HET HOLLANDIA-WATERSPORTFESTIJN. SPORT IN CARICATUul DE ROEIWEDSTR1JDEN. Nieuwe successen van de Hoop-ploegen in de roei wedstrijden La ga wint het hoofdnummer der oude achten. (Van onze eigen verslaggevers)". De tweede dag der Hollandia-roeiwedstrij- dcn is er een geweest van uitstekend roei- weer. Wel was ook thans de wind nog vrij hinderlijk, maar toch niet in die mate als Vrijdag en bovendien werd het kleurige en fleurige gedoe op en nabij het feestterrein den ganschen dag overgoten met een heer lijken zonneschijn, die de bruingebrande gezichtjes der leutige roeimeiskes nog don kerder tintte. Togen den middag werd het steeds druk ker op den smallen Koudekerkschen weg en slechts dank zij de goede zorgen der AI- phensche politie en van den Koudekerk schen veldwachter kon het rijverkeer onge stoord worden onderhouden. Dat er desondanks een ongeluk is ge schied, is zeker niet aan nalatigheid harer zijds te wijlen. Een auto, volgeladen met Nereus- en Aegir-supporters reed in volle vaart door de gevaarlijke bocht nabij den Gnephoek, met Let gevolg, dat juist op de brug de bestuur der den wagen niet kon houden en pardoes van den hoogen wal in de sloot dook. Ge lukkig kwam de auto met den radiator tegen een boom terecht, welke den wagen tegen hield. De inzittenden werden in de modder sloot geslingerd en bekamen allen min of meer ernstig letsel. Eén brak het neusbeen, een ander kreeg diepe snijwonden in het gezicht door de glasscherven, enz. De autoeen huurauto was totaal vernield. Was de auto niet in haar val ge- sluit, dan waren de gevolgen niet te over zien geweest; nu liep alles nog betrekkelijk goed af. Maar dit was dan ook de eenige dissonant op dezen schitterenden sportdag. Wat de prestaties betreft, zij in de eerste plaats het vervolg van de overwinning- reeks der Hoop-ploegen vermeld. In ons Blad van Zaterdag publiceerden Ïr.ij nog de overwinningen in de nummers onge Skiff A en Oude Twee en in de na middaguren kwamen daarbij nog twee zegen in de nummers Jonge Twee B en Jonge Acht B. Zoodat in de nummers, waarin een Hoop- ploeg mededong, alle eerste plaatsen werden bezet behalve in de Jonge Skiff B. waarin de Njord-sculler O. A. van der Meer zich verreweg de meerdere toonde van Wijsman (De Hoop) en Prevoo (De Schie). In den strijd der Jonge Achten lus- schen De Hoop, Triton en Amstel ontbrak het niet aan spanning. Aanvankelijk had Amstel de leiding, doch op de helft der haan lag De Hoop bijna een lengte voor, terwijl Triton Amstel op den voet volgde. In de eindspurt kwam Triton fel opzet ten, passeerde De Amstel en bedreigde nog een oogenblik De Hoop. De afstand lot de finish was evenwel tekort en De Hoop ging met 'h lengte voorsprong over de eind streep. Amstel «was 1/4 lengte bij Triton achter. Ini den eindstrijd der Oude Vieren zegevierde Triton over Aegir en Laga; kort na de start namen de Utrechtenaren de lei ding om steeds meer uit te loopen en met 3lengte onbedreigd te winnen. Laga lag 3 lengten achter Aegir. Zeer spannend was ook de eindstrijd der Overnaadsche Vieren, waarin Laga, Arga en De Laak elkander de eer be twistten. De Laak en Argo bleven tot 1500 Meter vrijwel gelijk, terwijl Laga in de achter hoede verkeerde. In het laatste rechte eind begon De Laak uit te loopen en met een kranige eindspurt brachten zij nog juist voor de finish licht tusschen de beide booten. Onder geweldige belangstelling werd te ruim 5 uur het hoofdnummer, tevens de laatste race van dezen dag, de eindstrijd der Oude Achten verroeid, waarvoor Triton, Laga en Njord aan de start ver schenen. Reeds bij de eerst pikettenrij had den de Delftsche roodbaadjes zich bijna een hootlengte voorsprong op hun concurrenten veroverd om daarna geleidelijk uit te loo pen tot 2 lengten, Njord lag op 1000 M. reeds op de derde plaats en was toen eigen lijk al uit den strijd. In de eindspurt liep Triton nog ongeveer een halve lengte in, doch Laga won onbe dreigd met bijna twee lengten. De uitslagen. De verdere uitslagen van Zaterdag wa ren: Viemems dames stijlroeien juniores: le heat: 1. Delftsche Sport, 2. De Vliet; 2de heat: 1. Spaarne: 2. De Hoop. Eindstrijd: 1. Spaarne; 2. Delftsche Sport De winnende ploeg bestond uit de dames: 1'. de Roos (bg). W. Brast, A. Herweyer, E. M. de Bijl Nachenius (slag) en L. Venema (slvr.). Viemems dames stijlroeien seniores: le heat: 1. Viking; 2. Spaarne; 2de heat: 1 De Vliet: 2 De Laak. Eindstrijd: 1. Viking; 2. De Vliet. De zegevierende Viking-dames waren: mej. E. Ellens (bg). C. Bennema, J. Kerk- hoff en E. Roelolsen (s(lag) en M. v. Kerlen (slvr.). Onde Vieren: 1. Triton (P. A. Roelolsen, boeg, C. A. Schilthuizen, W. Ph. Scheuer, P- Smith, slag, B. I. Dommers, st.) in 8 min. 13 1/5 sec.; 2. Aegir in 8 min. 33 2/5 sec.; 3 Laga (3 lengten). Jonge Twee B: 1. De Hoop (P. J. Dates, boeg, M. Rohling, slag. C. H. J. Haag st.l in 0 min. 23 4/5 sec.; 2. Laga in 9 min. 25 3/5 sec.; 3. Willem II! (1 lengte). Overnaadsche Skiff: 1. De Laak (H. Ernst) in 9 min. 42 2/5 sec.; 2. Willem III in 9 min, 46 4/5 sec. (2 lengten). Jonge Acht B.: 1. De Hoop (W. Jansen, hg., W. R. P. Hasselman. J Poulie. H W. von Lindeiner gen. von Wildau, E. M. L. Hemminga, H. van Manen Jr., J. Bierdrager en J. Bonzo, si., C. H. J. Haag, st) in 7 min. 25 sec.; 2. Triton in 7 min. 27 3/5 sec. lengte): 3. Arrstel (1/4 lengte). Jonge Skifi B: 1. Njord (O. A. van der Meer) in 9 min. 4 3/5 sec.; 2. De Hoop (P. Wijsman) in 9 min. 32 2/5 sec.; 3. De Schie (J. Prevoo, 3 lengten). Overnaadsche Vieren: 1. De Laak (Th. G. H. Visser, bg., A. Bos, P. S. Ifeerema en G. Slotboom, sl., H. J. Mulder st.) in 8 min. 161/5 sec.; 2. Argo in 8 min. 214/5 sec. (ruim 1 lengte); 3. Laga (4 lengten). Double Sculling: De Hoop (A. Molster en J. Wijsman Jr.) in 8 min. 19 3/5 sec. (row- over). Stnnrmanlooze Vier: Triton (P. A- Roe- lofsen bg., C. A. Schiltman, W. Ph. Scheuer en P. Smith, slag) in 7 min. 56 4/5 sec. (row-over). Onde Achten booldnnmmer): 1. Laga (O. Appel, bg., J. Huge®, J. Bosscher, A. H. van Assum, P. Tuininga, G. N. de Laive, A. W. Tondu en H. E. Kruyt, sl., L. A. Gaai, st.) in 7 min. 4 2/5 sec.; 2. Triton in 7 min. 13 sec.; 3. Njord. e DE ZEILWEDSTRIJDEN. Veel zon, maai weinig wind De „Braassemermeer" wint den strijd dei regenbogen. (Van onzen eigen verslaggever). Ook bij de zeilwedstrijden als slot van 't driedaagsche Hollaiidia-festijn heeft de blijde zomerzon in ruime mate haar zoo zeer gewaardeerde medewerking verleend. Vanuit den hoogen hemelkoepel, waaraan slecht3 af en toe een enkel wolkje plekte, heeft zij heel den dag het kleurige en fleurige gedoe op het Braassemermeer met haar gulden stralen overgoten en leven en blijheid ge bracht op dezen langen watersportdag. Een ding slechts was jammer en dat was het ontbreken van den wind. vooral in den morgen, waardoor de wedstrijden toen in weinig beduidende drijfpartijen ontaardden, die van alle interesse waren ontbloot. Drie uur en langer hadden de U-kla9sers, de Regenbogen en Vrijbuiters noodig om de baan tweemaal af te zeilen en van eenigen strijd kon dan ook eigenlijk geen sprake zijn Tegen den middag toen de diverse klassen voor de tweede .maal van start zouden gaan en ook de twee D-klassers: Narmada en Bod zo de tweede ronde ingingen, is er gelukkig ee'n aardig briesje gekomen en uit de reeks van uitslagen met de daarbij ver melde tijden zal men kunnen zien hoe de meeste jachten toen het traject hebben afge legd binnen de he'lft van den lijd, die in de och tend race was gemaakt. Was er dezen dag dus ten deele gebrek aan wind welbeschouwd is er ook eenig gebrek aan publieke belangstelling geweest. Misschien kwam het door de Olympische spelen misschien ook door het afwezig zijn der zesmeters, maar een feit is het dat het ditmaal minder druk op den plas is geweest dan in vorige jaren! De 45 M2 kruiserklasse hefeft in hoofd zaak strijd gebracht tusschen Pieter Bon met Walta en Heinen met Föhn, waarbij Benati II als niet geheel ongevaarlijke derde fungeerde. Eerst won Föhn, daarna Walta, maar een protest van Bon tegen Heinen was oorzaak dat de beslissing inzake den hoofd prijs niet kon worden vastgesteld. Wint Bon zijn protest dan valt Föhn weg uit den hieronder vermelden uitslag der tweede race; wordt het daarentegen afgewezen dan is deze U-klasser onbedreigd winnaar van den St.-Joris-wisselbeker, die hier als hoofd prijs dienst doet. Bij de Regenbogen bleken de leden van de zeilvereeniging ..Het Braassemermeer" in hun element te zijn en vooral het gelijk namige jacht van Hans Nathan was veel sneller dan de zeven anderen, die in bedde races met stukken werden geslagen. „In beide races", met uitzondering dan van de „Ilollandia", van Van Staveren, die bij de ochtenddrijfpartij slechts een achterstand had van 21 seconden! De Vrij bui lertjes waren dezen dag al heel weinig strijdlustig. Van de vijf hebben er 's morgens drie en 's middags twee opge geven. Paul Jones en Jan Brass toonden zich gelijkwaardig en werden ieder éénmaal eerste. Jan Brass kreeg den hoofdprijs. De Narmada won den handicap-wedstrijd tefeen Bonzo, terwijl Karekiet den wissel- prijs (een zilveren jol) veroverde in den kamp der 12-voetsjollen. Aan boord van de officieele volgboot heeft jhr. Van Doorn na afloop de prijzen uitge reikt De uitslagen zijn: D-klasse: 1. Narmada (st. H. H. Tieleman), ge'z. tijd 2 u. 17 min. 55 sec., ber. tijd 2 u. 7 min. 54 sec.; 2. Bonzo (D. Veen), gez. tijd 2 u. 21 min. 10 sec., ber. tijd 2 u. 9 min. 24 sec. 45 M2 kruiserklasse: 1ste race: 1. Föhn (st J. Heinen). in 3 u. 5 min. 10 sec.; 2. Benati II (st. B. Fenenga), in 3 u. 6 min. 25 sec.; 3. Walta (st. P. Bon Cz.), in 3 u. S min. 17 sec.; 4. Coppelstock (st. C. D. Schuddeboom), in 3 u. 26 min. 55 sec. Boe kanier opgegeven. 2de race: 1. Walta, in 1 u. 24 min. 55 sec.; 2. Föhn in 1 u. 25 min. 26 sec.; 2. Coppelstock, in 1 u. 26 min'. 38 sec.; 4. Benati II. in 1 u. 28 min. 52 sec.; Boekanier niet gestart. Regenboogklasse: 1ste race: 1. Braasse mermeer (st. H. Nathan), in 3 u. 3 min. 35 sec.; 2. Hollandia (st. C. van Staveren), in 3 u. 3 min. 56 sec.; 3. Satan (St. Maas), in 3 u. 3 min. 58 sec.; 4.Dolfijn (st. H. H. Gar- brecht). in 3 u. 5 min.; 5. Piedewiet (st. W. R. van Haga), in 3 u. 18 min. 25 sec. 2de race: 1. Braassemermeer. in 1 u. 32 min. 30 sec.; 2. Marianne, in 1 u 33 min. 52 sec.; 3. Hollandia, in 1 u. 34 min. 26 sac.; 4. Holland (st. F. P. Bos), in 1 u. 37 min. 29 sec. 5. Dolfijn m 1 u. 37 min. 30 9ec. Hoofdprijs: Braassemermeer. Vrijbuiterklasse: 1ste race: 1. Paul Jones (st. A. J. Markx Jr.). in 3 u. 37 min. 42 sec.; 2. Jan Brass (st. C. Huisken), in 3 u. 38 min. 8 sec. 2de' race: 1. Jan Brass, in 1 u. 33 min. 15 sec.; 2. Paul Jones, in 1 u. 35 min. 30 sec.; 33. Jonker Cabelliau (st. P. Schieffer), in 1 u. 42 min. 29 sec. Hoofdprijs: Jan "Brass. 12-vuetsjollen: 1ste race: 1. Karekiet (st. E. R. Zweep), in 2 u. 26 min. 25 sec.; 2. Vivo (st. O. G. ter Gast), in 2 u. 30 min. 35 sec.; 3. Fritzke (st. G. F. Bohré), in 2 u. 35 min. 2 sec.: 4. Lylse (st. E. O. M. Ruhwandl), in 2 u. 40 min. 35 sec.; 5. Prekkel (st. J. H. A. Sassen), in 2 u. 43 min. 47 sec. 2de race: 1. Fritzke, in 1 u. 1 min. 25 sec.; 2. Karekiet in 1 u. 1 min. 45 sec.; 3. Daphnia (st. B. J. M. Bothe), in 1 u. 2 min. 10 sec.; 4. Rietvink (st. C. Schölvink), in 1 u. 2 min. 58 sec.; 5. Suevia (st. Eug. Schmidt), in 1 u. 3 min. 6 sec. Hoofdprijs: Karekiet. 12-voetsjolIen dames); 1. Mieke st. mej. M. Rooze'n), in 1 u. 39 min. 27 sec.; 2. Annie (st. mej. D. Alberts), in 1 u. 39 min. 31 sec.; 3. Pam (st. mej. C. de Vlieger), in 1 u. 40 min. 45 sec. Sterklasse: 1. Sirius (st. J. G. Visser), 2. Poolster (st. A. van Beekum). VOETBAL. de n. v. b.-wedstrijden van gisteren. Het tweede elftal van A.S.C. degradeert naar de res. 3e klasse A. Het verloor gisteren met 41 van de V.U.C.-reserves, die nu haar plaats in de res. 2de klasse A gaan innemen. O.N.A. won met 50 van Voorwaarts en een beslissingswedstrijd tegen Gouda zal nu moeten uitmaken wie van het tweetal za. promoveeren. Zoo is het ook in het Noorden, waat W.V.V. en Sneek de punten deelden. (22). v.u.c. n—a.s.c. n 4—1. Om 2 uur komt het Haagsche elftal en het Leidsche tiental in het veld. Scheids rechter v. d. Broek laat tossen; Den Haag wint deze en speelt eerst met den wind, die van doel tot doel staat. Aangezien A.S.C. geen keeper heeft, neemt Hegenbarth de plaats onder de lat in. Wan neer is afgetrapt kan men niet merken dat A.S.C. met 10 man speelt. Verschillende aanvallen worden op het V.U.C.-doel onder nomen, doch succes blijft voorloopig uit. Flink volhouden van v. d. Valk brengt bijna een doelpunt doch de keeper wist het zachte schot van Han nog te bemachtigen. Na 25 minuten krijgt de linksbinnen van V.U.C. den bal toegespeeld. Ieder denkt aan een voorzet, welke ook komt, doch door den wind verdwijnt de bal buiten het bereik van Hegenbarth in het doel. Tot de rust komt geen verandering in den stand. Er wordt ook na de rust weder flink aange pakt en het goede kopwerk van A.S.C. ver dient vermelding. Hegenbarth houdt er eenige harde schoten uit, doch blijkt beter een bal te kunnen wegtrappen dan te van gen. De V.U.C.-voorhoede komt dan herhaal delijk opzetten, maar Fontein is hier het groote struikelblok totdat het hem een beetje te warm gemaakt wordt en hij de V.U.C.- voorhoede niet kan houden (2—0). Moedig wordt verder gespeeld; verschil lende aanvallen worden door A.S.C. goed opgezet, waarbij Koopmans zich onder scheidt door tactisch te spelen. Succes kan niet uitblijven en spoedig noteeren we een goed schot van Meier, wat de keeper niet kan houden (21). Dit geeft nieuwe moed en aan de A.S.C.-ers is het te merken dat ze gelijk wil len maken. Doch het mag niet gelukken. Na vergeefsche aanvallen van V.U.C. is het de middenvoor die aan de illusie een einde maakt en den bal in het net doet verdwij nen ((31). Het einde nadert, een zacht rollcrU* wordt nog eenmaal op doel afgegeven wat door de beenen van den keeper in het A.S.C.-doel verdwijnt, 4 1. Direct hierop is het einde. v.o.g. ilugd.-combinatie 1—3. Gisteren werd op het Vog-terrein aan de Nieuwe Vaart deze wedstrijd gespeel 1. Rust ging met 11. Na de rust was Lugd. veel sterker en nog 2 maal wist zij het net te vinden, u. v. s. wint in den haag. Door gisteren op de R. V. C.-sericwcd- strijden in de finale van V. D. S. te win nen behaalde U. V. S. 'den lsten prijs, zijnde een fraaie beker. Deze zai te be zichtigen zijn in de etalage van den heer A. v. Leeuwen, Lammermarkt 9. lügdunum hi—l.m.c. i 3—3. Deze wedstrijd werd op het Lugd.bijter- rein gespeeld Het geheel is een laksche wedstrijd geweest, zonder spanning. Na 15 min. scoorde v. d. Linden voor Lug3. 10, terwijl v. Hoven direct daarop uit een pe nalty wegens hands gelijk maakte. Rust 1-1, Onmiddellijk na de thee hergeeft v. d. Lin den zijn club de leiding 21, terwijl even later v. Hoven, wederom uit een penalty gelijk maakt 22 en de Lisser linksbuiten zijn club de leiding geeft 23. Het is ten slotte Dool, die met een hard schot gelijk maakt 3—3. wat de verhouding wel weer geeft. Den heer de la Rie floot zeer goed. a. d. o. i—fides-pacta i 1—4. F. P. telt 3 invallers. Direct na den aftrap neemt A. d. O. het spel in handen en moet de F. P.-verdedi- ging alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen Na 15 minuten spelen lost de spil van A. D. O. van grooten afstand een hard 9chot buiten het bereik van keeper Born tegen de lat, en de toestormende middenvoor geeft met een hard schot A. D. O. de leiding 10. Door dit succes aange moedigd behoudt A.D.O. het beste van het spel. Telkens komen de blauwwitten terug, doch de verdediging van F. P. geeft hun geen kans. Even voor rust krijgt de mid- 1 voor van F. P. de kans van den dag om den gelijkmaker te scoren, doch de bal draait langs het leege doel uit. Rust 10. Na de rust is Fides-Pacta veel steTker en telkens moet de keeper van A. D. O. han delend optreden. F. P. blijft sterker en na 12 minuten spelen maakl Stikvoort Sr. via A. D. O.'s rechts-back, gelijk. Spoedig daarna maakt Binsbergen er 12 van. A. D. O. wil dan het spel forceeren doch dit levert hun geen succes. En als dan 10 mi nuten voor tijd S. den Os met een keurig schot den voorsprong vergroot is A. D. O. een geslagen elftal. F. P. neemt dan het spel geheel in handen en tweemaal brengt de paal redding. Vijf minuten voor tijd schiet S. den Os via de paal nummer 4 in de touwen, 14. Met dezen stand komt dan het einde van dezen zeer forsch gespeelden wedstrijd. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND. lste klasse: QuickAjax: Quick wint met 15 runs op de eerste innings; V. V. V. P. W.: V. V. V. wint met 37 runs op de eerste innings; A. C. C.Hilv. C. C.: A.C.C. wint met 29 runs op de eerste innings; Hermes D. V. S.Haarlem, draw; Phoenix H. C. C. I: Phoenix wint met 16 runs op de eerste innings; H. C. C. IIV. R. A.: H C. C. II wint met 103 runs op de eerste innings; V. O. C.Rood en Wit; V. O. C. wint met 169 runs op de eerste innings. 3de klasse: Ajax IIHermes D. V. S. III: Ajax wint met innings en 27 runs; L. C. C. Excelsior: L. C. C. wint met 40 runs op de tweede innings. QUICK—AJAX. Quick wint met 15 runs op de eerste inniags De eerste innings der Nijmegenaars, die het eerst naar de wickets trokken, leverde 133 runs op, waarvan E. den Hartog 28, M. den Hartog 23. Rees 18, Burggraaf 17, M. de Reuver, mr. Extra 11. Rice had met 5 voor 50 nog het meeste succes met den bal; verder bowlde Cham bers 3 voor 35 en Eigeman 2 voor 37. De Ajax-innings sloot op 118 Janssen was met 27 runs topscorer, terwijl voorts Eigeman en Mac Pherson ieder met 15, Van der Mey met 14. Dozy en mr. Extra met 10 en Rice met 9* het meest tot dit totaal bij droegen. E. den Hartog 627; M. den Har tog 443. Met nog 3 uur speeltijd stuurde Eigeman de Nijmegenaars nogmaals naar de wickets. Toen er evenwel 98 runs waren voor het verlies van 3 wickets, gaf hij den strijd op, zoodat Quick op de eerste innings met 15 runs won. Quick 2de innings: M. den Hartog 42, Al lan! 12. Burggraaf 19*. Bowlingcijfers: Eigeman 144; Cham bers 24-7. AJAX n—H. D. V. s. ra. Ajax II wint met innings en 27 runs. De innings van de Leidenaars leverde het goede totaal van 153 op, waarin P. de Vrind met 46, Van Goor met 39 en Snijders met 24 het grootste aandeel hadden en waarbij mr. Extra met 17 een handje hielp. Karis nam 6 wickets voor 44 runs, Plooy 237 en Evers 118. De Schiedammers brachten het daarna slechts tot 42, met alleen Plooy en Karis, beiden met 12 in de dubbele cijfers. De Jongh en P. de Vrind namen ieder 4 wic kets respectievelijk voor 21 en 15 runs. H.D.V.S III werd natuurlijk opnieuw in gestuurd en werd voor de tweede keer uit gegooid voor 84. Een oogenblik leek het er op, dat de gasten de inningsnederlaag zouden ontkomen. Plooy (40) en Van Gent (21) brachten n.l. op het in die periode heel slechte bowlen er werd te kort gebowld en doorgaans stukken buiten den leg- stump het totaal van 15 voor 3 op 70 voor 4. Toen De Jongh echter Van Gent had gecleand was het gauw afgeloopen P. de Vrind 634, De Jongh 321. L. C. C.—EXCELSIOR. L. C. C. wint met 40 rune. De Leidsche gaat het eerst batten, maar brengt er op het goede bowlen van Wins- man en Kemenade weinig van terecht. Slechts Eichhorn met 23 not out en Beurse met 10 bieden nog eenige tegenstand. Voor 44 hebben alle Leidenaars tenslotte een beurt gehad. Kemenade 513, Wineman 5—26. De innings van de gasten is daarna even min een succes. Met een totaal van 41 blij ven zij nog beneden dat van de Leidsche Van Es met 613 was voor de Schiedam mers blijkbaar onbespeelbaar. Beurse 320 In de tweede innings deed L.C.C. het beter. Dank zij 45 van Beurse en 20 van Metsch werd het totaal 99. Kemenade, Ha gen en Van Etten namen ieder 3 wickets respectievelijk voor 42, 21 en 11 runs. Excelsior moest derhalve 103 runs maken om te winnen, maar bracht het niet verder dan 62, waarbij Van der Toren met 18 en Janse met 11 alleen in de dubbele cijfers kwamen. Beurse 429, A. van Es 313, F. van Es 110. KORFBAL. UITSLAGEN VAN GISTEREN. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Kampioenschap van Nederland: Het Zui den—E. K. C. A. 10—0. Promotie en Degradatie: West I Noord: Ready/Tecka—01 ympia 04; Oost I B: RigtersbleekH. K. C. 11; Overg. Noord A: SamosKoog/Zaand. 35. Competitie: Noord I: KineaRood/Zwart 0—15; Friso—W. K. 2—6. Ovendcht. Zooals verwacht mocht worden, heeft Het Zuiden het kampioenschap van Neder land behaald een verrichting, welke stel lig een gelukwensch waard is. De Rotterdamsche vereeniging heeft het in deze competitie om het landskampioen- schap niet lastig gehad, dal blijkt zeer 1 Hoe onze bekende caricaturist Jai den geweldig langen AmerikaanscheJ per zag bij de belegering van hel doT Vereenigde Staten door Argentinië, dl 112 won. duidelijk uit de verschillende uilsla?* Oostelijke kampioen bezit een weinig] twaalftal en bovendien was de sche combinatie niet geneel volledig doende behaalde Het Zuiden zondj inspanning een zege met dubbele eijl In de promotie-wedstrijden is de j nederlaag van Ready/Tecka een wacht resultaat. De Amsterdammers nen een mooiere en betere kans op p lie te hebben dan hun tegenstand?! Bussum. Wil Ready/Tecka het volgeij zoen in de cersle-klasse uitkomen dar zij a.s. Zondag in Bussum winnen. In Twente is Rigtersbleek. de kar der 2de klasse, gepromoveerd door e| lijk spel in den beslissings wedstrijd de Ilengelosche Korfbal Club. De wedstrijden in de Noordelijke klasse zijn bijna ten einde. Kinea s de laatste plaats, W. K. bezet de plaats van de ranglijst. Kampioenschap van Nederland: gesp. gew. gel. verl. v.— Het Zuiden 3 3 Voorwaarts 4 2 2 13 E. K. C. A. 3 3 Promotie West I Noord: gesp. gew. gel. verl. r.- Olympia 3 2 1 Ready/Tecka 3 111 7— D. E. V. 4 112 LAWN-TENNIS. INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN NEDERLAND. Zestien landen komen ciL Voor de internationale kampioa pen, welke van 717 Juni op de ba de M.E.T.S. te Scheveningen wordea den zijn de volgende inschrijving^ komen: Amerika: Hunter. Frankrijk: Borotra, Bousssus, I Plaix, Gentien, Danet, Bonte, ded besnerais en Vausssard en Conto Duitschland: Nourney, Kuhlm Van Recnicek, mej. Kohnert, roe] meyer. Zwitserland: Aeschlimann, men liman (de vroegere Amerikaansch] Goss.) Engeland: Lester. Oliff, mis9 I Mcllquhan. Egypte: Grandguillot. Argentinië Boyd, Morea, Ga| Zappa, Morea, Robson. Chili: gebroeders Torralva. België: Lacroix, De Borman, I*| dames Sigart, mevr. Guyot. Griekenland: Zerlendi, Ballis, los. Italië: mej. Valerio. Noorwegen: Leissner, Hagen, Joego-Slavië: Vilira. Tsjecho-Slowakije: Malacek en lep. Oostenrijk: Matejka en Artens. Nederland: o.a. door Timmer, DieJ Van Lennep, Eilers, Marinkelle, Eriksson, mej. Bouman, mej. Ro"! querque, mevr. Driebeek, mej. Star Canters. HOLLANDSCHE DAMES TE PiJ Volgens ..De Crt." is mej. BolJ epierque te Parijs met 52, 6—01 gen door mej. Willis. Verder 1 Bennet van mej. Bouman met DE COMPETITIE. Gisteren heeft Leiden I 1 Baan 14 gewonnen. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN TE UTREC Gisteren is te Utrechl een gehouden De uitslagen zijn: Afd. I: HZC— Maas 3—2: Ma,* 4-1; Dolfijn—UZC 1—1- Afd. II- HGVB—Dolfijn 2 RZC 1 3—2; Dolfijn—HPC O-S-, Afd Ifl: UZC 3—Dolfijn 3 4-" AZ 3 3—0; Dolfijn 3—AZ 3 l- 3—Maas 2 1—5. Dames- HDZ—UZC 8-0. Na afloop werd de Olymf"5' ploeg (4 maal 200 M.) v. Essen (IJ), J Silfhout ("J> (AZ), Brink (Dolfijn). Het Olympisch zevental 1 worden vastgesteld in verband H. Minnes overkomen ongeval. DE COMPETITIE- Aanstaanden Woensdagavond wordt alhier een vriendsrna strijd Zijl 1G. Z. C. H ^7 reserve lste klasse van den -

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10