BEEKMAN SPEC1ALE-AANBIEDING j Op Reis PUROL iinnniminniiniiinnmnniiiiiiiinmniiniininnnnniiHiiiiniiniiiinmii ^iniiiiiiiiifiiHiiiiiiniiiiiiniinniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii;^ HET MYSTERIE VAN BELVOIR-MANSIONS. 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 17 Juli 1928 Derde Blad No. 20963 GEMENGD NIEUWS. SPORT-COST. - Gewone pantalon en plus four COLBERT-COST. - Nieuwe dessins en modellen ZIE ONZE ETALAGES. FEUILLETON. De ziektegevallen aan boord van de „Insulinde". het verhaal van een der opvarenden. Gistermorgen toen de Lloyd Rapide uil Marseille in Rotterdam aankwam, hebben verschillende passagiers mededeelingen ge daan aan de persvertegenwoordigers over de reis van Batavia naar Marseille. Op 20 Juni, zoo vertelde zij, verlieten wij Ba tavia, alles was wel aan boord. Na korten tijd werd een dame vrij ernstig ziek, zoo dat de scheepsdokter het raadzaam oor deelde haar op 25 Juni. toen wij in Sa- bang aankwamen, van boord te laten gaan en in bet ziekenhuis aldaar te doen op nemen. Haar ziekte had echter met de een of andere keelziekte niets te maken. In Sabang heeft een groot deel van de passagiers zeebaden genomen, wellicht dat men hierbij infectie, waarvan de ernstige keelziekte het gevolg geweest is, heeft op- geloopen. Toen we op eenige dagreizen van Sabang verwijderd waren, deden zich de eerste ziekteverschijnselen voor. Een dame, die als een der eersten door de keelontsteking werd aangetast, overleed na drie dagen. Zij was steeds in haar hut verpleegd. Een Chinees, die als passagier meereisde werd aangetast door de ziekte, ook hij stierf spoedig. Het aantal ziektegevallen nam snel en on rustbarend toe. zoodat het geneeskundig personeel dag en nacht aan het werk was om allen te verzorgen. De scheepsdokter werd bijgestaan door een militair genees heer, die als passagier aan boord was en door mej. Hoekendijk, een onderwijzeres, die op de thuisreis was en zich als 'n zeer hulpvaardig verpleegster liet kennen. Hun werk verdient veel lof en dank. De militair geneesheer wist een leerling- kok door operatief ingrijpen van den dood te redden. Toen de Insulinde dicht bij Aden was, waren er reeds vier dooden, die daar de ontzaglijke hitte dit noodzakelijk maakte, overboord moesten worden gezet. Een hun ner was een officier van de Kon. Paket- vaart Maatschappij, een andere een dame. Het lichaam van den officier werd met militaire eer aan de golven toevertrouwd. In Aden werden de Chineesche passagier en een meisje van tien jaar begraven. Hier is een serum aan boord gebracht, waarmede enkele passagiers zijn behandeld. Een deel van het le klasse-dek werd als hospitaal ingericht De ziekte woekerde voort, doch minder ernstig. Ongeveer 100 passagiers werden licht aangetast. Vreese- lijk was de angst, die de moeders hadden, dat hun kinderen zouden worden aangetast. Het aantal dooden klom tot acht. Met de vlaggen half stok en zonder dat er muziek werd gemaakt of spelen werden gedaan is het schip naar Suez doorge stoomd. RECLAME. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30,60, Tube 80 et 8495 Daar aangekomen kregen alle passagiers gelegenheid zich aan boord te laten inënten tegen diphteritis, daar men dit als de ge vreesde ziekte beschouwde. Van Suez werd Port Said aangedaan, uitsluitend omdat gebunkerd moest worden. Het schip was besmet verklaard, zoodat geen der opvarenden van boord mocht gaan. Velen werden hierdoor gedupeerd, daar men geen gelegenheid had geldzaken af te doen of Europeesche kleeren te koopen. Terwijl men 's morgens in Port Said was aange komen, vertrok men reed9 dienzelfden avond. Doordat in Port Said de smetstof bacterio logisch was onderzocht kreeg men op weg naar Marseille een radiogram, waarin vermeld dat de ziekte geen diphteritis was, doch een zware angina. De patiënten waren inmiddels voor het grootste deel beter geworden. Het geheel e 9chip is op rei9 door de Mid- dellandsche Zee ontsmet. Een Fransch dok ter, die, voordat Marseille bereikt werd, aan boord was gekomen, heeft het 9chip vrij verklaard, zoodat toen men in Mar seille aankwam, iedereen van boord mocht Een deel van de passagiers i9 toen on middellijk met de rapide vertrokken, een deel maakt de verdere reis per schip of op andere wijze. Aan boord zijn thans nog de lijken van een dame en van een jong meisje. De stem ming aan boord is buitengewoon droef geestig. PANIEK AAN HET SCHEVENINGSCHE STRAND. Een plotseling opgekomen vloedgolf. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Ongeveer vier uur gistermiddag passeer den twee torpedojagers Scheveningen en keerden voor de Pier terug in de richting Hoek van Holland. Een militair vliegtuig vloog er over en cirkelde herhaaldelijk bo ven de duizenden badgasten, die zich met hun kinderen daar amuseerden. Aller oogen waren gevestigd op het luchtschip en de zeeschepen. Opeens klonk het: „O, kijk eens, wat doet de zee vreemd; wat een hooge golven!" Een inderdaad; er geschiedde iets zeer vreemds. Of er door het keeren der oor logsbodems, of door andere oorzaak bij zonder hooge golven werden veroorzaakt is niet met zekerheid te zeggen, maar een hooge zee kwam plotseling opzetten en gegil en een wilde vlucht alom! Maar zoo snel trachtte men zich niet in veiligheid te brengen, of de zee was nog vlugger. Stoe len spoelden om, dames lagen te water, om niet te spreken van de weggedreven tasschen, thermosflesschen, boeken en al les, wat zich zoo al bevindft in een bij de badstoelen. In enkele seconden was de vloedgolf weer teruggetrokken, maar uren zullen er mee gemoeid zijn geweest, eer de ouders van schrik zullen zijn bekomen en de kleeren. etc. weer in orde hebben, die de zee in enkele seconden doorweekte. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. BRANDEN. De bliksem ingeslagen. Tijdens een kort maar hevig onweer sJoeg gisternacht de bliksem in de woning van P. van T. N., op Kutsdorp te Lepelstaart (N.-B.) Direct stond het huis in Lichte laaie en daar geen reddingsmiddelen in de nabij heid waren viel aan blusechen niet te denken. De brand breidde zich zoo snel over de geheele woning uit, dat de bewo ners zich slechts met moeite konden red den. Het geheele huis met den inboedel werden een prooi der vlammen. Ook drie varkens en een kalf kwamen in den brand om. Alles was laag verzekerd. Gisteravond is te Hummelo een schuur van den heer Markvoort totaal afgebrand. Een fokstier kwam in de vlammen om. Zondagmiddag, toen het gezin zich aan den diaob zou vereenigen, merkte de echt- genoote van den landbouwer L. Koster, op de Oude Wijk te Nieuweroord, dat brand was ontstaan in het achterhuis, die reeds het dak had aangetast. Men trachtte nog met emmers water den brand te stuiten, doch daarin slaagde men niet Met de spuit van Nieuweroord kon het terrein niet wor den bereikt zoodat in een oogenblik het geheele gebouw met inhoud een prooi der vlammen was geworden. Vier koeien en een paar varkens konden worden gered, doch overigens verbrandde nagenoeg aJlea. De oorzaak is waarschijnlijk hooibroeL Verze kering dekt de schade. ba een nienwgebouwde hooischuur te Edam, behoorende bij een perceel van den heer J. J. Plas, in huur bewoond door den heer Pronk, brak gistermiddag brand uit ten gevolge van hooibroei. De brand kon in hoofdzaak tot het hooi en de schuur be perkt blijven. In den nacht van Zondag op Maandag heeft boven Meppel en omgeving een zwaar onweer gewoed; de bliksem sloeg in het achterhuis van de kapitale boerderij van den heer J. van de Woude te Heeselingeil, zonder echter veel schade te veroorzaken. De boerderij van den heer J. de Jong bij Nijeveen en eigendom van den heer Pol t* Ruinerwold brandde echter geheel af. De bewoners konden zich nauwelijks red den. De landbouwschuren van den heer T. Brugge te Loppersum zijn een prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. Tengevolge van het vallen van een bran dende lamp zijn de woning en de manden makerij van A. de K., te Tiel geheel uitge brand. Verzekering dekt de sohade. Gistermorgen is bij een onweer boven Groesbeek de bliksem geslagen in de wo ning van A. Alles brandde af. IN ZEE VERDRONKEN? Een verzoek om inlichtingen. Zondagmiddag zijn op het Stille Strand te Scheveningen kleeren gevonden, n.L een grijze jockeypet, een paar beige sokken, een paar hooge laarzen en een zwart ge streepte pantalon. In verband hiermede heeft een man verklaard, dat hij gezien heeft, dat iemand zich van de plaats, waar de kleeren lagen, Daar zee begeven heeft, eenige uren vóór deze gevonden werden. De man meende, dat de bader het zwem pak onder de kleeren aangetrokken had Het kan dus zijn, dat deze verdronken is. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, 3at de kleeren achtergelaten zijn, hoewel ze nog in uitstekenden toestand verkeeren. Ieder, die inlichtingen kan geven over deze zaak, wordt verzocht zich te melden bij af- deeling O van het hoofdbureau van politie, Alexanders veld te Den Haag. TE VER IN ZEE. Zondag hadden zich te Scheveningen drie jonge dames bij het zwemmen zich te ver in zee gewaagd, zoodat zij in levensgevaar verkeerden. Door eenige jongelui werden de dames weer op het strand gebracht VERDRONKEN. Bij het zwemmen in den Ouden Rijn on der Lobith zijn gistermiddag twee jongens, B. en E. Roos, verdronken. De slachtoffers waren neven van elkaar en zoons van steen fabriek-arbeiders. Pogingen van de politie om de levensgeesten op te wekken, mis lukten. Te Buude is de 21-jarige J. K. in de Maas verdronken. Zijn lijk is Zondag op gehaald. RECLAME. K0REVAARSTR STEENSCHUUR DAMES-HEEREN- j§ KINDERKLEEDING H REGENJASSEN en DEMIE-SAISONS. 8256 a SPECIALE REISJASSEN, waterdicht en leer licht in gewicht. Te Klaaswaal ia de 17-jarige zoon van den landbouwer K. van Vliet, leerling der normaallessen, bij het baden in de Kreek verdronken. Bij het zwemmen In de Waal bij Nijme gen is verdronken de 22-jarige B. L., een soldaat van het Indisch leger, afkomstig uit Bloemen daal SLACHTOFFERS VAN DE HITTE, Tengevolge van de hitte is de 31-jarige vrouw van G. Beunk, wonende aan Eiland9traat te Almelo, overleden. Zij had met haar man een poosje gefietst De 57-jarige arbeider B. den Ouden, werk zaam bij den bouwman W. v. d. Graaf aan de Wetering te Lekkerkerk, is tenge volge van de warmte in het land, gestorven. Te Tholen (Z.) werd Zaterdagmorgen de slager P. v. O., door de warmte onwel. De onmiddellijk ontboden geneesheer kon door eene injectie het leven nog zoolang rekken, dat de pastoor nog het H. Oliesel kon toe dienen. Spoedig hierop overleed de man. Al9 tragische bijzonderheid kan worden gemeld, dat de slager Zaterdag juist zijn 57ed verjaardag vierde. PECH. De aannemer Sch. te Delft, die een paar maanden geleden op het Jaagpad onder de gemeente Rijswijk door het slippen van zijn motorrijwiel een been had gebroken, zou in de afgeloopen week per auto van het St Hippolytus-ziekenhuis naar de ouderlijke woning worden vervoerd, toen hij in het ziekenhuis het ongeluk had zoo leelijk te vallen, dat hij weer een been brak. DOOR EEN STIER GEDOOD. Op de hoeve Forstheide te Panneheide bij Kerkrade was een bejaarde knecht aan het wieden. Plotseling brak een woedende stier los, die den man zoodanig verwondde, dat hij aan de bekomen wonden is over leden. EEN NIET TE VERTROUWEN RAADSLID. In de vergadering van den raad te Oost en West Souburg is het zeer warm toege gaan, omdat ter sprake kwam het feit, dat de heer Jobse, lid van den raad, vroeger wethouder van den V.B., than9 lid op een wilde lijst, een mededeeling over iets dat ten opzichte van e'en grondaankoop in de ge heime vergadering was behandeld, aan be langhebbenden zou hebben gedaan De heer Jobse ontkende, doch de meerderheid van den raad was van oordeel, dat ook uit oven gelegde' brieven een en ander vast is komen te staan. Het resultaat van de scherpe dis-, cussies was, dat met 6 tegen 4 stemmen (de burgemeester meende, dat de heer J. niet mocht mede stemmen) een motie1 werd aan-, genomen, waarin aan Jobse het vertrouwen als raadslid wordt opgezegd. De 4 tegen stemmers achtten het ten laste gelegde niet bewezen, al keuren zij het ook ten sterkste af. De heer Jobse moest tijdens de discussies meermalen tot de orde worden geroepen en werd bewaakt door een veldwachter. NOODLOTTIGE BRUILOFTVIERING. Op een bruiloft te Epe ontstemd Zondag-, nacht een hoogloopende oneenigheid, waarbij J. ter V. zoo ernstig werd mishandeld, dat de dood spoedig intrad. Hij laat een vrouw met acht kinderen achter. De vermoedelijke dader R. B. is door de marechaussee aangehouden, DOOD AAN DEN WEG GEVONDEN. Gistermorgen hebben fabrieksarbeiders,- die naar hun werk gingen, nabij Oud-Gas tel het lijk gevonden van den ongeveer 65- jarigen weduwnaar P. Kuyeterburg, wo nende te Oud-Gastel. Vermoedelijk ia dé man, die bij zijn rijwiel lag, door een auto overreden. Hij moet op slag dood geweest zijn. NA DE MIJNRAMP TE BRUNSSUM 1 Uit Brunssum wordt gemeld dat gisteren het lijk van een der vier nog vermiste slachtoffers, namelijk van den hulphouwe? A. Strach (Yougo-Slavië), is gevonden. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gisterenmiddag omstreeks 12 uur is te Gilze-Rijen op den Rijksstraatweg Tilburg—. Breda, vermoedelijk door een defect aai» de stuurinrichting, een auto tegen een boom gereden en is totaal vernield. Do bestuurder, zekere Moree uit Breda, be-< kwam een hersenschudding; de inzittende, zekere Straathof, eveneens uit Breda, werd ernstig gewond. Per auto zijn beiden naar) bet ziekenhuis te Breda vervoerd. Hun toe* stand is zeer ernstig. ,,Ben jij wel een» eerder met de politïé in aanraking geweeet V' ,,Ja, eens. Vijf jaar geleden ben ik be keurd omdat ik baadde op een. verboden plek." „En later T" „Lt^ter heb ik nooit meer gebaad.H- Uit het Engelsch van BEN BOLT. 60) Hij dloop de vestibule door en schoot vlug naar den voet van de trap, die hij zachtjes beklom. Na vier treden stond hij stil en keek naar de gedeeltelijk openstaande deur. Hij kon de mannen daar binnen niet zien; wel kon hij hooren wat er gezegd werd. Op de eerste reis nemen we Hampshire en Trude en het meisje mee. Misschien ga ik er ook nog bij; dat hangt er van af of er nog plaats in de barkas is. Den tweeden keer halen jullie die drie mannen die in de andere kamer liggen Zoodra de mannen terug zijn om Hampshire te dragen, begin nen we, begrepen? Ja. Doctor. Singleton bleef niet langer luisteren. Hij had geen oogenblik meer te verliezen. Vlug liep hij verder de trap op, ging langs den rechter kant van het portaal, bleef voor de eerste deur staan, stak de sleutel vlug in het slot en draaide hem zoo geruischloos om. Toen deed hij de deur open. terwijl hij zijn vinger op den mond legde, ten teeken dat er niet gesproken mocht worden. Hij zag Nerica, bleek en met donkere kringen onder de blauwe oogen, die wijd open van angst waren. Hij zag haar vrees P-aats maken voor ongeloovige verwonde ring en die wederom voor opluchting en blijdschap- hij zag dat ze op het punt was om een kreet van verrukking te slaken, doch door een snel en waarschuwend ssstl voor- iWara dit. Toen liep hij op haar toe en e'oeg zijn arm om haar heen en voelde dat 2Ö beefde als- een blad. Denkend aan de vuurproef die zij nog in de vestibule moes- len doorstaan en bang dat zij in zwijm zou vallen, fluisterde hij: Wees dapper, liefste. Als eenig antwoord klemde zij zich aan hem vast en hij fluisterde weer: We moeten dadelijk weg dadelijk, hoor je? Shottelius is beneden en.... Tonv, fluisterde zij. Hij. Hij is in veiligheid! Kom liefste, heel stil hoor! En wat er ook gebeurt, vooral niet schreeuwen. Hij leidde haar naar de trap. Toen zo de eerste treden afdaalden klonken er nog stemmen uit de kamer beneden. Singleton was daar blij om. Als ze iemand tegen kwa men voordat ze de openstaande buitendeur bereikten en zoolang die stemmen daar iD die kamer klonken, zou alles goed gaan. Doch toeD zij halverwege de trap waren, hield het praten op en hij wist dat nu het beslissende oogenblik gekomen was. Als die deur openging, als er iemand uit die kamer kwam Gauwl fluisterde hij in doodsangst gauw liefste. Het was al te laat! Voordat zij de onderste treden bereikt hadden, zag hij een deur open gaan en toen zij in de vestibule stonden, 9tapte een man de kamer uit. Een seconde staarde hij hen stom verbaasd aan en toen brulde hij: Voor den donder 1 Dat meisje en.... Loop. riep Singleton, toen de kerel vooruitsprong om hem tegen te houden. Loop lieveling! Hij duwde haar bijna ruw vooruil en zelf •sprong hij op den man toe en gaf hem een stoot tegen de keel, de pijnlijkste plaats waar hij hem treffen kon. Niet alleen door Dick's gewicht en kracht, maar vooral ook door de onstuimigheid van zijn aanval kwam de stoot zóó hard aan, dat de man met een schorren kreet, op den grond viel en lag te krimpen van pijn, juist toen Shot telius zelf met een pistool in de hand kwam aanzetten. Singleton zag dat de vreemde oogen vlammen schoten van woede en tegelijker tijd was hij zich duidelijk bewust dat Ne rica, inplaats van hard in den beschermen den mist en de duisternis voort te rennen, in de deuropening was blijven staan ofa op hem te wachten. Dat hun vijand zou schie ten, daaraan twijfelde hij niet, en, gefolterd door vrees, riep hij weer: Loop! Loop, Nerica. Zelf snelde hij ook reeds weg, toen het schot afging. Hij hoorde dat de kogel in het beschot van de vestibule terecht kwam en zag dat Nerica zich vlug half omdraaide. O, begon ze toen hij bij haar was. Haastig trok hij haar mee uit de vesti bule. Juist waren ze geheel opgenomen in de duisternis, toen ze in botsing kwamen met een man die van buiten kwam aanloo- pen. Voor Nerica, die reeds zooveel had moe ten doorstaan, was de nieuwe schrik te veel en door alle emoties reeds half verdoofd, viel zij bewusteloos in de armen van Dick. Deze sloeg zijn vrijen arm uit om een aan val af te weren. Doch de man week opzij, liet hen ongehinderd passeeren en rende de voordeur in. Daar botste hij haast tegen Shottelius aan die met het rookende pistool in de hand iuist naar buiten kwam. Dit heele tooneel had zich in een oogwenk af gespeeld. Singleton hoorde de man iets roe pen. waarvan hij alleen de laatste woorden kon verstaan Toen klonk door den mist een schel fluitje een politiefluitje, zooals Singleton zich realiseerde, hoewel hij het nauwelijks gelooven kon. Hoor, riep de man die van buiten was gekomen: De politie! Hier langs Doctor. De man rende den tuin door en Shottelius, wien de angst vleugels verleende, volgde hem in hetzelfde tempo. HOOFDSTUK XLV. Singleton die daar stond met Nerica in zijn armen, wist niet wat hij moest begin nen. Hij durfde haar niet alleen te laten voor het geval dat de vijand eens mocht te- rugkeeren en wachtte dus af dat zij weer bij bewustzijn zou komen, en hij luisterde onderwijl naar de geluiden die uit het don ker zijn oor bereikten. Daar waren er vele en ze waren zeer gevarieerd. Van den kant van de zee klonken verwarde 9temmen die nu en dan te loor gingen in het gehuil der sirene. Eenmaal knalde er een pistool en daarop hoorde hij iemand brullen van woede; dan ving hij weer het geluid op van voeten die ergens aan den kant van hel huis voortstrompelden. Uil de vestibule van Craigdarrock zelf, waar het licht nog brandde, kwam een man aanstrompelen, die met zijn eene hand zijn keel vasthield. Singleton herkende in hem den man die ge probeerd had hem tegen te houdendenkend dat de man hun kant uit kwam wa3 hij reeds van plan Nerica in het gras neer te leggen en zich gereed te houden voor de ver dediging. toen hij zag dat hij zich omkeerde en langzaam wegliep in de andere richting. Nog steeds klonken echter slepende voet stappen op het grint en in het licht dat van ie vestibule naar buiten scheen, zag Single- ton iemand voortstrompelen, thans echter een man die hij met groote vreugde be groette. Aleck, riep hij en met Nerica in zijn armen liep hij op hem toe. Toen zijn vriend den last zag die hij in zijn armen hield, uitte deze een kreet van schrik. Hemel 1 Ze is toch niet. Alleen maar flauw gevallen, ouwe jon gen, maak je niet bezorgd. Goddank 1 zei Tracy met warmte, maar tegelijkertijd wankelde hij tegen een van de groote steenen bloempotten die ter versiering aan weerszijden van den ingang stonden. Waar is die duivel, Shottelius? Hij is hard weggeloopen met de „Duif"; ze hebben een motorbarkas ergens liggen en hier buiten in de baai ligt zijn jacht ergens te wachten enTerwijl hij sprak klonk nog steeds een gewirwar van stemmen van den kant van de zee tot hen door. Maar plotseling werd alles overstemd door een nieuw geluid dat beiden deed op schrikken. Een vliegtuig juist opgestegen! riep Singleton. Dat zijn Shottelius en „De Duif". Wat een risico in dit weer! Door den nood gedrongen.zei Tracy* en St. Pierre was altijd een bru tale duivel. De lucht was vervuld van het geronk van het omhoog stijgend vliegtuig, zoodat alle andere geluiden daarin verloren gingen j geen van de beide vrienden hoorden dan ook den man, die om het huis heen kwam hollen, aankomen, totdat hij vlak bij hen stond. Handen omhoog daar of Singleton die met zijn gezicht in de ric& ting stond vanwaar de stem kwam, her* kende deze onmiddellijk. Groote hemel, inspecteur Lavers. Ja, het was Lavers. Hij kwam haastig naderbij. Bent u het Kapitein? Heeft u het meisje? Goddank. Waar is Shottelius? Hoor maar! Door het geronk van den vliegtuigmotor heen klonk opeens het schelle gillen der sirene, en snel voegde Singleton er bij: Dat is het jacht van Shottelius daar ginds Dat dacht ik all Daar verderop een motor-barkas omgeslagen en Je weet toch wel dat ik je van „De Duif" verteld heb? Het is zijn vliegtuig dat je daar hoort. Ik vermoed dat Shottelius er ook in is Alle duivels! Lavers staarde beteuterd in de ondoordringbare duisternis boven zijn hoofd, toen riep hij uit: Maar hij komt nooit weg in die mist Dat kan onmogelijk 1 Hij moet veronge* lukken Ik help het je wenschen maar reken er maar niet al te vast op, inspecteur, viel Tracy hem in de rede. „De Duif" was een van de gewiekste en vermetelste vliegers dien ik in den oorlog heb gekend; en u kunt er van op aan. dat zijn machine van de allernieuwste constructie is De inspecteur gaf zijn diepe teleurstelling lucht door een hoogst onparlementairen vloek; daarop keek hij naar het huis. Ze zijn zeker allemaal weg? (Slot volgl).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9