SPLINTER Uitverkoop. DENKT U BEEKMAN OPRUIMING Ernstig vliegongsluk bij Grave. If GESUfT ROOKEN V' AGENDA. RESTANTEN KERK- EN SCH00LNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. Dinsdag. Evangelisatietent Schuttersveld. Samen komst 's avonds 8 uur. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. PieterskerkConcert mejonkvr. Repelaer Jran Driel en de heer L. Mens. 8 uur nam. Woensdag. In den vergulden Turk: Alg. jaarl. leden- yerg. Ver. tot Bev. v. h. Vreemdelingen verkeer. Nam. half negen. Stadsevangelisatie Geref. Kerk (Tent Schuttersveld)Samenkomst te 8 uur nam. De avond-, nacht- em Zondagdienst der npotheken wordt van Maandag 2 Juli tot en met Zondag 8 Juli waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telefoon 523. RECLAME. 2430 groep van 10 rijwielen uit het tijdperk voor 1900 in vlaggen en bloementooi, een Lon- densche Handsome Cab (1880), een Lan dauer (19de eeuw) met de familie Kegge, een Stoomrijtnig (1850), een Mailcoach (1850), een Calèche k grande guide, een omnibus (vroeg 19de eeuwsch tot 1880), een Trekschuit (19de eeuwsch), een tweede afd. Rijwielen (na 1900) met motorrijwielen en zijspan-combinaties, enz. Eindelijk na al deze wagens zal men den tweeden Praalwagen kunnen zien, voorstel lende het Spoorwegverkeer. En ook deze wagen wordt weer gevolgd door een aantal groepen, t. w.: hel eerste vliegtuig, de Paardentram (1870), een Phaeton uit den Napoleonlischen tijd (1820). een Spider (1840), een Poolslede getrokken door 6 honden, een groep moderne versierde auto's rijk getooid Nog meer zal men in dezen optocht „Het vervoer door alle tijden" te zien krij gen, want na al het reeds genoemde komt weer een Praalwagen gewijd aan hel Vlieg» wezen, waarachter Mademoiselle D'Orange zal aansluiten, gevolgd door der Eiserne Guslnv mol zijn Snordersrijluig. een lango break met Vacanliekolonie kinderen, en een allegorisch^ voorstelling van de groole vaart, terwijl men tot slot zal le zien krij gen de vierde Praalwagen: Een apotheose van de toekomst. Nog in het bijzonder legde de heer De Koning er don nadruk op, dat er voor de deelnemers aan den optocht niet de minste kopten zullen zijn verbonden en spr. ein digde zijn uiteenzetting met het uitspreken van de hoop dat de stoet een ware streeling Voor hel oog moge worden. In de volgorde van de wagens en in het oanlal der groepen kan natuurlijk nog eenige wijziging komen. Doch in grove trekken kan men zich aan de hand van het boven staande een voorstelling maken van wat het middagferst op den komenden 3 Octo- berdag belooft le worden. Een schitterend feest! Geen wor.der dat zich gisteravond reeds zeer vele vereenigingen en particulieren lieten inschrijven voor deelname. LEERLINGEN DER CHR. H.B.S. OP REIS. Gisteravond had er in de aula van de Chr. H.B.S. een samenkomst plaats, die betrek king had op een schoolreisje naar Duitsch- land, dat de leerares mej. A. A. van Weel en eenige leeraren met 40 leerlingen zullen ondernemen. Verschillende ouders waren ook aanwezig. Verscheidene leerlingen waren reeds in reiskostuum verschenen. Eerst werden eenige zakelijke punten besproken. Er zul len n.l. 10 groepen gevormd worden onder leiding van- oudere leerlingen. 2 groepen staan weer onder een leeraar. Verder werd alles opgesomd, wat meegenomen moest worden en daarna werd er, aangekondigd, dat de thee „gaar" was. Men hield een pauze, waarbij, de thee veel liefhebbers vond. Na de pauze werden lichtbeelden ver toond met toelichtingen van mej. van Weel. Aan het eind van den avond, die als zeer geslaagd kan beschouwd worden, dankte ds. Wielinga mej. van Weel voor alles, wat ze ondernomen had en voor de moeite, die ze zich er voor gegeven had. Namens do ouders dankte de heer van Hamel haar voor het genoegen, dat ze den kinderen wilde bezorgen. Ds. Wielinga be sloot den avond met dankzegging. GARNIZOENSCOMMANDO. Daar de Commandant van het 5e Regi ment Veldartillerie de luitenant-kolonel A. E. Kist voor het volgen van een Centrale cursus in troepenleiding van 2 tot 28 dezer te 'sGravenhage is gedetacheerd, wordt het Garnizoenscommando gedurende dien tijd waargenomen door den Commandant van hel 4de Regiment Infanterie den luitenant- kolohel G. le Poole. FEDERATIE VAN WONINGBOUW- VEREENIGINGEN. In het Juli-nummer van ..Volkshuisves ting". maandblad van bovenstaande Fede ratie, constateert het bestuur met voldoe ning de toetreding van „Ons belang", lot de Federatie. Vijf flinke woningbouwvereni gingen met te zamen bijna 2000 woningen werken nu samen in federatief verband. LEIDSCHE BUITENSCHOOL. Vrijdagmiddag 3 uur zal het nieuwe schoolgebouw van de vereeniging Herstel lingsoord „De Lcidsche Buitenschool", te Katwijk aan Zee, officieel worden geopend. Dc openingsrede zal gehouden worden door mr. dr. J. Schokking, burgemeester van Katwijk. Eenige autoriteiten en andere genoodig- den uit Leiden zullen de openingsplechtig heid bijwonen. TREIN 1216 UTRECHT—LEIDEN. Trein 1216, vertrek 20.05, van Utrecht C.S. naar Leiden, vertrekt voortaan zeven minuten later als in de dienstregeling is aangegeven. Dit naar aanleiding van de vele verzoe ken (uit Leiden. Vleuten en Utrecht) aan de directie der Ned. Spoorwegen, om trein 1216, evenals in den Winterdienst, 15 min. later te doen vertrekken. Als antwoord op deze verzoeken vertrekt trein 1216 dus nu 20.12 van Utrecht C S. WAT HEEFT HIJ NU GESTOLEN! M. heeft heden aangifte gedaan van dief stal van.radiomuziek. M. exploiteert een radio-distributiestation en „levert" dus radiomuziek aan degenen, die bij zijn dienst zijn aangesloten en daarvoor betalen. Hij is thans evenwel "lot de ontdekking gekomen, dat een bewoner uit de omgeving van de Alexanderslraat een aftakking op zijn distri butienet heeft gemaakt, waardoor hij vol gens M. „wederrechtelijk" geniet van de door M gedistribueerde muziek. De aangifte is bij de Recherche in onderzoek. Bij de 2de groep der Gem. Kweek school slaagde nog voor het L. O. examen mej. P. J. Verberg, alhier. De garnizoenscommandant alhier heeft in het openbaar aanbesteed, de leve ring van aardappelen ten behoeve van de soldaten-menage alhier, gedurende den tijd van 1 Aug. t. e. m. 31 October 1028: Ingekomen waren 5 biljetten, t. w. van fa. Kempeneer 1.6.98; N. v. d. Vlist f.6 80 klei, f. 6.70 zand; Th. Fontein f.6.41; W. den Heeten en Zn. f. 6.30 en A. v. d. Vlist (Haven) f. 5.28 klei en zand. alles per 100 K G. De levering is voorloopig gegund aan den laagsten inschrijver. Hedenmorgen ontvingen wij bezoek van een Oostenrijker, Joh. Frühauf gehee- ten, die met zijn echtgenoote een voetreis maakt door drie werelddeelen, n.l. F.uropa, Azië en Noord-Afrika. Het is om een weddenschap te doen! 16 Juli 1926 is hij uit Wcencn vertrokken en hij is thans bijna „fcrlig". Na ons land moet hij feitelijk alleen nog Noord-Afnka „bezoeken". Als oud-scheidsrechter van den Oosten- rijkschen Voetbalbond wendt hij zich speciaal tot sportkringen om zoo de noodige gelden te verschaffen om in zijn onderhoud en dat van zijn ega le voorzien. Naar wij vernemen, zal het door de Harmoniekapel „Crescendo" van het personeel der Haagsche Tramweg Maat schappij le geven concert plaats hebben in het Van der Werffpark, op Donderdag 12 Juli a.s., des avonds van 810 uur. De wethouder, de heer A. L. Reime- ringer, is verhinderd op de Woensdagen 4 en 11 Juli a.s. spreekuur tc houden. De Leidsche Belastingophaaldienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger afgedragen een bedrag van f.H 1.340,35. Hel aantal leden bedraagt thans 2907. Met nummer 126 der Staatscourant werden verzonden afdrukken van de statu ten betreffende: „De Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. gevestigd alhier. (Wijzigingen in de statuien). Door de politie alhier is gisteren aan gehouden II. J. S., die verdacht werd eenigen lijd geleden een handwagen te hebben ge stolen. Verd. heeft bekend. Hij had den wagen te Gouda verkocht. Morgen wordt weer een nieuwe gele genheid geopend om tochtjes te maliën over de Kager- en Brasemermeren. n.l. met het passagiersstoomjacht „Padang" van den heer Tieman. Er is een restaurant aan boord en tevens radiomuziek. Men zie onder de advertenties. In ons verslag over de opening van de Verster-Kamer in het Museum De Laken hal staan onder de aanwezigen vermeld: mevr. Kamcrlingh OnnesBosch Rcitz en de heer A. Kamerlingh Onnes. Dit moeten zijn: mevr. de wed. Kamerlingh Onnes Bijleveld en de heer II. Kamerlingh Onnes. Gisteren is door ons vermeld, dat in de Broeslraat was geopend een Pontsehool. Dit is verkeerd. Geopend is het Instituut Pont De Pontsehool is en blijft toch gevestigd Sleenschuur 14. Gaarne rectificeeren wij dit. RECLAME. aan onze Tegen ongekend - lage prijzen. - KLEEDINGMAGAZIJN KOREVAARSTRAAT NED HERT. KERK. Beroepen te Helder (Evangelisatie): P. Warners, le Nederhorst den Berg. Aangenomen naar Scheveningen, (vaca ture H. J. de Zwart): A. Offeringa, te Huizinge (Gr.) Bedankt voor Kralingen: R. Bartlema te Zeist; voor Maassluis: dr. J. J. Wolden- dorp te Warmond; voor Klundert, R. C. W. J. Hoek, te Rljsoord. GEREF. KERKEN. Beroepen, te Hoek van Holland: drs. D. J. de Groot, cand. te Amsterdam; te Otto- land, A. J. v. d. Weg, cand. te Dordrecht; te Wilnis en te Wormer, A. Dragt JHzn., cand. te Rotterdam. Aangenomen naar Beekbergen: J. Estie, cand. te Zwartsluis. Bedankt voor Hazerswoude: H. W. H. van Andel, te St. Pancras; voor Hasselt, B Bouma, te Dirkshom; voor Warffum, A. H. Piersma, te Zuid-Sleen; voor Nieuwer- oord, II. R. Pel te Suawoude. CHR. GEREF. KERK. Te Werkendam: J. W. van Ree te Baren- drecht. KRISHNAMURTI WEER IN NEDERLAND. Na een reis van enkele maanden in de Ver. Staten van N. Amerika, is Krishna- murti, het hoold van de Orde van de Ster, Zaterdag in Nederland teruggekeerd. Hij zal tot ongeveer midden Augustus op kasteel Eerde te Ommen verblijven. Deze maand verzamelt zich aldaar een klein internationaal gezelschap, meeren- deels zijn meer directe medewerkers. Tevens is in voorbereiding het Internatio naal Congres van de Orde van de Sier, dat dit jaar van 210 Aug. *k. op het land goed Eerde zal worden gehouden liet plan beslaat gedurende dit Congres een tweetal openbare voordrachten te geven, waarvan datum en uur nog nader zullen worden be kend gemaakt. RECLAME. 2649 2375 EEN LEGERVLIEGTUIG OMLAAG GESTORT. De bestuurder gedood. Zooals gemeld is heeft het legervliegtuig 505 gistermorgen in een weide aan de Maas onder Grave een noodlanding moeten maken. Nadat de motor weer in orde gemaakt was steeg de twe-edekker, bestuurd door den 28-jarigen gehuwden sergeant-vlieger Van Lieshout ep met als waarnemer den 26- jarigen tweede-luitenant Bia. om kwart over vier opnic-uw op. De vliegmachine steeg regelmatig op tot een hoogte van ongeveer 100 M., cirkelde een paar maal rond, waarna de motor weer niet in orde werd bevonden. Men wilde daarom weer dalen. Van een hoogte van ongeveer 50 M. viel het vliegtuig echter met den kop naar beneden, binnen dijks tegen den Maasbandijk aan. Beide inzittenden werden uit het zeer gehavende vliegtuig genomen. De heer Van Lieshout had zooveel fracturen en verwondingen dat hij werd voorzien van de laatste sacramen ten der stervenden. Om 6 uur is hij over leden. Luitenant Bia had zijn rechler- bovenirm en ree hierboven been gebroken. Dei doctoren Van Trotsenburg en Kanters uit Grave verleenden de eerste hulp. Toen sergeant Van Lieshout reeds over leden Was en luitenant Bia op den brancard gelegd was, kwam de ziekenauto uit Nij megen met de militaire doctoren Bosma en Sedee van de Koloniale Reserve. Luitenant Bia werd vervoerd naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Nijmegen. De overledene' zal heden naar Zeist vervoerd worden. Hij laat eën vrouw en een kind na. TWEE MEISJES VERDRONKEN. Gisteravond is in de Wijnhaven te Rot terdam een ernstig ongeluk gebeurd, dat twee meisjes het leven heeft gekost. De 18-jarige M. v. d. S. thuisbèhoórend aan boord van het in de Wijnhaven liggende schip Arisje, was in een roeiboot langszij go- gaan om waschgoed uit te spoelen, en had haar 5-jarig zusje C. v. d. S. bij zich in de boot genomen. Toen zij klaar was en haar zusje weer aan boord van de Arisje wilde tillen is de roeiboot vermoedelijk onder haar uitgegleden in zijn beiden te water geraakt, zonder dat iemand dit heeft opgemerkt. Toen de vader even later aan boord kwam miste hij zijn beide kinderen. Twee schippers van de in de buurt liggende vaartuigen hebben met behulo van vaarboomen de' beide lijken opgehaald. Zij blijven voorloopig aan boord. De reddingsbrigade heeft gedurende meer dan een uur tevergeefs getracht de levens geesten op te wekken. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUSSEN. Gisternamiddag is aan de Schans onder de gemeente Overschie een autobus uit de richting Rotterdam in botsing gekomen met een autobus uit tegenovergestelde richting. Beide bussen waren van den dienst Rotter dam—Scheveningen. Het ongeval geschiedde in een der bochten, de voorwielen raakten elkaar en de eerste bus draaide geheel om en kwam links van den weg te staan. Ook de tweede bus kwam links van den weg te staan. De inzittenden kwamen er wonder boven wonder tamelijk goed af. Vier personen liepen eenige lichte verwondingen op. De materieele schade is belangrijk. Het ongeval is te wijten aan het niet ger.oeg uitwijken in de bocht. INBRAAK. Te Alkmaar is ingebroken bij den land bouwer G. aan den Westdijk 9. Toen hij na een afwezigheid van twee uur met zijn auto thuis kwam. ontdekte hij op het achtererf een man, en vermoedende, dat dit bezoek niet pluis was. stelde hij dadelijk een onder zoek in en ontdekte, dat een ruit van het voorraam kapot was geslagen. Hij liet daar om den man door zijn dochter volgen, die de politie waarschuwde. Uit een onderzoek bleek, dat er ingebroken was en zijn eenige vermiste voorwerpen, zooals een doos met patronen, zakmes, gouden ringetje, werden in de rietstoel gevonden. Een gouden hor loge, een ring met diamanten bezet, en een zilveren kinderrammelaar worden vermist. Ook bij K. aan de overzijde van het ka naal is ingebroken en een klein bedrag aan gold weggenomen. De politie heeft den da der, een schippersknecht uit Bergen op Zoom. die nog gepoogd had door de lande rijen te ontvluchten, doch voor een breede sloot moest terugkeeren, aangehouden. Hij ontkent. Zaterdag is te Heerlerheide ingebrsk.-n bjj een zekeren R. Een bedrag van f. 550 wordt vermist. Door de politie werden twee personen uit Hoensbroek aangehouden, die naar Maastricht arjn overgebracht. GODSDIENSTWAANZIN. Dezer dagen, midden op den dag, kwam een poedelnaakte man de Brink te LaTen (N.-H.) oprennen, zwaaiend met een rozen krans bover. het hoold. Zóó wilde hij de kerk binnengaan. Een agent probeerde hem te grijpen, maar kon op het van zweet druipende tichaam eerst geen vat krijgen. Na een worsteling werd' de naakllooper evenwel overmand, hem werd een jasje om gehangen en zoo werd hij naar het politie bureau vervoerd. De ruim -{O-jarige man ia, zegt het Volk. nog denzeitden avond, als lijdend aan godsdienstwaanzin naar Am sterdam vervoerd. ZEILJACHT VERBRAND. Het zeiljacht Elbe, van den heer B. G. N'. uit Amslerdam, is even builen de Ketel, bij het Kampereiland, verbrand. De oorzaak is vermoedelijk het omvallen van een snel koker. De opvarenden konden zich redden. ONEERLIJK TELEGRAFIST. Zaterdagmiddag is gearresteerd de tele grafist H. L. C. R. van het telegraalkantoor te Zwolle, wegens het onttrekken van gel den aan de openbare kas. C. heeft bekend bij de aanbieding van telegrammen aan aanbieders het gewone tarief in rekening te hebben gebracht. Bij de doorseining maakle Jiij echler, waar het mogelijk was, van twee woorden één cn 9tak het bespaarde bedrag in eigen zak. C. is geschorst. EEN SCHAAR IN HET OOG. Een zoontje van den heer M., te Benne- kom, kreeg bij het spelen een schaar in net oog. Het kind, dat direct naar het ziekenhuis werd vervoerd, zal waarschijnlijk het oog moeten missen. BRANDEN. Te Gemert is de boerderij van A. van Dooren in de Groenendaal afgebrand. Een kindje van ongeveer twee jaar bekwam bevige brandwonden over het geheele armpje terwni de oude vader v. Dooren wang en haren schroeide. Het huisraad ging ver loren. Alles was laag verzekerd. Gistermorgen brandde de manufacturen zaak van den heer Kors Kraaijenbrink te Oostvoorne tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. LISOL INGENOMEN. To Winschoten heeft een klein kind een hoeveelheid lisol ingenomen. De toestand is zeer ernstig. ONDER TE TREIN GERAAKT. Te Winschoten is gisternamiddag de be jaarde mevr. Lammers onder de stoomtram OldanibtPekela geraakt. Beide voeten wer den de ongelukkige afgereden. Zjj is in het ziekenhuis opgenomen. „Geef eens een voorbeeld van den val- schen aard van een kat, F rils." „Moeder heelt drie keer een poes ge kocht en alle drie de keeren bleek het een kaler te zijn." DE ALGEMEEN E TOESTAND. Uit Genève. De commissie voor veiligheid en arbitrage hoefi het standpunt aanvaard van Rolin Jacquemyns, die, Tiaasi zijn rol van rappor teur. het advies uitgebracht had. dat de reso- lulies belretfende de Duit9che denkbeelden, door den Raad moeien worden aanvaard. DUITSCHLAND. Hedenmiddag de regeeringsvei- klaring. Staalhelmbetoogw gen. Standbeeld voor Ebert. Hedenmiddag zal de Rijkskanselier Muel ler-!-'ranken zijn nieuw kabinet met een re- geeringsverklaring aan den Rijksdag voor stellen. Met uitzondering van den minister van buitenlandsche zaken zullen de nieuwe ministers allen deze Rijksdagzilting bijwo nen. De regeertngsverklaring is, in strijd met de oorspronkelijke bedoeling, zeer uitvoerig en zal ongeveer één uur in beslag nemen. Zij zal zich bezighouden met alle politieke vraagstukken, die reeds een rol gespeeld hebben bij de besprekingen der fracties over de vorming der regeering. Morgen zal dan het groole politieke debat beginnen, dat ver moedelijk eerst Vrijdag zal afgeloopen zijn. RECLAME. laat uw mam MAAR geef hem TABLETTEN 9232 Te Oppelen in Silezië is Zondag een groote betooging van de Staalhelm gehouden. Ruim tienduizend leden der organisatie uit de beide Silezische provincies namen er aan deel. De betoogers werden toegesproken door Seldte. algemeen voorzitter van de or ganisatie. De gewezen kroonprins met zijn echtgenoote namen aan de betooging dee! en kregen een ovatie. Hij werd door enkele leden van de Staalhelm op de schouders ge nomen. Te Vege is het tusschen Staal-helmman- nen en Roode Frontstrijders tot een botsing gekomen, waarbij 18 personen werden ge wond. Onder groote' belangstelling van de be volking werd te Bad Frankeïihausen een door de plaatselijke groep van de Rijksba nier zwart-roodvgoud opgericht gedenktee- ken voor den overleden Rijkspresident Frie- drich Ebert plechtig onthuld De president van den Rijksdag, Loebe, sprak de feestrede uit. FRANKRITK. De Elzas ontevreden. Zondag is te Straatsburg een buitenge wone vergadering gehouden van de Elzas- eer Volkspartij, die in een motie de hou ding van de regeering tegenover den Elzas afkeurde. Het proces te Co lm ar heeft den toestand verergerd. De vergadering besloot de invrijheidsstelling van Ricklin en Rossé te eischen. De veroordeeling van deze afge vaardigden werd onrechtvaardig genoemd en de regeering vöor de gevolgen verant woordelijk gesteld. Tenslotte werd besloten senator generaal Bourgeois te verzoeken zijn mandaat ter beschikking van de partij te stellen. ENGELAND. Het gebedenboek. In de zomerzitting der kerkvergadering heeft de aartsbisschop van Canterbury zijn lang verwachte verklaring afgelegd over den toestand, ontstaan door de verwerping van het ontwerp tot wijziging van het Gebedenboek door het Lagerhuis. Het was te vroeg, zeide hij, een definitief oordeel over deze daad uit te spreken, ofschoon hjj de stemming van het Lagerhuis als een vergissing beschouwde, betreurenswaardig op zichzelf en ten aanzien der gevolgen. Hjj zag niet in, hoe men kon verwachten, dat de vergadering een nieuw voorstel ten aanzien van het Gebedenboek aan het Parlement kon doen. De bisschoppen zouden moeten overwegen, wrfkê afwijkingen van de oude voorgeschreven wet zjj konden ol moesten goedkeuren. De bisschoppen, die verleden week vergaderd hadden, zouden opnieuw vergaderen in September om deze problemen te overwegen. De centrale raad plegende organen van de kerk moeten ook op hun tjjd gehoord worden. LETLAND. Lange in vriiheid. De onlangs wegens het inrichten van een spioniiage-organisatie gearresteerde secre taris en militaire attaché van het sovjet-ge zantschap. Lange, is in vrijheid gesteld. De tegen Lange ingediende klachten zijn echter van den ernstigsten aard. Men verwacht, dat Lange naar Rusland zal terug reizen en dat ook zijn chef Soedakof teruggeroepen zal worden. Blijkbaar is Letland gezwicht voor sovjet- druk door Lange in vrijheid te stellen! GRIEKENLAND. De crisis. De president van de republiek ontving den afgetreden minister-president Zaimis als ook Kafandaris, den gewezen minister van financiën, en Sofoelis, parlementair leider van de Venizelisten. Kafandaris en Sofoelis gaven den president den raad Venizelos uit te noodigen een nieuw kabinet te vor men en tot ontbinding van het parlement over te gaan. Men verwacht, dat de Staats president gevolg aan dezen raad zal geven. AFGHANISTAN, Weer thuis. Koming Amanoela en koningin Soerave zijn gisteren in hun hoofdstad Kaboel terug gekeerd, waar zij op grootsche wijze door de bevolking en de hoogwaardigheidsbekleders ontvangen zijn. VEREENIGDE STATEN. De styijd om het presidentschap. Work. de staatssecretaris van binnen- landsche zakem, diende zijn ontslag in bij Coolidge, om de handen vrij te hebben om op te treden als manager voor de prosidon- üeele campagne voor Hoover. MEXICO. De verkiezing van Obregon. De presidentsverkiezingen zijn zonder ernstige incidenten verloopen. Een relletje had plaat® in den Staat Vera-Cruz, waar 2 menschen gedood werden en 7 gewond. De verkiezing van Obregon zal officieel afge kondigd worden in September, wanneer het nieuwe congres bijeenkomt. De laatste uit slagen bewijzen, dat de meerderheid der nieuwe senatoren en afgevaardigden behoo- ren tot de groepen, die Obregon onder steunen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2