AGENDA. TELEGRAMMEN. Zaterdag. Ne>d. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Zondag. Ncd. Leger des Heiis: Samenkomst te 10 uur voorm. en 3 en 8 uur nam. Nutszaal: Vrije Evang. Gem. Samen komst te 10 uur voorm. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uUr kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. Den Haag (Gebouw K. en W.): Ter Hall's revue 1928. 8 uur nam. Den Haag, (Scala)Loois Bouwmeester's revue „Dat is het toppunt". 8 uur nam. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli waargenomen- door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telefoon 502. en D. J. van Driesum, Mare 7G, telefoon 406. ting gebleven, dat hot Centrum geen af stand kan doen van zijn wensch ouk een politiek Ministerie in het nieuwe kabinet te bezeilen. Echter is het Centrum wel be reid, afstand te doen van den post van vice- Kanselier en van hel Rijksministerie van Voedingswezen, wanneer het daartegen over ook het Rijksministerie van Arbeid niet behoeft te bezetlen en bij de beide aan het Centrum aangeboden ministeries nog een politiek ministerie krijgt. Daarop is Financiën nog aan het Cen- iium aangeboden, als uiterste concessie, doch dit is geweigerd. Met belangstelling wacht men nu af wat er verder zal gebeuren Hermann Müller gaat andermaal naar president Hindenburg. Mocht in den tusschenlijd het Centrum nog niet van opvatting veranderd zijn, dan zit er niets anders op dan dat Müller den rijkspresident meedeelt, dat ook zijn poging om het kabinet der persoonlijkheden te vor- j men mislukt is. De „Voss. Zeilung" bericht, dat in de fractievergadering van de Duilsche Volks partij Scholz verklaard heeft, het voorzit terschap der fractie te willen neerleggen, omdat de partijleider, dr. Stresemann, zijn bekend telegram aan Müller verzonden iheeft, zonder eerst met Scholz overleg ge pleegd te hebben of hem ingelicht Ie heb ben. Scholz zal echter wel voorzitter blijven. ENGELAND. Uit het Lagerhuis. De eco nomische vrede. Het Lagerhuis heeft na een zitting van 16 uur de langste in 2 jaar tijds! de middelenwet afgedaan. Verder heeft de af getreden speaker Whitley zijn volle pen sioen van 5000 pond gekregen. Een motie- Clyne dat pensioen terug te brengen tot 1000 pond werd met 224—103 stemmen verworpen Toch zal er in de salarisregeling der üninisters etc. wel wijziging komen, ver moeden we. Gisteren werden in een bijzondere bij eenkomst van den Algemeenen Raad van het Vakverbond twee belangrijke beslissin gen genomen. Met een groote meerderheid van stemmen hechtte de Raad zijn goed keuring aan het rapport van de industriecle commissie ten gunste van de instelling van een nationalcn industrieelen raad van werkgevers en vakvereenigingsverlegen- woordigers en verwierp vervolgens een mo tie, verklarende, dat de besprekingen met de Mond-groep van werkgevers, de grens van practisch nut bereikt hebbend, onver wijld beëindigd dienen te worden. Deze dubbele verklaring van den Alge meenen Raad begunstigt de voortgezette samenwerking met de zoo belangrijke werkgeversgroep. Beide partijen in de ge combineerde conferentie verlangden de vor ming van een permanent lichaam, dat cenerzijds het ineerendeel der werkgevers organisaties zal vertegenwoordigen, en an derzijds het Vakverbond, terwijl voorts ge vraagd werd om de instelling van een ver- zoeningsraad. OOSTENRITK. De zaak Eela Kun. In een inlervieuw met de Nette l'rc e Tresse te Karlsbad zeide minister Ding- hofer, dat hij met dr Seipel voor het niet uitleveren van Bela Kun de volle verant woordelijkheid draagt. De beslissing was niet juridisch, maar steunde op belangrijke overwegingen van binnen- en buitenland- sche politiek. Daarom mag de coalitie van de christelijk socialen met de groot-Duit se hers niet uiteenvallen. Dinghofer is, in dien zijn partij dat wenscht, ieder oogen- blk bereid af te treden. Ondanks het ver bod van zijn dokter zal Dinghofer naar Weenen leru'gkeeren. Seipel heeft een ministerraad bijeenge roepen. De officier van Jusitie heeft hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis in hel proces-Bcla Kun. De veroordeelden heb ben zich bedenktijd voorbehouden. POLEN. Het kabinet Pilsudski wordt een kabinet Bartel. Het kabinet Pilsudski is afgetreden doch de nieuwe premier Bartel heeft direct een nieuw gevormd, waarin vrijwel het vroe gere ministerie is opgenomen. Casimir Switaesky komt als minister van eerediensten in de plaats van Dobrucki en ir. Alfred Kucha als minister van verkeer in de plaats van Romocki. Maarschalk Pilsudski, behoudt de portefeuille van oor log en de generale inspectie van het leger. De vice-president van den ministerraad, Bartel, is tot president van den minister raad benoemd. Alle andere ministers blij ven dezelfde. Waarschijnlijk zullen zoowel Pilsudski als Bartel eenige maanden vacantie nemen en zal Switalski de leiding van de regeering gedurende dien tijd op zich nemen. Zaleski blijft dus aan buitenl. zaken. EGYPTE. Een regeerina gevormd. Er is weer een roering gevormd en wel door Mahomed Mahmoed Pasja. Het nieuwe Kabinet bestaat uit drie libe ralen, drie ..ilteda listen", die tot de uiterste rechterzijde behooren, twee dissidente natio nalisten en twee onafhankelijken. Toen hij tot de samenstelling van zijn Kabinet over ging, stelde Mahmoed Pasja zich in verbin ding met de nationalistische partij en noo- digde c-'enige van haar leden uit om zitting te nemen in hot Kabinet, ten einde het par lementaire stelsel door te voeren. Maar na eenig debat weigerde de nationalistische parlij de uilnoodigi'ng. Inlusschen neemt het schandaal in ver- band met de teruggave der bezittingen van prins Seif ed Dine steeds gröotere afmetin gen aan. ROEMENIE. De scheiding van Prins Carol. Daar er toch geen beroep aangeteekend is tegen het vonnis in het echtscheidingspro ces lusschen den vroegeren kroonprins Carol en Prinses Heleno is dit vonnis 1 I -send geworden. PRINSES HELENA VAN GRIEKENLAND. VEREENIGDE STATEN. Hoover minister af. Men deelt mede, dat Hoover voornomen» is af le treden als minister van Handel, om zich geitel tcJ wijden aan de campagne voor het presidentschap, llij zou aftreden vóór 15 Juli. DE REDDING DER ITALIA- EXPEDITIE EN VAN AMUNDSEN Duizenden kronen stroomen binnen bij de redactiebureaux der dagbladen te Oslo, voor de particuliere hulpexpeditie voor het ver miste Latham-vliegtuig en er bestaat geen twijfel meer of de expeditie zal tot stand komen. De expeditie kan onmiddellijk ver trekken aan boord van een robbenvanger, die onder bevel staat van een kapitein, die een der meest ervarenen is op 't gebied der tochten in de ijszee. De Noorsche kruiser Tordenskjold, het Fransche aviosschip Quentin Rooseveit en de Noorsche robbenvanger Heimland, die door de Fransche regeering gecharterd is, zijn van Tromsoe vertrokken en zullen een grondig onderzoek instellen in de buurt van net Leren-eiland. De Hobby, met een expe ditie, ingericht door de Amerikaansche miss Lcuise boyd, die Zondag van Tromsoe zal vertrekken, zal zich naar Kingsbay bege ven, waar verdere instructies afgewacht wor den. Lit Kingsbay wordt gemeid, dat een klein motorvaartuig, eigendom van den gouverneur van Spitsbergen en het Beren- eiiand doorzocht heelt, doch geen a poor van de Latham gevonden heelt. Het Zweed* sche s.s. Tanja vertrok van Kingsbay naar Wahlcnbaai, waar op het ijs een goede op- siijgingsplaats voor vliegtuigen moet zijn. L'c mist belet echter nog steeds de viieg- tcchten. De deskundigen, die nog steeds zeer gereserveerd zijn, achten den toestand van de Latham ernstig. De Noorsche minister van verdediging heeli een telegram ontvangen van den onderzoekingsreiziger Hoel, die zich aan Doora van den ijsbreker Krassiu bevindt, op weg naar Spitsbergen, dat de Krassin de Latham zal opsporen ten Westen van Spitsuergen, terwijl de Maiygiu een onderzoek zal instellen op de Oostelijke kusten. De ijstoestanden zjjn zoo moeilgk, dat het twijfel achtig is of de Krassin voort zal Kunnen komen. Wanneer de Krassin Kaap Smith bereikt heeit, zal hij zich bij Malvgin voegen om het onderzoek naar het Oosten en net Zuiden voort te zetten. Vermoedelijk zal de Krassin Spitsberg?n inet een paar dagen bereiken. Fcn ijsbank n de Hinlopen-baai heetf de Quest gedwongen uit de Wahlenbergbaai een toevlucht te zoeken aan de Noordkust van het eiland Grutstown. De Braganza is nog steeds in het ijs ingesloten. Gisteren zijn wegens den mist alle vliegtochten uit gesleten. Men is ook daar steeds zonder berichten over de Latham. BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. Uit Londen meldde Reuter ons heden morgen, dat nabij Darlington, in Engeland, een botsing heeft plaats gehad tusschen een personen- en een goederentrein. Reeds 18 dooden zijn te voorschijn gebracht. EEN HEETHOOFD. In de schoenfabriek van de firma Burian te Prossnitz in Moravië kreeg een arbeider met een fabriekseigenaar twist, toen deze een loonsverhooging, welke de arbeider vroeg, weigerde. Het kwam tot handtaste lijkheden, waarbij de fabrikant door een stuk hout, dat naar hem werd geslingerd, ernstig gewond werd. De moeder van den fabrikant, die kwam toeloopen, slingerde de arbeider een bijl naar het hoofd. De vrouw, die eeu kind op den arm droeg, werd aan de hand getroffen en viel in zwijm. De arbeider trachtte dan het bureau bin nen te dringen, waar de broer van den fabriekseigenaar zich verschanst had. Op dat oogenblik verscheen evenwel de politie ten tooneele, aan wie het gelukte, den woesteling onschadelijk te maken. VULCANEN IN WERKING. Blijkens een bericht uit Napels is de Ve suvius weer in werking. Het prachtige schouwspel, dat ongevaarlijk wordt geacht, heeft een grooten toeloop van nieuwsgie rigen uit binnen- en buitenland tengevolge gehad. De vulkaan van White Island (Nieuw- Zeeland) is op hevige wijze in werking ge- Heden. Groote stoonizuilen verheffen zich tot een hoogte van 2<J0ü voet. AUTO EN TREIN. Gisteren is op een spoorwegovergang bij Tsehaslau een auto, bestuurd door den eigenaar Kasparek, in volle vaart door de reeds gesloten boomen gereden en op ue rails over den kop geslagen. De auto werd daarop gegrepen door een juist passeeren- den trein en geheel vernield. Kasparek werd doodelijk gewond, terwijl zijn vrouw het hoofd van den romp werd gescheiden. I)e twee andere inzittenden werden ernstig gewond. EEN DEENSCH MAJOOR GEARRESTEERD Aan de Duitseh Deen sche grens is door de politie uit Flensburg een Deensch ma joor, Lembourn, gearresteerd. Volgens oc „Berlinske Tidende" geschiedde deze ar restatie op verzoek van het ILjksgerechts- hof te I/eipz'g. Men vermoedt dat Lem bourn, die vroeger in Franschen dienst stond, zich aan spionn-age heeft schuldig gemaakt. EEN NIEUWE TREK IN ZUID-AFRIKA. Lange onderhandelingen met dc Portu- geesche regcering hebben tot resultaat ge had, dat 350 HoHandsche families, die zich ongeveer vijftig jaar geleden in Angola ge vestigd hebben, naar Zuid West-Afrika zul len trekker; op de oude beproefde wijze met ossenwagens. De afstand van 1500 K.M. ongeveer zal in omstreeks dertien maanden worden afgelegd. In Zuid-West- Afrika krijgt elk gezin een farm van 8000 H.A. en voor hun onkosten heeft de Re gcering een leening van, f. 4.200.000 toege staan. DE NIEUWE LANDRU. Gelijk wij gisteren onder de telegrammen hebben vermeld, is men te Marseille op het spoor gekomen van een nieuwen Landru. Daarover meldt men uitvoeriger aan de „Msbde.": Een paar dagen geleden vond men in een villa, die den 6choonen naam van Sainte Marguerite draagt, in den kelder het lijk van een juffrouw, die door wurging van het leven was beroofd. Verdacht van den moord werd iemand die zich Camille Gaillard noemt, en mi 1869 te Chambonjour geboren is. De eigenaar van dien naam heeft zich onmiddellijk aan gegeven, zijn identiteit doen vaststellen en een alibi gegeven, dat hem inderdaad van overlast moet vrijwaren. Hij vertelde tevens dat hem eenige jaren geleden zijn papieren ontstolen waren. De moordenaar was dus in het bezit van val- sche papieren, maar het is onwaarschijnlijk, dat zulks hem baten zal, <?m aan de justi tie te ontkomen. Men kende het signalement van den man met wien de vermoorde veel gezien ~s en de pseudo Gaillard had te Madets een an dere villa gehuurd ,,Géneviève" genaamd, terwijl hij zijn geregeld verblijf had in een logement in dc me Cas, vanwaar hij echter plotseling verdwenen is. Reeds die domilies-geschiedenis trok ae aandacht der politie, die al spoedig vermoe den kreeg weer met eon scharrelaar in huwelijksbeloften te doen te hebben. Men besloot dus ook de villa „Geneviève" te onderzoeken en .daar bleek, dat in het kippenhok op handige wijze nog niet lang geleden een bodem van cement, was aange legd. Weldra wérd dnarondpr het lijk van een vrouw ontdekt, dat nauwelijks in staat van ontbinding verkeerde. Inmiddels bevond men, dat ook in den kelder een dergelijke cementen bodem was gemaakt en ook hier stuitte men weldra op een vrouwenlijk, dat een weinig meer in staat van ontbinding verkeerde dan het eerste. De beide misdaden moeten dus kort. na elkaar een weinig tijd geleden begaan zijn. Wat den derden moord aangaat, moet de moordenaar nog niet den tijd hebben gehad, het lijk op dezelfde wijze te doen verdwijnen. Weldra gelukte het uit verschillende aan wijzingen, de identiteit van den moorde naar vast te stellen. Het is ten zekere Jéröme Drat, 61 jaar oud. Het is even eens komen vast te staan, dat deze misda diger omgang heeft gehad, den laatsten tijd, te Marseille, met vijf vrouwen, die allen de laatste maanden op geheimzinnige manier zijn verdwenen. Men tracht nu de domicilies van Drat op te sporen en men vreest natuurlijk, daar gelijke vondsten te doen. Men hoopt, dat hij zich op het ooeenblik nog verborgen homft in een van die woningen en niet den tijd heeft gehad zich uit de voeten te maken. De politie meeat, dat zijn arrestatie nog slechts een kwestie van tijd is.' DE ANTI-OORLOGSVERDRAGEN. WASHINGTON, 28 Juni (Reuter). Kellogg heeft een onderhoud gehad met den Fran- schen gezant Claudel, doch deze had van zijn regeering geenerlei bericht ontvangen aangaande de Amerikaansche anti-oorlogs- voorstellen. Kellogg weigerde iets over het onderhoud los te laten, doch verklaarde al leen dat naar Claudel hem zeide, deze bin nenkort zou scheep gaan naar Frankrijk. Kellogg verklaarde echter geenszins onmid dellijk voornemens te zijn naar Parijs te gaan om het pact te onderteekenen. VREDESCONGRES TE WARSCHAU. WARSCHAU, 28 Juni. (Belg. Tel. Ag.) Op het vredescongres werden resoluties aangenomen waarin o.a. het vertrouwen in den Volkenbond als middel om bij econo mische conflicten tusschen beide te komcü, werd uitgesproken, controle van volken- bondswege gevraagd werd op internationale trust en cartels en de oprichting van een economischen raad. Verder werd verklaard dat het economisoh evenwicht in Europa slechts mogelijk is door vermeerdering van d"ï koopkracht der akkerbouw-landen. DE DUITSCHE CRISIS OPGELOST. BERLIJN. 28 Juni (V.D.) De' afgevaar digde MüllerFranken wprd hedenmorgen te half tien door Rijkspresident von Hinden burg ontvangen om hem rapport uit te bren gen over zijn bemoeiingen lot vorming van een kabinet. lij) kreeg van den Rijkspresident mach tiging op den grondslag van de nieuwe be sprekingen. welke Woensdagavond en heden morgen met het Centrum plaats vonden, de onderhandelingen over de vorming van een nieuwe regeering voort te zeilen. MüllerFranken hoopt deze onderhande lingen nog hedenmiddag te beëindigen en den Rijkspresident dan de definitieve minis ter! ijst te kunnen voorleggen. BERLIJN, 28 Juni (V.D.) Het compromis voorstel voor de1 vorming van een nieuwe regeering tusschen Centrum en Sociaal democraten houdt in. dat het Centrum 111 het voorloopig kabinet slech's door den af gevaardigde von Guerard zal zijn vertegen woordigd Hij zal het ministerie van ver keerswezen en dat voor de bezette gebieden op zich nemen. De heer von Guerard wordt in het kabinet eigenlijk niet meer dan de verbindingsman met het Centrum. Het ministerie van arbeid zal door den sóciaal-democratischen afgevaardigde Wis sel bezet worden, terwijl de socialistische afgevaardigde Sacnger minister van jus- titie wordt. Het compromis duurt tot den herfst. FOINCARE ZAL DE KWESTIE VAN VERTROUWEN STELLEN. PARIJS, 28 Juni. (V.D.) De rechtbank te Colmar heeft opnieuw het verzoek van den afgevaardigde Rosse hem voorloopig in vrijheid te stellen, afgelezen. In verband hiermede venvacht men, dat de afgevaar digde Walther uR den Eizas hedenmiddag bij het begin van de Kamerzitting de on middellijke behandeling van zijn voorstel tot inviijheidsstelhng van Ricklm en Rosse zal eischen. Poincaré heeft laten weten, dat hij zal voorstellen het voorstel niet te behandelen en dat hij hierbij de kwestie van vertrouwen zal stellen. Verder verwacht men. dat de communis tische afgevaardigde Marcel Cachin voor nemens is een voorstel in te dienen tot vrijlating van den communistisch en afge vaardigde Doriot. Men verwacht evenwel niet, dat deze voorstellen tot een crisis zullen leitien. FOLEN EN LITHAUEN. WARSCHAU, 28 Juni. (Poolsch Tel.-Ag.) Hier is aangekomen de Lithausche delegatie der Poolsch-Lithausche commissie voor eco nomische zaken en vervoermiddelen. DE DEMOCRATISCHE CONVENTIE. HOUSTON, (Texas), 27 Juni. (Reuter) De hedenochtend gehouden zitting der De mocratische Conventie werd geopend met een beschuldiging aan het adres der Repu- blikeinsche partij, uitgesproken door Sena tor Robinson uit Arkansas, welke perma nent voorzitter is der Conventie, en wiens candidatuur voor het vice-presidenlschap der Republiek wordt gesteund door Tam many Hall. Robinson protesteerde heftig te gen het opnemen van „de natte plank" in het democratische program. In dit opzicht staat hij tegenover -Smith, en dat hij als officieel candidaat voor het vice-president- schap is aanvaard heeft tol doel, de zuide lijken „drogen" gunstig te stemmen. HOUSTON (Texas), 27 Juni (Reuter). Het meest opmerkelijke feit gedurende de zitting der Democratische Conventie van he denochtend was, een hevig tilrnult veroor zaakt door een gevecht tusschen aanhan gers van Smith en de delegatie uit Noord- Carolina. De eersten hielden een optocht in de vergaderzaal als een demonslratie voor godsdienstvrijheid. Hierbij deden zij een po ging om het vaandel der Noord-Caroliniers te bemachtigen en hen aan de demonslra tie te doen deelnemen. De Zuidelijken ver zetten zich hiertegen en de politie werd te hulp geroepen om de orde le herstllen. Deze maakte daarbij gebruik van de wapenstok. HOUSTON (Texas), 28 Juni. (Reuter) De redevoering voor de benoeming van gou verneur Smith lot democratisch candidaat voor het presidentschap werd gisteravond door Franklin Roosevelt uitgespoken. die voorspelde, dat Smith de Vereenigde Staten zal plaatsen onder de landen der wereld als het land waar de democratische idealen zoowel als de materieele welvaart zullen worden verwezenlijkt. Op de redevoering volgde een demonstra lie waarbij oorverdoovend lawaai met alle soorten bellen en trompetten werd gemaakt. VERVOLGING DER COMMUNISTEN IN JAPAN. LONDEN, 28 Juni. (V.D.) Volgens be richten uit Tokio heeft de Japansche troon- raad gisteren op verzoek van den keizer behandeld een voorstel om de doodstraf toe te passen op leiders van communistische bewegingen. Een besluit werd nog niet genomen, daar geen eenstemmigheid bereikt kon worden. Het voorstel der regeering staat in ver band met het feit, dat op het oogenblik 450 communisten in Tokio cn verscheidene andere Japansche steden op hun veroordee ling wachten. In de Japansche pers heeft het voorstel der regeering scherpe kritiek uitgelokt en algemeen wordt de wensch te kennen gege ven, dat de regeering, voordat verdere stappen wordtn gedaan, de aanstaande zit ting van het parlement zal afwachten. DE REDDING DER ITALIA. ROME, 28 Juni. (SteCani). (Officieel). De Westenwind, die met kracht heerschte ge durende de laatste drie dagen, is gaan. liggen en het weer begint beteer te worden. Gisteravond heeft het Finsohe watervlieg tuig dat met de op de- ,,Citta di Milano" voorhanden middelen werd uitgerust met ski's, een uitmuntend geslaagde daling vol bracht op de sneeuw. Men wacht nog op gunstiger meteorologische condities, eer men de verschillende vliegtuigen gaat be nutten voor het reddingswerk. De Russi sche ijsbreker Krassin. is van Tromsoe vertrokken en zal in ongeveer vier dagen te Spitsbergen aankomen. OSLO, 28 Juni. (V. D.) De inzameling vcor de reddingsexpeditie ten behoeve van Amundsen heeft gisteren een bedrag van 24.000 kronen opgebracht.. Indien 60 a 80 duizend kronen worden ontvangen, is de hulpexpeditie reeds gewaarborgd. Een aantal Noorsche vaartuigen heeft reeds het ten Oosten van het Bereneiland liggende vaarwater afgezocht Het vliegtuig van Amundsen kon tot dusverre evenwel niet gevonden worden. In deskundige kringen ziet men de situatie donker in. Noorsche visschers, die op het oogenblik ten Zuiden van het Bereneiland op de vangst zijn. hebben medegedeeld, dat zij het Fransche vliegtuig op 18 Juni, den dag van de start, op vier mijlen Zuidelijk van het Beren-eiland gezien hebben. De machine bevond zich op vrij geringe hoogte en zette naar het eiland koers. In dit verband wordt er voorts nog op gewezen, dat Amundsen voor zjjn vertrek verklaard heeft voornemens te zijn, in geval van nood, op het Beren-eiland een tusschen» landing te verrichten. Het radiostation al daar heeft instructie ontvangen onmiddellijk een expeditie op sneeuwschoenen te onder nemer., teneinde het geheele eiland af te zoeken. De expeditie is in den nacht van Woensdag op Donderdag opgebroken, doch heeft nog niets van zich laten hooren. OCEAANVLUCHT VAN COURTNEY. LISSABON, 28 Juni. (V. D.) Courtin.-, die gisteren moest terugkeeren, is heden morgen te acht uur. weer gestart voor de A zo ren. HET SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. LONDEN, 28 Juni. (Reuter). De pleizier- tiein stoomde het station Darlington bin nen met een uursnelheid van iO mijlen toen de botsing plaats had. Twee wagens wer den in elkaar geschoven. Een hartver scheurend gehuil en gekerm steeg op van de gewonden, opgesloten in de verbrijzelde wagens en er moest met bovenmensohelijke inspanning woiden gewerkt om ze te be vrijden. LONDEN. 28 Juni. (Reuter). Het aantal dooden van het spoorwegongeluk nabij Dar lington bedraagt thans twee en twintig. De toestand der naar het ziekenhuis gebrachte gewonden is niet ernstig. BRAND TE HAMBURG. HAMBURG, 27 Juni. (Wolff). Heden avond ontplofte in een der loodsen van de min-eraaloliefabriek Albvecht Co. vermoe delijk door ontbranding, een olietank. Hier door ontstond een groote brand, welke, door den wind aangewakkerd, oversloeg naar de belendende loodsen, waarin even eens olie was opgeslagen. Het gelukte dc brandweer, met acht auto- en vier boot spuiten het hoofdgebouw en de machine- ruimte te behouden. HET BEZOEK VAN DEN „IJZEREN GUSTAAF" BEANTWOORD. PARIJS, 28 Juni. (V.D.) Als antwoord op de droschke-tocht van den „ijzeren Gustaaf" van Berlijn naar Parijs, zal he denmiddag de eerste auto, welke de Peugot- fabrieken in 1S85 hebben vervaardigd, mt;t twee journalisten in opdracht van de ,,Vo- lonté" van Parijs naar Berlijn vertrekken. De wagen is Locarno" gedoopt. VISSCHERSEORP DOOR BRAND VERWOEST. OSLO, 28 Juni. (V. D.) Naar uit Tromsoe gemeld wordt, heeft een hevige brano het Noorsche visschersdorp Berlevaag verwoest. Vijf en veertig huizen, het post kantooi en een bank werden door hei vuur verwoest. L)e brandweer van Tromsoe en Yardoe trachtte tevergeefs het vuur te blus* schen. Meer dan vierhonderd personen zijn dakloos. HEVIG ONWEER IN HET SAARGEBIED. SAARBRUCKEN, 28 Juni (V.D.) In de omgeving van Saarburg heeft een hevig on weer, ggpaard gaande met hevigen regen, gewoed. Er is veel 9chade aangericht De oogst is op vele plaatsen vernield. EEN ARBEIUERSLEIDER VERMOORD. LONDEN, 28 Juni. (V.D) De Ameri kaansche arbeidersleider Murphv is volgens berichten uit Chicago, door onbekende da ders neergeschoten. De misdadigers konden in een auto vluchten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2