69*te JAARGANG WOENSDAG 6 JUNI 1928 No. 20928 I Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. lOFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD OAQSLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regel voor advertentièn uit Leiden en plaat-sen waar agentschappen ran ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiSn 35 Cts. per regel. Kleine Advertentifn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT} Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week ,Vƒ018 Buitsn Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,018 Franco per post 2.35 portokosten. HINDERWET. j Burgemeester en Wethouders van Leiden ■brengen ter algemeene kennis, dat door lhen vergunning is verleend aan: a. Teler |j[. Verhoef en rechtverkrijgenden tot het ■uitbreiden van de fabriek van fijne vleesch- j*aren in de perceelen Boerhaavestraat Nis. i, 9, 10 en 10a en Kruisstraat No. 4, ka- Iraal bekend Gemeente Leiden. Sectie B. |>'is. 2925 en 2668; b. Seesink en Co's leubelfabrieken en rechtverkrijgenden tot (het oprichten van een meubelfabriek in het perceel Nis. 2123, kadastraal bekend ge- neenle Leiden, Sectie F.-Nis. 1139 en 596; de N. V. Nederlandsche Rotogravure- iMaatschappij en rechtverkrijgenden tot het Icitbreiden van de drukkerij van boekwer ken, platen en tijdschriften in het perceel ICalgewater No. 22. kadastraal bekend Ge ënte Leiden, Sectie F. Nis. 1269, 20 i 24 A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 Juni 1928. 1056 5 NIEUWE COMMISSARIS VAN POLITIE De heer R. J. Meyer, nieuw benoemd Commissaris van Politie alhier, hoopt naar fcrij vernemen met ingang van 1 Juli a.s. fcjn functie te aanvaarden. Daar 1 Juli op Bondag valt, zal de heer Meyer waarschijn- p eerst op Maandag 2 Juli zijn nieuwe labtelijke bezigheden aanvangen om het Commissariaat van den heer Balfoort. die fit op dien dag juist elf maanden zal heb- p waargenomen, over te nemen. [„POLITIE, POLITIE-BRANDWEER OF POLITIE EN BRANDWEER." Lezing van den heer U. van der Zee. |Viar men weet heeft het Departement len dér Nederlandsche Maatschappij Nijverheid en Handel het onder de ichende omstandigheden gelukkig ini- |-'ief genomen, om den heer U. van der commissaris van politie te Delft, en Md van de Brandweer te dier stede, uit noodigen tot het houden van een lezing bovenstaand onderwerp. heer Van der Zee, die te Delft sinds P.io ambtsaanvaarding een organisatie van Politie en Brandweer heeft weten in het pn te roepen, die boven allen lof vor ken is, zal de genoodigden autoriteiten en More belangstellenden door zijn lezing, plke hij met circa 60 plaatjes hoopt te ver- pndigen, zonder twijfel een avond be- Men. waarop veel te leeren valt. |De demonstraties van de Delftsche Po- I onder leiding van den heer Van der ft. werden behalve door vele andere hooge Pariteiten in den lande en uit Indic, o.a. Nge malen bijgewoond door onzen mi- per van Justitie mr. dr. J. Donner. die wie bewondering schijnt te koesteren p de organisatie en het functioneeren 1 de Delftsche Politie-Brandweer. Mogen ook vele plaatselijke autoriteiten, Leiden zich geroepen voelen Maandag lezing van den heer Van der Zee in de piëteit .Amicitia" bij te wonen. [Naar wij vernemen hoopt ook de nieuw- temde commissaris van Politie alhier, ktaer R. J. Meyer, de lezing bij te wonen. I De heeren H. Schilp en H. v. Slooten p benoemd tot lid en plaatsverv. lid van f commissie voor het Hoofdacte-examen J's-Gravenhage; de heer J. Baak alhier is frrzitler van deze commissie te Rot- lam. Mr. N. H. Brummerkamp alhier is be- voor uitzending naar Indië. L Het Comité van Actie voor de Open ly School schrijft ons: L'^r den nieuwen cursus, die met Sept. Pr't, is er aan 20 gemeentescholen, tot f e'ode dezer maand, gelegenheid leer- Lp te doen inschrijven: aan 3 Bewaar- rpl-)scholen en 17 scholen voor Lager- F^rwijs, 1^3 Bewaarscholen liggen: in het Eli- tpsh°f (Oude-Vest), aan de Van der hptraat en in de Groenèsteeg. |k - Ulo-scholen (leerjaar 710) liggen, ;T°or Jongens aan de Pieterskerkstraat, *pr Meisjes aan de Breestraat cenige Opleidingsschool voor Gym- en H.B.S. vindt men aan de Aal- V Opleidingsscholen voor Ulo zijn die Ungebrug, Heerenstraat. Oude Vest, I Pngel, Boom markt. Driftstraat. I 7 overige Lagere Scholen die voor bereiden voor o.a. Nijverheidsonderwijs zijn die aan Schuttersveld, Duivenbode- straat, Haverstraat. Paul Krugerstraat, Zuidsingel, Medusastraat, Vrouwenkerk- steeg. De eenige Centrale School voor het 7de leerjaar is gelegen aan de Oude Vest, in gang Caeciliastraat; ze behoort bij de 7 in de vorige alinea genoemde. Twintig gelegenheden dus om de kinderen van 316 jaar, wat onderwijs betreft, onder dak te brengen. De inschrijving geschiedt aan de schoot, meestal vóór en na schooltijd, lot het einde van de loopende maand. Voor de Lagere Scholen moet het geboortebewijs worden meegebracht en geldt dat de leerlingen min stens 5Va jaar moeten zijn Centrale School en de 2 Ulo-scholen maken natuur lijk een uitzondering. Voor nadere toelichting en verdere in lichtingen wordt er verwezen naar de kleine advertenties, die deze geheele maand zullen verschijnen 's Woensdags en 's Za terdags in dit Blad. Onder de advertentiën zal men vinden de gelegenheid tot het inschrijven van leerlingên op de scholen van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs alhier, staande Noordeinde, Pasteurstraat en Munniken- slraat. GEBOREN: Isaac, Z. v. G. Starre en A- Ribot. Apolonia, D. v. A. H. Humme en J. C. Lan- gezaal. Jacques, Z. v. I. Hemerik en S. den Hertog. Carolina Maria Joha., D. v. N. Wurtz en J. A. Hogervorst. Fran- cina Anna, D. v. J. Panhuijsen en A. A. Don ia. Gerrit, Z. v. A. W. Verver en M. v. der Voorst. Hans Christiaan, Z. v. K. S. Thomas en A. C. Ferguson. Anna Maria Marga., D. v. H. N. v. Ameron en M. G. Alting. Willem, Z. v. W. Rijns- burger en E. van Gijzen. Gustave Wil lem, Z. v. C. M. J. Verhagen en L. J. M. Daams. Willen en Jaantje, Z. en D. v. R. Turk en H. C. Kuiper. Adrianus, Z. v. A. A. v. d. Kloes en D. A. Bruchner. Cori Maria, D. v. F. P. Kluivers en J. Slin gerland. Maria, D. v. J. Hoppenbrouwer en M. C. Merts. Hendrik, Z. v. H. v. d. Broek en H. C. Brussee. Jansje, D. v. D. J. de Laaf en G. v. d. Broek. Delia, D. v. H. Brandt en M. J de la Rie. Lodewijk, Z. v. F. W. Niissen en J. V. Rekelhoff. Teunis, Z. v. G P. Bakker en M. W. C. Zirkzee. Jacoba, D. v. G. v. d. Zwan en N. Blnnkestein. Matha. Jaha. Thera., D. v. A. H. Winkelmolen en J. W. Schoenmaker. Judith, D. v. L. Slebert en D. Vlieland. Ants. Frans. Maria Thera., Z. v. D .J. Dubbelaar en C. C. Kar- reman Johannes Adrianus, Z. v. F. J. v. den Berg en P. Duivenvoorden. Carola. Maria Petra. D. v. J. L. Vorst en P. C. Gordijn. Sebastianus, Z. v. A. A. Lange veld en D. van Steenbergen. Willem Hendrik, Z. v. G. J Stuurop en N. Brakel. Nicolaas, Z. v J. v. der Wegen en N. Onderwater. Hendrik Christiaan, Z. v. C. Brouwer en W. v. der Biezen. Annie, D. v. D. v. Sehoonderwoerd den Bezemer en C. de Jaeger. Albert, Z. v. S. van Erkel en R. Corba. Hendrik Christiaan, Z. v. P. Jasperse en J. H. Casparij. GEHUWD: J. .T. Stikvoort j.m. en J. F. W. Galjaard jd.; M. E. Bentveld jm. en I. H Viele jd. M. P. Kuipers jm. en E. M. Kramer jd. N. v. Duin jm. en H. Keller jd. H. Teske jm. en M. Thomas jd. J. v. d. Graaf jm. en M. Stouten jd. A. II. Gans jm. en C. Groe nendijk jd. OVERLEDEN: C. G. Smit, man, 81 jaar; M. Fiele, Zn., 7 weken: C. Dubbeldeman-Brugman, vr., 77 jaar; P. de Jong, zn., 25 jaar; P. M. Bergers-Kraaikamp, wde., 62 jaar; Th. J. Kortekaas, zn., 1 week; S. Paap, dr, 16 maanden; J. v. d. Vegte-Schutte, vr., 66 jaar. H. A. de Vet, man, 69 jaar; J. E. G. Boekhoud-v. Oerle, vr., 68 jaar; G. R Wal- linger, zn., 1 dag; J. v. d. Berg-v. d. Stroet, vr., 37 jaar; J. Wieters-Henning. wed. 37 jaar; L. Janssen-Walraven, vr.. 56 jaar; J. Koreman-Havers, vr., 60 jaar; J. Hollebeek, man, 73 jaar. GEVESTIGD: E. A. L. Risde Boer, Johan de Witt- straat 36. C. M. Booij, winkelierster, Vol molengracht 19. M. Borreman en fam., los werkman. Lage Rijndijk 14. C Bronk- horst, adj. directeur gem. werken, Burgsfeeg 14. T. Bruné, kinderjuffrouw, Witte Ro zenstraat 14. C. J van Dorth en fam., timmerman-aannemer. Hooge Rijndijk 99. Wed. A. van DrielstSnelders. Molen straat 26a. S. van Evert, dienstbode Rijnsburgerweg 97. G. Cuperus—Kreyger, Dahliastraat 3. A. H. de Langen, dienst bode, Hooge Rijndijk 141, P, A. Libert, pakhuisknecht, Nieuwstraat 34a. J. van der Meer, hulp in de huishouding, Witte Rozenstraat 31a. J. W. Mekking, bouwk. opzichter, Hooge Mor9chweg 38. L. Mor genstern, boekhouder, Rijnkade 13. J Reyngoud. Cobelstraat 4. S .van Riet bouwkundige, Hoogewoerd 116. H. de Ruiter en fam., postbode, Amaliastraat 34. J. van Rijn, huisschilder, Heynsiusplein 2a. G. Scheurwater, I09 werkman, Jan- vossensteeg 41. M. A. Trompet, kraam verzorgster, Haagweg 47. G. Verhoef, dienstbode. President Steynstraat 1. D, J van RooijVisser, v. d. Duynstraat 18. P. van Wilgen, fabrieksarbeider, Levendaal 97. J. J. van der Willik, boerenknecht, Oude Vest 33b. A. Zaal, Hoogewoerd 96. J. P. W Zadelaar, metselaar, Voorstraat 5 F. van Zandbergen, verpleegster, Boer haavestraat 33. VERTROKKEN: J. Fr. G. M. v. Beukering, 0verve9n, Eofstedeweg 23. G. Luiten, Helmond, W. Prinzenstraat 8. B. v. Vliet, Nunspöet, Stationstraat 92a. L. M. M. Bramlag? Amsterdam, Lutmastraat 187 E. P. J. da Groot, Amstelveen, Margr. v. Clevelaan 8. C. Belvrije, Alkmaar, Nassaulaan 41J A. de Wolf, Den Haag, Slachthuis'aan 39. J. Hogewoning, Voorschoten, Huize Ter Wadding. M. H. Pufkus, Roosendaal c.a., Achterstraat 9. J. W. Hejjdeman, Oegstgeest, Duivenvoordestraat 77. J. v. Schie, Katwgk, Voorstraat 61. B. Bekkering, Den Haag, G. Doustraat 94. J. J. Voorhout, Middelburg, Gortstraat 31. H. Derr, Enschedé, Wiihelminastraat 68. Joh.. Laevendecker, Dordrecht, Ziekenhuis Reedijk. S. Fucks—du Burck, Oegstgeest, Geversstraat 6. J. J. v. Wilgen, Alph?n a. d. Rgn, Woubrugscheweg 22. G. Stegehuis, Almelo, Rietstraat 36. G. Vis ser, Reeuwjjk, Zwarteweg, N. huis. J. Koster, Bennebroek, Rijksstraatweg 19. D. G. Kruk, Apeldoorn, Arnhemscheweg 288, A. G. L. M. v. D^jk, Haarlem, Zijlweg 98rooa. Th. J. Hogendorp, Den Haag, Weimarstraat 341. G. v. Veen, Am sterdam, Marine Kazerne. P. A. Kre kelaar, Arnhem, Leeuwerikstraat 7. A* Warendorf, Den Haag, Schenkweg 36. C. W. de Jong, Haarlem, Teijlerstraat 27. J. v. d. Meer, Haarlem, Teijlerstraat 27. G. H. Reeuwijk, Oegstgeest, Warmonder- weg 82. C. v. Eunen, Heilo, J. G. Rcseboom, Arnhem, Talmapleïn 23. M. Fr. v. Dam, Voorhout, Engelsche laan 27. P. S. G. den Hollander, Leiderdorp, Doeslaan 57. P. Klobus, Wassenaar, L. Kerkdam 84. P. C. Kettenis, Lissc, Wiihelminastraat 5. A. J. M. Kriek, Delft, Poortlandlaan 98100. G. H. Chr. Bodenhausen, Amsterdam, 2e Constanten Huygensstraat 39. J. A. Vallentgoed, Amsterdam, Planciusstraat 55 III. W. Fabriek, Medan, E. Ritsema, Winsum, Stationsweg 16. N. OzingaPisuise, Hil versum, Bergweg 16. J. K. Laurens, Rotterdam, Goudsche Rijweg 28. A. L. Goes, Etten c.a., Markt 24a. Dernison Warmerdam, Haarlem, Parklaan 94. DE VERDEELING DER GOLFLENGTEN. DE LANGE GOLF AAN HTJIZEN TOEGEWEZEN. De internationale golflengte'Comniissie heeft zich te Lausanne bezig gehouden met de verdeehng der golflengte voor den om roep beschikbaar Besloten is aan Neder land één lange golf toe te kennen en wel die van 1852 meter. Naar Pater L. Perquin gisteravond voor de microfoon mededeelde is deze golf toege wezen aan Huizen. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Alleen in gevallen van noodzakelijkheid. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet, de Provinciale wet en de Gemeentewet zet de regeering uiteen, dat de opzet van het wetsontwerp er toe leidde, de bevoegdheid bij volmacht te stemmen, alleen te verleenen in bepaalde gevallen van noodzakelijkheid en dan om- kieeo met zooveel mogelijk waarborgen. Toe kenning van de bevoegdheid aan alle kiezers, Gf zelfs aan alle vrouwelijke kiezers zou veel verder gaan dan noodzakelijk is. Eei! voorstel tot opheffing van den stem plicht zou eveneens het kader van dit wets ontwerp ver overschrijden. De regeering wijst er voorts nog eens op, dat reeds onder de geldende wet de mogelijkheid be staat tot tegemoetkoming aan de gewetens bezwaren en dat het in het voornemen van den minister van Binnenlandse he Zaken en Landbouw ligt, dienaangaande een rond schrijvpn te richten aan de burgemeesters. De Memorie gaat vergezeld van een nota van wijzigingen. DE WERKSTAKING AAN „DE SCHELDE". Een strijd om de macht. Men schrijft aan de „N. R. Crt." uit Vlis- singen: Het spreekt vanzelf dat de werkstaking aan De Schelde alhier in de algemeene be langstelling staat. Een fabriek, waar 2000 menschen werken, is van zeer bijzondere be- teekenis voor een gemeente van ruim 21000 zielen. Zij i» een van de groote levenspezen, en de bloei en vooruitgang der gemeente hangt voor een groot gedeelte van haar af terwijl de gemeente de nadeelige gevolgen er van ondervindt als het op De Schelde min der goed gaat. wat gelukkig in de laatste tientallen jaren niet het geval is. De uit gebroken werkstaking brengt natuurlijk voor de gemeente groote nadeelen mede. De koop kracht van de stakers is heel wat minder en ook de fiscus zalmocht de staking eenigen tijd aanhouden, heel wat minder kunnen innen. Het is daarom wel begrijpelijk, dat menig een zich de vraag stelt of het conflict lang zal duren. De diepe ondergrond daarvan zit niet in de loonkwestie en evenmin in de gevraagde uitbetaling op feestdagen en het toekennen van vacantiedagen. Het heel wel. dat de strijd voor deze eischen is aangebonden, doch wie er iets meer van afweet, begrijpt wel. dat de eigenlijke oorzaak heel wat die per ligt, en dat het om de macht gaat. Aan de ééne zijde de Melaalbond en aan den anderen kant de arbeiders-organisaties. Daarom is deze werkstaking van zoo groote beteekenis voor de geheele metaalindustrie, omdat moet worden uitgevochten, wie ten slotte de lakens zal uitdeelen, de werkgevers of de werknemers. Trouwens in De Metaalwerker, het orgaan van den modernen soc.-dem. melaalbewer- kersbond wordt onomwonden toegegeven, dat het een machtsstrijd is. Er wordt gestre den voor meer loon, maar niet minder is het verlangen naar grooleren invloed op de ar beidsvoorwaarden in het algemeen. Het is dus wel te voorzien, dat het conflict niet spoedig zal worden opgelost. COMMIEZEN BIJ DE DIRECTE BELASTINGEN. Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Bulten, of de minister het thans niet een gunstige tijd acht om over te gaan tot het openstellen van meer commiezenplaat/- sen aan de inspecties der directe belasting, heeft de minister van financiën geant woord 1. Deze vraag kan niet bevestigend wor den beantwoord, omdat alle commiezen- plaatsen zijn bezet en de op de Staatsbe- grooting voor 1928 uitgetrokken gelden uit breiding van het aantal commiezen thans niet toelaten. Opgemerkt wordt overigens, dat het niet geheel juist is, dat door het overbrengen van de aanslagregeling der vermogensbelasting bij veie inspecties der directe belastingen, zonder dat daar een werkvermindering tegenover staat, 'n werk verschuiving zal moeten plaats vinden, waardoor de meer eenvoudige aanslagen, die thans nog door de inspecteurs of toe gevoegde inspecteurs worden geregeld, door commiezen kunnen worden vastgesteld De aanslagregeling voor de belastingen naar inkomen en vermogen is thans opge dragen zoowel aaD de inspecteurs der di recte belastingen als aan de inspecteurs der registratie. Tegenover de vermeerdering van het werk in zake de vermogensbelasting staat voor de inspecties der directe belas tingen veelal een evenredige vermindering van werk voor de inkomstenbelasting, door dien dit werk voor een gedeelte is overge gaan naar de inspecties der registratie. 2. Ondergeteekende acht het niet wen- schelijk op alle inspecties, waar e©n aantal van 10.000 of meer eenvoudige aanslagen zijn te regelen, een of meer commiezen aan te stellen. Wel is het zijn voornemen, mede als resultaat van de toegezegde overweging, het aantal commiezen, voor zoover het belang van den dienst dit noodzakelijk maakt, geleidelijk ecnigszins uit te breiden, waartoe reeds op de begrooting voor 1929 gelden zulien worden aangevraagd. 3. Ondergeteekende moge hier verwijzen naar zijn antwoord op de vragen 1 en 2. Volgens de voorschriften worden adjunct commiezen alleen met voorbereidend werk voor de aanslagregeling belast. Ook al gaat deze voorbereiding in sommige gevallen zeer ver, dit neemt niet weg, dat de rege ling van de aanslagen toch steeds geschiedt onder verantwoordelijkheid van een aan- slagregelend ambtenaar. Opgemerkt wordt, dat bij de Laatstelijk vervulde vacature van commies (te Rotterdam) benoemd is de oudste sollicitant, die echter naar dienst tijd eerst in de 17de plaats in aanmerking kwam. Van de 23 tot commies benoembare ambtenaren hadden er slechts 3 een sollici tatie ingezonden. Van groote belangstelling oor de betrekking van commies is dus niet gebleken. Dit vindt vermoedelijk voor een groot deel zijn oorzaak in de omstandigheid dat de thans tot commies benoembare amb tenaren tevens benoembaar zijD tot ontvan ger eD aan dit ambt blijkbaar voorkeur wordt gegeven. BINNENLAND. De lange golf voor Nederland is aan Huizen toegewezen. (Binnenland, le Blad.) Vergadering van het Centraal Bloembol lencomité. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad.) Communistische ruzie te Rotterdam. (Ge-i mengd, 3e Blad.) Holland won den voetbalwedstrijd tegen België met 31 en komt Vrijdagavond in den eindstrijd te Rotterdam tegen Chili, dat Mexico klopte. (Sport, 2e Blad.) De inschrijvingen voor de internationals lawntennis-kampioenschappen. (Sport, 2o Blad.) BUITENLAND. De Volkenbondsraad behandelt de min derheidskwesties. (Buitenland, le Blad.) Het Belgische koningspaar naar de Congo. (Buitenland, le Blad.) Rede van Mussolini voor den Senaat over de buitenlandsche betrekkingen. (Buiten-, land, le Blad.) De Znidelijken zijn Peking binnenpernkt, (Buitenland en Tel., le Blad.) Een godsdienstvrede in Mexico7. (Tel le Blad.) CONTRACT-ARBEID ER8. T Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Van den Tempel, luidende: Is de minister bereid mede te deelen of door hem gevolg is gegeven aan de toezeg ging, gedaan in de vergadering der Tweede Kamer van 15 November 1027 (Handelin gen, blz. 361), dat hij ten aanzien van de vragen, wie tot de contract-arbeiders zullen behooren en wat de inhoud van de contrac ten zal zijn, de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken eou hooren t Ingeval de Centrale Commissie is gehoord wil de minister dan mededeelen tot welke resultaten het overleg ter zake heeft ge leid 1 Ingeval de Centrale Commissie tot dus verre niet is gehoord, wil de minister dan mededeelen, wat daarvan de reden is, en of hij voornemens is alsnog aan zijn toezeg ging gevolg te geven heeft de minister van financiën geant woord 1. Aan deze toezegging is nog geen ge volg gegeven kunnen worden, daar eerst op 25 Mei j.l. het uitvoerig rapport is ontvan gen van de commissie, welke met het ont werpen van richtlijnen in zake de beide vragen was belast. De regeering hoopt, zich over de ontworpen richtlijnen binnenkort een voorloopig oordeel te kunnen vormen en zal dan, alvorens beslissende stappen te doen, de Centrale Commissie voor georga niseerd overleg hooren i 2 en 3. Op deze vragen ligt het antwoord in het voorafgaande besloten. t VRIJZ.-DEM. BOND. De federatie Zuid-Holland van den Vrgz. Dem. Bond heeft onder voorzitterschap van den heer P. Kuijers een vergadering ge houden. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: P. Kuijers, voorzitter; A. Ekering, secretaris, beiden te ?s-GravenhageJ. Kort- land, penningmeester, Schoonhoven; Th. v# Aken, Dordrecht; mr. J. L. de Haan, Rot terdam. DE DERDE SLUISDEUR VOOR IJMUIDEN Gisterochtend halfzeven is de derde en laatste sluisdeur voor de nieuwe sluizen te IJ muiden bij de N. V. Burgerhout's Machine fabriek en Scheepswerf aan den Kreekweg te Rotterdam, met goed gevolg te water gelaten. Bij de te-water-lating waren de sleepbooten Italië, Duitschland, Amstel en Spaarne, van den Ned. stoomsleepdienst v.h. van P. Smit Jr., ter assistentie aanwezig. Zoodra de deur te water was, hebben de sleepbooten Amstel en Spaarne voor, en de sleepbooten Italië en Duitschland achter vastgemaakt, om het gevaarte naar het gemeentedok te sleepen. Deze deur heeft dezelfde afmetingen als deur 1 en dear 2, t« weten: 53M. lang, 8.40 M. breed en 20 M. hoog. Omdat het water van jbbe was. werd de sterkste sleepboot achter vast gemaakt, om, indien dit noodig mocht zgn, de deur in bedwang te houden. Het con- vooi passeerde ongeveer 8 uur vlot de Willemsbrug.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1