BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. "VISSCHERIJ-BEBICHTEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. Os. G J. VAN DER FLIER WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 7G9. TELEGRAFISCH WEERBERICHT raar waarnemingen in den morgen van 23 Juni, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste stand 76G.8 te Brost. Laagste stand 714.7 te Torshavn. Verwachting lot den avond van 24 Juni: Avakke tot matigen, Westelijke tot Zuide iken wind. Waarschijnlijk licht- tot haif- hevvolkt. Droog weor en iels warmer overdag. LUCHTTEMPERATUUR. f uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.; 18 gr. C. (64 gr. F.). HOCGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Zondag. Hoogste stand des voorm. te 8 u. 34 min. Hoogste stand des nam. te 9 u. 02 min. Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 9 u. 31 min. Hoogste stand des nam. te 10 u. 01 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-RijndijL". 7 uur voorm.: 20 gr. C. 11 uur voorm.: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 19 gr. C. 11 uur voorm.: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 23 Juni: 9.55 n.m. tot 4.09 v.m. Zondag 24 Jijni: 9.55 n.m. tot 4.09 v.m. de hoofdrol in „De betoovering van het Oosten", een geschiedenis uil het land van hel oizichlbare gevaar. Als de vrouw van Sir Arthur, den Britschen gedelegeerde te Cairo, komt zij in kennis niet den jongen en knappen secretaris van haar steeds door zijn werk in beslag genonien echtgenoot en liet gevolg :s een liefdesverhouding, die 1 alt tol eenige scenes tusschcn het echt paar.* Maar wanneer ten laatste de vrouw op het spoor komt van een misdadigen aan slag tegen liet leven van haar man keert de bezinning terug en een algeheele verzoening is liet resultaat van dit goed gespeelde film verhaal. Wanneer wij op het doek de leeuw zien verschijnen die in zijn schild hel ars grat a art is voert en die de rolprenten van de Wilton-Mclro-Goldwijn van andere films onderscheidt, dan kunnen we gewoonlijk verzekerd zijn dal we een boeiende en goud registreerde film te zien krijgen, „Hof schandalen" in het Trianon-theater doot ons kennis maken met de bekoorlijke Prm- -•'•s van Svendborg die het slachtoffer dreigt to worden van de internationale politiek en die aan don stokoud,en Koning van Charza uitgehuwelijkt of liever geofferd moet wor den, gelijk eertijds de Alheensehe maagdon en jongelingen aan den Mi no: au ros op Krc-la.. Maar cr verschijnt een Thpseusl De Hertog van Doucaster, is niet alleen :'zant van Engeland wiens aanwezigheid de huwelijksplechtigheid luister moet bij zetten... hij is ook en dat zegt meer. oen "ager en 9chooner en daardoor aanlokke lijker minnaar voor de Prinses. De niet blmscenarios vertrouwde lezer begrijpt ver der de gelukkige afloop! Die evenwel eerst komt na vijf achlen van spannend en boeiend goed spel. Voor de pauze kan men in Trianon CharLe Chaplin zijn best zien doen om van een niet erg fraai geregistreerde film Ie ma ken wat er van te maken valt. Dit gejukt Charlie wonderwel en al is de film over het algemeen erg flauw, Charlie zelf speelt ook ai deze avonturen bewonderenswaardig. Hem in deze film te zien is ondanks het vele dal deze te wenschen overlaat, een waar genot. Het programma wordt aangevuld met Hollandsche en Kransehe liedjes voorgedra gen door Iletly Ruys en Leo Bernard, d e den bezoeker een kwartiertje van aange name afwisscjing bezorgen. In het Casino-theater draait deze week •'Is hoofdnummer een groole Wild-West hltn, getiteld „De bende van Klaveraas", met All Hoxie in de hoofdrol. De familie Horion wordt op een geheim zinnige wijze' uitgemoord. Eerst wordt de vader. op zekeren nacht Urwijl een nood weer woedt, dood thuis gebracht, daarna wordt de oudste zoon aan oen telegraafpaal °P?eliangen gevonden. Ilel mysterie wordt nog vergroot, doordal op de borst der beide Vermoorden een klaveraas was gevonden. ';,ck. de jongste zoon, tracht de moorde naars van zijn vader en broer te vinden. an neer hij op zoek is en de boerderij van Mac Gill's passeert, ziel hij zijn bekoor de nicht June. Wanneer het duistere Waagstuk der moorden is opgelost en Jack 'e weten is gekomen, wie de moordenaars z,jn. doet hij alle mogelijke moeite wraak 'e nemen. De bende beeft het vee van de Horlon's onder leiding van Jake Mac Gill naar een vallei gevoerd, waar het met een brand merk let het eigendom van de Mac Gill's - ^I'impeld wordt. Jack, die hierachter ge komen is, wordt door middel van June naar de hoeve van de Mac Gills gelokt. Ex ont staat een gevecht, doch Jack moet voor de overmacht zwichten en vluchten. Men moet zelf gaan zien hoe Jack echter toch nog wraak neemt en wat er verder gebeurt. Men zal zeker geen spijt hebben van het bezoek, daar ook het voorprogramma, be slaande uit het wereldnieuws, een klucht in twee acten, cn ...Op de laatste versnel ling" met Mac Donald in de hoofdrol, zeer goed is. Voor het alhier algenomen examen veer apothekersassistent waren vier candi- daten opgeroepen. Geslaagd is mej. J. A. Sauer. geboren te Kethel en Spaland. Te Delft slaagde voor het prop.- examen 2e deel electro techn. ingenieur de heer F. J. van Lith, alhier. Op 1 Juli aJs. zal hel 40 jaar geleden zijn dat onze stadgenoot de heer .1 A. Driessen in dienstbetrekking kwam aan 't Kantoor voor Hypotheken Kadaster en Schecpsbewijzen waar hij al dien lijd on afgebroken werkzaam was. Voor het examen Algebra en Reken kunde. afgenomen door de Ned. Org. van Accountants en het Ned. Inst, van Accoun tants, te Amsterdam, slaagde onze oud- siadgenool E. Janzen, thans te Amsterdam. Aan de Leidsche Modevakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor Costumière: de dames J. Alkemade, P. Waasdorpvoor leerares mevr. A. v. d. BoonBeen. Voor de Acte Nuttige Handwerken slaagden de leerlingen der Chr. Kweekschool alhic-r, de dames: A. van Rijn. Leiderdorp; A. Siderius. Katwijk; J. van Straten, Was senaar. en H. A. van Waveren, Lisse. De dienstplichtigen der lichting 1925 var. het Ge regiment veldartillerie en af komstig van de voormalige 2de schoolcom- pagnie van het reg. vestingartillerie, komen als volgt alhier voor herhalingsoefeningen noer ,de wapenen: de onderofficieren G. de korporaals en soldaten 13 Aug. Zij gaan 29 Aug. met groot verlof. Het programma voor het Volksconcert in „Musis"; op Dinsdag a.s., 8 uur, luidt: 1. „Einzig der G'adioioren", r.iarseh, Fucik; 2. Ouverture „Les Dragons des Villars", Maillart; 3. „Woronzow", wals, Labilzky 4. Fantaisic de i'Opera „Fausf, Gerjp; 5. „Madrigalc", saxopbone-solo (door W. van Heusden), Geijp: 6. Potpourri uit „Die Jung- frau von Be'.leville". Millöcker; 7. Musis Sscrum marsch, Gerjp. Men verzoekt ons mede to deelen, dat tengevolge van een misverstand op het eerste concert in Musis vergeten is de stoelen en tafels neer te zetten. Verder vordt er op gewezen, dat kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar in den vervolge zender geleide geen toegang meer tot de Volksconcerten zil> worden verleend. T N -r- Op de Boommarkt is pistoren een vechtpartij geweest tusschcn S. D. P on v L. uit "Zocterwoude. De politic? kwam lusschcnbcjde en, wist de gemoóderen tot rust te brengen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ee anti-oorlogsverdragen. Het Amerik. departement van Staat deelt mee. dat Kellogg aan 14 staten een nota, gezonden heeft met den tekst van het voor gestelde multilateraal verdrag tot verban ning van den oorlog. Het departement heeft bericht gekregen dat de nota's de Amevi- kaansche gezanten te Londen en Parijs be reikt hebben. De tekst zal echter niet ge publiceerd worden, voor al de andere lan den de ontvangst melden. De ministers van de kleine Entente heb ben nog de kwestie van het pact van Kel logg besproken. Zij verklaarden van mee rling te zijn dat men tot de overeenkomst moest toetreden echter onder de uitdruk kelijke voorwaarde dat zij de bepalingen van het Volkenbondsverdrag respecteert tn de onaantastbaarheid der vredesverdragen verzekert. DUITSCHLAND. Geen groote coalitie Nu probeert men de coalitie van Weimar te vormen. De onderhandelingen over de vorming van een nieuwe rijksregeering op den grond slag van de zoogenaamde groote coalitie zijn mislukt. Naar de afgevaardigde dr. Scholz namens de Duitsehc Volkspartij in de zitting van de partijleiders heeft mee gedeeld, blijft hij vasthouden aan den eisch van den onmiddelijken bouw van den pantserkruiser, de keuze van een anderen dag, dan 11 Augustus als nationalen feest dag en aan de toezegging van*onmiddellijke onderhandelingen over de reconstructie van de Pruisische regeering, welke eisehen door Miiller-Franken werden afgewezen. Müller-Franken is thans in overleg getre den met de fracties van het centrum, de democraten en de Beiersehe Volkspartij om te trachten, een nieuwe regeering te vormen op den grondslag der coalitie van Weimar. Hij doet dit met goedvinden van Hinden burg, dien hij gisteravond verslag van zijn bevindingen heeft gedaan De kans, dat deze póging slaagt, is uiterst gering. L^c democraten voelen niets voor de kleine coalitie, maar ze hebben zich tot onderhandelen bereid verklaard. Het Centrum heeft nog geen beslissing ge nomen en de eerstvolgende fractieverga dering vindt pas Maandag plaats. Klaarblij- keli k wil het Centrum eerst eens afwachten wat f>et partijbestuur van de Beiersehe Volkspartij, dat heden te München, verga dert. van dit nieuwe plan zal zeggen. Vermoedelijk zal de Bêiersche Volkspartij weigeren aan deze kleine coalitie deel te nemen, en als Beieren niet-meedoet, zal het Centrum ook wel bedanken. In parlementaire kringen is men er der halve van overtuigd, dat deze kleine coali tie een doodgeboren kindje is. Dan kan het spel opnieuw beginnen ZUID-SLAVIE. Na den aanslag. Naar de „Frankfurter Zeitung" meldt, heeft de club van afgevaardigden der coali tie van boeren en democraten een brief van Moekitsjewitsj, den minister-president, waarin deze zijn leedwezen betuigde over het gebeurde, teruggezonden. Aan de re geering is te verstaxin gegeven, dat haar deelneming aan de begrafenis te Agram ongewenscht is. Het verbond van de Montenegrijnsche jeugdorganisatie heeft een verklaring ge publiceerd, waarin gezegd wordt: de Mon- tenegrijnen worden in het parlement door menschen vertegenwoordigd, die niet afge vaardigden van het volk zijn, maar door verschillende partijleiders te Belgrado aan het volk opgedrongen zijn; zoo iemand is ook Rasjitsj, den dader van den aanslag, die Montenegrijnsch nationalist is. De publieke opinie te Belgrado is van meening, dat hij door den Kroaat Pernar op de nicest krasse wijze uitgedaagd is, maar nietemin wordt zijn daad sterk ver oordeeld. Ongeveer 2C.CCO personen waren aanwe zig bij de aankomst van het stoffelijk overschot van Paul Raditsj en Barrakitsjek, die in den zetel van de boerenpartij te Agram werden overgebracht. Er hadden geen incidenten plaats. De rouwplechtigheden werden door alle vooraanstaande Kroatische personen bijge woond. De bijzetting zal heden plaats hebben. De Weensche hooglccraar prof. Singer, die te Belgrado arriveerde, toonde zich zeer tevreden over den toestand van Stefan Ra ditsj. De leider van de Democratische partij Dawidowitsj ontving een schrijven, waarin hij las ter dood veroordeeld te zijn. Deze dreigbrief heeft in het politieke leven eeni ge ongerustheid veroorzaakt. Te Belgrado werd het gerucht gecolporteerd, dat uit Agram personen naar Belgrado waren ge zonden, die tot taak hadden wraak te no men op den minister-president en den de- moeratischen partijleider, maar dit zijn ge ruchten. ROEMENIE. Hoe de communisten werken. De recherche heeft te Galatz een groote communistische organisatie ontdekt, die er speciaal op uit was om het communisme ingang te verschaffen in het leger. Er had den eenige arrestaties plaats cn er wordt een ernstig onderzoek ingesteld. DE REDDING DER ITALIA EN VAN AMUNDSEN. Maddalena cn Pinzo hebben gisteren een nieuwe vlucht naar degroep N'obile ge maakt. Zij hebben verscheidene malen bo ven het kamp van Nobile gevlogen op ge ringe hoogte. Zij zagen niets van liet luchtschip, de groep Mariapo of Amundsen. Zij hebben geen terrein gevonden om te landen. Tal van voorraden zijn weer' naar bene den geworpen. Ook drie Zweedsche vliegtuigen hebben ongeveer een uur lang over het kamp van N'obile en de zijnen gecirkeld zonder even wel de gelegenheid tot landen te hebben gehad. Het Noorsche pantserschip „Tor- denskjold" is gistermiddag van Herten met een vliegmachine aan boord in zee gegaan. Te Tromsoe meent men nog steeds, dat Amundsen niet naar Kingsbay, doch naar het Foyn-eiland is gegaan. De Russische' ijsbreker „Krassin", de grootste ijsbreker ter wereld, is gisteravond te Bergen aangekomen, waar hij, alvorens den tocht naar Spitsbergen voort te zetten, kolen zou innemen Aan boord bevindt zich de N'oorsche Spitsbergen-explorant Hoel. Voor zijn vertrek deelde deze nog mede, dat li ij door het verdwijnen van Amundsen en zijn begeleider ten zeerste verontrust is. Naar alle waarschijnlijkheid is, volgens hem, het vliegtuig in de nabijheid van het Bereneiland tot het maken van een nood landing gedwongen geweest. De vraag of op die plaats op het oogcnblik ijs of water is, is voorshands zeer moeilijk te beantwoor den. In weerwil van den hevigen mist heeft Lützow Holm een oriöntceringsvlucht in de richting van Kaap Bruqn ondernomen. De beide van Nobile afgescheiden groepen der bemanning verkeeren ongetwijfeld in bet grootste gevaar, daar het ijs sterk is begin nen te drijven. Heden zullen diverse vluchten worden gemaakt ter opsporing van Amundsen. De Telegraph Union verneemt van be voegde zijde, dat de Deutsche Lufthansa met toestemming van het rijksministerie van verkeerswezen een Roland Roccy-vlieg tuig van den dienst tusschcn Oslo en Ko penhagen uit het verkeer heeft genomen om hel gereed te maken om naar Konings baai te vliegen. De machine bevindt zich op liet oogenblik te Travemünde en zal. zoodra de kapitein van de Cilta di Milano het noo- dig acht, onder Duilsche leiding starten. Het Italiaansche ministerie van lucht vaart heeft bij een Berlijnsche firma drie reddingsbooten van gummi voor de expedi tie van Nobile besteld. Do drie bonten zijn met de D 89^van de Lufthansa naar Am- slerdnm gebracht. Het Italiaansche vlieg tuig Marina T zal ze verder naar het Noor don brengen. DE TOESTAND IN ZUID-SLAVIË. BELGRADO, 23 Juni. (V. D.) Na een ai i èntie van Pribitsjewitsj bij den koning, t ruim twee uur duurde, verklaarde hij, dn do ontvangst door den koning hem te- leii gesteld heeft. Na de ontvangst begaf Pribitsjewitsj zich naar het ziekenhuis om een bezoek te bren gen aan Stephan Raditsj. Na dit bezoek deelde Pribitsjewitsj mede, dat Raditsj hem opgedragen heeft bij de be grafenis te Agram van de slachtoffers een boodschap van Raditsj bekend te maken. Pribitsjcwitsj deelde verder mede, dat hij Zondag of Maandag uit Agram naar Bel grado zal lerugkeercn. Het Belgrader blad „Novosti" publiceerde gisteravond een oproep om verder te strij den voor do idealen van dongevallen Croati- sche martelaren. PARIJS, 23 Juni. (V. DN Naar de „Matin" uit goed ingelichte politieke kringen in Boe karest verneemt, zal het Vougoslavische kabinet onmiddellijk na den terugkeer van den minister van buitenlandsche zaken Marinkowitsj uit Boekarest aftreden om plaats te maken voor een concentratie kabinet. waarschijnlijk onder leiding van Marinkowitsj. ROME, 23 Juni. (V.D.) Een groep Ita lianen heeft een prr-s van 100.000 lire toege kend aan majoor Maddalena, omdat hij de eerste i6 gewee6t die Nobile gevonden heeft. GROOTE RAMP TE BRUGGE. BRUGGE, 22 Juni. (Belg. Tel. Ag.). In een depot van wapenmateriaal is een brand uit gebroken. Toen de eigenaar'met zijn zwager poogde de vlammen te dooven, ontstond er een ontploffing, waardoor de beide mannen en al het materiaal vijftig meter werden weg geslingerd. Alle huizen in de buurt leden zware schade. Op het oogcnblik zijn er acht dooden en een veertigtal gewonden. "De ontploffing wordt toegeschreven aan het springen van een granaat van zwaar kaliber, die zich tusschcn het materiaal bevond. Men vreest nieuwe ontploffingen, daar men ver onderstelt, dat cr zich nog meer granaten in het depot bevinden. DE REDDING DER ITALIA. ROME, 23 Juni. (Stcfani). Officieel. Com mandant Penzo heeft verklaard dat het niet mogelijk is nabij Nobile te daien en daarom zal men een landingsterrein in gereedheid brengen. Op de „Braganza" is heden de uit tweo Alpenjagers cn twee studenten liestaande patrouille teruggekeerd, zonder een spoor van de groep van Matiano te hebben ge vonden. Dc patrouille heeft op verscheidene plaatsen levensmiddelen achter gelaten met de noodige instructies. Daar het nu vrij eenvoudig is Nobile van levensmiddelen te voorzien, zal men zich thans meer richten op nasporingen naar dat deel der expeditie, dat zich van Nobile heeft afgescheiden. Commandant Romagna heeft medegedeeld, dat als de weersom standigheden gunstig zijn, een Italiaansch watervliegtuig een inspectievlueht zal on dernemen naar het Oosten van Spitsbergen om te zoeken naar liet vliegtuig van Guil- baud. Gistermorgen is van Marina di Pisa op nieuw een Daliaanseh vliegtuig opgestegen, dat gisteravond te Amsterdam aankwam en vandaar naar Tromsop zal vliegen om deel te nemen aan de reddingspogingen zoowel van Nobile als van Guilbaiul. Het vlieg tuig zal daarna als reserve-vliegtuig te Noorwegen blijven. STADSNIEUWS. HULDE AAN PROF. DR. WENSINCK. Aan den rector-magnificus der Loidschc Universiteit werd gisteren in de vergadering van den Academischen Senaat, namens 'n. aantal der hoogleeraren, door den oud- hooglecraar Snouck Hurgronjé een voor zittershamer aangeboden, om voortaan den reclor-magni ficus bij het leiden der ver gaderingen te dienon. Het was de bedoeling der gevers, hiermede hun bijzondere waar deering voor de wijze, waarop prof. Wcn- sinck als rector zijn taak heeft vervuld, uitdrukking te geven. Dc hamer is ver vaardigd door den lieer Louis Bogtman te Hilversum, in corömandolhout en draagt het jaarcijfer der universiteit: 1573, niet do spreuk: „Libertatis Praesidium." Per extratrein is hedenmiddag om 2 uur 5 min. het 6de Regiment Veld Artil lerie uit de kamp van Oldebroek alhier teruggekeerd. Wij vestigen de aandacht op de adver tentie betreffend toelating van leerlingen tot de Kweekschool voor Bewaarschool houdc- ressen. aan het Rapenburg, alhier. VORSTELIJKE DEELNEMING AAN DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN. Een V.D -bericht uit Oslo meldt dat de Koninklijke Jachtclub aldaar, Kroonprins Olaf met zijn zesmclerjacht „Norma" als vertegenwoordiger bij de Olympische Zeil wedstrijden te Amsterdam heeft gekozen. ONGEVAL ONDER OEGSTGEEST. Hedenmorgen is de 36-jarige koopman IT NV. T. H uit Amsterdam op den rijks straatweg onder Oegstgeest met zijn motor rijwiel vastgeklemd in de tramrails tenge volge waarvan hij van het voertuig werd geslingerd en met een gebroken dijbeen en een ernstige hoofdwonde eenigen tijd later aan den weg werd gevonden. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis le Leiden vervoerd. Be volgende passagiersschepen zijn Zon dag 24 en Maandag 25 Juni 1928 in radio- telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde koststations en via die station; rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. „Radio-Holland"). Christaan Huygens Karachi Radio 3). Edam Rugby Radio 3). Gelria Rio de Janeiro 3). Indrapoera Scheveningen Haven 3). Insulinde Sabang Radio 3). Johan de Witt Scheveningen Haven 3). Kon. der Neder!. Aden Radio 3). Nieuw Amsterdam (Chatham Massachusetts 1) (Louisburg Nova Scotia No. 2 2). Orania Rio de Janeiro 3). Patria Alexandria Radio 3). P. C. Hooft Scheveningen Ha ven 3). Pr. Frederik Hendrik Rugby Raaio 3). Rotterdam New-York WNY 1), Rijndam Louisburg Nova Scotia No. 2 3). Stuyvesant Rugby Radio 3). Tjeriatai Sabang Radio 3). Veendam Scheveningen Haven 3) Zeelandia Scheveningen Haven 3) 1) Zondag 24 Juni. 2j Maandag 25 Juni. 3) Zondag 24 en Maandag 25 Juni 192S. IJMUIDEN. 23 Juni 1928. VISCHPRIJZEN. 81 Tarbot per K G. f 1 10—0.30; 11 Griet per kist van 50 K.G. f. 5226; 4906 Tongen per K G. f. 2.951.50; 9 Zetschol per kist van 50 K.G f.4240; 586 Kleine Schol p. kist van 50 K.G. f.21—3.50; 6 Bot per kist van 50 K.G. f 6.502.50; 26 Schar per kist van 50 K G. f.103.70; 1 Groote roode Poon per kist van 50 K.G. 1.35; 2 Middel roode Poon per kist van 50 K.G. f. 38; 6 Kleine roodo Poon p. kist van 50 K.G. f.32 f. 24.50; 63 Pieterman en Poontjes p. k. van 50 K.G. f 12.503.60; f Groote Sell- visch p. kist van 50 K G. f.35; 6 Middel Schelv. p. kist van 50 K.G. f 10.5016; 27 Kleinmiddet Schelv. p. k v. 5'> K.G. f 13.50 -12. 193 Kleine Schelv, p. kist v. 50 f. 9.502.70; 15 Kabeljauw per kist V. 125 K.G. f 35—31; 57 Gullen per kist van 50 K.G f. 15.505.50; 9 Lengen per stuk 4 0.83 4 Heilbot per K.G. 4150 14 Wil ling per kist van 50 K.G. f.42.80; 6 Kbolvisclt per sluk f. 0.60; 14 Makreel per kisl van 50 K.G. 4 8.50—6. Binnengekomen zijn 7 stoomtrawlers, waarvan de besommingen zijn: Mm. 59 f 2455; IJm. 125 4 2964; Mm. 152 4 3131; Mill 155 f 2492; Mm. 77 f.3205: Mm. 20 f 2166; Mm 22 f 2668; en de loggers KW 44 met f 296; KW 132 f. 402; KW 112 I 72; KW 5 I 371: KW 116 398: KW 45 4 491; KW 110 f.548; KW 18 1.323; KW 165 f 318; KW 19 4 428. LEIDEN. 23 Juni. Botermarkt. De prijzen waron heden- prima fabrieksboter contrale f. 1.95 per K.G.; prima boerenboler van f 1 80 tol f. 1.85 per K.G.; goede fabrieks boter f1.75 por K.G. Aangevoerd 12 f'8 en 31/16 vaten, wegende 2895 K.G. Handel matig. Turfmarkt Aangevoerd 140.000 stuks lange turf. Prijs f.8 tot f.9 per 1000 stuks. ROELOFAREXDSVEEN, 23 Juni. Groen- tenvciling. Bloemkool 318 ct. per stuk; peulen f. 2.15f. 2.50; dikke idem f. 2.10; peulen I f 3.doperwten f. 2.25f. 2.40; capucijners f. 2 35*f. 2.40; tuinbnonen f. 1.35 tot f. 1.70; Snijboonen f. 6.40- f. 6.70; snijboonen stek f. 5.tol f. 5.20; princcsseboonen f. 8.40; dubbele stamboo- nen f. 6 60 per 10 K.G. Ondertrouwd: CO IIOORN en HENK AVILLEBRAND Huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op Maandag 9 Juli, door den \Vcleerw. lieer Ds J. Pil. MAK KINK, in de Evang. Lutherschc Kerk, des nam. 4 uur. 3008a Leiden, 23 Juni 1928 Lombokstraat 78. Hooge Rijndijk 76a. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: JOHANNES ARBOUAY en JANNETJE KRUIT. Huwelijksinzegening Woens- dag 4 Juli a.s. door den AVel. Eerw. Heer Ds. A. D. MEETER in dc Hoogln ndsche Kerk. des nam. 2 uür. 2881 Leiden, 23 Juni 1928 Julianaslraat 23. Geboren: EVERDINA JOHANNA, Dochter van M. J LAFEBER J. LAFEBER— MEEWIS. Katwijk a. Zee, 226'28. Duinoord 56 3045 Met blijdschap geven wij kennis van de voorspoedige ge boorte van onze Dochter JOHANNA CATHARINA. F II. FRANKEN J. FRANKEN— 3007a SELIER. Leiden, 23 Juni 1928. Kerkeraad en Kerkvoogdij der Ned. Hcrv. Gemeente te Leimuidcn. geven met droef heid kennis van het over lijden van hun geachtcn Herder en Lccraar in den ouderdom van 50 jaar. 2100 Leimuiden, 21 Juni 1928. 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3