Portugal) B met 6, vielen na barrage met Empeyta af. Verder werden niet geplaatst: Mercado (Mexico) 2 met 9; Jack (Duitschland) 4 met 7; Hajdu (Hongarije) 3 met 8; Biscoe (Enge land) 8 met 8. Uit poule 3 gingen over; Berthelsen (De nemarken) 8 met 8; L. Tom (België) 7 met 4; Milner (Amerika) 6 met 6; Buchard (Frankrijk) 6 met B; Hellsten (Zweden) 6 met 6 en Rédy (Hongarije) 6 met B. De Por tugees Eca Leal, die eveneens 6 met B trok, viel ton slotte na barrage met Milner, Bu chard, Hellsten en Rddy af. In deze barrage .verloor hij van al zijn tegenstanders. Voorts verdwenen van den looper: Jüngmann (Tsjecho-Slowakije) 6 met 6, Tryantafylacos (Griekenland) 4 met 7; E. Fitting (Zwitser land) 4 met 7; Fischer (Duitschland) 1 met 10Childs (Engeland) 8 met 8. De Fransche „hors clas9e" Lnclen Gau din ging als eerste uit zijn poule over. In dezelfde poule trok onze vertegenwoordiger W. Driebergen, die zich als vijfde plaatste. Aangezien hij ditmaal een zeer sterke af- deeling trof, was dat een bijzonder mooi succes. De Amerikaan Callman boekte in de andere poule evenals Cicurel (Egypte) een fraai resultaat, terwijl in de derde poule het keurige werk van den Deen Berthelsen op viel. Ook de Belgische degenschermer L. Tom liet thans duidelijk zijn capaciteiten zien op dit wapen. De tweede demi-finale begon opi half ze ven 's avonds. De 18 overgebleven degen- schermers werden in twee poules onderge bracht elk van 9 candidaten voor de be slissing. In deze ronde werd om 2 touchés getrokken, waardoor meer kansen worden geschapen voor herstellingen. Onze landgenoot Driebergen lootte ln een uiterst zware poule met Gaudin, Tom, Cai man, Osiier, Delporte, Empeyta, Moyal en RAdy. De eerste partij van Driebergen eindigde in een overwinning met 21 op Moyal, doch de Belg Tom bracht hem daarna een nederlaag toe 21. De Franschman Gau din begon al zeer onfortuinlijk door zijn partij tegen den snellen Amerikaan Caiman met 12 te verliezen. Daarna verloor Drie bergen met 12 van den -aar Ridy. Hoopvol stemde zijn vnvvenfe partij, die hij van den gevreesden Deen Osier met met 20 won. De Amerikaan Caiman was heiri echter te machtig, want met 12 moest Driebergen zijn meerderheid erkennen, ter wijl hij begrijpelijkerwijze ook van L. Gau din verloor (02), die zich intusschen her steld had en verder slechts winstpartijen boekte. In de partij DriebergenCaiman deed zich een typisch geval voor, dat wij even vermelden, omdat het resultaat dezer ontmoeting invloed had op het eventueel overgaan van Driebergen naar de finale. Na den stand 11 toucheerde Driebergen. Beide secondanten hadden niets gezien, doch Caiman annonceerde zelf den Irelfer op de hand, nadat de secondanten het' niel-aan- komen hadden geconstateefd. De hoofd secondant Anselmi vroeg daarna aan de juryleden of hij alsnog Caiman als getou cheerd kon verklaren, waarop Majoor de Jong hem er op wees, dat zulks reglementair niet juist zou zijn. Inderdaad is dit volgens den letter van het reglement ook zoo. Het komt ons echter voor, dat het in strijd is met den geest van het sportief gereglementeerde wedstrijdschermen, te meer daar Caiman er geen belang bij had om de partij door het aankondigen van een touché gewonnen te geven. Onze landgenoot verloor nu en is daardoor niet in de finale gekomen. De partij DriebergenDelporte eindigde 12 in het voordeel van den Belg en onze landgenoot won zijn laatste partij met 21 van Empeyta, waardoor hij zijn kans ver grootte voor de laatste plaats in de finale. Toen evenwel Caiman de laatste partij won, werd Driebergen voor de finale uitgescha keld. De resultaten dezer poule waren, dat baar de beslising gaan: Gaudin (Frankrijk) met 6 part. en 7 ontv. treff.; L. Tom (België) B met 9-, Delporte (België) B met 11; Moyal (Egypte) 4 met 11; Caiman (Amerika) 4 met 11. Niet geplaatst Driebergen 'Neder land) 8 met 12; Osier (Denemarken) 3 met 12; Empeyta (Zwitserland) 2 met 13; Rady (Hongarije) 2 met 14. Op den anderen looper plaatsten zich: Buchard (Frankrijk) 6 met 7; Hellsten (Zweden) 6 met 9; Cicurel (Egypte) B met 9; Ch. de Beur (België) 4 met 9; Massard (Frankrijk) 4 met 9. Niet geplaatst: Milner (Amerika) 4 met 10; Berthelsen (Denemar ken) 3 met 11; Paredes (Portugal) 3 met 12; Halberstadt (Duitschland) 0 met 10. Om ruim halftien was deze schermdag ten einde. Da demonstraties. De deelname aan de Olympische gym- nastiekwedstrijden kan inderdaad zeer flink genoemd worden en met recht mag men er veel van verwachten. Veel in den zin van excellent werken. Immers, bij den wedstrijd der turners zijn de beste landen als Zwit- Hoe onze teekenaar den winnaar van den Marathonloop het Stadion zag binnen gaan. seriand, Italië, Tschecho-Slowakije en Frankrijk van de partij. Wat deze in technisch opzicht zullen le veren is inderdaad van zoo superieure kwa liteit, zoowel gehalte van oefenstof als cor rectheid, dat menig toeschouwer zich evenals bij de verbluffende staaltjes van techniek van voetbal-Urugueezen zal af vragen of voor de turners andere natuur wetten bestaan. Ons land is helaas voor het turnen niet buitengewoon belangstellend, doch wat niet is, kan komen. Zie b.v. hockey, dat met een ruk volle stadions had. Wat wij tot nog toe van de dames zagen zal ongetwijfeld een sportieve spanning weten te brengen. Te meer daar, in tegenstelling met vroeger, toen de cijfers steeds geheim bleven of al thans tijdens den wedstrijd niet openlijk werden gepubliceerd, nu van alle prestaties terstond het cijferresultaal door middel van een vijftal telborden worden gepubliceerd, waarmede het geheel alles aan overzichte lijkheid heeft gewonnen. Voor de demon stralies hebben zich gemeld Tschecho-Slo wakije, Hongarije, Nederland, Duitschland, Italië en Polen en er kan verwacht worden dat elk dezer landen zich met alle macht op een waardig optreden heeft voorbereid. Deze demonstraties staan buiten ieder wedstrijdbegrip. Bij de laatste Olympische Spelen te Pa rijs demonstreerden alleen Frankrijk, Dene marken en Zwitserland en het gebodene was van een dermate eclatante kwaliteit, dat het volle Stadion herhaaldelijk in ex tase geraakte, door een voortdurende afwis seling van massa-gelijkheid, rhythmisqh bewegen, staaltjes durf. kracht, sportief preparalieve oefeningen. We behoeven er niet aan te twijfelen of ook ditmaal zullen de demonstraties tot de fijnste opvoeringen behooren. De Krachtsport. Hieronder laten wij een staatje volgen van de landenoverwinningen van hot ge wichtheffen, vrij worstelen (catch as catch can) en het Grieksch-Romeinsch worstelen. Olymp. Kamp. 2e pr. 8e pr. Finland 8 8 3 Zweden 3 II Estland 2 11 Duitschland 3 2 2 Zwitserland 1 1 1 Egypte 2 - Oostenrijk 2 Amerika 1 1 Frankrijk 12 3 Italië 2 2 Canada 12 België 1 Holland 1 fsjecho-Slowakije 1 Engeland - Hongarije 1 1' De Koninklijke Familie b9 de zeilwedstrijden op de Znlderzee. H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hen drik en H. K. H. Prinses Juliana zullen morgen de wedstrijden van de 6- en 8 M. klasse op de Zuiderzee bijwonen. Te 10.BS zal de Kon. Familie dien dag zich buiten de Oranjesluizen inschepen aan boord van H. M. „Mercuur". Aan boord zal ook zijn de commandant der marine schout-bij-nacht Quant. Hedenochtend heeft Z. K. H. Prins Hen drik een bezoek gebracht aan de „Casa Olympica". Zweedzche Prinsen bij de 0. 3. Heden worden te Amsterdam verwacht Prins Oscar van Zweden met vrouw en dochter, Prins Eugène en Prins Gustaaf Adolf. Zij zullen aan het Amstel-Hotel af stappen. IS WATERPOLO. ALPHEN—LEIDEN. A.Z.C. n—L.Z.C. IV 14. Gisteravond speelde A.Z.G. II onder groote belangstelling in 't Alphensche Zwembad een vriendschappelijken wedstrijd tegen LZ.C. IV, welke in een overwinning voor de Leidenaars eindigde. Hoewel de A.Z.C.-ers hard zwoegden waren zij tegen het vlugge spel van L.Z.C. niet opgewassen. LZ.C. beging vele overtredingen waar door de scheidsrechter herhaaldelijk moest ingrijpen en ten slotte een der Leidenaars het water uitzond. Direct na den aanval schiet de linksvoor van Alphen naast, wat een der LZ.C.'s op het Alphensche doel hem na doek Hierna krijgt de Leidsche middenvoor den bal en schiet keihard op het doel van A.Z.C., waarmee hij Leiden de leiding geeft 01. Na nog enkele tever- igeefsohe aanvallen komt de rust. Ook na tie rust heeft Leiden hel spel in handen «n doelpunt nog twee keer, waarna Alphen ar 13 van maakt Nog eenmaal weet Leiden te scoren zoo- dut het einde komt met een 1l overwin ning van Leiden. AXC. 1—L.Z.G. m 0—1. Lelden wint het ook hier weer in snel heid. Er ontwikkelt zich een zeer pittig en over het algemeen forsch spel, waarbij de keeper van Alphen herhaaldelijk schit terend redt Daar van weerskanten tallooze kansen om te scoren worden gemist komt de rust met 00. Na de hervatting gaat het spel gelijk op, totdat de rechtvoor van L.Z.C. doorbreekt en het leder schitterend in het A.Z.C.-doel deponeert (01). Het einde komt dan met een verdiende zege voor L.Z.C. CRICKET. FLAMINGO-S—FREE FORESTERS. Gistermorgen is op het H.C.C.-terrein te Den Haag een aanvang gemaakt met de tweedaagsche aricketmatch tussche» de Flamingo's en de Free Foresters, De Eogelschem gingen het eerst batten en brachten het tot 188 itms, waarvan ooi. Johnston 28, R. Keiguin 24, G. Grimston 36 en A. Kickley 28 not out. Bowlingcijfers ir. Fokker 428, jhr. W. v. d. Bosch 248, M. Jansen 228, jhr. Feith 1—39. De Hollanders bleven met 182 juist 6 roos onder dit totaaL Topscorer was Max Jansen met 57; ver der A. de Beus 55 en jhr. W. v. d. Boech 35 runa. A. Hickley 452 en G. Vidler 468 hadden het meeste succes met den bal. WIELRENNEN. MOESKOPS WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN DENEMARKEN. De Hollandsche sprintkampioen en we reldkampioen Piet Moeskops, heeft giste ren op de wielerbaan te Kopenhagen den Grooten Prijs van Denemarken gewonnen, vèhr zijn oude rivalen als Michard, Kauf- mann enz. NOODWEER IN ZUID-DUITSCHLAND. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft in een deel van Zuid-Duitschland een zware storm gewoed. Vooral Bamberg en omstreken had het zwaar te verduren. Een dergelijke ramp had men daar nimmer be leefd. De schade wordt op verscheidene mil- iioenen mark geschat. De storm begon Za terdagavond om tien uur. Het eene gewel dige onweder volgde op het andere. Het hagelde onafgebroken en tenslotte ontstond een windhoos die vijf minuten duurde en geweldige schade aanrichtte. Zware boomen werden uit den grond gerukt. Van ontelbare huizen werden de daken weggevaagd en soms een paar honderd meter verder ge slingerd. Duizenden vensterruiten werden ingedrukt. Van het nieuwe Stadion te Bam berg werd een stevige heining omvergewor pen en^het geheele speelveld verwoest. De groote feesthal stortte in. Te Bamberg zou gisteren een sportweek beginnen, die af gelast moest worden. Een geluk is, dê" rij wielwedstrijden om het kampioenschap van Beieren, die Zaterdagavond in de feesthal zouden worden gehouden reeds wegens het slechte weder afgelast waren, anders zouden er zeker vele slachtoffers te betreuren zijn geweest. In het volkspark werd kermis ge houden, daar werden verschillende men- schen gewond, kramen en draaimolens wer den omvergeworpen. Ook in de haven van Bamberg is de schade groot. De boomgaar den en vruchtentuinen van Bamberg, die wereldvermaard zijn, zijn vrijwel geheel vernield. Het telefoon- en telegraafverkeer met de stad is geheel verbroken en alle treinen kwamen met groote vertraging aan, daar overal boomen en telegraafpalen over de rails lagen. Daar ook de electrische lei dingen beschadigd werden, was de stad den ganschen nacht in diepe duisternis gehuld, wat de paniek natuurlijk nog vermeerderde. Zondagochtend zagen de straten er aller droevigst uit. In de omstreken is de oogst vrijwel geheel verloren. Politie, troepen van de rijksweerbaarheid en de brandweer wa-. ren onafgebroken in de weer. i HAGELSTORMEN IN ZWITSERLAND. Uit verschillende deelen van Zwitserland, in het bijzonder het Oosten, worden hevige hagelbuien gemeld, die speciaal aan de wijn bergen veel schade hebben toegebracht. De hagelstormen hebben in het bijzonder in het Töpdal gewoed. In de streek van Ar- bon en Noggwil brak bovendien een onweer lo9. In de katholieke kerk te Arbon. werden 150 ruiten vernield. Voorts was deze stad de heele nacht in het donker door schade aan het electrisch licht. EEN VLIEGTUIG IN NOOD. Een Dornier Superwall-vliegtuig dat Zon dagmiddag een proeftocht van Slettin naar Hamburg maakte, werd verrast door den storm en gedwongen nabij Boltenhagen op het water te dalen. Door de sterke branding werd het vliegtuig, dat negen man aan boord had, heen en weer geworpen. Hoewel het slechts twee honderd meter van het land verwijderd was, kon men niet te hulp ko men. Pas na middernacht slaagde een sleep boot er in de geheel uitgeputte bemanning van het vliegtuig te redden. Twee waren naar land gezwommen. MOORD IN EEN KAZERNE. In een kazerne te Belgrado heeft een on der-officier, die van een kapitein, wegens een dienstverzuim .vijftien dagen arrest had gekregen, dezen doodgeschoten en vervol gens zelfmoord gepleegd. OVERVAL IN EEN BIOSCOOP. Volgens een bericht uit Berlijn heeft Zondagavond een 20-jarig jongmensch den kassier van een bioscoop op den Kurfürsten- damm overvallen en uit de kas een bedrag van ongeveer 600 Mk. geroofd. Hjj werd terstond nagezet door voorbij gangers, die hem na een korte achter volging grepen. Bjj zjjn verhoor door de politie verklaarde hfl uit nood te hebben gehandeld; hjj was werkloos. TWEE MUNITIE-DEPOTS IN DE LUCHT GEVLOGEN. Volgens een bericht uit Boekarest zjjn te Catzeloe 2 opslagplaatsen van munitie in de lucht gevlogen. Volgens de voorloopige berichten zgn geen menschenlevens te betreuren. De branid, die door de ontploffing ontstond, is ge- bluscht AARDBEVING IN MEXICO. Uit Pmotepam (Oaxaca) wordt gemeld: De stad is gedeeltelik verwoest door een hevige aardbeving. Zaterdag werden 50 aardschokken waargenomen, Zondag 10. Ook te Jamiltepec, Cacahuantepec, Tla- maca. Minzio werd schade aangericht, maar nergens vielen slachtoffers te betrearea ERNSTIG AUTO-ONGEVAL BIJ HELSINGFORS. Zondagnacht i3 bij Helsingfors een anto met acht inzittenden van een brug gestort. Ze3 inzittenden verdronken. VLIEGTUIG-ONGELUK. Te New Brunswick (New Jersey) zp de vroegere Duitsche oorlogsvlieger Steiger en een leerling-vlieger met hun toestel omlaag gestort. Beiden werden gedood. Het vliegtuig werd geheel vernield. AUTO TEGEN EEN BOOM. Een 'ernstig autoongeluk heeft Zaterdag middag bij Zwingenberg aan de Bergs trass 3 plaats gehad. Een auto uit Frankfort reed tegen een boom en werd geheel vernield, terwijl de inzittenden uit den wagen geslin gerd werden. De eigenaar van de auto, die den wagen bestuurde, werd op slag gedood. Z^jn dochter kreeg een schedelbreuk. Bovendien werd haar een been afgerukt, zoodat zij spoedig daarop overleed. Ook een andere dochter en de schoonmoeder van den ongelukkig au eigenaar zijn zeer ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht. TREINBOTSING. Gisteren zijn in den staat Illinois (V. St.), twee treinen op elkaar gereden. Negen per sonen werden gedood, 12 gewond. ONTZETTENDE ONTPLOFFING. Bij de ontploffing in de fabrieken vod; explosieve stoffen van Dupont, gelegen aan de rivier Loa te Galama in Chili, werden 15 personen op slag gedood en velen zwaar gewond. GOEDE VANGST DER POLITIE TE GIBRALTAR. De U11?^90^10 politie heeft te Gibraltar* den Spaanschen moordenaar Rodenas ge arresteerd, die den chef der politie te Bar celona vermoord had en voorts verdacht wordt van nog eenige moorden, diefstallen en inbraken. EEN DWALING VAN DB JUSTITIE. In 1891 heeft het Hof van gezworene te Epinal, Justin Adam en zijn vader schuldig verklaard aan moord op een oude dame en beiden tot vijftien jaar dwangarbeid veroordeeld. Toen de moeder van Justin het vonnis vernam, is zij krankzinnig gewor-t den; zij stierf in een krankzinnigengesticht. De beide mannen werden naar de straf kolonie overgebracht, waar de vader, na het grootste gedeelte van zijn straftijd te hebben volbracht het leven Het. De zoon keerde, toen de vijftien jaar om waren, haar Frankrijk terug; hij had echter het verJ stand verloren, Louis Adam, een broeder ven dezen on gelukkige, overtuigd van de onschuld van Justin en zijn vader, heeft zeven-en-dertig jaar gewerkt om recht voor beiden te krij gen. Hij heeft daarbij den steun gehad van den Bond voor de rechten van. den mensch en nu zal het proces herzien worden. Naar verluidt, laat het thans bij' de bevoegde- autoriteiten ingediende rapport geen twijfel bestaan of de Adams zijn het slachtoffer geweest van een .verschrikkelijke justitieels dwaling. Helaas kan hel aangerichte kwaad niet meer ongedaan worden gemaakt. DE OCEAANVLUCHT DER POLEN. De Poolscbe vlieger» Idzikovwki eto Ku- bal» worden morgen t© Parijs verwacht eö eerst dan zal men precies kunnen verne men, waarom rij halverwege den Oceaan teruggekeerd zijn «n hoe de redding zich heeft toegedragen. Het blijkt da* Kubala op de brog van „Samoa5 'is gevallen eü zijn; arm verwond heeft, doch gelukkig niet ernstig. Hij is verbonden in. het militair hospitaal van! Leixos, dicht bij Oporto, waar de vliegers wat rust gevonden hebben,, die hun toe* staat heden den trein te nemen voor Parijs, Do telegrammen over hum vlucht zijn vol tegenspraak en het is op het oogenblik het meest waarschijnlijk, dat de waarheid gegeven is door het telegram, dat zegt dati de aviateur na 18 uren vliegen bemerkte* dat de motor miste eti de benzinetoevoer niet al te regelmatig was. Inplaats vari toen het moeilijke traject te nemen en dooi! te vliegen, vonden zij het meer raadzaam terug te keeren en het gebied te bereiken* waar schepen passeeren en misschien zelfs de kust te bereiken. Zij zijn daarbij geslaagd, doch zulks 38 wel een beschikking van de Voorzienigheid geweest, wamt de moeilijkheden met dé toevoerbuis namen toe en Zaterdagmiddag omstreeks een uur stortte het vliegtuig neer. Het kwam zoo hevig op de water vlakte neer, dat de vleugels braken. EiJ was geen schip in 't zich en voor de vlic gers brak een bange tijd aan, daar hef vliegtuig hoe langer hoe moeilijker drij vend bleef. Tegen ruim drie uur werd eed schip ontdekt en weldra bleek, dat dé vliegers ook door het schip de „Santos" vari do Gormania Levant Steamship Linie werd opgemerkt. Het schip koerste "direct naar het wrak dat bereikt werd op het oogenblik dat hof begon te zinken. De vliegers werden aari boord gebracht en bevonden zich toen 9 mijlen afstands tegenover Oporto. Dit rol den ging door den sterken golfslag mef groote moeilijkheden gepaard. Het vliegtuig moest in den steek worden gelaten en zonk trouwens weldra. Door de enorme inspan* ning tijdens de vlucht en tijdens de 6chïp* breuk geleverd in den strijd tegen de ele* menten, waxen de beide Polen zeer uitge* put. Na zich echter in het hospitaal van Leixos versterkt te hebben en eenige rust te hebben genoten, konden zij in groots trekken vertellen, wat er gebeurd was. Zij gaven den wensch te kennen zoo spoedig mogelijk naar Parijs terug te keeren. HET BRITSCHE LEGIOEN IN FRANKRIJ* In de steden, aan het voormalige oor- logsfront gelegen, hebben indrukwekkende plechtigheden plaats gevonden ter eere vai£ het Britsche Legioen, dat in Frankrijk heeft gestreden en ter bezegeling van de Britsek Fransche wapenbroederschap. 1 2-S3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10