69ste Jaargang Tweede Blad LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 11 Jnnï 1928 BINNENLAND. georganiseerd overleg in ambtenaarszaken. Herplaatste wachtgelders Jaarlijksche verloven. hi de jongste vergadering van de Cen- a® Commissie voor Georganiseerd Over- in ambtenarenzaken, deelde de voor eer het volgende mede: Regeering gaat accoord met het voor in de aandacht der diensthoofden te vea- ?en op de mogelijkheid om wachtgelders herplaatsing aan te stellen boven de fcnimum wedde aan de nieuwe betrekking ^honden, indien de ervaring in de ver- j^n betrekking verkregen, van nut is voor vervullmg der nieuwe betrekking. Eveneens gaat zij accoord met het voor- om wachtgelders, herplaatst in eeD bezoldiging lager gerangschikte r^kking dan de verlaten betrekking, nog K8edurende den wachtgeldtermijn door het bureau van wachtgelders eventueel te j doen voordragen bij vacatures in de ver- i laten betrekking of in betrekkingen, naar de bezoldiging daarmede wel gelijk gesteld. Zooals uit het binnenkort te verwachten (sindsdien verschenen) antwoord der Re geering op de vragen van het Tweede Ka merlid van den Tempel nader zou blijken, had de Regeering eerst onlangs het rapport I der Commissie, belast met het ontwerpep van richtlijnen terzake der beide vragen van wie tot de contract-arbeiders zullen behoo- ren en wat de inhoud van de contracten zal zijn. Zoodra de Regeering zich over Ce ontworpen richtlijnen een voorloopig oor deel zal hebben gevormd, zal zij, alvorens terzake een beslissing te nemen, de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg hooren. De Regeering vereenigt zich met het denkbeeld in artikel 2 der regeling omtrent het gewoon of jaarlijksch verlof een tus- schengroep van f. 2300—f. 3000 met 15 dienst dagen jaarlijksch verlof op te nemen. De regeling zal dus luiden: De duur van dit verlof bedraagt bij een jaarwedde van den ambtenaar van: minder dan f. 3000 12 dienstdagen, f. 2300f. 5000 15 dienstdagen, f. 3000f. 4800 18 dienstdagen, f. 4800 en meer 24 dienstdagen. Deze wijziging zal reeds voor de verloven van dit jaar gelden. Een voorstel van één der organisaties tot invoering van den 8-urigen arbeidstijd voor het geheele Rijkspersoneel werd praematuur geacht, nu de technische herziening der salarisregeling nog niet tot stand was ge komen. Het ontwerp-Rechtstoestandwet heeft thans de verschillende instanties van voor bereiding gepasseerd en zal thans eerlang bij de Tweede Kamer worden ingediend. Er is alle reden te verwachten dat dit vóór September a.s. zal zijn. verlofsofficieren. Jaarlijksche vergadering. De Algemeefne Vereeniging van Verlofs officieren der Nederlandsche Land- en Zee macht heeft te Deventer haar jaarlijksche vergadering gehouden onder voorzitterschap van prof. mr. J. C. Kielstra (uit Wage*- ningen) die in zijn openingswoord mee deelde, dat op een verzoek aan den minister van Koloniën de Vereeniging tot haar spijt moest vernemen, dat er geen uitzicht kan worden gegeven op detacheering van ver lofsofficieren in Ned.-Indië. Het hoofdbestuur bleef diligent in zake verhindeTen. dat verlofsofficieren in hun burgerfunctie nadeelen ondervinden als gevolg van hun militaire verplichtingen. Inwendig toonde zich de bloei van de Vereeniging in de eerste plaats door de stijging van het ledental, dat ultimo 1927 tot 1070 gestegen was (thans bedraagt het 1136), maar verder uit de stichting van twee nieuwe afdeelingen. Twente en Zwolle, waarvan de eerste reeds 58 leden telt. De oprichting van een afdeeling Assen is in voorbereiding. Aan de Koningin werd een telegram ge zonden, vertolkende gevoelens van trouw en verknochtheid. De rekening over 1927 werd goedgekeurd. De ontvangsten en uitgaven bedroegen, met een saldo anno passato van f. 920, f. 6509? een saldo van f. -466 werd op nieuwe reke ning overgeschreven. De begrooting voor 1929 is vastgesteld op f. 3100. De heeren dr. J. de Jong H. van Loghera, W. van 't Hoog en C. Kuppers werden als bestuurslid herkozen. De volgende algemeenei vergadering zal in Den Haag worden gehouden. De heer B. E. Krantz, uit Leiden, hield een rede over: weergeldbelasting. Daarna gingen de vergaderden naar het stadhuis, waar het gemeentebestuur het ge zelschap officieel ontving. De burgemeester van Deventer, jhr. mr. T. A. M. A. van Humaida van Eysinga, begroette de heeren met een toespraak waarop prof. Kielstra heeft geantwoord. De leden gingen vervolgens naar het Stationsplein, om er plaats te nemen in auto's, die hen naar Lochem voerden waar men 's middags aanzat aan een Geldersche koffietafel. Daarna ging men naar den Hol-, terberg, om er thee te gebruiken en 's avonds was er een maaltijd te Deventer, 4 DE EIND WEDSTRIJD VAN HET OLYMPISCH VOETBALTOURNOOI die door het ge lijke spel van Uruguay en Argentinië (11) Woensdagavond 7 uur zal moeten worden overgespeeld, leverde de beste kwaliteit vot Jspel. Het doelpunt van Uruguay, na 27 minuten spelen door Petrone gemaakt. De Argentijnsche doelman Bosio ziet den bal in het net verdwijnen. f Een mooie overzichtsfoto. Een aanval op het Argentijnsche doel, waar Bosio redt. Hiexboven een gevaarlijke aanval van Argentinië op het Uruguaysche doel, waar doelverdediger Mazali redt. Een aanval op het doel van Uruguay, waar Mazali gereed staat om het leder weg te werken.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 5