LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dunne lijntje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur. 769. Hedenmiddag 3 uur: 773. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 10 Juli, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste stand 771.0 te Rennes. Laagste stand 747.4 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 11 Juli: Zwakke tot matigen later wellicht toenemende Zuid-Westel. tot Zuidel. wind; licht- tot halfbewolkt-; droog weer behoudens kans op onweer; warmer overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 18"/> gr. C. (65 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 20 gr. C. (68 gr. F.), i 3 uur nam.: 207» gr. C. (69 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. Hoogste stand des voorin, te 9 u. 38 min. Hoogste stand des nam. te 10 u. 08 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". 7 uur voorin.: 20 1/2 gr. C. 11 uur voorm.: 21 gr. C. 3 uur nam.: 211/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". "7 uur voorm.: 19 1/2 gr. C. 11 uur: voorm.: 20 1/2 gr. C. 3 uur nam.: 20 1/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 10 Juli: 9 17 n.m. tot 4.22 v.m. GROOTE VERGIFTIGING. BERLIJN, 10 Juli. (Wqlff). Naar de Neue Berliner Zeilung uit München meldt, heeft een groot aantal deelnemers aan eert reis door Rijnland, die einde Juni door de Deutsche Touring Club was georganiseerd, een ernstige vergiftiging opgeloopon. In Muenchen zijn reeds twee van de ziek geworden deelnemers overleden. De club heeft bij degenen die aan de reis hebben deelgenomen en die over geheel Duitsehland zijn verspreid onmid dellijk informaties ingewonnen en daarbij is gebleken dat van de 850 deelnemers 200 de bewuste, ziekteverschijnselen vcrtoonen. In Muenchen zijn thans 10 hunner onder ge neeskundige behandeling. De politie stelt een onderzoek in. -j STADSNIEUWS. PROP. DR. H. M. VAN NES. Den löden Juni zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot, prof. dr. H. M. van Nes als predikant te Woudenberg werd be vestigd. In verband hiermede heeft zich een huldi gingscomité gevormd, dat is samengesteld uit de heeren; dr. J. Riemens, predikant te Lei den, voorzitter; ds. Johs. Rauws, zendings- director te Oegstgeest, secretaris; H M Sasse, directeur der Bankassociatie te Leiden, pen ningmeester; prof. dr. L. Knappert, kerkelijk hoogleeraar te Leiden; ds. J. L. de Heer, pre dikant te Rotterdam; ds. P. J. Molenaar, pre dikant te 's-Gravênhage; dr F. J. Fokkema, rector van de Ned. Zendingsschool te Oegst geest; J. B. Meynen, oud-wethouder van on derwijs te Leiden; J. C. Fritzsche, candidaat bij den Heiligen Dienst te Leiden en H. Faber, theologisch candidaat te Leiden. HET GYMNASIUM. Bevorderd zijn van de le naar de 2e klasse: L. J R. H. Altena. Rudi Begeer. S. van Bleyswijck Ris. R. L. G. Borgerhoff Mulder. W. Bos, G. D. L. Brederveld. H. Brinkgreve, Maria Fontein. G. J. Goekoop. J. H. Kroon, J F. A, Modderman. A. A Moo- lenburgh, Marg. S. E. Nieuwenhuis. D. V. Nijland, A. Parraentieï, H. J. G. Poslel. J. Schreuder, G. J. Velds, F. Wensinck. G. de Witte, L. Doedes, W. C. van Dorp, J. W. Jan zen. C. Kuypers. W. Langhout. Machteld Loth, D. van der Mey, Aa. Ja. Muller. R. Niemer, J. Swaan. H. E. Stenfert Kroese. A. Stoeke, A. v. Unen, W. Verra, Joh. Visser, Ph. E. W. Roelofs. Bevorderd 34. Voorwaar delijk bevorderd 1. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse; G K. Adolfs, L. A. Baas. S. A. van Biemen, H. Flu, G. Fockema, A. Fortgen9, Alida W. Hermans, J. H. Krelage, C. F. M. Lange- zaal, R. van der Meulen, C. G. Pel, W. G. K Pluym Mentz, D. van Riessen, Joh D. Thierry, J. Vercouteren, K. Wirth, Tine Brouwer, M Bruining. J. van Dorp. Jitske v. Eek, Cath. B. E. Eerdmans, R. G. Escher, J Gysman, L. Goldberg, A. Heering, Corn. Jos. Hermans, J. de Josselin de Jong, H. van Maanen, G. Noordenbos, M. Plooy, A. Roos, J. H. Vergragt, P. J. J. Versluys, II. D. Vriesema, J. Zandée. Bevorderd 32; voorw. bevorderd 3. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse: Chr. Geertr. S. de Boer, L. F. Dingemans, A. Donker, Jann. Christ. Fris, E. W. Gorter, Cath. P. C. Jorissen, Lida Kamp. J. W. Schouten, Ilenr. v. Berghem, H. A Marx, S. P. de Roos, Anna Maria Velds, Elis. C. Fontein, Sjoukje Hiemstra, D. A. Holtz, K. Huibregtse, J. Hulstkamp, G. F. J. Jong bloed, L. N. J. Kamp, J. C. Kist, W. W. Muys v. d. Moer, Joh. Pel, J. Ph. Riedel, Chr. Snouck Hurgronje, H P. Veldhuyzen, J. H. Wensinck, C. M. Wcslprman, R. A. War- menhoven. Bevorderd 27, voorw. bevorderd 1. Bevorderd van de 4de naar de 5e klasse: K. L. Bakema, W. H. Beekenkamp, P. A. II de Boer, P. L. Damsté. Jann. Maria Don kers, H. v. Dorp, B. W. Kranenburg. D. Kuenen, W. L. Loth, P. B. A. Mclief, Titia C. A. Muys v. d. Moer, M. F. Robijns, P. J. Smink, J. Wicherink, R. J. J. Bronsgeest, Aafke Bruining, Jac. Bruining, H. Buur man, H. J. Heering, Herm. M. Huizinga, Ann. M. W. W. Karstens, Chr. Kok, Nora Meyers, J. W. Muller, J. Plooy, J. Springer, J Thomas, Hendr. de Witte. Bevorderd 21, voorw. bevorderd 7. Bevorderd van de 5e naar de 6e klasse: J. Blankenaar, Marie de Blauw, Galh. van Blom, Ott. G. E. Gorter, H. de Graaf, P. K. Huibergtse, W. F. Jongbloed, J. A. Kamp, F. J. Kranenburg, G. P. H. Locher, Gerra Los, Olga Meyers, A. v. Oven, S. Riemens, Emily M. F Röell, Cath. L. Stuurman, An nie A. M. Tendeloo, P. D. Walbeehm, Ma ry t je Wilbrink. Chr. A. Zaayer. Bevorderd 16; voorwaardelijk bevor derd 4. Toegelaten zijn tot de le klasse: L. Ba kema, P. Batelaan, Gretha Bijlstra, H. A. Bloemink, Willy D- J. van der Blom, Nelly Eikelenboom, J. van Elswijk, D. van Eysin- ga, F. P. Flu, Leon. G. de Graaf. E. C. van der Heide, W. Herfst, M. Kok, P. G. Krag-t, H. Kramers, J. L. Kranenburg, Suze M. Kuenen, J. Ph. Makkinck, W. S. Mars man, D. H. Pluym Mentz, A. J. Mulder, Sim. de Nes, J. van Oven, A. Seret, R. Sobels, J. P. van der Stoel, Cath. E. Tjalsma, A. Verstraaten, H. de Vries, P. Wijnnobel, Antje J. Woldendorp, L. Yn- tema, Joh. J. P. Zaayer, J. Zwanenburg, J. Ingwersen, W. J. Buys. COÖPERATIE „VOORUIT". De Internationale Cooperatorsdag. een propagandadag ingesteld door den Intern. Coöperatieven Bond, die 45 millioen coöpe ratieve' huisgezinnen in zich heeft georgani seerd, zal in ons land dit jaar od Woensdag 11 Juli worden gehouden. In vele plaatsen, waar verbruiks-coope- raties zijn gevestigd, zal op dezen dag de cooperalieviag met de zeven kleuren van het spefclrum.van de coöperatieve gebouwen wapperen, te Leiden van de winkels der Coöperatie „Vooruil", terwijl door middel van optochten, openluchtmeelings. verga deringen. etalagewedstrijden enz. het pro pagandistisch- en ook feestelijk-karakter van den cooperatorsdag lot uitdrukking zal komen. Door het Centraal Cooperalief-Comité, samengesteld'uit den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruiks-Cooperaties. de Coop. Groothandelsvereeniging ..De Handels kamer" en de Federatie der Diocesane Bon- dep van R.-K. Coöperatieve Vereenigen, zal in een oplage van 200.000 exemplaren wor den uitgegeven „de' Internationale Coopera torsdag", waarin de beteekenis van dezen dag en de beginselen, waardoor de ver bruikscoöperatie wordt geleid, uitvoerig zul len worden uiteengezet. Een in vierkleuren druk uitgevoerde groote propagandaplaat. die zich richt tot de ongeorganiseerde verbrui kers. benevens een propagandistische wed strijd. waarvoor tal van prijzen door ge noemd Comité en de verbruikscoöperaties zijn uitgeloofd, zullen eveneens dien dag de aandacht op de verbruikscoöperatie vestigen. In de hierboven genoemde landelijke orga nisaties zün thans georganiseerd ongeveer 230.000 huisgezinnen, die e'en bevolking van ongeveer 1 millioen vertegenwoordigen. De Coöperatie „Vooruit" bepaalde zich dit jaar tot het houden van speciale H.-K.- etalages. waaraan verbonden een prijsvraag met een totaal van 21 prijzen, varieerend van f. 10 tot f. 1. Voor nadere bijzonderheden daaromtrent verwijzen wij naar de adver tentie voorkomend in dit nummer van ons blad. EEN LOOS ALARM. Hedenmorgen omstreeks halftien bereikte ons van verschillende zijden het alarmee- rend bericht, dat nabij de Vink een spoor- wegonge'uk zou hebben plaats gehad. Tal- looze stadgenooten, die gasten verwachtten, informeerde met een ongerust hart of er al namen van gewonden bekend waren, doch alras konden we de angstige vragers gerust stellen met de mededeeling, dat van een spoorwegongeval geen sprake was. Het betrof hier nl. slechts een steekproef om te zien of de in het Academisch Zieken huis alhier gestationeerde Roode Kruis- brigade en met name de transporlcolonne bij cventueele onverhoopte spoorwegrampen wel voldoende snel functioneerde. Te dien einde belde de stationschef om 9 u. 01 het Ziekenhuis op en deelde mede, dat in het slation twee treinen op elkaar geloopen waren. IJlings trok de transportcolonne er op uit en binnen veertien minuten was zij met vijf brancards en een hoeveelheid verband- materiaal op de plaats van het onheil aan wezig; waar gelukkig geen enkele gewonde haar komst verbeidde. Ook het slationspersonecl was binnen dienzelfden tijd met verplegingsmatcriaal ter plaatse. WAARVOOR DE E. H. D. MOEST UITRUKKEN! Hedenmorgen werd op de gewone wijze de Eerste Hulpdienst gewaarschuwd om uit te rukken naar de Rijnkade, waar een onge val was geschied. Wat was er gebeurd! Mej. G. de L. uit de Kanaalstraat was in de woning van haar schoonouders naar het kippenhok gegaan om er eieren uit te halen. De haan kon dit niet gedogen en vloog haar aan. Mej. De L. had echter een hond bij zich en deze bemoeide zich ermede. Zoo kreeg mej. De L. van den hond eenige lee- lijke heten. En dientengevolge moest de E II. D uitrukken en moest mej. De L. mee genomen worden naar het Acad Ziekenhuis ter behandeling van haar wonden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid: mej. A. G. M. Linders (Leiden), mej. J. Sannes (Den Haag) en de heeren E. H. Karsten (Den Haag), F. P. J. Yanhorick (Leiden), J. H. Hannivoort (Lei den); voor het doctoraal examen rechtsge leerdheid mej. B. P. C. E. Keulen (Delft) en de heeren G. J. W. Koolemans Beynen (Den Haag), C. Houtappel (Maastricht); voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren: J. J. Krijnen (Leiden), Th. v. d. Slok (Lei den); voor het candidaats-examen wis- en natuurkunde D de heer J. A. van Dijk (Lei den); voor het candidaats-examen wis- en natuurkunde A de heer H. C. Brinkman (Leiden). Voorts zijn geslaagd voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid: mej. J. M. Ver beek (Den Haag) en de heeren: F. L. Dries- sen (Leiden); P. v. d. Burg (Den Haag); C. O. Blaauw (Leiden); voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. W. E. Bochove (Leiden); voor het aanv. doet. examen Ind. recht de heer Mr. J. v. Schayk (Den Haag); Voor het doctoraal examen In disch recht de heeren: K. E. Breslau (Sche- veningen); W. C. v. d. Brandeler (Den Haag) voor het candidaats examen wis- en natuur kunde A de heer L. Lips (Leiden): voor het enndidaatsexamen Theologie de heer G. H. Moll van Charante (Rotterdam). Met ingang van 5 Juli j.l. is mej. J. C. G. de Thowars alhier aangesteld als assis- G. de Thouars alhier aangesteld als aösis- Oegslgeest. Naar wij vernemen heeft ds. H. C. van den Brink te Zandvoort het beroep hij dc Geref. Kerken in Hersteld Verband alliiex aangenomen. Het programma van het concert op Donderdag 12 Juli a.s„ des avonds te 8 uur in den tuin. van de sociëteit „Musis Sacrum" te geven dror de Harmoniekapel „Crescendo", van het II. T. M. personeel (directeur de heer Ludwig Schweitzer luidt als volgt: 1. Concert Marche, H. Reuland; 2. Chor aus den Oratorium „Die Schöpfung", Jos. Haydn; 3 La Cêne, P. Giison. Pauze. 4 Fantasie Faust, Ch. Gounod; 5. Violetta- Polka, Joh. Strauss; 6. „Glücklich. ist, wer vergisst" (Mazurka), Joh. Strauss; 7. „Münchner Kindl" (Walzer), Karl. Kom- zak; 8. „König My das" (Ouverture), R. Eilenberg; 9. Marche Sportive, F. Popij. Aan het postkantoor Leiden en zijn wijkkanloren werd. in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f. 107412.34, en terugbetaald f. 92109 20. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 15303.14. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 116. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Dfreclie op staatsschuldboekies inge schreven nominaal f. 1300. en afgeschreven nominaal f. 7200. Derhalve minder in- dan afgeschreven f. 5900. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werden uitgevoerd 2 orders, tot een nominaal bedraz van f. 2000 Van de N.V. Imenexco alhier ontvin gen wij een keurig uitgevoerd en met zorg samengesteld nieuw kookboekje, waarin eenige artikelen betreffende het gebruik van gas en de voedingsleer, alsmede talrijke recepten zijn opgenomen. Het handige boekje, bedoeld als een reclame voor de door Imenexco (Hooge Rijndijk) in den handel gebrachte fraaie Küpperbusch gasfornuizen bevat veel wetenswaardigs voor iedere huisvrouw. Het bevat ook vele goede recepten. Gisteravond zag de 30-jarige verpleeg ster J. M. G., die op haar rijwiel gezeten uit de Maarsmansteeg kwam rijden, deze overtreding bestraft, doordat zij op den hoek van den Nieuwe Rijn in botsing kwam met een auto, komende uit de rich ting Aalmarkt en bestuurd door H. L. De heer L. gaf signalen, doch was er niet op verdacht, dat een wielrijdster zoo plot seling zijn weg zou kruisen, met boven gemeld gevolg. De fiets werd danig beschadigd; de be rijdster bekwam een vrij ernstige hoofd wonde en werd per auto van den E.H D. naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij zich ditmaal zelf onder geneeskundige behandeling moest stellen. HET AANVULLEND ONDERWIJS VOOR DE RUPERE JEUGD. De Staatscommissie, ingesteld bij K. B. van 7 Maart 1927 no. 5. aan welke werd opgedragen te onderzoeken of het gewenscht en mogelijk is. voor de rijpere jeugd zoo danig te regelen, dat: a. de verschillende, thans bestaande soor ten van aanvullend onderwijs (cursussen voor voortgezet lager onderwijs, nijverheids- cursussen. landbouwcuriojssen) onderworpen worden aan gelijkluidende wettelijke voor schriften. ondermeer ten aanzien van het Rijkssubsidie, zonder dat evenwel de uit gaven, welke thans ten behoeve van dit onderwijs worden gedaan, verhoogt worden; b. aan de besturen van gemeenten en van rechtspersoonlijkheid bezittende ver- eenigingen, wier statuten het oprichten en in stand houden van scholen of cursussen voor aanvullend onderwijs voorschrijven, de grootst mogelijke vrijheid worde gelaten c. het beheer dier scholen of cursussen heeft haar voorloopig rapport vastgesteld, dat dezer dagen aan de Koningin zal worden aangeboden. UIT EEN BOOM GEVALLEN. De 61-jarige W. Ilder te Gendt bij Nij megen is bij het kersenplukken uit oen boom gevallen. De man brak zijn wervel kolom en was onmiddellijk dood. STAKING TAXI-CHAUFPEURS IN DEN HAAG. De Haagsche taxi-chauffeurs, aangeslo ten bij de LTnie van chauffeurs zijn vanoch tend om 6 uur, toen de eerste ploeg zou uit rijden, een 24-uur proteststaking begonnen tegen het optreden van de verkeerspolitie, die belast is met de controle op het taxi- be4rijf. De chauffeurs zijn van meening, dat zij door de politie geplaagd worden. Op alle kleinigheden worden aanmerkingen gemaakt, aldus deelt men mede van chauf feurszijde, en de toestand wordt wel ge karakteriseerd door het feit, dat vele agenten met „chef" wonschen te worden aangesproken. De staking omvat ongeveer 180 man. De voorzitter van den Ministerraad, jhr. mr. de Geer, Minister van Financiën, is van zijn kort verblijf buitenslands te 's-Gra- venhage teruggekeerd en heeft zijn ambts bezigheden hervat. Hedenmiddag ongeveer 12 uur had achter het Groenekerkje te Oegstgeest een auto-ongeval plaats. Van de richting Sas- eenheim kwam de vrachtauto van de firma N. Z., uit Rijnsburg en bestuurd door den 19-jarigen J. de M., eveneens uit Rijnsburg. Achter deze vrachtauto kwam een personen auto, die de vrachtauto wilde voorbij rij den, wat in verband met de breedte van den weg aldaar niet mogelijk was. De personenauto kwam in aanraking met de vrachtauto met het gevolg dat deze een duw kreeg en tegen den boom opreed. Het geheele onderste gedeelte der vrachtauto was vernield. Vervolgens kantelde de vrachtauto en lag op haar zijde naast den boom. De personen auto was snel doorgereden en bekommerde zich om niets. Zooals van zelf spreekt, be kwam de vrachtauto belangrijke schade. De bestuurder kwam er overigens mpt den schrik af. De firma v. d. Ameele heeft met haar kraanwagen de auto opgetakeld en naar Leiden vervoerd, waar zij in het Mo torhuis werd gerepareerd. HAAGSCHE RECHTBANK. VERDUISTERING VAN EEN RIJWIEL. Heden heeft het O. M. geëischt tegen den reiziger II. W. van der W. uit Leiden, we gens verduistering van een rijwiel, dat hij in bruikleen onder zich had, 1 jaar gevan genisstraf. Deze verdachte, die zich aan meerdere soortgelijke feilen heeft schuldig gemaakt, werd op vordering van het O. M. op grond van vreeï voor herhaling van misdrijf ter zitting gevangen genomen en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Uitspraak 17 dezer. ATHLETIEK. DE OLYMPISCHE WEDSTRIJDEN. De Nederlandsche damesploeg. Drie Leidsche dames aange wezen, waarvan één als reserve. Door de K.N.A.U. werden na overleg met de Techn. Commissie op advies van de heeren Verwall en Hardeman de navolgen de dames voor het athletiek-tournooi in geschreven 100 Meier hardloopenN. Grooss, L. Sengemondt, B. ter Horst en M. Bricjer (Brunhilde, Leiden). Hoogspringen met aanloopL. Gisolf en N. Buisma. DiscuswerpenL. Michaclis, B. J. De kens. 800 Meter hardloopen A. v. Noort (Brun hilde, Le.den), A. J. Mallon, J. van Reste ren en M. Duchateau. 4 x ICO Meter Estafette: N. Grooss, "L. Segemendt, B. ter Horst en M. Briejer (Brunhilde, Leiden). Reserves: Detert, Hoogendoorn, (Nieuw Brunhilde, Leiden), Mür en Zondervan. Wijziging in de ploeg wordt nader voor behouden. In verblind met de training zal de dames- ploeg in de week van 15 tot en met 22 Juli in haar geheel op de sintelbaan Te Werve trainen. Evenals bij de heeren is de geest bij de dames uitstekend. NIEUWE UITGAVEN. WET OP DE NAAML. VENNOOTSCHAPPEN Wij ontvingen van de N. V. Haagsche Drukkerij en Uitgeversmaatschappij een exemplaar van de „Wet op de Naamlooze Vennootschappen", Gids voor de Praktijk, samengesteld door mr. dr. H. F. A. Völlmar, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. Dit veelbesproken wetsontwerp is e'en paar weken geleden ook door de Eerste Kamer der Staten-Generaal aangenomen. Aangezien volgens verklaring van den minister de wet m den loop van het jaar 1929 in werking zal treden is het dus voor iedereen, die geregeld met de door de wet geregelde materie in aanraking komt. zaak zich thans op de hoogte te stellen van haar (niet altijd even helderen en toegankelijken) inhoud, temeer, omdat hare bepalingen voor het grootste gedeelte dan ook op bestaande naamlooze vennootschappen reeds aanstonds van toepasing zullen zijn en bij de oprich ting van nieuwe- of bij statuten-wijziging van bestaande vennootschappen rekening dient te worden gehouden met de nieuwe wet. Het werk is derhalve zoowel bestemd om te worden geraadpleegd door hen. die slechts eenige algemeene kenni9 van de nieuwe wet begeeren (kooplieden, directeuren en com missarissen van naamloozei vennootschap pen enz.), als door juristen, notarissen, ac countants enz., die een meer grondige ken nismaking verlangen. Een uitgebreid aan 't werk toegevoegd register vergemakkelijkt de raadpleging op afzonderlijke punten, ter wijl met de voorbereiding reeds is begonnen geruimen tijd vóór dat de wel ook in de Eerste Kamer in behandeling kwam. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 De volgende passagiersschepen rijn Woens dag 11 Juli 1928 in Radiotelegraiische ver binding met de daarnaast vermelde kusfc- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeceld door de N. T. M. „Radio-Holland"). Flandria, Olinda Pernambuco. Gelria,. Scheveningen-haven. Insulin de, Vitton» Radio. Jan Pieterer. Coen, Aden Radio. Johan de Witt, Karachi Radio. Kon. der Noderl., Cabo Finisterre. Maasdam, Ouossant TSF. Nickerie, Scheveningen- haven. Nieuw-Amsterdam, Scheveningen- haven. Orania, Amaralina. Oranje Nassau, Rugby Radio. Patria, Medan Radio. Pr. der NederL (Nederl.), Welte vreden Radio. Prinses Juliana, Genova Radio. Rijndam, Louisburg Nova Scotia No. 2. Sibajak, Colombo Radio. Si mon Bolivar, Soheveningen-haven. Sla mat, Schevcningen-haven. TamboTft, Scheveningen-haven. Veendam, Louis burg Nova Scotia No. 2. Venezuela, Rugby Radio. LFTDEN. 10 Juli. Vette varkensmarkt Aanvoer 305 stuks, waarvan 275 zwaarge wicht en 30 stuks lichtgewicht. Prijzen per K.G. voor zware soorlen f. 0.63 tot f. 0.65, v, lichte sooTlen f 0.58 tot f. 0.60 per K.G, levend gewicht. Handel vlug. ALPHEN, 9 Juli. N. V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den R\jn". Tuinboomon f. 7.10f. 8.20Heerenboonen f. 58f. 60 Snijboonen f. 55—f. 57Aardappelen f. 8.10 f. 9.70, alles per 100 K.G.; Peen f.5— f.8; Kroten f.4.30—f.5.10 per 100 bos; Kropsla I f. 1.20—f. 1.70; Komkommers I f. 9.70—f. 10.30; Bloemkool I f.8.40— f. 10.90; id. If f.3f.4, alles per 100 st; Aardbeien f.20—f.30; Frambozen f.23— f.24 per 100 pond. BODEGRAVEN, 10 Juli, Kaasmarkt. Aan gevoerd 472 wagens, in totaal 21313 stuks, wegende 169704 K.G. Prijzen lste 9ooTt met rijk9merk f.0 510.52; 2de soort f. 0.45 0.49; zware tot f. 0.57; zonder rijksmerk f. 0.44'0.50. Handel matig. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 Juli *28. Tuinbouwver. Katwijk en Omstr.". Duke of York per kist van 25 K.G. f. 1.402.40. Idem drielingen per kist van 25 K.G. f. 1.10 1.30; Peen per 100 bos f. 8.4010.80. Aan voer 1080 x 25 K.G. aardappelen; 70x25 K.G. drielingen; 6800 bos peen. NOORDWI.TKERHOUT, 9 Juli. Veiling „De Eendracht". Doperwten f. 1.35 a f. 2.35;' Krombckken f. 2.65 a f. 2.75; Grauwe Capu- cijners f. 2.25; Wonder v. Amenka f. 1.30 a f. 1.55; Peulen f. 1.90 a f. 2.65. Alles per zak van 10 Kilo. Aardbeien f. 1 a f. 1.30 per slof. Veel aanvoer en vc-'el kooplust. PURMEREiND, 10 Juli. *35 kleine fabriekskaas met rijksmerk 46; 62 kleine boerenkaas met rijksmerk 49.50 2 Commis siekaas met rijksmerk 48; 3 Goudsche kaas met rijksmerk 47; handel stug. Aanvoer 69.000 K.G. 1634 K.G. boter 1.65—2.00 per K.G., handel matig. 285 runderen 0,801.05 per K.G., handel matig; 190 melk- en geldekoeien 125360 per stuk, handel matig; 32 stieren; 25 paarden 100 200, handel stug; 78 vette kalveren 1 00 1.20, handel stug; 288 nuchtere kalveren voor de slachterij 935; voor de fokkerij" 1029, handel matig; 727 vette varkens voor de slachterij 6067; voor de zoutery, 6068, handel vlug; 39 magere varkens 2436, handel vlug; 151 biggen 1218, handel vlug; 303 schapen 2536, handel matig; 502 lammeren 1620; 17 bokken. Kippeneieren 5.006.00; eendeneieren 4.60 per 100 stuks. Piepkuikens 0.103.00, Kippeneieren A aanvoer 14.019 stuks, prijs 5.206.40; eendeneieren A aanvoer 8068 stuks, prijs 4.704.90 per 100 stuks; kal-» koeneieren 8.00. ROELOFAR ENDS VEEN, 10 Juli. Groenten- veiling. Aardbeien f. 0.21f. 0.39 per Kilo; bloemkool f. 0.02f. 0.09 per stuk; peulen, f. 1.15f. 1.20; groene peulen f. 1.45; peulen I f. 1.80. doperwten f. 1.40f. 1.50; dop erwten No. II f. 1.25—f. 1.30; jonge dop erwten f. 1.75f. 1.80; capucijners f. 1.60— f 1.75; witte capucijners f.2f. 2.15; tuin- boonen f. 0.35f. 0.37; snijboonen f. 4.80- f. 5.50; snijboonen No. II f.4; idem stek f. 3.4-0f. 3.50; alles per 10 K.G.; augurken grof f. 4.80f. 5.10; komkommers f. 3.90— f. 4 per 25 K.G. ROTTERDAM, 9 Juli. Binnenlandscha granen. Tarwe, met matig aanbod, on veranderd verkocht. Puike kwaliteit f.14 f. 14.50tusschensoorten L 13.25—f. 13.75; overigons f. 13—f. 13.25. Rogge, lager, f. 13.75—f. 14.25. Gerst Chevalier, geruimd. Haver f. 14.25f. 15. Erwten, KI. groene, Schokkers en Bruinen Boonen niet noemens waard ter markt. Karwjjzaad en Maanzaad in afwachtende houding op den nieuwen oogst. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM, 10 Juli. Veemarkt. Aange voerd 204 paarden, 24 veulens, 570 magere runderen, 560 vette runderen, 474 nuchtere kalveren, 210 vette kalveren, 240 schapen of lammeren, 88 biggen, 12 bokken of gei ten, 121 graskalveren, 18 overloopers. Prij zenVette koeien le kw. 51—54, 2e 4648, 3e 3439. Ossen 5051, 4548, 43. Stieren 45—47, 42V6, 38. Kalveren 65—67^, 55—60, 42V61V/&. Vet vee: Melkkoeien 200405, kalfkoeien 200400, stieren 110540, pin ken 100150, vaarzen 170225, werkpaa-r- den 200315, slachtpaarden 100165, hit ten 125—175, veujens 75120, fokkalveren 18—28, biggen 812, overloopers 16—27, slacht.kalveren 16, biggen per week 1.30 1.60, gTaskalveren 3055. ZOETERWOUDE, 9 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 4772 eieren, rrijzen: KipeieTen f. 5.306.10; Eendeieren f. 55.30; Kriel- eieren f. 3.20 p*r 100 stuks. Pluimvee. Kippen f. 1.05—1.85: Hanen f 0.401.40; Duiven f. 0.15; Konijnen f. 0.321 80 per stuk. S-l

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3