|DE NACHT IS OM TE SLAPEN houden, doch haastig zijn fiets nam om hem te volgen. De stoelenmatler was een bekend man in het dorp. Men prees zijn ijver en eerlijk heid als om strijd. Weldra werden de slager en de hond dan ook door eenige lieden gevolgd. Nero dacht nu niet meer aan zijn honger, noch aan zijn vermoeidheid of angst. Hij scheen te begrijpen, het slimme dier, dat er redding voor zijn meester kwam opdagen. Hij liep steeds door, tot hij eindelijk het hutje bereikte, wierp zich op het bed van den zieke en strooide den inhoud van zijn bakje onder luid geblaf op de dekens uit. In het volgend oogenbilk traden eenige mannen het hutje binnen. De zieke sprak nu met zwakke stem en vertelde, wat hem scheelde. De slager deed het verhaal van Nero en hoe het het verstandige dier was mogen gelukken de aandacht der menschen tot zich te trekken. De zieke, die nauwelijks de kracht had zich op te richten, drukte den trouwen hond tegen zich aan. Hij werd naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij, na eenige weken goed verzorgd te zijn, volkomen genas. Gedurende zijn af- I wezigheid werd Nero als om strijd door zijn bewonderaars vertroeteld. Maar niet- I tegenstaande alle verwennerijen was Nero toch dolblij, toen zijn baas hem bij den I slager kwam halen, om samen weer hun 1 intrek in het hutje te nemen. De liefkoozin- I gen van zijn baas hadden meer waarde voor I het trouwe dier dan alle lekkernijen der I wereld. Pop Pierrot is vrees'lijk stout, Zit vol dwaze kuren. Altijd doet hij kattekwaad, Op de gekste uren I ir I I lel ;ebol ïenil n hl valll rsprl allJ i nu| emal ond F smaca lenl"| ïdl" igen I konl Gister juist om middernacht, In zijn wit hansopje, Stond hij vijf minuutjes laDg Doodstil op zijn kopje 1 Daarna sprong hij in het vat, Voetjee recht naar boven.: Moes was boos en liet Pierrot Beterschap beloven. HETTY BOREL. Ziezoo, weer een flinke voorraad deze week, en helaas ook nog verscheidene brie ven der vorige week met de prijsraadsels, erg jammer vind ik dat altijd als die te laat komen, zoodat die kinderen niet kunnen meeloten. Ik las nu ook nog in heel veel brieven dat het niet gelukt was om met de linkerhand te schrijven, dat spijt mij voor degenen, die er moeite voor deden. M. Betgen, je mag gerust meedoen, wil je mij je voornaam voortaan voluit schrijven; nu weet ik niet of je een jongen bent of een meisje. Bertha, Coba en Lucas Mulder, waren jullie brieven vóór 12 uur weggebracht dan is het dubbel jammer dat ik ze nu niet tijdig heb ontvangen. Ik hoop voor jullie dat er weinig haantjes zullen zijn bij de kui kentjes, als jullie de eieren zoo noodig hebt. Jan en Eempien Wassenaar al is het wat laat, kom ik Eempien toch nog hartelijk felieiteeren met haar verjaardag, ik hoop dat het een prettige dag was. Zeker heb ik je beiden gemist verleden week, vond je het te moeilijk? Ieder jaar in Juni logeer ik in Haarlem, dit jaar kan het niet om mijn been, heel misschien nog in de eerste helft van Juli. Harm Wolthaus is je naam nu goed? Ja niet waar wat een koude wind nog, niets geen weer om voor je plezier aan zee te gaan zitten. Doe de groeten terug aan dien boezemvriend van je. Jan en Corrie Rodenburg ik zal die anec dote later wel eens eene beurt geven. Aart Kop neen hoor flink wandelen kan ik volstrekt niet. maar het gaat toch mooi vooruit. Jo Zandbergen dan is het zeker heel vroolijk en druk bij jullie op het dorp als het paardemarkt is. Komen er dan ook tentjes of vermakelijkheden? en hoe lang duurt het? Ingeborg Last is het je niet gelukt om met de linkerhand te schrijven? Ik zie wel dat je veel plezier hebt gehad met de kermis in Roermond, in een draaimolen gezeten, in een trein, in een auto die je zelf moest stu ren. Jammer dat je geen enkele maal die kwast aan een ijzerdraadje hebt kunnen pakken, zoodat je vrije toer van draaien had Alberdina van den Akker is dat een jonger zusje van je waarover je schrijft. Kwam er met het mooie weer (tenminste voor zoo ver jij dat mooi weer noemt) niets van raadsels oplossen Och om een flink eind te wandelen was het dikwijls wel goed weer. maar niet om builen te zitten. Gerrit Prevo ja hoor die 2 feestdagen ko men dan wel vlak na elkaar, eigenlijk wel jammer vindt je niet? Toosje Taverne kom je er 's winters veel eerder toe om met de raadsels mee te doen, nu dat neem ik je niets kwalijk. Jeanne de Geus neen hoor ik kon je ver leden week nipt laten meeloten. ik had je brief niet, die was pas in dit pakket. Nellie v. d. Water had je wel al zoo'n aardig versje gevonden en toen opeens geen tijd meer om het met de linkerhand te schrijven? Stientje en Joh. W. Harland geen tijd ge had verleden week om het prijsraadsel te schrijven? Ik denk toch zeker Johan dat jij later gaat varen, Ie oordeelen naax al je tee- keningen van schepen. Cornells Hakkert je mag meedoen en mij Tante noemen, maar voorloopig geen nieuwe raadsels zenden, ik heb er nog genoeg. Frans en Francien Hemerik heel aardig bedacht van je ouders om die versjes zoo toepasselijk te maken en dan steeds om beurten een regel te bedenken. Mijn been gaat wel vooruit maar is nog volstrekt niet geheel genezen. Jan Evers je hebt een goeden verjaardag gehad, ben je erg blij met het horloge? was het geen groote verrassing? Bertus en Sicco de Jong geen nieuwe raadsels nog zenden, ik zal er later wel om vragen al9 mijn voorraad is uitgeput. Van die tang heeft er vroeger al ingestaan. Annie van Hensbergen als je het had ge probeerd, had je het heusch wel mogen 9turen, er hadden velen heel erg slordig .geschreven, dat had je eens moeten zien. Nely en Lena Oostveen had N. kiespijn, moest er wat gelrokken? Kreeg Lien een blauwe? en wat voor kleur hebben jullie gekregen Cato Wouterlood mijn been gaat wel voor uit maar helaas is het nog erg pijnlijk. Nico Kret zoo blij met je prijs? hoe heet het boek? Willy en Aat Jakobs uit zeilen ge weest? heeft Aat geen kou gevat, toen hij hoed en jas had vergeten. Vindt je dat zoo prettig als het dan zoo scheef gaat, ik niet hoor. Hoe kwam dat Willy dat je je vinger kneusde? Eitje Scheltens geen nieuwe raadsels voorloopig sturen. Dat begrijp ik o zoo goed dat je alles thuis veel prettiger vindt als je moeder er is. zoo was ik vroeger ook toen ik mijne moeder nog had. Troost je nu maar met dat lieve kleine nichtje. Grietje Sieders heerlijk dat je moeder weer thuis mocht komen uit het ziekenhuis. Zijn jullie met je dertienen kinderen? nu dat is eene groote familie hoor en nog alle dertien thuis? hoe oud is de oudste en hoe oud de jongste? Agatha Braat en Jo Nagtegaal de brieven der vorige week kreeg ik nu pas, jammer hè Gaan jullie allebei naar de vakschool? Corry v. Stralen als je mij iets schrijft waar ik niet op moet antwoorden in de courant, dan zet je het er maar even bij, dat begrijp ik dan best. Jo Tijsen de een loot eens spoedig geluk kig en een ander wacht wel eens een paar jaar vergeefs, wat is daaraan te doen? niets niet waar? Prettig den verjaardag thuis ge vierd Annie de l'Ecluse mijn been is nog lang niet genezen, al ga ik wel goed vooruit. Ik verlang zoo naar weer dat ik lekker buiten kan zitten. Nelly v. d. Voet vriendelijk dank voor de kiek, je ziet er heel goed uit, flink dik. dat komt natuurlijk, door het buiten liggen. Heb jij zoo'n hekel aan brieven schrijven? nu dan waardeer ik het dubbel dat ik al zóóveel brieven van je kreeg. Henk Boom ja bij de gelukkigen was wel een Boom maar er doen 4 mee die zoo heeten. Daan Baars had je vader het vers ge maakt, heel aardig hoor. Sary Boom er zijn massa's kinderen die vol verlangen wachten op een prijs, dat be grijp je wel. Annigje Spek dank voor je belang stelling, ik ben erg blij dat ik weer eens uit mag. Mag je dat kleine poesje houden of moet je het weggeven als het groot is. Nel Hagoort een heele lijst cadeautjes noemde je daar op in je brief, ze hebben je erg bedorven. Ja jij doet al lang mee, du9 jij hebt al weer voor mij met de linkerhand geschreven. Herman Winterkamp ja ik heb nog veel pijn als ik loop maar ik moet mij goed oefe nen. Wat een verjaardagen ga je mee vieren. Je broertje mag toch zeker nog niet alleen de trap op en af. Riekie en Jo Minnema of ik het ook zoo. vervelend vind telkens dat onweer en regen en een gure wind? ja zeker is dat vervelend, de zomer gaat voorbij zonder dal we er veel van kunnen genieten. Ieder had een verschillend versje geschreven, ieder mocht wat uitkiezen. Rie Lepelaar op een brief buiten de stad moet 7J/a cent, het was geen drukwerk dat is altijd goedkooper. Ik moet dagelijks even uit. om weer te wennen aan het loopen. Celia en Kees Muizert ja je neefje doet nog niet zoo heel lang mee. Zijn Celia en Rie bijna verdwaald bij het fietsen? kwam je toen niet te laat thuis? Rie en Nel Owel is Rie ziek geweest? wat scheelde er aan? ga je nu weer naaf school Nico van Wijk Azn. dal hoop ik van harte voor je dat je in Juli door je examen zal komen, heb je er nogal moed op? Adriaan Bakker al is je moeder nog niet geheel hersteld, hel is toch heerlijk dat zij nu weer thuis is uit het ziekenhuis. Joop Keereweer je mag gerust gaan mee doen, je behoort lot je volgenden verjaar dag tot de kleineren. Letty Schade je hebt natuurlijk een mooi boek gekregen, dat weet ik dat de prijzen heel mooie boeken zijn. Ja, hoor ik mag ge lukkig weer eens uitgaan. Albert en Joop v. Biezen wie is de ik die schrijft dat hij mazelen heeft gehad? En nu weer geheel beter? nu geheel beter is mijn been nog volstrekt niet.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 17