KERK- EN SCHOOLNiEUWS. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. gat aanvankelijk bescheiden was opgezet, Jieelt in den loop der vijf-en-zeventig jaren een aanzienlijken omvang gekregen, met filialen in Den Haag, te Amsterdam en te Breda Bij verschillende nationale gedenk feesten liet de weverij zich nimmer onbe tuigd en telkens liet zij fraai gedenkdamast, dat eens historische waarde zal krijgen, vervaardigen. Ter gelegenheid van het ju bileum is een eenvoudig, keurig uitgevoerd en met vele interessante plaatjes versierd gedenkboek verschenen. VREDE DOOR RELIGIE. Be Internationale conferentie „Vrede door Religie", die in den Dierentuin te Den Haag van heden tot 2 Augustus wordt gehouden, is gisteren geopend met een druk bezochten begroetingsavond in de tuinzaal van den Dierentuin. Namens het voorbereidingscomité sprak mr. H. Willemse een openingswoord, waarbij hii de aanwezigen welkom heette als dragers van een edele gedachte. „Met elkander villen wjj spreken over wat ons beweegt, in toleranten geest, niet dogmatisch ge bonden." Spreker noemde het een ontroeren de gedachte, dat in deze conferentie Roomsch-Katholieken, Joden, theosofen, antroposofen en vele anderen zijn samen gekomen. Wat van deze samenwerking het resultaat zal zijn, is niet vooruit te zeggen. Men moet trachten iets op te bouwen dat verder werken mogelijk maakt Verschillende afgevaardigden voerden het woord, n.L: Hoevers namens de Alg. Ver. van Vrijz. Lutherschen en namens de afd. Den Haag van Gemeente-leven, de heer Baan de Klerk namens deo Ned. Vegetariërs- bond, freule Wiohers, namens het Haagsen Comité „Vredeskamer". Dr. A. C. H. Boissevain, sprekende namens de Broederschapsfederatie, gesuigde van het eene ideaal, dat allen beheerscht: den universeelen vrede, welke te verwezenlijken is, indien men het niet bij woorden laat, doch zijn offervaardigheid toont met de daad. Mevr. Ros sprak namens den Bond tot behartiging der belangen van het Kind en namens de Ned. Theosofische Vereeniging, mej. Marguerite de Goeyen namens de ver eeniging „Jongeren Vredesactie", dr. E. van kaalte namens de Haagsche afdeelin^ van de Nederl. Ver. voor Volkenbondsvrede. de heei G. van Dijk, namens de Democrat'.scho Fartij, L. J. Bots namens de Int. Anti- militairistische Vereeniging en het Int. Anti Miltairistisoh Bureau en mej. Offerhaus namens de Ned. Esperantisten Vereeniging. Dr. Hoevers heeft hedenochtend het con gres geopend met een rede. Zondag is in Den Haag aangekomen aartshertog Albert van Habsburg, president i van de Hongaarsche Kinderschutzliga, die, iooals gemeld is, den dank van het Hon gaarsche volk aan Nederland komt over brengen voor het vele dat ons land voor de verzorging van Hongaarsche kinderen ge daan heelt. Aartshertog Albert is tijdens zijn verblijf in Den Haag de gast van den Hongaarschen gezant, den heer von Rudnay. Hij 19 voor nemens, 10 Augustus ons land weer te ver laten. RECLAME. H. P. H. KEEREWEEF' BEGRAFENISSEN T„I. B6I AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 4762 NED. HERV. KERS. Beroepen: Te Longerhouw en Schet- tens: H. F. Pasma G.Azn., te Steenwgker- *ola. Te Borne: E. van Meer, te Wage- mngen. Te Zweeloo: A. Burger, candidaat te Ooster Wierum. Te Hierden: W. J. Kolkert, te Eemnes Buiten. Aangenomen: Naar Weesp: H. Dek ker, te Haskerhorne. Naar Nigtevecht: G. van Veldhuizen, candidaat te Groningen. Bedankt: Voor Helder (Evangelisatie): P. Warners, te Nederhorst den Berg. Haarlemmermeer: W. S. van Leeuwen, te Valsen. Voor BenningbroekSybecarspel c.a.: H. J. Kastein, te Grootebroek. Voor Schiermonnikoog en Metslawier (toez.): A. Burger, cand. te Oosterwierum. Voor Saaksum: G. van Veldhuizen, cand. te Groningen. GEREF. KERKEN. Eeroepen: Te Zierikzee: B. Telder, te Vianen. Te HoogezandSappeineer: J. A Verhoog, te Nieuw-Dordrecht (Kla- zienaveen). Te Stadskanaal—Pekelderweg: J. Booy, cand. te Hoogeveen. Te Sur- huisterveen: D. Feenstra, te Borger. Aangenomen: Naar Oud-Vossemeer: és. Vreugdenhil, te Gramsbergea. Bedankt: Voor St. Anna Parochie: J. U. Kroeze, te Redtsum. N CHR GEREF. KERK. Beroepen: Te Soest: P. de Smit, te Boskoop. Aangenomen: Naar Haarlem Noord: K- G. van Smeden, te Kampen. Bedankt: Voor Sneek: P. Zwier, te Papendreoht. GEREF. GEBEENTEN. Bedankt: Voor Opheusden: M. Hofman >0 Krabbendjjke. DOOPSGEZ. GEH. Beroepen: te Joure: H. van der Ziipp, *ar' Zjjldijk (Gr.). ALGEMEENE SYNODE DER NEDERL. HERVORMDE KERK. XI. De president opent de zitting met de voorlezing van I Cor. 13 (het hoofdstuk der christelijke liefde). Hij verwelkomt daarna den heer dr. J. C. S. Locher, die als secun dus van ds. Gravenmeyer optreedt. De commissie voor eind-redactie, bij monde van de heer Picard geeft de eind redactie van de invoeging in art 17 al. 2 Regl. Kerkvisitatie (achter „ouderlingen" in te voegen: „en oud-ouderlingen") en van de schrapping der woorden „onder verband van hypotheek" in tabel Ae. 2 van dat Re glement. Bovendien de wijziging van de arlt. 34, al. 2 en 5; 35, al. 2 en 36. al 1 van hel Reglement op het pensioenfonds. Deze wijzigingen zullen aan de hoofdelijke stemming van de leden der Prov. kerkbe sturen worden onderworpen. Door eenige leden van eene gemeente wa9 een. brief tot de synode gericht over het betalen van hoofdelijken omslag aan de kerkvoogdij hunner niet onder toezicht van het algemeen college staande gemeente. Besloten wordt te antwoorden, dat de synode niet bevoegd is in deze aangelegen heid op te treden. Het classikaal bestuur van Zulten heelt zich tot het Provinciaal kerkbestuur van Gelderland gewend met de vraag, of hel op treden van eene vrouwelijke predikante bij een ander kerkgenootschap, zij het ook met toeslemming van den kerkeraad, niet in strijd is te achten met den geest der regle menten. Het Provinciaal kerkbesluur ver wees in zijn antwoord naar art. 21 al. 1 reglement voor de kerkeraden en art. 11 reglement godsdienstonderwijs en beant woordt de vraag met de mededeeling dat zulk optreden niet geoorloold is. Hol classi kaal bestuur met dit antwoord niet tevre den, richtte zich nu tot de synode, door tus- 9chenkomst van het Provinciaal kerkbe stuur. Doch dit besluur weigerde de door zending op grond van strijd met arl. 13 al. 2 algemeen reglement, waarop het classi kaal besluur zich rechtstreeks tot de synode heeft gewend. Aan dit bestuur zal worden geantwoord, dat. hoewel hel Provinciaal kerkbestuur de doorzending niet had mogen weigeren, de synode zich niet geroepen voelt de gevraagde voorlichting te geven Aan de orde is de behandeling van de rapporten der schriftelijke kerkvisitatie over de jaren 1925 en '26 en over de persoon lijke kerkvisitatie in 1927 (gedeeltelijk in vorige jaren) en 1928 in de provincies Gel derland, Zuid-Holland, N.-Holland. Zee land, Ulrechl, Friesland, Groningen, Dtenlhe en Noord-Brabant met Limburg. Uit het verslag wegens de schriftelijke kerkvisitatie over de jaren 1925 en '26 blijkt, dat het zielental der Ned. Herv. kerk in totaal bedroeg 3,126,305 en het aantal lidmaten (uitgezonderd die in N.-Holland) 696,256. Het aantal gedoopte kinderen be droeg over beide jaren 86,377, en het aantal gedoopte volwassen 3593. In "25 en '26 wer den 10,088 huwelijken kerkelijk ingezegend. Het aantal godsdienstonderwijzers door de kerkeraden aangesteld, bedroeg 139. Het aantal mannelijke catechisanten be droeg (in 25 en '26) 125,431; het aantal vrouwelijke 164,910. Dat der tot lidmaten aangenomen, mannelijke 21.541, vrouwe lijke 27,545 Volgens de officieele opgaven bedroeg het aantal overgangen van andere kerkgenoot schappen tot de Ned. Hervormde kerk 1128. Het aantal van hen die de kerk verlieten bedroeg 7095 (waarvan 1043 naar andere kerkgenoolschappen). In het verslag wordt een overzicht gege ven van den toestand der kerkgebouwen, catechisatie-lokalen en pastorieën en van hetgeen gedaan is om verbetering te bren gen, waar de toestand te wenschen overliet. Hier en daar heelt men de hulp van de commissie voor Monumentenzorg ingeroe pen. elders de hulp van de synode, welke echler meermalen wegens gebrek aan mid delen niel kon wordn verleend. De diaconie-rekeningen wijzen over 1925 voor inkomsten aan een bedrag van f 6,635.163,56" en over 1926 van 1.6,920.800.19". Voor uitgaven resp. van f. 6,331,737,28 en f. 6,675,082,49". In de eerste cijlers is het bedrag der gewone in komsten a uil bezittingen f. 3,710,070.73° en f. 3,778.408,68"; h. uit collecten f. 1,454,388,86 en f. 1,492,305,62c. uit andere middelen buiten het balig saldo f. 874,746,76 en f. 908,832.69". Door de diaconieën is ter ondersleuning van de behoeftigen besteed a. in geld over 1926 f. 3,132,482,72 en over 1926 f. 3.064.254,94s; b. in natura f. 766,729,17" en f. 773,597. Het aantal doorloopend ondersteunden be droeg in beide jaren samen 29,476; dat der tijdelijk ondersleunden 18123, Daarop volgt een overzicht van hetgeen gedaan wordt om de inkomsten der diaco nieën te vermeerderen, terwijl het verslag eindigt met eene uitvoerige mededeeling van vermeldenswaardige gebeurtenissen, veranderingen of besluiten in de gemeenten, en met een overzicht van bezwaren, klach ten of behoeften der gemeenten in de veT- echillende provinciale ressorten. Het rapport, ook dat oveT de persoonlijke kerkvisitatie, is gesteld in handen van de heeren Quast en mr. Tijssens die eenige op merkingen maakten en de aandacht op en- kgle bijzonderheden vestigden. Bij de be spreking merkt prof. van Veldhuizen op, dat deze verslagen kostelijk materiaal be vatten voor hen die de practica onderwij zen. De hoogleeraar van Rhijn wijst op ver schillende verkeerde toestanden en doet de vraag, of in het kerkelijk weekblad niet ver schillende onderwerpen zouden kunnen worden besproken, welke bij de kerkvisita tie in het licht werden gesteld, zooals bijv het groote probleem der stadsgemeenten, de invloed van de radio op het kerkbezoek, de gedwongen huwelijken, het optreden van onbevoegden in 9ommige gemeenlen enz. Hierover en over verschillende andere punten in de verslagen voorkomend, wordt uitvoerig gehandeld. Op voorstel van den president wordt be sloten het verslag der schriftelijke kerkvisi tatie in de handelingen op te nemen en dat der persoonlijke kerkvisitatie te doen toe komen aan de kerkelijke besturen en aan de kerkvisilatoren met bijvoeging van heigeen door de synode in hare elfde zitting is opge merkt. Behandeld wordt een voorstel van de heeren Bloem, Stoei en Franck tot wijziging van de arit. 10, 17, 19 en 21 van het regle ment op de kerkvisitatie (in opdracht van de synode van 1927). Hun voorstel komt hier op neer dat de classikale besturen een alge- vaardigde zullen benoemen, die als advi seur de kervisitatoren zal vergezellen, wan neer zij in het betrokken glassikaal ressort hun arbeid verrichten. Dit voorstel wordt aangenomen voorzoo ver hel betrett wijziging van de arlt. 10, 17 en 19, zoodat althans eenigermale wordt te gemoet gekomen aan het bezwaar, dat de tegenwoordige persoonlijke kerkvisitatie bui ten de classikale besturen om geschiedt. Ook wordt aangenomen een voorstel van de heeren Weyland en Tammens tot wijzi ging van art 6 reglement op de weduwen- en weezenbeurs, welk voorstel door hen is ingediend volgens opdracht van de synode des vorigen jaars. Genoemd artikel geelt in zijn tegenwoordigen vorm aanleiding lot veel verwikkeling en tot allerlei verzoek om voorlichting, waaraan door de nieuwe redac tie een einde zal worden gemaakt. HERZIENING BEZOLDIGINGSBESLUIT. Persoonlijke toelage voor onderwijzers aan leerscholen verbonden aan kweekscholen. Bij Kon. besluit wordt te rekenen van 1 Jan. 1928 voor hen, die op 1 Januari 1925 als hoofd, onderscheidenlijk als onderwij zer of onderwijzeres, werkzaam waren aan eene openbare of bijzondere leerschool, die als eenige leerschool was verbonden aan eene gemeentelijke of bijzondere kweek school voor onderwijzers en (oD onderwijze ressen, de persoonlijke toelage op grond van artikel 27, 1ste lid, van het Bezoldigings besluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1925, zooals dit luidt na de daarin aangebrachte wijziging bij Koninklijk besluit van 4 Fe bruari 1927 (Staatsblad no. 25), toegekend, herzien en opnieuw vastgesteld, dan wel wordt hun eene persoonlijke toelage op grond van dal artikel toegekend en vastge steld op het bedrag, hetwelk deze toelage op dezen datum zou hebben bedragen, zoo onder de in artikel 27, 1ste lid, eersten volzin, van het Bezoldigingsbesluit Burger lijke Rijksambtenaren 1925 (Staatsblad no. 476), zooais dit artikel was gewijzigd bij Ons besluit van 27 December 1924 (Staats blad no. 584) gegeven omschrijving „wedde en toelagen volgens de artikelen 19 en 31 van het Bezoldigingsbesluit Burger lijke Rijksambtenaren 1920 (Staatsblad no. 37). zooais dat luide vóór de daarin bij Ko ninklijk besluit van 20 April 1924 (Staats blad no 200) aangebrachte wijzigingen, in dien dit van kracht ware gebleven" mede begrepen zoude zijn geweesl eene verhoo ging van wedde van onderscheidenlijk f.500 en f. 300. EEN ZEILBOOT OMGESLAGEN OP DE ZUIDERZEE. Drie slachtoffers. Vrijdagmiddag tegen zeven uur zijn drie jonge menschen uit Zwolle weggezeild in een sloepje, de Magda. Het lag m de bedoe ling langs de kust naar Amsterdam te varen. Het waren H. Wayer, 25 jaar. leekenaar bij gemeentewerken, B. Hoekstra, 21 jaar, hoef smid en J. A. E. Enkema, 29 jaar, timmer man. De beiden eersten waren ongehuwd, de laatste gehuwd en vader van een kind. De Magda is een. sloep van 4 meter lang en vrij zwaar getuigd, voor zee beslist te zwaar. Oorspronkelijk zou ook medegaan II. Padberg, maar deze kon Zaterdag geen vrij krijgen. Hij zou daarom het gezelschap Zondagmiddag bij de Oranjesluizen ont moeten. Padberg was daar op tijd, maar de Magda verscheen niet. Gistermiddag ging hij daarom op onderzoek uit. doch het eenige wat men van de Magda gezien had, was, dat ze Zaterdag om drie uur van Kampen naar zee was vertrokken. Gistermorgen waren de visschers W. J. en R. L. van Harderwijk met de Hk 77 aan het visschen tusschen Harderwijk en Elburg, toen zij omstreeks 500 M. uit den wal een stuk zeil en den zijkant van een boot boven het water zagen uitsteken. Toen zij er bij kwamen bleek het te zijn het sloepje Magda, dat op zijn zijkant lag in borsthoog water. Tot hun ontzetting ontdekten zij bij heit overeind trekken van de sloep daarin het lijk van een jongmensch, dat met zijn voet be kneld zat tusschen het tuig en een bank van de boot Zij brachten het lijk over aan boord van de Hk. 77, pompten de sloep leeg en brach ten deze naar Harderwijk. De sloep was vol ledig geiuigd, terwijl de touwen blijkbaar door een niet ervaren zeiler waren vastge maakt. Te Harderwijk werd gistravond het lijk geïdentificeerd als dat van H. Wayer. Vermoedelijk is het ongeluk gebeurd om streeks elf uur gistermorgen tijdens een zware onweersbui, die boven dat deel van de Zuiderzee woedde. Ook het horloge van den drenkeling is stil blijven staan op half twaalf. Ook wijst het erop. dat het ongeluk gebeurd moet zijn door een plotselinge windvlaag, daar men geen zeilen gereefd had. Ofschoon dadelijk een onderzoek is ingesteld naar de beide andere opvarenden, heeft men dezen niet kunnen vinden. Het is dus bijna volkomen zeker, dat ook dezen zijn omgekomen. ONVOORZICHTIGE JONGE DAMES. Twee jonge dames hadden zich Zondag middag te Scheveningen bij het zwemmen in zee te ver gewaagd en verkeerden in le vensgevaar. Door eenige heeren, die even eens in zee waren, werden zij op het droge gebracht. De dames waren bewusteloos en werden naar het ziekenhuis overgebracht. WEER EEN RECORD-DAG VOOR DE K. L. M. Naar wij van de zijde der K. L. M. ver nemen heeft de vlieghaven Schiphol Zater dag een nieuw record kunnen noteeren, wat betreft het vervoer van passagiers op de internationale lijnen. Niet minder dan 136 personen zijn Zaterdag op deze lijnen per K. L. M.-vliegluig vertrokken of binnenge komen. Men verwacht, dat dit record in de komende dagen nog wel verbeterd zal worden ZAKKENROLLERS AAN HET WERK. Een tijdelijk te Amsterdam verblijvend buitenlandsch journalist is in een restaurant van het Nieuwe Stadion oen portefeuille, inhoudende f. 810, 2000 francs, 1 p. sterling, en een chèque groot 1710 Yen, ontrold. Een 66-jarige Amsterdammer is in de Kaïverstraat een portefeuille, inhoudende 1.330, een rentekaart en een pensioenkaart en een portemonnaie inhoudende i. 127.50 ontrold. Twee rechercheurs hebben op het Rokin dne vreemdelingen, verdacht van paging tot zakkenrollen, gearresteerd. Een 45-jarigen Amsterdammer is vermoe delijk op een tramwagen van lijn 23, op 28 Juli, waarschijnlijk door een ongeveer 45-jarige vrouw, een portefeuille inhoudende f. 145 ontrold. JUWEELEN GESTOLEN. Een Engelsch echtpaar, dat in het Amstal- hotet te Amsterdam logeerde, ontdekte Zon dagavond, bij den terugkeer ia het Hotel, dat to hunnen nadeele uit hun apartementen voor een bedrag van f. 25 A 1.30.000 aan juweelen was ontvreemd, die tegen de ge woonte in niet in de safe, doch in een kamerkast waren geborgen. De politie stelt een onderzoek in. DOODELIJK VOETBALONGELUK. Een 8-jarige jongen kreeg Zondagmiddag bi) het voetballen in tuindorp Oostzaan eon bal tegen zijn buik, waardoor hrj bewuste loos ineenzakte. Een dokter kon slechts don dooa constateeren. DIEFSTAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in den winkel van den heer K„ aan de Wagenstraat in Den Haag. De diel heeft zich toegang verschaft aan de achterzijde van het huis. Eeu bedrag aan geld en enkele zilveren voorwerpen zijn er gestolen. 4» In den nacht van Zaterdag op Zondag is eveneens ingebroken in een bewoonde villa aan den Kettingweg te Baarn. De dieven hadden weinig moeite binnen te komen, daar de ramen van Öc-n der kamers beneden wijd open stonden. Er is onder meer zilverwerk ter waarde van ruim f.700 gestolen. DE STANK VAN HET NOODRZEEKANAAL. Reeds drie jaren duren de onderzoekin gen van de regeering om de inwoners van Velsen te bevrijden van den vreeselijken stank, welke veroorzaakt wordt door het afvalwater van de papierfabriek in die ge meente. Wachtensmoe heeft zich uit de burgerij eene commissie gevormd, welke eene groote adresbeweging op touw zal zetten om de re geering uit te noodigen spoedig in le grij pen. Inmiddels heeft de voorzitter van de plaatselijke gezondheidscommissie telegra fisch nog eens de aandacht van den minister op dezen overlast gevestigd. Voor zieken is het onmogelijk de ramen open te houden en verschillende gezonde menschen hebben doorloopend last van zware hoofdpijnen. BRANDEN. Zondagavond is de kapitale boerenhui- zinge van M. H. Bruisma te Burgwerd door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. De familie was juist naar het dorp gegaan, terwijl de twee jongste kinderen te bed la gen. Deze konden met moeite worden ge red. Niets kon worden behouden. Verzeke ring dekt de schade. Gistermiddag omstreeks 12 uur is een groote boerderij in liet gehucht Oorlo (N.Br.) bewoond door de tamilie Olieslagers, door den bliksem getroffen. De boerderij 9lond onmiddellijk in lichte laaie. Alleen een dorschmachine kon nog worden gered. Elf varkens en elf schapen kwamen in de vlammen om. Gisteravond omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in den winkel van den' rijwiel handelaar B. aan de Admiraliteitsstraat te Rotterdam. Het vuur greep vrij snel om zich heen en tastte ook de daarachter gelegen opkamer aan. Zoowel winkel als opkamer zijn uitgebrand. De oorzaak van den brand is niet be kend. Zondagavond is door den bliksem een boerderij te Katljjk, behoorende aan graaf van Limburg Stirum, te Oranjewoud, en bewoond door den heer Trinsk, geheel af gebrand. Niets werd gered. DE RAMP OF DEN STAATSMIJN HENDRIK Het onderzoek naar da oorzaak. Naar wij vernemen is thans definitief komen vast te staan, dat de ontploffing, we'lke de mijnramp in de staatsmijn „Hen drik" veroorzaakte, is ontstaan in de lamp van den schietmeester Skovronsky. Meerdere bijzonderheden van het onder zoek kon men ons nog niet mededeelen, doch binnenkort zal een uitvoerig officieel rapport verschijnen. DE MIJNRAMP IN DE HENDRIK. Het laatste ilachtoffer begraven. Te Roermond heeft gisteren onder over- groote belangstelling de uitvaartdienst en daarna de begrafenis plaats gehad van het laatstgevonden slachtoffer van de mijnramp in de Staatsmijn Hendrik, den houwer Cam pers. Achter den lijkwagen liepen talrijke mijnwerkers. Eén van hen droeg een bran dende mijnlamp, de anderen droegen kransen. Ook eenige ingenieurs en opzichters van de Staatemijnen hepen in den stoet. Aan het graj werd het woord gevoerd door ir. Rcelant, namens den minister van Water staat en de directie der Staatsmijn Hendrik, Voorts werd nog het woord gevoerd door een lid van de Arbeidscommissie. CARBIDLAMP ONTPLOFT. Gistermorgen probeeren te Halsteren de 17-jarige rijwielhersteller van II. een car bidlamp, die hij in reparatie had ontvan gen. Toen hij de lamp met water gevuld had en er een lucifer bijhield, ontplofte deze plotseling met een hevigen knal. Van H. werd ernstiz aan het gelaat gewond. Men vreest, dat hij het gezichtsvermogen zal moeten verliezen. DOODELIJKE VAL. Te Vcnlo is de ongeveer 70-jarige S., in een logement aan de Maaskade. van een trapje gevallen, meldt de ,,L. K." De onge lukkige brak den nek en was bijna onmid dellijk dood. MOORDAANSLAG OP ZIJN DOCHTER? Naar de „N. Vent. CrL" meldt, heeft de 20-jarige W. R., thans wonende te Venlo, bij do politie aldaar aangifte gedaan, dat, terwijl zij zich van Venray per rijwiel naar Venlo begaf, haar vader haar achterop reed en uit een groote revolver tweo schoten op haar losto, gelukkig echter zonder haat' te treffen. Een ingesteld onderzoek heeft lot resul taat gehad, dat thans de 46-jarige J. R., uit Venray, is aangehouden en alhoewel hij al les ontkent, is hij op last der Justitie naar het Huis van Bewaring te Roermond over gebracht en daarin voorloopig opgesloten. DOOR DEN STROOM GEDOOD. Doordat zekere J. H. L. te Rothem itl aanraking kwam met den electrischen draad kreeg hij den stroom door het'lichaam. De man werd dood opgenomen VERDRONKEN. Het 12-jarig zoontje Wim, van den ar beider K. te Togdaar is met zijn fiets in een sloot gereden en in de modder gestikt, ERNSTIGE VAL. Op den straatweg DeventerColmschate had Zaterdag j.l. een ernstig ongeval plaata, Terwijl de 25-jarige B. Huurman uit Deven ter, op zijn fiets zitlende, zich achteraan een auto vasthield en liet meetrekken, stopte do auto plotseling, waardoor II. met kracht tegen het voertuig aanbotste. Hij bekwam een zeer ernstige hoofdwonde en moest onmiddellijk naar het ziekenhuis worden vervoerd. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Zaterdagavond ontlastte aich boven het Noordwesten van Friesland een kort doch hevig onweer. Bij Tzjummarum werd da 40-jarige Van der K., terwijl hij op weg naar huis was, door den bliksem getroffen en ge- doodj Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. Weet je nog, schat, wanneer we elkaaij leerden kennen? Helaas ja: twee dagen nadat we ge trouwd waren. VOOR WOENSDAG 1 AUGUSTUS. Hilversum, 1060 M. 12.302.00j Lunchmuziek door het Trio Courtel 2.803 Kindermatinée in het Kurhaus te Scheve ningen 4.005.00: Cursus Maak 't zelf, door mevr. C. Schaake-Verkozen 6.001 7.45: Concert door het Omroep-orkest 0. 1. v. Nico Treep. Elise de Haas, zang 8 15: Kurhausconcert door het Residentie-orkest 0. 1. v. prof. G. Schneevoigt Alexander Brai- lowsky, piano 10.30; Persber. Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1950 M. 12.301.45: Concert. L. Laucnroth, piano, M. Scager, viool, Jo. v. Anraad, cello en fluit 5.006.00: Kinderuurtje 0. I. V, mevr. E. W. C. v. OsPlancius. Mevr. D. v, Soeren, zang en haar kinderkoor 7.30i VPRO-uitzending. Openbare bijeenkomst v, d. confer. „Vrede door Religie", in Den Haag, Jkvr. J. Repelaer v. Driel, ait, H. Schouw man, piano. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20; Ballade concert (alt, tenor) 12.50: Dansmuziek 1.202.20: Orkestconcert 4.20: Lioht klassiek concert. A. Pendarvis, alt. Trip (piano, viool, cello) 5.35: Kinderuurtje - 6.20: Concert 6.40: Tuinpraatje 6 50: Nieuwsber. 7.05: Muziek 7.20: Cau serie 7.35: Pianosonaten van Scarlatti 1 7.45: Concert. De militaire kapel. H. Macklin tenor. O Pernel, viool 9.20: Nieuwsber, 9.35: Reiscauserie 9.55: „Good Bree ding" van Cecil Lewis (tooneelstuk) 11.20 12.20: Dansmuziek. Pairijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50-. 2.10: Klassieke kwartetten 4.055.05| Orkestconcert 8.6011.20: Symphonie- concerL Het versterkte orkest van „Radio- Paris". Langenberg. 469 M. 1.25—2.50: Orkest- concert 6.207.15: Wiener concert Dg Wiener Schwalben Schrammefn 8.351 Concert. Werken van Haydn en Mozart, Brunhilde Schneider, piano. Orkest Daarna; tot 12.20: Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen) —1 12.50—6.20: Lezingen 6.20—8.20: Or- kesfconcert 6.208.05: Lezingen 8.05 „Der Zarewifsch", operette in 8 acten van Lehar. Daarna concert. L. Hulling, sopraan. M. Roth's Wintergarten-orkesl. Hamburg, 395 M. 5.20: Concert door het Norag-kwartet 6.20: Orkestconcert 8.20: Fragmenten uit opera's comigue. Norag orkest en solisten. Daarna tot 11.20: Cabaret Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek 650: Kamermuziek (trio) 7 20- Vlaam- sche literatuur 7.35: Kamermuziek 8.35: Gramofoonmuziek 850—10.35» Speciaal concert. 4-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7