GEMENGD NIEUWS. KERK- EN SCH00LNIEUWS. FINANCIEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. SCHEEPSTIJDINGEN. VALSCH GELD. Te Delft is den laatsten tijd veel va-lsch geld in omloop gebracht. Er werden althans in een tijdverloop van 14 dagen niet min der dan drie valsche rijksdaalders door de politie in beslag genomen, welke door win keliers in betaling werden ontvangen. De nabootsing is over het algemeen goed ge lukt, echter het randschrift ontbreekt en de klank is minder zuiver. Brommer Jan Johannes, z. van G. D. Bos en P. C. v d. Velde. Alida Maria. d. van G G. van Rijnswou en A. M. Waasdorp. Simon Arie. z. van A. Ciere en G. N. Klin kenberg. Susanna Johanna, d. van J. J< F Rombaut en H. W. de Graaf. Nicolaas Andreas, z. van J. 0o9terveer en M. G. Brouwer. Ida, d. van B. A. Kesseboom en C. Verhoeven. Jannetje Maria, d. van C. Pet en M. W. A. den Hollander. Isaac, Z. van I. Arnoldus en H. Pardon. Francis- cus, z. van H. Teleng en S. M. Bernard. GEHUWD: 'nekenning die arbeid of dat bedrijf door hem redelijkerwijze niet zou zijn te aan vaarden"? 4. Is de minister niet van oordeel, dat een militaire wachtgelder, die vaak geruimen tijd met zijn gezin heeft moeten leven van een inkomen, dat 80 tot 40 pet. lager is dm het loon, dat hij in actieven dienst ge root, redelijkerwijze bijna nooit in staat kan worden geacht, extra kosten voor ge dwongen verhuizing te maken, vooral wan- nser hij door plaatsing in tijdelijke betrek kingen meer dan eens wordt herplaatst en tefkens moet verhuizen 5. Wordt bij de beslissing ook rekening gehouden met het feit, dat het herplaatsen van wachtgelders ook in het geldelijk be lang van het Rijk is? 6. Zou de minister willen bevorderen, dat ♦en aanzien van de toekenning van verhuis kosten aan herplaatste militaire wachtgel ders een mildere houding wordt aangeno men? ONDEROFFICIERSBOND „ONS BELANG". In de avondbijeenkomst van Dinsdag der in 's-Hertogenbosch gehouden 25e alge- meene vergadering hield de heer Schuur- mans een inleiding over de noodzakelijkheid der moreele verheffing en ontwikkeling. De heeren W. Klooster, H. Schuurmans en J. Leegstra werden zonder tegencandi- daten als lid van het hoofdbestuur herko zen. De heer W. J. Vaatslra hield een rede over waohtgeldmisère. Gistermorgen werd de vergadering voort gezet. De heer Wijk hield een inleiding over de instellingen van den bond en bracht dank aan de directeuren en besturen daarvan. Het verslag van het Sanatoriumfonds, de balans, winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. Dit jaar is aan extra-giflen reeds meer dan f. 1100 ontvangen. Tal van verslagen werden goedgekeurd. In de namiddagvergadering van gisteren werd medegedeeld, dat tot commissaris der diverse instellingen gekozen waren: voor het sanatoriumfonds de aftredende heeren C. Blokker (Amersfoort), O. J. van Rijswijk (Utrecht) en D. F. Brandwijk (Zeist); voor de brandwaarborgmaatschappij de heer II. 1 Wolters (Arnhem), aftredend; voor de le vensverzekeringmaatschappij de heer Blok (Den Haag)voor de spaarkas de heer P. G. Walraven (Haarlem); voor de Drukkerij Palria de heer F. J. de Haan (Harderwijk); voor de woningbouwslichting de heeren Hettinga (Arnhem) en Stuut (Amersfoort) en voor het ziekenfonds de heer Burmeisler (Amersfoort). Tot commissarissen van de N.V. Voor waarts waren gekozen in de vacature D. Berdens en L. Koops de heeren J. Wijk (Amersfoort) en G. H. Buis (Den Haag). Voorts werd de heer G. A. Kochelman (Arnhem) herkozen als lid van don raad van beroep voor het ziekenfonds. De begrooting voor 1928 werd vastgesteld pp een bedrag van f. 68.000. Diverse vakbelangen worden nog uitvoe rt besproken en besluiten dienaangaande i( nomen. NED. BANKETBAKKERSVEREENIGING. Vervolg algemeene vergadering. Het belangrijkste punt van de agenda was te behandeling van de vraag, of al of niet vederom zal worden afgesloten een collec te arbeidsovereenkomst met de drie bon ten. nl. de Neutrale, Christelijke en Katho- jeke bonden van werknemers in het voe- s-ngs- en genotmiddelenbedrijf. Door de in Roering van de wet op de collectieve ar- reidsovereenkomst toch, zouden verschillen- LZeer bezwarende voorwaarden bp het bedrijf worden gelegd, terwijl de bonden Ageren uitzonderingsbepalingen op tene- &en De bezwaren gaan in hoofdzaak tegen idikel 14 der Wet. waardoor de werkgever ^plicht wordt alle voorwaarden ook te ;,oen gelden voor niet-georganiseerde arbei- -•'S, tenzij bij overeenkomst anders wordt Paald, Dit nu weigeren de werknemers- rden beslist. Zij willen wel praten over '•t wegnemen volgens artikel 17 der finan- fe gevolgen, voortvloeiend uit de arti- en 15 en 16 der genoemde Wet. Nu acht •U hoofdbestuur het aantal banketbakkers- dienden, dat georganiseerd is. zoo gering u 20 pct'^ terwDl <*e afdeeling banket- ■ïkkersbedienden slecht9 een klein deel uit hakt van de genoemde werknemersbonden, niet wettigt, het aannemen van deze ttaje verplichting. Na eenige discussie wordt besloten met •Semeene stemmen geen collectief contract te sluiten met de drie bonden. Het be lande contract is tegen 1 Juli opgezegd. De reclamecommissie beklaagde zich "er de geenzins algemeene medewerking Meden bij haar werk. Voor een krachtige 'lamecampagne acht zij gewenscht een }-Phchte jaarlijksche bijdrage van f. 5.— lid. Door het verzet hiertegen, ook van j zijde van het H. B., werd door de com- Jssie ingediend een uitgewerkt schema M0' een algemeene reclame voor den Pwderdag. De begrooting voor 1929, sluitend in uit- en ontvangst op f. 8240 met een tekort f- 190, wordt goedgekeurd, evenals de ■footing voor het vereenigings- en plaat- ■~?sbureau. B Dij de rondvraag stelt de heer A. Bühr- ■;Qn namens de afd. Amsterdam voor, een lie te zenden aan den betrokken minister verruiming der werktijden. De voor- ^r deelt mede. dat naar aanleiding van Wijzigingen die toch in de arbeidswet worden aangebracht, een adres naar minister zal worden gezonden, om met W5 aan te dringen op het aanbrengen van ■^-billende door de banketbakkers drin- V- gewenschte veranderingen. Hafd. Leiden protesteert er met klem dat huishoud-vakscholen leveren aan Buigingen en instellingen en dat wel V den kostprijs der materialen. Dit is oneerlijke concurrentie, die bovendien publiek een totaal verkeerden in- wekt over de winsten, door banket- genomen. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE METAALBE WERKERSB OND. Voortzetting der algemeene ergadering. In de gisteren te Utrecht voortgezette al gemeene vergadering van den Alg. Nederl. Metaalbewerkersbond werd besloten een commissie te benoemen, welke onderzoeken zal, in hoeverre het wenschelijk is, een fonds te vormen, dienende tot bijslaguitkee- ring aan 60-jarigen, die altijd tot den Bond hebben behoord. Aangenomen werd een voorstel om te be palen, dat aan leden, die door een ongeval getroffen en daardoor invalide worden, een uitkeering zal worden verstrekt, gelijk die bij overlijden. Na eenige bespreking aanvaardde de ver gadering een voorstel van de afdeeling Rot terdam, strekkende „om in verband mot de vele overtredingen van de 48-urige werk week zich te wenden tot alle metaalbewer kers met den oproep krachtig te werken voor het naleven van den werktijd en vooral persoonlijk als collectief alles te doen om de zaak van den 8-uren-dag te steunen." In bespreking kwam daarna het voorstel van het bondsbestuur, om het te machtigen aan hen, die 25 jaar lid van den Bond zijn, een herinneringsinsigne uit te reiken. De afdeeling Bergen op Zoom sprak zich uit tegen deze lintjesgeverij. Leiden maakte de opmerking, dat men net zoo gaat doen als de anderen. De voorzitter zag in het voorstel een blijk van waardeering aan het lid. die 25 jaar deel van de organisatie heeft uitgemaakt. Het voorstel werd ten slotte aangenomen. Z. h. s. werd goedgekeurd een voorstel van het bondsbestuur. om te besluiten tot instellen van een weduwen- en weezen-pen sioenfonds ten behoeve van de bezoldigde bestuurders. Goedgekeurd werden mede enkele veran deringen in statuten en huishoudelijk regle ment. Bij de verkiezing van het bondsbestuur zeide de afdeeling IJmuiden teleurgesteld te zijn over de bondsleiding. Het cultureel be lang van den arbeider moet bovenaan staan. Een bijeenkomst als die van Maan dagavond, waar een komiekeling optreedt en banale liedjes werden gezongen, achtte deze spreker een schande voor den Bond. De Bond moet ernstige bestuurders hebben, wil deze wat bereiken. Leiden zeide ook van verschillende kan ten de klacht te hebben gehoord, dat er zoo veel critiek op het werk van het bestuur werd uitgeoefend. Spr. meende evenwel, na mens de vergadering te spreken als hij het bestuur dankt voor alles wat het voor den arbeider heeft gedaan. (Daverend bijval). Het bondsbestuur werd daarna in zijn bestaande samenstelling herkozen. Na rondvraag werd de vergadering met het zingen van de „Internationale" gesloten. JAARVERGADERING VEREEN. VAN WERKGEVERS IN HET ISR. BAKKERSBEDRIJF IN NEDERLAND. Gisteren herdacht de Vereeniging van Werkgevers in het Isr. Bakkersbedrijf in Nederland in het Gebouw der A. O. F. te Amsterdam, het feit, dat zij 5 jaren geleden werd opgericht. Dé' voorzitter, de heer L. Snapper opent de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, vooral aan hen, die van buiten zijn gekomen. In Nederland zijn 83 Joodsche bakkerijen, waarvan 52 bij de vereeniging zijn aangesloten! Het Jaarverslag van den secretaris, den heer Bern. I. Goudeket, werd met applaus begroet en zonder discussie aanvaard. In dit verslag wordt o.m. melding gemaakt, van de actie, welke de vereeniging voert tegen het voorontwerp winkelsluitingswet Verder werd de rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer van Praag, goedgekeurd. Een telegram van dank werd verzonden aan den heer Directeur-Generaal van Arbeid, den heer J. Zaalberg te Den Haag en aan den heer J. J. van Male, hoofd inspecteur van den arbeid te Amsterdam. ZEVENDE BINNENSCHEEPVAART- CONGRES. Het zevende Binnenscheepvaartcongres is in de voormalige Kruisheerenkerk te Maas tricht bijeen. Gisteren werd het congres geopend met een welkomstwoord van de<n voorzitter der Maastrichtsch e voorbereidingscommissie, den heer C. H. Beels. De voorzitter, mr. H. Smeenge, lid der Eerste Kamer, dankte in een korte ope ningsrede de voorbereidingscommissie en heette vele autoriteiten in 't bijzonder wei- kom, w.o. vertegenwoordigers van de mi nisters van Onderwijs, Buitenl. Zaken, Oor- log, Financiën, Waterstaat en Binnenl. Zaken- Na nog met enkele woorden de praead- viseurs te hebben ingeleid en hen bereids voor hun arbeid in het belang der binnen scheepvaart dank te hebben gezegd, gaf de voorzitter gelegenheid tot besprekingen. Aan de orde kwamen de praeadviezen, "uitgebracht door de heeren J. O. C. Bouma, en F. de Groot, over: „in- en uitklaren." Tijdens de pauze werden de congressis ten officieel door het gemeentebestuur op het stadhuis ontvangen, waarbij burgemees ter van Oppen de belangen van Maastricht en Limburg aanbeval aan hen, die verbete ring kunnen brengen in de waterwegen en de voorzitter van het congres aan het gast vrije Maastricht een steeds hoogeren bloei toewenschto. In de middagvergadering kwamen de praeadviezen in behandeling van ir. A. v. Driel over: Scheepsilieting en van ir. D. J. Klink over: Waterwegen in Zuid-Limburg. De secretaris mr. G. H. A. Grosheide uit Amsterdam deelde mede, dat de volgende vraag was ingekomen„Is het juist dat de onderhandelingen tusschen de directies van de mijnen en de spoorwegen over de tarie ven, een onbevredigend verloop hebben ge had, waardoor de mogelijkheid bestaat, dat ook wanneer de in uitvoering zijnde water wegen in Limburg gereed zijn. het kolen- vervoer niet per schip, doch per as zal plaats hebben, zoodat er voor de binnen vaart een belangrijk vervoer verloren zal gaan 1" De directeur van de Oranje Nassau-mij- nen, mr. A. Haax gaf in antwoord op deze vraag, als zijn persoonlijke meening te ken nen, dat inderdaad de vTees, welko in de vraag is uitgedrukt, gegrond zal blijken, indien de producten der Limburgsche mij nen na 1 Juli a.s. zal moeten worden ver voerd volgens de regeling, welke door de Spoorwegen in uitzicht is gesteld. Volgens die regeling toch zal bet vervoer per ae over de lange afstanden zoodanig gefor ceerd moeten worden, dat geen vooruitzichJ bestaat, dat daarnaast nog belangrijke ton nages voor vervoer te water beschikbaar blijven. Bovendien wordt, een zoo hooge kracht van de mijnstations naar de havens gevraagd, dat deze vermeerderd met de scheepsvracht, een economisch vervoer te water niet zal toelaten Deze toestand zal allerminste de belan gen dienen van de Binnenscheepvaart, die ongetwijfeld en terecht afgewacht heeft, dat zij op de nieuwe waterwegen, waarvoor het land zich zoo belangrijke offers getroost heeft, in het kolenvervoeT een loonende uitbreiding van haar arbeidsveld zou vin den. Het is te hopen aldus besloot spr. dat van bevoegde zijden alles in het werk zal worden gesteld om een dergelijke loop van zaken te keeren. De voorzitter van het Congres, mr. H. Smeenge, sloot zich met kracht bij deze woorden aan. NEDERLANDSCHE BOND VAN VEEHANDELAREN. Gistermorgen kwamen de leden van den Nederlandschen Bond van veehandelaren in het hotel „Terminus" te Utrecht onder voor zitterschap van den heer Ant. Trompetter uit Hoogeveen in vergadering bijeen. Het jaarverslag, de rekening en verant woording van den penningmeester alsmede de begrooting werden goedgekeurd. Bij de daarop gehouden bestuursverkiezing werd tot voorzitter herkozen de he'er Ant Trompetter uit Hoogeveen terwijl tot leden van 't algemeen bestuur gekozen werden de heeren C. van Tilburg te Steenbergen. G. van Herwaerden te Utrecht, J. Kaufman te Maastricht. J. C. Wiersma te Wiewerd, Ant. van Geuns te Ulrum. H. Noom uit Marken- binnen, B. Levy te Assen. S. Wilderbeek te Zwolle, M. de Haas tö Rotterdam en K. van Gelder te Zutphen. Dr. W. S. G. A. van Leeuwen, voorzitter der Vereeniging voor Vee-arbitrage hield een causerie over het arbitrage-vraagstuk. De Vereeniging voor Vee-arbitrage is voortgekomen uit den Bond van Veehande laren. Zij beschikt over een goed geslijfde kas, doch zij mist een voldoend aantal leden. Spr. eindigde zijn causerie met een op wekking tot toetreding. De voorzitter sprak hierna eeto afscheids woord tot de aftredende bestuursleden en installeerde vervolgens de nieuw benoemde bestuurders. Nadat nog eenige voorstellen van de af- deelingen waren behandeld werd de ver gadering gesloten. Bij Kon. besluit is benoemd tot Oom- mandeur in de Oranje Nassau-orde prof. dr C. Eykman, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht. De gewone audiënties van de ministers van Financiën, Marine a.i. en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zullen Maan dag 18 Juni a.s. niet plaats hebben. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te 's Gravemoer, L. G. Bolke- stein, te Otterloo; te Sleeuwijk: A. Donszel- mann, cand. te Amsterdam; te Schelluinen A. van Willigen, te Woudrichem. Bedankt: voor Nigtevecht, H. Dekker, te Haskerhorne. Voor Hierden (bij Harder wijk), E. Schimmel, te Lunteren, voor Hoogeveen: J. C. Wolthers, Onstwedde. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal: te Aagtekerke: A. de Blois, te Dirksland en J. Fraanje, le Barneveld. VERGADERING VAN DE VOORLOOPIGE CLASSIS AMSTERDAM DER GEREF. KERKEN IN NEDERLAND. De voorloopige classis Amsterdam van de Gereformeerde Kerken in Nederland heeft vergaderd Ds. v. d. Brink opent de verga dering. Met verzoek van de kerken te An- dijk, Leiden en Leeuwarden, om opgenomen te worden in het werkverband, wordt toe gestaan. In het moderamen nemen zitting; Ds. Vermaat als praeses, Ds. Sillevis Smilt als scriba en ds. van den Brink als assessor. Verschillende rapporten worden uitge bracht. De vergadering gaat in comité-ge neraal. In openbare vergadering wordt daarna het zendingsrapport behandeld. Ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer van der Vloed, wordt als deputaat aangewezen de heer H. A. van der Hoven van Genderen. Aan de kerken wordt medegedeeld, welk bedrag voor zendingsactie dit jaar noodig zal zijn. Na een enkele kleine wijziging wordt het zendingsrapport met algemeene stemmen aangenomen. Het beroep van de kerk van Rotterdam, uitgebracht op Ds. E. L. Smelik van Tienhoven, wordt door de classis ge- approbeerd. Verschillende rapporten worden nog uitgebracht en enkele deputaten be noemd. Als roepende kerk voor de volgende ver gadering wordt aangewezen de kerk van den Haag. Ook zal de volgende vergadering in Den Haag gehouden worden. Een commissie wordt benoemd om te ad- viseeren over de redactie van art. 69 M. O. In deze commissie worden benoemd ds. van den Brink, Dr. Geelkerken en ouder''"" De Bruin van Amsterdam-Zuid. ERNSTIGE VAL. De 71-jarige J. B., wonende aan den Heerensingel te Haarlem, wilde achter zijn woning een pannetje heete melk over de schutting aan zijn schoondochter overrei ken. De oude man boog te ver voorover met het gevolg dat hij met zijn hoofd op den grond viel en eenigen tijd bewusteloos was. Na onderzoek bleek hij een ruggewervel te hebben gebroken. Gisteren is hij aan de gevolgen over leden. MET PAARD EN WAGEN TE WATER. Gisteren is de bakker Van E., op den Ringdijk te Schiebroek, met paard en war gen te water geraakt, door het rijden in een sleuf. De voerman werd ernstig aan den pols gewond en vervoerd naar het zieken huis te Rotterdam, en daar ter verpleging opgenomen. INBREKER AANGEHOUDEN. Verleden week Zondag is ingebroken in het hulppostkantoor te Bredenbroek, gem. Gendringen, waarbij een bedrag aan geld werd ontvreemd De politie is er in ge slaagd den dader aan te houden. Het is zekere D., boerenknecht te Varselder, een broer van den waarnemenden brieven gaarder. BRANDEN. Te Lage Zwaluwe brandde het winkel huis af van A. A. Met moeite kon het gezin gered worden. De groote boerderij van v. d. G. nabij ..de Gebraden Aal" onder Terheyden. brandde Dinsdag geheel af; oorzaak onbekend. AUTO TE WATER. Woensdagmorgen is onder Nieuwerkerk (Schouwen) vermoedelijk door een gebrek aan het sluur een auto in een sloot geraakt. De twee inzittenden werden ernstig aan de been en verwond. DE VLISSINGSCHE KERMIS AFGELAST. De meenleraad van Vlissingen besloot in verband met de staking bij „de Schelde" de kermiö van 16 tot 21 Juli a.s. niet te laten doorgaan. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer O., die Dinsdagmorgen nabij de mijn „Emma" onder de tram geraakte, is in het St.-Jozefsziekenhuis te Heerlen aan de gevolgen overleden. DOODELIJKE VAL. Onder Odoorn i9 de 52-jarige G. Boezen, waarschijnlijk van een zolder gevallen, dood in de schuur gevonden. Kantoorchef: Hoe zal ik den patroon voorzichtig mededeelen, dat de kassier er met de kas vandoor is? Boekhouder: Laat Muller dat doen, die stottert. RECLAME. 1541 N.-, Z.-HOLL. TRAMWEG MIJ. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering vaD aandeelhouders in de Noord- Zuid- Hollandsche Tramweg-Mij. te Haarlem werd verslag uitgebracht over het afgeloo- pen jaar en werden balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1927 goed gekeurd. Besloten werd tot een dividenduit- keering van 6 pCfc De aan de beurt van aftreden zijnde commissaris jhr. mr. H. G. van Holthe tot Echten werd herkozen. GEBOREN: Pieterlje Helena en Maartje, twee d. van P. Freeke en N. A. J. Voorbij. Alida d. van H. Stikkelorum en J. Bronsgeest. Truida, d. van A. van Zeist en J. R. WaJ- laart. Johannes Petrus z. van A. Klaas- sen en G. E. Hartlief. Frans, z. van J. J. W. van Went en P. J. Rietbergen. Maria Corna. Joha., d. van A. J. Rodenburg en M. v. d. Wereld. Gerharda Gesina, d. van J. H. M. ter Beek en C J>. Brons. Cornelia Maria. d. van A. v. d. Hulst en G. M. Neder- pelt Cornells Adriaan, z. van A. A den Os en A. M. de Vrind. Peter Johannes, z van P. J. v d. Sohaar en C. Wirlh. Christiaan Arie, z. van L. van Vliet en J. Stoof. Leendert Lamberlus. z. van J. den Hollander en E. Cavé. Carola Maria, d. van J. P. J Ramb en J M. J. Stuifzand. Andries. z van J. P. Sleglenhorst en C. J. Delfos. Johannes Hendricus, z. van G. Tisseur en J. S. Hueting. Jacques Louis, z. van I. v. d Post en G. J. P. Willebrand. Lamberlus, z. van H. Zwaan en G. B. Klaassen, j.m. en A. E. C. Lewerenz, jd.; A. P. van Eijsden, j.m. en A. Feeier, j d.: E. Velthuijzen, j.m. en N. Rijnsburger, jd.; G. F. Enseling, j.m. en G. I. J. Keunen, j.d.; J. Veerman, j.m. en N. A. Jasperse, j.d.; P. Slingerland, j.m. en F. Dubbelaar, j.d.; L. Klinkhamer, j.m. en A. K. A Jonas, j.d.; N. van Es, j.m. en J. H. van Berke- sleijn, j.d.; H. S. Bos, j.m. en J. E. Klein, j.d.; D. de Keijzer, j.m. en B. de Vink, j.d.; L. van Biezen, j.m. en P. H. Boezelijn, j.d.; C. den Boon, j.m. en L. H. v. d. Wilk, j.d.; A. M. Zandvliet, j.m. en R H. Jieles, j.d. J. L. Hamming, j.m. en N. F. Sclireuder, j.d. •4 OVERLEDEN: C. J. Rullen z. Si j. L. A. v. d. Steen d. 25 j A Steenwijk m. 50 j. S. v. d. Paauw vr. 38-j. S. Fleskens d. li mnd. S. Verhoog wed. 77 j, J. W. Leget vr, 51 j. J. T. Arens m. 61 j.. E. Hoogka mer z. 9 d. L. A. v. d. Quasi z. 20 j. i M. v. d. Heuvel vr. 62 j. C. Verwer wed, 77 j. W. Verhoog m. 77 j. J. M. Kui per d. 7 j W. Ovcrdijk z. 8 w. J. Zui- dervliet z. 69 j. A. D. v. Vianen wedr, 53 j. A. J Huysmans z. 15 j. POSTKANTOOR LEIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de atzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e hcltt der maand Mei 1028. BRIEVEN BINNENLAND. J. Truijens, Den Haag. Aardappelmoes- fabrikanten, Stampersgat.. W. Delmè, Leiden. G. van Djjk, Den Haag. J. D. v. d. Graaf, Rotterdam. A. G. Klaassen, Zeeland. H. Nienwenhuizen, Eindhoven. 0. Petersen, Katwijk aan Zee. Post bus 236, Amsterdam. Postbus 748, Am sterdam. Raad van Arbeid, Leiden. Mej. H. RooeseD, Haarlem. Mej. H. Stoutener, Haag. „Telegraaf", Amster dam. Mej. Tjjlber, Witte Singel. J. Verdeld, Schiedam H. WQters Groningen BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mevr. L. W. Bolderdijk, Den Haag. Mej. H. Brocks, Arnhem. Mej. G. ran Dam, Bodegraven. B. de Graaf, Wester kade K. Hartman, ITBestvensstraat. G. Kansen, Helder. W. Mertens, Amsterdam. Mej. L. Ottolander, Leiden. Tiny Verhoeven, Leiden. BRIEFKAARTEN BUITENLAND. Jeeme, Antwerpen. Dr. W. J. Kolkert, Wiesbaden. Dr. Pannes, Barmen. Alida Scbuitzer, ?T België. Een briofkaart zonder adres. Hierbij zijn tevens begrepen stukken die onvoldoende gefrankeerd zijn. ROTTERDAMSCHE LLOTD. SIBAJAK.l 5 Juni van R'dam te Batavia verwacht. KON. HOLL. LLOTD. GELRIA, 15 Juni van Amst. te B. Aires ver wacht. ZEELANDIA, thuisr., 15 Juni te Bahia ver wacht. GAASTERLAND, thuisr., 26 Juni te Las Palmas verw. HOLLAND—BRITSCH-INDIELIJN. BOVENKERK, thuisreis, 15 Juni te Ant werpen verwacht. HOOGKERK, thuisr., 13 Juni van Port Said, VEENDIJK. uitr., 12 Juni te Rangoon. SOMMELSD1JK, 13 Juni van Bombay naar Karachi. JAVA—NEW-YORK-LIJN. STADSDIJK, 12 Juni van Sabang n. New- York. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALCYONE, thuisr., 12 Juni van Las Palmas, KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPU. HOUTMAN, 10 Juni van Sydney te Mel bourne. i HOLLAND—OOST-AZIE-LUN. OOSTKERK, uitr., pass. 9 Juni Solombo. HOLLAND—AFRIKA-LUN. NIAS, thuisr., 13 Juni te Antwerpen. ALGENIB, uitr., 12 Juni te Duala (verb.) 1 KON. NED. STOOMBOOT-HU. ALKMAAR. 13 Juni van Chili te R'dam. 1 TOLLUX, 12 Juni van W. Indië te Dundee, HERCULES, arr. 13 Juni te Hamburg. ARIADNE. Middt. Zee n. Amst., pass. 13 Juni Gibraltar. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALPHARD, 12 Juni van B. Aires n. Rosario, BEURSPLEIN, 12 Juni van Lulea n. R'dam. BOOMBERG. Herringcove n. Preston, was 11 Juni 100 mijlen W. van Ierland. KATENDRECHT, 13 Juni van Londen naar Baloum. PROCYON. Barry Dock n. B. Aires Roads, pass. 13 Juni Pernambuco. PENDRECHT. Bilbao n. Novorosssk, pass, 10 Juni Kaap Bon. STAD ZWOLLE, 11 Juni van Riga n. R'dam SULTAN VAN LANGKAT, 11 Juni v. Oran n San Louis du Rhone. NAALDWIJK. 13 Juni van Hull n. Bilbao, BERK. 12 Juni van R'dam (e Swansea. MAAS, 12 Juni van Hargsham te Gefle. 3-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11