GEWICHTHEFFEN. SCHERMEN. RONDOM DE OLYMPISCHE ARENA. ia r Zesde 9erie (vieT deeln.): 1. S. Dengra (Argentinië), 2 min. 1,2 sec.; 2. D. G. R. Lowe (Engeland), 3. G. Cominotti (Italië). Mooier loopen dan dat van Douglas Lowe is nooit in Nederland gezien. Rustig en kalm eindigt hij al9 tweede na de Argen tijn vooruit te hebben geloopen. Hij zal in een volgende ronde zeker zijn volle kunnen toonen. r Zevende serie (zeven deeln.): 1. S. Martin (Frankrijk), 1 min. 58,8 sec.; 2. L. Barsi (Hongarije), 3. F. Müller (Duitschland). Achtste serie, (zes deeln.) 1. P. Edwards (Canada) 1 min. 59.4.; 2. R. M. Starr (Enge land). 3. Mc. Eachern (Ierland.) Vandaag vinden de halve beslissingen plaats en morgen de eindstrijd De 10.000 M. harloopon. Welgeteld 24 athleten verzamelen zich aan den start voor de 10.000 M. waarbij men een grooten strijd tusschen den Ameri- kaan9chen favoriet J. W. Ray en de Finnen P. J. Nurmi en V, Ritola verwacht met E. Wide (Zweden) als volgende concurrent. Een Portugees neemt bij den start in een snel tempo de leiding maar in de tweede ronde komen de cracks naar voren. Ritola leidt met Numri op zijn hielen. Wide en Ray nemen de derde en vierde plaats in. De andere loopers doen hun best om het tempo bij te houden, wat voorloopig alleen den Engelschman Beaver9 gelukt. Amerika heeft voor het eerst Da de Fin- sche zegejaren een kans om dit nummer te winnen, trouwens daar rekent men in het Yankeeland op. Het is anders een frappant verschil tusschen de elegante stijl van de drie Noord-Europeanen en de sjokkerige tred van Ray. Na 3000 Meter wordt de eerste deelnemer gelapt; Ritola, Numri en Wide loopen met hun drieën steeds meer uit. Op 40 M. afstand volgen Beavers en de Engelschman Muggridge. Ray is reeds 100 M. achter en heeft geen schijn van kans meer. Het publiek wordt geestdriftig door het schitterend loopen van het trio Ritola- Nurmi-Wide, die voortdurend een donde rend applaus ontvangen van de tribunes. Hoewel het reeds kwart na zeven is, denkt niemand der toeschouwers er aan naar huis te gaan, deze pracht-run wil men tot het einde toe blijven zien. Met een zeldzaam regelmatigen gang maakt het leidende tnCr zijn rondjes. In de dertiende ronde krijgt Chavan (Britsch-Indiö) zijn tweede lap. Op eerbie digen afstand van het ongeevenaarde trio Ritola-Nurmi-Wide loopt het tweede trio Beavers (Engeland)-Muggridge (Engeland)- Lindgren (Zweden.) Het tempo van Ritola en Nurmi wordt zelfs Wide te snel; als er 3500 M. geloopen is, raakt hij los en in een oogenblik is hij 20 M. op den Finnen ten achter, waarmee zijn kans verkeken is. Het groote moment krijgt men vijf ronden voor het einde: Amerika's favoriet Ray wordt door Ritola en Nurmi gelapt. Ritola en Nurmi gaan dan de laatste baan in. Ze spurten fel en hevig en Nurmi passeert zijn landgenoot op 100 Meter voor de finish en wint met 10 M. verschil op Ritola. De laatste rondegang in 64 seconden. Zonder zich om de filmopera teurs te bekommeren, rent Nurmi meteen den tunnel door de kleedkamer binnen. Wide als derde is ongeveer een halve baan achter. Vierde was K. Malilainen (Finland), vijfde Muggridge (Engeland). In dit nummer is het weredrecord Nurmi 30 min. 6.2 sec., het Oympisch record Ritola 30 min. 23. 2 sec,, en het Nederlandsch record 34 min. 25.3. sec. De tijd van Numri was nu 30 min. 18.8 sec. een nieuw Olympisch record dus geen nieuw wereldrecord. De tijd van Ritola 30 min. 19.4 sec., de tijd van Wide was 31 min. 4 sec. Zaterdagavond ving het OLnnpisch tour- tiooi in gewichtheffen aan in een der twee .voorgebouwen van het Olympisch Stadion. De belangstelling was slechts matig toen tegen halfzeven aangevangen werd. Van 19 landen dongen ahtleten mede, n.L Sn vedergewicht 14, 14 in lichtgewicht, 14 in midden A gewicht, 11 in halfzwaarge- wicht en 11 in zwaargewicht. De oefeningen bestaan in tweehandig drukken, trekken en stooten. De regeling was zeer slecht. Het publiek zag weinig en de juryleden hadden onder ling voortdurend verschil van meening. Vedergewicht. De Nederlander H. M. de Wolf werd in dit nummer niet geplaatst. Hij bracht het ,tot 247*^ K.G. Zijn landgenoot C. H. Comp ter kwam tot 237*6 K.G, De uitslag was: Kampioen, F. Andrysek (Oostenrijk), 287*6 K.G.2e prijs H. Wölpert (Duitsch land) en P. Gabetti (Italië) beiden 282*6 K.G.; 4e prij6 G. Conca (Italië) 277^» K.G. Lichtgewicht. In deze groep kwam Tabak en G. J. Roes, beiden Nederlanders, uit. Zij haalden in totaal resp. 270 en 255 K G. Uitslag: Kampioen K. Helbig (Duitsch land) en H. Haas (Oostenrijk), ieder met 3221/2 K.G.3e prijs F. Arnout (Frankrijk), met 302*4$ K.G. Midden-A.-ge wicht. Gisteren werden de wedstrijden voort gezet, De regeling was ook nu weer bedroe vend. Het afroepen van de namen en het gewicht geschiedde op onvoldoende wijze. Werd op het één© platform ondanks de vele verkeerde beslissingen doorgewerkt, aan de andere zijde had men al spoedig de afwerking van het programma gestaakt we gens een onderlinge discussie over de jury leden. Men kon zich niet vereenigen met de o.i. juiste beslissingen van Hollandsche en Zwitsersche zijde. Het gevolg was dat dood leuk de deelnemers naar het eerste plat form werden gezonden, waardoor de jury in haar geheel aan den kant werd gezet. Deze afkeurenswaardige daad zal nog wel een staartje hebben. Het bleef echter niet bij dit eene voor val. Bij het tweehandig trekken door den Franschman F. Roger, werd door hem een trekbeurt geheel tegen de voorschriften uitgevoerd, hetgeen voor een leek zelfs te beoordeelen was. Zijn landgenoot, de arbi ter Jean Francois dacht er echter anders over. Ondanks het protest van het Italiaan- sche jurylid Enrico Talliani werd de trek beurt goedgekeurd. Het publiek stak zijn meening niet onder stoelen of banken. Vooral van Hollandsche zijde was de op winding groot en het vertrouwen in de uit spraken van de jury zeer geschokt. De rust was juist wedergekeerd, toen de aankomst van Z.K.H. Prins Hendrik werd aangekondigd, vergezeld van zijn anjudant en majoor P. W. Scharroo. In deze groep waren 20 deelnemers, waaronder de Hollander A. Scheffer, die uitslekend werk verrichte. J. W. Zalm (Nederland) bracht het minder ver. De uitslag was: 1. F. Roger (Frankrijk), 335 KG.; 2. C. Galmberti (Italië), 332 1/2 K.G. 3. A. Scheffer (Ned.) 327 1/2 K.G.; Zalm bracht het tot 285 K.G. Na afloop werden aan Scheffer bloemen overhandigd. Halfzwaargewicht Ook hier een Nederlandsch succes, dank zij Veriieyen, die op de derde plaats ein digde. Tweemaal ging op dezen dag de Hollandsche vlag aan den mast, dank zij onze gewichlheffers. Kampioen S, E. S. M. Nosseir (Egypte) 357 1/2 K.G.; 2. L. Hostin (Frankrijk), 352 1/2 K.G.; 3. J. Verheyen (Nederland) 337 1/2 K.G. Tholen (Nederland) haalde 297 1/2 K.G. Zwaargewicht. In deze klasse kwamen uit de Hollan ders M. en D. Verheyen, die echter geen van beiden werden geplaatst Uitslag: Kampioen J. Slrassberger (Duitschland) 372 1/2 K.G,-, 2. A. Luhaar (Esthland) 360 K.G.; 3. -T. Skobla (Tsjecho- Slowakije) 357 1/2 K.G. H. Verheyen (Ned.) haalde 302 1/2 K.G.; D. Verheyen (Ned.) 325 K.G. Onder vrij geringe belangstelling vingen gistermiddag om één uur de Olympische schermwedstrijden aan in een der voorgebou wen van het Olympisch Stadion. Het ruime schermgebouw is met acht kampplaatsen in gericht, zoodat op acht loopers eventueel acht poules tegelijk kunnen trekken. Landenwedstrijd op floret. Het tournooi vangt precies op tijd aan met de equipe-wedstrijden op floret voor heeren, waarvoor zeventien landen inschreven, n.l. Denemarken, Frankrijk, Roemenië, Duitsch land, Argentinië, België, Spanje, Noorwegen, Nederland, Cuba, Hongarije, Amerika, Italië, Oostenrijk, Engeland, Zwitserland en Egypte. Ons land neemt deel met de floret-schermers D. de Jong, P. Kunze, N. Nederpeld en F. Mosman. Onze nationale equipe trof het bijzonder, want de eerste wedstrijd, die om drie treffers zou gaan tusschen Cuba en Nederland, werd een papieren overwinning wegens niet op komen van Cuba. De uitslag van de eerste serie der eerste ronde werd: Amerika won met 11 winslpartijen en 47 on tv. treffers van Egypte met 5 winstpartijen en 69 on tv. treffers; Argentinië won met 13 part. en 44 ontv. treffers van Noorwegen met 3 part. en 76 ontv. treff.Frankrijk won met 12 part. en 47 ontv. treff. van Denemarken met 4 part. en 72 ontv. treff.; Duitschland won met acht part. en 55 ontv. treff. van Roemenië, dat eveneens acht part. won doch 60 "treffers ontving, derhalve een overwin ning met slechts vijf treff.-, België won met 10 part. en 53 ontv. treff. van Spanje met 6 part. en 68 ontv. treff.; Italië won met zes tien part. en 22 ontv. treff. van Engeland met nul part. en 80 ontv. treff. Om halftwee ving de tweede serie aan. Dit maal werden de volgende resultaten ver kregen: Frankrijk won met 15 part. en 32 ontv. treff. van Roemenië met 1 partij en met 79 ontv. treff.; België won met 13 part. en 45 ontv. treff. van Noorwegen met 3 part. en 74 ontv. treff.; Oostenrijk won met 13 part. en 42 ontv. treff. van Engeland met 3 part. en 71 ontv. treff.; Zwitserland won met 9 part. en 48 ontv. treff. van Egypte met 7 part. en 60 ontv. treff.; Denemarken won met 9 part. en 60 ontv. treff. van Duitschland met 7 part. en eveneens 60 ontv. treff.; Argentinië won met 12 part. en 59 ontv. tr. van Spanje met 4 part. en 54 ontv. treff. De derde serie, (tevens laatste) van de eerste ronde ving ruim half zes aan. De Nederlandsche ploe'g. die voor het eerst op den looper kwam (legen Hongarije) bestond uit D. de Jong, N. Nederpelt, O. Schiff en F. A. Mosman, terwijl de Hongaar- sche ploeg, eveneens voor de eerste maal in actie, was samengesteld uit G. Rozgonyi, G. Pil Ier, G. Kalnicky en P. Toth. Onze nationale ploe'g werkte bevredigend. Nadat Mosman zijn eerste partij met 25 van Rozgonyi verloor, won Schiff met 5I van Piller en won D. de Jong schitterend van Kalnicky met 51. De Hongaar Toth leed toen een nederlaag (45) tegen Nederpelt. Evenals Mosman verloor ook Schiff van Roz gonyi, waarna D. de Jong weer voor een overwinning zorgde met 6—3 op Piller. Op de helft van den wedstrijd leidde Holland met 5 tegen 3 winslpartijen. In de tweede helft verliep de partij niet zoo bijzonder goed. Wel bleven onze scher mers voor met het aantal gewonnen partijen, doch het aantal touchés liep hoop op. hooger zelfs dan dat van de Hongaren. Tot de laatste partij stond Nederland nog met 87 voor, doch de laatste partij SchiffToth; die een overwinning van 35 voor den Hongaar opleverde bracht een gelijken stand 8^-8. Door e'en grooter aantal ontvangen treffers, n.l. 6351. verloor de Hollandsche equipe. Dank zij de papieren overwinning tegen Cuba gaat Nederland toch naar de finale. De uitslag van deze derde serie werd: Hongarije won met acht part. en 51 ontv. treff. van Nederland met acht part en 63 ontv. treff. Frankrijk won met tien part, en 56 ontv. treff. van Duitschland met zes part. en 69 ontv. treffers. Denemarken won met elf part. en 52 ontv. treffers van Roemenië met vijf part. en 68 ontv. treffs. Argentinië won met tien part. en 52 ontv. treff. van België met zes part. en 62 ontv. treff. Spanje won met negen part. en 54 ontv. treff. van Noorwegen met zeven part. en 60 ontv. treff. Italië won met vijftien part. en 24 ontv. treff. van Oostenrijk met één partij met 77 ontv. treff. Amerika won met 14 part. en 41 ontv. treff. van Zwitserland met twee part. en 75 ontv. treff. In de eerste deTnï-finale komen in één serie: Frankrijk, Denemarken, Argentinië en België, in één serie: Hongarije, Nederland en Italië en in één serie: Oostenrijk, Amerika en Zwitserland. Het schermgebouw opende hedenmorgen ieecfö vroeg de deuren. Om 9 uur werd n.l. xeeos begonnen met de eerste demi-finale van den equipe-wedstrijd floret. Ons land was in één poule gekomen met Argentinië ez Amerika, een wijziging derhalve, ontstaan door loting. In de beide andere poules wa ren ingedeeld: Frankrqk, België, Oostenrijk en Zwitserland in de eerste en Hongarije, Denemarken en Italië in de tweede. De wedstrijden begonnen met de volgende vier ontmoetingen: FrankrijkBelgië,Oos tenrijkZwitserland, ArgentiniëAmerika en HongarijeDenemarken. Nederland was vrij. Met uitzondering van de partij Oostenrijk Zwitserland, waarin de Oostenrijkse^ equipe reeds vlug de leiding nam, waren de drie andere partijen uiterst spannend. De Amerikanen hadden hun ploeg een heelc wijziging doen ondergaan; de Deensche pleeg bleek niet bestand tegen de Hongaren, waartegen onze nationale équipe den eersten dag juist op het nippertje had verloren. De uitslagen dezer eerste serie voor de demie-finale waren als volgt: Frankrijk won met 9 winstpartijen en 56 ontvangen treffers van België, met 7 winst- partijen en 62 ontvangen treffers; Oostenrijk won met 9 partijen en 54 ontv. treffers var: Zwitserland, met 7 part. en 61 ontv. treff.; Argentinië won met 8 part. en 55 ontv. treff. van Amerika, met 8 part. en 62 ontv. treff.; Hongarije won met 10 part. en 57 ontv. treff. van Denemarken met 6 part. en 59 ontv. treff. De tweede serie, die om 111/4 uur aan ving, ging tusschen de ploegen van de vol gende landen; FrankrijkOostenrijk, BelgiëZwitserland, AmerikaNederland, DenemarkenItalië. Onze schermers kregen dus een zware partij te trekken, doch wij kwamen met de sterkste ploeg, bestaande uit: D. de Jong, W. Brouwer, P. Kunze en N. Nederpelt uit De Amcrikaansche ploeg bestond uit: G. Kalman, R. Peroy, J. L. Levis en II. A. Ravner. De snelle Amerikaan Kalman begon al dadelijk met een 52 overwinning op D. de Jong. W. Brouwer maakte den stand gelijk door Peroy een zelfde nederlaag toe te brengen. Onze floretkampioen P. Kunze verloor helaas met 25 van Levis, van wien ook Nederpelt verloor. Ook Brouwer moest de meerderheid van Kalman erkennen. De eerste ronde eindigde met een 31 voorsprong voor de Vereenigde Staten. Het „eeuwige" Olympische vuur. Zaterdag zijn de Olympische Spelen of ficieel geopend. Zaterdagmiddag zocht een bescheiden rook-kolom vut den top van den Marathon-toren zijn weg naar den hemel.. Weinigen is dit Olympisch Symbool opge vallen. Want de rook was schaarsch, en de aandacht der duizenden op andere din gen gevestigd. Maar toen de dag gedaan en de sche mering van den bekoorlijken Juli-avond gekomen was, toen zijn wij naar den Am- slelveenscheweg gewandeld om er getroffen te worden door de slanke lijnen van den Marathon-toren, die glansden in de don kerte: honderden electrische lampen ver lichtten tot den top van den toren, de vier smalle kanten van het bouwwerk. En hoog boven het steenen gevaarte laaide, voor het eerst, de vlam van het Olympisch vuur. dat lekte in vlammende tongen, gedurende heel den donkeren nacht. Het Olympische vuur, dat gedurende de spelen der IXe Olympiade niet meer ge doofd zal worden, maar heel den dag door zal gaan rookwolken uit te blazen, en heel den nacht zal branden in blanke vlammen. Het Olympische vuur, dat gedurende de Spelen niet gedoofd zal worden.... even min als, naar wij hopen, de vlam der zui vere Olympische gedachte. De Zwemwedstrijden. Naar gemeld wordt heeft de loting voor het waterpolotournooi de volgende resulta ten opgeleverd: le ronde: 1. HongarijeArgentinië; 2. SpanjeFrankrijk; 3. Tsjecho Slovakije Engeland4. ZwitserlandN ederland; 5. MaltaLuxemburg; 6. BelgiëIerland; 7. Amerika vrijgeloot; 8. Duitschland vrijge loot. 2e ronde: 9. winnaar 6Duitschland; 10. winnaar 5winnaar 2; 11. winnaar 3-win- naar 4-, 12. winnaar 1 tegen Amerika. Halve eindstrijd; 13. winnaar 11win naar 9; 14. winnaar 10winnaar 12. Eindstrijd: 15. winnaar 13winnaar 14. Er wordt gespeeld volgens het Bergvall- systeem. Weissmüller zwemt niet de 400 Meter. Naar wij vernemen zal Johnny Weissmül ler niet uitkomen in het nummer 400 meter vrije slag. Een bezoek aan het Zwemstadion. Terzijde van de Olympische arena als men binnenkomt aan de rechterhand ligt achter de speciaal door de genie ge bouwde hulpbrug, het Olympische Zwem stadion, een kostbare inrichtingdie slechts acht dagen gebruikt zal worden en daarna zal worden afgebroken. Wij zijn er Zaterdagavond weer eens een kijkje gaan nemen toen er o.a. ettelijke Ita lianen aan het oefenen waren. De zwem inrichting, die direct van den Amstelveen- schenweg af bereikt kan worden, maakt een aantrekkelijken indruk: rondom het beton nen bassin bevinden zich aan vier zijden frissche, groen-geschilderde tribunes, alle onoverdekt zoodat te hopen is voor pers en publiek, dat de heer Pluvius gedurende de zwemwedstrijden zijn regendroppels zui nig bij zich houdt. Aan de lange zijden van het bassin be vinden zich de zittribunes, het eene korte deel aan het water-reservoir herbergt de staantribune, aan den anderen korten kant bevindt zich de tribune voor officials, deel nemers en pers. In totaal kan het Zwem stadion zesduizend toeschouwers bevatten. De baanlengte is 50 Meter, bij een breedte van 18 meter. Hierdoor bevindt zich de finish van alle wedstrijden op dezelfde plaats als de start, die plaats heeft vóór de officieele tribune. Op de tegenoverliggende tribune vóór de staanplaatsen dus bevindt zich de springtoren met afzetplanken op 5 en 10 Meter. Op 3 Meter hoogte bevinden zich drie springplanken, twee ter weerszijden van den toren, één (een stalen plank, waarvan bij de wedstrijden geen gebruik gemaakt zal worden) afzonderlijk op een metalen stel lage. Achter de officieele tribune prijkt het uitslagenbord uiteraard heel wat primi tiever dan in het groote Stadion. En daar achterde drie Olympische masten, waaraan de zwementhousiasten in hun op- iimistiicbe drormen reeds meer dan eens onze driekleur zien hangen.naar zij ho- j»en dank zij de goede verrichtingen vooral van onze zwemsters. Wij spraken even met den secretaris-pen ningmeester van den Nederlandschen Zwembond, den heer G. Minnes uit Utrecht, lid van het directorium van den N. Z. B., die ons mededeelde, dat alsnog pogingen in het werk worden gesteld om naast de zes hanen, die op het oogenblik gebruikt kun nen worden, nog een zevende baan in te richten. Officials en deelnemers samen zijn vol goeden moedl Als de critische elementen in de/e dagen hun aanmerkingen eens wilden vervangen door opbouwend werk, -zou het bog beter kunnen gaan met de sfeer in de Nederlandsche zwemwereld, aldus zei ons de N.Z B.-secretaris. Huldiging van architect Wils. De kunstenaars van Nederland hebben waardeering voor de wijze waarop de archi tect Jan Wils den bouw van het Stadion te Amsterdam heeft tot stand gebracht. Zij hebben van deze waardeering willen getui gen door het aanbieden van een oorkonde waarin deze waardeering is neergeschre ven. Negen vereenigingen hebben op uitnoodi- ging van een Comité, bestaande uit de hee ren dr. H. P. Berlage, W. M. Dudok, dr. Jan Kalf, W. Kromhout, prof. R. N. Roland Holst en A. H. Wegerif Gzn. hare namen op deze oorkonde doen aanbrengen. Deze oorkonde is in braaien vorm welwil lend geteekend door den heer Jac. Jongert, het sonnet is bereidwillig gecomponeerd door den dichter M. Nijhoff. In tegenwoordigheid van het Nederl. Olympisch Comité, waarbij het aanbieden dezer oorkonde zeer veel sympathie heeft gewekt, is deze oorkonde dezen morgen ten 10 ure, in het Stedelijk Museum te Amster dam, in het zaaltje waar de teekeningen voor het Stadion zijn tentoongesteld, den bouwmeester aangeboden. Ichnaton. Zaterdagavond werd in het oude stadion opgevoerd het Grieksche drama „Ichnaton" door de Utrechtsche studenten. Ondanks de zeer goede vertolking en het goede weer was de belangstelling maar matig. Doordat Z. K. H. Prins Hendrik pas zeer Iaat verscheen (het was toen ruim 10 uur) duurde het tot na middernacht voor dat het spel was afgeloopen. De bezoekers toonden zich zeer voldaan over het goede spel der studenten en betoonden dit met herhaaldelijk applaus. Gisteravond vond een herhaling van de opvoering plaats. De korfbaldemonstratie. Van bevoegde zijde vernemen wij dat mej. Klokke voor haar plaats in twaalftal A heeft bedankt. De opengevallen plaats zal worden ingenomen door mej. Wagen voort (Excelsior), terwijl mevr. Madsen Schol te (D.T.V.) als reserve is aangewezen. De volgboot voor de zeilwedstrijden. De volgboot voor het bijwonen van de Olympische Zeilwedstrijden, de „Van der Wijck" van den Enkhuizen-Stavorendienst, zal ligplaats hebben aan de De Ruyterkade tegenover de Brandweerkazerne te Amster dam. De boot vertrekt van daar des morgens te tien uur en keert te ongeveer vijf uur al daar terug. De rniterspelen te Hilversnm. Het Comité 1928 maakt bekend, dat de plaatsbespreking voor de ruiterwedstrijden .te Hilversum met ingang van 31 Juli ('s morgens) wordt stop gezet. De vóór dien datum ontvangen aanvragen zullen nq behandeld worden. Daarna zal aan de aan! vragers worden medegedeeld, dat alleen de wedstrijddagen kaarten verkrijgbaar zijj aan de loketten van het Sportpark te Hi!, versum. Er worden maatregelen genome-' dat voor hen, die daar kaarten aan de lol ketten koopen, nog een groot, aantal zit. plaatsen (stoelen op het middenterrein) b?. schikbaar zijn. Zwaartilleni Eenige dagen geleden, aldus de „Tel", zijn de Zweedsche gewichtheffers te Am. sterdam aangekomen. Zij voerden naast groote leeren koffers ook enkele kleiner? koffers, met plaatijzer beslagen, met zich. In deze laatste bevonden zich de schijven van de halters, waarmede deze krachtsport, menschen in hun vrijen tijd oefenen. Zo<n als gewoonlijk deden ook hier de stations, kruiers een snellen a an vaL op de bagage dezer reizigers, die op het perron even appèl hielden. Hoewel de kruiers zich tegenovei de Zweden niet verstaanbaar konden ma. ken, begrepen laatstgenoemden de bedoe ling toch maar al te goed, waarop een dei Zweden droogweg een der zwaargewicht kruiers beduidde de twee kleine koffertje op te nemen. Dat viel den Amsterdammei echter niet mee, om juister te zijn, het ge lukte hem nauwelijks één koffertje van dei grond op te tillen. De glunderende Zweet nam daarop in iedere hand één der twa exemplaren en zonder 'n spier te vertrekkei met verbazing en diep ontzag nageoogi door de kruiers, verdween hij met zijn las naar den uitgang, alsof hij twee actentas schen droeg. ZWEMMEN. DE ZWEMFEESTEN VAN „DE ZIJL". Ook thans goed weer en een vlot verloop. Regen 'bij zwemwedstrijden moge voor d< deelnemers minder hinderlijk zijn dan bi; alle andere takken van sport, voor de toe schouwers zijn dergelijke piasbuitjes ab waarop Pluvius ons m do Zaterdagmorgen- uren onthaalde, toch allesbehalve aange naam en dies waren wij maar blij, toen n« den middag het wolkengordijn vaneei scheurde en de blauwe hemel zichtbaai werd. En toen om drie uur voorzitter-kamprech ter Planjer het. sein tot den aanval blies, blikte een vriendelijk zonnetje neer op eenige honderden belangstellenden, die zich hadden opgemaakt om getuige te zijn van de Donderdag aangevangen en Zater dag voortgezette wedstrijden, georganiseerd door ,,De Zijl". Onder hen merkten we o.m. op de wethouders, de heeren Goslinga en Splinter. Zooals we zeiden, was het er vol, waartoe niet alleen de vrije Zaterdagmiddag, doch stellig ook de meerdere belangrijkheid dei wedstrijden meewerkte. We kunnen kwalijk het verloop na alle races hier memoreeren en volstaan dan ook met te vermelden, dat alles ook nu weci als op rolletjes liep, het publiek blijkens zijn enthousiaste aanmoedigingen hartelijk meeleefde en ergo de wedstrijden ook int propagandistisch oogpunt volkomen g& slaagd mogen heeten. Aan bestuur en jury daarvoor onze hulde. De uitslagen luiden: 100 M. schoolslag (heeren, kampioenschap van Leiden)1. F. v. d. Mark Fzn. in 1 m. 33 4/5 sec.; 2. C. de Reed© (L.Z.O.) in 1 m. 37 2/5 sec. 25 M. schoolslag (jongens tot en met 13 jaar): 1. J. Teeuwen in 24 3/5 sec.; 2. D. Kraayenbrink in 24 4/5 6ec, 50 M. schoolslag (meisjes van 14 tot 16 jaar): 1. T. Hiemstra (L.Z.C.) in 50 sea| 2. C. van Leeuwen in 54 3/5 sec.3. R, do Bink (L.Z.C.) in 54 4/5 sec. 60 M. schoolslag (jongens van 14 tot 19 jaar) 1. J. de Roode in 57 4/5 eec. 100 M. vrije slag (heeren, kampioenschap van Leiden): 1. P. de Best (L.Z.O.) in 1 min. 17 1/5 sec.; 2. A. Smink (L.Z.O.) in 1 min. 17 3/5 sec 3. C. Munting (L.Z.C.) in 1 min. 18 sec. 100 M. rugzwemmen. (heeren, kampioen schap van Leiden): 1. F. v. d. Mark Fzn./ in 1 min. 35 eec.; 2. P. Smink (L.Z.C.) in 1 min. 37 4/5 sec. 100 M. vrije slag (veteranen boven 40 jaar): 1. H, Stol in 1 min. 20 3/5 sec.; H. Arnoldus in 1 min. 35 2/5 eec. 50 M. rugzwemmen (heeren, clubkam pioenschap): 1. F. v. d. Mark in 44 sec.J 2. C. de Reed© (L.Z.C.) in 40 sec. Idem (dames)1. S. van Noort (L.Z.O.) in 50 2/5 sec.; 2. V. Corver (L.Z.C.) in 54 sec. 50 M. vrije slag (meisjes van 14 tot 10 jaar): 1. G .Verbij in 45 1/5 sec.; 2. J. Mi» loo in 54 sec.3. A. van Leeuwen in 58 SV5 sec. Idem (jongens van 14 tot 16 jaar): 1. Z< v. d. Reyden (L.Z.C.) in 32 3/5 sec.; 2. Nico Matze (L.Z.C.) in 35 1/5 sec.; 3. Fr< v- d. Horst in 35 3/5 sec. Idem (dames, clubkampioenschap)1. V» Corver (L.Z.C.) en R. Mooy in 48 2/6 Bec.j 2. M. Paardekooper (L.Z.C.) in 50 3/5 sec.] 3. L. v. d. Steen in 56 sec. Idem (heeren)1. L. Boon (L.Z.O.) fea H. M. Kramp in 35 sec.; 2. D. Kraayen brink en J. Kapaan in 38 sec.; W. Snoeker in 39 sec. 50 M. schoolslag (dames, clubkampioen- schap)1. W. van der Noordaa (L.Z.C.) ia 52 sec.; 2. M. de Roo (L.Z.C.) en Gr. v< d. Mark in 55 sec. Idem (heeren)1. F. v. d. Mark in 41 4/5 sec.2. G. Dingemans (L.Z.C.) in 45 sec. Estafette (uitsluitend Zijl-leden)AfL 11. W. Snoeker, H. C. Kosto en mej. h- v. d. Steen in 1 min. 27 sec.afd. II1. W. Bekooy, C. van Weizen en mej. G. Verbij in 1 min. 19 sec.; afd HI: 1. H .M. Kramp F. v. d. Horst en mej. S. Zwanenburg in 1 min. 23 1/5 sec.afd. TV1. J. Geeve, A. Kraayenbrink en mej. B. Noll in 1 niim 30 3/5 sec. Popduiken (heeren, kampioenschap vatt Leiden)1. Fr. van der Horst in 30 sec.; S. 2—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10