doodt insecten HET MYSTERIE H BELVOIR-MANSIONS. pJaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 Juni 1928 Derde Blad No. 20931 Buitenl. Weekoverzicht LONDENSCHE BRIEVEN. BRIEVEN UIT BERLIJN. FEUILLETON. Enropa midden in de politiek Van 't Chineesche oorlogsterreuL Ten week, voor politici om te smullen, achter eens. Een gTOote redevoering van ifcstolini, de regeeringsverklaring van het j.uve kabinet-Poincaré, de Volken bonds rad in 50e zitting bijeen. Het kan er mee El duce heeft zich in zijn jongste rede, bijkans twee uren duurde, heel kalm rustig gehouden en bijkans niet gewerkt - den fascistischen donder en bliksem, »ils we dat den laatsten tijd gewoon tiren. Precies heeft hij geschilderd de ver ding van Italië tot de diverse andere eden. tot den Volkenbond en tot de ont lening. Wat het eerste betreft, moest passage ten aanzien van Zuid-Slavië na- r.rüik de meeste aandacht tot zich trek- Doch zoowaar, ook hier groote beza- bibeid en zelfs de verklaring, dat de «gste incidenten als gesloten kunnen wor- beschouwd, dank zij Zuid-Slavië's fce- {fd en tegemoetkomend antwoord op de iansche nota. Het dreigendst, althans in de gevolgen, de duce misschien wel waar hij ver- urde, dat Italië veel voor ontwapening rrl-de. doch aanspraak maakt op een be- icemng, gelijkstaande met die der zwaarst apende mogendheid in Europa. Dat zou isch imimers sléchts beteekenen, dat ontwapening niets terecht zal komen, de bewapening toch geregeld zou moe- worden naar grootte van 't land, dicht- van bevolking etc. Italië's eisch goort systeem bij voorbaat al omver... Het nieuwe kabinet-Poincaré nieuw een in zoover als het een uitvloeisel is jongste verkiezingen, want uitgezon- Loucheur is het gelijk aan het vorige heeft 'bij de entree voor het parlement inig nieuws gebracht. Anders was ook te verwachten. Hoofdzaak is en blijft ierstel van den franc en daarop zal in eerste plaats worden gelet. Uit den aard raak kon Poincaré nog geen program stabilisatie der Fransche munteenheid leggen, al is het 't einddoel. Ook ove- sisgeen nieuwe gezichtspunten. Het oti t- de program kwam nu eens bij rechts een6 bij links in het gevlei en vindt ïom nogal instemming. Alleen tegen de snuuisten wordt uiterst scherp stelling wragn. Rechts is feitelijk wat ontstemd, rist' de regeering de herkiezing van isson tot Kamervoorzitter heeft bevor- maar deze radicaal-socialist, heeft zich plaats waardig gekeurd, zoodat die temming wel Diet te lang zal duren. Bouisson. eerste vuurdoop zal het Fransche ~t ongetwijfeld te doorstaan hebben behandeling der motie-Walter tot het nen van amnestie aan de Elzasner tiomisten. Dat zal volgende week wel hebben Volkenbondsraad heeft reeds twee kwesties afgehandeld. Tenminste a!s men het eigenlijk afhandelen mag noe men N.l. de kwestie Polen-Lithauen en die van St. Gotthardt. In beide heeft onze minister van buitenl. zaken een voorname rol gespeeld als rapporteur en van beide heeft hij weinig pleizier beleefd. Polen en Lithauen staan nog altijd oven ver van elkaar als altijd, misschien zelfs nog wel verder als gevolg van Lithauen's uitroepen van Wilna als hoofdstad. Zeer duidelijk heeft Woldemaras, de machthebber in Li thauen, daardoor nog eens gedemonstreerd, hoe alles draait om Wilna en de opmerking van den Pool Zaleski, dat, waar Wilna maar aan één, niet aan twee kan toebehoo- ren, Lithauen elk vergelijk onmogelijk maakt, is juist-. Op zich zelf althans. Over de vraag, aan wie Wilna rechtens toekomt, zou nog heel wat te zeggen zijnIn den V.olkenbondsraad heeft Woldemaras heel wat te hooren gekregen over zijn manier van optreden. Of dit zijn houding zal wijzi gen, zoodat jhr. Beelaerts in September een gunstiger rapport, zal kunnen uitbren gen 1 Deze kwestie is toch tenslotte tot volgende zitting verschoven. Over afdoen gesproken Had Lithauen onder de groote mogend heden een oprechte vriend gehad, dan zou het waarschijnlijk heel anders zijn geloopen. Dat ziet men aan de fatsoenlijk© beerra- fenis van het St. Gotthardt-incident. Had Hongarije Italië niet achter zich gehad, dan was het ongetwijfeld anders verloopen. De Kleine Entente met Frankrijk hadden Hongarije gaarne een ernstige reprimande zien toegewezen, doch Italië wilde over de herkomst der machine-geweer-onderdeelen niets loslaten, al waren ze uit Italië afkom stig en Italië heeft, in de Kleine Entente ook eenigen steun. Gevolg, dat onze minis ter van buitenl. zaken als rapporteur een zeer kleurloos rapport moest uitbrengen, waarop totaal geen vat was en daarmee was de kwestie voor goed in den doofpot, op voor Hongarije bevredigende wijze. Toch over Hongarije sprekende, ongetwij feld gold een uitlating van Mussolini, dat verdragen niet eeuwig kunnen duren, het vredesverdrag, waarbij Hongarije zoozeer is gekortwiekt en waartegen thans zoo hevig wordt geopponeerd. Na dit politieke praatje willen we nog even ons wenden naar het Chineesche oor- logstcrrcin. Daar heeft Tsjang-tso-lin, zoo als langzamerhand te voorzien was, den strijd verloren. Peking is ontruimd en de hcorscher van Mandsjoerije heeft zich naar zijn gebied teruggetrokken. Tsjang-tso-lin. Op de thuisreis is echter een aanslag op zijn trein gedaan, waarbij Tsjang-tso-lin in ieder geval ernstig is gewond. De bericn- ten van zijn overlijden zijn onjuist. Of deze heerscher het echter halen zal, is nog niet zeker. Met den intocht der Zuidelijken in Peking gaat het nog niet hard. Of dit al op on- eenigheid onder de overwinnaars wijst 1 -a- Van onzen Londenschen Correspondent. Londen, 31 Mei 1928. Een rechter als medisch advisenr. De rechters hier houden zich niet altijd strikt aan de uitoefening van hun beroep. Dat wil zeggen, zij maken er een gewoonte van in straf- of andere zaken opmerkingen ten beste te geven, die buiten de zaak om gaan en deswege ook niet ter zake dienen. De rechtbankverslaggevers azen op zulke uitlatingenen vaak moet men zich afvra gen of zij niet uitsluitend voor dat doel in de persbanken der tempels van Justitia aan wezig zijn. Tenslotte zijn er maar weinig processen die de algemeen© belangstelling kunnen gaande maken. En reeksen recht bankverslagen bestaan uit een paar regels die een wijzen rechterlijken zet bevatten. Het is wijsheid of moppigherid. Eenige heeren willen den indruk geven dat zij zoo zeer door rechtsstudie in beslag worden ge nomen, dat zij geen aandacht kunnen schen ken aan het le*ven der gemeenschap. Zij doen het voorkomen dat zij den zin van populaire uitdrukkingen niet kennen en vragen b.v. wanneer de gelegenheid zich aanbiedt: Wie is Charley Chaplin of: Wat voor een man is die mr. Bernard Shaw 1 De oud-rechter Darling wiens heengaan de mannen van de pers moeten hebben be treurd aangezien er altijd zooveel moppige „copy" in hem was is misschien het pro totype van de soort. Maar de zelfgenoeg zaamheid van zijn optreden moest voor het nadenkend deel der gemeenschap wat hin derlijk zijn. Trouwens de gewoonte, hoe ze zich ook openbaart, doet in het algemeen wat afbreuk aan het decorum van een func tie, die niet ernstig genoeg kan worden op gevat. Dat wil weer niet zeggen dat ontspanning van de stijve atmosfeer van een rechtszit ting nooit- nuttig kan zijn. Nu Judge Dar ling lord is geworden en onbekommerd van een zeer ouden dag geniet, schijnt zijn plaats in de pers te zijn ingenomen door Judge Cluer, die bekendheid heeft verwor ven om den ijver waarmede hij zijn inzich ten en raadgevingen uitstrooit. Hij levert obiter dicta op alles dat bij de behande ling van zaken onder zijn leiding opkomt. En aangezien hij nogal amusant is komen zijn opmerkingen telkens in de dagbladen. Dezer dagen vertelde een der partijen in een geding voor dezen rechter dat hij aan het spit leed. De rechter, vol sympathie voor den man die slachtoffer was van zulk een pijnlijke bezoeking, gaf hem den raad zwavel-poeder in zijn sokken te strooien. „De zwavel", zeide hij, „zal dan vat krij gen op je heel© lichaam Je horloge, je zil vergeld en je sleutels zullen zwart worden, maar het spit zal verdwijnen." De geschiedenis vertelt niet dat de man den raad opvolgde. Maar een vertegenwoor diger van de officieelo medische wetenschap haastte zich 's rechters dictum als „oude vrouwen-praat" te veroordeel en. Dat was niet erg beleefd. De dokter voegde er aan toe dat zwavel niet door de huid in het lichaam kon binnenkomen. Men mag aan nemen dat het vertrouwen in de alwetend heid der medici niet zoo groot is dat spit- lijders 's rechters advies niet in de ooren zullen knoopen en zich niet naar den „che mist" zullen spoeden om een voorraad zwa velpoeder bij de hand te hebben. Toen ik gisteren bij mijn chemist kwam om een pakje krijt voor de tanden zwavelpoeder is gelukkig een alsnog overbodige stof voor me praatten wij over het spitmiddel van den rechter en vertelde hij mij dat hij geen zwavelpoeder genoeg in zijn huis had, na het. druk bezoek van spitlijders, die het middel wilden probeeren. Dit bewijst dat de rechter, die slechts rechtskunde heeft gestudeerd, meer gezag heeft bij zieken of lijders dan de secretaris van den Brit- schen Geneeskundigen Bond, die zijn leven lang heeft gewijd aan de studie der genees- de, en die daarom kon verklaren dat. zwavel niet dooT de huid gaat en dat de rechter „oude vrouwen-praat" had verkocht. Hier heeft, men dus een dier vele onge rijmdheden des levens. Het geval is niet zoo ongerijmd als het lijkt. Het gezond© inzicht van het volk ziet in deze wat ruwe kenschetsing door een dokter van 's rechters volksmiddel tegen spit een uitlating van beroepsdunk, die mis- plaats is, omdat het genezend vermogen der dokters niet waarlijk indrukwekkend kan worden geacht. Ware dit laatste wel het geval dan zouden zeker de spitlijders geen aandacht hebben geschonken aan 's rechters advies en zou de rechter waar schijnlijk geen advies hebben gegeven. Gevoelens van dezen aard zijn natuurlijk niet specifiek Engelsch. Ze heerschen aller- wege. Wat mij trof was de term ,,oude vrouwen-praat". Het feit op zichzelf dat de rechter een recept gaf dat „oude vrouwen praat" was, maakte het niet waardeloos. Zulke „praat" rust niet zelden op volkstra ditie, die geenszins altiid de plank mis slaat. Het tegendeel is eerder waar, daar hij is gebaseerd op de collectieve ervaring van het menschdom. „Oude vrouwen-praat" kan het gekristalliseerd gezond verstand van eeuwen zijn. Iedereen kent bij ervaring liet goede effect van „huismiddeltjes", die de dokter mag verachten. De ware broeder in het medisch beroep is waarschijnlijk die dokter die zijn tekortkomingen kennend, ernstig aandacht schenkt aan het genees kundig volksgeloof en er zijn, voordeel mee doet. Eén bekende uitdrukking zegt hier ..Don't leave off a clout till May is out", dat wil zeggen: houdt uw winterkleeren aan totdat Mei voorbij is. Tk heb dezer dagen deze volkswijsheid in den wind geslagen met rampspoedig gevolg, zoodat ik dezen brief in bed moet schrijven. Misschien is hier aan toe te schrijven, dat ik plotseling het voor de ..oude vrouwen-praat" ben gaan opnemen. Nu ik de wereld niet en-aar in de drukte der straten en de normale dag taak met haar afwisseling, maar binnen de vier wapden van een stille kamer, wordt ze zoo anders. Er zijn populaire middeltjes en populaire middeltjes. Verscheidene zijn er naast, Maar verscheidene ook zijn „treffers". Een begaafd geneesheer vertelde mij onlangs, dat de wetenschap eerst in recente jaren heeft ontdekt, dat gebrek aan jodium de voornaamste oorzaak is van kropgezwellen, en dat deze aandoening, door het gebrek op te heffen, verdwenen is in die gebieden waar de menschen er het meest aan leden. Maar. vertelde mij deze dokter verder, het is wèl bekend, dat de Chineezen reeds dui zend jaar geleden zeewier (dat veel jodium bevat) rond hun halzen bonden als middel tegen een kropgezwel. Zij wisten niet waar om zeewier een middel was tegen het krop gezwel. Maar waarneming en ervaring had den hun geleerd, dat het er een was. En vele eeuwen later konden de mannen der wetenschap verklaren, dat de Chineezen het bij het rechte einde hadden en uitleggen waarom zeewier zoo genezend werkte op deze aandoening. Dë Chineezen kenden alleen het effect. De wetenschap vond de oorzaak. Indien men een geneeskundige van het slag van den dokter, die rechter Cluer op zijn plaats meende te moeten zetten, een halve eeuw geleden had verteld, dat zee wier rond den hals een middel tegen krop gezwel was. dan zou hij hebben uitgeroe pen: Ach. dat is kletspraat. Daarom ben ik niet overtuigd, dat Judge Cluer ongelijk heeft. Het is best mogelijk, dat de weten schap in dit geval, als in dat geval van de jodium of het zeewier der Chineezen. de menschelijke ervaring nog niet heeft inge haald. RECLAME. FLIT 1211 (Van onzen Correspondent). Berlijn, 2 Juni. Wat ons het meeste bezighoudt? Of het nu eindelijk zomer wil worden.» Twee Juni! En de dames op den Kurfürstendamm loo- pen nog in winterpelzen te rillen. Twee Juni! En uit het noorden waait een ijzige wind naar ons toe, die temperaturen van 13 graden overdag, zelfs bij zonnestraling, en, van 4 tot 6 bij nacht mogelijk maakt. We sputteren, dat het zoo een aard heeft» Alles sputtert en moppert. „Kratz' mich"^ zeegen ze hier, „es ist eine lausige Zeit." Maar dan denken we weer aan den armen generaal Nobile met zijn manschappen, die ongelukkige Italianen, die nog kort geleden in Duitschland waren, en die nu, misschien onder welke droeve omstandigheden, er over nadenken „wat ze in de kou doen".- Men is hier ontzettend begaan met het 'ot van deze menschen. Duitschland neemt dan ook zeer sterk deel aan de reddingsexpedi tie, die door oen groot aantal landen geor ganiseerd wordt; en het feit, dat men hier zelf binnenkort wëer met een nieuwen Zep pelin voor den dag zal komen, die o.a. ook voor Poolontdekkingen bestemd is, en de omstandigheid voorts, dat het schip waar mee Nobile zijn koene reizen doet oorspron kelijk ook een schepping van Duitsch sy steem was al is het ook een zeer ver ouderd „halfstnr" model, dat in Friedrichs- hafen nog slechts in de historische afdee- ling getoond wordt is natuurlijk voor de DuitscheTs een reden om bijzondere belang stelling te toonen. Maar aan den anderen kant mag niet ont kend worden, dat bij de groote massa ook in dit land de spanning, waarmee Pool expedities gevolgd worden, danig aan het afnemen is. Dat hebben wc dezer dnsren weer gemerkt-, toen de beide Engelsch- Noorsch-Amerikaansehe vliegers ;n Beriijn plechtig en feestelijk ontvangen werden. Men voelde zich hier natuurlijk gedrongen, als tegenbeleefdheid voor de waarlijk schit terende wijze, waarop de Vereenigde Sta ten de beide Duitsehe vliegers Köhï en von Hiinefeld ontvangen hebben, voor deze beide Amerikaansche staatsburgers o»k befc een en ander ineen te zetten. Over een programma voor zooiets behoeft men niet lang meer na te denken. Men. vormt een kleine luchtflottieljc, vliegt den kampioenen, die of met eigen vliegtuig óf met een Duitschen een- of tweedekker als toeristen aankomen, een uur of wat tege moet. ontvangt dan de beroemde mannen op het vliegveld met muziek en hoezee, kiekt hen van voren en van achteren, over stelpt hen met bloemen en toespraken, en maakt de arme menschen dan half dood door ze van de eene zaal naar do andere te sleepen, banketten te organiseeren waar eindeloos gesproken wordt en het volk krijgt gelegenheid door de radio dit alles mee te maken. Zoo is het ook ditmaal gegaan. De vlie gers startten in Kopenhagen en wel als eere passagiers in het RijksvliegtuigDat is na melijk wel iets bijzonders waarvan we bij deze gelegenheid eigenlijk pas voor net eerst iets vernomen hebben. Het Riik heeft inderdaad een eigen vliegtuig, keurig inge richt. en van drie sterke motoren voorzien, waarmee het hooge gasten afhaalt en weg brengt, ministers naar afgelegen punten brengen kan, kortom, staatisaangelegenhe- den in de wolken kan laten afdoen. Als dat geen bewijs van moderne opvattingen is, dan weet ik het niet! Ik heb ditmaal niet de moeite gen ornery naar het. Tempelhof er Feld te gaan om deze koene Poolvliegers te zien aankomen. Mijn huis ligt juist onder de vlieglijn het Noor den en Westen, en tegen den tijd, die vast gesteld was, dreunden ook werkelijk een twintigtal aeroplane's boven mijn hoofd en tegelijkertijd hoorde ik in mijn radiotoestel, dat men op het vliegveld de zwarte puntjes tegen de witte volken al ontdekt had. Tk kon er rustig een nieuwe pijp bij stoppen en wist al spoedig meer daD de arme men schen, die op het veld te verkleumen ston den. Ja, men hoorde ten slotte draadloog het snorren der motoren, kreeg er de toe- frt het Engelsch van BEN BOLT. ür wat was dan de reden? Deed ze hel 1 iemand anders, met een boodschap üien? Dat is mogelijk. Of ging ze er :~voor. Maar neen! Wij alledrie, kunnen die overweging geheel en ;^erpen, wat ook de politie van haar mag denken. Doch er is nog een mogelijkheid. Was het haar bekend, misdaad zou worden gepleegd? Is been gegaan in de hoop, die te ver- en nu dit haar niet is gelukt, door- r'i te laat is gekomen, doet zij nu mis val wat zij kan om den schuldige politie te beschermen? ^achtte als op antwoord, merkte de "toerde uitdrukking op Singleton's ge spen haalde toen zijn schouders op. 'Vragen, riep bij uit, met een luchtig J Steeds meer vragen en geen ant- Het doen en laten van Miss Nerica ondoorgrondelijk raadsel en ik ben *1 2eker van, dat de sleutel van dat 23 H?t in iets dat Southwell bezat of ander geheim, waarin anderen 'tfelf waren betrokken, boe komt het. dat u daar zoo zeker meneer Sholtelius? vroeg Tracy k allerlei omstandigheden. Een mootd gebeurt gewoonlijk niet zonder reden. Dikwijls gebeurt het uit roofzucht. En, hoe wel de heele boel van Southwell was over hoop gehaald, is er toch niets van waarde weg genomen. Maar wat voor den eenen mensch geen waarde heeft, kan dit voor een ander wel hebben? Er was misschien iets, dat voor dengene, die Charles South well vermoord heeft, oneindig meer waarde had dan geld zooals ik zei: een geheim. Heeft uw vriend niet met u over iets van dien aard gesproken, kapitein Tracy? O. jawel. Hij heeft me wel eens een gek verhaal opgedischt over een bende, die hem op de hielen zat, ën waarvan hij eenige namen had opgeschreven in een dun notitieboekje. Och zool Heeft hij u dat boekje ook laten zien? Sholtelius leunde voorover in zijn stoel en zijn gezicht droeg alle ken- teekenen van zeer levendige belangstelling. Ja, het was een ding met een blauw omslag, het leek net een waschboekje of zoo'n boekje, waar de melkboer in op schrijft wat hij van je krijgt. De manier waarop Tracy dit alles ver telde, was allerinnemendst open en simpel, zijn vriend keek hem met heimelijke be wondering aan en trachtte te peilen, wat de bedoeling was van al deze onthullingen, terwijl de oogen van den millionair letterlijk dansten van opgewondenheid. Ja. ja. riep hij in spanning. Ga door, kapitein Tracy, ik ben heel nieuws gierig O. lachte Tracy, zoo kolossaal veel heb ik niet meer te vertellen. Voor zijn dood had Southwell me een briefje naar mijn Club gestuurd. Dat kreeg ik pas gistermid dag in handen. Hij schreef mij, dat. voor het geval er wat mocht gebeuren, hij het boekje en nog een ander stuk in Singleton's woning had verstopt. Juist toen ik dien brief gelezen had, zag ik dien kerel, dien „Duif", en ging hem achterna tot Lime- house, waar ik dien slag op het hoofd kreeg en ik meteen den brief van Southwell kwijtraakte. Toen ik weer thuiskwam, ont dekte ik, dat Singleton's kamers doorzocht waren door den pseudo Scotland Yard-man en van het boekje en de papieren, waarover Southwell had geschreven, was geen spoor te vinden. Even wachtte hij en voegde er toen be daard aan toe: Die fielt „De Duif" had. geloof ik, per soonlijk erg veel belang bij die lijst. Hoe weet y dat. De vraag klonk als een knal van een pistool. De eigenaardige oogen van Shotte lius vlamden. Hij zat in elkaar gedoken als een wild beest, gereed zijn prooi te besprin gen: doch Tracy's houding bleef buiten gewoon bedaard en onverschillig. O doodeenvoudig, meneer Shottelius. Ongeveer een week geleden liet de goeie Southwell me een lijst met namen zien in dat boekje van hem. en hij zei, dat het een troep van de ergste schurken was, die er op de heele wereld te vinden zijn. „De Duif" was er ook bij. en doordat hij er nog een kleine aanwijzing bij gaf. ben ik er achter gekomen, dat „De Duif" iemand is, die St. Fierre heet, die in den oorlog voor Frank rijk vliegdiensten verrichtte en van wien iedereen dacht dat hij dood was nadat hij op den avond van den wapenstilstandsdag een vreeselijk wreede misdaad had begaan. En dat is de reden waarom ik hem gisteren, toen ik hem uit mijn eigen Club zag komen, achterna ging en tot dank voor mijn moeite dien slag op mijn hoofd kreeg. De spanning week uit het gezicht van den heer Shot telius. Ik geloof dat hel niet veel gescheeld heeft of het was nog veel erger met u afge- loopen, kapitein Tracy, zei hij vriendelijk. —Ja, hij had me wel heelemaal om zeep kunnen helpen. Maar zeg eens, kapitein, u zegt dat u die lijst met namen gezien heeft weet u ook nog andere namen die er op stonden, behalve „De Duif"? Eén maar, zei Tracy op een toon alsof hij het jammer vond dat hij geen verdere inlichtingen kon geven. Een zekere Steinmetz, die moest zoo iets als de baas van het spul zijn. Toen ging hij voort, schijnbaar volkomen openhartig: Weet u. meneer Shottelius, ik hechtte niet veel waarde aan dat verhaal van Southwell eigenlijk daóht ik, dat hij niet heelemaal snik was. maar er schijnt toch meer van waar te zijn dan ik dacht. Ja! De stem van den heer Shottelius klonk krassend. Over de identiteit van dien man dien e Steinmetz heet hij zoo niet heeft Southwell zeker niets gezegd? Geen steek antwoordde Tracy spijtig. Ik zou er duizend pond voor over hebben als ik wist waar ik hem kon vinden; want ik durf er een eed op doen, dat hij achter den moord op Southwell zit. Shottelius knikte. Ik denk dat u gelijk hebt, zei hij bedaard, en het krassende was weer uit zijn stem geweken. Daarom zou ik wel vijf maal zooveel voor dat boekje van uw vriend over hebben. Tracy floot zachtjes. U moet toch ver bazend gebrand op die zaak zijn. meneer Sholtelius. dat u er zóóveel geld. De millionair viel hem lachend in de rede. Ik kan mij de weelde veroorloven veel geld voor mijn liefhebberijen uit te geven. Verder heeft u me zeker niets te ver tellen? vroeg hij. Neen, verder weet ik niets meer. Shottelius knikte. Wat u me daar allemaal verteld hebt is heel interessant Ik moet mijn onderzoe kingen in de richting van die twee mannen die u genoemd heeft, voortzetten. Dat moet beslist tot het een of andere resultaat voe ren. Hij hield op toen de klok die op den schoorsteenmantel stond, begon te slaan. Al vier uur! riep hij. En ik moet nog een brief schrijven voor de Indische Mail. U wilt mij zeker wel een poosje excuseeren, heeren Natuurlijk, meneer Shottelius, zei Singleton en anders gaan we maar weg. Neen, neen! Geen sprake van Ik wil u niet naar de stad laten teruggaan zonder dat u iets gebruikt heeft. Ik zal opdracht geven, dat het diner wat eerder klaar moet zijn, laten we zeggen om ze9 uur. U moet blijven. U kunt doen alsof u thuis bent tprwijl ik met mijn secretaris zit te werken. Ik ben bang dat het een beetje laat in den tijd is voor den tuin, maar We kunnen wel een beetje rondwan delen, lachte Tracy, en dan rennen we maar wat door die stekelbrem, dan krijgen we honger. Zooals u wilt. U doet maar precies of u thuis bent Als u iels noodig hebt, belt u maar, en als u uitgaat, denk er dan aan, dat ik u om zes uur terug verwacht. Hij stond van zijn stoel op, maakte een gebaar van verontschuldiging en verliet de kamer door de deur, die Singleion had opge merkt. (Wordt yervolgd).

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9