RADIO-PROGRAMMA. LAST VAN GAL CARTER'S HEI PILLS UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LAND-EN TUINBOUW. Gistermiddag is brand ontstaan in de voorraden papier en houtwol van de sui- kerwerkenfabriek „De Ster" aan den Paral lelweg te Vlaardingen. Door het brandbare materiaal breidde het vuur zich spoedig uit. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur tot de eerste verdieping en de zolder te beperken. Omtrent de oor zaak van den brand is niets bekend. De eerste verdieping en de zolder van het ge bouw zijn uitgebrand. De waterschade is groot. Verzekering dekt de schade. LIJK OPGEHAALD. Nabij Zulphen is uit den IJsel het lijk op gehaald van den ruim 60-jarigen Van S. uit Eefde, die sedert eenige dagen werd vermist. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag werd te Almelo het drie-ja rig zoontje van den heer Bakker door een auto overreden en gedood De bestuurder, de heer Den Bont, heeft, naar men zegt. geen schuld aan hot onge luk. NOODWEER IN LIMBURG. Een hevig onweer met feilen bliksem ontlastte zich Zaterdagavond om zes uur boven Venlo, gepaard met een hevigen storm en een wolkbreuk. De riolen konden het vele water niet opnemen. Het water stroomde de huizen en kelders binnen. Van het concertgebouw zijn ongeveer 500 pan nen geslagen. Drie zware boomen op den Kandekerkerweg werden ontworteld en vie len op de electrische lichtmasten, waardoor deze bezweken en de draden laag over den weg kwamen te hangen, zoodat het verkeer gestremd werd. Van eenige loodsen van de Nederlandsche spoorwegen zijn de schoor- sleenen afgewaaid. Van zeer vele huizen zijn de daken zwaar beschadigd. Sedert jaren heeft een dergelijke storm aldaar niet gewoed. Alle werklieden der ge meente zijn in dienst gekomen voor onmid dellijke opruiming van de zware, afgewaaide boomtakken. Uit Roermond wordt gemeld, dat zich ook daar boven de stad en omstreken zwarte wolken samenpakten, die in groote vaart over de streek woeien. Takken van boomen, pannen en andere zaken zag men duidelijk in de wolkzuilen meevliegen. Vooral de ge meente Heithuizen werd hevig geteisterd. Op de Schooren bij de familie Nelissen lag alles tegen den grond. Ongeveer honderd Ca- hadeesche boomen stonden nog met hun stumperig onderstuk totaal ontworteld uit den grond gerukt Op de twee hofsteden was alles verwoest. In de Horkstraat, bij de we duwe Boonen, was de wind door het geheele Vuis gegaan, zoodat maar weinig heel bleef. EEN KERKDIEr GESNAPT. De politie te Bergen op Zoom heeft een kerkdief aangehouden op het oogenblik dat deze, een zekere W., afkomstig uit Breda, bezig was met het lichten van de offerblok ken in de St. Jozefskerk. Hij ging hierbij Zeer handig te werk en ontvreemdde het geld door middel van een balein waaraan lijm zat. De politie heeft met de aanhouding van dezen persoon een goede vangst gedaan, daar hij reeds voor eenige maanden door de politie in hel oog werd gehouden als ver dacht van kerkdiefstal. Tot op heden mocht het de politie niet gelukken hem te betrap pen. Hij is op transport gesteld naar Breda ter voorgeleiding voor den officier van Justitie. MOORD TE HEERLEN. Zaterdagavond zaten de los-remmer Man- Iiio en de 40-jarige Bakker in een logement aan de Willemstraat te Heerlen. Laatstge noemde sarde zijn gezel, waarop Mannio zijn broodmes nam en daarmede Bakker in zijn rechterlong stak. De ongelukkige over leed eenige oogenblikken hierna. In den r.acht van Zaterdag op Zondag werd Man nio, die overigens gunstig bekend staat, door de politie gearresteerd. DOOR DEN SCHRIK GEDOOD. Te Drachten is de oude J. Boomsma, toen hij op zijn fiets reed, zoodanig voor een hem achteroprijdenden auto geschrokken, dat hij viel en dood bleef liggen. Aan een diner trokken twee jongedames de aandacht. Welke vindt u de aardigste? vroeg iemand aan zijn buurman. Het spijt mij, ik ben geen schilderijen criticus. RECLAME. 'jsiiissy t X) t&60 cuftlj A po the ca Drogiuco 4567 VOOR DINSDAG 7 AUGUSTUS. Hilversum (1070 M.) 12.302.00 Lunchrauziek door het Trio F. Courtel. ,6.007.45: Concert d. h. A.V.R.O.-kwartet m. medew. v. A. Bleekrode, viool. 8.15: A.V.R.O.-tooneel. Studio-opvoering van „De Huizen van den Weduwnaar", door het Vereenigd Tooneel, dir. Verkade en Verbeek. Tooneelspel in drie bedrijven var Bernard Shaw 10.00- Persber. Daarna dansmuz. door Ted Staves and his Band van het Casino te Scheveningen. Huizen (340.9 M. Na 6 uur 1950 M.) Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. 12.30 1.30: Lunchmuziek door het Trio,, Winkels" 6.00700: Gramofoonmuziek. 7.30 8.00: Causerie door Mevr. M. E. Sleygor Asperslagh: De Katholieke vrouw als Moe der. 8.00 Concert door het Haagsche Harmonie-orkest o. 1. v. Henri Zeldenrust, nit den Dierentuin in Den Haag. Daventry (1600 M.) 10.35- Kerkdienst. 11.20: Gramofoonmuz. (Kreulzer sonate). 12.20: Het Gladys Noon Trio. 1.20 2.20: Orkeslconcert. 4.20: Orkestconcert 5.20: Vacantiepraalje. 5.35: Kindei- uurlje. 6.20: Gramofoonmuziek. 6.50: Nieuwsber. 7.05: Gramofoonmuziek. 7.20: Lezing: Londoners-country. 7.35: Pianoduetten van Dvorak. 7.45: Muziek. 7.50: Lichte Wiener muziek. R Hignell, sopraan. Orkest. 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lezing: The newspaper. 9.50: Nieuwsber. 9.55: Marian Anderson, alt. 10.20: „The crossing", radio-hoorspel v. Marveil en Lister. 11.001220: Dans muziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 1250 2.10- Orkestconcert. 4055.05: Con cert. L. Radisse, cello. A. Locatetli, viool. Orkest. 9.0511.20: Concert. Declama ties en kamermuziek. Langenberg (469 M.) 1 252.50: Con cert door het Philharmonisch orkest. 6.207.15: Concert voor koor met piano- begel. 8.2010.50: Concert door het W erag-orkest. Königswusterhausen (1250 M.) (Zeesen) 12.205.20: Lezingen. 5.20—6.20: Or kestconcert. 6.20—8.05: Lezingen. 8.50: Werken van Oude Meesters. Orkest. J. Schwarz, piano. Hamburg (395 M.) 4.35: Voorlezing. 5.20: Orkestconcert. 6.20: Walsmuz. 8.20: Orkestconcert. 9.20: Opera concert. Orkest. W. Sperber, zang. E. Schlee, zang. Brussel (509 M,) 5.20: Gramofoon muziek. 5 50: Orkestconcert. 6 50: Orkestconcert. 7.20: Pianoconcert. 8.2010.50: Orkestconcert in den Dieren tuin Antwerpen. RECLAME. SPOEDIG VERLICHT ■p^^nWjTTUi Carter'» Kleine Lever Pillen, hli3 xuiver plantaardig, laxeeren zonder onaangename na werking. Verwijderen de giftige stoffen uit het lichaam, welke vaak zuur en oprisping ver oorzaken. Zij zijn volgens doktersrecept samen gesteld en kunnen door oud en jong worden gebruikt Bij Apoth. en Drog., in roode kokertjes van 75 ct en f 2.25. Import. Fa. B. MEINDERSMA. Den Haag. 5 4552 ALPHEN. Onze plaatsgenoote mej. A. Koolvan den Broek slaagde voor het te 's-Graven- hage gehouden examen costuum-naaien, terwijl mej. C. Carsjens slaagde voor costu- mière. Onze plaatsgenoot de heer A. Verkade, Raadhuisstraat alhier, hoopt op 28 Augustus den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar onafgebroken is werkzaam geweest bij de fa. C. Jongenburger Zoon, alhier. Voor het Staatsexamen A slaagden onze plaatsgenooten J. C. Westerbrink en R. Altona. Door de politie werden te Aarlander- veen vier personen die te diep in het glaas je hadden gekeken, onder groote hilariteit per boerenwagen naar het arrestantenlokaal overgebracht Zaterdagmorgen werd ten kantore van de fa. D. van Oordt Hoorn alhier een bedrag van f. 225.ontvreemd. Het mocht de po litie gelukken den dader de 19-jarige v d. L. alhier, die bekende, aan te houden. Het geld dat was bestemd voor uitbetaling van de loonen van eenige werklieden was door den dader verstopt, doch is ook rpeds terug gevonden. WADDINXVEEN. Zaterdag had op het R.K. Kerkhof de toraarde bestelling plaats van den heer H. Galama. De heer Galama was van 1923 tot 1927 lid van den Raad doch kon zich toen niet meer herkiesbaar stellen om gezond heidsredenen. Sinds langen tijd is de heer Galama tot herstel van gezondheid in Zwit serland geweest Ondanks de korte periode dat hij wer kelijk deelnam aan de raadsvergaderingen was hij bij alle medeleden een zeer gezien en geacht man om zijn helder oordeel en aangename houding tegenover zijn mede leden. Niet alleen echter in den kring van den Raad doch ook ver daarbuiten wordt het heengaan van den heer Galama b*. treurd. De overledene was 41 jaar oud. Tot vooi^ilter en 2e secretaris van de R.K. Propagandaclub alhier zijn benoemd resp. de heeren Th. Zoethoutmaar en J. Bresser. Onze plaatsgenoote mej. Jo van der Loo, behaalde de akte nuttige handwerken. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juli ingelegd f. 4063 46. Terugbetaald f. 4277.19. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 3526. WOUBRUGGE. Burgelijken Stand. Geboren: Jacobus Adrianus zoon van H A. Schrader en P A van der Meer. Gehuwd: J. J. C. van Leeuwen, j.m. 23 jaar en C. van Goozen. jd. 22 jaar. Loop der bevolking. In de maand Juli hebben de volgende personen zich hier gevestigd: A. Boszkamp van Phexwarden CDuitschland). II. Plas- m.eicr van Kaghouzerfeld. M. Mor».mann van Oldenburg. J. Kollen van Meppel. S G. Kroon vun Katwijk aan Zee. -- H. van Zanten van Alkemade J H. en M. Grif fioen van A phen aan 'J«m Rijn. Vertrokken zijn M. C. Koek. naar 's-Her- logenbosch. M. Blom naar Den Haag. D. Roos, naar Soest. M. G. van der Na gel naar Amsterdam. M. Groeneveld naar Sassenheim. G. Broekstra naar Amster dam. J. H van Tol en G. van Luiing naar Haarlemmermeer. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op den Wassenaarschen weg, in de Mient kwamen Zondagmiddag twee auto's met elkaar zoodanig in botsing, dat niet alleen 2 inzittenden erg verwond werden en door dr. Hueling moesten worden verbonden, doch heide auto's werden dusdanig bescha digd, dat van rijden geen sprake meer was. Beide bestuurders moeten niet vrij van schuld zijn. In het R.K. Vereenigingsgebouw had gisteravond de aangekondigden Gezellige Parochie-avond plaats. De zaal was geheel bezet. Pastoor Spoorman opende de bijeen komst, het Zangkoor voerde verschillende nummers uit terwijl de avond verder werd aangevuld met voordrachten. Het was er echt gezellig. KATWIJK AAN ZEE. Voor de Strandevangelisatie zullen morgen spreken ds. Hermanides van Val kenburg en ds. H. Ph. Ingwersen. Gevonden voorwerpen waarvan eiken werkdag inlichtingen verkregen kunnen worden bij <1® politie: 1 huissleutel, 1 kaats bal, 2 witte badschoenen, 1 zeeuwsche "broche, 1 heeren rijwiel, 1 bril met haken. 1 leder sigarettenkoker. Zaterdagavond omstreeks half acht was een jonge man. zekere B.. zoo onheb- hebbelijk dat hij op den Sluisweg dwars voor de' auto van dr. H. ging slaan en een slag tegen de voorruit gaf. De heer H. ging hiervan kennis aan de politie. R. was intusschen een bierhuis op de Badstraat ingegaan en toen hij na een poos daar uit kwam. reed hij per fiets tegen een paar wandelende dames, badgasten. Een agent wilde hem toen arrestecren. doch dit gelukte niet zoo gemakkelijk. Een en ander was oorzaak dat een groote menschenmenigte zich op de Voor straat verzamelde. Toen later een paar agenten ter hulp kwamen, was de onwillige spoedig geboeid en werd hij naar het Bu reau geleid alwaar hij tot den volgenden morgen bleef. LISSE. De heer J. A. W. Floor alhier slaagde voor het examen Hoofdacte. NOORDWIJK. Gistermorgen had op den Gooiweg alhier een ongeval plaats. Een viertal wielrenners die zich voor de Olympische we'g-wedstrijden aan 't trainen waren, re den doordat zij moesten uitwijken voor een auto elkander in de wielen. Drie hunner verwondde' zich deerlijk aan 't hoofd, doordat zij bij hun val, in het prikkeldraad terecht kwamen. Dr. van Nes verleende -de eerste geneeskundige' hulp, waarna zij geheel verbonden per tram en trein naar Amsterdam terugkeerden. Van een paar hunner waren de rijwielen totaal vprnield. NOORDWlJk-.nNEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten welke terugontvangen zijn in de 2de helft der maand Juli 1928. Brieven binnenland: J. W. Crooij, Den Haag; mevr Willenk. Bussum; mevr. wed. A. Tomason. Pirae; een briefkaart zonder adres. Brieven buitenland: J. Faesen, Spa; Frau Prof. Edith Hirsch, Charloltenburg; Frau Houtman, Berlin. Briefkaarten buitenland: Zulli Appel- baum, Nunwe; Frau J. Schenk, Remagen; Cawod, Neuenhagen; Madme. Corts de Heus, Titisee; Toni Duckmann, Hamburg; Miss M. Dijker, Glasgow; Aug. Friepan, Cölu Ehrenfeld; Mauermuster, Tarenbruücke; Klare Gomoll, Berlin; F. D. Hacker, Ber lin N. W.; Dr. W. Hanck, Saarbriieken Hermann Hirsch, Mayrhofen; Annie Hout man, Berlin; H. Lcdeboer, Remiermont; Paula Lipschütz, Berlin; Karl Meijer, Krandsee; Albert Morgan, Bruxelles; Frl. Leni Schubert, Den Haag; Madme. W. Tjerdingsted, Isle Martes; H. Pertersen, Oslo; Raderscheidt, Koushauz; Wolf Weiss- waugh, Blau. Briefkaarten binnenland: Madme. W. Tindal, Hilversum; D. den Broek, A'dam. NOORDWIJK AAN ZEE. Zaterdagmiddag had op den Ouden Zeeweg alhier voor het Casino een aanrij ding plaats, tusschen twee auto's. De be stuurder van een dezer auto's die op den Ouden Zeeweg gaande in de richting naar Noordwijk-Binnen reed bemerkte de auto, welke het terrein van het Casino afkwam, niet, tengevolge, waarvan een botsing on vermijdelijk was, temeer waardoor de den- nenboomen het uitzicht op den uitgang van hef. Casino niet vrij is. Door snel naar links tc wijken sloeg een der auto's om en werd ernstig beschadigd. De 2 der inzittenden werden gewond door glasscherven. Dr. .Coenraads Nederveen verleende de eerste geneeskundige hulp. Door de politie wordt een onderzoek inge steld. OEGSTGEEST. Zaterdag is dr. K. S. Th. bij het achter uitrijden met zijn auto tegen een lantaarn paal gereden op den hoek Prins Hendrik-. laanMauritslaan. De auto werd licht Be* schadigd en de lantaarn die legen zulk een stoot niet bestand was, werd vernield. Bij den aanvang van den kerkdienst der Ned. Herv. gemeente, van gistermorgen deelde ds. Jansen Schoonhoven met gro.oie dankbaarheid mede, dat in de afgeloopen week bij den penningmeester van de kerk- bouwcommissie een gift is ingekomen van N N. van f. 1000. Met de voortdurend inkomende kleinere bedragen blijkt than9 weer dat de belang stelling voor dit doel zich gestadig uit breidt. SASSENHEIM. Voor het examen Handenarbeid B (hout) slaagde mej. Joh. Gerrits, alhier. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. Wassenaar van Katwijk e». N. Meurs van Valkenburg. De opbrengst van de collecten in de maand Juli hebben bedragen voor de diaco nie f. 32.52; voor de kerk f. 79.43 en de in houd der bussen f. 15.481/* VOORHOUT. Overdracht muziektent. Zaterdagavond 8 uur had van gemeente wege de overdracht plaats van de nieuwe muziektent. Niettegenstaande het gure weer, was er veel publiek aanwezig, waaronder vele belangstellenden uit omliggende ge meenten. Het bouwplan der tent is ontworpen door den Gemeente-opzichter den heer P. N. Ves- ter, en het werk is uitgevoerd door den aan nemer, den heer H. Bakker, alhier. Elec- trisch verlicht, kwam de tent goed tot zijn recht. Toen de muziek was opgesteld hield de burgemeester vóór het Raadhuis een rede, waarbij tegenwoordig waren wethouder v. d. Laan en eenige raadsleden. De heer G. Witteman, voorzitter van de muziekvereeniging „St. Cecilia", bedankte namens de vereeniging het Gemeentebestuur en in het bijzonder den Burgemeester voor de vele en goede zorgen, waardoor de ver eeniging thans in het bezit is gekomen van zulk een pracht tent. Hij bood daarop na mens de vereeniging den burgemeester en den Directeur, den heer Bolderdijk, ieder een prachtige bloemenmand aan, die in dank aanvaard werden. Daarop werd een prachtig programma, dat met het Wien Neerlandsch Bloed werd in gezet, ten gehoore gebracht. Zaterdagmiddag ontlastte zich boven deze gemeente een kort, doch zwaar onweer, gepaard met hevige regenval en windvlagen. Eenige perceelen moesten het ontgelden. Zoo sloeg de bliksem in in de bollenschuur van den heer Th. Hoogstraten, gelukkig zonder brand te veroorzaken. Van het perceel van den heer J. Colijn aan de Engelschelaan, werd de schoorsteen van het huis geslagen. Bij de wed. Verdegaal werd de bliksem afleider getroffen. Voorts werden enkele telefoonstoringen waargenomen. Gelukkig dreef de bui spoedig over. De heer J. J. A. Plaat, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier, slaagde gis teren voor de hoofdakte, en is bestemd om ter beschikking te worden gesteld van het Indisch Gouvernement. WASSENAAR. De heer L. D. Remmerswaal alhier slaagde te Den Haag voor het examen Hoofdacte. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Blijkens het verslag der Hollandsche Maatschappij van Landbouw over hét tijd-* vak 1 Augustus 19271 Augustus 1928, wijst de rekening 1927 een voordeelig saldo ad f. 5269.22 aan, welk bedrag is bijgeschre ven op de rekening kapitaal, ie thans f. 14.544.92 bedraagt. Het aantal leden is van 1 April 1927 tot 1 April 1928 gestegen van 7367 tot 7431; hierin is niet begrepen de vooruitgang in het aantal oud-leerlingen leden en zoons van leden. De maatschappij bestaat uit 91 afdeelingen. Het aantal le- den-oud-leerlmgen bedroeg op 1 Juli 1928 294. 4—2 Naar wij vernemen stelt het bestuur van het Alphen's zwembad voor degenen die zich de bekwaamheid in het zwemmen hebben verworven in de gelegenheid een „bewijs van met goed gevolgd afgelegde proef" te bekomen. De eischen hiervoor ge steld zijn, 60 meter borst en 30 meter rug- zwemmen Dit bewijs geeft toegang tot het diepe basin. Voorts kan ook een diplom* van geoefend zwemmerister) worden be haald, door hem of haai. die gekïeed te wa ter springen en 90 meter borst en 30 meter rugzwemmen alsmede eenige vaardigheid vertoont in het wenden en keeren. Het af nemen der proeven en examineert ter ver krijging van een diploma zal einde dezer week een aanvang nemen. Het vaandel van onze afdeeling dei bijzondere vrijwillige landstorm is aange komen. Onder groote belangstelling hebben de wedstrijden op de scherpe baan, uitgeschre ven door den leider der bijzonder vrijwillige landstorm alhier een aanvang genomen Over het algemeen wordt tot heden niet hoog geschoten, den stand zullen wij nader vermelden. Vele goede afdeelingen moeten echter hun deelnemers nog zenden. Er zijn vele mooie prijzen voor dezen wed strijd beschikbaar gesteld. Zaterdagmiddag ongeveer half drie cir kelde eenigen tijd een vliegtuig zeer laag over onze gemeente, de piloot die zich blijk baar niet kon oriënteeren. landde tenslotte veilig op het weiland van den landbouwer D. B. aan de Raadhuisstraat. Het vliegtuig dat alleen was bemand door den piloot was een tweedekker, afkomstig uit België, met bestemming naar Amsterdam. De bestuur der die na de landing terstond uit de cabine te voorschijn kwam. vroeg aan het inmid dels toegesnelde publiek in hel Fransch den weg naar Amsterdam, hoewel men den pi loot niet verstond begreep men wel (lat hij naar Amsterdam moest, en men had de rich ting nog niet goed en wel met de hand aan gewezen, of de piloot steeg onmiddellijk weer op en verdween in genoemde richting. De jaarlijksche collecte ten behoeve van het „Groene Kruis" is bepaald op Don derdag a.s. daar de rekening over 1927 sloot met een tekort en hoewel er tegen woordig veel gevraagd wordt, doet het be stuur een beroep op allen een gave voor de inrichting te offeren. HILLEGOM. Intrede Ds. Mulder. Na 's morgens bevestigd te zijn door ds. D. A. van den Bosch, uit Den Haag, heeft ds. J. H. Mulder, gekomen van Zoeterwoude, hier gisteren om 3 uur ïiï de Herv. Kerk zijn intree-preek gehouden. Gelezen werd Romeinen V: 111. De nieuwe predikant had tot tekstwoord gekozen Psalm 27 vers 14 eerste gedeelte „Wacht op den Heer. wees sterk. Dat is* wees lijdzaam, met gebonden handen; en wees werkzaam, doe daden: neem uw kruis op". Ds Mulder achtte zich gelukkig hier te mogen prediken en het Evangelie der vriiheid te verkondigen. De gebruikelijke toespraken waren ge richt tot den bevestiger, den consulent ds van Dijk van Lisse, de aanwezige ringbroe ders, den heer Baas godsdienstonderwijzer, den Kerkeraad, de Kerkvoogdij, hoofden van de' Herv. School, de Zondagschool en van de Herv. School, koster en kosteres, or ganist en eindelijk tot de gemeente. Ds. van Dijk. consulent te Lisse. sprak het welkomstwoord namens den kerkeraad en verzocht te zingen Psalm 119:9. Het kerkgebouw was geheel bezet; ook 's morgens was het gehoor zeer groot. De afdeeling van den R.K. Bond van P_. T. en T.-personeel heeft een ledenver gadering gehouden, waar de heeren Steen voorden en Heemskerk werden benoemd lot afgevaardigden naar het Congres in Den Haag. Een teekening voor het vaandel der af deeling is goedgekeurd. Het bouwen van een bloembollenhuis en woning aan de Hyacinthenlaan te Hille- gom voor rekening van de N.V. Gebr. Segers te Lisse, architect C. Hellingman Jr. te Am sterdam is na openbare aanbesleding opge dragen aan de heeren Kloosterboer. Leeg water en Hittema te Heer Hugowaard. 's Nachts is ingebroken in het gebouw der veilingvereeniging „Hillegom". Aan de achterzijde is een ruit uitgesneden waar door men in het groote lokaal kwam. Slechts een lade is daar opengebroken en er worden niet meer dan twee sigaren uit een sigarenkoker vermist. De derde sigaar bleef in den koker achter Vermoedelijk zijn geen bollen ontvreemd; een inventarisatie kan echter daaromtrent pas zekerheid geven. De politie stelt een onderzoek in. NOORDWIJKERHOUT. Een jeugdig Priester, de heer Ver steeg, alhier geboren en groot gebracht, zal op Zondag 19 Aug. a.s. in de St. Jozef-kerk zijn eerste H. Mis opdragen. Den avond te voren, zal Z.-Eerw. feestelijk worden in gehaald Het zal dan juist 26 jaar geleden zijn, dat eene dergelijke plechtigheid in 't dorp plaats had. De Gemeenteraad besloot, de aan staande Oranje-feesten, ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin, te vie ren op 11, 12, en 13 Sept. Een idyllisch vacanlie-oord voor moe ders en kinderen is het Noordwijkerhout- sche stille strand, ongeveer 20 minuten gaans van 't dorp gelegen. Daar kan men kampeeren, baden, fiefeen. naar hartelust. Heden overkwam twee. aldaar vertoevende jongelui iets minder aangenaams. Na zich gebaad te hebben, waren al hun kleeren verdwenen. De politie ontdekte bij een slrandbezoeker de gestolen das in één zijner zakken, en spoedig bekende hij. de kleeren in de duinen verstopt te hebben, teneinde ze zich later toe te eigenen, wat echter niet gelukte! Op den bilumen-weg. werd mej. A. Laros door een auto aangereden Ze be kwam een ernslige beenwond en werd door dr. Romijn per auto thuis gebraeht. Ter voorkoming van moeilijkheden, had de heer uit de auto, waarmee de aanrijding ge schiedde, haar een biljet van honderd gul den in de hand gestopt. Ds. P. Hofstede alhier, ontving een beroep naar Workum (Fr.) VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena, d. van Hendrik Berk hout en Cornelia van den Bos. Gehuwd: A. G. J. Gijben en J. H. van der Heyden. In het in Huize Bijdorp" gehouden algemeen kapittel van de congregatie van de H. Catharina van "Senen (Dominicanes, sen van Voorschoten), werd tot algemeeni overste gekozen de Eerwaarde Zuster Hop. tensia Bak, overste van het klooster aani de Korte Haven te Schiedam. Tijdens deze verkiezing van de algemeen overste werd het kapittel voorgezeten door Z.D.H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop! van Haarlem. Tot raadszusters werden verder gekozen de Eerwaarde Zusters: Liduina Hosman,- te Voorschoten; Eugéne Biezenaar, thana overste van de kweekschool te Reuver;* Pauline Hensen, van het klooster aan deni Walenburgenveg te Rotterdam, en Am alia Wokmeier, overste van het gesticht aan de West-Kruiskade te Rotterdam. Gisteravond, toen mej. de W. uit Let den met haar ponney en wagen huiswaarts keerde, werd zij op den Rijndijk aangereden door een auto H 17456. Het gevolg was, dat de wagen in tweeën brak en het tuig ook ta melijk vee! schade bekwam. De ponney had slechts enkele wondjes aan de beenen. Naar we vernamen zal de schade geregeld worden. WARMOND. De heer D. Blansjaar alhier daagde te Utrecht voor de acte Engelsch L.Orf

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 8