Bezoekt Café „Zeezicht" OPGEPAST PRACHTIG ZITJE T. DEN DULK Banketbakkerij KATWIJK AAN ZEE Eenigste Volksvergunningzaak aan den Boulevard Van 7-11 uur n.m. een Strijkje UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VOOR MISLEIDING PH. HART0GS ALPHEN. Ernstig ongeval. De timmermansknecht v. d. P., van Voorschoten, werkzaam bij de fa. G. en Z., aannemers alhier, had het ongeluk van het dak te vallen. Van der P. kwam zoo on gelukkig terecht, dat hij met een gebroken been, arm en zware inwendige kneuzingen na door den inmiddels ontboden genees heer dr. De Gr. te zijn behandeld, per auto naar het Acad. ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Door het district Rijnstreek van de Jïed.-Herv. Jongehngsvereeniging is beslo ten Donderdag 2 Aug. a.s. des namiddags 3 uur wederom een Landdag te houden op het terrein van de Martha-Stichting, bij slecht weder in de Kerkzaal dier Stichting. Als sprekers zullen optreden ds. H. A. Leenmans van Delft; ds. H. J. v. Scheep- pen, van Oudewater; ds C. B. Holland, van Huizendr. J. Severijn, van Dordrecht en ds. W. J. v. Lokhorst, van Hilversum. De opbrengst van de door de Ned.- Herv. Gem. alhier voor dc Zondagschool aan de Aarkade in de kerk Julianastraat en hulpkerk Gouwsluis gehouden collecte be draagt f. 116.09. Gevonden voorwerpen: Tasch met ge reedschappen, een bruine damesportemon- uaie met inhoud, een pakjo inhoudende on geveer 100 briefkaarten, een belasting- plaatje gemerkt H. een idem in étui, en een oud heeremrijwiel. Inlichtingen aan het politiebureau in de Julianastraat. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Sebastianus, Z. v. N. H. van Klink en A. Zaal. Cornells Ja cobus, Z. v. J. L. Zoet en G. J. de Hol lander. Margaretha, D. v. G. Meijer en P. Vis. OndertrouwdCarolus Bormaeus Gode- fridus van Kleef, jm. 24 j. en Adriana Agatha Josephina Vergeer jd. 20 j. Getrouwd: Cornells Johannes van der Meer 26 j. en Apolonia Maria Huigsloot jd. 25 j. Nicolaas Martimis Laarman jm. 27 j. en Jannetje Verweij 27 j. Dirk van der Maarl jm. 23 j. cn Maart je Los, jd. 25 j. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De gemeenterekening 1S27 en de gemeentebegrooting 1929 aangeboden. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De voorzitter doet o.m. mededeeling van de volgende ingekomen stukken: 1. Jaar verslag van den Keuringsdienst voor vee en vleesch over het jaar 1927. 2. Rekening over het jaar 1927 en begrooting voor het jaar 1929 van de Gezondheidscommissie zetelende te Alphe-n aan den Rijn. De Raad keurt deze rekening en begrooting goed. De burgemeester deelt mede dat het col- leg© van B. en W. de rekening over het dienstajaar 1927 nog kan aanbieden. De gewone dienst bevat aan inkomsten f. 65502,15 en aan uitgaven f. 58579.94batig slot alzoo f. 6922.21. Kapitaaldienstin komsten f. 1992.66, uitgaven f. 3922,28; na- deelig slot f. 1929.62. Het batig slot van den gewonen dienst valt ten slotte niet tegen, vooral wanneer wij de groote belastingverlaging die in 1927 plaats gehad heeft, in oogenschouw nemen. Tot leden van de commissie van onder zoek der rekening worden aangewezen de heeren H. Heenk, H. J. Visser en J. de Rijk. Deze heeren laten zich hun benoe ming welgevallen. De voorzitter zegt, dat ook de begrooting voor het dienstjaar 1929 reeds in het college van B. en W. behandeld is en aan den Raad aangeboden wordt. De begrooting sluit in ontvangsten en uitgaven met f. 62150.53. De kapitaaldienst bevat aan inkomsten f. 400 en aan uitgaven L 1529.62, alzoo een nadeelig slot van f. 1129.62. D© heeren W. Koot, P. Rietdijk en J. de Rijk, die benoemd worden tot leden van de Commissie tot onderzoek der begrooting ne men hun benoeming aan. Ten slotte wordt uit een voordracht ter benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd de heer J. W. de Ren, ambtenaar ter secretarie. Daarna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Reintje, D. v. R. Lecuwerink en van Willempje Nevmeyer. Arie Leen- dert, Z. v. A. Hoogerbrugge en Janet je v. d. Kooij. De burgemeester dezer gemeente is met verlof gegaan. Den 21en Augustus hoopt hij zijn ambtsbezigheden, weder te hervatten. OUD-ADE. Het traditioneele Oranjefeest te Oud- Ade zal dit jaar worden gehouden op 22 Augustus. Het Comité zal in den loop van de volgende week langs de huizen der in gezetenen gaan om gelden in te zamelen. Het Comité vertrouwt, dat een ieder naar vermogen zal bijdragen, opdat het feest te Oud-Ade, dat zich zoo kenmerkt door eensgezindheid en gezelligheid, in alle op zichten zal mogen slagen. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johana Theodora, D. v. H. Markman en K. van der Voorn. Gerar- dus, Z. v. G. Over de Vest en KL Hoo- gervorst. Johana Quirina, D. v. J. Vis ser en G. van Smorenburg. Overleden: Petrus Wilhelmus Vork 2 j. Op Vrijdag 3 Augustus aanstaande des voormiddags ten elf ure zal de Com- fcisaris der Koningin dezer Provincie, onze gemeente bezoeken* Degenen die Z.Ex. wenschen te spreken, moeten dit te voren ten Gemeentehuize kenbaar maken. Donderdag had te Aardam de eerste steenlegging plaats van de nieuwe Chr. Na tionale School aan den Kerkweg. De plechtigheid geschiedde in tegenwoordig heid van het gem.bestuur, schoolbestuur en andere autoriteiten. De eerste steenlegging had plaats door ds. G. van Heijningen, predikant te Aardam. WOUBRUGGE. Onder leiding van het hoofd der Chr. school, maakten de leerlingen dier school den tweejaarlijkschen tocht met de stoom boot „Volharding", naar Katwijk aan Zee. Er werd volop genoten. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria. d. van Piefer Broere en van Lijsje van den Berg. De heer J. E. Sprey Jbzn. alhier, ver wierf na gehouden examen aan de Middel- haar Technische School te Utrecht, het diploma voor burgerlijke bouwkunde. De heer Cr. J. Rodenburg alhier, leer ling der Handelsavondschool te Alphen a. d. Rijn, slaafde voor het examen Neder!. Han delscorrespondentie der Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen. HILLEGOM. Aanbesteding. Door B. en W. is aanbesteed de levering van 300.000 stuks waal-straatklinkers, in 2 perceelen elk van 150.000 stuks en in massa. Ingeschreven is door J. J. Pijpers, 300.000 stuks, f. 39.40 monster A, f. 35.45 monster B, f. 33.45 monster C.De Jong van Lekkerkerk, te Rotterdam, 150.0(X) stuks f.33; Van Zuilen, te Leeuwarden, 300.000 stuks, f.28; N. V. De Vlamoven- straatklinker, te Zeist, 300.000 stuks f. 32 monster B, f.29 monster N; H. C. van Meeuwen, te Haarlem, 150.000 st. f. 28.70; M. C. Seret Co., te Dordrecht, 300.000 stuks f. 36.65. Later wordt over de gunning beslist. Water-prijzen. De agenda voor de a.s. raadszitting is weer met een punt vermeerderd. De water leiding-commissie heeft ingevolge verzoek in een vorige zitting een nieuw tarief ont worpen in verband met de nieuwe schatting der huurwaarden. De commissie geeft de voorkeur aan een tariei naar de huurwaarde, maar heeft de 18 klassen teruggebracht tot 6. Het vaste recht voor deze zes klassen is per kwartaal f. l,f. 2, f. 3, f. 5, f. 8 en f. 12 met bijbetaling voor eiken verbruikten kub. meter van 25 cent. Verder is er nog een tarief voor perceeltn zonder huurwaarde, en een voor openbare en dergelijke gebouwen en voor de industrie. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Boomsma en H. C. van Teijlingen. H. J. J. van Verseveld en A. Faas. Bevallen: E. M. LommerseKruvdenberg, z. M. van Maris—Heemskerk, d. J. C. KlinkenbergLandwer Johan, d. M. v. d. Ploegvan Dnin, z. H. C. Zonneveld den Hollander, z. G. van Breenen Rietveld, z. Overleden: A. van Houten, 20 vr. J. Witteraan, 76 j., m. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Corneli9, z. van G. van Duijn en T. van der Boon. Arie. v. van H. van Rijn en P. Rovers. Jan Willem, z. van B. Anker en C. Hulscher. Marlinus, z. van M. Berkheij en Tr. van As. Arie. z. van M. Ouwehand cn D. van Hhce. Wil lem, z. vaD C. van Duijn en J. van der Bent. Nicolaas, z. van J. Zwanenburg en N Schuitemaker. Jannetje Jacoba, d. van C. Guijt en P. Hus. Overleden: Huig Ouwehand 69 j.. echtge noot van KI. Guijt. Maartje Elisabeth 67 j, weduwe van J. J. Planje. 4120 KATWIJK AAN DEN RIJN. Niet mej. H. Honner, doch mej. H. Houwer, alhier, is geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Het blijft voor den tuinders nog: steeds een tegenvaller. En de producten die in dezen tijd het meest gewicht in den schaal leggen, de vroege aardappelen, blijven goedkoop. Ook het beschot is maar middel matig. Met bospeen gaat het iets beter doch ook hiervan is het beschot kleiner dan ge woonlijk. De hoop is thans van velen gevestigd op de bloemkool waarvan de aanvoer de vol gende week van beteekenis gaat worden. Wat thans wordt aangevoerd brengt goede prijzen Het totaal omzetbedrag is verbe neden dat van vorig jaar. De Tandheelkundige praktijk van BLIJFT GEVESTIGD; Voorstraat 4 KATWIJK AAN ZEE, ondanks valsche geruchten v. vertrek 9966 KATWIJK AAN ZEE. Volgens jongste opgave aan het ge meentelijk arbeidsbureau was de stand der werkloosheid in deze gemeente als volgt: 2 losse arbeiders, 1 opperman, 1 stoker. 2 visschers, 1 bouwkundig teekenaar, te za- men 7 personen. Aan het bureau van politie zijn in lichtingen le verkrijgen omtrent een gevon den damespolshorloge, een wollen dames- vest en een heerenhorloge. DUINOORD 16 hoek STENGELINSTR. KATWIJK AAN ZEE - TELEF. 214 4167 LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Christiaan. z. van G. Dekker en Ch. J. Otte. Aalje, d. van J. A. W. Bos en H. v, Sittert. Gijsberla Maria, d. van W. Sloolbeek en G. G. Iïoogervorst. Mag- dalena Trijntje, d van Daudeij en D. M. Stolker. Geertruida Catharina Jacoba, d. van W. P. Kerkvliet en M. M. Anneart. Anna Geertruda Antonia, d. van H. L. Ver- heijen en G. Th. Verhei jen. Petrus Cor nells, z. van L. Kortckaas en A. C. Romijn. Willem, z. van W. J. v. Nalst en J. A. v. d. Hoogt. Gehuwd- M. v. d. Berg en J. P. Jonge- boer. J. P. v. Beek en M. S. Kraandorp. Overleden: Petrus Anthonie van Dijk 24 jaar. NOORDWIJK. Noordwijk in den loop der eeuwen. Bij A. Dorman's bockhandel en drukkerij alhier is dezer dagen verschenen „Noord- wijk in den loop der eeuwen" door onzen plaatsgenoot, den heer J. Kloos. Prof. dr. P. J. Blok. die een kort voor woord schroef, spreekt daarin van bet „levenswerk" van den heer Kloos. En dat moet het inderdaad zijn. de schrijver geeft blijk van tot de historie van het oude NorUigo een grondige studie te hebben gemaakt. Achtereenvolgens be handelt de schrijver Noordwijk in den Ger- maanschen lijd, tijdens het Karólingsche Huis in den grafelijken tijd ten tijde der republiek en tenslotte na de terugkomst der Oranje's, of zooals de schrijver het noemt: ,,in den tijd van 't herboren volks bestaan". Het geheel geeft een uitstekend beeld van den ontwikkelingsgang van Noordwijk in den loop der eemven. Aan de uitvoering is verder alle zorg besteed: hel werk is rijk geïllustreerd en keurig gebonden. Geen Noordwijker, die belang stelt in de oude en nieuwe geschiedenis van zijn dorp mag verzuilen zich dit fraaie en leerzame werk aan te schaffen Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. Plaalzer en J Kool. Ondertrouwd: Nicolaas Hendricus Her mans 21 j.. te Noordwijk en Maria Kozijn 22jte Lisse. Albertus Anlhonius Marie Bernison, wednr. van M. E. H. A. Puts 36 j., te Haarlem en Johanna Lucia Antonia van Kesteren 24 j., le Haarlem, onlangs te Noordwijk. Jacobus Wilhelmus Nieuwen- huizen 27 j. en Christina Marie Passchier 22 j Leonard Frederik Willem van Urk 22 j. en Adriana van Rooijen 21 j. Overleden: Levcnl. aangegeven kind van het mann. gesl. van P. v. d. Linden en E. M Smit. Wilhelmus van Schie 46 j., ge huwd met P J. Steenvoorden OEGSTGEEST. Auto-ongevallen. Alhier had nabij de Kanaalbrug een aan rijding plaats tusschen twee vrachtauto's, een van de firma v. d. L., uit Oegstgeest en de andere van de firma W. J. B. uit Den Haag Volgens den chauffeur der Haagsche auto was de oorzaak het springen van een band van zijn auto, waardoor hij tegen de Oegstgeestsche auto opreed, met het gevolg, dat zijn eigen auto vrij ernstig erd bescha digd. De auto moest per kraanwagen van de firma v. d. Ameele naar de garage worden gesleept. Eenigen tijd na het vorige ongeval had op dezelfde plaats wederom een aanrijding plaats, eveneens van vrij ernsligen aard. Tengevolge van verblindende lichten van een hem achter oprijdende auto werd de heer D. uit Den Haag verblind en reed tegen een boom aan. De auto kwam op zijn kop in de sloot terecht. Met druip natte kleeren en een hoofdwond die nog al bloedde werd de heer D. per auto van de firma v. d. Ameele naar Warmond vervoerd, waar hij moest wezen. Later is de zwaar beschadigde auto met den kraanwagen van deze firma uit de 9loot getakeld en naar haar werkplaats getrans porteerd. De Winkelweek. De winkelweek-commissie deelde ons mede dat voor de te houden etalage-tentoon stelling enz het thans leegstaande gebouw aan den Terweeweg door den heer Ju la voor dat doel is beschikbaar gesteld. De deelname aan deze tentoonstelling is buitengewoon groot. Tot heden is reeds plaats verzocht voor 35 stands, waardoor de beschikbare ruimte bijna bezet zal zijn. De aanmelding zal daardoor spoedig geslo ten moeten worden. Zelf9 pluimveehouders verzochten plaats, zoodat in dit gebouw wel variatie zal zijn. Voor den winkel etalagewedstrijd meldden zich reeds meer dan 20 deelnemers welk aantal verwacht wordt nog groeier te worden. De tentoonstelling „Oud Oegslgeest" blijkt ook levensvatbaarheid te hebben, ge zien de reeÖ9 vele toezeggingen. Enthousiast is men ook voor den autotocht voor ouden van dagen. Een onbekende stelde tot dit doel een be drag van f 60 disponibel. De commissie verzocht ons fp vermelden dat alleen reeds uit het gedeelte „Oude Dorp" een bedrag van plm. f.30 werd geschonken. Blijft het dus zoo voortgaan, dan zal deze winkelweekcommissie wel beloond worden voor het vele werk, en dit jaar zeker geen „afgezaagde" winkelweek gehouden worden. De loting voor de Nat. Militie is voor deze gemeente vastgesteld op Woensdag 8 Augustus in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Naar aanleiding van den gehouden propaganda zwemmiddag is thans opgericht een onderafdeeling van de zwemvereeniging „Poelmeer", welke zich in het bijzonder zal toeleggen op de beoefening van het polo- spel. Tot voorzitter is gekozen de heer A. .T. Warmenhoven en tot secretaris de heer Joh. Offringa. Uit het bestuur van de ver. „Poel meer" is hieraan toegevoegd de heer A. M. van Sermondt. Na een demonstratie in gekleed zwem men is hot diploma „geoefend zwemmer", uitgereikt aan den heer M. van Hilten van de militaire politie le Leiden. RIJNSBURG. De hevige hagelbui van Vrijdagmiddag heeft ernstige schade aangericht aan de bloemen en aan tallooze kassen. Vooral bij Wed. den H. en bij R. zijn veel ruiten ge broken. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Het nieuwe raadhuis Na eindelooze discussies tot den bonw besloten. Vrijdagavond vergaderde de raad ter be handeling van een tweetal punten. Na opening wordt in stemming gebracht de naam van de kade tusschen Zandsloot en Poslwijk. Hierover hadden in de vorige zitting de stemmen gestaakt. Thans wordt met 6 tegen 4 stemmen (de heer v. d. Geest is nog niet aanwezig) besloten tot Postwijk- kade. Het tweede punt der agenda luidt: bestek en'tcekening nieuw gemeentehuis. Op verzoek doet de voorz. mededeeling van een verweerschrift van de architecten tegen den uitspraak van den eereraad, in gesteld door den Bond van Architecten. De lieer Van Zonneveld begrijpt zeer goed, dat de herren zich verdedigen. De heer Tol heeft verklaard, dat hij zich in deze zaak met een wethouder heeft verstaan. Z. i. is de heer Bader te voorzichtig om een derge lijke toezegging te doen. We hebben 7 architecten uitgenoodigd plannen te ontwerpen. De heer Tol heeft medewerking gevraagd en toen het ontwerp klaar was, zijn handteckening gezet en ver der geen streep. Maar nu komt er nog wat bij. Het plan mocht kosten f. 80.000, zonder ceDlrale verwarming en meubileering. Zijn Meischke en Schmidt ook verbonden ge weest aan deze bepaling? Is het eigenlijk wel eerlijk, dat deze architecten op deze manier er ingekomen zijn? De voorzitter releveert de voorgeschiede nis nog eens. Er is niet bepaald gezegd, aan hel bedrag de hand te houden. Dat het be drag hooger is geworden, is zeer aanneme lijk. want er is gerekend op grondbewerking, verwarming, salaris architect en meer dingen. Wethouder Bader spijt het, dat de heer Tol zijn naam heeft genoemd. In een parti culier gesprek heeft de heer Tol hem ge vraagd of hij er iets tegen had, dat anderen hem hielpen daar hij het zeer druk had. De heer v. Zonneveld acht het een be zwaar, dat anderen wel aan een bedrag ge bonden waren. De voorzitter zegt, dat onze adviseur ver klaard heeft, dat dit plan het goedkoopste was. Alsnu komt hot bestek aan de orde. De heer Van Zonneveld wil eerst de kos ten weten, dan kunnen we daar over oor- deelen. De voorzitter deelt mede. dat de kosten zullen bedragen f. 135 120. Hij geeft een overzicht van wat van 1920 1927 aan buitengewone uilgaven is be sleed. zonder dat geleend behoefde te wor den cn dat is met de uitgaven voor het gas bedrijf f. 111.164. Als we nu een leening sluiten tegen 4 3/4 pCt. van f. 120.000 dan kost dat gedurende 50 jaar ruim f. 6000 en gedurende 75 jaar ruim f. 5000. Volgens B. en W. kan de ge meente deze last wel dragen. Misschien kan er nog wat bezuinigd worden, maar veel weelde is er niet aan. Wethouder Warnaar onderschrijft hetgeen de burgemeester gezegd heeft. Zelf staat hij op het standpunt, dat als er een raadhuis gebouwd moet worden, het goed gedaan moet worden. Daar de plannen rekening houden met een eventueele uitbreiding der gemeente, beveelt hij dit plan ten zeerste aan. Z. i. kunnen we ons de weelde veroor loven een nieuw raadhuis te bouwen. Wethouder Bader: We gaan een goede toekomst tegemoet. Binnenkort zullen u plannen bereiken omtrent „Ter Leede". daar zullen we zeker bewoners krijgen, die beter gesitueerd zijn. De prijs valt ook hem niet mee, maar toch adviseert hij tot aanneming. De heer Speelman heeft dc plannen zoo lang .mogelijk tegengehouden. De prijs valt ook hem niet mee. Hij rekent op f. 150.000. BiT een leening over 75 jaar zullen we ko men op f. 6000 per jaar. een bedrag, dat we ons gelukkig kunnen veroorloven Als we gaan bouwen moeten we het goed doen. en niet gaan versoberen Hij hoopt, dat dit plan met alg. stemmen zal worden aangenomen. De heer v. Zonneveld acht de last voor de gemeente te zwaar. We moeten hebben een lage belasting, want dan pas zullen de menschen zich hier vestigen Het bedrag is hem te hoog. De heer v. d. Geest acht het bedrag ook te hoog. Hij gelooft niet. dat we dat kunnen opbrengen. Hij wil liever f. 25.000 verbou wen. dan zijn we voorloopig geholpen. De heer Verkely: Er is steeds gezegd: als het met de bollen goed blijft gaan. En het gaat goed. De bloemisten zullen toch het meeste moeten betalen, dus ben ik voor het plan. Do heer Bisschops heeft ook geen be zwaar, zelfs al zou het iets minder goed in hel hoofdbedrijf gaan. De heer v. Breda memoreert, dat dit plan niet is, zooals de raad het wenschte. Wat de cijfers, door den voorzitter aan buitenge wone uitgaven genoemd, betreft, deze hou den niet op, doch steeds zullen we gelden moeten voteeren. Hij vraagt zich af of er geen mogelijkheid is. het plan te versoberen, zoodat de kosten f. 25 a f. 30.000 minder zullen bedragen. Den heer v. d. Voet is het cijfer verschrik kelijk tegengevallen en hij kan er zich op hel oogenblik niet mee vereenigen. De heer Sehrama is het eens met de hee ren, die het te hoog vinden. De heer Van Rijn is van het cijfer ge schrokken. Hij weet nog niet wat hij doen moet. Ook hij wil overleg met de architecten en trachten te bezuinigen. Nu alle heeren hun meening gezegd heb ben, deelt dc voorzitter mede. dat volgens de architecten de verhooging veroorzaakt wordt door de verschillende wijzigingen, door den raad gewenscht. De vloeren wor den uitgevoerd in gewapend beton. De fun deeringen moeten zeer breed opgezet wor den. Bij hel plan werd begroot zonder fun deering. De heer Speelman zegt, dal dc toekomst is voor den optimist. Toen „Rusthoff" ge kocht werd, was er ook een kleine meerder heid. Zelfs leden van Ged. Staten konden niet begrijpen, dat we dat aandurfden. En nu is ieder met „Rusthoff" tevreden. Laten we zien naar Rotterdam, waar in de oorlogs jaren een raadhuis gebouwd is, dat er zijn mag. De heer Speelman stelt nu voor vertrou wen te hebben in B. en W. en dat deze met de architecten zullen spreken, daarin bij gestaan door den heer v. Breda cn te be sluiten tot den bouw. Na een langdurige discussie wordt ten rflotte besloten, dat B. en W. en de heer Van Breda met de architecten overleg zul len plegen en tot den bouw over te gaan. Indien de heer Van Breda niet bevredigd wordt komt de zaak opnieuw in den raad. Tegen waren de heeren v. d. Geest en Van Zonneveld. Besloten wordt dat de leening zal worden aangegaan voor den tijd van 75 jaar. De voorzitter deelt mede. dat van do Ge zondheidscommissie de goedkeuring was in gekomen tot den bouw van „Nieuw Wespen nest". De gemeenterekening over 1927 is gereed en sluit met een batig saldo gewone uitgaven f. 26.943 en een nadeelig saldo buitenge wone uitgaven f. 30.000. Dit bedrag is nog niet geleend Tot commissieleden tot bet nazien dezer rekening worden benoemd de heeren Bis schops, v. d. Geest en Van Breda. De rondvraag leverde niets op, waarop de voorzitter mededeelde nog iets le hebben voor een zitting met gesloten deuren, zoo dat de vergadering te ruim halfelf gesloten werd. Het muziekcorps der N. Z. H. T. M. gaf gisteravond het aangekondigde concert. Dat dit door de ingezetenen gewaardeerd werd, bewees wel de groote belangstelling, ondanks de minder gunstige weersgesteldheid. Wij hopen het corps dezen zomer nogmaals in de tent te hooren. De hoogste klasse der School met deh. Bijhei maakte een uitstapje naar Rotterdam. Ondanks het minder gunstige weer werd er volop genoten en keerde men 's .avonds hoogst voldaan over al hetgeen men gezien had, huiswaarts. VOORHOUT. Waterleiding. De proefporingen in het duinterrein te Noordwi'korhoul zijn thans geëindigd. Gebleken is dat er voldoende drinkwater voorhanden is. terwijl het gehalte niets te wenschen overlaat. Binnenkort zal dan ook begonnen worden met het leggen der leidingsbuizen en het bouwen van een pompstation. Verwacht mag worden, dat tegen het einde van dit jaar alle werkzaamheden ge ëindigd zullen zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Clasina Anna, d. v. H. B. v. Tongeren en W. C. Ruygrok. Elisabeth Christina Helena, d. v. J. P. Damen en Ch. E. van Dijk. Johannes Thomas, z. v. L. v. d. Holst en W. v. Dam. Gevestigd: P. L. J. Prins, Prinsen weg 22, van Beverwijk. W. Ph. Zom, Leidsche vaart 2, van Rotterdam. A. G. Verhaar, Hoofdstraat 92, van Sassenheim. Vertrokken: G. Doe9, naar Den Haag. W. F. Drager, naar Amsterdam. A. C. van Beek, naar 's-Hertogenbosch. W. J. Nederkom. naar Haarlem. W. Korte- kaas en gezin, naar Noordwijkerhout. L. van Doorn en gezin, naar 's-Gravenhage. H. Borst, naar Haarlem. M<ri. L. Verdegaal alhier. leerlinge van de R.-K. Par. Mulo-school le Sassen heim. is geslaagd voor 'l M. U. L. O -diploma WARMOND. Wat de Zondag van de Kaagweek voor Warmond beteekent. blijkt uit onderstaande cijfers. Aan het station kwamen dien dag aan ruim 1000 reizigers, terwijl circa 1200 reizi gers per trein vertrokken. Het aantal bezoekers per auto en rijwiel mag zeker op eenige duizenden geschat worden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7