Kleine Advertentiën UIT DE OMSTREKEN. DE FONDSENMARKT. GEVRAAGD: AANGEBODEN: SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia, D. v. W. K. A. Muckel en C. Pel. Jacoba, D. v. M. C. Duijm en G. van Tol. Bastiaantje Cornelia, D. v. N. van der Kwaak en B. C. Bette. Overleden: Florentius Gerardus Schreu- der, 27 ongeh. Ondertrouwd: Willem Verschoor 31 j. en Maria Vis 24 j. Gehuwd: Anlonius Cornelius Spruit 36 j. en Anna Adriana van Dijk 31 j. Martinus Theodorus van der Hoorn 25 j. en Martha Hubertha Langelaan 20 j. Gevestigd: C. den Hartog. Charbonlaan 13, van Lisse. A. J. Borst, Hoofdstraat 141b, van Hillegom. Vertrokken: Mej. J. Th. van der Meij, van Hoofdstraat 115 naar Venray. H. M. Keu- ning, van Hoofdstraat 96 naar 's-Gravenhage. De door het Fanfarecorps „Crescendo" op het concours te Maassluis behaalde prij zen bestaande uit 'n beker (directeursprijs) een lauwerkrans en een lauwertak zijn geëtaleerd in de etalage van den heer A. Francken, Hoofdstraat. VOORHOUT. Een zilveren jubileum. Vrijdag vierde de heer Ellenkamp, blok- wachter aan de halte Voorhout, zijn 25 jarig dienst-jubileum. Reeds vroeg in den morgen weid hem namens de directie der Ned. Spoorwegen een certificatie voor 25 jarigen trouwen dienst ter hand gesteld, benevens een gel delijk geschenk. Zoowel van de zijde zijner collega's als van het publiek, heeft hij dien dag veel bi ijken van belangstelling ontvangen, ter wijl het muziekgezelschap „St. Cecilia" hem een serenade bracht. Loop der bevolking. Gevestigd: J. J. Pouw, gekomen van Lichtenvoorde. P. A. Dijker en Th. F. Renekers, beiden van Nederweert, allen Leidscbevaarfc 2. Vertrokken: W. J. van Diemen, naar Alkemade. J. M. G. de Wilde, naar Oegstgeest. J. J. van der Pol, naar Lisse. Th. W. Keijzer, naar Warmond. C. S. Venne, naar Leiden. Bij Koninklijk besluit van 5 Juni l.l, No. 30, is de door den Raad dezer gemeen te voorgestelde wijziging van de verorde ning op de heffing eener wegenbelasting goedgekeurd. Zoowel ingezetenen als niet- ingezetenen hebben nu 6 pCt. te betalen, van de belastbare opbrengst hunner eigen dommen. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1928. VOORSCHOTEN. Vonr het diploma Costumière is te Leiden geslaagd mej. P. Waasdorp, alhier. C. v. d. Z., werkzaam aan den spoor weg, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel, hetwelk hij, nabij „Ter Horst" in een schuur langs den spoorweg had ge plaatst, ontvreemd is. Een onderzoek wordt ingesteld. Een zoontje van den heer A., alhier, heeft r.angifte gedaan dat zijn rijwiel, hetwelk hij op den hoek PapelaanOranjekade had achter gelaten eveneens verdwenen is. Ds. H. P. Fortgens alhier, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Oostcrveld (Fr.) bedankt. WARMOND. Een nieuwe motorbrandspuit. Naar men ons uit betrouwbare bron mededeelde is na bezoek aan de Brand- spuitenfabriek der firma A. Bikkers Zn. te Rotterdam door het gemeentebestuur een tweewielige motorbrandspuit aangekocht. De motor is een 4-cylinder Selve-benzine- motor met waterkoeling en hoogspannings magneet. De pomp is een hoogdruk-centri- figaalpomp, geheel van brons vervaardigd. Het aanzuigen van deze pomp geschiedt door een nieuw door de firma Bakkers uit gevonden en gepatenteerde luchtverdun- ningsagregaat, waarbij gebruik gemaakt wordt van de afgassen van den jnotor en waardoor het luchtledig zuigen met 100 pCt. kan worden gegarandeerd. De capaci teit van de pomp bedraagt 1000 L. per min. bij 6 adm. druk en 5 M. zuighoogte. De spuit kan door middel van een haak achter een automobiel worden vervoerd, terwijl tevens een trekboom voor handver- voer wordt bijgeleverd. Nu in den laatsten tijd verschillende malen brand in ons dorp ontstond en daar bij de gebreken van het ouderde brand- bluschmateriaal meer en meer voor den dag kwamen, zullen de ingezetenen dezen aankoop zeer zeker toejuichen. WASSENAAR. Burgerlijke Stand* Ondertrouwd: J. L. Borsboom en C. E. Louter A. R. Brockhans en C. van Vliet A. B. Borsboom en S. Tavenier N. van der Vlugt en J. H. W. Tent. Geboren: Gerarda Nicolina Cecilia, d. v. G. de Vos en Ch. J. Bredero Adriana Suzanna Claudina, d. v. J. J. Schokking en H. J. Hijmans Agatha Maria d. v. G. L. Knijenburg en A. M. van Kuijen Godefridus Josephus, z. v. J. J. Govaarls en P. M. Nefs. Overleden Anthony Comelis Verbrug, ongeh. 71 j. Maria Agnes Verbrugge, vr. van T. van der Meer 71 j. Charlotte Morel, wed. van H. I. van Staveren, 65 j. Vrijdagavond heeft een botsing plaats gehad tusschen de tram en een vrachtauto, welke betrekkelijk goed is afgeloopen Toen de expediteur van R. van hier met zijn auto de laan van Duinhorst kwam af rijden en de trambaan wilde oversteken, zag hij ter elfder ure een tramwagen nade ren. Hij wilde trachten over de baan te komen, maar op hetzelfde oogenhlik wei gerde de motor. Er volgde een botsing met het gevolg, dat de tram en auto leelijk ge havend werden, van R. was uft den wagen gesprongen en kwam er dus zonder kleer scheuren 'af. Het heeft er thans alle schijn van, dat de verwachtingen omtrent een spoedige stabilisatie verwezenlijkt wordt; meer nog, men mag aannemen afgaande op de jong ste berichten, dat de stabilisatie-maatre gelen reeds bij de Fransche Kamer zullen zijn ingediend, wanneer onze lezers deze beschouwing onder de oogen zullen krij gen. Blijkens de jongste mededeelingen schijnt het vrijwel zeker te zijn dat de laatste stap tot de voorgenomen stabilisatie, n.l. invooring van den gouden standaard nog deze weok zal worden gedaan, Reeds in een ministerraad van eenige dagen ge leden werd door Poincaré de maatregelen besproken die hij wenschelijk acht en de wijze waarop deze zullen worden door gevoerd. Aangezien de regeering eenige speculaties op grond van de voorgenomen stabilisatie wil vermijden betracht zij op de eerste plaats een groote mate van re serve en vervolgens worden de noodige slappen gedaan eerst Zaterdag na sluiting van de beurzen. En wel op een uur dat noch in Europa, noch in Amerika gelegen heid bestaat tot het doen van speculatieve transacties. Zoo zullen de voorstellen welke bij de regeering worden ingediend in nach telijke zittingen ter sprake komen en ge lijktijdig worden de voorgestelde en aan genomen maatregelen alsdan tot wet ver heven. Intus9chen is het natuurlijk niet moge lijk algeheele speculatie te verhinderen. En men zal onmiddellijk toegeven dat de spe culatie wel niet zal hebben gewacht tot er definitieve zekerheid bestaat. Hierop wijst o.m. wel de vaste stemming die de beurs van Parijs al sedert eenige dagen aan den dag legt, waaruit blijkt, dat in tegendeel, de speculatie reeds is begonnen hare affaires uit te zetten. Natuurlijk is de koers waarop gestabiliseerd wordt niet bekend en deze wordt dan ook uiterst ge heim gehouden. Maar ten naastenbij zal men den koers echter toch wel kunnen raden en de meerderheid der geïnteresseerden is geneigd aan te nemen, dat de koers zich zal bewegen om 126,10 per Pond Sterling, hetgeen uitkomt op vijfmaal den pariteits- koers. Daarnaast bestaat een opvatting dat de stabilisatiekoers moet gezocht worden in de richting van een niveau van 124,43, zijnde het dichtst bij de z.g. goudpariteit. Een ander verschijnsel dat men intus- schen in Frankrijk kan waarnemen, is,''n grootere vraag naar goederen omdat men een prijsstijging verwacht onmiddellijk na de bekendwording van den stabilisatie- koers. De regeering doet wel alle mogelijke moeite het publiek er van te overtuigen dat de stabilisatie zelve geen invloed in de een of andere richting zal uitoefenen, echter het publiek denkt er anders over. Afgaande op de verschijnselen bij soort gelijke omstandigheden in andere landen zijn vele economen de meening toegedaan dat een prijsstijging onvermijdelijk moet intreden. Ook wij zouden daartoe geneigd zijn, doch willen aanstonds opmerken, dat na eenigen tijd alsdan weder een reactie is te verwachten waardoor het oude prijs niveau der goederen wederom zal worden bereikt, zulks in verband met den organi- 9chen samenhang der verschillende wereld markten. Intusschen, wat men in andere landen ervaren heeft, behoeft nog niet in Frankrijk te geschieden. Immers de om standigheden spelen een groote rol en deze zijn thans in Frankrijk wel van eenigen anderen aard als vroeger in de z.g. sta- biliseerende landen. De kosten van levens onderhoud in 1914. Statistisch is zelfs be wezen dat het leven voor den arbe'der in Frankrijk goedkooper is dan in alle andere landen van Europa. En ondanks het wo ningtekort is bijv de huur van woningen nog 50 pCt. goedkooper dan in andere landen. Intusschen blijft het afwachten op de komende dmgen en men mag met groote waarschijnlijkheid aannemen, dat Zondag de stabilisatie van Frankrijks ruil- en be taalmiddel een voldongen feit zal zijn ge worden. Dat de komende stabilisatie niet zonder invloed is gebleven op de positie van vreemde beurzen, toont inmiddels wel het verloop van de Londensche geldmarkt. Geld was er doorloopend ruim beschikbaar; niet temin is de disconto-markt prijshoudend; daarentegen daalde de goudprijs met eenige fracties. De locale fondsenmarkt had in de afge loopen dagen een vrijwel ongeanimeerd voorkomen tengevolge van verschillende omstandigheden. Daar is allereerst het zo- mer-seizoen, dat vele geïnteresseerden naar buiten" trekt en welke uiteraard in deze periode dan geen posities laten loopen. Dit is een periodiek verschijnsel, dat niemand verwondert en waarmede in het algemeen ook rekening wordt gehouden. Een andere factor was de zwakkere stemming in de jongste dagen, die Wallslreet te zien gaf en welke natuurlijk niet zonder invloed bleef op onze locale fondsenmarkt. Het belang, dat het Nederlandsche publiek bij de Ame- rikaansche markt heeft, is in de laatste maanden aanzienlijk vergroot. Vooral bij de Amerikaansche spoorwegshares bestaat een zeer groot interesse. De zwakke stemming aan den overkant van den Oceaan had hier tot gevolg een lagere noteering, welke even wel binnen enge grenzen bleef, gezien de weinig omzetten, die hebben plaats gehad. Voor andere vreemde waarden bestond daarentegen toch ook wel weer eenige be langstelling. Voor Belgische fondsen b.v. was de stemming aan den vasten kant en konden in overeenstemming met de willigte te Brussel verschillende soorten een hoogeren fccers bedingen. Ook Fransche bankaandee- len lagen niet ongunstig in de markt. De» handel in deze fondsen had evenwel niet zoo heel veel te beteekenen. Het feit intus schen, dat er toch nog heel wat baisse-po sities loopen geeft aan de markt een zeke ren weerstand en zoo zien wij dan ook in de tweede helft dezer berichtsperiode eenig herstel van de markt; voor een goed deel het gevolg van dekkingsaankoopen, ander zijds als gevolg van enkele locale stimulan sen. Zoo waren kunstzijde-aandeelen nog wel eens gevraagd niettegenstaande de vrees, dat de Loewenstein-groep op den een of anderen dag zijn aandeelen op de markt zou brengen in verband met mis lukte leenïngsonderhandelingen. De betere stemming voor kunstzijde-aandeelen was het gevolg van de cijfers die de officieele statistiek voor den Nederlandschen Kunst zijde uitroer wist te geven. Reeds bij vorige mededeelingen bleek hc-t, dat de export dien van het vorige jaar had overtroffen. De stijging nu heeft zich niet alleen kunnen handhaven maar heeft zich zelfs nog ver der geaccentueerd. Uitgevoerd werd in de maand Mei een hoeveelheid van 687 ton ter waarde van f. 2.619.000. hetgeen een record cijfer beteekent,* niet alleen van dit jaar, maar ook van het afgeloopen jaar. In Jan. van dit jaar bedroeg de uitvoer 525 ton met een waarde van 1.9 millioen gulden. Het hoogste uitvoercijfer van 1927 vertegen woordigde een waarde van 2,4 millioen. De gemiddelde opbrengstprijs van alle maan den van dit loopende jaar bedraagt f. 3,84 per kilogram tegen een totaal-jaargemiddel de van f. 3.72 in het jaar 1927, hetgeen der halve evenzeer een niet onaanzienlijke ver betering is. Immers, mag verwacht worden dat het totale jaargemiddelde van 1928 een hooge ren prijs zal produceeren. Van belang is natuurlij'k de richting van den Nederland sche kunstzijde-export. Uit de gegevens die ons ter beschikking staan valt op te maken dat de afzet in Oostelijke richting van groo tere beteekenis wordt. Zoo bedraagt b.v. de gemiddelde opbrefngst van den export naar Amerika slechts f. 3.59 per kilogram, het geen een aanmerkelijke daling is vergeleken bij het vorige gemiddelde van f. 3.81. Hier uit blijkt een belangrijke prijsdaling ten aanzien van den export naar Amerika welke een gevolg is van diverse omstandig heden. De export naar China en het Verre Oosten geeft een toenemend cijfer te zien. De totale waarde in de afgeloopen vijf maanden beloopt f. 11.6 millioen. Aanvankelijk waren de verschillende kunstzijde-aandeelen zeer flauw, doch na derhand ontwikkelde zich wederom eenige belangstelling. Voor British BTeda bestond interesse van Duit9che zijde. Van Cultuurwaarden stonden rubberaan- deelen onder den invloed der verbeterde vooruitzichten hoewel de affaires overigens niet zoo heel veel te beteekenen hadden. Serbadjadi echter verloren eenige procen ten met de uitgifte der reeds lang verwachte obligatie-leuning. Tabakswaarden waren tenslotte eveneens iet9 beter en Deli Ba tavia konden niet onaantrekkelijk verbete ren hetgeen niet zoo heel veel zegt, gezien de marktpositie van deze fondsen. Voor Oliewaarden bestond aanvankelijk een zwakke lendenz doch deze verbeterde allengs en tenslotte waren Koninklijke Olies zelfs iets hooger. De handel in suikerwaarden had niet veel te beteekenen. Aandeelen H. V. A.'s fluctueerden nogal eenigszins. Met andere soorten was dit evenzeer, toch in mindere mate, het geval. Voor deze rubriek beslaat echter weinig belangstelling, hetgeen met name is toe te schrijven aan de huidige marktpositie van het product. De suiker- vcorraden nemen belangrijk toe en nieuwe ve-rkoopen van eenige beteekenis kunnen niet worden geëntameerd. Het heeft er allen schijn van dat in suikerindustrie met een zekere overproductie moet worden rekening gehouden. Van induslrieele soorten hadden Philips aanvankelijk van aanbod te lijden-, later trad een herstel in Van Berkel's eveneens iels beter. Margarine Unie flauwer. Geld op prolongatie noteerde 4 pCt. 15 Juni 22 Juni 6 pCt. Nederland 1922 103H 104^ 5 pCt Nederland 1918 102J* 102^,5 i'li pCl. Nederland 1916 ÏOIH 100H i'h pCt. O.-lndie 1926A/B 984 984 Amsterdamsehe Bank 1824 181 Koloniale Bank 2684 2 464 Cert Ned. Handel-Mij. 1774 Holl. Kunstzijde 212 2024 Ned. Kunstzijde 494 470 Maekubee 222 2074 Jurjens gew aand. 280 Philips Gloeilampen 7424 732 Redjang Lebong 1414 189 Singkep Tin 371 335 Kon Petroleum 3954 3914 Amsterdam Rubber 2854* 232 Hessa Rubber 322 312 Holland-Amerika-Lijn 75 694 Nederl. Scheepvaart Unie 2174 2004 Sloomv-Mij. „Nederland" 190 Cultuur Mij. Vorstenlanden 168 161 Handelsver. Amsterdam 6944 6884 Arendsburg Tabak .Mij. 6344 630 Deli Mij. 457 454 Senembah Tabaks-Mij. 495 487 Cert. Union Pacific Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154, Firma A. HILLEN, Stationswee, J. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandeï Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Azn. Hooeew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade, en bij JOH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en des Zaterdaes bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74, OUDERS Voor uw meisjes is er plaats op ons atolier. op leiding voor diverse werk zaamheden. Geregeld werk Adr.: Firma v. POOT A Co. 63 Laramormarkt 63. KAMERS Gevraagd zit- en slaapka mer, netten stapd, Oegst geest ol Rijnsburgerwcg. Brieven Bur. van dit Blad onder No, 2895 k, MAANDKAMER Gevraagd maandkamer (zit- en slaapkamer) vanaf i Sept., zonder rension. Brieven met prijsopg. on der No. 2599 k, Bur. van dit Blad. WERKSTER gevraagd voor den Zater dagmiddag van 23 uur bij P. J. J. LA LAÜ, Lange- brug 43. NET DAGMEISJE gevraagd; flink loon, des- gewehscht tot 8 of 4 uur en Zondags vrij: voor Oegst geest Wilhclminapark. Aan melden 's avonds van 7—9 uur. Rjjnsburgerweg 112. KAMER Gevraagd door alleenwo nende juffrouw, ongemeu- bileerdc knmer. liefst met kookgelegenheid BrievcD met prijsopg. on der No. 2919 k, Bur. van dit Blad NET MEISJE gevraagd in klein gezin bo ven 16 Jaar voor de mor genuren Vrijdags dcD ge- heelen dag. Zondags vrij. Zich aan te melden 's av, na 8 uur Boordenhuis, Vlschmarkt 7. WERKSTER Gevraagd een flinke nette werkster, 3 dagen p. week. Steenstraat 27. HUIS Echtp zonder kinderen zoeken boven- of beneden huis. omtrek Breestraat Brieven mei prijsopg on- der No 2816 k, Bur. van dit Blad. DWERGKEESJE Gevraagd wit of zwart dwergkeesje. Brieven met opgaaf prijs en leeftijd on der No. 2906 k. Bur. van dit Blad. Schoenmakersknecht Terstond gevraagd een Schocuinakerskneeht, Per soonlijk aanmelden bij J. FOEKKING, Scbocnliandel Ilooftstraat 54, Alphen aan den Rijn. LOOPJONGEN Gevraagd voor loop- en huiswerk een nette jongen. Leeftijd 14 janr. Adres A la Corsctlfrc Ramondt. Breestraat 34. KAMERS Student zoekt gomeub. ka niers. Liefst omgeving Nieuw Acad. Ziekenhuis. Brieven met volledige in lichtingen onder No. 2862 k Bur. van dit Blad. WONING Te huur gevraagd terstond of later ccn benedenwoning voor 3 pers. omgeving Beestenmarkt Huurprys f. 4.a f 4 50. Brieven Bur van dit Blad onder No. 2863 k. Buioerwoonhnis Te koop gevraagd oen net Burgerwoonhuis, liefut Zijl- sin eel, voor nu of later. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2864 k. LOOPJONGEN gevraagd, 14—16 Jaar. O. J VAN LEF.IWEN. Schoolstr. 45, Voorschoten. KINDERAUTO Ter overname gevraagd een kinderauto. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2872 k. HUIS Te koop gevraagd een huis den prijs van f. 2500 niet te hoven gaande. Brieven m. opgaaf van prijs en waar gelegen onder No. 2878 k, Bur. van dit Blad. STRIJKSTERS Gevrnngd een aankomende strijkster voor de heele week of een bekwame strijkster voor 3 dagen bij R J. SCHNEIDERS, Hooge- woerd 70. DAGMEISJE Gevraagd een net handig dagmeisje. Oude Singel 228a. BURGERMEISJE Gevraagd een net Burger- jnelsie voor halve dagen. Adres; Wjlhelmlnapark 24 Oegstgeest. NET MEISJE Gevraagd ccn net meisje voor halve dagen. Leeftijd ongeveer 14 iaar. Adres: Jan v. Goyenkade 42. JONGEN Gevraagd een Jongen. Adres Apotbekcrsdijk 82. KAMERS Gevraagd een goed gemeu bileerde zit- en slnapkomer met of zonder pension. Liefst Oegstgeesterlaan of omgeving. Brieven mot prijsopg. on der No. 2036 k. Bur. van dit Blad. Weikmanswomno Te koop gevraagd nette werkmanswoning in de buurt van Utr. Jaagpad, Rijndijkstraat, Catharina- straat. Brieven Ryndyk- straat 25, Leiden. DAGMEISJE Gevraagd een net dag meisje. Mej. DIRKSE Haar lemmerstraat 167. Zondags vrJJ, Behanger «leerling Voor spoedige indiensttre ding een behangersleerling gevraagd. Aanmelden Eer ste Leidsehe Papierhandel, Hooigracht 37. DEELGENOOT gevraagd met veel werk lust In winstgevende on derneming. Deelname f. 400. Voor werkzaam persoon le venspositie. Uitvoerige brie ven onder No. 2938 k. Bur. van dit Blad. NET MEISJE (1416 Janr) gevraagd, voor heele of halve dagen. Heerenstraat 184 SCHILDER Gevraagd voor dtroef een gevorderd leerling bü JAC. JONGENELEX. De .Kernpe- nacrstraat «9. Oegstgeest. DAGMEISJE Gevraagd een net dag meisje van 8 tot 5 uur In burgergezin. Adres: Papengracht 8. MEISJE Gevraagd een net eenvou dig Meisje, P O., klein stil gezin. 14 a 15 Jaar, niet onder, dat meer gediend heeft, van half negen tot half 2. Zondags vrij. Adros Rijn- on Srhlekado 22. DAGMEISJE Gevraagd in klein gezin een net dagmeisje niet heneden 29 Janr Genegen alle voor komend e werkzaamheden te verrichten Zondags vrij. Verweratraat 88. DIENSTBODE Wegens huwelUk der te genwoordige vraagt Mevr. KEIJ8TVREEBURG mot 1 Juli of later een nette dienstbode, goed kunnende kokon. Hulp van 2o meisje cn werkster aanwezig Vervoegen Terweepark 8, na 7 uur. DAGMEISJE Gevraagd net dagmeisje van pl.m. 18 Jaar. Goede behandeling. Zondags vrij Melden: Morschweg 57 a. DIENSTBODE Gevruagd notte dienstbode, holder en flink kunnende workon, P.G., boven de 20 Jaar. intern, zonder goede getuigen ODnoodig zich aan te molden. Bespreken 's av- na 6 uur. Mevr ZANDVOORT, Oude Vest 83 b. STRIJKEN Gevraagd Iemand die om de veertien dagen lijfgoed uit een kleine wasch wil Strijken. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2801 k. PIANO Te koop gevraagd een piano. Brieven met opgaaf van merk en prijs onder No. 2803 k. Bur. van dit BI. HUIS Te huur gevraagd bene den- of vrij bovenhuis. Huur 5 a 6 gld per week. door klein gezin, of te koop gevraagd huls met vrij bovenhuis. Koopsom f. 400O_f 6000. Brieven Bur. van dit Blad ondrr No. 2805 k. JONGEN gevraagd om in te zeepen, hetzij voor de gehecle week of voor den Woensdag- en Zaterdagmiddag. Adres: K. FTAATS, Oude Vest 103, Kapper. NAAISTER gevraagd voor het maken van Japonnen en onderklee- dtng. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2793 k. Kleermakersjongen gevraagd. Leeftijd 15 a 16 Jaar of halfwas. Adres: Maresingel 44a. BURGERMEISJE Gevraagd een net Burger meisje. om met de vrouw des huizes alle huiselijke bezigheden te verrichten of een longe werkvrouw. P.O. en van goede getuigen voorzien Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2773 k. KAMERS Twee nette jongelui (geen studenten) zoeken gemeen- schappeiyke zit- en slaap kamer met pension, liefst omtrek Station. Brieven met opgavo vin condities onder No. 2752 k, Bur. van dit Blad. DAGMEISJE Wordt gevraagd tegen 1 Juli een dagmeisje, niet beneden 14 Jaar, P.G. Wille Rozenstraat 8a. NET MEISJE Gevraagd een net meisje voor hulp in de hulshou ding. Zondags vrij. bij J. C. v. d. WIEL, Haarlem merweg 7. GELD ter loen gevraagd. Net per soon. vaste betrekking, vraagt f. 100 ter leen, zon der borg. In 10 maanden af to lossen. Brieven Bur. van dit Blad ondor No. 2729 k. NET MEISJE vraagt werkkring voor twee heele of vier halve dagen per week, liefst win- kol. iots anders komt ook in aanmerking- Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2730 k. HUISJE Te huur gevraagd vrU huisje van 3 tot 4 gld. niet te bovcu gaande, voor be schaafd echtpaar zonder kinderen op netten rusfigen stand. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2788 k; Net Werkmanshnisje spoedig te koop gevraagd op gemakkelijke voorwaar de liefst met tuintje, op gezelligen stand. Brieven met volledige inlichtingen onder No. 2988 k, Bur. van dit Blad. DIENSTBODE Gevraagd nette dienstbode voor dag en nacht, goed kunnende werken Loon 30 gld. per maand. ^7asch vrU Hulp van werkster aanwe- zig- Witte Singel 92. MEISJES De StoomwasschcriJ DE WITTK. Utr. Jaagpad lila, te Lelden, vraagt nette meisjes tegon hoog loon. Aanmelden Hooge Rijn dijk 107. STRIJKSTERS De Rtoomwasseherlj DE WITTE, Utr Jaagpad lila. vraagt twee strijksters voor vast werk en tegen hoog loon Aanmelden Hooge Rijndijk 107. VERKOOPERS Voor het plaatsen van ons gclll. boekwerk „Warmond Voorheen cn ThBns" (verk. f. 2.50) zoeken wij eenige vakkundige verkoopers. Off. aan Drukkerij „DE BINK StlUe Rijn 8. WONING Te huur gevraagd door raenscben, die wcnschcn te trouwen, een woning van ten hoogste f. 30.— p m. te Leiden of Oegstgeest, nu of tegen Augustus. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 8024 k. WERKVROUW Voor dircot gevraagd een nette werkvrouw voor de ochtenduron. Tevens een perronjongen gevraagd. Zich te vervoegen Buffet 3e klasse wachtkamer sta tion Leiden. DIENSTBODE Mevr JASPEHSE, Heeren gracht 56, vraagt zoo spoe dig mogelijk een flinke dienstbode, niet beneden de 20 Jaar, voor dag en nacht v. g. g. v. Zich aan te roei- den 's avonds na 8 uur. NET MEISJE gevraagd voor halve dagen. Aanmelden voor 8 uur. Adres-, A. LASSCHUIT. H. K. Koorstceg 12 b. d. Hooi gracht. TUINDERSJONGEN Gevraagd een tuindersjon gen. Hoerengracht 04. Zich aan te melden na 7 uur NETTE JONGEN gevraagd voor loop- en bakkerijwerk, 14 a 15 Jaar. A. O. STIJNMAN, Steen- fltraat 12. VRIJ HUISJE To huur gevraagd door Det gezin een gerieflijk vrU huisje of apart boven- huisje, liefst met wat uit zicht. tegen een groote vergoeding. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 8051 k. POPPENWAGEN Ter overname gevraagd een In goeden 6taat zUnde pop penwagen. Aan hetzelfde adres een zoo goed als nieuwe groote hondenmand te koop f. 2.50 (65 c.M. wijd) Brieven Bur vaD dit Biad onder No. 2851 k. DAGMEISJE Gevraagd een net dag meisje voor hulp In de huis houding en winkel. CaeclUastraat 51. Rijwielreparateur Govrnaed een halfwas rU- wielreparateur. Hoekhuis: Pieterskerkgracht 2a. NET MEISJE gevraagd voor halve dagen. Apothckersdljk 29. KAMER Studente zookt tegen half Sopt. zit-slaapkomcr omtr. Nieuw Academisch Zieken huis. Brieven met prijsop gave onder No. 2829 k, Bur. van dit Blad WERKSTER Nette Jonge werkster ge vraagd voor twee halve dagen. Witte Singel 56. WAAKHOND Fllnko trouwo waakhond te koop gevraagd door gezin zonder kinderen. Liefst Doberman-PIncher. Brieven Bur van dit Blad onder No. 2850 k. HUIS Tc koop gevraagd een huls te Leiden, bestaande uit boven- en benedenwoning (met of zonder afz. opgang) Koopsom ten hoogste 5000 gulden Betaling coDtant. Brieven Bur van dit Blad onder No. 2821 k. JONGENS gevraagd voor magnzljn- cn loopwerk (leeftijd 15—16 J.) Aanmelden hedenavond tusschen 7 en 8. N. VAN DEN BERO A Co.. J. v. Goyenkade 20a-21 MEISJE Gevrnagd circa 14 j. van 9 uur v.m. tot 6 uur n.m. Aanmelden "s avonds tus schen 7 en 9 uur. Hoefstraat 16. HUISJE te huur gevraagd door echtpaar k. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2826 k. WAGEN OF BRIK Gevraagd een In goeden staat zijnde wagen of brik geschikt voor het vervoer van bloembollen door O. BARNHOORN te Valken burg bij Leiden. KUNSTSCHILDER Jongmensch. eenigszins ge vorderd, vraagt les van kunstschilder, voorn. fi guur- en compositieleer. Brieven met Inlichtingen en condities ond. No. 2818k Bur. van dit Blad. Kost en Inwoning gezocht door net persoon, root vaste bctr. roet goed ht'lsr-njk verkeer. Brieven met opgave van prijs onder No 2*11 k, Bu reau van dit Blad. Kost en Inwoning aangebodcu aun eenvoudige - Juffr. of wed.. bU voorkt-ur eenigszins op leeftijd, bij J oud» dame. voor hulp in da huishouding. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2039k. WATERSPORT T0 koop eiken motorsloep met kajuit, waarin tweo slaapplaatsen, voor bill, prijs. Te bevr. Iloogo Rijn dijk 132, Lelden. TOKIO Lnoht zich scheel en krom Om 'n zakenman die ezels- dom, Zich ergert aan t'n concurrent. Dat helpt voor waar geen roode cent. Om dat Tokio tot crgenls, 't Goedkoopst in alles is. I SCHILDERSTUKKEN Uw soliedst vertrouwdst en hekend adres voor schil derwerk van gediplomeerde schilders. Ook voor het i omlijsten van platen, j foto's enz. Is Magazyn REMBRANDT, Haarlem- roerstraat 187, bij dc Kerk- steeg. KLEERMAKER mo-akt costuums als u da stof er by levert voor f. 20 alles Inbegrepen. Costuums keeren f. 10, overjas f. 6.50. Oppersen f. 1. Goedkoopst voor Lelden en Omstreken. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2857k. TOKIO Glaswaren, porselein aarde werk, lederwaren- Feest- bruüorftartikolen. Hout waren. ntkkejwarcn. speel goederen, alpacca met 20 Jaar met 20 Jaar garantie! 12 suikerlcpeltjca f. 120, Raamhorrcn. koekepannen, emalllewaren. lepel rekken, emmers, pannen. BRUILOFTEN en Vergaderingen houdt men alleen bij Hotel BAM BERGER. Lammermarkt 3, Telef 1304. Mooie zaal. Lage condition. HUUROVERNAME aangeboden van huis bev. 6 kamera, keuken, zolder, voor- en aehtertuln. 'n Vogelwijk. Huurprys f 430 per Jaar Brieven Bur van dit Blad onder No. 2846k. TURFSTROOISEL Uit voorraad leverbaar: Fijn-tyn© Turfstroolsel In heele en halve balen, voor tuinwerk, pakkcry en Dahliastek. Sluik. Laod- bouwkalk. Knlkmergcl cn alle soorten kunstmeststof fen. Fa. Gebrs DEN HAAN, Rynsburg. Tel. 8. 20 ct. Kuikens 20 cl. 25 cn 30 ct. p. stuk. Kern gezond. Alleen deze week. spoed u, haast U naar AlotMaan 2, bU het Schut tersveld. BURGERWONING To koop burgerwoning, RIJndUk 2J, nb. do Vink, met voor- cn achteruitgang Bevat t. gang, voor- cq achterkamer, keuken plaats schuur. Boven: zolder met 2 beschoten kamertjes. Alles in prima slaat. Bevr.: Da Coetastraat 5. HEERENRIJWIEL Te koop wegens plaatsge- berk. "n zoo goed als nieuw Heerenrijwiel Te bevragen Leliestraat 17 A. Lelden. TOKIO Hallo! Hier! Bussen glans- verf 75 ct. per K.Q Niet goed geld terug. Goud lijn koffie- en theepotten. Zes porseleinen bordjes 85 ct. As gij trouwen g.-iat hebben wy nlJcs voor U. Bloembollen verzeker. tegen brandschade op Beu ra polis. Willem de Zwljger- laan 17. Oegstgeest, Tele foon 793. VOORDEELIG Door uurwerken uitsluitend bij den horlogemaker te koopon, heoft men zeker heid, waar voor zijn geld to krygen. Benedenwoning fo huur met Aug Kamer a. d. straat, ach torkamer, keuken, zolder, plaats. Voorzien van alle gemak ken. Centrum stad Brieven Bur van dit Blad Onder No. 2707k. Jongensriiwiel te koop. In goeden staat, voor elk aannemelijk bod. Moot weg. Niet op Zondag. MaredUk 41, Lelden. MOTORBOOT To koop stalen Motorboot, met 4 oyl ..Mors"-mofor. Ta bevr KemnrnAcrstr. 58, Oogatgeest. Tel. 1875. 3—i

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 15