69sle JAARGANG MAANDAG 25 JUNI 1928 No. 20944 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN SO Cts. per regel voor advertentièn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentièn 35 Cts. per regel. Kleine Advertentièn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT.: Voor Leiden per 3 maanden 72.85, per week 7018 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 7 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. BEVESTIGING EN INTREDE VAN Ds. KUILMAN. Bevestiging. In de geheel gevulde Pieterskerk is gister morgen ds. A. Kuilman, beroepen als predi kant bij de Ned. Hervormde Kerk alhier ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek naar elders van ds. Goedhart, in zijn ambt bevestigd door zijn vriend en studiegenoot ds. Van Bruggen, uit Amster dam. I itH Ds. Van Bruggen had tot tekst gekozen 1 Korinthe 4. Ds. van Bruggen wees op de moeilijke maar begeerenswaardige roeping van den predikant. Vroeger werd hij wel meer dan tegenwoordig door de mensehen geëerd, maar zijn positie ten opzichte van God is dezelfde vroeger als nu. De gemeente begrijpe, aldus spr.. dat niet een slemmenmeerderheid, maar Gods wil, dezen Predikant naar Leiden bracht. Dit besef moge voor den Predikant een steun zijn bij zijn moeilijk werk. Niet zijn per soonlijke gaven of zijn geestelijk vermogen, zij zijn voetstuk, maar de roeping van Gods wege. Ds. van Bruggen sprak de hoop uit, dat Leiden zijn vriend ds. Kuilman goed zal ontvangen en dat zijn arbeid hier gezegend zal worden. De gemeente heeft haar nieuwen herder na de bevestiging Gezang 96 eenigszins ge wijzigd toegezonden. Intrede. Ook gisteravond was de Pieterskerk tot de laatste plaats bezet en behalve leden der Leidsche Gemeente, waren ook nu, evenals 's morgens weer eenige leden van ds Kuil- man's vorige gemeente, Borne in Overijsel, onder het gehoor van hun ouden leeraar, die terwijl de Gemeente Ps. 68 10 16 aanhief, den kansel betrad. Ds. Kuilman liet de Gemeente daarop zingen Gezang 52 vers 13 en las vervolgens uit Mattheus 7 de verzen 1329 voor, waarop hij voorging in het gebed om ver volgens Ps. 89 1, 7, 8 te laten zingen. Daarna hield ds Kuilman zijn eerste predikatie, waarbij hij tot tekst koos Mat theus 28 19 en 20:„Gaat dan heen, on derwijst alle volken, dezelve doopende in den naam des Heeren, des Zoons en des Heiligen Geestes; leerende hen onderhouden alles wat ik u geboden heb. En ziet ik ben met ulieden al de dagen, tot de voleindiging der wereld". Na deze prediking liet ds. Kuilman Ge zang -18, 10 5 aanheffen en daarop sprak hij allereerst tot de aanwezige leden van den Raad der gemeente Leiden, wier tegen woordigheid spr. zeide op hoogen prijs te stellen. Ik weet niet, aldus spr., of het hier zal gaan zooals in mijn dorp, waar ik in het belang van sommige personen nog al eens vaak in contact met Gemeenteraads leden kwam. Maar ik beloof u, mijne hee ren. dat gij indien dit noodig is, op mijn diensten kunt rekenen. Spr. richtte zich daarop tot zijn bevestiger, ds. Jan van Bruggen, en zeide het een voorrecht te noe men. door hem te zijn bevestigd. Spr. zoo wel als ds. Van Bruggen, is een oud-leer ling van prof. Jonker. Ds. Kuilman dankte ds. Van Bruggen, dat deze niet geaarzeld had hem 's morgens te sparen met betrek king tot zijn fouten en spr. noemde het een stukje genade elkander op de hoogten des levens te ontmoeten. Zijn collega's te Leiden dankte spr. voor de wijze, waarop zij den vreemdeling in hun Jeruzalem hebben ingehaald. Spreker dankte hun en hun echtgenooten voor de zorgen, die zij zich voor sprekers heil. zoo wel lichamelijk als geestelijk, en voor dat van spr.'s vrouw en kinderen hebben ge geven. Men heeft mij gewaagd van de uitnemen de verstandhouding, die er te Leiden onder de collega's bestaat, een verstandhouding die bqven allen lof verheven moet zijn. Ik hoop van ganscher harte te kunnen bij dragen tot versteviging van die verstand houding. Spr. zeide dankbaar te zijn opvolger van ds. Goedhart te mogen worden, die aan zijn werk in de kerk, in zijn wijk en bij de catechisatie zich een hoog ideaal heeft ge steld. Spr. zal trachten in zijn geest te werken. Spr. hoopt, dat ds. Goedhart spoe dig van zijn ziekte herstelle moge. Nadat ds. Kuilman zich daarop tot de eventueel aanwezige collega's uit andere gemeenten had gericht en ook hun bedankt had voor hun aanwezigheid, richtte hij zich tot den Kerkeraad, die hier, aldus spr., wel veel grooter is dan in Borne. Tk zal daarom 'in den eersten lijd wel tot de luisteraars in liw midden behooren. Het Kiescollege bracht spr. dank voor het vertrouwen dat het in hem had gesteld. Spr. herinnerde aan de woorden van zijn beves tiger, die er op had gewezen, dat stembus manoeuvres en Heiligen Geest niet altijd te rijmen zijn en spr. zeide, dat hij weet een dominéé te zijn, die niet onbesproken hier is gekomen. Spr. hoopt de leden van het college over een jaartje weer te spreken en hem dan de hand te kunnen drukken en te kunnen zeggen: Wat God doet, is welge daan. De leden van de Gemeente-commissie, die hier geen zorgen hebben voor een Pastorie, maar voor monumentale gebouwen als de Pieterskerk, en het college van Notabelen bidt spr. sterkte toe. De Commissie voor den Eeredienst wenscht spr. eveneens sterkte. Gij trekt hier geen dominees naar den kansel vanwege de financieele voor- deelen, maar wel krijgt ge hier idealisten. Het werk van de Commissie voor den Eere dienst zal spr. niet alleen met zijn sympa thie maar ook door zijn woord steunen. Vriendelijke woorden richt spr. vervol gens tot de beide Vereenigingen van Collec tanten, die voor de Kerk en die voor de Dia conie, tot de vrijwillige orde-bewaarders die de Gemeente-Commissie helpen haar taak te verlichten, tot den organist, de kosters en het overige kcrkpersoneel. Daarna richt spr zich tot het bestuur van Staalwijk. Spr. prijst zich gelukkig daarin niemand minder dan prof. Van Nes als eere-voorzitter en prof. Plooy als vice-voor- zitter te mogen begroeten. Ds. Kuilman dankt ook de leden van Staalwijk die hem reeds op hartelijke wijze ontvingen en hem zelfs vruchten zonden met een briefje erbij waarin zij de hoop uitspraken dat deze vruchten het symbool zullen mogen zijn van spr.'s arbeid alhier. Spr. herdenkt daarna den ontslapen pen ningmeester van Staalwijk en herinnert er aan dat in hem een trouw functionaris is verloren gegaan. Ook herdenkt spr. eenige zieken. En tot allen die het wijkwerk steu nen zegt spr. dat ook zijn huis en hart voor hen openstaat. Een woord van afscheid richt spr. tot zijn Bornesche vrienden met wie hij samen veel heeft meegemaakt. Brengt onze groeten over naar Borne vraagt spr., en zegt onze vrien den dat wij in den geest bij hun waren, ook op dit oogenblik. 't Leste 't beste, gaat spr. voort, zich rich tend tot de gemeente van Leiden. Gij hebt in mijn eerste preek gehoord dat ik vroeg, niet zonder eenige vrees, zullen wij vrienden worden? Spr. herinnert aan een paar woorden die prof. Jonker hem schreef na de aanvaarding van zijn beroep naar Leiden. En hij vraagt de Gemeente, bewaar mij ervoor hier geestelijk te veron gelukken en bidt ook voor mij. Ik geef u daartegenover de verzekering dat ik niet naar den kansel zal gaan zonder God de kracht te hebben gevraagd om een ware Ghristus Gods te mogen prediken. Daarop liet ds. Kuilman staande Gezang 147 2 zingen en ten slotte zong de ge meente haar nieuwen leeraar Gez 91 3 toe. DE OFFING VAN HET INSTITUUT VOOR GESCHIEDENIS DER GENEES-, NATUUR- EN WISKUNDE. In het Boerhaave-kwartier. Bij de officieele opening van het Insti tuut voor Geschiedenis der Genees-, Natuur- en Wiskunde op Zaterdag j.l. heeft ook de president-curator der hoogeschool, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar nog het woord ge voerd. Namens den senaal en namens curatoren sprak jhr. De Gijselaar zijn vreugde er over uit, dat het Instituut thans is opgericht. Spr. herinnerde er aan, dat onder het minislerie-Kuyper een afzonderlijk profes soraat voor de geschiedenis der geneeskun de aan deze hoogeschool werd ingesteld. Na het overlijden van den betreffenden hoogleeraar is dit leervak op den achler- grond geraakt en onder de opvolgende mi nisters is hel geheel zoekgeraakt. Spr. wees ook op de pogingen, door dr. De Lint in het werk gesteld om hierin verandering te bren gen. Wel is dr De Lint toegelaten tot pri vaat docent, doch naast de colleges, die thans weer in de geschiedenis der genees kunde worden gegeven, is er, aldus spr., nog heel wat meer noodig. In dit opzicht kan het nieuw» Instituut veel en goed werk verrich ten. Spr. vergeleek dit nieuwe Instituut met instellingen als het Instituut Kern, de Ver. vcor Tropische Geneeskunde, zelfs het Al gemeen Academisch Fonds, welke alle door particulier iniliatief opgericht en beheerd, do directe hulp van den Staat hebben. Zoowel professoren als curatoren stellen het óp hoogen prijs, dat het nieuwe Instituut tot stand is gekomen. Spr. hoopte, dat het groeien en bloeien moge en dat het groofe- ren luister moge bijbrengen aan de Leidsche universiteit en dat van alle zijden het de tegemoetkoming moge deelachtig worden op de wijzen, zoowel gewone als buitengewone, die dr. De Lint heeft aangegeven. Ten slotte wenschte spr. nog eenige woor den tot dr. De Lint persoonlijk te richten, wien hij met hetgeen hij thans bereikt heeft geluk wenschte. Uitvoerig zette jhr. De Gijselaar dr. De Lint's groote persoon lijke verdiensten voor de totstandkoming van het Instituut uiteen. Spr hoopte ten slotte, dat dr. De Lint nog vele jaren zijn beste krachten aan het nieuwe Instituut zal mogen geven. NEDERL. BOND VAN INSPECTEURS EN AGENTEN DER V. O. V. BIJ DEN RAAD VAN ARBEID. De' districtsvereeniging Leiden van boven- genoemden Bond hield j.l. Zaterdag alhier hare jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer F. H. van Spanje. Blijkens het jaarverslag van den Secretaris zijn op een tweetal na alle agenten lid van genoemde afdeeling. Door het optreden van de afdee- ling Leiden werd de Ned. Bond gereorgani seerd van een Bond met individueele leden tot een Bond met afdeelingen over het ge- heele land. terwijl mede naast de verbete ringen in de ouderdomswet gestrec-'fd wordt naar verbetering van de positie der In specteurs en agenten. Twee leden van de afdeeling Leiden de heeren F. H van Spanje van Noordwijk en P. Heemskerk van Leiden werden dit jaar in het hoofdbestuur van den Ned. Bond gekozen. Het finantieele ver slag van den penningmeester den r heer II. Lek te Leidpn toonde een gunstig saldo aan waardoor tot contributieverlaging kon worden overgegaan. De aftredende voor zitter werd met algemeene stemmen herko zen, eveneens h?t aftredende bestuurslid de heer P. Slegtenhorst, te Koudekerk. Uitveorige mededelingen werden ge- claan over verrichte werkzaamheden door het bestuur ten opzichte van uitbreiding der V. O. V.. waarvan thans met zeer groote waarschijnlijkheid resultaten kunnen wor den verwacht. Besloten werd nog krachtige stappen te ondernemen opdat de toegezegde verbete ringen in de belooningen der agenten spoe dig zullen worden bereikt, waarna deze wel geslaagde jaarvergadering werd gesloten. HET ARBEIDERS-ZOMERFEEST. Men schrijft ons: Door het prachtigste zomerweer begunstigd hield gisteren de afdeeling Leiden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling haar zomerfeest. Om half negen werd voor het Volksgebouw op de Heerengracht aange treden en nadat de stoet geformeerd was langs Oude Heerengracht, Maresingel, Kijnsb.-singel en Stationsweg gemarcheerd naar de N. Z. H. tramwegremise. Gemar cheerd in alle stilte met opgerolde banieren vanwege de Zondagswet van 1815. Twee extra-trams stonden daar gereed en vervoerden de deelnemers naar Noordwijk a. d. Zee. Daar sloten leden van de afdee ling Noordwijk van het Instituut en groepen die van Katwijk kwamen of per fiets waren gekomen zich bij de hoofdgroep aan, die toen stellig uit 400 personen bestond. Na een korte wandeling door Noordwijk ging men de duinen opzoeken. Hier sprak de voorzitter van de Leidsche afdeeling een begroetingswoord en deelde het programma van den dag mede. Nadat de „Stem des Volks" had gezongen, dansten en zongen de A.J.C.-ers hun vroolijke dansen en demon streerde de arbeiders-sportbond. Nadat tusschen 12 en 1 uur de boterham men waren gebruikt werd afgemarcheerd naar het strand. Naturulijk is daar gebaad en gezwommen naar hartelust en speelde de arb.-sportbond een serieus spelletje voet bal. Om 3 uur werd weer opgebroken en het bekende plekje in de duinen opgezocht. Hier zong eerst de „Kleine Stem" enkele liederen, waarna de heer P. Voogd te Am sterdam de feestgangers toesprak. Zijn op wekkend woord om deel te nemen aan den politieken en economischen strijd onzer da gen en eveneens aan het ontwikkelingswerk van het Instituut vond luide bijval. Als slot werd gezamenlijk de „Interna tionale" gezongen. Nog enkele spelletjes en de stoet werd geformeerd voor den terug tocht. Keurig marcheerde men met ont plooide banieren en onder muziek van vio len en mandolines en zang langs dengrooten boulevard en zoo naar het eindpunt van de tram. Overal had men veel bekijks. En vreemd toch met die Zondagswet nu geen ingrijpen van de politie, maar alle medewerking bij het markeeren van den weg en het handhaven der orde. Een woord van hulde en dank komt de Noordwijksche politie daarvoor stellig toe. De beide trams brachten de deelnemers vlug naar Leiden terug, waar men ongeveer 6 uur aankwam. In optocht ging het naar het punt van uit gang: Het Volksgebouw. Men was nu ech ter weer in Leiden, dus: Weg de vlaggen, mond dicht, geen muziek! Met groote voldoening kunnen de Leid sche afdeeling van het Instituut en de deel nemende organisaties op dit feest terugzien. TUINCONCERT „WERKMANS WILSKRACHT". Onder begunstiging van uitgelezen zomer weer werd gisteravond het tweede tuincon- cert in „Zomerlust" gegeven. Ditmaal was het 't wakkere harmoniecorps „Werkmans Wilskracht", dat onder de kranige leiding van den heer Gerard us Dik en goed pro gramma ten gehoore heeft gebracht. De groot» populariteit van het Corps eenerzijds en het ideale weer anderzijds waren oordaak. dat er in den keurig aan geleiden tuin goen plaatsje onbezet bleef en wij zijn er van overtuigd, dat na afloop velen met ons in stilte den wensch geuit zullen hebben, dat een herhaling van dit welgeslaagde tuinconcert binnen afzien- 'baren tijd zal plaats vinden. „Werkmans Wilskracht" heeft ons weer eens opnieuw getoond, wat serieuze toewij ding gepaard aan ijverige studie vermag onder leiding van een directeur, die ten volle voor zijn taak berekend is. En dat het publiek dit ook weet te waar- deeren, bleek uit de aandachtige stille tijdens de nummers en het hartelijk applaus daarna. Wij hopen in niet te ver verschiet een uitnoodiging van het bestuur te ontvangen ter bijwoning van het tweede tuinconcert van „Werkmans Wilskracht". INVALID ITEITSRENTE. De' aandacht van belanghebbenden ook van diaconieën, armbesturen enz. wordt er nogmaals op gevestigd, dat verzekerden, die meenen invalide te zijn en ten minste 150 rentezegels op hun rentekaarlen hebben, bij aanvraag van hun rente vóór 1 Juli 1928 nog vallen onder een gunstige overgangs bepaling. Aanvragen nA 1 Juli a.s. gedaan kunnen v. die gunstige bepaling niet profiteeren. Aan vragen om invaliditeitsrente kunnen gedaan worden behalve door den verzekerde ze'lf, namens, hem door zijn vrouw of een door hem aan te wijzen gemachtigde. Nadere inlichtingen bij den Raad van Arbeid. 10-JARIG BESTAAN VAN TROEP I DER LEIDSCHE PADVINDERS. Zaterdag heeft Troep I der afd. Leiden der Ned. Padv.-Ver. haar 10-jarig bestaan herdacht. In tegenstelling met de-gebrui kelijke feestuitvoering van vele jubileerende vereenigingen in stoffige, rookerige zalen, met de ellenlange traditioneele speeches en bal na. heeft Troep I feestgevierd buiten, in de vrije natuur, geheef dus in den geest. der beweging. Haar feestzaal was het mooie terrein van jhr. Gevers te Noordwijkerhout; de rook, die er hing, was niet die van tabak maar van het onontbeerlijke kook- en kampvuur en dan de speech, die erbij hoorde? Wel, deze werd om zeven uur bij den aanvang der patrouillewedstrijden, die gehouden werden, afgestoken door den troepleider, vaandrig Gooszen. waarin deze o.a. de jury. bestaande uit de heeren J. D. A. de Fremery. districts-commissaris, J. G. J. Verhey van Wijk en mr. H. Burgersdijk, resp. voorzitter en lid van het plaatselijk bestuur, evenals de uitgenoodigde troepen, welkom heette. Na het voorlezen der P.-V.- wet en het hijschen der kampvlag namen de wedstrijden een aanvang. Onnoodig te zeggen, dat deze zich haast aile, zonder uitzondering, op padvindersgebied bewogen, zooals seinen, lassowerpen, snel vuur aan maken enz.; verder athletiek en niet te vergeten de recreatie aan het kampvuur. Vooral bij dit laatste bleek de fantasie der verkenners zeer groot te zijn. De vrije be werking van „De buskenblaser" werd een welverdiend lachsuccesl Aan het kampvuur, dat een mooi slot van den avond was. vond ook de uitreiking van den prijs, een kampbijl, plaats, aan de win nende patrouille. De heer De Fremery. die het kampvuur had geopend, sloot het ook weer op de gebruikelijke wijze, waarna de gasten wegtrokken en de verkenners van Troep I hun tenten opzochten. De welpen van de eerste troep vierden het tienjarig bestaan met wedstrijden in de Kalwijksche duinen. Ook deze hadden een prettig verloop, zoodat Troep I met voldoe ning op dezen, in waren padvindersgeest gevierden avond, kan terugzien. De reserve le luitenant J. C. Verheijen van hel 4de regiment infanterie alhier is van heden tot en met 7 Juli gedetacheerd bij de normaal-schietschool te 's-Graven- hage, tot het volgen van een cursus met den mitrailleur M. 20, het geweer, de karabijn en het pistool M. 25 No. 2, welke cursus van 9 tot en met 14 Juli in de legerplaats bij Harskamp practfsch wordt vervolgd. De opbrengst van de collecte voor den Gewipenden Dienst heeft f. 140.20 bedragen De tre'k naar het circus Strassburger blijft aanhouden. Zoowel Zaterdag- als gisteravond was de groote tent alle rangen uitverkocht en moesten zelfs nog banken en stoelen worden bijgezet om allen een zit plaats te kunnen verstrekken. En wie een voorstelling bijwoonde, zal met ons moeten instemmen, dat hier inderdaad iets bijzon ders geboden wordt, dat de*ze groote belang stelling in alle opzichten verklaarbaar maakt. Er valt zóóveel te bewonderen en op zóó verschillend terrein, dat men oogen te kort komt om alles naar behooren te kunnen waardeeren. Hedenavond wordt reeds de laatste voorstelling gegeven en wie nog verzuimde dit wondercircus te gaan zien, kan zijn fout vanavond nog herstellen. Tenminste, wanneer hij erin slaagt nog BINNENLAND. Bevestiaing en intrede Ds. D. Kuilman als predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Leiden. De slotvergadering van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en HandeL (Binnenland, 2e Blad). Bij Amsterdam is een anto op het terras van een café gereden; een negen-jarig meisje is gedood. (Gemengd. 3e Blad). Zware brand te Oiischot. (Gemengd, 3e Blad). De zevende dag van de strafzaak der Veen dammer Hypotheekbank. (Rechtz. 2e Blad). Bevestiging en intrede van dr. J. P. Canne- gieter te Alphen aan den Rijn. (Uit de Rijn streek, 2e Blad). Begrafenis van het stoffelijk overschot van dr. J. J. van Bruggen te Bodegraven. (Uit de Rijnstreek, 2e Blad). Ernstige villabrand te Wassenaar. (Uit de Omstreken. 2e Blad). De athletiek wedstrijden tusschen West- Duitse hl and en Nederland; een nederlaag en een overwinning. (Sport, 3e Blad). Nederland verloor met 32 den lawn- tenniswedstrijd tegen Tsjecho Slowakije. (Sport. 3e Blad). Het zesmeterjacht „Kemphaan" van den heer Plnygers aangewezen voor de Olym pische Spelen. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. De Fransche franc is gestabiliseerd. (Buitenl. le Blad). De begrafenis der doodgeschoten Zuid- Slavische Kamerleden te Agram. (Buitenl. le Blad). Nobile is door een Zweedsch vliegtuig ge red. Hij zeli is gewond. Later zon het vlieg tuig bij een nieuwe poging tot redden zijn vernield. (Buitenl. en Tel. le Blad). Diefstal uit postzakken aan boord van het stoomschip Levithian. (Buitenl. en Tel. le Blad). plaatsbewijzen te bemachtigen, want de roep, die van dit circus uitgaat, breidt zich tot steeds grooteren kring uit. De „che'f van den persdienst" (men ziet alles is tot in de puntjes georganiseerd) ver zoekt ons mede te deelen, dat 't programma voor vanavond geheel gelijk is aan dat van vorige voorstellingen. Aanvang klokke 8 uur einde 11.05 uur. Zaterdagmiddag reed de 62-jarige P. J T. M. op de Scheluwbrug. Hij viel van zijn fiets en werd door een sleeperswagen die gelijk met hem opreed, ernstig aan een der handen verwond. Naar door den E. II. D ter plaatse te zijn verbonden moest M, zich naar het Acad. Ziekenhuis begeven. Toen de 64-jarige H. A. B. zich Zater dagavond naar een huisje dat aan den wa terkant aan den Rijnstraat wilde begeven, liep de man die in een café aan den Lage Rijndijk wat te diep in 't glaasje had geke ken, te water. Door eenige bezoekers van het café werd de man spoedig op het droge gebracht. Woensdagavond a.s. houdt de Leidsche Armenraad zijn jaarlijksche vergadering ten stadhuize. Na de huishoudelijke werk zaamheden. waarbij aan de orde komt de benoeming van een lid van het bestuur ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer S. de Boer Azn. en de behandeling van een verzoek van de Algemeene Armencommissie, zal de heer P. A. van Agge directeur van de Bank van Leening alhier een inleiding houden over ,,Woekerr'. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kinderen. Totaal 18 Juni 37 3 40 19 40 3 43 20 37 3 40 21 37 3 40 22 35 3 38 1 23 m 34 3 37. i

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1