n nieuws mantel BEEKMAN EN SCH0QLN1EUWS. DIT DE RIJNSTREEK. Den Haag. UIT DE OMSTREKEN. JONGENS-KLEEDING MATROZEN-PAKJES RECHTZAKEN. PREDIKBEURT OEGSTGEEST. Jrf. Hen'. Gem. (Irene): Woensdagnam. likcht, Bijbellezing. NED. HERT. KERK. Drietal: Te Nieuwe Schans: H. Bax, 4 te Den Haag; R. Noorman, cand. te Beit, en N. C. Renken, te Nieuw Scheeinda. jeroepen: Te Giesendam-Nederhard.nx- A. v. d. Kooy, te Kampen. Te Heeg: j, Peterse, te Hien en Dodewaard. i Solham (Gr.), cand. G. van Veidhuyzen, Groningen. Te Borculo: A. Noorman, t. d. H. D. te Utrecht. J»ogenomen: Naar Hillegersberg: D. Biankhart, te NjjverdaL GEREF. KERKEN. ingenomen: Naar De Uey-Tuiadorp VnerdamJH. D. Drenth, te Wolishezen. .Naar Medemblik: S. de Vriee, te Ambt- laenhove. (Bedankt: Voor Antwerpen: J. Smelik, 1 Zevenbergen. Voor Goënga Sybranda- [tit: A. J. Noordewier, te Westerbork. JVoor Utrecht (vacature-Rullmann) A. M. Ijunga, te Saseenheim. DOOPSGEZ. GEM. liingen omen: Naar 's-Gravenhago Keuter, te Akkrum (Fr.). f CGR. GEREF. KERK. Ifweetal: Te Alphen a. d. Rijn: P. de Int, te Rotterdam, en G. Salomons, te liirsioort. (beroepen: Te Helder: J. L. de Vries, 1 P.gnsburg. TLETOIHE BEGROOTING ONDERWIJS, KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. Restitutie voor 280 onderwijzers. Ifcgediend is een wetsontwerp tol wijzi- V van hoofdstuk Va der Sla&tsbegroo- I; voor 1927. Van de suppletoir aange- t;de gelden bleken onderscheidenlijk 150,000 en f. 336.664 noodig te zijn ter he- l;-iing van de uitgaven als gevolg van de (wring der L. O.-wet 1921 en de Pen del 1922, terwijl de wachtgelden Jsi.OOO meer hebben gevorderd. Ook de len behoeve van kasgeidvoorschotten i besturen van bijzondere hoogere bur- •rbolen en lycea onderging een „lor rie" stijging van f.450.600. Niettemin tegenover deze en de overige verhoo- ten, in totaal tot een bedrag van 715.432 door verminderingen van ver- Jllende begrootingsartikeien een gelijk (:st aan compensatie geslcld worden, (•ill ten slotte geen nieuwe geldon aan- fusgd behoeven te worden en hel eind- r der begrooting voor 1927 ongewijzigd 1 minister herinnert er aan, dat enkele ferwijzers zich vóór eenigeD lijd hebben Vend lot de Tweede Kamer met verzoek Invorderen, dat hun restitutie worde ■Md aan de bijdragen, welke zij inge- I art. 156, eerste lid, der Pensioenwet 2 ter zake van inkoop van pensioen voor f oa le laten betrekkingen hebben be rt over hel tijdvak van 1 Januari 1920 l Juli 1922. De commissie, in wier han- lle adressen waren gesteld, kwam in Tverslag tol de conclusie, dat de ver- fn behoorden te worden ingewilligd, litre conclusie heeft de Tweede Kamer J'freenigd. Na overleg mei zijn ambt- pol van Financiën is ook de minister foordeel dat het billijk ie, aan hel ver- 'fn van adressanten le voldoen. Tevens aan de overige onderwijzers, die in de (omstandigheden verkeeren, een soort- |it( terugbetaling behooren plaats te Mn. Ruim 250 personen komen hier- in aanmerking. De beoogde maatregel Ml »on uitgave van f 60.000. f'a bedrag van f 2000 is besteed voor Itoop van een uiterst zeldzame prent van f' van Leyden Aangezien door deze 'inst hel werk van dezen Nederland- po me-sler vrijwel volledig in het Rijks- fciVabinel aanwezig is en bovendien f Mrijculiere zijde een belangrijk bedrag ikren aankoop werd toegezegd, heeft lamister gemeeod deze gelegenheid niet ["<gfn laien voorbijgaan en dus machti jl tot aankoop gegeven. ALPHEN. Onocval met doodelijken afloop. Ibekende plaatsgenoot de heer C. R„ fwuler is gisterenavond bij het uilhalen motorrijwiel nabij Rijpwetering 'm kop geslagen. Mei een ernstige ■"•(llractuur werd hij in deerniswekken- Mestand naar hel acad Ziekenhuis te i;'5 vervoerd waar hij reeds hedennacht Bij Kon. Besluit ia toegekend de f-Kn-eere-medaille der Oranje Nassau- Tlag p. Zuydam, arbeider in dienst van f r A. Pannevis alhier, bkantore van de N. V. „Rhenania", achter de los- en laadplaats der Joegen alhier is ingebroken. Door hel J'tn van een ruit is men het kan- *anengekomen. De daderfs) zijn echter in hun werk gestoord, daar "Wen niets wordt vermist. fedadige handen hebben een ijzeren [k «tonnen voet in de Hooftstraal ge- r.-mield. Naar den dader of de daders Krocht. ALKËMADE. Loop der bevotking. !!ltd. G. Th. Berends van Gilze- y'Olyerhoek van Stompwijk J. 'j,' van Voorhout M. Loos van A. Q. Hoogenboom van Wou- brugge C. Barlels van Woubruggo D. M G. van der Ploeg van Woubrugge Fam. Roodhuyzen van Leiden M. H. Hogewoning van Leiden J. Th. Hoogen boom van Woubrugge C. M. Bax van Woubrugge A de Graaf van Voor schoten A. Lammerst van Blankenham J. M. Heemskerk van N'oordwijkerhout G. G M. Heemskerk van Warmond C G. Kerkvliet van Lisse C. Pieterse van Ter-Aar M. H. Turk van Zoeterwoude Th. M. van der Meer van Stompwijk II. J. van der Mey van Oegstgeest J. M van den Berg van Woubrugge C. C. Borst van Woubrugge C. J. van Nieuwkoop van Lisse R Hillebrand van Wassenaar. Vertrokken: A. C. van den Berg naar Lisse J. van Kampen en gezin naar Al phen aan den Rijn W. J. de Graaf naar Voorschoten M. J. van Egmond naar Haarlemmermeer C. J. van der Meer naar Amsterdam -Wed. A. de Vos naar Nieuw- veen J. J. de Hollander naar Leiderdorp Wed. D. C. Los en gezin naar Koudekerk J. J. van der Willik naar Leiden B. Pouw naar Haarlemmermeer C. Verhaar naar Leiden A. C Doeswijk naar Leiden G. C. M. van der Voort naar Noordwijk C. P. van Leeuwen naar Leiden A. P. Prins naar Amsterdam J. van Wierin- gen naar Woubrugge M. H. M. J. de Moor naar Oegalgeest J. C. Borst naar Wou brugge B. Veenswijk naar Hillegom C. M. Boereboom naar Breukelen L M. van Rijn naar Hillegom E. M. Straathof naar Letmuiden Th. T. A. Hogendorp naar Voorscholen J. Reyngoud naar Lei den J. L. Goozcn naar Woubrugge. In don loop der maand Mei zijn ter Secretarie aangegeven de volgende slach tingen: bedrijfsstachtingen: 19 koeien en 23 varkens; huisslachting: 1 vet kalf; nood- slachtingen: 5 koeien, 29 kalveren, 7 var kens, 1 veulen, 1 lam en 1 geit. Ingevoerd werd 499 K.G. vleesch. Het ontvangen be drag aan keurloon is f. 295.00. LEIDERDORP. Geboren- Jacobus Adrianus, Z. van M. van Dam en C. van Amsterdam Cor nelia, D. van J. J. Wolff en N. van den Burg. Ondertrouwd: P. J. O. de Bruyne jm. 25 j. en P. de Graaf jd. 25 j. Getrouwd: J. P. W. Zadelaar en L. Wet- selaar. ROELOFARENDSVEEN. Zondagavond gaf het muziekgezel schap „Liefde voor Harmonie" alhier zijn eerste concert in dit seizoen. Wegens de toenemende drukte op het veilingsterrein kon de muziektent daar niet meer worden goplaatst, zoodat deze was gebouwd op het terrain naast het caté van den heer Van der Geest. Reeds lang voor den aanvang trok de jeugd in grooten getale naar den Noord- hoek. Om 8 uur werd met het programma een aanvang gemaakt. Een marsch van Doublevé „Les débutants", werd ton ge- hoore gebracht en goed vertolkt. Ook de overige nummers voldaden ten zeerste. Het muziekgezelschap staat dit jaar dan ook voor een buitengewoon gebeuren, nl. de vie ring van het 40-jarig bestaan. De feestelijke herdenking zal plaats vinden in de maand September. Inmiddels hopen we op nog meerdere van deze muziekavonden vergast te zullen worden. TER-AAR. Gemeenteraad Het vermenigvuldiginge- cijler verhoogd van 1.8 tot 2.3 Geldleeningen. In de gehouden vergadering van den raad waren tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer llendrikse. Onder de ingekomen stuk ken kwam o.a. voor proces-verbaal van kasopname, waaruit bleek, dat boeken en kas in orde waren. In kas bleek te zijn f 778.26. Het verslag betr. exploitatie gem. electr. bedrijf zal circuleeren. Verschil lende verslagen werden uitgebracht. De tarieven voor kracht-stroomverbruik wer den vastgesteld: 1600 20 cent. 500—1000 18 ct., boven 1000 15 ct., boven 3000 12 ct. Wordt vastgesteld het kohier hondenbe lasting 1928 tot een bedrag van f.652. Be- ncemd werd als lid PI. Schoolcomm vao.i- ture-mej. Goudkade mej. G Baarspul alhur. Het vermenigvuldigingscijfer voor de pl.- Ink.-belasting wordt voor dit jaar bepaald c.p 2.3, vorig jaar 1.8. Op de begrooting 1928 wordt uitgetrokken een bedrag van 1.600 vcor den 2den ambtenaar ter secretarie Be noeming 2 bestuursleden woningbouwver. w-tgens periodieke aftreding van de heeren Van Vliet en Kroon, welke beide herren worden herbenoemd Besloten wordt mach tiging te verleenen tot aangaan van een geldleening voor houw Chr School tol een ledrag van f. 33.000 tegen hoogstens öpCt. a' te lossen in 30 jaar, minstens f. 1000 per jaar. Aan B. en W. wordt machtiging verleend tot aangaan van een tijdelijke kasgeldlee- ning van f. 7000. ten hoogste tot 1 October. De verordening betreffende de keurtoonen werd in dien zin gewijzigd, dat voorlaan eek de keurmeester» kunnen belast worden met de invordering der keurtoonen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theodora Theresla. D. v. N. Th. van Smoorenburg en M. E. van der Burg Pieter, Z. van P. de Kleer en J. C. van der Laan Adrianus Gerardus en Joanna Maria, Z. en D. van A. de Jong en J. G, Veelenturl Overluden: Joh. Hoogervorst 63 J. Louisa Johanna Kempers 14 j. Gehuwd: C. Hoogenes 26 j en P. Bot 18 j. De heer K. de Rooij, hoofd der Herv. School te Aardam, is in gelijke betrekking benoemd te Nieuwerkerk aan den IJssel. De heer De Rooy is sedert Juni 1922 alhier werkzaam. WADDINXVEEN. Tot bestuurslid van de alhier geves tigde Boerenleenbank is benoemd de heer G. de Ruiter, Jaagpad alhier. Gevonden: een rijwielplaatje. Inlich tingen ter secretarie. De heer J. G. Herfst alhier is herkozen tot voorzitter van den Oostpolder in Schie- land. Door den architect D. Stuurman is bij ondershandsche aanbesteding opgedragen aan den heer C. Verwey te Reeuwijk de bouw van een boerenwoning met stalling, hooiberg en bnig voor f. 19.000, voor reke ning van den heer T. Moons, alhier. RECLAME. 94 i HAARLEHMERME-S. Concours-hippique te Hoofddorp. Het ééndaagsch concours-hippique, het welk vanwege de vereeniging „Vooruit" op het gemeentelijk sporttcircin te Hoofddorp dit jaar zal worden gehouden, is bepaald op Donderdag 19 Juli 1928. Het programma luidt als volgt: I. (9.45) eenspannen dekhengsten, goed gekeurd, landbouwtuigpaard, 2. (10 uur) eenspannen, luxe-tuigpaard; nieuwelingen klasse, open voor paardeD die in de jaren 1927 eD 1928 nog geen eersten prijs hebben gewonnen (als éénspan) internationaal. 3. (10.20 uur) tweespannen, landbouwtuigpaar dén, aangespannen voor boerenwagen, toe- behoorende aan personen wier hoofdbedrijf landbouwer is. 4. (10,40 uur) eenspannen, luxe-tuigpaard open klasse, 1.53 M. en daar boven (internationaal), 5. (11 uur) eenspan nen, landbouwtuigpaard. gereden door echt genooten of dochters van landbouwers bo ven de vijftien jaren. 5a (11 30 uur) handi cap springconcours, voor leden van lande lijke rijvereenigingen, open voor alle klassen 6. (11.20 uur) wedstrijd voor den besten landelijken ruiter (voor jongeren tot en met 16 jaar). 7. 1.15 uur) voorrijden onder het zadel van M. C. Merriën, 1928 gedekt door een M. C. Hengst, welke op Zaterdag 14 Juli de verrichtingsproef voldoende hebben afgelegd. 8. (1.30 uur) schoonste rijpaard, voorkeuring in den voormiddag om 10.30 uur (internationaal). 9. (1.50 uur) eenspan fokmerriën, type landbouwtuigpaard, toe- behoorende aan personen wier hoofdbedrijf landbouw is; dekbewijs overleggen. De zilveren beker van Hoofddorp als wis. eclprijs uitgeloofd door de verzekerinemaat schappij „De Oude Zwolsche van 1895" te VGravenliage voor de jaren 1924 tot en met 1928 wordt in dit nummer verreden Deze beker werd gewonnen in 1924 door Fijna van jhr. mr. P. Teding van Berkhout, tfi 1926 door Elza, van Jac Molenaar, in 1926 door Gardista, van M. D Noordzij, in 1927 door Fijüa van jhr. mr. P TediDg van Berk hout en wordt thans definitief verreden on der deze vier prijswinners. 10. (2.10 uur) parade van landelijke rij vereenigingen (met prijsuitreiking) welke deelgenomen hebben aan de dressuurproef voor afdeelingen. waarvar de voorkeuring heeft plaats gevonden op Woensdag 18 Juli met als hoofdprijs de wisselbeker, uitge loofd door den heer H. de Bruin TengbeT- gen te Velp. II. (2.30 uur) eenspannen, landbouwtuig paard in Nederland geboren, open klasse (hengsten en gedekte merriën uitgesloten). 12. (2.50 uur) wedstrijden landelijke rij vereenigingen a. dressuurproef klasse B. v. landelijke ruiters, b. groote veelzijdigheids- proef voor landelijke ruiters, bestaande uit afstandsrit (minstens 60 K.M.) springcon cours en dressuurproef. 13. (3.10 uur) eenspannen, luxe-tuig paard, beneden 1.55 meter (internationaal). 14. (3.30 uur) tweespannen landbouw-tuig paarden voor luxe rijtuig. 15. (3.50 uur) ehampionaat tussrhen de prijswinners van de nummers 2, 5, 13 (inter nationaal) met als eereprijs de zilv. beker. 16. (4 uur) demonstratie (carousselrijden) van de leden van de landelijke rijvereeni- ging „Kapitein van der WaJ" te Haarlem mermeer. 17. (4.20 uur) tweespannen luxe-tuigpaard open klasse, boven 1.50 (internationaal). (4.40 uur) springconcours (internatio naal) voor paarden le, 2e, 3e eD 4e klasse mot handicap, bij buitenlandsche deelname vervalt de handicap. In dit nummer wordt verreden de „beker van Hoofddorp", als wisselprijs uitgeloofd door de vereeniging „Vooruit" te Haarlemmermeer voor de ja ren 1924 tot en met 1928 Deze beker werd gewonnen in 1924 door luit. A. D. Heuff met Kitty, in 1925 door luit. Pahud de Mortag- nes met de Kameel, in 1926 door Frh. van Langen, met Goliath, in 1927 door Ritm. C. M. van Bjoernstema te Stockholm en wordt thans definitief verreden onder deze vier prijswinners Ter opluistering tandems en vierspannen. Zondagnacht had een tweetal zwervers zich in een schuur bij den landbouwer De O., aan deu Hoofdweg in Haarlemmermeer te slapen geiegd, na zicb eerst aan spiritus te goed te hebben gedaan Een hunner kwam 's morgens tot de ontdekking, dat zijn portemonnaie met inhoud was verdwe- non en zijn kameraad, de arbeider 1. uit Groningen, hem ontrouw was geworden en in den steek had gelaten. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld en slaagde er 6poedig in den verdachte op te sporen en naar Hoofddorp over te brengen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tninbonw. Niettegenstaande het vele koude weer dat we den laatsten tijd gehad hebben, staan enkele perceelen vroege aardappelen er zeer goed voor, zoo goed, dat het rooien hiervan wel op den normalen tijd zal kunnen plaats heben. Dit zijn trouwens maar eenige perceelen. Over het algemeen genomen staan de gewassen er niet gunstig voor en de beschotten zullen ongetwijfeld tegenvallen Er worden zeer goede prijzen verwacht. Gezien de buitengewoon hoog? prijs der winteraardappelen verwacht men voor de eerste vroege ook beste prijzen en zal dit een aansporing zijn om de eenigszins rooibare te* veilen. De vroege bospeen is zeer zeker later dan andere jaren. KATWIJK-AAN-ZEE. De Zendingscollecte heeft opgebracht f. 414^22f. 2.50 kwam in als nagift en bovendien werd nog gecollecteerd f. 10 en f. 0.25alzoo te zamen f426.97. Voor de huwelyksbijbels werd 10.25 in de collecte gevonden. Gevonden voorwerpen, waaromtrent eiken werkdag inlichtingen te verkrijgen jjjn aan het Politiebureau: Twee bodschoentjes, en een portemonnaie m6\ inhoud, Een 16-jarige jongen, die met een kruk loopt, is per rijwiel in de richting Wassenaar vertrokken, zonder zjjn ouders hiervan te verwittigen. Tot heden bleven alle nasporingen, door de politie gedaan, vruchteloos. Daar hg hier met eetwaren langs de straav ventte, zal hjj waarschijnlijk elders ook op deze manier in zijn onderhoud trach ten te voorzien. NOORDWIJK. Aan het postkantoor alhier en de daaronder xessorteerende wijkkantoren werd gedurende de maand Mei 1928 gestort een bedrag van f. 27Ö.854.16 en uitbetaald f. 51.137.C8. Het aantal stortingen bedroeg 798 het aantal uitbetalingen 213. NOORDWIJK AAN ZEE. De Zendingscollecte in de Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht de som van f.220. NOORDWÏJKERHOUT. De R.-K. Muziekvereenigtng ,.St. Jeanne1 d'Arc" behaalde op het concours te Leid- schendam, een 2en prijs in de 1ste afd. Harmonie. De opbrengst der Pinkster-collecte voor de zending in de Ned.-Herv. KtTk be droeg ruim f. 43. De bekende timmerfabriek „Doelnia" is thans geheel buiten werking gesteld. Ze is nu veranderd in een fabriek voor ma- chineriên. SASSENHEIM. Viiftiqjarifl jubileum. De firma van Reiscn en Zoon le Voorhout bestaat 50 jaar Dit feit werd feestelijk her dacht, 's morgens woonden de firmanten en het personeel de H. Mis bij. waarna een gemeenschappelijk ontbijt volgde in Het Bruine1 Paard, 's Avonds was er in dezelfde zaal feest voor het personeel en hun vrouwen. Het muziekgezelschap van Voor hout bracht een serenade. Het personeel ontving een gedenkplaat waarop de firmanten en de kantoren en bloembollenschuren in hun verschillende «tadia waren afgebeeld. De oudste firmant, de heer P. van Reisen Sr., ontving de Ridderorde van Oranjc-1- Nassau en het eerekruis van Z H. den Paus. In het raadsverslag komt e'en passage voor. die verbetering behoe-It. n.l. over den verkoop van overblijvende grond in de Wil- helminalaan. Er moet staan: De heer Speel man wil den grond verkoopen zonder winst, wat de heer Warnaar met hem eens is. de prijs zal alleen verhoogd worden met rente en kosten Inzake de oppervlakte van het Kooirecht staat dat de landmeter het maar eens moet uitspelen, dit moet zijn uitmeten. VOORSCHOTEN. Maandag 11 Juni a s. herdenkt de heer I. Korswagen, alhier, den dag dat hij voor 40 jaren zijn intrede deed in de fabriek van goud- en zilverwerken van de firma J. M. van Kempen en Zonen alhier thans Zilverfabriek Voorschoten. RECLAME. KOREVAARSTRAAT HOEK STEEN^CHUUR SPORT-MODELLEN OOK MET PLUS FOUR Onze sorteering is buitengewoon en staat boven bet gewone peil 944 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den kantonrechter mr. Ligtenberg stond tcTecht G. D. te Zoeterwoude. terzake dat hij van zijn boerderij waar mond- en klauwzeer heerschte vee naar de markt heeft vervoerd en bovendien geen aangifte heeft gedaan van de ziekte. De getuige dr. Swart inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst legde een uit- veorige deskundige verklaring af. Met nog een andere getuige had dr. Swarts de ziekte onder het vee van verdachte geconstateerd. Een knecht van verdachte verklaarde dat hij de koeien die hij naar de markt had ge bracht uit de stal had gehaald terwijl onder de koeien in het veld het mond- en klauw zeer heerschte. De koeien waren volgens deze getuige niet uit de stal geweest. Het O.M. achtte het ten laste gelegde be wezen en vroeg 2 x f. 100 subs. 2 x 60 dagen Mr. Koning, uit Den Haag. die- als ge machtigde van verdachte optrad bestreed de uitdrukkingen in de dagvaarding dat het vee dat vervoerd i9 in onmiddellijke aan raking is geweest met het besmette vee en ontkende dat verd gf-en aangifte hebben willen doen. Hij heeft dit getrachl te doen maar door omstandigheden welke pl. nader toelichtte is dit hem niet wel mogelijk ge weest. Pl. legde verder eenige geneeskundige verklaringen over waaruit bleek dat de ver voerde dieren niet besmet waren. De kantonrechter bepaalde het vonnis over 14 dagen. F. H. T. te Leiden had met zijn hand wagen met groenten beladen bij het uit komen van de Wiclmakersteeg niet goed gelet op het verheer oP de Iloogewoerd waar door een aanrijding met een tram van de N. Z. H. T. M. was veroorzaakt. Een aantal getuigen die bij het geval tegenwoordig waren geweest verklaarden de toedracht van de zaak. Het O. M. achtte het feit bewezen en vroeg f. 6 of 8 dagen. De raadsman van verdachte Mr. v. Eeuvvijk wees er op dat ex geen andere mogelijkheid is om de steeg uit te komen als verdachte het deed of men zou een aparte man in dienst moeten nemen om te kijken of er iets aankwam. Pl. meende dat verdachte gehandeld heeft zooals hij moest handelen. Om dergelijke dingen te voor komen zal een stapsignaal moeten worden aangebracht. De schuld ligt geheel bij de trambestuurder. Vonnis over 8 dagen. J. C. A. D., bioscoophouder te Leiden stond te recht terzake dat hij zich niet heeft laten inschrijven in het handelsregis ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De getuige mr. Knibbe bevestigde het proces-verbaal en gaf verder een deskundige verklarin". J. v. M. te Leiden stond terecht voor eenzelfde overtreding. In beide zaken vroeg de ambtenaar f. 26 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. E. F. A. v. d. V te Leiden had op de Steenstraat de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht door met zijn motorrijwiel door te rijden terwijl voor hem een auto wilde* uitwijken naar een zijweg waardoor een aanrijding was veroorzaakt.. Uit de ge tuigenverklaringen kwam de schuld van rerdachto vast te 9faan. Fisch f 6 9ubs. 3 dagen. Veroordeeling conform den eisch. De Kantonrechter heeft nog hij verstek veroordeeld H. v. d. V., Utrecht: Met een auto over een verboden weg rijden f. 6 of 3 d. C. M. Overtreding der Motor- en Rijwielwet f. 2 dï 1 d. J. Chr. v. d. S., Den Haag: To Oegstgeest te laat in een cafd zitten f. 2 of 2 d. H. v. E., Rijnsburg: id. id. C. de W. Valkenburg: Overtreding der Motor- en Rijwielwet f. 10 of 5 d. J. v. d. L.Over treding der Invaliditeitswet f. 10 of 5 d. G. W. id. f. 5 of 3 d. Th. W Overtreding der Leerplichtwet f. 1 of 1 d J. de G., Zoe terwoude: Overtreding der Trekhondenwee 2 x f. 2 of 2x1 d. B. F. Z., Noorwijker- hotit: Geen rij- en nummerbewijs vertoonen 2 x f 3 of 2 x 2 d. F. A. de B Zoeterwoude Geen nummerbewijs vertoonen f. 3 of 2 d. M. J. H. NoordwijkerboutMet een auto rijden zonder nummer en letter f. 5 'of 3 d. W. de M., Rijnsburg: Fietsen zonder licht f. 3 of 2d. A. de V., Amsterdam: Te Katwijk over een verboden weg rijden f. 5 of 3d. N. G. Noordwijkerbout: Overtrpding der Invaliditeitswet f. 10 of 5 d. C. S. Noord wijk: Geep rij- en nummerbpwns vertoonen 2 x f. 3 of 2 x 2 d. A. H de K Noordwiiker- hout: Fietsen zonder licht f. 3 of 2 d. M. H. I RiinsburgLoopen op verboden gTond f. 2 of 1 d. G. v. V., Oegstgeest id. id. J. V. Noordwijk, fietsen zonder bel f 3 of 2 d. G. S. d. B. vr. v. L. Den Haag: Loopen op verboden grond f. 3 of 2 d. M. d. B. Den Haag: id. id. B. D. R id id. D. A. R. Openbare dronkenschap f. 5 of 3 d. M. W. id. id. J. P. Met een rijwiel door verb, straat rijden f. 1 of 1 d H. C. Wassenaar id. f. 2 of 1 d. J. v. d. T Met een wagen door verboden 6traat rijden f 2 of 1 d. Jv D. v. d. B. Zonder verg. met een handwa gen een standplaats innemen f. 1 of 1 d. P, M. H. Met een rijwiel rijden over een klin kerbestraling f. 1 of 1 d. A. v. S. d. B. Zonder vergunning muziek maken f. 1 of l d. N. L. Openbare dronkenschap f. 5 of 3 d. H. H. G. M. Den Haag: Fietsen zonder licht f. 3 óf 2 d. Waar geen woonplaats staat vermeld, is deze Leiden, DE INBRAAK OP DEN HOUTRUSTLAAN TE DEN HAAG. De Hooge Raad heeft verworpen hel cas satieberoep van den schoenmaker M Hout man, die wegens diefstal door het Hof te s-Gravenhage was veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf H was betrokken bij den inbraak in fJe Houtrustlaan in September van het vorige jaar. waarbij de Haagfrhe inspecteur Paul door Rijntjes levensgevaar lijk mei revolverschoten werd gewond 3-2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7