AGENDA. VISSCHFRUPFRIfHTEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT. BUITENLAND. Zaterdag. Jerul: Bidstond to half negen. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 utir nam. Zondag. Jeruël4. Samenkomsten te 10 uur voorm. fen halfzeven nam. Ne<i. Leger des Heils: Samenkomst te 10 uur voi-rm en 3 en 8 uur nam. Nutszaal: Vrije Evang. Gem. Samen komst te 10 uur voorm. Vrije Evang. Gem. (Temt Schuttersveld): Openingsbijeenkomst te 8 uur nam. Rijswijk: Wielerwedstrijden achter mo toren. 2 uur nam. Maandag. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. „Den Burcht": Bespreking 8-October- ©plocht Nam. halfnegen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli waargenomen door de apnthfken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewnerd 171. telefoon 502. en D. J. van Driesum. Mare 76. telefoon 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, 8 unr, tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door de doctoren Hoven Gréve, Kors, Seret en Simons. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Timmermans, tel. 390. De Oegstgeestsche apotheek, de Kempe- naerstraat 4, tel. 274, is dag en nacht geopend. (Den Haag), F. M. H. Evers (Schiedam), J. J. Hagenzieker (Den Haag), E. Hodes (Schiedam), B. L. Ongkiehong (Leiden), G. A. van der Spek (Leiden) en F. G. de Wilde (Leiden). Bestemd is voor uilzending naar Ned. Indië mr. A. Th. van de Grampel alhier, als rechterlijk ambtenaar. De wethouder van onderwijs, mr. Tepe is wegens uitstedigheid verhinderd op de Woensdagen 4 en 11 Juli a s. spreek uur te houden. Het programma voor hel Park-concert op Dinsdag 3 Juli, 8 uur luidt: No. 1. Prins Hendrik, marsch, Geijp; No. 2. Festival, Ouverture, Lentner; No. 3. Loreleij. para phrase, Nesvadba; No. 4. TrÜumbilder, Fantaisie. Lumbye; No. 5. a. „O! Sole Mio". die Gapna, b. „La Czarina", Ganne; No. 6. Maritana Wals, Dellinger; No. 7. „Fark Concert" marsch, Geijp. Wij vragen speciale aandacht voor de advertentie betreffende de jaarlijksche col lecte ten bate van hulpbehoevende blinden, die wij gaarne bij onze lezers aanbeveleu. Gisteravond kwam het dienstmeisje van mevrouw B. aan den Rijnsburgerweg terwijl zij langs de Rijn en Schiekade op een rijwiel reed le vallen met het gevolg dat zij haar rechterbeen ernstig verstuikte. Men meende eerst dal het been was gebro ken. De Eerste Hulpdienst verleende de eer ste geneeskundige hulp, waarna -het meisje naar het Academisch Ziekenhuis werd ge bracht dat zij echter weldra weder kon ver- laton. Gisteren werd alhier aangehouden Van St uit Hillegom verdacht van verduistering van platen van een bloembollenmachine, welke hij op naam van een bekende firma haalde van de firma S alhier. Hel bleek echter dat hij van de Hillegom- sche firma geen opdracht had. Het geval zat zoo, dat Van S. ook een machine had gemaakt en geleverd doch dat deze-platen nog ontbraken. Daar Van St. in slaat van faillissement verkeerde kon hij de platen niet voor zich zelf krijgen en nu probperde hij op deze manier de platen te krijgen die waarde van plm. f. 20 vertegenwoordigen. Gisteravond had op de Steenstraal hoek Beestenmarkt een aanrijding plaats tusschen twee persnnen-auto'9, toebehooren- de aan de heeren J D alhier en C. W. du B., arts te Sassenheim, van wiens auto een as werd verzet. De schuld zou volgens oog getuigen liggen bij den heer D. De heer Du B. wenschte echter dat er geen proces-ver haal zou worden gemaakt. IJ MUIDEN. 30 Juni. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f. 1.30—0.36; Griet por kist van 50 K G f 5222. Tongen per K G. f 2 301 50; Middclschol f. 12 Zeischot f. 3637; Kleine Schol f. 16—3.60; Bot f.3 603.00: Schar f 83.70, alles per kist van 50 K G Vletten per sluk 2.832.18; Kleine roode Poon f 3228; Pieterman en Poontjes f 15—2 90, Groote Schelvisch I -42, Middel Schelvisch f 30'26; Kleinmiddel Schelvisch F. 201-1 50: Kleine Schelvisch f. 11.503 40. alles per kist van 50 K G Kabeljauw per kist van 125 K G f 6149; Gullen per kist van 50 K G f. 155 40. Lengen per stuk f 1Wijting per kist van 50 KG f 4 403 20; Makreel per kist van 50 KG. (.86. Binnengekomen zijn 14 stoomtrawlers met de volpende besommingen- KW 123 f 1909 Urn 126 f 2121 Mm. 261 (.1698; IJm 184 I 2046 Urn 232 2029: Mm. 90 f 2022 IJm 13 t 3343: l.lm. 8 f 1811: Mm. 56 I 2.583 Mm 57 f 2262. IJm 133 I 2439; Mm. 157 1.1596 IJm 42 f 2193: IJm. 106 f 1.538 en de loppers KW. 134 f. 1219: KW 2,5 f 949: KW 38 f. 620; KW. 102 t 752 PRAAIEAPPORT Hr Ms. „TRITON". 28 luni Tusschen 57 gr 49 min. en 58 pr 43 min Nbr en 0 pr. 6 min. en 0 gr. 25 min 01 KW 158, 15 last; KW. 2. 15 last; KW. 37,10 last. EEN MOTORRIJDER, DIE NIET RIJDEN KON. Een klein meisje ernstig gewond. Gisterochtend omstreeks kwart voor negen is in de Pletterijstraat te Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd Twee meisje-», de 12-jarige M. L., uit de Geleenstraat en de 13-jarige P .C. B. uit de Zaanstraat gin gen naar school en liepen op het trottoir toen plotseling een motordriewieler den hoek om kwam en het trottoir opreed. De beide meisjes werden tegen den gron© geworpen en kwamen terecht in een por tiek. Het jongste kind viel met het hoofd tegen de hardstcenen trap en werd ernstig ver wond. Een dokter van den Geneeskundigen Dienst constateerde een hersenschudding, daarbij bloedde het kind hevig uit neus en ooren. In zorgwekkenden toe-stand werd zij naar het Ziekenhuis overgebracht. Het andere meisje kwam er goed af. Zij viel boven op haar vriendinnetje en liep slechts ecnige onbeduidende verwondin gen op. De motorrijder is door de politie gear resteerd. Het is de 27-jarige H. A. Z., uit de Beetsstraat, die sinds korten tijd als leerling in dienst is bij de fa. Van T. aan den Dennenweg. Gisterochtend was hij met zijn patroon medegegaan ora eenige boodschappen te doen. Terwijl de patroon even weg was, had de knecht aan den motor zitten prutsen, •wat hem een standje van zijn baas bezorgd© Toen Van T. zich weer even verwijderde in de Pletterijstraat, waar hij eenige accu's moest afleveren, wilde de jongen on danks de zoo juist verkregen waarschuwing toch oven ,,een vierkantje maken" en het gelukte hem werkelijk den motor op gang te krijgen. Bij de bocht wist hij echter geen raad meer en verloor zijn stuur met het gevolg, dat hij het trottoir opreed en tegen do beide meisjes aanbotste. Zoonis vanzelf spreekt was de knecht niet in het bezit van een rijbewijs. IN SCHRIK VAN DE TRAM GESPRONGEN. Toen er kortsluiting ontstond. Donderdagavond tegen 11 uur, is op den Priooessewal te Den Haag kortsluiting ont staan in een motorwagen van lijn 5. Twee dames schrikten zoo hevig hiervan, dat zij in haar zenuwachtigheid van de tram sprongeD en daarbij vielen. De een bekwam een lichte hersenschudding en is naar het ziekenhuis overgebracht. De an dere dame heeft slechts eenige srmvonden bekomen. BELASTINGMOEILIJKHEDEN. Hoe de deurwaarder bedrogen werd. Een van de geestverwanten van het Rot- terdamsche communistisch gemeenteraads lid, den heer Van Burink, werd bedreigd met verkooping van zijn meubelen ten bu- hoeve van den fiscus, omdat deze belas tingbetaler in gebreke was gebleven zijn belastingschuld te voldoen. Nog voor de deurwaarder verscheen, was hot raadslid VaD Burink met zijn mannen aanwezig in de woning, teD einde daar, naar het voor beeld van de verkooping bij Van Burink, cenigen tijd geleden, den geheelen inboedel voor weinige centen te- koopen en aan den belastingschuldige ter leen te geven. De fis cus bleek evenwel ook geleefd te hebben, want toen de ambtenaren bemerkten, dat het spelletje van één cent per bod en njet hooger ook hier zou gaan beginnen, deden zij ook hun bod, zoodat alles t-och nog f. 48 opbracht. Evengoed bleken de ambtenaren Dog te zijn beetgenomen, want een radio-installa tie, waarvoor zij f 10 hadden betaald, bleek per slot volkomen waardeloos te zijn, om dat alles uit het kastje blonk te zijn ge haald. Na afloop van de verkooping heeft c*e heer Van Burink zijn verontwaardiging ge uit door een gramofoonhoorn ten aanhoor» van aJlcn die het hooren wilden in de Hel merstraat, de straat waar de verkooping gehouden is. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Aan de verwondingen overleden. De 35-jarige werkman A. Oosthoek, ge woond hebbend aan den Zwaanshals te Rot terdam is aan boord van het bij Wilton te Schiedam, liggende Italiaansche s.s. „Cengio" vau een ladder gevallen, doordat hij een baal cement, welke gelierd werd, op het hoofd kreeg. Hij viel id het vier meter diepe ruim. Aan de bekomen ver wondingen is hij overleden. WAANZINNIGE IN EEN DAKGOOT. Hij gooide dakpannen naar beneden en sprong ook zelf omlaag. Gistermiddag werden de voorbijgangers op de Boompjes te Rotterdam opgeschrikt door een man. die in een dakgoot van een der pandeü bij de Sjmngoge stond en dak pannen naai beneden gooide, o.a. op een pae.seeremde tram van lijn 3. Het gevaar, op straat door een der pan nen geraakt te worden, was groot, doch c«e man zelf liep nog meer gevaar. Pogingen om hem door een dakvenster te bereiken faalden, daar de waanzinnige onmogelijk kon worden beetgepakt zonder gevaar voor eigen leven. Burgers haalden een springzeil voor den dag en hielden dit op, den man beduidende dat hij hierin moest springen. Nadat de angstwekkende vertooning ge- ruimen tijd geduurd had men vreesde elk oogenblik dat de ongelukkige van het dak zou vallen, sprong de man uit eigen beweging uit de 15 meter hooge goot. Hij kwam in het zeil terecht, dat echter scheurde. Toch bleek de springer geen noe menswaardig letsel te hebben bekomen. Hij koü hierna naar het ziekenhuis aan den Coolsingel worden overgebracht. De man. die de 32 jarige LethlaDder J. B. bleek te zijn, zeeman van beroep, had in een vlaag van waanzin gehandeld. Wegens bef gevaar is het verkeer op Je Boompjes bij bet pand, eenioen tijd ge stremd geweest. BRANDEN. De electro-motorenfabriek „De Vijf" te Doetinchem verwoest. Gistermiddag om één uur is to Doetin chem, door nog niet opgehelderde oorzaak plotseling een felle brand uitgebroken in het monumentale fabrieksgebouw van De Vijf, dat mede door deü feilen Westenwind binneD een uur fcijds grootendeels werd ver nield. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat bij de ontdekking geen bepaald beginpunt van den brand kon worden aan gewezen, doch vast staat, dat de brand is ontstaan in het westelijk gedeelte der fa briek. Een der teekenaren van de fabriek werd door een geweldige ontploffing ver rast, die echter in de fabriek plaats had, in de z.g. inpregneerketel voor het lakken van macbineonderdeelen. WelMcht dat deze ketel oververhit is geweest en daardoor is ontploft, doch met zekerhe'd kan men nog niets zeggen. De administratie met de vele boeken en bescheiden wist men geheel te behouden, doordat het kantoor niet was aangetast en ook de nieuwe bouw der fabriek, waar in nikkelarij en de afd. vlceschmachines, zijn gespaard gebleven. De rest dezer uit gebreide fabriek o.a. de groote montage hal, en de geheel gevulde magazijnen als ook de andere afdeelingen zijn verwoest. Groote voorraden halffabrikaten, honder den nieuwe motoren, revolverdraaibanken, machines en instrumenten zijn verloren ge gaan. De bedrijfsschade wordt op eenige t-onnen geschat. Bij hot reddingswerk of bij het vluchten uit de brandende fabriek kregen twee werk lieden Beumer en Ebbink vrij ernstige won den aan hoofd en armen. Zij zijn in een na burige fabriek behandeld. De onderwijzer L. geraakte met zijn rijwiel onder de auto van een der doktoren en kreeg een been breuk. De brandweer kon door den krachtigen wind. die het vuur aanwakkerde, niet veel uitriohten. De electrisohe geleidingen en gasinstallaties, alsook het benzinereservo^ wist men voor onheil te behoeden. Het is nu reeds de derde keer, dat deze fabriek zwaar wordt geteisterd. Eerst door het hooge water, later door eeD storm- rnmn en thans door dezen brand. De directeur is op het oogenblik voor zaken te Brussel' Tn de Marnixlaan te Utrecht is gister ochtend in een drogisterij bij het wassmel- ten de bewoner C. met een brandend petro- leumtoestei gevallen. De woning is geheel uitgebrand en de inboedel geheel verloren gegaan. Te Lonneker aan den Veenweg is gister morgen dc kapitale boerderij van den heer Herman Kromhof door brand vernield. Te Rosmalen is door onbekende oorzaak huis en btalling van den heer L. Coppens afgebrand. Laag verzekerd. BEEN AFGEKNELD. Aan de zeesluis te Stavoren heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, toen het zeil schip Noordster van schinper R. K. Rzn., te Hoogcveen, de sluis binnenvoer, om het schip te stoppen, werd een staaldraadtms uitgeworpen. Het 15-jarig knechtje O. H. geraakte daarbij met zijn rechterbeen en zijn rechterhand in den draad verward, met het gevolg dat het been totaal werd afgeknepen en de rechterhand ernstig ge wond werd. De jongen is naar het zieken huis te Sneek vervoerd DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Te Goorn, gemeente Berkhout heeft eeD chauffeur een achtjarig dochtertje van den heer P. G., aangerpden Haar toestand is zeer ernstig Den chauffeur treft geen schuld. VERDRONKEN. Te Emmer Compascuum is do 60-jarige heer P. Wind bij het visschen in het Kanaal geraakt en verdronken. Het 5-jarig zoontje van J. Jongeling te Wybrandyhuis is in een sloot verdronken. Wat zeg je, heb je niets gehoord van dat verschrikkelijke onweer gisteravond t Neen, maar ik heb ook den geheelen avond met mijrf schoonmoeder een gesprek gehad. WATERPOLO. ALPHENSCHE ZWEMCLUB. De A.Z.C. zwom gisteravond in Gouda een poio-wedstrjjd tegen een G.Z.C.-combi- natifc. Met half-time was de stand 1—1 voor A.Z.C. Gouda zag na de rust nog twee maal kans tot doelpunten, zoodat hel einde kwam met 4—3 voor de Alpnenaren. In beginsel werd besloten tot de vorming van een onderlinge competitie, waaraan be- haivc de G.Z.C. ook de zwemclub te Scnoon- ho< er zal deelnemen. DE ZIJL I—O. Z. G. H 4—4. Gisteravond speelde De Zijl haar tweeden vriendscnappelijken wedstrpd tegen G.Z.O. II, welke in een draw eindigde. Voor rust is De Zjjl sterk in de meer derheid hetgeen Van Leeuwen en Kramp elk in een doelpunt weten uit te drukken. (2—0). De Leidsche linksvoor koml nu tonnen de 2 M. te liggen, waarom hij het veld moet verlaten. Spoedig daarop iz liet rusten. Na de hervatting hebben de Gouwenaren weinig moeite met 7 mat tegen 6 te scoren. (2—1). Nadat de Leidsche keeper Peters eenige schoten gestopt heelt, maakt Gabry gelijk, om even later aan zijn club Je leiding te bezorgen. (2—3). De Leidenaars komen cpzettei, en C. W. Snoeker beeft met een ver schot succes, nadat een der gasten, wegens zich op stellen binnen het beruchte gebied het water werd uitgezonden. Kramp schiet hard in, doch de goal wordt niet toegekend, omdat Snoeker binnen de 2 M.- lqn lag, die bovendien achter de lijn mag toekijken. De gasten hernemen spoedig de leiding, doch vlak voor het einde verrast C. W Snoeker den Goudscken keeper met een onverwacht schot in den boek. (4—4). Het was een zeer prettige wedstrijd, waarin de thuisclub een overwinning ver diend had. A.s. Donderdagavond, 8.15 uur, speelt De Zijl haar laatsten competitiewedstrijd thuis tegen Z.I.A.N. I, uit Den Haag, hetgeen een spannende match belooft te worden. WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERISTENVEREEN. „SWIFT". Morgen zal er een wedstrijd gereden wor den over ongeveer 40 K M. De prijzen, die hiervoor worden disponibel gesteld, bestaan uit 3 geldprijzen. De start is om 10 uren aan de H. B. S. DUITSCHLAND. De kabinetswisseling. Het oude Kabinet onder Marx ls gisteren voor het laatst bijeen geweest ora dank betuigingen in ontvangst te nemen voor Hindenburg en Marx. Heden komt het nieuwe kabinet-Muller bjj- etn, behalve Stresemann, die met vacantia is. Dan zal do regeeringsverklaring worde® ineengezet. FRANKRITK. Poincaré weer overwinnaar in de Kamer. Gistere® zijn in de Kamer de interpellaties behandeld treilende de algcmeene finan- cieele politiek der regeering. Poincaré verdedigde de handhaving van het uni-kabinet na de verkiezingen, wijl alle leden ervan loyaal aan het financieel her stel hun medewerking hadden verleend, en er aldus toe hadden bijgedragen in binnem- en buitenland het vertrouwen in Frankrijk te herstellen. Wij zullen regeeren. zei Poincaré, met de meerderheid, die ons zal steunen. Wij wen- schen, dat die meerderheid zoo groot moge lijk zal zijn, want de nationale unie is even noodzakelijk na als voor de stabilisatie. De regeering is bereid, cmder voorbehoud dat het begrootingsevenwich(. absoluut ver zekerd blijft, middelen te beproeven ter her vorming van het belastingstelsel door meer te vragen aan de vermogens en minder aan den arbeid. Spreker drong veTder aan op een spoedige goedkeuring van de credieten voor den landbouw en goedkoope woningen. Hij voegde er aan toe, dat de regeering trouw blijft aan het program inzake neutra liteit en laicitc-it op de openbare scholen. Poincaré vroeg de loyale instemming der kamer, opdat de regeering met vertrouwen zal kunen verder arbeiden. De regeering zal de vrijheid der Elzassers en Lotharingers op taal en godsdienstig ge bied eerbiedigen, zij zal geen enkele hervor ming opleggen, want de Elzas verdient, om zijn ontroerende trouw aan Frankrijk, met tact en zachtheid behandeld te worden. Poincaré herinnerde er in dit verband aan dat de regeering zich verzette tegen een debat over het proces van Colmar. omdat de justitie de zaak nog in handen heeft. Ge leidelijk zal echter in deze affaire de waar heid aan het licht komen. De Elzassers zul len zipn. dat Frankrijk nog steeds dc edel moedige en ridderlijke natie is van weleer. Poincaré erkent, dat don beambten het recht van vereeniging toekomt, maar hij zal nooit dulden, dat zij zich boven den staat verheffen. Besluitend verklaarde de premier: De mi nisterieel*' stabiliteit is even noodzakelijk als de monetaire. De Kamer heeft tenslolle met 455 tegen 126 stemmen haar vertrouwen in de regee ring uitgesproken en haar goedkeuring ge hecht aan de regeeringsverklaring. Ook verder bleef de regeering baas. Een voorstel van den socialist Renaudel tot terugzending van de credietaanvrage voor het leger in Marokko naar de commis sie werd met 415 tegen 163 stemmen, een voorstel van Lafont tot schrapping van 45 millioen francs voor het leger in het Oosten met 405 tegen 171 s'emmen en een verder voorstel v. Renaudel de salarisverhoogingen voor de beambten terugwerkende kracht tot zes maanden te gpven mei 385 tegen 160 stemmen verworpen, nadat Poincaré hierbij de kwestie van vertrouwen had gesteld. De suppletoir? credieten werden t?n9lotte met 460 tegen 116 stemmen aangenomen. ENGELAND. Tusschentijdsche verkiezing. Bij een tusschentijdsche verkiezing te Carmathen, noodig geworden doordat de liberale afgevaardigde sir Alfred Mond Pesr was geworden, is weer een liberaal gekozen mei 47 stemmen. De cjjfers waren: Jones (lib 10.201; Hopkins (arbeiderspartij) 10.154, Courtney (cons.) 8361. Pij de vorige verkiezing, toen de con servatieven geen cantidaat hadden gesteld, had sir Alfred Mond 17.281 stemmen ver kregen tegen 7953 op dominee Orven, den arbeidcrs-candidaat. RUSLAND. Het Sjachty-proces. In tegenstelling inet het gisteren gemel de heeft in het Sjachty-proces het O. M. (Krylenko) gisteren reeds zijD requisitoir voortgezet. Hij betoogde, dat de intellec- tueelen de con tra-re vohitionn aire bewe ging hebben georganiseerd en niet de ar beiders. Dit proces aioet den arbeiders too. nen welke gevareD hun vaD de zijde van de wereldbourgeoisie dreigen. Hij noemde de ingenieurs het speelgoed iD handen van de buitenlandscbe bourgeoisie. Uit het on derzoek is komen vast te staan, dat de be klaagden in verbinding stondeD met bui tenlandscbe ondernemingen en stoten en. sabotage gepleegd hebben, welke ten doel had de contra-revolutie te veroorzaken* Ook voor de tweede groep beklaagden, Basjkin c.s. eischte hij de doodstraf. Tegen den Duitschen ingenieur Otto eischte Krylenko 6 maanden 1 jaar gevan genisstraf. De aanklacht tegen Meyer trok hij in. Tegen Badstuber vroeg hij een voor waardelijke veroordeeling. Tegen de overige 22 beklaagden eréchte Krylenko de doodstraf. Tegen 2 leden van de Moskousche Cen trale, tegen 9 leden der organisatie van Charkof en tegen 2 verdere beklaagden jeischte hij gevangenisstraffen. Men ziet, hoe fluweelig de buitenlanden worden behandeld 1 CHINA. De zontrechten. De vroegere Chineesche adjunct-inspec teur van de zoutadministratie is te Tsjefoe teruggekeerd en toonde een document, waar in hij belast wordt met de overneming van de inspectie van den buitenlandschen in specteur. Toen deze weigerde aan dit bevel te voldoen, kwam een aantal Chineescbe autoriteiten het bureau binnen en gaven bevel, dat het officieele verblijf van den inspecteur moest ontruimd worden. VEREENIGDE STATEN. De Democratische Conventie. Senator Robinson van Arkansas is geko zen als officieel candidaat voor het vioe- presidentschap der Vereenigde Staten door de Nationale Conventie der democraten. Robinson is een vurig voorstander van het drankverbod en een vastberaden partijgan ger van de boeren. Ofschoon het democratische program zich uitspreekt voor het drankverbod, is Smith in dit opzicht niet van meening veranderd. Hij heeft dit volkomen duidelijk gemaakt in een telegram aan de Conventie, waarin hij opnieuw als zijn meening te kennen gaf, dat er een grondige verandering moet ko men in het tegenwoordige verbodsstelseL BUITENLANDSCH GEMENGD. DE MARSEILLAANSCHE LANDRU. Jérome Prat, de Marseillaansche Landru, zocht zijn slachtoffers door middel van ad vertenties of huwelijksbureaus Wel 1000 brieven van vrouwen zijn in beslag geno men; de meeste voldeden aan den eisch, wat gereed kapitaal te bezitten. Meestal liet hij het voorkomen, of hij een villa kon koopen, waarvoor hij al een bedrag had ge stort; de vrouwen moesten dan de rest bij passen en dan zou de villa op hun naam worden geschreven. Zoo heeft men in een zandkar een stuk gevonden, dat Prat al 15.000 francs had gestort van de koopsom ten bedrage van 110.000 francs voor de villa van zijn laatste slachtoffer, mevr. Focé Of eigenlijk wa9 zijn laatste slachtoffer de hond van mevr. Focé, wiens stoffelijk over schot mede gevonden is. Do houder van een huwelijksbureau heeft verklaard, dat hij 8 vrouwen in kennis had gebracht met Prat. doch naar hij meende te weten, waren 7 vrouwen den dans ont sprongen; van de laatste had hij niets meer gehoord, want hij had ze alleen poste restante kunnen schrijven. Een zijner cliën ten, mevr. Bonnet, had haar naam van de lijst laten afvoeren; zij had, naar zij schreef iels veel beters kunnen vinden. Mevr. Bon net is echter toch een der slachtoffers van Prat geworden. Een trouwlustige dame is het gevaar ont snapt, omdat zij, alvorens met Prat een voorgestelde reis naar Tunis te gaan maken, een ziensier met koffiedik had geraadpleegd. Deze had hanr de zeereis wegens dreigende gevaren ontraden 1 Uit Parijs wordt gemeld, dat de „Landru van Marseille", volgens een telegram van het hoofd der politie te Algiers, aldaar giste ren is gepakt. De vrouwen-moordenaar, die zich Jerome Prat noemde, maar in werke lijkheid Pierre Rey heet. en uit Algiers af komstig is. was daar gistermorgen als pas sagier van een uit Marseille komend Fransch stoomschip geland. DE LATHAM GEZIEN. Fen visscher. die juist van de vischvangst bij Beren eiland in Noorwegen teruggekeerd is. verhaalt, dat hij op 18 Juni de Latham gezien heeft, ongeveer 24 kwartmijl ten N -W. van Bpren-eiland. De Latham vloog zeer laag Hef was mistig weer mei een flinken wind. Den volgenden dag hoorden de visschers het Uptand-vliegtuig zonder het Ie zien. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DARLINGTON. Nog drie slachtoffers van het spoorweg ongeluk te Darlington zijn gisteren over leden. Het aantal dooden bedraagt nu 26. PRIMO DE RIVERA's VERLOVING. Draadloos wordt gemeld dat volgens een bericht van de Madrileenschen correspon dent van h et „Journal" Primo de Rivera zich met zijn verloofde zou hebben ver zoend CYCLOON IN TENNESSEE. Een twintigtal woningen en talrijke hoe ven zijn te Nashville in Tennessee ver woest door een cycloon, die de omstreken geteisterd heeft. Tot nog toe worden geen slachtoffers gemeld. OPLICHTING OP GROOTE SCHAAL. De Daily Express maakt melding van een groote oplichting, waarvan een aantal banken het slachtoffer zijn geworden Een bende internationale boeven heeft door mid- 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2