AGENDA. „Berson"-Zolen en Hakken f. 0.35. 35»2 „De Centrale", Haarl.str. 74. SPORT. BUITENLAND. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Zomersproeten Sprutol. Bij alle Drogisten Donderdag. Hoofddorp: Concours hippique. Voorm. 10 uur. Vrijdag. De avond-, nachj- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 Juli tot en met Zondag 22 Juli waargenomen door de apolheek van den heer 11. Boekwijt, Vischmarkt 8. leletoon 552. RECLAME. Leidsche Politie-Sport-Vereeniging. DEMONSTRATIES TER GELEGENHEID VAN HET EENJARIG BESTAAN. In den loop der laatste maanden heeft do Leidsche Politie Sportvereeniging een bij zondere activiteit aan den dag gelegd, en het verwonderde ons daarom dan ook niet dat zij er prijs op zou stellen bij de her denking van haar één-jarig bestaan op nieuw een proeve te geven van het werk dat thans door de Leidsche politiemannen op sportgebied kan worden geleverd. Het bestuur had beslag welen te leggen op het gymnastieklokaal aan de Pieters- kerkgrachl. en daar, op het domein van den .heer Metz, is gisteren een vrij groot aan- ,tal genoodigden en andere belangstellenden getuige geweest van gymnastiek-, boks- en schermdemonslraties. Behalve commissaris Meyer en hoofd inspecteur Balloort zagen wij er o.m. de afgevaardigden van tal van vereenigingen, alsmede een équipe van „A. E. W.", die tegen de L. P. S. V. zou trekken, en het Leidsche Politie Muziekgezelschap dat de zen avond met haar pittige muziek heeft opgeluisterd. Voorzitter Zwart heeft een enkel woord Ier inleiding geèproken en daarbij zijn bijzondere voldoening geuit over de aanwezigheid van den nieuwen com missaris, omdat hij daarin zag een bewijs van sympathie en medeleven in het werk der nog zoo jonge vereeniging, die zijn 6teun maar al te zeer van noode zal hebben. Van acht uur tot kwart over tien heb ben de sporldemonstralies ons vervolgens beziggehouden en op een waarlijk niet on aangename wijze. O, neen, het slaat geens zins op hoog peil wat do politiemannen hebben verloond, maar het was toch van dien aard dat het den ernstigen wil demon streerde om het peil der vereeniging om hoog te brengen en het was, als zoodanig het aanschouwen wel waard. Achtereen volgens zijn de turn-, de boks- en de schermafdeeling in actie geweest onder leiding van de heeren Ant. Metz, Timmer en Gijsberti Hodenpijl. Wij zagen in vlot tempo uitgevoerde vrije oefeningen, een les aan de brug en, over het algemeen, uit stekend hoogspringen; wij zagen boksde- monslralie3 en eenige onderlinge partijen, en ten9tolte een schermwedstrijd op sabel tusschen de L. P. S. V. en een équipe van „A. E. W.". waarbij een door den heer fialfoort uitgeloofde verguld zilveren me daille al9 inzet diende. A. E W. won met 11—5 gewonnen partijen, maar ook op dit gebied is hel werk der L. P. S. V. ons mee gevallen, temeer orndat zij hier stond tegen een viertal schermers, waarvan cr enkele niet zonder eenig succes optreden in de competitie van den Kon. Ned. Amateur- Schermbond. A. E. W. beloofde een troost prijs als herinnering! Na afloop heeft de he^r Zwart allen dank gebracht voor hun medewerking en belangstelling en de L. P. S. V. nog eens warm in aller aandacht aanbevolen! Gistermiddag heeft het politie-elftal ge voetbald tegen hel 6e Beg. Veld-Artillerie en het kan als een tegenhanger beschouwd ■worden van de gisleravond gemaakte pro paganda! Hel sportieve resultaat van een voetbalwedstrijd in een temperatuur als van de laatsle dagen moet noodwendig ne gatief zijn en wij kunnen dan ook geen plaatsruimte atslaan voor het ons toege zonden verslag De politie verloor met 5—1. OLYMPISCHE SPELEN. AANVRAGEN VOOR ABONNEMENTEN EN DAGKAARTEN. Het N.O.O. verzoekt ons er nogmaals op to wijzen, dat ter bevordering van een Bnel- le afdoening van aanvragen voor abonne menten en dagkaarten het dringend go- ■wenscht is om voor do verschillende spor ten een afzonderlijk vei papier te nemen. Tevons zij er aan herinnerd dat aan vla gen voor abonnementen en dagkaarten vóór den 20sten Juli bij het Comité 1928, afdee- ling plaatskaartcnHeerengracht 466, moe ten zijn binnengekomen. Op de aanvragen voor dagkaarten wordt na den 20sten Juli beschikt. WATERPOLO. LEIDSCHE ZWEMCLUB. Donderdag speelt L.Z.C. II voor de com petitie tegen IJ II om plm. 8uur. ALPHENSCHE ZWEMCLUB. Dinsdagavond is de Alphensche Zwt .1 1 ib met haar Ie en lie zevental naar Gouda gew eest, waar gespeeld werd tegen G.Z.C. Ill en IV. Het eerste zevental van A.Z.C. mocht een 6—3 overwinning boeken, terwjjl het tweede zich met een 10 nederlaag tevreden moest stellen. Pt wedstrijd A.Z.C. I is de eerste uit een onderlinge competitie tusschen A.Z.C. I, G.Z.C. III en Schoonhoven I. Hedenavond wordt in het Alphensche bad de tweede wedstrijd voor die competitie gespeeld tu» schen A.Z.C. I en Schoonhoven L SCHERMEN. DE OLYMPISCHE PLOEGEN. Wij lezen in „De Schermer": In de reeds vermelde samenstelling van de equipe floret heeren komt in zooverre verandering, dat de heer S. B. Zeldenrust wordt vervangen door den heer F Mosman, terwijl laatstgenoemde ook de plaats zal innemen van den heer Zeldenrust in de in- dividueele wedstrijden floret heeren. Als reserve voor de equipe degen komt de heer S. B. Zeldenrust te vervallen. Voorts worflt aan de individueele wed strijden degen deelgenomen door den heer P Meier in de plaats van den heer H. J. M. Wynoldy Danièls. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOURISTEN- VEREENIGING „SWIFT". Hedenavond zal de eerste 20 K.M. record- rit worden gereden waarbij de heer P. T. de Jong als tijdwaarnemer zal fungeeeren .Swift" heeft hiervoor disponibel gesteld, de beker geschonken door de H.R.C. „Hol- landia". De heer P. T. de Jong heeft daar bij nog een prijs geschonken die op een nader bekend te maken manier gewonnen kan worden. De samenkomst is 7 u. 15 m., start pre cies 7.30 u. aan de Haagsche Schouw TOERISME. VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN N. B. L. O. Vanuit Nijmegen zijn gisteren de vier- daagsche afstandmarschen begonnen. De deelnemers zijn verdeeld in drie groepen: de eerste loopt 55 K.M. per dag, de tweede 50 en de derde 40 K.M., waarbij verschil gemaakt is in de bepakking. Er zijn in totaal 1150 deelnemers, waaronder tal van bui tenlanders. De Duitschers zijn 44 man sterk, t.w. een kapitein, een luitenant en 41 sol daten van de Rijksweer; de Noren hebben ten getale van 22 man de reis naar Nijme gen gedaan, t.w. 1 luitenant en 21 soldaten; verder zijn er 40 Engelschen, allen leden van de Road Walking Association, die in vier groepen van 10 man loopen, allen in hetzelfde grijze flanellen uniform met het platte pelje, bij ons alleen op het cricket- reld te zien. Ten slotte is er nog één Franschman, een lid van de vereeniging Les Marcheurs francais. Het resultaat van den eersten dag is, dat er slechts 15 uitvallers waren. Deze uitval lers zijn uilsluitend Nederlandsche militai ren. Van de buitenlanders en van de bur gers is niemand uitgevallen. BILJARTEN. OM HET 3e KLASSE KAMPIOENSCHAP L. B. B. De uitslagen der gisteravond gespeelde wedstrijden luiden: pnt. br! h.s. gem. F. Burgerjon 125 30 18 3.47 M. de Bolster 76 35 7 2.17 C. Hendriks 125 47 9 2.65 Joh. Böuman 97 4G 10 2.10 A. J. Offenberg 125 37 15 3.37 L. Koning 76 36 11 2.11 F. Burgerjon 125 42 15 2.97 Joh. Bouman 102 41 14 2.48 MOONS—APPLEBEY. Te Antwerpen is een match gehouden tusschen Moons en den Amerikaan Appleby. Er zijn drie partijen, elk van 400 punten, gespeeld. De eindstand was: pnt. brt. h.s. gem. Appleby 1200 63 156 19.05 Moons 970 63 97 15.14 IJMUIDEN, 18 Juli 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.10—0.35; Griet per kist van 50 K.G. f.33—13.50; Tongen per K.G. f. 2.251.20; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 33; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 29; Zetschol per kist van 50 K.G. f; 27 19; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 211.90; Schar per kist van 50 K.G. f. 10 ■2.60; Roggen per 20 stuks f.22—10; Vleeten per stuk f. 3—0.90; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 171.70; Groolo Schelvisch p. kist van 60 K.G. f. 23 —17; Middel Schelvisch per kist van 60 K.G. f. 1612; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 9.50—7.30; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G. f. 51.60; Kabel jauw per kist van 125 K.G. f.6542; Gul len per kist van 50 K G. f. 153.90; Lengen per stuk f. 10.80; Heilbot per K.G. f. 0.85; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.102.10; Koolvisch per stuk f. 0.320.27; Makreel per kist van 50 K.G. f. 127. De besommingen van do 24 binnenge komen stoomtrawlers ijn: TJm 418 f.1770: IJm 385 f.1500: IJm 143 f.1741; Urn 101 f 1283- IJm 81 f. 1400; IJm 142 f. 1735: T.Tm 130 f. 1726: IJm 232 ff. 933; IJm 46 f. 1067; IJm 56 f 1463: IJm 71 f.734; IJm i f. 1150; IJm 54 f. 1350: IJm 94 f. 1617; IJm 151 1.977: TJm 154 f. 1500: IJm 93 f. 1250; I.Tm 01 (.1687; IJm 18 f.1450: IJm 27 f.1450; IJm 130 f.1885; IJm 432 f.1499: IJm 32 f. 1650; IJm 90 f. 1000. Prasirapport van Hr. Ms. „Vulcanus". 15 en 16 Juli. Tussen 58 gr. 23' en 58 cr. 40' Nbr. KW 49. 8 last; KW 147, 9 last; KW 153. 24 last; KW 159. 3 last; KW 162. 19 last. RECLAME. ver- dwïjnen spoedig door een pot 8572 DE ALGEMEEN E TOESTAND. BelgiS antwoordt Kellogg Het Tangeistatunt geteekend. Ook België heelt thans geantwoord op de anti-oorlogsvoorstellen van Kellogg. Het antwoord is een aanvaarding en geeft de Belgische sympathie te kennen voor het Amerikaansche initiatiel. Het antwoord stelt met voldoening vast, dat het ontwerp het pact van den Volkenbond en de verdragen van Locarno onaangetast laat. ft Gistermiddag is te Parijs op den Quai d'Orsay het Tanger-staluut door de ver tegenwoordigers van Frankrijk, Engeland, Italië en Spanje onderteekend- Hiermede zijn moeilijke onderhandelingen, welke jarenlang gednurd hebben, tot een goed einde gebracht. Het internationale bestuur van Tanger, als mede de souvereiniteit van den snltan, zijn tr. de nieuwe overeenkomst op gelijke wijze ab het geval was in het onde statuut, gehandhaafd. BELGIE. Betere inkomsten voor den staat. De minister van linanciën deelde mee, dat er voor het eerste halfjaar van 1928 een overschot is van 187 millioen, waardoor het mogelijk wordt van 1 Juli af de kortingen van 3 en 7 pet. op de traktementen der Staatsambtenaren na te laten. De minister raad besloot de belasting op rekeningen van hotels en restaurants van 10 op 5 pet. terug te brengén. FRANKRIJK. Amnestie aan de automonisten, Ricklin uitgezonderd. De regeering heelt den afgevaardigde Rossé, den geestelijke Fasshauer en den derden veroordeelde uit het proces te Col- mar, Schallz, kwijtschelding van straf ver leend met last tot invrijheidstelling. Naar Ilavas verder meldt kon de am nestie niet eveneens tot den afgevaardigde Ricklin uitgebreid worden, omdat deze van zijn veroordeeling te Colmar in hooger be roep is gegaan en geweigerd heeft deze aan vraag in te trekken. Waar in zijn geval dus nog geen vonnis in hoogslo instantie gewe zen was, kon ook geen amnestie verleend worden. ENGELAND. Het mijnwerkeiscongres. In zjjn openingsrede op hot mijnwerkers- congres te Llandudno in Wales heeft Her ben Smith, de voorzitter, allereerst mede gedeeld, dat het aantal aangesloten leden in het afgeloopen verecnigingsjaar van 784.000 tot 625.000 gedaald was. Van deze vermindering met 160.000 was ongeveer de hellt door werkloosheid getroffen, maar de ar.oero 80.000 hadden door slechte orga nisatie, laksheid en andere oorzaken de fede ratie verlaten. Hq spoorde de afdeelingen dus in de eerste plaats aan hun organisatie te herzien en de verloren leden terug te winnen. Dan deelde hjj nog mee, dat het bestuur teslcten heeft een motie in te dienen, waar in het beleid en de houding van den Alg. Raad van het Vakvereenigingscongres om vriendschappelijke besprekingen met den patioonsbond van Sir Alfred Mond in te leiden, goedgekeurd werd, daar ook voor de mijnwerkers van deze besprekingen gun stige resultaten verwacht mochten worden. De rede van Smith werd enkele malen door protestkreten onderbroken, maar de groote meerderheid der afgevaardigden juichte hem na afloop hartelijk toe. Renter meldt nog, dat de oommunistisohe gedelegeerden uit Lanarkshire op de con ferentie niet werden toegelaten. ZUID-SLA VIE. Hadsitsj' opdracht mislukt. Algemeen wordt le Belgrado de poging lot kabinetsformatie van generaal Hadsitsj ais mislukt beschouwd. Gisteren is Gjoe- ritsj, de gezant te Londen, die door eenige Kroatische bladen als aanstaand premier wordt gedoodverfd gearriveerd. Hadsitsj zou voor hem slechts den weg hebben geëffend. Do moeilijkheden voor Hadsitsj waren daar in gelegen, dat de Kroaten weigerden samen te werken met een ministerie dat steunt op do oude vier coalitie-partijen, gelijk Hadsitsj wilde. RUSLAND. De commnnistischee internatio nale bijeen. Het zesde algemeene congres van de Communistische Internationale is te Moskou geopend. 350 Gedelegeerden uit 35 landen zijn gearriveerd. Boekharin, Stalin, Clara Zetkin en 28 lei ders der communistische partijen zijn in het presidium gekozen. ZUID-AFRIKA. De scheuring in de arbeiderspartij. Generaal Hertzog deelt mede, dat hij een brief ontvangen heeft van het bestuur der arbeiderspartij, welke hem van de uitslui ting der ministers Crcswell en Boydell uit de Zuid-Afrikaansche arbeiderspartij kennis geeft. Hij is echter niet voornemens, zegt hij, andere stappen te doen dan de mededee- ling voor kennisgeving aan te nemen. MEXICO. Obregon vermoord, Terwijl te San Angel, 12 mijl ten Z. Mexico-Cily een feestmaalijd plaats had, waaraan ook de nieuw gekozen president Obregon aanzat, trad een jonge man van pl.m. 20 jaar binnen. Hij naderde Obregon, doende alsof hij hem eenige bladen wilde aanbieden. Dicht bij Obregon gekomen trok hij een revolver en 9choot deze vrijwel leeg op den nieuwen president Deze werd door vijf schoten getroffen en stierf bijna onmid dellijk. De dader, die Juan Escapularis heet, werd gearresteerd en is o.a. door president Calles, die zich onmiddellijk ter plaatse spoedde, verhoord. Alvaro Obregon was afkomstig uit den staat Sonora. Voor het eerst trad hij op den voorgrond in 1920 als tegenstander van den toenmaligen president Carranga. Toen deze tegen Obregon's wensch in, was vermoord, werd Obregon tot president gekozen. Zijn ambtstijd verliep, afgezien van eenige op standjes. zonder bijzondere gebeurlijkheden Hij werd in 1924 door Calles opgevolgd, dien hij nu opnieuw zou zijn opgevolgd ware hij niet vermoord. De redding der Italia-expeditie. De Russisch© vlieger Baboesjkin is giste ren opnieuw opgestegen om naar Amundsen te zoeken. BABOESJKIN. Hij heeft levensmiddelen voor vijf dagen medegenomen en hoopt de verblijfplaats van Amundsen te kunnen ontdekken. De Tschecho-Slowakijsche geleerde prof. Behounek heeft aan een correspondent van de „Izwestia" bijzonderheden meegedeeld over hot vergaan van do „Italia", waarbij hij ernstige beschuldigingen tegen generaal Nobilo uitte. Hij en prof. Malmgxeen wa ren er tegen, dat de „Italia" in den storm groote tochten naar de Noordpool zou on dernemen. Vooral prof. Malmgreen heeft zich er tegen verklaard en getracht Nobile van deze tochten terug te houden. Gene raal Nobile draagt daarom het grootste deel der verantwoordelijkheid voor de ramp. Prof. Behounek verklaarde verder do overtuiging te hebben gehad, slechts door een ijsbreker gered te kunnen worden, daar het voor een vliegtuig nagenoeg on mogelijk is den strijd tegen do weersge steldheid in dc IJszee vol te houden, 't Is koren op den molen der Zweden! Uit Stockholm wordt gemeld, dat de kos ten voor de Zweedsche expeditie tot red ding van Nobile en zijn manschappen tot nu toe ruim 150.000 kronen heeft gekost. In de Zweedsche bladen wordt de vra^g gesteld, of men zich niet tot de Italiaan- sche regeering moet wenden, om deze kos ten te doen vergoeden. Naar uit Moskou gemeld wordt hebben de gezagvoerders van de „Krassin" en de „Malygin" verklaard met in staat te zijn een rapport over te leggen in zake de red ding van de ,,Italia"-bemanning; dit kan eerst geschieden na terugkeer der expedi tie. Volgens een ander bericht uit Moskou zou de leider van de „Malygin"-expeditie, prof. Wiese medegedeeld hebben, dat hij het zoeken naar Amundsen heeft moeten opgeven als gevolg van de ongunstiger geworden weersgesteldheid. De ijsbreker zou ander weer afwachten om de nasponc- gen voort te zetten. Een vreemd gevolg is heb volgende: De beide directeur van de ultra-fascisti sche „lmpero" hebben den directeur van de Parijscbo „Matin" per aangeteekenden brief uitgedaagd tot een tweegevecht we gens de berichtgeving van dat blad over de expeditie-Nobilo. In den brief schrijven de uitdagers, dat men hier niet te doen zou hebben met een gewoon duel tusschen twee journalisten, maar met een tweege vecht, waaraan zes of twaalf Italianen en een even groot aantal Fransnhe journalis ten zou moeten deelnemen De brief staat vol vcrwenschingen aan het adres van den uitgedaagde en eindigt net de woorden: „Terwijl wij zweren, u ten oorveeg te zul len toedienen, zoodra het ons mogelijk is, tcekencn wij..." De directie van de Nederlandsche Spits bergen Compagnie heeft Van Dongen geluk- gewenscht met zijn behouden terugkeer op Spitsbergen en van hem, met zijn dankbe tuiging een korte beschrijving ontvangen van den kranigen tocht, die Sjef met kapi tein Sora gemaakt heeft naar het eiland Foyn. Dit rapport luidt als volgt: Den 18cn Juni vertrokken wij met één slede van de Noordkaap van Noord-Oost- land, 19 Juni moesten wij Vanning (den Deen, die de derde man van het troepje vormde), op kaap Platen wegens sneeuw blindheid achterlaten met een uitrusting voor 20 dagen, In deze twee dagen waren wij 230 K.M. vooruitgekomen. Den 20en tan 21en kwamen wij echter niet verder dan tot nabij kaap Bruun wegens den slechten toe stand van het ijs. Den 22en probeerden wij op het pakijs te komen met een uitrustinr- voor drie weken, doch moesten onverrich- terzake weerkeeren. Den 23en vertrokken wij met een uitrusting voor acht dagen Deze uitrustig bleek nog te zwaar; w moesten de helft achterlaten. Wij schoten ten gevolge van slecht ijs en veel open water niet meer dan 400 M. per uur op. Onze slaapzakken en ook wij zelf tot uen hals toe, waren kletsnat. Wij kwamen den 28en Juni op het eiland Broch aan. Twee honden stierven in het pakijs en drie by onze aankomst op het eiland. Hier hadden wij vier dagen sneeuwstorm en leefden wij van veldproducten, maar deze zijn daar zeer schraal. Den 3en Juli vertrokken wij naar net eiland Foyn en hadden over deze zes kilo meter een en dertig uur werk wegen6 deu sterken stroom in het ijs. Wij hadden niets meer t-e eten en waren genoodzaakt een hond te slachten- Wij kookten het vleesch in een cacaobus. Den 5en, 6en en 7en gin gen we met den rugzak om in één stuk voort naar de groep Nobile te zoeken dóch zonder resultaat. Wij moesten wegens moe heid terugkeeren naar Foyn. Den 12en Juli zagen wij de Krassin. Wij probeerden sei nen te geven, maar kregen geen antwoord., Wij hadden%dien dag opnieuw 'n hond moe ten slachten. Om 23 uur van dienzelfden dag zagen wij drie vliegtuigen. Gelukkig was er door den sterken stroom toevallig open water, waarop een der vliegtuigen dalen kon. Wij moesten alles achterlaten. Den I3en Juli werden wij met veel jubel aan de Koningsbaai ontvangen. Ik heb op verzoek van de Amerikaansche passagiers een lezing gehouden op de Reliance. Allen waren zeer geestdriftig. Ik hoop binnen kort alles uitvoerig in Holland te vertellen" Met een verzoek om het telegram door te zenden aan zijn ouders besluit Van Don gen zijn relaas, dat in zijn soberen eenvoud misschien een beteren indruk geeft van do moeilijkbeden, die overwonnen moesten worden .en van de flinkheid, waarmee dit geschied is, dan de beste schrijver zou kun nen wekken door een tot in détail opge smukt verhaal, zegt het „Vad." Wat Van Dongen in zijn sympathieken eenvoud niet meedeelt* maar wat de di rectie van dc Spitsbergen compagnie van andere zijde vernomen heeft, is dat hij bij den overtocht naar Broch kapitein Sora het leven heeft gered. Deze was op een gegeven oogenblik tusschen twee ijsschotsen inge zakt, waarop Sjef hem met gevaar voor eigen leven is bijgesprongen en weer op het ijs heeft weten te halen. Geen wonder dus, dat beide mannen tot hun hals toe nat waren. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE HITTE. Nadat eenige onweders hebben gewoed, is in geheel midden-Europa de hitte terugge keerd. Te Berlijn kwamen vijftien gevallen van zonnesteek voor. Voorts beginnen zich bij de watervoorziening der rijkshoofdstad moeilijkheden voor te doen. Naar de „Vor-> würts" meldt, waren sommige wijken ge heel van water verstoken, terwijl in weer andere stadsgedeelten de bewoners slechts over zeer troebel water beschikken. De zware onweders. die Maandag en in den nacht van Maandag op Dinsdag boven de Zuid-Palts gewoed hebben, richtten, blij kens de thans binnenkomende berichten, aanzienlijke schade aan en hebben ook of fers aan mensehenlevens geëischt. Te Herz- heim bij Landau werd een boer, die op het veld aan het maaien was, door den blik-i sem gedood Zijn beide paarden werden even eens gedood. Zijn zoon, die hem vergezelde, kwam er met een paar lichte verwondingen af. Te Nieder-Opperbach brandden het huis de stal en de schuur van een politie-beambte af: de brand ontstond door den bliksem. Een gedeelte van het vee kon gered worden.: Ook te Insheim brandde een hoeve af. Te Unwei- ler en Essinger gingen verschillende volle schuren in vlammen op. In de wijnbouw- plaatsjes Ilbesheim en Siebeldingen heeft de hagel groote schade aan de wijnbergen toegebracht en de jonge druiven vernietgd. Te Lultre (België) zijn 3. te Godarville 2 huizen door den bliksem getroffen en in den asch gelegd. De bladen melden, dat een tiental personen gisteren bij het baden zijn verdronken. Te Antwerpen zijn twee mannen door een zonnesteek getroffen en overleden. MUNBRAND IN CHINA, Naar uit Charbin gemeld wordt, werden by een mynbrand 9 arbeiders gedood, terwjjl 20 arbeiders met zware verwondingen ge borgen werden. FRANSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Te Bourges is een vliegtuig neergestort. De piloot was onmiddellijk dood; drie in zittenden werden zwaar gewond. FELLE BRAND IN MONTANA. Naar uit Helena (Montana) gemeld wordt» heeft een geweldige brand aldaar een geheel huizencomplex in het zakenkwartier, waar onder het grootste warenhuis en 20 andere winkelzaken in de asch gelegd. EEN AUTO-ONGELUK. In de nabyheid van het station VegesiiLii fci.i Hamburg is een autobus met veertig men- schen in volle vaart tegen een muur op gereden. Zeven reizigers werden zwaar gewond. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de remmen niet werkten. SPOORWEGONGELUK IN POLEN. In een station bij Warschaa is gisteren een goederentrein op een reizigerstrein in- geloopen. Verscheidene wagons werden in elkaar geschoven, waaronder twee geheel. Reeds konden 9 gewonden uit de wrak stukken worden bevryd. Het juiste aantal dooden en gewonden staat nog niet vast. ERNSTIGE SCHEEPSBOTSING TE DANZIG. In het havenkanaal van Danzig heeft het Letlandsche s.s. Birata het Engelsche s.s. Kolpino van ter zyde aangevaren. Het Letlandsche schip trof met den boeg het Engelsche schip tusschen den voorsteven en het middenschip en boorde een gat van lVa 2 M. in den scheepswand boven de waterlyn. Het Letlandsche schip had nog zooveel vaart, dat het ook Qog een sleep boot, die het Engelsche schip sleepte, ramde en tot zinken bracht. De bemanning van de sleepboot slaagde er in zich te bergen Aan boord van beide schepen bevonden zich loodsen. Er wordt een onderzoek ingesteld. 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2