WAALS 1 Leeren-Clubfauteuils met pluche kussens f. 46.— Haarlemmerstraat 130-136. GEMENGD NIEUWS. Fietstochten RADIO-PROGRAMMA. KUNST EN LETTEREN. Denemarken beantwoordt aldaar, naar de Raad vernam, aan de wenechen zoowel van de winkeliers als van het publiek. Eenige arbeid op Zondag of in de late avonduren wordt dusdoende noch van den winkelier noch van zijn personeel gevergd, terwij! het publiek, dat wenscht te koopen, gebaat wordt. Bij aanmaak van automaten in groote hoeveelheid, wordt de kostprijs dermate, dat aanschaffing ook voor den kleinen winkelier in den regel geen bezwaren van beteekenia zal opleveren; vrijwel ieder winkelier, die zulks wenscht, zal zich bi) gevolg een automaat kunnen aanschaffen. Onbillijke concurrentie door den grootwin kelier ten nadeele van den kleinen man ontstaat bijgevolg niet, indien het verbod om in automaten te verkoopen vervalt. Blijft dit verbod behouden, dat doet zich ook de moeilijkheid voor, dat de automaat telkens buiten werking moet worden ge steld. Op te merken is voorts, dat terwijl op Zondag een chocoladewinkel vier uur geopend kan zijn, verkoop van chocolade in automaten ook gedurende die vier uren verboden is, wat toch niet de bedoeling zijn mag. Ontheffing voor tentoonstellingen, fancy- fairs e.d. (art. 9). De Raad betreurt, dat de bevoegdheid aan B. en W. verleend, om voor tentoonstellingen, fancy-fairs e.d. ontheffing te verleenen van de verbods bepalingen, niet beperkt is tot tentoonstel lingen e.d. met weldadig doel. Het komt den Raad niet billijk voor, dat zooals in de praktijk zal voorkomen op een tentoonstelling winkels maandenlang des avonds geopend zijn, terwijl soortgelijke winkels in de stad zullen moeten sluiten. Ten slotte vestigt de Raad er de aan dacht op, dat de Memorie van Toelichting tot art. 7 in het laatste lid spreekt van vijfde lid en lid i, terwijl het vierde en lid 3 bedoeld zijn. DE KONINGIN IN NOORWEGEN. Koningin en Prinses op de ski's. Het Noorsch Tel. Bureau seint uit Oslo, dat Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana waarschijnlijk Maandag uit Finse zullen vertrekken. Prinses Juliana geniet eiken dag van de ski-sport en de Koningin heeft tijdens haar verblijf te Finse het ski- loopen ook geleerd. De Koningin gaf 'uiting aan haar verruk king over het bergachtige landschap van Finse, BARON Mr. A. E. J. VAN VOORST TOT VOORST f Gisteravond is in den ouderdom van bijna zeventig jaren overleden de commis saris der Koningin in Noord-Brabant mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst. Geboren den 13den December 1858 te Elden, gem. Eist, promoveerde hij in 1834 te Leiden in de rechtswetenschappen en werd in 1886 candidaat-notaris. Daarna is hij burgemeester van IJuissen bij Arnhem geweest, lid van de Prov. Staten en ook van de Ged. Staten van Gelderland. Den Isten September 1894 werd hij geroepen tot de hooge functie, welke hij bij zijn over lijden nog bekleedde en welke dus bijna 34 jaren door hem is vervuld. Mr. VAN GIJN. „De Vrijheid" zegt, dat prof. mr. dr. A. v. Gijn, de leider der liberale Tweede Kamerfractie, geen nieuwe candidatuur zal aanvaarden. Hoogstens zal hjj te vinden zijn ter wille van de partij, voor een onzekere kansplaats. AFSLUITING WEGEN VOOR MOTORRIJTUIGEN. Op Dinsdag 7 Augustus in verband met den Olympischen wegwedstrijd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben besloten om ten behoeve van den te hou den Olympischen wegwedstrijd met rij wielen, voor alle motorrijtuigen gesloten te verklaren op Dinsdag 7 Augustus 1928 Van 9 uur v.m. tot 4 uur n.m. de navol gende wegen: 1. den weg langs de Haarlemmertrek vaart tusschen de grens van de provincie Noord-Holland en de Bartenbrug in de ge meente Hillegom; 2. den weg tusschen het Noordelijk einde van de bebouwde kom van Noord wijkerhout en den Ruigenhoek (Delfweg) in de gemeente Noordwijkerhout, 3. den weg tusschen het Noordelijk einde van de bebouwde kom van Noord- wijk en den Schuinschenweg in de ge meenten NoordwijkNoordwijkerhout; 4. den weg KatwijkNoordwijk tusschen den Kanaaldijk en den Rijnsburgerweg in de gemeenten KatwijkNoordwijk; 5. den weg Wassenaar-Katwijk tus schen den weg naar de Wassenaarsche slag en den Molenweg in de gemeenten Wassenaar en Katwijk. DE NATIONALE LANDSTORMDAG. Groote belangstelling. Naar wij vernemen, bestaat voor den op 27 Sept a.s. te Den Haag te houden Nat. Landstormdag een zeer groote belangstelling. Uit_alle afdeelinge® is bericht ingekomen Bat zjj deelnemers zullen zenden. 15 Juli was bij het Dag. Bestuur van Ben Bjjz. Vrijwilligen Landstorm bericht ingekomen, dat het aantal bezoekers, dat per trein komen zal, reeds totaal 16.170 bedraagt. Uit Zuid-Holland komen er alleen 2654. Van de verafgelegen provincies spant Friesland met 2118 deelnemers de kroon. UNIE VAN WATERSCHAPSBONDEN. De Unie van waterschapsbonden heeft een overeenkomst gesloten met ir. N. Bieze- veld en ir. G. O. Boom, beiden te Bloemen- daal, die als directeuren van het technisch bureau der Unie van waterschapsbonden alle bij de provinciale bonden aangesloten waterschappen zullen adviseeren omtrent werkzaamheden. Beide ingenieurs hebben zich tegenover de Unie verbonden, in gee- nerlei betrekking te treden met leveran ciers of aannemers, die zich belasten met Qeveringen of aannemingen ten behoeve van ■waterschappen. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend: 1. dat met ingang van 1 Augustus 1928 telegrafische postwissels naar Nederlandsch- Indië, zoowel bij verzending per draad als langs den rechtslreekschen radioweg, in de Nederland9ehe faal behooren te worden ge steld; II. dat voortaan over den rechtstreekschen radioweg NederlandNederlandsch-Indië niet alleen verzonden kunnen worden pers- telegrammen tegen verlaagd tarief naar Nederlandsch-Indië, maar ook naar eenige voorbij Nederlandsch-Indië gelegen bestem mingen, tegen dezelfde prijzen per woord als die, welke over de reed9 bestaande we gen van toepassing zijn, n.l. China f. 0.63, Japan 0.50, Fransch Indo China 0.7t, Siam 0.78, Malakka (Singapore) 0,30, Phiiippij- nen (Manilla) 0.63, Australische Slatenbond 0.58, Nieuw-Zeeland 0.58. 2. De bedoelde perstelegrammen moeten alsdan voorzien worden van de koslelooze dienstaanwijzing „Hollandradio", terwijl perslelegrammen voor genoemde bestem mingen mede over de rechtslreeksche radio verbinding met Nederlandsch-Indië worden verzonden. RECLAME. INBRAAK TE DEN HAAG. In een fabriek van radiotoestellen. Gisternacht is ingebroken in de radio- fabriek Selecta, Haagweg 791. De inbrekers zijn binnengekomen door een dakvenster aan den vookant van het gebouw. Zij namen 37 radiolampen uit verschil lende toestellen mee, tot een gezamenlijke waarde van ongever 250 gulden. Aan den voorkant zijn de inbrekers door een deur te verbreken verdwenen. Een onderzoek met politiehonden heeft niets opgeleverd. HET ONWEER. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft bo ven het Westland een zware onweersbui gewoed, vergezeld van hagelslag. Veel plat- glas is vernield. Op den tuin van gebrs. Staalduinen te 's-Gravenzande werden on geveer ICO ruiten door het vallende ijs ver nield. Enkele hagelkorrels waren 6 bij 7 c.M. groot. Gisteravond omstreeks halfzes heexsdhte boven Baara een kort doch hevig nood weer. De lucht was dreigend zwart en een hevige wervelwind joeg het stof tot hoog boven de huizen uit. Verscheidene zware boomen werden ontworteld, vooral op den weg BaarnHilversum, die daardoor voor het verkeer onbruikbaar werd. Een van deze boomen kwam op bet voorwiel van een fietsrijder terecht; de fiete werd ver nield, doch de berijder kwam er met den schrik af. Ook enkele telefoonpalen moes ten het ontgelden. Het noodweer duurde ten hoogste 10 minuten. Hoewel het een zeer dreigende onweerslucht was, had het onweer niets of zeer weinig te beteekeneu. •Bij een kort doch hevig onweer is te Eist in de Betuwe de bliksem gistermiddag in geslagen in een hofstede, eigendom en be woond door de weduwe v. R. Door de droogte waren de brandspuiten verhinderd dienst te doen. De heele behuizing met in boedel verbrandde, doch was verzekerd. SPRING NIET OP EEN RIJDENDE TRAM. De heer R. E. uit Praag, die tijdelijk gelogeerd is te Zandvoort, wilde op een in beweging zijnde tram springen op den hoek van Spui en Hofweg te Den Haag. Hij kwam te vallen en geraakte bekneld tusschen den trottoirband en de treeplank der tram. Met zware inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. VEERPONTJE TE BEVERWIJK GEKANTELD. Dertien jongens te water Een van hen verdronken. Gistermiddag is te ongeveer vier uur nabij de Zweminrichting te Beverwijk een ernstig ongeval gebeurd, dat een een elfjarigen knaap het leven kostte. Doordat een motor boot tegen den gespannen staaldraad op voer in het vaarwater van het zijkanaal A is het pontje, dat gebruikt wordt om bezoe kers van de zweminrichting over te zetten, gekanteld. Op het vaartuigje bevonden zich een 13-tal knapen, die de inrichting hadden bezocht en na afloop van de zwemlessen huiswaarts zouden keeren. Het pontje, dat nog maar juist den oever had verlaten, kap seisde en allen geraakten te water. De meesten wisten zichzelf te redden, anderen werden vlug op het droge geholpen. De bad meester kreeg door herhaaldelijk duiken een reeds bewusteloozen drenkeling op het droge. Terwijl hij bezig was deze te behan delen, vernam hij van de ontstelde knapen dat nog een jongen vermist werd. Hij wist bij den eenen knaap de levensgeesten weder op te wekken waarna alle pogingen in het werk werden gesteld om den vermiste te vinden. Dit gelukte echter eerst na een uur aan de politie met behulp van een dreg. Pogingen, om door middel van een zuurstof apparaat de levensgeesten weder op te wek ken faalden. Het lijk van den jongen, die de eenige zoon van den heer B. te Velzen-Drie- huis is, werd naar het ouderlijk huis over gebracht. De andere jongen werd naar het Roode Kruis-ziekenhuis vervoerd en moest daar worden opgenomen. Hij maakt het naar omstandigheden redelijk wel en men hoopt hem in het leven te kunnen houden* Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat het reddingsmateriaal van de zwem inrichting veel te wenschen overlaat. Zoo was erbv. geen dreg en geen zuurstofappa raat, terwijl het pontje in het geheel niet geschikt is om een zoo groot aantal perso nen te vervoeren. De schipper van de mo torboot had aan het ongeval geen schuld. EEN ZONDERLING VERHAAL. Een Amerikaan door twee vronwen beroofd? Aan het bureau Singel te Amsterdam is een Amerikaansch zakenman komen bin nenstappen, die een zeer zonderling ver haal deed. Hij verklaarde namelijk, dat hij Woensdagavond in het theater Tuschinsky had doorgebracht en zich te ongeveer kwart voor twaalf op het Rembrandtplein had be vonden. Dronken was hij niet, wel had hij in den loop van den avond eenige sterken drank tot zich genomen. Op den hoek van het plein werd hij aangesproken door een donker uitziende vrouw. Deze gaf hem met een hard voorwerp een stoot in de zijde en sprak in het Engelsch: Stap in die taxi. Ter zijde kijkende bemerkte te Amerikaan, dat het voorwerp, dat de vrouw tegen zijn zijde hield, een automatische revolver was. Aan den anderen kant bevond zich ook een vrouw, die eveneens een revolver tegen zijn lichaam drukte. De vreemdeling, die, zooals hij zeide, in Amerika wel afgeleerd had met vuurwapens te spotten, voldeed aan het be vel en stapte in de taxi. Onder het rijden bedreigden de vrouwen hem voortdurend met de vuurwapenen, ter wijl een hunner uit zijn achterzak een zwarte portefeuille haalde, waarin zich bil jetten van 5 en 10 Engelsche ponden be vonden. Het gezamenlijke bedrag beloopt ongeveer in Nederlandsche munt omgezet f. 840. Met ruwe hand trok een der vrouwen de bankbiljetten er uit. Hij toonde de politie een zwarte porte feuille, die aan de binnenzijde inderdaad een scheur vertoonde. Nadat deze berooving had plaats gehad, lieten de vrouwen den wagen stoppen en gaven den Amerikaan gelegenheid om uil te stappen. Welke wagen het geweest was, kan de vreemdeling zich niet herinneren, hij wist zelfs niet meer of de auto open of dicht was geweest. Het punt waar hij was uitgestapt heeft hij niet verkend. Slechls kon hij ver klaren, dat een der vrouwen gekleed was in een donker costuum met witte kousen en een nauwsluitend hoedje droeg. Zij sprak Engelsch, doch was vermoedelijk van een andere nationaliteit. Het kwam den aan gever voor, dat een harer een Poolsche was. Later heeft hij kunnen nagaan dat een gedeelte der verdwenen bankbiljetten er tien waren van 5 pond. De nummers liggen tusschen E36401 en E36412. Twee had hij er te voren reeds uitgegeven. Nadat hij was uitgestapt en alleen op straat stond, heeft hij een taxi aangeroepen en heeft zich daarmede naar zijn hotel laten rijden. Uit de verklaringen blijkt, dat de plaats, waar de vrouwen den man hebben genoopt in de auto te stappen, precies gelegen is on der de lantaarn van het posthuis der politie, hoek Rembrandtplein en Halvemaansteeg. Een stadgenoot die den Amerikaan, die hier voor zaken was, goed kende, zeide voor diens betrouwbaarheid te kunnen instaan. In verband met deze Wild-West-gebeur te- nis, verzoekt de commissaris van het bureau Singel den chauffeur, die het drietal gereden zou hebben, zich persoonlijk aan het bureau te willen vervoegen. Ook voor anderen, die iets hebben waargenomen van het in- of uitstappen, geldt dit dringend verzoek. VERDRONKEN. Gisteravond te circa negen uur heeft op de'n Rijn nabij Arnhem een droevig ongeval plaats gehad. Eenige jongelui waren met een roeiboot den Rijn afgevaren teneinde even buiten de stad te gaan zwemmen. Toen de jongens in het water waren, schoot een van hen, de 21-jarigei Saat uit de Singelstraat, naar beneden en verdronk. Pogingen om hem le redden mochten niet baten. BRAND. Gistermiddag is te Enschede door onbe kende oorzaak brand ontstaan in het lom penpakhuis van de firma Vromen, aan de Beltstraat. Het achterste gedeelte is uitge brand; het voorste gedeelte kre'eg nog at waterschade. De schade, die' niet aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Gisteravond omstreeks 7 uur is te Rot terdam brand ontstaan in een ouden molen achter het kerkhof Crooswijk. De molen is de laatste van de acht molens, die staan aan de reserveboezem. De molen is reeds jaren niet meer in gebruik. Vermoedelijk is de oorzaak aan baldadigheid te wijten. De handspuiten konden de uitslaande vlam men in den kop niet bereiken», waarna een stoomspuit het pleit spoedig besliste. De molen is van binnen uitgebrand. Op het J. W. Brouwerplein te Amster dam is door het doorbranden van een kabel een motorwagen van lijn 15 in brand ge raakt. De passagiers konden bijtijds den wagen verlaten. De brand is door de brand weer met één straal op de waterleiding ge- bluscht. De wagen is op een dood spoor geloopen. ERNSTIGE VAL. Te Asten is, naar de ,,'s-Hert Crh" meldt, de reeds op jaren zqnde landbouwersvrouw W. S., welke bjj haar broeders woont, van de hooischelf gevallen, waardoor zij den rug wervel heeft gebroken. Na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten is zij in hoogst gevaarleken toestand naar het Gasthuis te Helmond gebracht. ONDER EEN STAPEL STEENEN TERECHT GEKOMEN. In de steenfabriek te Etten is een ernstig ongeluk gebeurd. De arbeider Z. was aan het werk onder een klamp steen, welke tot drogen was opgestapeld. Plotseling stortte de stapel ineen en werd Z. onder de neer ploffende steenen bedolven. Onmiddellijk was geneeskundige hulp aanwezig en na veerbonden te zijn werd Z. op last van den geneesheer terstona naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van het slachtoffer is thans redelijk. DE MIJNRAMP. Gistermiddag te half drie is het laatste lijk dat nog in de mijn Hendrik bedolven lag, gevonden. Het was dat van Kampers uit Rumpen. Het zal Maandag begraven worden. Het stoffelijk overschot van Sco- vronski en Lentinck wordt heden ter aarde besteld. Hoofdredacteur; „Wij hebben iemand noodig voor de rubriek „Weet u ook," iemand, die alle vragen, die binnenkomen, kan beantwoorden. Sollicitant: „U kunt het werk gerust aan mij toevertrouwen, ik ben vader van veer tien kinderen". RECLAME. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL 4144 VOOR ZONDAG 29 JULI. Hilversum (1060 M.) 10.30 VPRO, dienst in de Vrije Gemeente te A'dam. Spr. Dr. C. E Hooykaas, R'dam: Gods voorzienigheid en het Leed. 1.00—2.30; Lunchmuziek door het Trio Verhey. 3.00: Kurhauscon- cert o. 1. van Ignaz Neumark, Alfred Indig, viool. In de pauze pianospel door den heer F. Pfeiffer. 6.00—7.45: Vooravondconcert door het Omroepconcert o. L van Nico Treep, Jan Keessen, viool. 8.00; Persber. en sportuitslagen. 8.15: Kurhausconcert door het Residentie-orkest o. 1. van pror. G. Schneevoigt, Ras Robertson en Ethel Bart- lett, solisten (twee piano's). In de pauze een vocaal concert door Lotti MuskensSleurs, sopraan. Huizen (340.9 M., na 6 uur 1950 M.) 8.30- 9.30 KRO. Morgenwijding, Hr. Ostendorf, lid van het Gilde van de Klare Waarheid: Het nieuwe Jeruzalem. Muziek en zang. 9.55: NCRV. dienst i. d. Ev. Luth. Kerk te Rotter dam. Voorganger: ds. C. C. G. Visser. 1. Or gel. 2. Votum. 3 Gez. 189: 1, 2 en 3. 4. Schriftlezing: Ps. 95. 5. Zingen koor: Gez. 9 1 en 7. 6. Gebed. 7. Zingen Koor: Eere zij God in den Hooge, Bortniansky. 8. Ge meentezang Gez. 257: 2 en 3. 9. Preek over Hebr. 4 9. 10. Orgel, Vision, Rheinberger. 11. Gem. zingen: Gez. 275 2 en 3. 12. Ge bed. 13. Zingen Koor: Gez. 254. 14. Gem.- zang Gez. 180 5. 15. Zegenbede. 12.30- 1.30: KRO. Lunchmuziek door het trio „Winkels". 1.30—1.45: KRO. Pastoor J. v. Schaik: Schaepman's Studenten. Indruk ken uit den Rijnsburgschon tijd. 2.30 4.30; KRO. Concert uit „Artis", door het Aalsmeer's Fanfarecorps, o. 1. v. P. F. van Overbeeke. 4.305.00: KRO. Ziekenhalf- uurtje door A. Scheermakers, leeraar a. h. Seminarie „Ypelaar", Ginneken. 5.50: NCRV. Dienst i. d. Geref. Kerk te Neder- horst Den Berg. Voorganger: ds. J. Schel haas Jzn. 1. Orgel. 2. Zingen Ps. 116 1. 3. Votum en zegen. 4. Geloofsbelijdenis. 5. Zingen: Avondzang 7. 6. Lezen Ps. 23. 7a. Zingen Ps. 38: 1. 8. Gebed. 9, Zingen Ps. 77 6 en 7. 10. Lezen v. d. tekst: Ex. 15 vers 2227. 11. le ged. preek. 12. Zingen: Ps. 32 3. 13. 2e ged. preek. 14. Dankgebed. 15. Zingen Ps. 97": 7. 16. Zegen. 17. Orgel. 7.458.15: KRO. Spr. P. Heilker: Boringen in de toekomst der Radio. 8.15: KRÓ. Concert en variété. Het KRO-orkest o. 1. van M. v. d. Ende, duo Mr. Carter en Miss Cor- rina. 10.Persber. 10.45: KRO. Epi loog door het klein koor o. 1. van J. H. Pickkers. Daventry (1600 M.) 3.50 Concert, D. Ben nett, sopr., R. Henderson, bar., Gershom Partington kwintet. 5.20: Piano concert door Harriet Cohen. 5.55: Bijbel- sche liederen. 6.05 Kerkcantate van Bach. 8.20: Studio-kerkdien9t. 9.05: Liefda- digheidsomroep. 9.10: Nieuwsber. 9.25 Concert. Orkest, D. Helmrich, alt. 10.50: Epiloog. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12.20; Re- ligieuse causerie en muziek. Het zangkoor van St. Gervais. 1.052.10: Orkestcon cert. 4.50: Dansmuziek. 8.5011.20: Orkestconcert. Langenbeig (469 M.) 9.5010.50: Kath. Morgenwijding. 1.202.30: Orkestcon cert. 4.50—6.00: Volksliederen. Zangver. „Horde", O. Schwind, liedjes b. d. luit. 8.30; Concert Werken van Haydn, Orkest, F. Nauber, hoorn. Daarna tot 12.20: Dans muziek. KSnigswusterhausen (Zeesen) 1250 M. 6.508.20: Vroegconcert. 9.25: Morgen wijding. 11.50: Concert door de Kosleck- sche Blazersbond. Tusschen 4.45 en 7.20: Wedstrijden om het Duitsche voetbalkam pioenschap. Daarna concert. 8.30: Uit zending uit Langenberg. (Zie Langenberg). 10.5012.50; Dansmuziek. Hamburg (395 M.) 6.508.20: Morgen- concert 12.20: Orkestconcert. 4.20: Het Norag-jazzorkest. 6.50: Orkestcon cert 8.10: „Schwarzwaldmadel", ope rette in 3 acten van Jesse. Daarna orkest- concert tot 11.20. Brussel (509 M.) 5.206.20: Dansmuziek. 6.50; Orkestconcert 8.35- Kamermuziek. 9.2010.50: Symphonieconcert in de Kursaal Ostende. VOOR MAANDAG 30 JULI. Hilversum, 1060 M. 12.302.00: Lunchmuziek door het Trio Groeneveld 5.457.30: Concert door het Omroep-orkest o. Lv. Nico Treep. L. H. Meerloo. cello i 7.307.45: Causerie door den heer Mr. K. Bijlsma: Het 75-jarig bestaan der Franeker kaatspartii 8.00—8.15: Vocaal concert door Hélène Cals 8.15: Kurhausconcert door het Residc-ntie-orkest o. 1. v. Ignaz Neu mark. Wagnerconcert. Caroline Casténdijk, zang. Sam Swaap, viool. In de pauze vocaal concert door Hélène Cals. Lisederen van' Sim Gokkes 10.30: Persber. Huizen, 340.9 M. Na 6 uür 1950 M. (NCRV.-uitzendingen. behalve van 8 tot 8 30) 12.301.45: Orgelconcert door Maarten Gijzen, orgelist 4.005.00: Zie- kenuurtje o. l.v. A. P. de Jong 8.00 8.30: KRO. Opening van het 4de Nationaal Sobriëtas-congres te Nijmegen, door den voorz. J. G. Suring, lid v. d. 2de Kamer 8.80: Concert Mevr. A. Brouwer—de Regt, alt J. F. Grosjean. piano 9.45: Orgel concert door S. P. Visser. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Bal ladeconcert (bas en sopraan) 12.50: Dans muzie'k 1.202.20: Orgelconcert 4.20: Orkestconcert 5.20: Huishoudpraatje 5.35: Kinderuurtje 6.20: Concert 6.40: Berichten 6.50: Nieuwsber. 7.05: Con cert 7.20: Litter, critiek 7.35: Piano sonaten van Scarlatti 7.45: Duitscha voorlezing. Werken van Heine 8.05: Variété 9.20: Nieuwsber. 9.35: Cause rie 9.50: Nieuwsber. 9.55: Muziek van Poldowski. T. Maku9hina, sopraan PoL dowski, piano 10.20: Engelsch programma Omroep-koor en -orkest 11.20—12.20: Dansmuziek. Parijs ..Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10: Orkestconcert 4.055.05: Orkest- concert 8.5011.20: „Zaza", zangspel van G. Colin. Muziek van Mozjoukine. Or kest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 1.252.50: Orkest concert 6.207.15: Orkestconcert 8.35: Uit opera's en operelte's. Klein-orkefet en J. Schömmer, tenor. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen) 12.205.20: Lezingen 5.206.20: Or- kesfconcerfc 6.208.05: Lezingen 8.50r1 Lezing 9.20: A. Kraussnefck declameert uit Bismarck's brieven 9.50: R. Schmidt, pianoconcert. Hamburg. 395 M. 6.15: Populair con cert 8.20: Voorlezing door Dr. Palitzsch en W. E. Süskind. Daarna ..Rund um die Erde", liederen en vertellingen door Dr. Piindter. E Duis, liedjes bij de luit Brussel, 509 M 5.206.20: Dans muziek 6.50: Trioconcert 8.35: Gra mofoonmuziek 8 50: Orkestconcert 9.5010.35: Dansmuziek in het Casino van Spa. RECLAME. JO v. IJZER—VINCENT (sopraan) zingt op Columbia 4155 JERUZALEM, UITPAULUS, met orgel-beg. Buitengewoon geslaagd. L. v. GEELEN - Haarl.straat 55 - Tel. 593. HERDENKING JEAN LOUIS PISUISSE. In een der foyers van het Kurhaus te Scheveningen is gistermiddag plechtig ont huld een door Hans van Meegeren geschil-! derd portret van wijlen Jean Louis Pisuisse. Een aantal genoodigden was daarbij aan wezig, o.a. Eline Pisuisse, dochter van den kunstenaar, en eenige andere familieleden en kunstgenoolen en de leden van het te genwoordige gezelschap Pisui9se. Namens het comité voerde jhr. Jan Feith het woord. Het schilderstuk stelt Pisuisse voor staan de met de handen in de zakken en in hef costuum waarin hij gewoon was op te tre-i den. Mevr. Caroline van Dommelen, redactrice van „Mondain Den Haag", die het initia tief had genomen, legde de krans aan den voet van het schilderij. Hierop voerde nog de heer Adama Zijlstra het woord. De heer Feith bracht vervolgens hulde aan den heer Van Meegeren, wien hij een souvenir aanbood. Namens de kameraden sprak hierna nog de heer Paul Collin, die eveneens een krans aan den voet van het schilderij legde. ABONNEMENTSCONCERTEN „HET RESIDENTIE ORKEST". Door het Bestuur van het Residentie-orkest zijn vóór het seizoen 19281929 de volgende solisten geëngageerd: Alfred Cortot, José Ilurbi, Wladimir Horowitz en Myra Hess (piano), Noëla Cousin, Jacques Thibaud en Nathan Milstein (viool) en Ilona Durigo en Jacques Urlus (zang). Van deze solisten zullen eenige hun mede werking verleene'n op de abonnement9con-> certen te geven door „Het Residentie Orkest'* te Leiden. WEEKBLADEN. „De Vrijdagavond" bevat een bijdrage over Rashie's Pentateuch-commentaar, het groote werk van den Opperrabbijn in N.- Holland A. S. Onderwijzer. „De Groene Amsterdammer" bevat een bijdrage van Alie Smeding over Artisten- leed. Dr. Jan Romein schrijft over de In- dustrieele Vrede. In ,,De Haagsche Post" schrijft prof.- dr. H. T. Deeleman over het Kankercon gres te Londen. De juridische medewerker schrijft over Weensch VuiL „Het Leven" is met het jaarlijksch bad- nummer verschenen. „De Wereldpost" bevat o.a. fraaie foto's uit Tanger, Meran, Boedapest, Breslau en Marseille. Wegens Beursvacantie ontbreken heden de noteeringen der Amster- damsche Beurs. 22

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 6