ZANGHULDE AAN H.K.H. PRINSES JULIANA. 69ste JAARGANG DONDERDAG 14 JUNI 1928 No. 20935 Het voornaamste nieuws van heden. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. LEIDSCH mDAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Ct». per regel voor idvertentien uit Leiden en plaatsen waar agentschappen ran ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cta per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cta porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cta Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTI Voor Leiden per 8 maanden 8.85. per week 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2 35 portokosten. BINNENLAND. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Foto t. d. KAAY, Ki»twUk-aan-Z«e. VERGADERING De Eerste Kamer aan het ontwerp op da Naamlooze Vennootschappen (3e Blad ea le Blad). Voortzetting der zitting van Prov. Staten van Zuid-Holland (3e Blad). Vergaderingen van Banketbakkers, Me taalbewerker*, Ier. Bakkers, Onderofficie ren, etc. (Binnenl. 8e Blad). Voortzetting der zaak tegen de vroegere directeuren en commissarissen van de Veendammer Hypotheekbank (Rechtzaken, le Blad). Uruguay door een 21 overwinning op Argentinië Olympisch voetbalkampioen. j BUITENLAND. De besprekingen inzake de Dnitsche re- geeringscrisis (Buitenl., le Blad). Overleden is de bekende strijdster voor vrouwenkiesrecht mevr. E. Pankhnrst (Tel., le Blad). Nadere berichten over Nobile's lotgeval len (Buitenl. en Tel., le Blad). s ingediende voorstellen, de actie voort te zetten tot verkrijging van de zoo noodzake lijke verbetering in de arbeidsvoorwaarden, POLITIE EN BRANDWEER. Belangstelling voor Delft. In de hedenavond in Patrimonium te houden vergadering van de afd. Leiden van den Algem. Bond van Politiepersoneel in Nederland, zal een voorstel worden behan deld om den Commissaris van Politie te Delft te verzoeken de leden van deze afdee- ling in de gelegenheid te willen stellen een demonstratie van de Brandweer-oefeningen door de Delftsche Politie te mogen bijwonen. Het zou in de bedoeling liggen om even tueel per rijwiel gezamenlijk naar Delft te gaan om de demonstratie bij te wonen. Benoemd is wegens uitbreiding aan de Ohr. School voor U. L. O. Koordeinde 40 alhier (hoofd de heer C. J. W. de Reuver) tot onderwijzer de heer A. Hoelen te Utrecht Voor het examen van de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden slaagde de heer A. G. Boehmer, vroeger wonende al hier, thans te Eindhoven. De heer A. de Ridder hoopt op 25 .Tun? den dag te vieren waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij Herfst en Helder alhier. Bij kon. besluit ie toegekend als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bron zen eerepenning voor menschlievend hulp betoon en loffelijk getuigschrift aan: E. A. Beverwijk, korporaal bij de derde batterij van het 6e reg. veldart. te Leiden. De korporaal Beverwijk is intusschen bevorderd tot wachtmeester bij het 6e R V.-A. Toen gisteren de heer K. met zijn auto uit de 0eg9tgeesterlaan kwam rijden werd hij op den Kijnsburgerweg op korten af stand gevolgd door een tram van de H. T. M. Plotseling weigerde de motor van de auto waardoor deze geheel onverwacht stilstond, juist op de rails. De H. T. M. kon natuurlijk niet tijdig stoppen óm een botsing to voorkomen. En zoo werd de auto terzijde gestoolen en ernstig beschadigd. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Het rijwiel dat ontvreemd was uit de gang van het bureau Nw. L. Crt. is op even verrassende als onverklaarbare wijze daar weer teruggevonden. Bij de politie is een damesrijwiel le be vragen. D. J. D. heeft aangifte gedaan van de vermissing van een pet en een portemon- naie inhoudende circa f. 3.50. Baldadige lieden hebben in den afge-e loopen nacht een stoel door een ruit van het Postkantoor geworpen. van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 18 JUNI 1928, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuwbenoemd raadslid, den heer G. Kcole. 2o. Benoeming van een lid der Commis sie voor den Markt- en Havendienst (vaca- ture-J. Burgerjon). 3o. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening te Leiden. (107) 4o. Praeadvies op het verzoek van Ir. M. C F. J. Cosijn, om ontslag als Regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwe^nhuis. (1< "v 5o. Voorstel inzake ingebruikgeving van het speelterrein gelegen achter de Hoogere Burgerschool met 5-jangen cursus aan d? Burggravenlaan aan de afd. Leiden van ie Christ. Jongemannenvereeniging-Padvin- ders. (113) 6o. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bi] de gemeente van eenige strooken grond en een strook water ten noorden van de Wasstraat en in het ver lengde van de Cobetstraat, Sectie M, nis 4410 en 4446 ged. (U0) 7o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater-Maatschappij, in zake ruiling van grond onder Katwijk met Mr. 0. J. E. baron van Wassenaer van Catwuck 8o. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage ad f. 100.— in de kosten van een door de Zwemvereeniging „De Zijl" te hou den Volkszwemfeest. (115) 9o. Voorstel tot wijziging van de be groeting, dienst 1927, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden, onge vallenverzekering van ambtenaren, enz. (118) lOo. Voorstel tot verhooging van vel schillende posten der begrooting, dienst 1927 waarvan de raming te laag is gebleken en tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. (119) llo. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen P. van Rijn tot ver goeding van schade door aanrijding van een lantaarnpaal. (116) 12o. Voorstel: a. om de wijzigingen en aanvullingen bij Kon. Besluit van 26 November 1927, No. 12, aangebracht in de voor de leeraren der Rijks Hoogere Burgerscholen geldende sala risregeling, toepasselijk te verklaren op de salarisregeling voor de leeraren aan het Gymnasium en de beide Hoogere Burger scholen alhier; b. om de wijzigingen en aanvullingen bij Kon. Besluit van 26 November 1927, No. 13, aangebracht in de voor de leeraren der Rijkskweekscholen voor onderwijzers en onderwijzeressen geldende salarisregeling, toepasselijk te verklaren op de salarisrege ling voor de leeraren aan de Gemeentelijke Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen alhier. (111) 13o. Voorstel tot onderhandsche op dracht van: a. het leveren van een motorbaggermo len met Deulzbenzinemotor, aan F. J. Hunter, te Haarlem; b. het leveren van 5 onderlossers, aan de firma A. Lanser, te Sliedrecht; c. het leveren van een motorsleepboot roet Kromhoulmotor, aan W. F. Maas en Zonen, te Leiden. (109) Ho. Voorstel in zake de beschikbaar stelling van gelden ten behoeve van de uit breiding van de Electriciteitsfabriek met een turbo-generator, twee stoomketels en een schakelhuis met bijbehoorende hulp- roachines en verdere toebehooren. (112) 15o. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging der verordening van 14 November 1918 (Gemeenteblad No. 43) re gelende de samenstelling van de Bureaux yan Gemeentewerken, van den Gemeente lijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst en v*n het Bouw- en Woningtoezicht. b. tot het verleenen van een persoon- jjike toelage aan den Hoofdopzichter der Gemeentewerken,' J. A. Verhoog. (106) 16o. Voorstel in zake het aangaan van overeenkomst van dading met de ver zekeringsmaatschappij „Fatum", betreffende °e te betalen schadevergoeding wegens de Joor den voormaligen ambtenaar ten kan- ore van den Gemeente-ontvanger A. F. jTuyfzand gepleegde fraude, met vaststel- IDS van den desbetreffenden begrootings- «aat. (UT) 1500 Zooals gisteren gemeld, hebben gistermiddag de leerlingen der Prinses Juiiana-bewaarschool te Kalwijk-aan-Zee aan H. K. Trinses Juliana een zanghulde gebracht. Onze toto geeft een goed beeld van dit aardige tafreeltje. H. PRINSES JULIANA. H. K. H. Prinses Juliana heeft het voor nemen in verband met de academische va- cantie, Zaterdag a.s. Katwijk aan Zee te verlaten, na Vrijdagavond in de Slads-Ge- hoorzaal te Leiden het concert van het Zweedsch Studentenkoor te hebben bijge woond. H. K. H. zal bij den aanvang van den nieuwen academischen cursus zich weder te Katwijk aan Zee vestigen. ACTIE CONSERVEN-INDUSTRIE. De afdeeling Leiden van den Nederland- schen Centralen Bond van Christelijke Ar beiderspers) in de bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen, vakgroep: conserven- industrie, kwam in een druk bezochte ver gadering bijeen, ter bespreking van de actie voor wijziging in de arbeidsvoor waarden. Na uiteenzetting door den vertegenwoor diger van het Hoofdbestuur nam de verga dering de volgende motie aan: De vergadering, gehoord hebbende de nie telingen van de gehouden conferentie op 30 Mei j.l., met de firma Tieleman en Dros inzake de door de afdeeling bij deze lirma namens het personeel ingediende voorstellen betreffende: a. verhooging van de loonen-, b. wederinvoering vacantietoelage; c. doorbetaling bij ziekte na 6 dagen ook van den eersten karenlzdag; d. oplossing geschillen door middel van de organisatie; e. wijziging in het optreden bij de con trole in de fabriek; f. nog steeds geldig verklaren van de be palingen van de oude regeling, zoodat daar op beroep voor naleving is; g. regeling van een betere premie voor het personeel; kennis genomen hebbende van de daarop schriftelijke beslissing d.d. 9 Juni, is van oordeel, dat deze beslissing op geen afdoen de wijze bevrediging ten opzichte van meer dere punten geeft; spreekt als haar overtuiging uit, dat de toestand van de arbeidsloonen dringend verbetering eischt; wekt de arbeiders en arbeidsters, werk zaam op de conserven industrie op, zich aan te sluiten bij de organisatie en draagt het bestuur op om onder handhaving van de Foto H. JONKER, Lelden. Rika Nieuwenhuis, meer bekend als Riekje het Eoflievrouwtje uit de Kamp heeft dezer dagen haar 79sten verjaardag mogen vieren. Aan belangstelling heeft het haar op dien dag niet ontbroken. Het Collegium Illustre cui symbolum „Non Surdent in Undis" is Riekje gaan gelukwenschen en heeft haar tevens begiftigd met het Ridderkruis van de Vrije Schelde met bul. Op de foto ziet men Riekje temidden van de Zeeuwsche Studenten. Zie „Bij Rieka op de koffie" onder Laatste Berichten.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1