FRUIT-SODA Dagel. Autodienst FIJNE SCHELPEN SPLENDICOL UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KATWIJK^ LISSE P. van der Gugten Joh.zn. Zeer geschikt voor Draineering en Tuinpaden. LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. ALPHEN. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is bij den ontvanger alhier ingekomen f. 13.98 wegens gewetensgeld. Op het zangconcours te Nijkerk be haalde De Lofstem van Aarlanderveen in de Tweede Afdeeling gemengde koren, een 2en prijs. Tot 2e predikant bij de Ned.-Herv. Kerk alhier is beroepen (toezegging) ds. BrouweT van de Meern. De bevolking onzer gemeente neemt nog steeds toe. Over het le halfjaar 1928 is onze gemeenle vermeerderd met 185 per sonen tegen 160 over hetzelfde tijdvak in 1927. Onze plaatsgenoot J. C. van der Putts slaagde voor het Staatsexamen a Donderdag a.s. des 's avonds 8 uur zal de Bondsring „Bodegraven en Omstreken" in de Gereformeerde kerk aan de Ruijterstraat een buitengewone ringvetgadering houden. Als inleider zal optreden de heor Kamper alhier over het onderwerp „Kerk en Jeugd" terwijl de slotrede zal worden gevoerd door ds. D. Nauta van Woubrugge. Voor het ,,Mercurius"-diploma Neder- landsche Handelscorrespondentie afgenomen vanwege de federatie van handels- en kan toorbedienden slaagden onze plaatsgenooten C. Verruijt, T. Varga. G. van Willigen, O. Wybenga en M. de Rijnsburger leerlingen ran de handelsavondschool (directeur C. H. Schaap Jzn.) alhier. Van de 7 candidaten eerden slechts 2 afgewezen. HAZERSWOUDE. Mej. M. J. Boomsma alhier slaagde ie Rotterdam voor het examen der acte nut tige handwerken. KOUDEKERK. De kinderen van de 4 hoogste klassen van de openbare school maakten met hun onderwijzer gisteren een uitstapje naar Rotterdam. De kinderen hebben dien dag volop genoten. O.a. werd de Dierentuin be zocht, het „Witte Huis" bezichtigd en op de Maas gevaren. Hoogst voldaan aanvaardde men des 's avonds weder de terugreis. LEIDERDORP. Van den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland is bij den Bur gemeester bericht ingekomen, dat zijn voor genomen bezoek aan de gemeente, tegen morgen, Donderdag, wegens ambtsbezighe den niet kan doorgaan. LEIMUIDEN De Raad dezer gemeenle vergadert hedenavond te 7 uur. Agenda: 1. Notulen. 2, Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeente- I begroeting dienstjaar 1929. 4. Aanbieding ge meen terekeming dienstjaar 1927. 5. Voor dracht ter benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De loting voor den dienstplicht lich ting 1929 zal voor deze gemeente gehouden worden in het gemeentehuis te Alkemade op 8 Augustus a.s. des v.m. te 11.-15 uur. NIEUWKOOP. Vrachtauto door een brug gezakt. Alhier had een ongeval plaats, dat won der boven wonder goed is afgeloopen. Een volbeladen vrachtauto van de firma v. d. W, zakte alhier door het brugdek heen. De materieelen schade aan de auto was aan zienlijk en ook de brug werd aanmerkelijk beschadigd. Een geheel nieuw rijvlak moet worden aangebracht. Aangezien het verkeer over dezen eenen weg moest geschieden, werd het zeer in het nauw gebracht. In het begin van September zal door het Christelijk Muziekgezelschap alhier per auto-bus N.A.L. een uitstapje worden ge maakt naar het Gooi en Omgeving. Op een door het Bestuur dier vereeniging gericht verzoek aan den commandant van het vliegterrein „Soesterberg" om op dicu dag het een en ander .in oogenschouw te mogen nemen aldaar, is het bericht inge komen, dat men hier geen gevolg aan kan geven. Dat dit bericht eenige teleurstelling bij de leden van het Muziekgezelschap heeft gewekt is te begrijpen. RIJNZATERWOUDE. Hedenmiddag omstreeks half twee werd -het zoontje van den landbouwer de Bruin door den motorrijder v. d. L. wonende le Heerjansdam aangereden. De jongen kwam ineens den weg over schieten zoodat den motorrijder geen schuld treft. Met een vrij ernstige hoofdwonde werd bet ventje in het café de Boer binnen ge dragen. Dokter Bouthoorn uit Leimuiden was spoedig ter plaatste en verleende de eerste geneeskundige hulp. Later werd het patientje door den huis dokter per auto naar de ouderlijke woning overgebracht De loting voor den dienstplicht, lichting 1929 zal voor deze gemeente gehouden wor den in het gemeentelijk Vereenigingslokaal ts Woubrugge op 6 Aug. a.s. des v.m. te 1115 uur. AALSMEER. Van gemeentewege worden thans op verschillende plaatsen, o.m. bij den water toren, aan den Uiterweg en in hel Oost- oinde banken geplaatst. Deze banken zullen ongetwijfeld in een behoefte voorzien cn oen welkom zitje verschaffen aan vermoei den. De banken worden in cement vast gezet, terwijl een pad van hetzelfde mate riaal wordt aangebracht, wat vanaf den weg naar de banken leidt. Donderdag en Vrijdag houdt de Bond Van Chr. Oranjeverenigingen te dezer Plaatse zijn jaarsamenkomst in het gebouw „Irene". Voor zoover tijd en weersomstan digheden het toelaten zullen de afgevaar digden eenige tuinbouwbedrijven bezoeken en een watertochtje met hen worden ge maakt. Het 3-jarig zoontje van v. d. P. ge raakte al spelende aan de Weteringstraat in de Bruggesloot Gelukkig werd het ongeluk opgemerkt en kon men het knaapje nog bij tijds op den kant brengen. Dezer dagen is het z.g.n. Molmpoeltje te Aalsraeer-Oost, strekkende vanaf den Oosteinderrijweg tot de Ringvaart, ter grootte van ruim 13 H.A., definitief aan de Vereen, tot behoud van Natuurmonumenten in eigendom door de gemeente overgedragen. Overtuigd van het groote nut dezer poei, bestaande uit rietland en water, in zijn oor- spronkelijken slaat le behouden, was de ge meenteraad. ondanks de groote behoefte aan cultuurland, zeer meegaand om den Poel aan genoemde vereen, over te dragen. De verkoopprijs van f. 7000 is zeer billijk te noemen. Enkele bepalingen wilde de raad echter in het verkoopcontract zien vastge legd, waarvan de voornaamste deze is, dat wanneer ooit tot verkoop wordt besloten, het bedrag, dat meer dan de f. 7000 wordt ont vangen, na aftrek van kosten, aan de ge meente moet worden terugbetaald. Door ter zake kundigen wordt het Molmpoeltje in botanisch opzicht van bij zonder groote waarde geacht; er moeten planten en bloemen voorkomen, welke ner gens ter wereld meer worden aangetroffen, terwijl tevens daar een goede kijk wordt ge geven op de vegetatie der laagveenvorming in verschillende stadia. Mogelijk ook, dat dit flinke complex riet land en water tevens zal kunnen worden in gericht als rescrvalionsgehicd voor diverse wal er vogelsoor ten, welke daar dan een rus tiger plaats zouden vinden, dan (hans in andere deelen der gemeente het geval is. HAARLEMMERMEER. Christelijke Boeren- en Tnindersbond. De nienwe Zuiderzeepolders. Gisteravond werd vanwege den Chr. Boeren- en Tuindersbond afd. Zd. N. Holl. in de Landbouw te Hoofddorp eerst een huishoudelijke vergadering en daarna een openbare bijeenkomst gehouden, waarin .de heer Chr. v. d. Heuvel .lid van de Tweede Kamer, wonende te Heemslede, een inte ressante en leerzame rede hield over hét onderwerp: „Voor wie is er plaats in de nieuwe Zuiderzeepolders". De zaal was slechts matig bezet. De heer A. Biesheuvel riep allen welkom toe. Spreker deed enkele mededeelmgen om trent de gemaakte excursie naar de Zuider zeewerken, waarvoor veel animo bestond en bracht een woord van dank aan den heer v. d. Heuvel, die zelf lid van het bestuur van den Zuiderzeeraad is en uit den aard der zaak met de bijzonderheden van het Zuiderzeevraagstuk op de hoogte is, voor zijne welwillendheid om daarover eens een lezing te houden. De heei v. d. Heuvel begon met de op merking te maken teneinde misverstand te voorkomen dat het niet in zijn bedoe ling lag om een volledig verslag te geveii van den veelomvattenden arbeid der Staats commissie, omdat-'hij meende, dat het niet gepast zou zijn om over sommige ingewik kelde nog niet geheel opgeloste vraagstuk ken reeds op vaste meeningen gegronde mededeelingen te doen en hij daarover dan ook natuurlijk niet anders dan zeer be knopt kon spreken. De voornaamste punten, waarbij de inlei der zich bepaalde, handelden over het aan tal menschen, dat vermoedelijk in het nieuwe gebied zal kunnen worden geplaatst; de vormen, welke voor de gronduilgïfle het meest aanbevelenswaardig zijn te achten; hoe de gronden verkaveld zullen worden; welke soort van menschen in aanmerking zullen komen om zich in de nieuwe polders tc vestigen enz Spreker stelde op den voorgrond, dat de door hem aangehaalde verschillende punten niet op zekerheid berusten en hij zich daar bij dan ook alleen maar kon voorstellen dat het waarschijnlijk zoo zou gaan. Haarlem mermeer als voorbeeld stellende, meende hij, dat het aantal inwoners, dat zich aan vankelijk in het nieuwe gebied zal vestigen, veel kleiner zal zijn dan wellicht door velen gedacht wordt. Met betrekking tot de door spreker voor gestelde vormen voor de gronduilgifte, was hij van oordeel, dat één daarvan wel niet voor verwezenlijking vatbaar zou blijken le zijn en wel deze: „exploitatie door de over heid zelve", omdat er dan wellicht direct te veel rechtstreeks in staatsdienst zijnde personen bij betrokken zouden zijn. Het erf- pachtstelsel zou wel niet aan te bevelen zijn, omdat dit. althans bij de boerenbevol king weinig populair is en ook in Haarlem mermeer voor het landbouwgebruik weinig toepassing heeft gevonden. Verpachting of verkoop zou misschien het beste zijn. Voor de tuingronden achtte spreker verkoop beter dan verpachting. Het soort menschen dat in aanmerking komt om te gaan werken in het nieuwe ge bied, stelde spr. zich in hoofdzaak voor als een groote groep flinke, energieke, jonge landbouwers en tuinders, die inrichtingen van land- en tuinbouwonderwijs bezocht hebben en dan ook praktisch en theoretisch bekwaam zijn, zooals ook de groote Haar- lemmermeerpolder er aanspraak op kan ma ken dat deze z'n opkomst voor een groot ge deelte te danken heeft aan het goede land bouwonderwijs dat hier gegeven wordt De heer van den Heuvel deelde o.m. nog mede, dat er gerekend wordt dat over twee jaar de eerste proefpolder de Noord- Westerpolder gereed zal zijn. Deze zal een oppervlakte hebben van 20.000 hecta ren. dus ongeveer zoo groot als Haarlem mermeer Hij zou er de voorkeur aan geven, wanneer de nieuwe gronden noch verkocht, noch verpacht, enz. werden, alvorens ze geheel voor cultuur rijp zullen zijn en de toekomstige bewoners er direct geplaatst kunnen worden Vprder dat het heele nieuwe gebied één provincie werd onder één provinciaal be stuur. gelijk het ook wel in de bedoeling zal liggen om den eersten'proefpolder den N.W. polder als één gemeente bi? Noord- Holland te voeren. Over de kosten van de droogmaking van het nieuwe gebied kon spreker nog geen definitieve cijfers noemen. Hij dachl dat deze naar schatting ongeveer f.3000 per H.A. zullen bedragen en voegde er aan toe, dat, al was het ook dat de kosten niet geheel door de exploitatie zouden worden gedekt, de uitvoering van het groote werk toch alleszins gerechtvaardigd is te achten. Nadat sommige aanwezigen nog een paar vragen hadden gesteld en de heer v. d. Heuvel deze op duidelijke wijze had beant woord, sloot de heer Biesheuvel onder dank zegging de bijeenkomst, met vriendelijk verzoek aan den heer v. d. Heuvel om op het moeilijk Zuiderzeevraagstuk. dat nog van alle kanten bekeken zal moeten wor den. later nog eens terug le willen komen. Gisteren is in zijne woning aan den Nieuwer weg te Hoofddorp op-bijna 70-jari- gen leeftijd overleden de heer C. A. Spruijt. Hij was ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente, speciaal belast met het voltrekken van huwelijken. Tot leerares aan de vakschool voor meisjes U Nieuwvennep in Haarlemmer meer, is benoemd mej. J. David le Hilver sum. In den Haarlemmermeerpolder heeft de liooi-oogst nagenoeg zijn beslag gekre gen en is men over de resultaten, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betreft, over het algemeen zeer tevreden. Het hooi kon dank zij hel aanhoudende droge weder in uitstekende conditie worden binnen gehaald. Stct. 143 bevat de gewijzigde statuten van de afd Haarlemmermeer van dc N.-1I. Vereen Met Witte Kruis. HILLEGOM. Opening van de veiling. De veiling zal niet (heden) geopend worden, zooals door een dagblad onjuist is gemeld, maar twee dagen later, gelijk met de eerste veiling van bloembollen in het gebouw der vereeniging, aan een dwars straat van de Weeresleinslraat. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente is bijeen geroe pen tegen Dinsdag a.snamiddags 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling der notulen. 2. Ingekomen stukken. De begrooting voor 1928 is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. 3. Benoeming opzichter-leekenaar bij de gemeente-werken. In alfabetische volgorde worden aanbevolen: L. G. M. Koeken, tijde lijk opzichter-teekenaar te Hiilegom, en W. F. v. d. Rotte, architect te Bennebroek. 4. Benoeming voorman bij de gemeente werken. De alfabetische aanbeveling luidt: P. van Roode,. gemeente-werkman en K. Vijfschaft, gemeente f :rkman, beiden al hier. 5. Benoeming van 3 gemeente-arbeiders. De alfabetische aanbeveling luidt- II. J. Beelen, B. H. Broxlernjan, P. C. v. d. Kolk, L. Leenderlse, J. Leilen, W. P. Nederstigt, G. Noteboom, J. Th. Suijkerland, C. Ver hoeven, allen alhier. 6. Conversie geldleening Electriciteitsbe- drijf H. L. S. 7. Begrooting 1929 Gezondheidscommissie. 8. Benoeming lid schattingscommissie In komstenbelasting., vacature J. G. Vermeer. Deze heeft ontslag genomen. Voorgedragen wordt de heer D. van Egmond. 9. Hernieuwde wijziging van het uitbrei dingsplan 1917. De bedoeling is een der stralen op hel plan Treslong met een flauwe bocht le projccleeren. 10. Vaststelling van het uitbreidingsplan 1928. In de voorgaande zitting is dit besluit op verzoek verdaagd tot deze vergadering. Ten behoeve van 's Rijks schatkist is bij den ontvanger, alhier ingekomen f. 821.27 wegens geAvetensgeld. Dc prijs van do melk is alhier met een cent per liter verhoogd. Het departement Hillegom van 't Nut heeft een ledenvergadering gehouden voor een wijziging der Statuten van de Nuls spaarbank. Door deze wijziging wordt de gelegenheid geschapen om spaargelden te beleggen bij publiekrechtelijke lichamen, waartoe o.m. polderbesturen behooren. Deze wijziging is goedgekeurd. voor vervoer ven tulpen enz., naar de veilingen te Lisse, door 3976 LUXE- EN VRACHTAUTODIENST, Telef. No. 125 - Katwijk a. d. Rijn KATWIJK AAN DEN BIJN. R.-K. Vereenigingsgebouw. Na de inwijding en intronisatie van het Verenigingsgebouw op Zondag 29 Juli a.s., des morgens te 9.30 uur, zal op Maandag 30 Juli de officieele opening plaats hebben. Hiervoor zijn uitgenoodigd burgemeester en wethouders, de raadsleden, de besturen der verschillende verenigingen. KATWIJK AAN ZEE. Tegen halfacht 9troomd^ gisteravond een menschenmenigle strandwaarts. De nog steeds bij velen geliefde oud-Katwijksche leeraar ds Voorsleegh thans le Gouda staande, zou het openingswoord spreken. Menige handdruk werd gewisseld Alvorens ds. V. den katheder betrad speelde de muziek, thans onder leiding van haar directeur, den heer P. C. Langmuur een paar Christelijke liederen, waarna di. V opgaf te zingen van Ps. 105: 1 en 5. Spreker ging daarna voor in gebed. De kern van de gehouden rede bepaalde zich in hoofdzaak tut het woord van den Heiland: „Zoekt eerst het Koningrijk Gods en Zijne TE BEVEAGEX SCHELPMAALDERIJ ..NOORDZEE" Zuidstr. II. H. OUWEHAND, Tel. 183 KATWIJK AAN ZEE. 3977 gerechtigheid en alle andere dingen zullen u worden toegeworpen." Vervolgens werd gezongen Gez. 39: 1 en 3. Ds. Meijering sprak daarna de schare toe over het thema „De armoede van den rij ken wereldling en de rijkdom van de kin deren Gods. welke Zij in Christus bezitten." Na het zingen van Ps. 73: 14 en dank gebed door den laalslen 9preker, toog de groote schare huiswaarts. Gisteren was een Duilsche heer van Noordwijk te paard naar hier gekomen maar viel op het „Wantveld" van het paard. Hij had zich dusdanig bezeerd dat hij medi sche hulp noodig had. Dr. Eikelenboom con stateerde de ontwrichting van een enkel. Per auto ging hij daarna naar Huis ter Duin le Noordwijk terug. In „Casa Cara" vergaderde gisteravond het bestuur van de „Oranje-Vereeniging" met een groep leden, die zich als vrijwillige collectanten aanboden voor de op a.s. Don derdag te houden inzameling van giften voor de op 31 Aug. a.s. te houden Ko- ninginnefeesten. Als nu de burgers maar de beurzen openeft! KATWIJK. Gevonden voorwerpen, waarvan eiken werkdag inlichtingen verkregen kunnen worden aan het politiebureau; een knipmes, een postduif gemerkt 3 - 28 -a 5936, een badcostuum, een badhanddoek cn cén bank biljet van f. 10. NOORDWIJK. Door de politie alhier werd een 8-jarig jongetje zwervende aangetroffen. Het ventje dat uit Leiden afkomslig bleek, is door be middeling van de Leidsche Recherche afge haald. NOORDWIJK-BINNEN. Op de Bee'klaan werd een vrachtauto van den heer v. d. W. alhier door een auto aan gereden tengevolge van het niet geven van voorrang aan van rechts komend verkeer. De vrachtauto bekwam malcrieelo schade en werd door een kraanwagen weggesleept NOORDWIJK AAN ZEE. Onze plaatsgenoot de heer Th. Admi raal C. Hzn. slaagde te Leiden voor het eind examen boekhouden van „Kennis is Macht". VOORHOUT. De Bisschoppelijke Nijverheidsschool alhier het oude Hageveld. genoot de eer mgr. Aengenent den tijd. welke hij vóór zijn bisschopswijding in geestelijke afzon dering doorbracht, te mogen herbergen. Gistermorgen heeft een intieme huldi ging plaats gehad. Om 12 uur vertrok de nieuwe Bisschop naar Haarlem. VOORSCHOTEN. i collecte gehouden ten bate van de tuberculosebestrijding heeft in deze gemeente opgebracht f. 115.31. RECLAME. Het namaken van 1906 vindt overal plaats. Alleen met R.H.W. op het etiket, ontvangt U dB BCbtB. DE VEETENTOONSTELLING TE DEN HAAG. Wedstrijden der landelijke rijvereenigingen. Nadat de veetentoonstelling te Den Haag gistermiddag door minister Kan was geopend zijn de landelijke rijvereenigingen in actie gekomen. Aan de dre9suurproef namen 8 vereenigingen deel. De eerste prijs werd ge wonnen door de IJselruiters uit Brummen; 2c prijs Ons Genoegen, Gennep, en 3e prijs Mazepa, Barendreeht. Er had eveneens een dressuurproef plaats voor één ruiter van iedere deelnemende lan delijke rijvereeniging, waarbij de prijs kwam aan de vereeniging, waartoe de ruiter be hoort. De uitslag was: le prijs A. D. van Buu- ren te Meeuwen met Kebina (behoort tot 'tLand van Heusden en Altena); 2e prijs S. Metz te Rha gem. Steenderen, met Farolie (behoort tot de IJselruiters), 3e prijs J. de Jong met Janij (behoort tot Ons Genoegen); 4e prijs P. W. de Jongh de Leeuw met Ei- kora (behoort tot Dubbeldam en Omstre ken); 5e prijs A. Punt Lzn. te Klundert met Korona (behoort tot Sportlust te Klundert). Daarna werd een demonstratie gegeven met vier ouderwetsche Friesche chaisen, be spannen met twee paarden, gereden door dame en heer in oud-Friesch costuum, voor afgegaan door den Frieschen hengst Arend, eveneens bespannen voor èen ouderwetsche Friesche chais. Deze demonstratie, welke Donderdag zal worden herhaald, trok veel belangstelling en de deelnemers oogstten luiden bijval. Een zeer interessant schouwspel leverde verder de parade van landelijke rijvereeni gingen op. Deze parade 9tond onder leiding van jhr. H. Baerdl van Sminia. Alle lande lijke ruiters waren gekleed in de tenue hun ner vereeniging en elke vereeniging voerde haar standaard mee. In draf en in galop werd den ring rond gereden, de ruiters eerst twee aan hvee, ter wijl later vier ruiters naast elkaar galop peerden. Ten slotte werden de ruiters opgesteld vóór de tribune, waarna werd overgegaan tot de prijsuitreiking welke geschiedde door minister Kan, die daarbij in den ring verge zeld werd door minister Lambooy. Vervolgens had nog een keuring op type rijpaard onder het zadel plaats, welke keu ring open was voor merries uit de deelne mende landelijke rijvereenigingen en dc Af. C. merriën der fokklassen. Vraag: Wat is de oorzaak van het verschrompelen van bijgaand peertje aan den boom en hoc is een cn ander later te voorkomen? W. H. le L. Antwoord; Het ons toegezonden rruchtje is oogcnschijnlijk geheel gaaf. niet door een insect aangetast en. voorzoover wij kunnen beoordeelcn, evenmin door ziekte. De oorzaak van het verschrompelen is moei lijk vast le stellen. Is de boom flink gemest? Doe dat anders nu nog. Het komt de op brengst voor een volgend jaar ten goede. Vraag: Kunt u ook inlichtingen geven over mijn Dahlia's, welke in knop staan, maar veel te lijden hebben van luis? M. V. D. le K. a. Z. Antwoord: Maak een zeepsop door 2 ons groene zeep in 10 Liter water le men gen cn voeg hier aan toe 1 maatje brand spiritus. Roer een en ander goed en bespuit of besprenkel daarmee de door luis aange taste doelen. De luis zal dan verdwijnen. Doe het een paar dagen achter elkaar, liefst 's avonds. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan dc Re dactie onder motto „Tuinbouw". RECLAME. 3963 VOOR DONDERDAG 26 JULI. Hilversum (1060 M.) 12.30—2.00: Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 5.307.15: Concert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. Nelly Verlregt, zang 7.157.45: Causerie d. G. VV. v. Wetturn: De Opiumkweslie. 8.008.30; Lezing d. A. Zimmerman, over: De Krakalau. 8.30 10.46: Een avond van muziek en koor zang. Het dameskoor „Femina", o 1 van L Mulscher. Liedertafel „Zang en Vriend schap", o. I. van K. Bühne. Zaanlai.dsclie Kapel, o. I. v. P. Swager. Mandoline-orkest Sempre Avanti" o. 1. v. J. C. Koldijk. 10.00: Persberichten. Huizen. 310.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uit sluitend NCRV.-uitzendingen 12.301.45 Concert. Mej. D. v. Daalen, all. P. Halsema, piano 5.307.00: Concert. M. v. 't Woud, cello. J. Vogel, piano 8 00: Concert D. A. G. Draper. le viool. Manna Draper. 2de viool. Andries Draper. altviool. Agnes Lohui9 Draper, cello. Spr. Adr. v. Selms: Een. Zomer in Palestina. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Con-! cert (alt, tenor, piano) 1.202.20: Gra-« mofoonmuziek 3.20: Vesper van de WesU minster Abbey 4.05: Le'zing 4.20: Concert, orgelbespeling 4.50: Dansmuziek 5.35: Kinderuurtje 6.20: Landbouw- ber. 6.35: Landbouwber. 6.40: Muziek 6.50: Nieuwsber. 7.05: Muziek 7.20: Novellenbespreking 7.35: II. Heyner bariton 7.46: Lezing: Young England 8.05: Operaconcert. M. Licette. sopraan. P. Jones, tenor. Koor- en symphonie<-orkest 9.20: Nieuwsber. 9.35: Lezing: The way of the world 9.50: Nieuwsber. 9.55: Ghatlot's uurtje. Vroolijke muziek en zang 10.5512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.20fl Protest, causerie 12.502.10: 0rke9tcon-« eert 4.055.05: Orkestconcert 8.50—i 11.20: Concert. M. Monteil, mandoline. Mild, Risner, zang. Orkest. Langenberfl, 469 M. 1.252.50: Orkest- concerl 6.207.15: Orkestconcert 8.35: „Improvisationen im Juni", comedie ia 3 acten van Mohr 10.20: Kamermuziek, K. Ottersbach, piano. W. Strienz, bas. Daarna lot 12.20 Dansmuziek. Isegliokapel. Königswusterhausen, 1250 M. (Ze'esen) 12.05—5.20: Lezingen 5.20—6.20: Or- keslconcert 6.208.05:. Lezingen 8.05 1020: Lezingen 105012.50: Dans muziek. Hamburg, 395 M 4.35: Vocaal concert. Zang met pianobegel. 5 20: Orkestconcert 8.35; Orgelconcert 9.35- Concert. Wer ken van Ernst Licht. K. Dittmer. zang. H. Nordbruch. viola. F. Balnus, viola W Marx cello Daarna dansmuziek. Brussel. 509 M 5.20—6 20 Trio-con cert 6 507.50: Orkeslconcert 8 35: Gramofoonmuziek 8.50: Klassi- k concert in het Casino van Spa. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7