69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 30 Juli 1928 Derde Blad No. 20974 DE GROOTE PARADE. ATHLETIEK. OLYMPISCHE SPELEN John Kuck (Amerika) won gisteren het Olympisch kampioenschap kogel- stooten, waarbij hij tevens een nieuw wereldrecord vestigde. Links hier boven brengt de Hollandsche teekenaar Jan Lutz hem in beeld; in het midden de Amerikaansche trainer Henry Schulle; rechts Szepes, de Ilongaarsche speerwerper. Afdrukken van indrukken. (Van onzen eigen verslaggever). Het grootste sporttournooi, dat ooit heeft plaats gevonden, is Zaterdagmiddag in het Amsterdamsche Stadion door Prins Hendrik, namens H. M. de Koningin, op plechtige wijze voor geopend verklaard, en duizenden deelnemers, alsmede tienduizenden belang stellenden, uit bijkans alle landen dezer aarde zijn bij die gebeurtenis tegenwoordi geweest. De Olympische Spelen dateeren reeds uit den schemer der eeuwen, maar noch die van den oorspronkelijken stempel, noch die, welke op initiatief van baron de Coubertin op meer moderne leest werden geschoeid, hebben ooit een omvang gehad en zijn van een beteekenis geweest als de wereldkamp, die Zaterdagmiddag een aanvang heeft ge nomen 1 Amsterdam was als een bijenkorf, maar dan met een bevolking van zeer uiteenloo penden aard en van buitengewoon verschil lend aanzien. Overvolle treinen voerden ein- delooze stroomen van belangstellenden naar de hoofdstad en tegen éénen waren de trams nauwelijks meer bij machte om met succes die compacte menschenmassa's nog vóór halftwee aan de Olympische arena af te zet ten. Het was als een stortvloed, die zich met bnweerstaanbare kracht een weg naar het Stadion baande, een urenlange stoet van trams en auto's van fietsen en voetgangers, die allen, dicht opeengedrongen, dezelfde richting volgden en slechts langzaam op schoten naar het gezamenlijke doel Zóó bood Amsterdam een aanblik als nooit te voren. Overal wapperden de nationale en Olympische vlaggen.bruggen waren ver sierd.... en in het gewoel der dichte me nigte zag men auto's uit bijkans alle landen, zag men sportboys en sportgirls zich Stadion- waarts spoeden, gekleed reeds in het voor hun groep officieele costuum.en temid den van dit alles klonk het krijgsgehuil der krantenventers, die het dagbladbedrijf der gansche wereld schenen aan te prijzen, en dat der verkoopers en verkoopsters van Olympiade-speldjes, -strikjes, -linten en vlaggetjes...., en bewogen zich de opkoo- pers, die ook ditmaal weer ruim van zit- en staanplaatsen voorzien bleken te zijnl Eén ding vooral stemde tot vreugde: het weer! De gedurende den morgen voortdurend neerplensenden regen was langzaam maar zeker minder geworden, de sombere dreiging van gitzwarte luchten verdween, en nog vóór de plechtigheid een aanvang nam brak Aurora, vriendelijk lachend, door het laag hangende zwerk. Het Stadion liep nu snel vol en toen tegen halftwee de deuren werden gesloten waren er zeker niet meer dan een paar duizend plaatsen onbezet. De overige toeschouwers kwamen later, maar dat was pas nA het défilé, toen dr. De Visser reeds aan het woord was voor het uitspreken van zijn wij dingsrede Tegen tweeën kwam de Prins, gekleed in admiraalsuniform. Trompetgeschal van den Marathontoren verkondigde zijn komst en zoodra de muziek het Wilhelmus inzette rezen de duizenden als één man overeind. Op de officieele tribune veel zwart van bur gerlijke autoriteiten, benevens veel goud van hooggeplaatste militairen! Een oogenblik later opende zich de Mara thonpoort en begon het défilé der vertegen woordigende groepen van meer dan veertig landen: voorop de Grieken, dan alphabetisch de anderen, met als slot: Holland, de meest imposante groep, niet enkel door haar klee ding. maar voornamelijk door haar lengte van meer dan honderdvijftig meter en door haar zeer correct marcheerenl Lang, heel lang,, heeft deze opmarsch ge duurd. Maar het was als een kleurenfilm van ongekende schoonheid en variatie, een demonstratie van jeugd, van energie en van kracht, die bleef boeien tot het eind en die et publiek verlokte tot daverenden bijval, oor de officieele tribune brachten zij allen, groep voor groep, hun groet, sommige door uitsteken van den gestrekten rechterarm, ddere door het op de borst brengen van den et de nationale kleuren getooiden stroo- oed. Het publiek werd niet moe de deel- emers toe te juichen en het toonde daarbij jjzondere sympathie voor uitersten te heb- i^00r de enorme groepen van Duitsch- fAmerika en Nederland; en voor de zeer e,'ne a's Haïti en Panama, die door één v_flen man werden gevormd en een Hol- *wichen padvinder als hulp hadden voor het dragen van het bord met den naam van hun land. Op het fraaie groene terrein, omzoomd door de roodbruine sintelbaan, stelden allen zich op in colonnes met het front naar de eeretribune, en terwijl eenige vliegmachines rondcirkelden boven het veld hield dr De Visser daarna zijn met stille aandacht aan gehoorde wijdingsrede. Wanneer hij den op zet der vroegere Spelen heeft geschilderd en zegt dat de negentiende eeuw den duren plicht heeft den adel der geboorte van de Grieksche Olympiade te erkennen en haar naam hoog te houden, dan klettert het ap plaus langs alle rangen, dan zwaait men met hoeden en programma's en wordt even de stem van den spreker onverstaanbaar, en daverend is ook het gejuich als hij eindigt met de hoop uit te spreken, dat een diep reli gieuze passie moge opvlammen in de zielen der deelneemsters en deelnemers, omdat al leen zij de traditie der Olympische Spelen kan hoog houden en haar verheven ideaal tot verwerkelijking brengen kanl Goedbeschouwd had de plechtigheid hier mede ten einde moeten zijn. Den deelnemers op het middenterrein viel het wachten lang, temeer omdat er voor hen niets te verstaan viel, en dat zoo langzamerhand de eerst af zonderlijk opgestelde groepen begonnen sa men te vloeien was waarlijk niet geheel en al hun eigen schuld. Turken begonnen een praatje met de Noorsche groep, waaronder zich vermoedelijk ook Prins Olav bevond, roodgejaste Zwitsers raakten in druk dis cours met de Hollandsche meiskes. Intussch'en zongen de meer dan duizend, voor de Marathontribune opgestelde, zangers het „Wilt heden nu treden", waarvan het eerste couplet een mislukking werd doordat gelijktijdig vanaf den toren de trompetters schetterende fanfares lieten weerklinken. Baron Schimmelpenninck sprak een wel komstwoord en op zijn verzoek sprak Prins Hendrik daarna de reeds vermelde formule, waarmede de Spelen voor geopend werd ver klaard. De Olympische vlag aan den middenmast werd geheschen, honderden duiven .verden losgelaten en terwijl fanfares klonken da verden tevens de schoten der een eind buiten het Stadion opgestelde artillerie. Omgeven door de vaandeldragers van alle deelnemende landen kwam Harry Denis nu naar voren en, met de nationale driekleur in de linkerhand sprak hij vast en duidelijk den eed, zooals die in het Fransch is vastgesteld, terwijl de deelnemers den Olympischen groet brachtenl Eén voor één marcheerden daarna de groepen af, nog éénmaal lieten de zangers zich hooren.... daarna liep het Stadion langzaam leeg! De groote parade was ten einde! Een incident. Er is veel gesproken over den Olympischen geest, Zaterdagmiddag, en daarom is het zoo jammer, dat deze opening der Spelen niet zonder een incident heeft kunnen geschieden. Met verbazing constateerden wij gedurende het défilé, dal de Franschen afwezig waren. Wat was de kwestie? Vrijdagmiddag hebben de Fransche athleten toegang gevraagd tot Stadion en na veel moeite kregen zij daartoe van het N. O. C. vergunning, op voorwaarde dal zij de athletiekbaan niet zouden betreden. Edoch de Stadion-suppoosten hadden op dracht niemand toe te laten en zij hebben derhalve ook de Franschen buiten laten staan. Daarbij is het tot handtastelijkheden gekomen tusschen een suppoost en een lid van het Fransch Olympisch Comité, wien een blauw oog werd geslagen. De Franschen eischten genoegdoening en baron Schimmel penninck bood direct zijn verontschuldigin gen aan. Hiermede had het afgeloopen kun nen zijn. Maar toen Zaterdag de Fransche deelnemers voor het défilé per autobus op het Stadion-terrein kwamen bleek één der kaar ten niet in orde te zijn en toevallig stond hier weer dezelfde controleur van Vrijdag. Weer ontstond een woordenwisseling en het gevolg was dat de Franschen teruggingen en aldus niet aan de groote parade deelnamen Nu echter kon de zaak niet uit zijn omdat zij niet den eed hadden afgelegd en derhalve niet aan de Spelen mochten deelnemen. Gis teravond zijn er daarom besprekingen ge voerd en tenslotte is men tot overeenstem ming gekomen, waarna in Maison de France aan de Lutmastraat. waar deze groep is on dergebracht. de athleet Pierre Lewden, na mens zijn lnndgenoofen. ten overstaan van een aantal autoriteiten, den Olympischen eed heeft afgelegd. DE EERSTE DAG. Er zijn al nienwe wereldrecords gevestigd. Gistermiddag te ruim twee uur is in het Olympisch Stadion het athletiektoumooi aangevangen. Het weer leende zich uitste kend voor deze zomersport bij uitnemend heid. Er was alleen iets te veel wind. Het middenveld bood een levendigen aanblik. Velen dozijnen athleten uit alle deelen der wereld trippelden er rond, gekleed in lange broeken en gekleurde truien en nu en dan barste gejuich los als een groep vreemde lingen een bekenden populairen landgenoot herkend. Een veertig A vijftig jury-leden wandelden rond, inspecteerden voor het laatst de loop bannen, springbakken en al het materiaal, dat nu eenmaal bij een alhletiek-wedstrijd behoort. Zij waren allen keurig gekleed in witten broek, hemelsblauwe jas en stroo- hoed. Van de deelnemerstribune daverden de strijdkreten der deelnemende landen: Vooral de Amerikanen werden niet moe om hun kameraden in de groote groene arena aan te moedigen met hun strijd kreet U.S.A.!, gevolgd door de luidkeels uitgebrulde letters A-m-e-r-i-c-a! Het Stadion was goed bezet voor dezen eersten dag; wij schatten het aantal toe schouwers op ruim 20.000. Kogelstooten. Om even over twee wordt in het mid den van het veld begonnen met het kogel stooten. De kogels zijn oranje-kleurig ge schilderd, zoodat de worpen goed te vol gen zijn. Bij de Nederlandsche wedstrijden bekom mert gewoonlijk niemand zich om de lengte der worpen: hiér echter zitten duizenden vakkundige toeschouwers, die elke presta tie naar waarde weten te schatten. Men leeft intens mee en een daverend gejuich barst los als een tweetal athleten de 14 M. richel passeert. In de finale komen de volgende deel nemers- A. I Wahlstedt (Finland), 14.69 M.; W. Uebler, 14.69 M.; II. Brix (Amerika), 15.95 M E. Krenz (Amerika) 14.99 M.; E. Hirschfeld (Duitschland) 15.72 M. en J. Kuck (Amerika) 15.43 M. Finale: (wereldrecord) E. Hirschfeld, Duitschland, 15.79 M. Olympisch record: Macdnnald, Amerika, 15.34 M. Nederiandsch record: Kamerbeek 13 191/2 M.): 1. J. Kuck (Amerika), 15,87 AI. (nieuw wereld record); 2. II. Brix (Amerika), 15,75 M.; 3. Hirschfeld (Duitschland), 15.72 M.; 4. S Krenz (Amerika). 14.99 M.; 5. A. I. Wahl stedt. (Finland), 14.69 M.: 6. W. Uebler (Duitschland), 14,69 M. De eerste Olym pische athletiekoverwinning is dus voor Amerika. Olympiade-deelnemers zooals Jan Lutz ze zag: Links de Duitsche floret- schermster Helene Mayer, midden Nurmi, de „vliegende" Fin, die giste ren den kamp over 10 K.M. won; rechts: Houben, de Duitsche sprinter, die zich in de demi-finale 100 M. hardloopen plaatste. Hoogspringen met aanloop. In den uitersten linker hoek van het veld wordt begonnen met het hoogspringen. De lat wordt op 1.60 M. gelegd, een hoogte, die allen, die meespringen, gemakkelijk be reiken. Verscheidene athleten nemen niet eens de moeite om mee te doen. Zij begin nen eerst hooger mee te springen, hetgeen reglementair geoorloofd is. Uit de eerste serie worden door een sprong van 183 M. in de finale geplaatst K Kesmarki (Hongarije). P. Lewden (Frank rijk), H. Osborn (Amerika), S. Toribio (Phi- lippijnen). De Nederlander Kamstra is af gevallen. Uit de 2e serie worden geplaatst: K. Ki mura (Japan), F. Huhn (Duitschland), C. Menard (Frankrijk), C. Mc. Ginnis (Amerika) E. Tommelstad (Noorwegen). A. Munroe (Canada). De Nederlander H. Thesingh is niet geplaatst. Uit de 3e serie: W. Bonneder (Duitsch land), A. Cherrier (Frankrijk) en B. Hedges (Amerika). Uit de vierde serie: M. Oda (Japan), F. Koepke (Duitschland), R. King (Amerika) en H. Adolfsson (Zweden). Finale (wereldrecord, Osborn, Amerika, 2.03 MOlympisch record, Osborn, Ame rika, 1.98; Ned. record, Thesingh. 1.83 M.): 1. R King (Amerika), 1.94 M.; 2. B. Hed ges (Amerika). 1.91 M.; 3. C. Menard (Frankrijk), 1.91 M. wijze door den Zweedschen recordhouder gewonnen. Zesde serie (zes deeln.): 1. F. J. Cuhel, (Amerika), 54.6 sec.; 2. L. Facelli (Italië). Al de bovenstaande athleten worden dus geplaatst in de halve beslissing. Voor de eerste demi-finale verschijnen aan den start de Engelsman Lord Burgh- ley en de Amerikaan M. Taylor, resp. oud- wereld recordhouder en wereld-recordhou der op dit nummer benevens R. Viel (Frank rijk), F. C. L. Ohauney (Engeland). S. Kostrziewski (Polen) en F. J. Cuhel (Ame rika) Uit de demi-finale worden de num mers 1, 2 en 3 geplaatst. Uitslag 1. M. Taylor (Amerika), 55.2 sec.; 2. F. J. Cuhel (Amerika); 3. Lord Burgh- Iey (Engeland). Op het laatste rechte einde kwamen deze drie naar voren om met groot verschil op de anderen te winnen. In de halve beslissing verschijnen aan den start: R. Maxwell (Amerika), Living stone Learmouth (Engeland), J. Gibson (Amerika, E. W. Wilen (Finland). S. Pet- terson (Zweden) en L. Facelli (Italië). Uitslag: 1. Livingstone Learmouth (Enge land). 54 sec.; 2. Facelli (Tlalië). Hier heb ben de Amerikanen dus een nederlaag ge leden. Derde werd Pelterson (Zweden). De eindstrijd vindt hedenmiddag plaats. 400 M. hordenloop. Tegen kwart over twee begon de 400 M. hordenloop (wereldrecord): T. M. Taylor, Amerika, 52 sec.; Olympisch record, de zelfde, 52,6 sec.; Ned. record, P. Huybers, 57.9 seconde. De beide eerstaankomenden van iedere serie worden geplaatst. F.—cfp serie (vijf deelnemers): 1. Lord D. G. Burghlev, (Engeland) 57 sec. 2. R. Maxwell. (Amerika). Gemakkelijk door den jongen blonden lord, de afgod van athle- tisch Fneuland. gewonnen. Tweede serie (drie deeln.): 1. J. Gibson (Amerika). 57 sec.; 2. F. C. L. Chauncey, (Engeland). Derde serie (vier deeln.) 1. R. Viel (Frank rijk), 56.2 sec.; 2. Linvingstone Learmouth (Engeland). Onder groote blangstelling komt dan de vierde serie, waarin zal uitkomen de fa meuze Amerikaan Taylor, houder van het wereld- en Olympisch record, in 52 en 52,6 sec., een tijd die door slechts weinig Hollanders op de 400 M. vlakke baan wordt geloopen. Vierde serie (drie deeln.): 1. M. Taylor (Amerika), 55.2 sec.; 2. E. W. Wilen (Fin land). Met grooten voorsprong gewonnen. De Fin Wilen wist op de finishlijn zijn Zweedschen tegenstander E. Kjellström te slaan Vijfde serie (drie deeln.): 1 S. Petter- son. (Zweden), 55.8 sec.; 2. S. Kostrziewski (Polen). Een spannende race op schitterende 100 M. hardloopen Dit nummer bracht voor Holland een groote teleurstelling. Van der Berge wist zich weliswaar in zijn serie te plaatsen (de andere Oranjebroeken vielen direct af), doch hij werd in de kwartfinale geslagen. Het wereldrecord in dit nummer staat op naam van C. W. Paddock (Amerika), 10 4 sec.; Olympisch record D. F. Lippincott (Amerika) 10.6; Nederlandsch record van den Berge 10.6. Er zijn zestien series; de beide eerst aan komenden van elke serie komen in de vol gende ronde. Eerste serie, (vijf deeln.) 1. J. Fitzpatrick (Canada) 11 sec.; 2. R. Corts (Duitschland). De Nederlander W. H. Ilennings werd vierde en is dus uitgeschakeld. Tweede serie, (vier deeln.) 1. S. J. M. Atkinson (Zuid-Afrika) 11.2 sec.; 2. A. Mour- lon (Frankrijk). In deze serie verscheen de Duitsche kampioen, dr. Wichmann niet aan den start, zulks tengevolge van een enkel blessure. Derde serie, (zes deeln.) 1. F. Wykoff, (Amerika), Usee.; 2. P. Brochart (België). Een emotievolle race, daar zij het Euro- peesche debuut bracht van fenomenalen Amerikaansche sprinter Wykoff, een stu dent van 18 jaar. Een zijner tegenstanders was onze blonde Boot. die vierde werd. Vierde serie, (vijf deeln.). 1. Fr. Gerö (Hongarije) 10.8 sec.; 2. A. S. Burton-Dur-. ham (Zuid-Afrika). Vijfde serie, (vijf deeln.) 1. J. E. London (Engeland) 10.8 sec.; 2. G. Hester (Canada). I De winnaar, een in Engeland studeerende neger, maakte een fenomenalen indruk. Zesde serie, (vijf deeln.) 1. J. Pina (Argen-i tinië), 11 sec.; 2. R. A. Adams (Canada). Zevende serie, (drie deeln.) 1. W. B. Legg, (Zuid-Afrika), 11 sec.; 2. C. W. Gill (Enge land.) Achtste serie, (vier deeln.) 1. IL Houben (Duitschland), 11 sec.; 2. J. H. Viljoen (Zuid- Afrika. De Nederlander A. F. de Benz werd vierde. De talrijke Duitsche toeschouwers juichten de overwinning van Herbert Hou-t ben, hartelijk toe. Negende serie (zes deeln.) 1. G. Lammers (Duitschland) 10.8 sec.; 2. V. A. Theard (Haiti.) De eerste valsche start! De Hongaar J. Paizsa is te vroeg weg en krijgt een waar schuwing. De tweede start is goed. Een da verend gebrul begroet de overwinning van den jongen Duitschen ster Lammers, die uit nemend liep. Nummer twee was weer een neger Theard uit Haiti. Tiende serie (vier deeln.) 1. W. Rangeley (Enge'land) 11 sec.; 2. M. van de Berge (Nederland). Alle belangstelling is gericht op Van de Berge. Zal hij de eenige Nederlandsche looper zijn, die het verder dan zijn 9erie brengt? Bij den eersten start blijft v. d. Berge zitten. De Tsjech Bartl krijgt een waar schuwing. De tweede start is beter; van den Berge is goed weg en plaatst zich. na flinken strijd met Bartl. tweede achter Rangeley. De Turk Chinassi Bey was vierde. Van den Berge komt dus in de kwart-finale. Elfde serie (zes deeln.). 1. S. Raggambi (Hongarije) 11 sec.; 2. J. Carlton (Austra lië). Twaalfde sTic (vijf deeln.). 1. P. Williams (Canada); 2. J. Vykoupil (Tsjecho-Clowakije). Dertiende serie (drie deeln.). 1. J. E. Bar- rientos (Cuba), 11 sec.; 2. A. Cerbooney (Frankrijk). A. E. Porritt, diet in 1924 te Parijs in da 100 M. den derden prijs behaalde, zou in deze serie mededingen, doch de Nieuw Zee-, lander verscheen niet aan den start. Veertiende 9erie (zes deeln.). 1. C. Bracey (Amerika) 11 sec.; 2. Auvergne (Frankrijk), Ook deze Amerikaan maakt e'en grootschea indruk. Vijftiende serie (vijf deeln.). 1. H. Russel GVmerika), 11 sec.; 2. D. J. Cussen (Ierland), Zestiende serie (drie deeln.). 1. R. Macca- lister (Amerika), 10.8 sec.; 2. A. Gonzaga (Phillippijnen). Natuurlijk ook hier een Yankcezege, hoen wel de neger Gonzaga feilen strijd gaf. Thans volgen de kwartfinales. In de eerste serie komt Van den Berge uit. Hij loopt uitstekend, maar de concurrenten, zijn te snel. Hij eindigt op de derde plaats en is dus uitgeschakeld. Alle Hollanders op dezen eersten dag zijn derhalve afgevallen, want ook Paulen sneuvelde, namelijk op de 800 M. Het resultaat der tweede serie is: 1. Maccalister (Amerika), 10.8 sec.; 2, Corts (Duitschland). Eerst was verkeerd gestart. Daarna ver- trekt het peleton doch CeTbonney (Frankrijk)' is blijven zitten..een scherpe race, royaal door den Amerikaan, die een grooten indruk maakt, gewonnen. Derde serie: 1. Russel (Amerika), 10.8 sec, 2. Houben (Duitschland). De Franschman Auvergne stopte na; 60 Min de meening verkeerende dat hij er reeds was. Vierde serie: 1. Williams (Canada) 10.6 sec.; 2. London (Engeland). De beste tijd tot nu toe gemaaktl Vijfde serie: L. Wykoff (Amerika), 10,8 sec.; 2. Pina (Argentine). Zesde serie: 1. Bracey (Amerika), 10,8 sec.; 2. Lammers (Duitschland). Een schit terende race, vooral kranig geloopen dooti den Duitscher Lammers. Vandaag vindt de eindstrijd plaats. 800 M. hardloopen. Wereldrecord: Sera Martin (Frankrijk), 1 min. 50,6 sec.; Olympisch record J. E, Meredith (Amerika), 1 min. 51,9 sec.; Ne derlandsch record A. Paulen, 1 min. 59.6 sec. Acht series de drie eerstaankomenden; van elke serie komen in de halve beslis sing. De Nederlandsche deelnemers zijn Guus Zeegers (le serie), A. Paulen (2e serie)1 en H. A. Hoogerwerf (3e serie). Eerste serie (zeven deelnemers): 1. A, Wilson (Canada), 1 min. 59,2 sec.; 2. E, Bijléhn (Zweden); 3. J. Sittig (Amerika), Na 200 Meter zit Guus Zeegers op de derdo plaats; hij zakt af tot de zesde plaats, komt naar voren, wordt tweede, doch 20Q M. voor het einde passeeren hem de Cana dees Wilson en de Amerikaan Sittig. Zee gers eindigt als goede vierde, doch is daar door uitgeschakeld. Tweede serie (zes deeln.) 1. Dr. O. Pelt- zer (Duitschland); 2. B. Little (Canada), 3 W. G. Tatham (Engeland). Aan den slart verschenen Peltzer (Duitschland), Whyte (Australië). Paulen (Nederland), Larsen (Denemarken). Little (Canada) en Tatham (Engeland). Paulen heeft de bin nenbaan en aanstonds den kop, dien hij houdt tot 350 M., wanneer Peltzer en Little hem passeeren. Ook Tatham gaat hem voorbij, die een razende spurt inzet. Vervolgens loopt ook Whyte voorbij Pau len, die op de vijfde plaats eindigt. In middels is een felle strijd ontstaan tus schen Peltzer, Tatham en Little. De Duit scher wordt goede eerste een zege, die hem zichtbaar goed doet Derde serie (zeven deeln.): 1. P. Keiler (Frankrijk), 1 min. 59 sec.; 2. Dr. P. Mar tin (Zwitserland); 3. R. Watson (Amerika). Aan den start verschijnen Keiler (Frankrijk), Tarnogrocki (Duitschland), A. Mangos (Griekenland), A. Hoogerwerf (Nederland), Martin (Zwitserland). Gracia (Mexico) en Watson (Amerika). De Nederlander loopt direct op de laatste plaats, waar hij lot 500 M blijft. Dan loopt hij voorbij Gracia en Mangos en eindigt als vijfde. Aan den kop gaat het (en koste van Duitschland. Tarnogrocki zet van de derde plaats een wanhopige spurt in, maar wordt door den Amerikaan Watson gepasseerd. Keiler wint onbedreigd. Vierde serie (zes deeln.): 1. G. Baralon (Frankrijk), 2 min 3,4 sec.; 2. E. Fuller (Amerika); 3. O. Strand (Noorwegen). Vijfde serie (zes deeln.): 1. L. Hahn (Amerika). 1 min. 56.8 sec.; 2. H. Engel hard (Duitschland), 3. V. Sindler (Tsjecho- Slowakije),

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9