UITGELOOT T. DEN DULK - DUINOORD 16 Oranje-Schnitzen VAN BEELEN's UIT DE RIJNSTREEK. zicht op het L. O. werd de heer R. t. cL Zvan benoemd. Hierna werden door den voorzitter leden aangewezen tot het nazien der gemeente- rekening, de gemeentebedrijven het grond bedrijf en den vleeschkeuringsdieust, waar mede de Raad zich unaniem vereenigde. Zonder discussie en hoofd, stemming wer den door B. en W voorgestelde wijzigingen in de verordening op de heffing eener be lasting onder den naam van leges en in. die der invorderingsbelasting aangenomen. Bepaald werd dat de gewijzigde verorde ningen zullen worden ingevoerd één maand na de Kon. goedkeuring. Daarna kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van de verordening regelende de samenstelling van het personeel der be drijven, in dien zin, dat er een nieuwe be trekking wordt geschapen n.L die van ma gazijnmeester, en het aantal hulparbe-iders zal wordon gebracht van 2 op 3. De nieu we werkman zal dan speciaal belast wor den met het onderhoud der straatlantarens, wat nu voor een extra vergoeding door oen ander wordt gedaan, n.l. door den werkman De Liefde, terwijl door den mon teur Bos ook nog overuren worden gemaakt wat nu zal kunnen vervallen. Het voorstel wordt zonder stemming aan genomen. Het voorstel tot het bouwen van een bergplaat» bij het Ziekenhuis waarvan de kosten zijn begroot op f. 1800, werd door den heer Van Riessen zeer toegejuicht EVe heer Hueting achtte het wenschelijk, dat op het platte dak een gelegenheid werd gemaakt voor een zonnebad. Nadat wet houder Ouwehand zich voor dit denkbeeld verklaarde, evenals de voorzitter, werd aai B. en W. een blanco orediet verleend voor het aanbrengen van een gelegenheid voor zonnebaden voor zoover dit noodig en mo gelijk blijkt. Vervolgens werd bij acclamatie besloten tot het uitgeven in erfpacht en van ver koop van grond aan de heeren Lammes en Best. Eenig debat lokte uit het voorstel om als schenking van de Reedersvereeniging ,,De Vuurbaak" den ouden vuurtoren te aan vaarden. Den heer Meerburg deed dit voorstel bij zonder genoegen, voornamelijk, omdat het wordt aanvaard onder de voorwaarde dat het monument, dat van 1603 dateert, onge schonden zal worden bewaard. Financieele motieven hebben bij de Reedersvereen. niet gegolden. (Gelach). Wanneer echter te eeniger tijd door,de afzanding de fundamenten een meter of vijf bloot gelegd worden, zal de toren, die als middelpunt van een plem is gedacht, moe- ton worden gerestaureerd. De Raad verleende daarvoor aan B. en !W. een crediet van f. 3 k f. 4000. Hot voorstel tot uitbreiding van het kar belnet van bet Electriseh bedrijf, waarvan de uitvoering op f. 10.000 wordt geraamd, werd bij acclamatie aangenomen, evenals de voorloopige vaststelling der verordening, houdende regelen met betrekking tot het botf-wen langs den weg, loopende ten Noor den van de trambaan, vanaf de mr. C. Fockstraat, tot aan den Tol. Tegen de vaststelling van den staat der oninbare posten eD door B. en W. voorge stelde bezwaarschriften tegen belastingaan slagen, had niemand bezwaar. Rondvraag. De heer Van Tongeren had schriftelijk gevTaagd of het ook in het voor nemen van B. en W. lag om indien de verhooging van 50 op 65 der gemeentelijke opcenten op de personeele belasting een be langrijke bate oplevert, zoor te stellen deze weder te verlagen. Van de zijde van B. en W. werd geantwoord dat van het resultaat der verhooging nog. nie^s bekend was, dit zal eerst later blijken. Een tweede vraag van.den heer Van Ton geren of, nu de aannemer het werk der af zanding had stop gezet, of niet met het werk zal worden doorgegaan, antwoordde de voorzitter dat B. en W daarop in de volgende vergadering een -antwoord hopen te kunnen geven. De zaak is te precair om daarover meer te zeggen. De derde vraag betrof het z.g. paardrij den aan het 6trand in verband met het strand in verband met bet treurig ongeval op den 2en Pinksterdag. Dr. Lodder had den voorzitter naar aan leiding hiervan ook reeds een brief ge schreven. De voorzitter antwoordde dat aan den ondernemer een vergunning was gege- ve. Geheel verbieden kan men het voorloo- pig niet. We' hebben B en W. reeds maat regelen genomen. De paardrijders zullen voortaan moeten worden begeleid door een meerderjarig persoon en de route is ver plaatst in Zuidelijke richting tot voorbij dk oude kerk. Na nog eenige bespreking over dit punt werd de openbare vergadering gesloten en ging d« Raad over tot een zitting met ge sloten deuren, vermoedelijk ter besnreking van de afzandingskwestie. Burgerlijke Stand. Geboren: Everdina Johanna, D. van M. J. Lafeber en J. Meervis Geertje, D. van H. van Rhee en J. H. Ouwehand. Overleden- Buis Guijt 82 j., echtgenoot van A. Kraaijenoord. Gehuwd: G. F. de Vreugd en A. Bos H. Th. van Bourgondiên en M. J. M. Alke made G. van Noppen en A. den Duik A Varkevisser en H. B. Appel A. G. Ouwehand en A. van der Sleet. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee maken bij deze bekend dat heden zijn Nos. 31,113,162 en 193 der 3 p(_t. ODU^ane- eenin-^ Ned Herv. Gemeente, vanaf 2 luli 1928 met f 250 bij den Kerkdijken Ontvanger betaalbaar. De Pres Kerkvoogd. Katwijk aan Zee, 30 Juni 1928. 2541 BANKETBAKKERIJ TJSLEF. 214 - KATWIJK AAS ZEE Vraagt onze heerlijke 2539 KATWIJK AAN DEN RIJN. Tegen de verwachting in, gaat het met een der hoofdproducten in den tuinbouw, de vroege aardappelen, niet naar wensch. Was de eerste dagen de prijs redelijk te noemen, spoedig ging deze naar beneden en wel was er eenige schommeling, doch over het algemeen was deze niet loonend En vooral in het laatst dezer week was de prijs laag, zelfs slecht te noemen. Met de bos- peen ging het tot midden dezer week goed, doch ook thans is deze te laag. De ge wassen zijn maar matig. Gehoopt wordt op uitvoer naar het buitenland voor aardap pelen. De veilingvereniging „Bloembollen teelt" zal Donderdag a.s. haar jaarverga dering houden. Voornaamste punten der agenda zijn: verkiezing van een voorzitter, vacature wijlen Jac. Wassenaar, en vast stellen van den datum, dat begonnnen zal worden met veilen van levenhare bollen. KATWIJK-AAN -ZEE. Vrijdag in den namiddag kreeg onze gemeente bezoek van 24 heeren artsen en ingenieurs uit allerlei landen, behoorende tot de Hygiënische Commissie van den Volkerenbond, ter bezichtiging van het zie kenhuis, de Leidsche Buitenschool en de ziekenauto van de vereeniging „De Verple ging" Katwijk. De heeren werden rondgeleid door het bestuur van hot Groene Kruis en dat van de vereeniging „De Verpleging" Katwijk, nl. de doktoren Hueting en Lodder, den heer J. Minnee Chrzn.. A. den Haan, ds. P. Pras, C. Ouwehand Sr., D. v. Riesen, Bastiaanse en mevr. Laseur. De heeren waren met auto's van Utrecht naar hier gekomen en na hun vertrek gin gen zij naar het hotel „Kasteel Oud-Wasse naar", alwaar zij den nacht zouden door brengen. Het lijk van den te IJmuiden in de Haringhaven verdronken M. v. d. Plas is hedenmiddag alhier gearriveerd en zal a.s. Maandag op de algemeene begraafplaats worden ter aarde besteld. Op de tramrails nabij den Tol schoof Vrijdag een voer hooi van een wagen, waardoor de tram aanzienlijke vertraging ondervond. Door de politie alhier werd C. N., die 8 dagen gevangenisstraf rpoest ondergaan, gearresteerd en op transport gesteld. PIANO- en ORGELHANDEL Katwijk aan Zee 849 Door directen import uit le klas Buitenlandsche Fabr. zijn wij in staat het BESTE te leveren tegen den LAAGSTEN PRIJS NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: 1 rijwielbela*- tingmerk, tasschen met inhoud, 1 broche, 1 portemonnaie met inhoud, 1 gewicht, 1 zakkammetje in etui, 1 gouden ring en sleutels. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen, worden uitsluitend verstrekt aan het Politiebureau te Noordwijk Binnen des Zaterdags tusschen 121 uur. n.m. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn als werkzoekende ingeschreven 10 personen t w, 5 visschers. 2 timmerlieden, 1 losse ar beider, 1 letterzetter en 1 kantoorbediende. NOORDWIJKERHOUT. Vrijdag maakten de leerlingen der Christelijk Hervormde School een reisje naar Marken, onder leiding van het Hoofd der school, den heer K J. Noy. De kinde ren hebben veel genoten en veel geleerd. NOORDWIJK AAN ZEE. De heer E. N. v. Berghem alhier, slaagde te Delft voor het ingenieurs-examen voor civiel ingenieur. RIJNSBURG. De 4-jarige B. alhier viel voor een brik, waardoor een wiel hem over het been ging. Het been was ernstig bezeerd, roodat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. VOORHOUT. Zooals wij reeds in ons vorig nummer meldden, zijn onder de veestapel van den veehouder v. R. alhier, vergiftigingsver schijnselen geconstateerd, veroorzaakt door het eten van hyacinthen-afval. Nader kunnen wij berichten dat niet minder dan 17 runderen lijdende zijn, waarvan er reeds twee zijn bezweken. Dit ter waarschuwing van anderen. VOORSCHOTEN. „Onze Woning" Donderdagavond hield de Woningbouw vereniging „Onze Woning" een leden-ver gadering in „Het Wapen van Voorschoten", onder leiding van den heer J. Braggaar, voorzitter. Bij de opening deelde de voorzitter mede, dat er meerdere malen plan had bestaan te vergaderen, maar er steed? gewacht is totdal het bestuur iets definitiefs zou hebben of weten. Alhoewel de secretaris-penningmeester, de heer J. Taal uitvoerig de geschiedenis van de Vereeniging zal meedeelen, herin nert de voorzitter er aan wat gedaan i9 ora goedkoope arbeiders-woningen te krijgen; dat van het Gemeentebestuur geen mee-, maar tegenwerking werd ondervonden en dat het ingediende plan door een andere bouwvereeniging werd overgenomen. Er was niet alleen gebrek aan arbeiderswoningen, maar vooral aan goedkoope arbeiders-wo ningen. En zonder den drang van de Ver eeniging waren er nooit woningen gekomen. Hierna kreeg de heer J. Taal, secretaris- penningmeester. gelegenheid de geschiede nis der Woningbouw-vereen te schetsen. Ongeveer een jaar of zes geleden schreef het bestuur een vergadering uit Na vele tegenspoeden dacht men te liquideeren, alhoewel de voorzitter de meening naar voren bracht, dat door intensief werken wet iets te bereiken zou zijn. De heer Taai kende Voorschoten nog niet Ook het ge meentebestuur niet. Spr. had in andere plaatsen goede resultaten gezien, en kon zich niet voorstellen, dat in Voorschoten zoo iets niet mogelijk zou zijn. Spr. heeft geleerd, dat zelfs bij intensief werken in Voorschoten niets is te bereiken. De Wo- ningbouwvereeniging heeft zich destijds ge wend tot den heer Verschoor; hij kwam en met het bestuur werd alle grond bezichtigd die te koop was Men kwam bij het terrein van het oude Tolhuis. Bij een persoonlijk onderhoud met de Tramwegmij. werd de koopsom bepaald op f. 7000, hetgeen neer komt op f. 1.60 per vierk. M. Doordat een strook grond verkocht kon worden, had deze grond ons f. 2500 minder gekost. Deze koop is toen schriftelijk door de Vereeniging bevestigd. Hierna ging spr. na wat er na dien datum is geschied met 't gemeentebestuur. De Woningraad had geadviseerd gelden aan te vragen bij een instelling en de gemeente zou garant blijven. Wij zouden huizen bouwen, die f. 4 per week huur zouden kos ten. In een vergadering met B. en W. van Voorschoten noemde één der Wethouders het bouwen van arbeiderswoningen niet noodig, er was geen gebrek. Spr. vraagt, of men een huis, waarin de bewoners met een parapluie naar bed moeten, ook nog een woning noemt. 3 Febr. 1927 werd een plan ingediend, hierop moest prae-advies komen. Eindelijk kwam dit praeadvies. De argumenten waren zeer gezocht, f. 700 kon men zoo maar niet geven. Spr. bestrijdt de argumenteering; de ge meentenaren behoefden hiervoor geen geld op te brengen, dat moest de vereeniging betalen. Het bouwen van deze woningen was een algemeen belang en niet een raad huis van 1.5 ton, waarvoor de gemeente- naren wel het geld moeten opbrengen. 3 Febr. 1928 komen B. en W. vertellen, dat bouwen van arbeiderswoningen wel noodzakelijk is en zij voeren onze argu menten aan. Thans waren er wel liefheb bers, en de Voorschotensche Bouwvereen. kon dit beter doen. SpT. is de overtuiging toegedaan, dat de burgemeester niet degene is geweest, die de plannen in den weg heeft gestaan, maar wel één der wethouders. Een groot deel der inwoners weet nu niet hoe de zaken staan en verschillende inwonere kwamen bij het bestuur om een woning vragen, maar men houdt ons er buiten. Menschen, die jarenlang contributie hebben betaald of een aandeel genomen hebben, worden nu uitgeschakeld. Wij hebben wel de voldoening, dat er woningen komen, maar vinden de tegenwerking afkeurens waardig. Het gemeentebestuur zond on9 onze bescheiden terug zonder eenige argu menteering. Aan het einde der besprekingen werd besloten de vereen, te doen voortbestaan, daar men ten allen tijde plannen kan blij ven indienen; dit is door den Woningraad eveneens geadviseerd. Bij de rondvraag werd medegedeeld, hoe de indeeling van de huizen zal zijn, die gebouwd zullen worden, waarvan de huur prijs is bepaald op f. 4.40 per week. Met een woord van dank sloot de voor zitter deze vergadering. WARMOND. Raadsagenda. De eerstvolgende oponbaxe vergadering van den Raad dezer gemeente wordt ge houden op Dinsdag 3 Juli a.s. de« n.m. 8 uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling ver ordening tot regeling van he«t kampeeren in de gemeente Warmond. 3. Comptabiliteit 4. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 6. Rondvraag. De benoeming van prol. Aengenent tot Bisschop van Haarlem. Er werd Vrijdagmorgen een foto genomen van de communauteit der studenten, toen onverwacht twee priesters uit een auto stapten. Het vermoeden was, dat één van hen Mgr. Schioppa zou zijn. Inderdaad was dit zoo. Toen Monseigneur het terrein van het Seminarie betrad, klonk met veel enthousiasme een gejuich op. Mgr. gaf den Zegen en allen wilden neerknielen, doch Z.Excellentie sprak „Restez ici tous". De internuntius ging met zijn secretaris pater Kleyntjes het hui9 bitinet», nadat hij prof. Aengenent, die aan het venster van zijn kamer stond, nog had toegewuifd. De theologanten vermoedden al eenigs- zins. dat de internuntius met de benoeming zou komen. Dan kwam Z.Excellentie en de Vicaris-Kapitulaar en ook de toekomstige bisschop, vergezeld van alle professoren, naar buiten, waar eerst toen de internun tius de tijding officieel bekend maakte, dat het Z H den Paus behaagd had den Hoog- Eerw. heer Aengenent tot bisschop van Haarlem te benoemen. Het hoera-geroep van professoren en stu denten was overdonderend. Mgr. Schioppa nam het eerst het woord en sprak den nieuwen bisschop hartelijk toe Hij feliciteerde hem met zijn benoeming nl? vertegenwoordiger van het hoogste ker- keliike gezag, maar tevens ook als persoon lijk vriend Z.Exc. wenschte hem de hulp toe Van den Bisschop aller Bisschoppen en gaf ook de reden aan. .waarom Mgr. Aengenent tot bis schop gekozen was. Zijn sociaal werken op allerlei gebied werd ten zeerste gewaardeerd. De internuntius felicileerde ook de stu- studenten en hij hoopte, dat zij hem met dezelfde aanhankelijkheid zouden blijven eeren. Mgr. Aengenent was zichbtaar bewogen, toen hij de tijding van zijn benoeming hoorde. Dan nam Mgr. Taskin, de Vicaris-Kapitu laar, het woord. In roerende woorden gaf deze ten eerste uiting aan zijn onderdanig heid ten opzichte van het hoogste kerkelijk gezag in het bisdom Haarlem. Het gejuich, dat op deze woorden volgde, was oorverdoovend en er klonk plotseling feestelijk klokgelui. Mgr. Taskin vroeg dan den 'eersten bis- schoppelijken zegen aan den nieuwen bis schop voor de geheele communauteit van Warmond. Allen knielden daarop neer. Wonderstil was het. De wind was gaan liggen en diepe rust heerschte. Dan klonken de woorden van den eersten zegen: ,JBene- dicat vos omnipotens In een spontane hulde nam mgr. Taskin zijn paarse sjerp af en deed deze den nieu wen bisschop persoonlijk om. Vervolgens spr. Mgr. Aengenent met be wogenheid eenige woorden van dank. Op de eerste plaats dankte hij Z.Exc. Mgr. Schioppa, wien hij verzocht zijn dank over te brengen aan Z. H. den Paus, maar hij dankte ook voor de hartelijke woorden, die Z.Exc. als vriend fot hem had gericht. Zeer bijzonder rekende spr. op zijn sleun, in de moeilijke taak, dio nu volgen gaat. Ook dankte hij Mgr. Taskin, die hem reeds zoo veel blijken van genegenheid gaf en richtte vervolgens nog eenige woorden tot de stu denten, van wie hij hoopte dezelfde aanhan kelijkheid als thans te mogen blijven onder vinden. Dan werd evenals bij de aankomst van mgr. Schioppa „Io Vivat" gezongen. Vrijdagavond werd in de kapel van het Seminarie door den nieuwen bisschop een plechtig Lof opgedragen. In het dorp wapperen de vlaggen huis aan huis. WASSENAAR. Bij do arbeidsbemiddeling «taan inge schreven 4 grondwerkers, 2 los werkman, 1 timmerman, 2 kantoorbedienden, 1 kinder juffrouw. ALPBEN. Boog bezoek aan het „Groene Kruis". Vrijdagmiddag bracht een deputatie van den Volkerenbond samengesteld, uit heeren doctoren, inspecteurs van het geneeskundig staalstoezicht uit negentien verschillende landen een bezoek aan do gebouwen en in richting van ,,het Groene Kruis" alhier. In overleg met het hooldbestuur van het Nederlandsche Groene Kruis was onze in richting meest practioche en moderne ten platte landen hiervoor aangewezen, daar het doel der deputatie in hoofdzaak gold zich op de hoogte te stellen van den hygiënische toestand ten platte lande in Nederland. Voor verwelkoming van genoemde heeren waren in het wijkgebouw aanwezig het dagelijksch bestuur der afdeeling, dr. Fliescher, voorzitter van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Groene Kruis, voorts de hoofdbestuursleden dr. Elias, dr. Ier Cock en onze burgemeester dr. H. J. Lovink. Na een weikomswoord van dr. Fliescher werd het gezelschap ververschingen aan geboden. Vervolgens werden de heeren in het gebouw rondgeleid. Met veel genoegen werd een en ander in oogenschouw geno men in het bijzonder het consulatiebureau voor zuigelingen waar juist de practizee- rende geneesheeren verschillende kleintjes onder behandeling had. De bezoekers waren vol lof over de wijze van inrichting en 't materiaal onzer inrichting. Dr. Fleischer complimenteerde dan ook na de bezichli- gng onzer afdeeling voor de schitterende inrichting en sprak hierbij tevens zijn dank uit voor het welwillend onthaal aan de gasten bewezen, terwijl onze burgemeester aan allen een woord van dank bracht voor het vereerend bezoek aan onze inrichting en gemeente gebracht. Gevonden voorwerpen: een portemon naie met inhoud, een belastingplaatje, een koperen gewicht, een oud heerenrijwiel, 'n postduif roodbont, een ketting met parels en een motorjas. Inlichtingen aan hel po litiebureau Juiianastraat. De opbrengst van de Zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk Juiianastraat gehouden collecte voor het Ned. Herv. Tehui9 be draagt 1.347.07. BODEGRAVEN. De commissaris der Koningin in Z.- Holland heeft benoemd tot hd van de ge zondheidscommissie voor de vereeniging van d« gemeenten, waarvan de zetel is te Bodegraven, den heer L. J. Lucasse, burge meester van Reeuwijk, wiene aftreding vol- geDS den rooster zal plaats hebben op 1 Juli 1931. BAZERSWODDE. Aanbesteding. Donderdag had in café Verbaar, aan den Rijndijk, de aanbesteding plaats voor het vorhoogen en verbreeden der poiderkaden langs Oostvaarl en Dwarswetering, voor rekening van den Rijnenburgerpoider alhier. Ingeschreven werd als volgt: y J. J. de Frankrijker, Hazerswoude, f 12.000 80; E. v d. Berg, Leiden, f. 10 442, Gebrs. Slootweg, Hazerswoude, 1.10 200; J J. Rodewijk, Zoeterwoude, f. 10 080; Van Diemen en Slingerland. Zoeterwoude, f 10 000; Van den Dool, Ammerstol, f.9999; P H. Mflller, Leimuiden, f. 9488; P. Stigter, Ammerstol. 8984. De Chr Jongemelsjesver. „Febe" heeft onder leiding van mej. Zr. J. C. Boer een uitstapje gemaakt naar Alkmaar en omstre ken. Per autobus werd het gezelschap ver voerd, en al de bezienswaardigheden in deze mooie omgeving in oogenschouw ge nomen. Jammer was het, dat het weer voor dit uilstapje niet meewerkte Niettemin was het toch een dag van veel genot, en keerde het gezelschap hoogst voldaan huis waarts. LEIDERDORP. Ledenvergaderina Chr. Oranjevereeniging. Onder leiding van den voorzitter den heer G. Goedhart Hzn., hield Vrijdagavond in het gebouw Irene, de Chr. Oranjevereeniging ten ledenvergadering, ter bespreking van even tueels te houden feestelijkheden op den a.s. verjaardag van H M. de Koningin. Na hel zingen van Psalm 103 vers 1. lezen van Romeinen 14de vereen 1 tot en met 6 en gebed, heette de voorzitter de aanwezigen welkom en opende de vergadering met een toepasselijk woord, waarna hij den secretaris gelegenheid gaf de notulen le lezen. Deze werden goedgekeurd. Hierna deelde de voor zitter mede. dat het bestuur in haar laatste vergadering het besluit heeft genomn. om, zoo de leden hiermede instemmen de feeste lijkheden uit te breiden. De heer de Bravo gelooft dat de meeste leden voor uitbreiding zijn. gezien de stemmen, die in vorige ver gaderingen hierover zijn opgegaan. De heer van der Beek informeerde of het bestuur nu dezen avond al met eenige voorstellen ier tafel komt. Dit bleek niet zoo te zijn, omdat eersl moet worden uitgemaakt of tot uit breiding zal worden overgegaan. Met groote meerderheid van stemmen wordt hiertoe besloten. Een tweetal commissies zullen, worden bcne>emd om dil verder uit te werken Onder daverend applaus werd op voorstel van het bestuur tot eerevoorzitter benoemd de heer K. Brug. burgemeester te dezer plaatse. Bij de rondvraag gaf de heer van Osnabnigge te kennen dat hij de gezellige winterbijeenkomst gaarne op een andere wijze zag ingericht. Ook andere sprekers deelden dit inzicht. Het bestuur, gehoord de besprekingen, zal dit ernstig overwegen. De heer van den Bosch deelde onder in stemming der vergadering mede dat de Chr. Muziekvereenigtng „Devote" gaarne haar medewerking op den feestdag zal verleenen. Aan den vooravond van den feestdag zal in de Ned.-Herv. Kerk als spreker optreden ds. Velders Geref. predikant te R'dam. Nadat de voorzitter zijn dank had uitge sproken voor de opkomst, sloot de heer Los de vergadering met dankgebed; vooral werd nog gezongen Psalm 84 vers 3. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De ksnrloonen ingevolge de TleeschkenringsweL Voorzitter: de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Aanwezig alle leden. Do voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn enkele disposities van Ged. Staten op raadsbesluiten. Besloten wordt afwijzend la beschikken op bed verzoek van de Wed. VisserVisser om te niet-doening van haar aanslag in de verlichtingsbelasting 1928. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot het doen van enkele af- en overschrijvin gen op de begrootingen dienst 1928 en 1927. Op voorstel van B. en W. wordt een verordening vastgesteld als bedoeld in art 15 der Leerplichtwet, regelende de tijdvakken waarbinnen landbouwverloven kunnen worden verleend. Het eerste tijdvak begint 25 Mei en duurt twee weken en het tweede tijd vak begint 1 October en duurt eveneens twee weken. Uitgeloot wordt een aandeel groot 1.100 in de geldleening oorspr. f.3000. I'ij de rondvraag wordt door den hear H. Heenk gevraagd of het niet mogelijk is, dat de keurloonen ingevolge de Vleesch- keuiingswet verlaagd worden. De voorzitter deelt mede, dat deze kwestie in den raad van Rijnzaterwoude ook aan de orde geweest. Een verzoek om adhaesie- betuiging aan het voorstel van den raad dier gemeente is reeds ingekomen. De raad besluit aan het adres van Rijn zaterwoude adhaesie te betuigen. Daarna sluiting. Bnrgerliike Stand. Geboren: Wilhelmina Geertrnida, d. v. B. J. den Hollander en M. C. Vervoet De collecte voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin-Moeder bracht in deze gemeente L 52.18 op. ZWAMMERDAM. Aanbesteding. De sluis in de Ziende, alhier, zal een gedeeltelijke vernieuwing ondergaan, ten gevolge waarvan het vaartverkeer van 23 Juli tot 16 September a.s. zal worden af gesloten. Bij de gehouden aanbesteding voor het uitvoeren dezer vernieuwingswerken, werd ingeschreven als volgt: C. v. d. Helm, f. 6399; P. Stam, f. 6349;' P. Bodegraven, f. 6130; K. C. de Pater f. 6100; S. H. v. d. Loo, f. 6086; J. Woerde I.5395, De gunning is aangehouden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Teunis Rietkerk, j.m. 20 j, en Cornelia Johanna Stolk, j.d., 17 j., U Nieuwerkerk aan den IJssel. De arbeider De B. bevond zich met een paard op het erf van de veehouders Gebrs. v. D., toen door het aanzetten van den motor van een auto, op dezelfde werf, het dier schrok en begon te steigeren. B. kwam daardoor te vallen en geraakte onder het paard, dal hem op de borat trapte en enkele bloedende verwondingen toebracht, terwijl ook zijn sleutelbeen brak Na door dr. Schr te zijn verbonden, werd hij naar huis vervoerd. De collecte voor het Fonds tot aan moediging en ondersteuning van den gewapenden dienst heeft in deze gemeento f. 16.30 opgebracht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7