>4 KIKKERGROOTJE. CORRESPONDENTIE. SPELLETJE VOOR MEISJES Uit het slootje Kikkergroolje Kwam getippeld, Hup-gehippeld Pótsl in greppel Onder peppel Kikkergrootje viel. o wéel Hippeelipt naar 't vérst benefr. Hulp'loos zwoegend, zwijgend, hijgend Zwaar op zwamme nederzijgend. Dof en duiz'li* poot-onlwricht. Kneep oud' kikkeroogjes dicht „Witl?" bromd' zwamme, „hobbelpoot, Blijf jij in je kwakkelsloot. Zóó, mijn zomerhoed gekreukt. Scheef geduwd en stukgedeukt. Mij tot spot te laten slaan 't Gaat het gaat het giét niet aanll" Kikkergrootje hapt' naar lucht. Met betraand gezichtje zuchtl': „Ach, wat is de wereld wreed Zwam, "k het niet met opzet deedl Schrikk'lijk is zoo'n diepe val Rond te duik'len als ten bal Pijnlijk, bevend, mat en moe Nog van jou een stónd je toel Scheef je hoed??'t Is wAArl excuusI... Nóóit Tc koin weer hier. Zwaml Atjuus. Tt Wensch j' als jou een ong'luk treft. Iemand toe', die 't meer beseftll" CLARA WITTE. OP DE HARKT. Alle medespeelsters op één na die marktbezoekster is stellen een koopvrouw voor. De ééne verkoopt kersen, de andere koek, een derde eieren, een vierde paraplu's. Zij hebben ieder een plaats ingenomen en zoo- dra er ééne geroepen wordt, moet zij haar waar aanbieden. De marktbezoeksier zegt dan. wat zij heb ben wil en krijgt tot antwoord: „Dat heb ik niet, ga naar Het volgende voorbeeld dient om het hierboven vermelde duidelijk t« maken. De marktbezoekster roept: „Appelvrouw I" Én de appelvrouw zegt nu op zingenden loon: .Koopt appelen, zoete en zure!" De koopster vraagt vervolgens: „Heb je ook peren?" Daarop antwoordt de appelvrouw: ..Neen. ga naar de melkvrouw!" De melkvrouw, die haar naam heeft hooren noemen, roept nu: „Melkt Melk is gezond voor elkl" De appelvrouw vraagt haar nu: „Heb je ook eieren?" „Neen. ga naar de paraplu-verkoopster". Deze roept: „Paraplu's te koopl Tc Heb 't een heels hoopl" Nu vraagt de melkvrouw aan de paraplu verkoopster: „Heb je ook parasols?" De aangesprokene antwoordt: „Neen, ga naar de kersenkoopvrouw". De kersenkoopvrouw zingt: „Koopt kersen, rijp en rond! Twee dubbeltjes het pondl" De paraplu-verkoopster vraagt haart „Ileb je ook aardbeien?" „Neen. ga naar de bloemenverkoopsterr" Terwijl deze haar naam hoort, zingt zij: „Rozen, mooie rozen!" De' kersenkoopvrouw vraagt haart „Heb je ook anjelieren?" Zij antwoordt: „Neen. ga naar de vischvrouw." Zoo gaat dit speletje door. Hoe meer meisjes er aan deelnemen, hoe aardiger het is. Iedere verkoopsier, die' niet dadelijk haar waar aanbiedt, zoodra haar naam genoemd wordt, moet een pand geven en iedere vraagster, die een verkeerd voorwerp ver langt. b.v. visch van de fruitvrouw of eieren van de paraplu-verkoopster, wordt tot det- zelfde straf veroordeeld. Extra prijzen! 16 boekenl Hoe vinden jullie dat heerlijke bericht? En ik ben net zoo blij als jullie, want ik vind het echt prettig om zoovele kinderen gelukkig te kunnen maken en dan vind ik hel daarbij ook zoo heerlijk om mijne getrouwen een extra kansje te kunnen geven. Alle trouwe klanljes loten mee voor die 8 boeken en na tuurlijk ook bij een der andere groepen. Zal nu heusch niemand vergeten om te doen wal de Redactie verzoekt, namelijk om den leeftijd er bij te zetten? Dank voor alle nieuwe raadsels die ik vandaag in de brieven vond. Wal er goeds bij is en nog niet in de kindercourant heeft gestaan zal ik bij gelegenheid eens plaatsen- En nu eens vele aparte antwoorden. Sary Boom, ik logeer nu in Bergen- binnen, niet aan Zee. Het is hier heel mooi, het huis waar ik logeer ligt heelemaal vrij buiten, echt rustig in hel groen. Was je Papa toen ook in Bergen-binnen? Nelly v d. Voet nu dat begrijp ik dat je genoten hebt, van dat kleine nichtje en dat je haar nu erg mist Je begrijpt wel dat jij ook mag meeloten met de getrouwen, maar of hel zal helpen, dat weet ik natuurlijk niet Jo Tijsen ja Zondag was het heerlijk weer, toen ben ik met de auto naar Noordwijker- hout geweest en hebben we heerlijk buiten gezeten. Heb jij het zóó naar je zin op school, dat je niet eens erg naar de vacanlie verlangt, nu dat is beter dan dat je akelig vindt als de school weer begint. Emmie en Bertus de Jong wou je zoo graag weten hoe het er in Bergen uitziet. Ik zit hier nu midden in het groen, en van uit mijn slaapkamerraam zie ik in de verte de duinen en dichter bij weiden met koeien en veel boomen. Henny Hulsbergen Henning wees op je post de volgende week. je hoort tot de ge trouwen. Een rebus stuur ik nooit in, dat is lastig voor het drukken als ze niet al die figuren hebben. Nelly en Bertus Boom. dat raadsel is niet voor allen geschikt want er zijn zóóveel kin deren bij die nog geen aardrijkskunde van vreemde werelddeelen leeren Prettig hoor dat je je al zoo gezond voelt als je vischjes in het aquarium, maar na zoo'n operatie moet men altijd een poos rust houden. Ik hoop voor je dat je geheel beter zal zijn als je vader vacanlie beeft. Drie zusjes van Woudenberg de volgende week ieder die wil meedoen apart het prijs raadsel opschrijven, dat moet zoo voor het loten. Henk Boom doe jij ook maar je best voor het prijsraadsel, het is niet moeilijk, het zelf probeeren hoor. Riekie en Jo Minnema speelt R. nu fijn buiten op het land? en als het vacanlie is, gan jullie dan dikwijls naar zee? Nico van Wijk Azn. je begrijpt wel dat jij ook zult meeloten met de getrouwen. Je) hebt goed weer gehad met de schoolreis. Was je niet moe toen je de Dom had be klommen Frans Simons je raadsel zal ik later eens plaatsen. Albert en Joop van Biezen je kruisraadsel krijgt later stellig eens een beurt. Louise en Beppie Planie is dil nu een verrukkeliik soort prijsraadsel zooals Louise het noemt. L. heeft zoo'n soort natuurlijk al meer gemaakt, ze doet al een tijd zoo trouw mee. Geirharda en Christiaan Eggink jullie zenden zoo trouw in, dus je mag 2 keer mee loten. Anje de Gelder weet je al dat ik over je heb gepraat met iemand die jou heel goed kent Misschien heb je nu al een kiek ge zien, waar ik ook op sta Veel plezier op al die dagen die je mij opnoemde, vertel er mij later maar van. Jij loof natuurlijk ook mee met de trouwe inzendsters. Arie en Coba Koevoet zoo zoo is het koperen feest voor je ouders geweest? en hebben jullie veel pleizer gehad, waren er veel gasten. Denken jullier er ook aan dat je 2 keer mag meeloten. Rien Koolhaas ik zal je raadsel later eens gebruiken Nel en Rie Owel bij de prijsraadsels moet je allebei apart schrijve^ moet voor het loten.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 17