De redding der groep Nobile. AFDEELINGEN BEEKMAN AGENDA. KLEEDINGMAGAZIJN RADIO-PROGRAMMA. SPORT. BUITENLAND. Maandag. Schuttersveld: Voorstellingen Circus Strassburger, te 2 uur en 8 uur nam. Dinsdag. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telefoon 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telefoon 406. RECLAME. in alle KOREVAARSTRAAT 2188 VOOR DINSDAG 26 JUNI. Hilversum (1060 M.) 1230—2.00: Lunch- muziek door het Trio Verhey. 5.307.15 Concert door het Omroep-orkest. Fritz Hinze viool, Egb. Veen, a. d. vleugel. 7.15-— 7.45: Duitsche Olympiadeles. 8.00: Marschconcert door de Kon. Militaire Kapel o. 1. v. C. L. Boer. Beroemde marschen van Beethoven, Berlioz,' Mozart, Grieg, St. Saens en Strauss. Huizen (340.9 M. Na 6 uur 1870 M.) 12.30 1.30: Lunchmuziek door het Trio Win kels, KRO. 6.007.00: Dinermuziek KRO. 7.308.00: Cursus Kerklatijn KRO. 8.00: NCRV. Concert. Chr. Gem. Koor „Excelsior", dir. D. Westerveld, mej. A. M. Dudok van Heel, sopraan. D. Westerveld, orgelbeg, Spr. Ds. K. Schilder: Tusschen dood en eindgericht. Daventry (1600 M.) 11.20: Gramofoonmu ziek. 12.20: Concert. M. Marshall, alt, B. Jcllett, viool, D. Hobson, piano. 1.20 2.20: Orkestconcert. (Tusschen 4.201.35, .50—5.20, 6.20—6.50, 7.05—7.20 Uitslagen Tenniswedstrijden Wimbledon). 2.50 Muziekles. 3.35: Muziek. 3.40: Fran- sc-he les. 4.10: Muziek. 4.20; Orkest- concert. 4.35: Causerie. 4.50: Orkest- concert. 5.20: Vacantie-praatje. 5.35: Kinderuurtje. 6.20- Gramofoonmuziek. 6.50; Nieuwsber. 7.05: Gramofoonmu ziek. 7.20: Lezing: Australia. 7 35: Moderne Engelsche liederen van T. War lock. 7 45: Lezing: Engines for the road and the air. 8.05: Vocaal concert. F. Baumann, tenor. 820; Concert door de militaire kapel. M. Parry, sopraan. (Van 8.228.50: Lezing The functions of clothing). 9 20- Nieuwsber. 9.35: Mu ziekles 9.55: Nieuwsber. 10.00- ..The Rival Poets" of ..The love Charm", operette in 2 acten van Scott en German. 11.20- 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 10.50 11.00: Gramofoonmuziek 12.502.10: Orkeslconcert. 4 055.05: Orkestconcert. 9.0511.20: Concert. Werken van Mes- sager eft „L'Oiseau de Feu, van Strawinsky Orkest o. I. v. Eugène Bigot. Langeuberg (469 M.) 1.252.50- Orkest- concert. 4 255.05: ..Hansel und Gretel" sprookje 6.207.15: Kamermuziek. Het Werag-strijktrio (viool, viola, cello). 8.35 Robert Koppel-avond. Eysoldt, kapel en Ro bert Koppel, humorist. 10.50: Sluiten. Zeesen (1250 M.) 12.205.20: Lezingen. 6.206.20: Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50: Uitzending van Tri-Er gon muziekfilms. Inleiding door dr. G. Ba- gier. 10.50; Sluiten Hamburg (395 M.) 4.35: Gedichlenvoorle- zing. 6.20* Walsmuziek door orkest. 7.45: „De Barbier van Sevilla", opera van Rossini in 2 actcn. Daarna tot 11.20 Ca baret Brussel (509 M.) 5.20: Gramofoonmuziek. 5.50: Orkeslconcert. 6.507.35: Trio concert (piano, viool, cello). 8.2010.35 Concert in den Dierentuin Ie Antwerpen. OLYMPISCH NIEUWS. DE RUITER WEDSTRIJDEN. Het programma. Omtrent de Ruiterwcdslrijden der Olympi sche Spelen wordt het volgende medege deeld: Zooals bekend, worden drie wedstrijden uigeschreven, en wel: I. Samengestelde Ruilerwedstrijd. onder verdeeld in. a DrewuurproeJ» b Uithoudingsproef. c. Springconcours. II. Wedstrijd voor Dressecrruiters (zwaar programma). III. Wedstrijd voor Hindernisruiters (Springconcours). Aangezien voor deze wedstrijden slechts 3'/» dag is uitgetrokken, is het volgende pro gramma opgemaakt. Donderdag 9 Aug. van 812 v.m. Dres- suurproef van den samengestelden Ruiter- wedstrijd voor de eerste helft der deelnemers in het Sportpark te Hilversum. Donderdag 9 Aug. van 15 uur hetzelfde voor de tweede helft der deelnemers. Vrijdag 10 Aug. aanvangende om 5 uur voorm. (c.q. 5.30) de uithoudingsproef van den Sa men ges te ld en Rui ter wedstrijd in de omstreken van Hilversum, zoodanig dat de laatste deelnemer ongeveer 11.15 door de eindstreep gaat. De groep beslaat uit: le. wegparcours van 7 K.M. (pl.m. 30 min.) steeple van 4000 M. (pl.m. 7 min.) 2e'. Wegparcours van 15 K.M. (pl.m. 1 uur) Cross Country vanj8000 M. (pl.m. 18 min.) 3e. Wegparcours van 2 K.M. (pl.,m. 6 min De deelnemers worden met 4 minuten tusschenruimte gestart. Vrijdag 10 Aug. van 16 nam. Eerste helft der deelnemers aan den wedstrijd voor dressuurruiters in hot Sportpark te Hilver sum. Zaterdag 11 Aug. van 812 voorm. tweede helft der deelnemers van den wed strijd voor dressuurruiters in het Sportpark te Hilversum. Zaterdag 11 Aug. van 25 nam. Spring concours van de samengestelde ruiterwed- striiden, in het Stadion te Amsterdam. Zondag 12 Augustus, van 25 uui1 na middag: Wedstrijd voor hindernisruiters in het Stadion te Amsterdam, ge volgd door de officieele sluiting der Olym pische Spelen. Voor het bijwonen van de uithoudings proef in de omstreken van Hilversum zijn geen toegangskaarten noodig. Daar de par- coursen geheim blijven tot den laatsten dag, kan niet worden medegedeeld waar het publiek het be9t de ruiters zou kunnen vol gen. Voor de twee ochtend-wedstrijden en de twee middagwedslrijden in het Sportpark te Hilversum, zijn van 1 Juli af toegangskaar ten verkrijgbaar bij den heer M. M. de Brave Jr Huvgensstraat 82 tc-* Hilversum, tegen f. 1.50 per plaats en per wedstrijd, terwijl voor plaatsen op de tribune f. 0.25 per plaats betaald wordt voor het bespreken. Behalve op de tribune zullen plaatsen beschikbaar zijn rondom de manege voor de dressuur- proeven. Voor plaatsen in het Stadion te Amster dam kunnen lot 1 Juli abonnementen be steld worden voor 11 en 12 Aug. tezamen bij het Secretariaat der Olympische Spelen (afd. plaalskaarten), Weesperzijde 32 te Amsterdam. De prijzen der abonnementen zijn te be vragen'aan bovengenoemd adrès. De doorloopende kaarten voor alle Olym pische spelen zijn ook geldig te Hilversum. Afzonderlijke dagkaarten voor het Stadion zijn nog niet verkrijgbaar. Reeds kan worden medegedeeld dat aaji de ruiterwedstrijden zal worden deelge nomen door de volgende 21 naties: Amerika. Argentinië. België. Bulgarije, Chili. Dene marken. Duitschland. Finland. Frankrijk, Holland. Hongarije. Ttalië. Japan. Noor wegen, Oostenrijk. Polen, Portugal. Spanje, Tsjecho-Slowakije. Zweden en Zwitserland. Deze landen nemen niet alle deel aan alle drie de wedstrijden; sommige met minder dan het maximum aantal van 3 ruiters per wedstrijd Op grond hiervan wordt gerekend op e'en deelneming van 50 a 60 ruiters per wedstrijd COMMISSIE VOOR CULTURES EN ECONOMISCHE PROPAGANDA TIJDENS DE OLYMPISCHE SPELEN 1928. De Commissie voor Cultureele en Econo mische Propaganda tijdens de Olympische Spelen, zendt ons een programma van 25 Juni1 Juli, dat als volgt luidt: Dagelijks Rondrit per autocar door Am sterdam met bezoek aan Rijksmuseum. Ko ninklijk Paleis of Nieuwe Kerk en een Dia mantslijperij, 9.30 en 14.00 uur: Rondvaart door havens en grachten met bezoek aan een industrieele onderneming. Uitstap per Noord-Hollandsche Tram of per boot der firma Verschure naar Marken. Verder bij voldoende deelname: Maandag 25 Juni: Per spoor naar Hoorn en Enkhuizen (Zuiderzeewerken. Om 9.30 uur per autocar naar Utrecht, Zeist, Doorn (heen Vecht, terug Gooi). Vierdaagsche excursie naar Limburg. Re- zoek aan de gebouwen, mijnen, openlucht theater. Dinsdag 26 Juni: Per auto naar het Kolo niaal Instituut en Aquarium; 21/» daagsche excursie naar Zeeland. Woensdag 27 Juni: Per autocar naar Aalsmeer en Schiphol. Tweedaagsche excursie naar Groningen (landbouw en veeteelt, kunst en weten schappen). Donderdag 28 Juni: Per autocar naar het Muiderslot en de modelboerderij „Oud- Bussum' Tweedaagsche excursie naar Arnhem en omgeving (Koloniale Tentoonstelling). Per spoor naar Rotterdam (havens, vliegveld, industrieele onderneming en Nenytö) Vrijdag 29 Juni: Naar Alkmaar (Kaas markt), heen per spoor, terUg per boot; Per auto naar Koloniaal Instituut en Aquarium. Voor verdere inlichtingen gelieve men zich le wenden tot het bureau der Commis sie, Heerengracht 4-66 (hoek Spiegelstraat). DUIVENSPORT. „STEEDS SNELLER", NOORDWIJK. Wedvlucht vanaf Monlorges, afstand 430 K..VL. De vugels kwamen op de hokken als volgt: 1. J. Rakhorst 2 u. 28 min. 54 sec.2. L. Steen voorden 2 45.45s; 3. L. Steen voorden 3—.32°; 4. J v. d. Berg 3.9.15s; 5. J. Rak- horst 3.9.38; 6 J. Rakhorst 3.9.38; 7. N. Bomelman 3.15.6, 8. Th. Steenvoorden 3 17.36. Voor deze vlucht was een medaille be schikbaar gesteld welke werd' gewonnen door no. 2 den lieer L. Sleenvoorden. Nobile is door een Zweedsch vliegtuig gered Hij heeft zijn been gebroken Heden volgen de anderen der Nobile-groep. Van de anderen en van Amundsen nog geen bericht. De korvetten-kapitein Tornberg,. lid der. Zweedsche expeditie, die in de Virgo-baai baar basis heeft, heeft Zaterdag aan den kapitein van de 'Citta di Milano de juiste positie van Nobile gevraagd. Kapitein Ko- magna deelde hem de gevraagde bijzonder heden mee, evenals de afgesproken signalen, met een lijst van de voorwerpen, die des morgens door de Italiaansche vliegtuigen bezorgd waren. 's Middags steeg een Zweedsche dne- motonge Juncker op, vond Nobile om 20.30 uur en voorzag hem van wapens, accumu latoren en drijvend materiaal. Bg zyn terug keer onderzocht het vliegtuig zorgvuldig ae kust van Noord-Oostland tusschen den gletscher Leigh bij Kaap Leigh-Smith en Kaap Platen, zonder een spoor te vinda der groep Mariano. Zappi en Malgreeü. Gisteren heeft daarop Nobile's redding plaats gehad. Het werd tijd, want de „Mon- tag" meldt, dat Nobile opnieuw om hulp had geroepen omdat het ijs, waarop hij zich met zijn mannen bevond, m noordel. nohting begon weg te drijven; bovendien kwam het in malende beweging. De ijs massa's schoven over elkaar en hierdoor kwam het ook, dat Nobile zelf bekneld go- raakte, waardoor zjjn been werd gebroken. De Zweed Tornberg is daarop opgestegen met een van ski's voorzien vliegtuig en hg is er in geslaagd te landen vlak bij Nobile en zijn mannen. Door Nobile's ver wending is hij zelf als eerste gehaald en aan boord van het s.s. „Quest" gebracht. De landing van het Zweedsche vliegtuig was ,een meesterstuk van vliegkunst, daar do startplaats ieder oogenblik van positie dreigde te veranderen. Het Zweedsche schip „Quest" is daarop verder naar het Oosten doorgedrongen en in do Hindelopenstraat voor anker gegaan, waar Nobile geneeskundig behandeld wordt. Zjjn toestand is verre van gunstig. Heden zou Tornberg de andere leden der groep Nobile gaan ha len en reeds wordt ge meld, dat hij ook de twee andere gewonden heeft gehaald Een eeresaluut aan dezen koenen Zweed! Van de andere man nen der Italia en ook Amundsen nog altijd geen bericht. NOBILE Rüser Larsen verzocht den kapitein van de Citta di Milano de Braganza ter be schikking te stellen van de hulpexpeditie voor de Latham, daar de Braganza niet meer noodig zal zijn voor de opsporing vair Nobile. De Zweedsche en de Noorsche expedities zullen de Westkust van Spitsbergen in het gebied tusschen Spitsbergen en Beren eiland afzoeken. De Braganza bevindt zich thans in het drijfijs, doch Larsen hoopt, dat de toestand zal verbeteren en dat het voor de Braganza mogelijk zal zijn van de Noordkaap te vertrekken naar Kingsbay. Het Noorsche gezantschap te Moskou seinde, dat de Russische jjsbreker Malygin, die zich thans ten O. van Spitsbergen bevindt, zeer zwakke radio-signalen hoort. Volgens een nader bericht kon de Maiyngin van de draadlooze berichten niets ontcijferen, behalve de letters Gil...., waar uit misschien mag afgeleid worden, dat de seinen van den Franschen vlieger Guilbaud afkomstig waren, die zich met Amundsen in het verdwenen vliegtuig bevindt Maar laten we ons nog niet bljj maken voor er reden is.... Zaterdagmorgen heeft Penzo met de Ma rina II het Westen van Spitsbergen afge zocht naar de Latham. Penzo kwam tot 50 K.M. ten Z. van de Zuidkaap. De zicht baarheid was zeer goed. Hij zag geen spoor van het Franse he vliegtuig. De „Citta di Milano" seint, dat hg, om dicht6r bij de exploitatie-zone te zyn en in contact te blgven met de Zweedsche expeditie, van Kingsbay zich begeeft naar de Virgo-baai, 60 mjjl naar het Noorden. Er zullen nu ook nieuwe onderzoekings- vliegtccbten plaats hebben in samenwerking «iet de Zweedsche en Finsche vliegtuigen over een grooter gebied, om te zooken naar de bemanning, welke bjj den ballon gebleven is. Volgens berichten uit Esjberg moest het Italiaansche watervliegtuig „Marina I", dat zich op weg bevond naar Kingsbay, wegens een defect aan den magneet, in de haven aldaar een noodlanding maken. Thans is ook bericht binnengekomen, dat het vliegtuig daarna, na een tusschenlanding in Stavanger, een noodlanding heeft moet?n maken bjj Haugesund wegens benzinc-gebrek. Een Italiaansch watervliegtuig, dat met vijf Italiaansche officieren, o.w. ook een generaal, aan boord, van Italië over Parjjs vloog, om zich naar Spitsbergen te be- gesen om aan Amundsen en de Franschen vlieger Gilbaud en aan Amundsen hulp te verleenen, moest tengevolge van een Panne in de Seine dalen. Daar het vliegtuig ten gevolge van de zware belasting dreigde te zinken, moesten de tanks gedeeltelijk wor den geledigd. Later kon het vliegtuig de vlucht hervatten. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Kleine Entente. Na afloop der conferentie der Kleine Entente te Boekarest is volgende communi qué nog uitgegeven De sedert tien jaar gevolgde gemeenr schappelijke pilitiek, welke door de belan gen van den Europeeschen vrede bepaald was, heeft te waardeeren resultaten en groot nut voor de drie landen gehad. De politiek der kleine entente veroorloof de het vestigen van vriendschappelijke be trekkingen met Frankrijk, Engeland, Polen en Italië. Sedert Locarno worden de betrekkingen der Kleine Entente met Duitschland steeds beter. Met Oostenrijk zijn de betrekkingen zeer vriendschappelijk. De Kleine Entente begroet met levendige genoegdoening het. ontwerp van het Kel- loggpact, welks succes zij wenecht en waar bij zij zich aansluit. De drie ministers der Kleine Entente die de geschikte methoden voor de intensivee- ring hunner economische betrekkingen heb ben onderzocht, hebben besloten een com missie te benoemen, welke zich met de studie van dit vraagstuk zal bezig houden. BÉLGIE. Een conflict te Lcnvcn. Een conflict, geruimen tijd geleden reeds gerezen tusschen den Amerikaanschen ar chitect, Withney Warren, die de nu zoo goed als voltooide nieuwe bibliotheek der Leuvensche universiteit bouwdo en mgr. Ladeuze, rector van dezelfde universiteit, omtrent de plaatsing van een balcon met opschrift in bedoeld gebouw, is thans na maandenlang latent te zijn geweest, in een acuut stadium getreden. Withney Warren wil namelijk op den voorgevel van do bibliotheek de spreuk „Furore Teutonico diruta dono Americano restituta" (vernield door Duitsche woest heid, hersteld door. een Amerikaansche gift) plaatsen, wat mgr. Ladeuze om rede nen van diversen aard niet wenscht toe te laten. Zaterdag wilde de Amerikaan het op schrift doen plaatsen, hetgeen de rector met behulp 'der politie verhinderde. Pro ces-verbaal is opgemaakt. DUITSCHLAND. De crisis. In do crisis is een pauze ingetreden, daar Muller het antwoord moet afwachten in zake zijn voorsteT tot vorming der coalitie van Weimar. De landelijke commissie vaD de Beiersche Volkspartij heeft beslóten, slechts dan zit- ting te nemen in het rijkskabinet, wanneer haar definitieve toezeggingen werden ge daan ten aanzien van haar cultureele, poli tieke en handelspolitieke eischen. D.w.z., practisch gesproken, ee»n weige ring. Reeds doen geruchten de ronde, dat Mul ler bij mislukking der coalitie van Weimar een kabinet van persoonlijkheden zou vor men, buiten de partijen om, doch dit dient bevestigd te worden. Zou Strescmann b.v. zich daarvoor leenen 1 FRANKRIJK. De franc is gestabiliseerd. Zaterdagmiddag heeft de ministerraad den tekst van het stabilisatie-ontwerp goed gekeurd, dat daarop door Poincaré op het bureau van de Kamer is gedeponeerd. Bij het ontwerp zijn 3 conventies ge voegd, die gesloten zijn tusschen den Staat en de Bank van Frankrijk, den Staat en de Amortisatiekas en de Bank en de Amor tisatiekas. Het stabilisatieadres bevat 13 artt. Het eerste schaft den gedwongen koers af. Het tweede bepaalt op de milligram het goud gehalte van den Franschen frank. Het derde verzekert de omwisselbaarheid der biljetten in goud en bepaalt er de voorwaarden van Het 4<? bepaalt de gouddekking der circula tie op 35 pCL Het 5e en het 6e voordien het slaan van goudstukken 100 fres. Het 7e voorziet het slaan van zilvergeld en het intrekken van de biljetten van 5, 10 en 20 fres. Het achtste artikel van het stabilisatie- ontwerp schrijft de intrekking voor van het noodgeld der Kamers van Koophandel, dat thans in omloop is. Het 9e artikel bepaalt, dal vanaf den dag der inwerklreding der tegenwoordige wet alle gouden en zilveren munten, die vroeger geslagen zijn, geen wet tigen koers meer zullen hebben. Het 10e artikel zegt, dat do goudreserve der ban ken met privilegie van uitgifte, opnieuw ge schat zal worden. Het 12e schaft verschil lende wetten af. Het 13e keurt de 3 boven genoemde overeenkomsten tusschen den Staat, de Bank en Amortisatiekas goed. Het peil der stabilisatie werd vastgesteld op 124.21 fres in het pond sterling en 25 52 in den dollar In de zitting van Zaterdag op Zondag nacht heeft de financieele commissie uit de Kamer het wetsontwerp na verwerping van een socialistische interpellatie en drie over eenkomsten van de regecring en de Banque de France, de regeering en de amortisatie kas. cn van de Banque de France met de amortisatiekas met 32 tegen 1 communis tische slem bij 9 onthoudingen (7 socialis ten en 2 repubiikeinsch-democratische Unie) goedgekeurd Poincaré motiveerde eerst het wetsontwerp, waarhij hij mededeeling deed van den nieuwen stabilisaliekoers Hij wees daarbij op de belangrijkheid van deze be slissing; de regeering heeft zich hiervoor groote offers getroost en betreurt het, dat zij niet in slaat is den franc zijn vroegere waarde te doen herkrijgen. In deze lange periode van stabiliteit is gebleken, dat de munteenheid in de toekomst geen gevaar loopt voor verdere dévalorisalie Ook is aangetoond dat een nieuwe hausse van den franc het economisch en financieel even wicht van den staat op ernstige wijze kan verstoren. Daarom is het van belang, dat de franc gestabiliseerd wordt op den thans geldenden wisselkoers. De weldadige in vloed van deze beslissing is pas later merk baar want Frankrijk zal nog langen tijd moeten lijden onder de gevolgen van den oorlog, waardoor het zoo verschrikkelijk is verarmd. Gistermorgen kwam de Kamer om negen uur bijeen om te beraadslagen over het wetsontwerp. Reeds lang voor het begin van de zitting waren de tribunes bezet, terwijl bij den Seine-oever meer dan 100 politie-agenten de toegangen van het Kamer-gebouw bewaak ten. De algemeene rapporteur van de finan cieele commissie,* Chappedelaine, beperkte zich tot een korte samenvatting van het re- geeringsontwerp en de daaraan toegevoegde overeenkomsten. Daarbij besprak hij in het bijzonder de overeenkomst tusschen de Banque de France en den Staat; voor de begrooling komt hierdoor 100 mill, francs aan winst beschikbaar. Een opmerking van den socialist, Yincent Auriel beantwoordende, zeide Poincaré, dat de regeering door deze stabilisatie getoond heeft groote eerbied te hebben voor de na tionale souvereiniteit. Er hadden zich 14 sprekers aangemeld; het eerst kreeg de radicaal socialist Naga™ het woord, die namens zijn partij verklaarde voor te zullen stemmen. De socialist Vincent Auriol wees op de vermindering van de waarde van den franc tot 1/5; hij concludeerde hieruit, dat den overwinnaars den oorlog even duur is te slaan gekomen als den overwonnenen. Namens de links-republikeinsche groep be sprak de afgevaardigde Pietri in het bijzon der de positie van de renteniers, voorts de stijging der prijzen en de intergeallieerde schulden. Spr.. wilde, dat men den renteniers ten' minste de hoop moest laten, dat het geld eens weer zijn waarde zal herkrijgen. Op dit oogenblik greep Poincaré in Jiet debat in; hij zeide, dat dan maar een andere re- geering het op zich moest nemen om deze belofte te houden. Wanneer men hier den renteniers beloften doet dan zou men het publiek om den tuin leiden. De zitting werd daarop voor twee uur onderbroken. Ver schillende sprekers hebben daarop nog het woord gevoerd. De communistische afge vaardigde sprak namens zijn partij van een bankroet- en valsche munterspolitiok. zijn aanhangers zouden tegen het ontwerp stem men. De afgevaardigde Evain van de repubii keinsch-democratische unie oefende critiek; hij meende, dat een aanpassingscrisis het noodzakelijk gevolg zal zijn. Franklin Bouil lon zeide uit overwegingen van nationale discipline voor te zullen stemmen. Tenslotte werd het ontwerp aangenomen met 45022 stemmen. Een prachtig suc ces voor Poincaré. RAYMOND POINCARé. In de senaat had Poincaré eenzelfde suc ces. In de financieele commissie werd het ontwerp aangenomen met 192 stemmen en 1 onthouding, terwijl na langdurig de bat het ontwerp in de Senaat werd aange nomen met 2563 stemmen. PORTUGAL. Oud-premier gearresteerd. Uit Lissabon wordt gemeld, dat de vroe gere Portugeesche minister-president Jose Domingues in hechtenis i9 genomen. Domingues, de leider der revolutie van Februari 1926, had geruimen lijd te Parijs in ballingschap geleefd en was onlangs in het geheim naar Portugal teruggekeerd. ZUID-SLA VIE. De begrafenis der gedoode Kamerleden. Te Agram hebben Zaterdag een 300.000 personen de begrafenis bijgewoond van de in de Skocpsjtina doodgeschoten Paul Radilsj en Basaritsjek. Reeds in de vroegere morgen uren defileerde evenals de vorige dagen in den omtrek van het z.g. boerenhuis, waar de lijken op een katafalk geplaatst warm, een onoverzienbare menigte. De boeren en boerinnen waren naar Agratn gekomen mi hun schilderachtige nationale cosluunis Do avond tc--voren patrouilleerden sterke politie- afdeelingen door de stad. Voor de rouwstoet zich in beweging stelde spraken ongever veertien redenaars. De afgevaardigde Preda- vetsj verklaarde, dat het Kroatische volk zich de moeilijkheden van zijn strijd tegen de corruptie en de achteruitzetting bewust is De gewezen minister PrebitsjewitSj zeide: ..De schoten die in de Skoeptsjina ziin ge vallen. waren gericht tegen de geheele leiding van de democratische en boeren- coalitie. in het bijzonder echter tegen Stefan Raditsj. De kogels hebben alleen het lichaam van den overledenen vernietigd: hun geest, die tot den strijd aanspoort, is vaardig onder ons gebleven: bovendien is echter het parle ment door dp schoten getroffen, daar zich do coalitie der boeren en democraten verre zal houden. De schoten troffen dus de geheels staatsorde aan het behoud waarvan wii naar 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2