H.U.G.A. HORLOGE Maison BERNSEN GESLOTEN ZIJN. WEGENSVERPLAATSING v. d. Zanden's Schoenhandel KINDERZENDINGSFEEST KENNISGEVING. „VELO"-W aschmach ines op Oud-Poelgeest UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Hotel - Café - Restaurant „B R L L E V U E" UITZENDING VAN DINERS naar hoek Diefsteeg Breestraat 77 MACHINE- TEEKENAAR MEDEDEELING^ZOMERZORG" A.s. Dinsdag Afscheidsfeest Het Horloge voor Uw leven Oegstgeester Begrafenis-Onderneming ALPHEN. Wijlen onze plaatsgenoote mej. wed. J. Bossemeijer heeft aan de diaconie der Geref. Kerk alhier gelegateerd een bedrag van f. 500. Onze plaatsgenoote mej. C. v. d. Pol slaagde voor leerares in het costuumvak. Nog slaagden voor het Mulo-diploma A: C. den Ouden en W. van Wijk, beiden alhier, leerlingen der Mulo-school met den Bijbel (hoofd A. Maaskant). Het muziekgezelschap „Excelsior" te Aarlanderveen is voornemens Degin Sep tember een bazar te houden om de kosten te bestrijden van de muziekinstrumenten. Voor het bouwen van een pastorie voor do Geref. Kerk te Zwaramerdam waren de laagste inschrijvers de heeren Gebrs. Van Vliet, aan wien het werk werd gegund. Onze plaatsgenoot G. H. Schaap Jzn. slaagde voor het practijk-examen Nederland- sche handelscorrespondentie der vereeniging voor taalkundig onderwijs. Aan de Chr. Mulo-school (hoofd de heer A. Maaskant) werd benoemd tot onder wijzer de heer W. van Vliet, thans tijdelijk onderwijzer aan die school. Voorts werd aan de Oranjeschool Toren- straal alhier tot onderwijzer benoemd de heer S. de Vries, thans als zoodanig in betrekking aan de Chr. School te Zwammer- dam. Voor het eindexamen der Landbouw school alhier slaagden de dames: G. en M. v. d. Stam en C. Radden, terwijl van de le naar de 2e klas werden bevorderd (vol ledige cursus) de dames: B. v. d. Boom, E. den Hertog, R. Jongenburger, R. Drenth, PI. den Ouden, N. Smal, M. Boot, R. Belgrover en M. Buddingh (v.w.). Gisteravond is de heer D. nabij de Hoornstraat aangereden door een motor rijwiel, waarvan de bestuurder met zijn meisje, achter op de duozitting zat te praten. Alle drie werden op den grond geslin gerd en moesten door dr. Munting verbon den worden. Daarna konden allen weer huiswaarts keeren. BOSKOOP. Voor het Mulo-diploma slaagden onze plaatsgenooten F. A. Gulderaond, E. v. d. Kraats, F. J. Grootendorst en E. Oppelaar. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Aanschaffing van een motorspoit. Alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebeu, waarna de notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt vervolgens gedaan van een aantal ingekomen stukken. ingekomen is o.a.: een schrijven van de Vereeniging van Ned. Gem. betreffende het lidmaatschap dier vereeniging. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen besloten als lid toe te treden. De voorzitter deelt mede, dat de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gem. voornemens is een hek te plaatsen langs het Kerkpad, dat openbare weg is, tot afscheiding van het Kerkplein. De gemeente heeft, met het oog op de breedte van het pad, daarbij een groot belang. Voorloopige besprekingen hebben tot re sultaat gehad, dat het Kerkpad op 2 M. zal worden gebracht, mits de gemeente de helft betaalt van de kosten van het hek. B. en W. vinden dit alleszins billjjk en stel len den Raad voor hiertoe te besluiten. Door wethouder Splinter wordt een en ander nader toegelicht. Do heeren Vervark en Groenendijk zou den gaarne een vrijen toegang tot de be graafplaats zien er blijkt evenwel, dat daar aan te groote bezwaren verbonden zjjn. De heer Klaver informeert of het bezoek van het kerkhof vrjj bljjft, wat door den voorzitter wordt bevestigd. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Ingekomen is verder een verzoek van het bestuur der Leiderdorpsche Chr. Oranje- vereeniging om wederom 50 cent per leerling te mogen onfvangen voor het te houden kinderfeest. B en W. stellen voor het gevraagde be drag per kind te willen verleenen. De heer Klaver zou het bestuur willen verplichten rekening en verantwoording af te leggen, voor zoover dit kinderfeest betreft Met algemeene stemmen wordt besloten de gevraagde bijdragen te verleenen, onder voorwaarde, dat rekening en verantwoording wordt gedaan. Aan de orde is nu de voorloopige vast stelling van de rekening, dienst 1927. B. en W. bieden den raad de rekening aan, vergezeld van hun daarop betrekking hebbende verantwoording. De rekening, die 14 dagen voor ieder ter lezing ligt, wordt daarna voorloopig vast gesteld in ontvang op f. 79555.39 en in uit gaaf op f. 60353.83 en alzoo met een batig slot van f. 19201.56, hebbende de wethouders zich overeenkomstig de wet van stemming onthouden. Op voorstel van den voorzitter wordt punt 4, wijziging der begrooting, onder aan üe agenda geplaatst, zoodat thans aan de orde is de vaststelling van de vergoeding, bedeeld in art. 101 der L. O.-wet 1920 voor de bijzondere school, over 1926. De vergoeding wordt vastgesteld- op f. 6323.27, met bepaling, dat dit bedrag m twee termynen zal worden betaaldde eerste, groot f.3000, op 1 Aug. a.s., en het restant op 1 Oct. d.a.v. Daarna is aan de orde een verzoek van Th. van Rooijen om toepassing van art. 13 der L. O.-wet 1920. Dit verzoek wordt, als zijnde ongezegeld, ter zijde gelegd. Op voorstel van den voorzitter zal adres sant dit worden medegedeeld en zal hem er ook op worden gewezen, dat het aan den raad moet worden gericht. Vervolgens is punt 7 aan de orde. Aan schaffing motorspuit. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. verschillende spuiten bij diverse firma's in werking gezien hebben en dat zij tot do overtuiging gekomen zyn, dat de motorspuit van de firma Van der Ploeg, te Apeldoorn, voor deze gemeente het best geschikt is. B. en W. stellen dan ook voor hun college te machtigen de firma Van der Ploeg uit te noodigen een demonstratie in deze ge meente te geven en uij welslagen daarvan do motorspuit, behoudens goedkeuring dooi den raad, over te nemen. Conform het voorstel van B. en W. be sloten. Daarna worden eenige wijzigingen in de begrooting 1928 aangebracht Bij de rondvraag informeert de heer Vervark welk resultaat het onderzoek van den voorzitter heeft gehad naar het onder- lioua van het pad achter de boomen van den HoogmadesChe weg. De voorzitter deelt mede, dat daaraan niet veel te doen is. Na eenige bespreking werdt besloten, dat B. en W. met de be trokken personen daar eens over zullen praten. Dezelfde vraagt inlichtingen* omtrent het open blijven van een sleuf voor de water leiding. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit ter hand hebben genomen. De heer Groenendijk klaagt over vervuiling van de sloot achter de huizen van de Van der Doesstraat. De voorzitter zegt onderzoek toe en zal tevens overwegen of schouw daarover kan worden gedreven. De heer Klaver heeft bij de behandeling van de begrooting 1928 B. en W. verzocht een onderzoek in te stellen naar slechte woningen. Hg heeft tot nu toe niets daarvan meer vernomen. De voorzitter zegt, dat dit onderzoek, tengevolge van het overlijden van zijn voor ganger, nog niet heeft plaats gehad. Hij hoopt hieraan spoedig zijn aandacht te wijden. De heer De Graaf wijst er op, dat de lantaarn voor zijn woning te dicht langs den weg staat, zoodat er vaak tegenaan wordt gereden. De voorzitter zal zien wat daaraan te doen is. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Onze plaatsgenoot de heer C. Los slaagde voor het getuigschrift A Kerkorgel- spei, uitgereikt vanwege de Nederlandsche Organistenvereeniging. Gevonden voorwerpen: Een rijwiel- belastingplaatje, een gele regenjas. Ini. zijn ter secretarie te verkrijgen. NIEUWKOOP. De heer J. Vogelenzang, arts alhier sedert 1918, gaat onze gemeente metterwoon verlaten, daar hij zich in verband met de studie van zijn kinderen te Groningen gaat vestigen. Zijn heengaan wordt door velen in de gemeente ten zeerste betreurd. De heer Vogelenzang zal worden opge volgd door den heer M. Koert, arts te 's-Gravenmoer. ROELOFARENDSVEEN. Hagelschade. De verschillende hagelbuien, die in de laatste dagen boven ons dorp hebben ge woed, hebben aan de gewassen ernstige schade toegebracht. Bij verschillende tuinders werden van de kassen en warenhuizen ruiten vernield. Het meest zullen echter de augurken geleden hebben. De juiste omvang van de schade valt nu nog niet te constateeren, dcch de verwachting is, dat de nadeelige gevol gen zich deze week zullen openbaren. De hagelsteenen waren zoo groot, dat meerdere volgroeide augurken geheel door midden waren geslagen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d.v. J. Hoogendoorn en C. de Vos. Overleden: J. Kleiweg, 4 jaar. De heer W. den Boom alhier slaagde to Den Haag voor het diploma Mul ex Gevonden: een rijwielplaatje. Inlichtin gen ter secretarie. De loting voor de lichting 1929 voor deze gemeente zal plaats hebben ten raad- huize alhier op Dinsdag 14 Augustus a.s. vcorm. te 10.30 uur. Onze plaatsgenoote mej. Annie Bitter, slaagde te Rotterdam voor het eind-examen van de Industrieschool met 3-jarigen cursus, aldaar. Voor het practijk-diploma boekhouden „Mercurius" slaagde onze plaatsgenoot A. Vis. AALSMEER. Bij de gehouden jaarlijksche verhu ring (1 Aug. 192831 Juli '29) van zitplaat sen op de twee tribunes der Centrale Vei ling werden door de kooplieden voor de beste plaatsen hooge prijzen betaald. Het hoogste bedrag voor één plaats was f. 3-16, het laagste f. 7.50. Tribune 1 bracht in to taal f. 6758, tribune II f. 1465 op. Na gehouden aanbesteding door den architect W. Maarse Jr., voor den bouw van een kassencomplex met ketelhuis voor den heer N. Moleman Gzn. alhier, werd de uit voering opgedragen aan de Coöp. Tuin bouw Aankoop Vereen, te dezer plaatse voor f. 10.141 (kassen) en aan. de heeren Charlet en Korver te Amstelveen voor f 3549 (ketelhuis) Bij het gemeentebestuur bestaat het plan den Oosteinderrijweg voor een gedeel te van trottoirs te voorzien, n.l. van ,,Bloe- menlust" tot de Oud-Kath. Kerk. Het ge- heele plan van wegverbetenng aldaar wordt op plm. f. 36000 begroot. Was aanvankelijk het voornemen in het plan-verbindingsweg met Amsterdam dezen te leggen door de waardevolle kweekerijen van Suermond e.a. in den Stammeerpol- der, er zijn zulke ernstige bezwaren tegen naar voren gebracht, dat het noodzakelijk werd geacht naar andere plannen om te zien. Nu zal de weg vanaf de Van Cleeff- kade worden doorgetrokken langs het Stom- meerswegje naar het Oosteinde met een ombuiging naar den Aalsmoerderweg in den O. E. Poel. HAARLEMMERMEER. Weer een nieuwe kerk met pastorie te Hoofddorp. De Oud-Gereformeerde gemeente te Hoofd dorp, hield vroeger onder leiding van haren leeraar, den heer Franke, hare bijeenkom sten in het gebouw van de coöperatieve vei- Iingsvereeniging. dat later door het kerkbe stuur werd aangekocht en van het einie van de Raadhuislaan werd verplaatst naar het einde van den Nieuweweg. Dit kleine gebouw, dat men nimmer zoo heeft kunn°n inrichten, dat het aan de eischen des tijds voldeed, is met het oog op de uitbreiding van deze kerkelijke gemeente, niet meer voor het beoogde doel geschikt te achten, zcodat pogingen worden aangewend om te komen tot de slichting van een nieuwe kerk met pastorie. Voor dit doe; heeft nu een dame in Hoofd dorp, mej K. een aan den Nieuweweg ge legen stuk land geheel belangeloos afge staan, welke flinke daad de tenuitvoerleg ging van het plan voor dezen kerkbouw nu zal mogelijk maken. Ds. W. S. van Leeuwen te Velsen, heeft voor het beroep naar de Ned. Her vormde Kerk te Hoofddorp bedankt. De heer P. de Hoog te Hoofddorp slaagde voor de hoofdakte. In de te Hoofddorp gehouden huishou delijke vergadering van de afdeeling zuide lijk N. Holland ven den Chr. Boeren- en Tuindersbond, werd tot bestuurslid gekozen de heer G M. Verkuijl le Haarlemmermeer, die deze benoeming heeft aangenomen. Het succes van den aan den Aalsmeer- derweg te Rijk in Haarlemmermeer gehou den grooten Bazar ten bate van den aankoop van het ameublement, een nieuw orgel enz. in de nieuw te stichten Ned. Hervormde Kerk aldaar, heeft de verwachting overtrof fen. De netto-opbrengst bedraagt f. 3800. HILLEGOM. Het Slachthuis. De plannen tot stichting van een open haar slachthuis, welke sinds geruimen tijd bij het gemeentebestuur aanhangig zijn, zul len weldra tot uitvoering worden gebracht. Behalve een slachthuis zullen er ook een dienstwoning, een koestal en bij gebouwen gebouwd worden aan de Nieuwchavenkade bij de Hofstraat, dus waar nu het nood- slachthuis slaat. Zaterdag reed de heer R. V. v. Z. in de Hoofdstraat Nabij villa Romina slipte zijn rijwiel op de tramrails, waardoor de berij der viel en door een passeerende auto aan gereden werd. De heer v. Z. werd bij dr. ten Hoopen binnen gedragen, waar ernstige wonden aan het hoofd en de borst werden geconstateerd. Het telegram van het veilingsbestuur ter gelegenheid van de opening van het ge bouw gezonden aan burgemeester Went- holt, is namens Z.E.A., die nog steeds ziek is. beantwoord met een dankbetuiging en de besle wenschen voor de veiling. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vereenigingsgebouw. Gistermorgen te halftien had de Inwij ding en Intronisatie van het R.-K. Veree nigingsgebouw plaat-s. Hiervoor waren uit- genoodigd de leden van het Patronaat, de Gezellen, het Zangkoor en de besturen der verschillende R.-K. Vereenigingen. Ce lebrant was de Pater Bos S.J. van het St. Will. College met assistentie van de Loor en Clene, beiden Paters S.J. van genoemd College en pastoor Spoorman. Onder klok gelui ging men in processie naar de Kerk om na het zingen van het Veni Creator en andere gezangen, r.aar het gebouw te gaan ter inwijding. De congreganisten zongen hierbij den Lofzang Magnificat. Nadat de Inwijding en Intronisatie met de noodige ceremonieel verricht was. hield Pater Clene een toespraak, waarbij Z Eerw. den pastoor en de parochianen hartelijk feliciteerde met dit schoone gebouw, waaraan vooral voor de jeugd zoo'n behoefte was. Z.eerw. bracht dank aan allen die moreel of financieel den pastoor gesteund hadden in dit mooie werk, dat dank zij dien steun in zoo'n be trekkelijk korten tijd was t-ot stand ge bracht kunnen worden Z.eerw. sprak den wensch uit dat, zoo mogelijk, het Katholiek leven en Vereenigingsleven door dit ge bouw in de parochie moge bloeien en dit dan de vrucht moge zijn van dit mooie werk. Dan keerde men in processie onder het zingen der Psalm Laudate Dominum naar de kerk terug, waar door den Z.eerw. pater Bos S.J. met- assistentie van boven genoemde Zeereerw. heeren een plechtige H Mis werd opgedragen. Hedenavond (Maandag) zal het gebouw offiiceel door den burgemeester, den heer J. Schokking geopend worden. KATWIJK AAN ZEE. Voor de strandevangelisatie zullen mor gen om halfacht spreken: ds. J. Naula van Sexhierum. vroeger pred. alhier en ds. E. II. Broekstra van Rijnsburg. Gevonden voorwerpen waarvan elU werkdag inlichtingen te bekomen zijn het bure-au van Politie. Een bruin le<j$ damestasch met portemonnaie en goudej broche, waaruit een steentje weg is en tie? overgebleven. OEGSTGEEST. Gelijk reeds enkele jaren, zal op dag 31 Juli, wederom een collecte wordej gehouden ten bate van het verwaarloosd» kinde, verpleegd in het kinderhuis „Voor. dorp" ,te Leiderdorp In deze stichting worden circa een 100-tal kinderen zorgvol, dig verpleegd. Het bestuur hoopt dat ook dit jaar der» gemeente wederom zal schitteren in de rij der buitencollecte. SASSENHEIM. Ter gelegenheid van den 709ten ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder geeft het Fanfarecorps „Crescendo" Donderdag avond een concert in de tent in de Over- plaats. De drukte in het bloembollenbedrij! heeft een aanvang genomen. De zendingen uit de Noord per auto en motorboot komen zoo zoetjes aan binnen en de voorradei worden in de schuren opgeborgen. Enkele firma's hebben reeds een begin gemaakt met de pakkerij en de kisten mei bloembollen vangen reeds hun reis aan. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Getrouwd: D. Bakker, van Voorschoten er T. v. Klaveren van Valkenburg. Voor een talrijk publiek gaf Zaterdag avond de Harmonie het aangekondigde con cert in de tent op het „Eilandje". Het pro gramma werd keurig afgewerkt en he publiek heeft volop genoten. Een vaak warn applaus was een welverdiende hulde voo: directeur en publiek. Door de hevige hagelbui, welke ziel Vrijdagmiddag boven ons dorp ontlastte, i hier en daar bij tuinders nogal wat schad veroorzaakt. De ruiten moesten het ontgel den. Vele zijn stukgehageld. wat ook ceei wonder i9, gezien de verbazende grootte de steenen. VOORHOUT. Mond- en Klanwzeer. Wederom is een geval van tongbaar ge eonstateerd en wel onder den veestapel vai den heer G. Langeveld, wonende aan dei Rijnsburgerweg, die zijn vee in den Hoog wegschen polder laat weiden. VOORSCHOTEN. R.K.S.V. „V.V.L." De R.-K. sportvereniging V.V.L. heef gisteren haar kampioensfeest herdacht. De leden namen 's morgens deel aan eei algemeene Heilige Communie, waarna ,i het vereenigingsgebouw gemeenschappeliji het ontbijt werd gebruikt. Na dit ontbij woonden allen de Hoogmis bij, welke wen opgedragen tot intentie van een overledei lid van V.V.L. den heer A. Ruigrok. Des middags om halfeen werd op he R.-K. Sportveld een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen V.V.L. II en Teylingei II, welke eindigde in een gelijk spel OG Na loting werd de beschikbaar gestelde me daille gewonnen door V.V.L. II. Vervolgens werd een wedstrijd gespeelt tusschen V.V.L I en St. Lodewijk uit Rot terdam, welke gewonnen word door V.V.L I met 52. De vliegerwedstrijd voor den mooist staanden vlieger werd gewonnen door C Zwetsloot en voor den hoogst-staandei door C. van Noord. Fietswedstrijd: le prijs Jac. Schrama, 2< P. Lambo. Zakloopen: 1. J. Waayer; 2. M. Smit; 3 C. Duynisveld. Hardloopen1. J. van Kuijeren; 2. B Oorschot; 3. L. Genits; 4. W Schrijvers. Des avonds werd de feestviering voort gezet in het- R.-K. Vereenigingsgebouw. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. van C. W van Stein en A. G Hoogeveen. Theodomi Gerardus, z. van G. van der Hulst en P. C Heemskerk. Op de Zaterdag j.l. gehouden paarden markt zijn aangevoerd 410 paarden en lï veulens. .STEENSTRAAT 59 Telefoon No. 126 LUNCH f. 1.25 DINERS f. 1.50. f. 2.—. f. 3.50. DIVERSE DAGSCHOTELS f. 1.1316 1 BREESTRAAT 157 - TELEFOON 563 zal onze zaak a.s. Woensdag en Donderdag (tot n.m. 7 uur) 4218 Telefoon 1189 - Lange Diefsteeg 17. Wegens Vacantie zullen de zaken van de Schoenmakers, aangesloten bij den Ned. Bond, Maandag 6 en Dinsdag 7 Augustus GESLOTEN zijn. Het publiek wordt beleefd verzocht hiermede rekening te houden. 4204 Verstandige menschen En juist- zij alleen, 3609 Zij koopen een VELO eu Wringer meteen Handmachines v.af f 43.50. Electr. v.af f 90.- Contant en in Huur. AdresLeiden, Breestraat 33, Telefoon 1873 Woensdag 1 Augustus a.s., des nam. 2 uur Ouders komt met Uwe kinderen een heerlijken middag doorbrengen op dit schoone landgoed Boeiende verhalen voor Uwe kinderen. Een middag van ontspanning en leering. Toegangsprijs- Volwassenen 30 ct. Kinderen 20 ct. Kinderen zonder geleide hebben geen toegang. Het Comité. HET BESTUUR, Gevraagd: een ^ankomend op de Motorenfabriek De „INDUSTRIE", te Alphen aan den Rijn. 4147 van de bekende Stimmungs Kapelle A. NIEDECKUS, tot des nachts 2 uur. De afscheidsfeesten in „Zomerzorg" blijven altijd een aangename herinnering. Na 12 uur geen toegang. 4320 4182 Belast zich niet de regeling van Begrafenissen, Crematies en Transporten van en naar alle plaatsen. Kantoor: Haarlemmerstraatweg 3, Oegstgeest. TELEF. 2231. 9054 L. VAN NIEUWKOOP. 4—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 8