3 Schetsfoto's „HET FOTOHUIS'.' in Omslag f 1 RECLAME-PRIJZEN UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. sonen konden zich in veiligheid brengen De pont dreef roerloos naar hel midden. Met behulp van een motorboot werd zij opge duwd, waarna onmiddellijk me! iz herstel ling werd begonnen. De boot, die na de aanvaring was door gestoomd, is bij het volgende veer aange houden. BRAND TE-IJSSELMUIDEN. Gisteren is te Kampen in den polder De Koekoek, gemeente [Jselmuiden, de boeren woning van H J. Kalter in vlammen opge gaan. Twee geiten, kippen en konijnen kwa men om. Alles was verzekerd. AANGEHODDEN. Te Assen zijo in arrest gesteld de arbei ders G. F. en K. S., wonende te Roswin kelerveen, verdacht yan diefstal met braak in een paar schepen liggende in het kanaal te Nieuw Weerdinge. r Jon man is toch werkeljjk een beminlijk menac h. Zoo dan moest je hem eens mee maken wanneer hij '3 morgens z'n boorden- knoopje niet vinden kant RECLAME. UITSLUITEND 1STE KLAS WERK NOORDE1NDE 10. alpben. Post- en Telegraafkantoor. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn terugontvangen in de 2de heltt der maand Mei 1928 Brieven binnenland: 1. D. Wassink, Woubrugge; 2. Alie v. d. Veer, poste Hes tante Prinsenstr., Haag. 3. D. de Buen, kruidenier, Kerkstraat, Nieuwe Tonge; 4. Ingenieur v. d. Wijk, Vachelstraat, Haag; A. Droog, Kerkbuurt, Ter Aar; 6. J. Robek tz hoofd R. K. School, Langeraar. Aan hel postkantoor alhier en de daar onder ressorteerde hulpposlkantoren werd gedurende de maand Mei 1928 ingelegd f 17519.23; terugbetaald f. 2-1055 27. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 17705. Gevonden voorwerpen; 1 luxe potlood (zilver); 1 belastingplaatje in etui. 1 zilver broche; 1 alpaca beursje waarin zilver col lier; 1 nikkel heerenhorloge zonder ketting. Inlichtingen dagelijks Politiebureau Ju- lianastraat alhier. Tot examinator bij de te Utrecht te houden M.L'.L.O.-examens werd benoemd onze plaats genoot G. H. Schaap Jzo., directeur der Handelsavondschool. Bij Kon. besluit is onder dankbetuiging aan onzen plaatsgenoot mr. A. Korver, advocaat, met ingang van 1 Juni eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaats- vervanger bij het kantongerecht alhier. Bij den landbouwer K. de J„ aan den Oudshoorscheweg, ontstond gisteravond omstreeks 9 uur een fel uitslaande braud in de achter zijn woning gelegen met riet bedekte houten schuur. Door het flink optreden van de omwonenden ken het vuur worden geblusclit en werd erger voorkomen, zoodat twee uitgerukte motorbrandspuiten onverrichterzake konden terugkeerea. Vrijdagmiddag reed een auto op den ïteekterweg een gaslantaarn omver. De auto was geheel onklaar en werd door den kraan- wagen van den heer Van Bunningen, ta Bodegraven, weggesleept. De Inzittenden kwamen wonder boven wonder er zonder zwaar letsel af. - Gisteren had in het Patronaatsgebouw de prijsuitreiking plaats van den door den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Alphen a. d. Rijn, gehouden j mrlijkschen schietwedstrijd. Bij deze plechtigheid waren behalve hel beeluur aanwezig de heer Van Pelt, secr. der Gew. Landstormcommissie, kapelaan A Boekei, welke laatste deze bijeenkomst opende met een woord van welkom aan het bestuur en prijswinnaars. Ree le Init. L. Verleun deelde vervolgens mede, dat bij verdere wedstrijden de hoog ste schutters in de hoogste klassen zullen worden ingedeeld in de iD Juli a.s. le houden wedstrijd met scherpe patronen. Allereerst werd aan den heer Roest nog uitgereikt een medaille, door hem gewon nen voor de B.V.L., in de in Maart j.l. gekoudeD Provinciale wedstrijden, waarng de heer Verleun zijn spijt te kennen gat, dat Alphen weer met het laagst aantal ponten was uitgekomen. Hierna werd den winnaars, welke reeds in ons Blad j.l. Maandag 'zijn bekend ge markt, verzocht een voor een naar voren te komen om hun prijzen in ontvangst te nemen. Na het uitreiken der prijzen deelde da beer Verleun mede, dat door de leden vaa de B.V.L. ook kan worden deelgenomen aan de door de schietvereeniging „Nederland en Oranje" alhier in de maanden Juni, Juli en Aug. te houden wedstrijden, waarbij de lands, worden ingedeeld in klasse B. Na nog enkele besprekingen over den op 27 Sept. a.s. te 's-Gravenhage te hou den Nalionalen Landstormdag, o.a. het be noemen van een vaandeldrager en waarhij dn heer Van Pelt nog zijn spijt te kennen gaf, dat in Alphen zich hiervoor zoo weinig deelnemers hadden opgegeven en na over de bezwaren ts hebben gediscussieerd, sloot kapelaan Boekei deze bijeenkomst met een opwekking om steeds meer propaganda voor den B. V. L. en den te houden Landdag te maken. Eindelijk ging hierna het bestuur in geheime vergadering voor bestuursver kiezing omtrent het benoemen van een nieuwen voorzitter. alkemade. Burgerlijke Stand. Geboren: Joanna Wilhelmina, D. van Thc-odorus Wilhelmus Straalhol en Marce- lina Maria Waasdorp Cornelia Maria. D. van Johannes Christianus Zwetsloot en Anna Adriana Kooloos Johanna Chris tina Maria, D. van Pelrus Dongelmans en Alida van den Berg Ewoud Ignatius, Z. van Albertus Adrianus Brand en Cecilia Louter. Overleden: Simon Droog 83 j. Eliza beth van Immerseel, echtgen. van Pieter Bloem, 83 j. Leonardus Johannes van der Klugt 22 j. Ondertrouwd: Anthonius Leonardus Schrijvers jm 27 j. en Johanna Theodora Maria Hoogenboom jd. 24 j. Nicolaas Jacobus de Koning jm. 27 j. en Joanna Alida Schoo 26 j. De opbrengst van de collecte voor het huldeblijk voor H. M. de Koningin-Moeder heefl in deze gemeente opgebracht de «om van t. 180.57 Deze opbrengst is voor de verschillende dorpen als volgt: Oudewete ring (.33 81; Roelofarendsveen 1.78.26'/», Nieuwewetering f. 21-83'/», Rijpwetering f. 15.96; Oud-Ade f. 20.91 en Kaag f. 9.79. bodegraven. Aan het postkantoor Bodegraven en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Mei 1928 ingelegd f. 8364.37. terugbetaald f 8149 48. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummsr 5062. Aantal handelingen postcheque- en girodienst maand Mei: 928 stortingen a f. 167.218.05; 261 uitbetaalde cheques a i. 84.763. waddinxveen. 25 jaar bij het onderwijs. Vrijdag herdacht de heer Lijklema. hoofd der Chr. school aan de Kleikade alhier, dat hij 25 laar bij hel onderwijs werkzaam was. s Morgens werden alle leerlingen in de school op versnaperingen onthaald en hier bij werd tevens het hoofd der school een schrijfbureau met bureaustoel aangeboden van de leerlingen, personeel en eenige vrienden. B. en W en vele vrienden woon den dit feest bi) Ook had de jubilaris zeer vele bloemstukken en cadeaux in ontvangst te nemen. zwammerdam. Bnrgerlijke Stand, Geboren: Hellena Francisca, d. v. Corne lls van Duuren en van Helena Fokker; Jo hanna Jacoba, d. van Hille Jansen en van Anlje Hoogendoflrn, Cornelis. z. van Wil lem Roelof Versloot en van Maria Teekens; Catharina Clasina. d. van Bernardus Pel- lekooren en van Clasina Catharina Hoogen- raad. Gehuwd: Arie Koster, j.m. 24 jaar en Jetske van der Weide j.d 26 jaar Arie Hoosbeek, j.m. 22 jaar en Aaltje van 't Hoog j.d. 19 jaar. De heer A. Voordouw, aannemer alhier, is laagst* inschrijver geworden bij de laat ste aanbesteding voor den bouw van een „Gerardus Majella"-gesticht te Mijdrecht, voor den som van t. 91500. De collecte voor het huldeblijk aan H.M. de Koningin-Moeder aan te bieden, heelt in daze gemeente opgebracht f. 103.38. AALSMEER. Alhier is tevenloos uit het watqr opge haald het 3-jarig dochtertje van den heer L. T., dat waarschijnlijk met spelen te wa ter is gevallen. HAARLEMMERMEER. 25-jarig jnbitenm J. A. van Aikel. Vrjjdag was het 25 jaren geleden, dat de heer J. A. vaa Arkel, hoofd van de bijzondere school met den Bijbel, te Nieuw- vtnncp, alhier, zgn ambtelijke loopbaan bij het christelijk onderwijs begon. Dat de vele goede diensten, die de algemeen geachte jubilaris aiet alleen in bet be.ang der school maa: ook op verschillend ander terfein in al die jaren heeft bewezen, met groote erkentelijkheid en dankbaarheid worden ge waardeerd, is op dezen dag wei tot nitiog gekomen. Van de zijde van het schoolbestuur en leerlingen en ouders is met veel sym pathie het noodige gedaan om 1 Juni 1923 our den heer Van Arkel tot een on- vergeteljjken dag te maken. „Pro Rege". Vrijdagavond werd in de Beurs te Hoofd dorp vanwede de vereeniging „Pro Rege" aldaai een bijeenkomst gehouden, met het doel om het werk van den Nederlandschen Militairen Bond meer bekend te maken en daarvoor meerdere belangstelling te ver- I wekken. De burgemeester opende de vergadering met een toepasselijk woord. Voor dezen avena waren als sprekers uitgenoodigd de oud-minister van Oorlog, Exo. J. J. C. van Dijk, en de Legerpredikant ds. Joh. Jansen, terwijl het gunstig bekende en uit 100 jongens en meisjes bestaande zangkoor „lleinze" van den Chr. Nat. Werkmansbond uit Amsterdam zijn medewerking verleende. HILLEGOM. Kritiek over de werkverschaffing. De Hillegomsche Bestuurdersbond beeft in een vergadering de gemeentelijke werk verschaffing besproken. Er is geconstateerd, dat een oommissie van werkgevers tot be strijding der werkloosheid, zonder blijkbaar het minste benul te hebben van dit vraag stuk, volgens den H. B. B„ en zelfs ge-- speend van eenig begrip van werkloosheid verzekering, op reactionaire maatregelen aanstuurt. Heftig werd geprotesteerd tegen bet aanplakken van tijsten met namen der werkloozen, met het doel „schaamtegevoel" op te wekken. Besloten werd den R.-K. Volksbond en den Hillogomsehen Chr. Be- stuurdersbond tot een bespreking uit te noodigen, teneinde gezamen.rjk krachtig stel ling te nemen tegen het schandelijk drijven der werkgevers. Aldus luidde het ontvangen bericht van den H. B. B. Bnrgerlijke Stand. Bevallen: C. SpanheimBalkenende, z. E. A. Koppers—Groot, z. R. C. Visser- Hef, d. M, W. WijtvlietFejjen, z. C. Hoogkamer—Meyer, z. KATWIJK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. v. P. de Vreugd en P. Kraaijenoord. Jaoob, z. v. C. Knjjt en P. Brouwer. Cornells, z. v. C. v. d. Plas en C. Schaap. Jacoba, d. v. G. v. Dugvenbode en J. Guijt. Overleden, Jacob van Boeten, 60 j„ echtg. vaD A. Dubbelaar. Jan de Jong, 9 mnd, Jacob van den Oever, 75 j„ echtg. van C Paap. Arie vao den Erjkel, 79 j., echtg. van P. den Hollander. Levenl. aangegeven kind van A. L. de Jong en W. Meiivogel, Gehuwd: L. Seijpestein en J. G. van de Ven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het nog vrij gobleven gedeelte der Turfmarkt zal van een schoeiing van beton platen worden voorzien, zoodat vour niet te groote schepen daar nog een tameiijk goede losplaats zal komen. KATWIJK AAN ZEE. Aan het Gemeentelijk Arbeidsbureau i? de stand der werkloosheid als volgt: 29 arbeiders, 5 grondwerkers, 3 kuipers, 3 opperlieden, 6 visschers, 1 timmerman, 1 metselaar, I stoker. Te zamen 49 personen Heden zijn bij de gemeentepolitie als tijdelijk agent werkzaam gesteld de heeren M. C. van den Berg, van Katwijk aan Zee en M. Ridderhof, van Zierikzee. De toestand van bet meisje dat op 2en Pinksterdag hier op het strand onder een paard geraakte, is nog steeds zorgwek kend. Donderdag a.s. zal de Katwijkscbe Reddingsbrigade haar eerste oefening in 1928 houden met dioog zwemmen. Door den heer Z V. te Noordwijk was aldaar kennis gegeven, dat een rijwiel ge merkt Knight Cycle" door een vreemde ling was medegenomen en niet terugge bracht. De politie alhier kreeg bericht van deze verduistering en mocht er spoedig in sla gen het rijwiel in beslag te nemen. Het bleek haar dat het rijwiel gekocht was door v. D. vaD den bandelaar d. H. alhier die het van zekeren v. W. uit Leiden had gekocht. Deze v. W. is gearresteerd en ter be schikking van de justitie gesteld. Het rij wiel is in beslag genomen. LISSE. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Pieter Hermanus, z. v. E. Schoite en A. Roodenburg. Theodoras Johannes, z. v. Th. Kortekaas en A. M, Schuts. Johannes Hendrikus Maria, z. v. H. Mens en E. M. v. d. Berg. Johannes hendrikus Maria, z. v. J. YVjjnands en J. v. d. Voort. Maria Cornelia, d. v. J. Reeuwgk en C. de Lange. Overleden: Jacobu3 Cornelis Faas, wedn. van J. Massee, 83 j. Johanna Elisabeth Berbee, 20 j. Hendrik Willem Mohlman, echtg. van C. H. Beukers, 70 j. Vrijdagmorgen werd er proef gereden met den auto-sproeiwagen, en voor zoover het den wagen betreft, kan niet anders worden gezegd, dan dat zjj uitstekend werkt. Aan de bediening haperde nog een en ander, maar het zal ook daar zoo zijn: „het werk leert zijn moester". Het reservoir heeft een inhoud van 2000 liter, en deze hoeveelheid werkt de water leiding er in den tijd van 3 minuten in. Verschillende wagens kunnen dus worden gevuld en verwerkt. Het is echter voor onze straten niet best mogelijk het stof ook maar eeüigszins vast te leggen, daar deze veel meer bloot gesteld zijn aan wind en zon, en het water spoedig weer ven dampt. Naar een beter bindend en toch met duurder procédé wordt uitgezien. NOORDWUK. Jubileum van de heer C. Verwey. Gisteren is de heer C. Verwey in het Juvenaatsgebouw gehuldigd naar aanleiding van het feit dat hij bier 25 jaar als onder wijzer in de parochie werkzaam was. 's Mor gens begOD de plechtigheid te 3 uur id de kerk, waai een H. Mis werd opgedragen. Daarna vertrok de jubilaris en familie oaar huis en werd per auto te halfelf weer afge haald en naar het Juvenaat gebracht. Bij het binnenkomen zongen de jongens van de R.-K. school hem een welkomstlied toe on. der leiding van den heer H. G. de Boer. Daarna richtte de voorzitter van het huldi gingscomité het woord tot den jubilaris om hem namens de parochie te bedanken voor al hetgeen hij in deze 25 jaar tot stand bracht en waarvoor hij zijn tijd gaf. Want niet alleen het feit, dat hij 25 jaar te Noord wijk werkzaam is als ODderwijzer, deed hem de hulde van de parochie toekomen, maar evenzeer het andere werk door hem buiten de schooi verricht, voor schoolvrije jeugd, het patronaat, de leesbibliotheek en waar voor men deze gelegenheid aangTeep om den jubilaris openlijk dank te zeggen. Na- meDS de oud-ieerlingen werd hem een en veloppe met inhoud aangeboden. Ais direc teur van het Patronaat sprak kapelaan Hesp en offreerde een bloemvaas met bloe men. De jonge heeren Thvssen en Groenen woud zegden samen een mooie getukwensch op De heer W. Hoogeveen dankte den ju bilaris namens de oud leerlingen en hij deed dat natuurlijk op de hem eigen, prettige manier, ernst gekruid met humor. De heer J Baak Jr., inspecteur bij het lager onder wijs uit Leiden, had bericht gezonden van verhindering, maar feliciteerde den jubila ris. Rector Braakman sprak ook hulde en dank alsmede het hoofd der R.-K. school en hem ten voorbeeld stelde om zijn stipt heid en accuratesse. TeD slotte werd hem door den hoogeerw. deken het gouden eere- kriris Pro Ecclesia et Pontifice op de borst gespeld, waarvoor de Paus den jubilaris had waardig gekeurd. Bewogen dankte de jubilaris alten en bracht den dank terug tot God den Geve» van alle goeds. Op dit feeet heeft men iemand kunnen huldigen die altijd eenvoudig was en nog is en die met 'n onverzettelijken wil, door tastendheid en uithoudingsvermogen aan elke goede zaak meewerkt en waar de heer Verwey aan 't roer zit, daar loopt het schip een veilige haven binnen. Het is zooals de Deken terecht zeide, de heer Verwey is niet alleen onderwijzer, maar een figuur geworden in Noordwijk. Met een ieder kan de heer Verwey het goed vinden, met de hooge autoriteiten en met de gcwoDe men- schen uit het volk. Voor iedereen heeft hij een vriendelijk woord en steeds is hij hulp vaardig. Door zijn rijke ervaring op veler lei gebied is hij in staat velen van goede raad te voorzien. Men staat er bij het op sommen van zijn functie® verstomd over, dat één menscb zooveel werk kan ver zetten De heer De Ruyter sprak een slot woord.op deze plechtigheid waarna er ge legenheid was den jubilaris te complimen teeren. Hiervan maakte ook gebruik de burgemeester, wethouder van Eeden, ge meente-secretaris, commissaris van politie en vele anderen, 's Avonds bracht het Fan farecorps Excelsior een serenade aan den jubilaris. Bg het alhier gevestigd correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zgn als werkzoekenden 15 personen ingeschreven, n.,. 9 visschers, 4 landarbeiders, 1 losse arbeider en 1 kantoorbediende. NOORDWIJK AAN ZEE. Als een verbetering kunnen we melden, dal het gedeelte van den Noord- Boulevard voor Pension Hollander belang rijk is verbreed wat vooral op drukke da gen een groote verbetering zal blijken te zijn. OEGSTGEEST. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Martha Angenieta, d. v. V. de Linden en A. v. d. Zeeuw. Christina Johanna Francina, d. v. J. H. Kramers en G. A. Vlaming Plejjsier. Gehuwd: H. Roorda en G. van Munster, beiden te Oegstgeest. Overleden: A, J. Wajon, 84 j., gehuwd met A. Appel. M. C. Hofland, 47 gehuwd met H. Hemetop. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De raadhuisbonw Ove» Kooirecht Nieuwe bouwplannen Gisteravond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig was de heer Van der Voet. De notulen werden goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken en mededeelingem. Ingekomen waren verschillende goedge keurde raadsbesluiten. Het verslag van de Wijkverpleging gat i'i ontvangst en uitgaaf een bedrag van L 3129.24. Er is een saldo van f. 463.9L De beer Warnaar spreekt een woord van waardeering voor de toewijding, waarmede do zusters de zieken verzorgen. De voorzitter deed mede, dat gevraagd is wanneer de bouwplannen voor het nieuwe Raadhuis klaar zullen zijn. Hij leest een briet voor van de architecten, die schrijven, over ongeveer 2 maanden, zoo fnogeljjk eerder, de plannen klaar te zntlón iieiibun (dus 25 Juli), De heer Speelman: dan gaat er het ge- heele jaar mee heen. De heer Van Zonneveld acht het ge wenscht, dat de motieven, waarom de raad opdracht gegeven heeft aan de architecten, medegedeeld worden. De heer Van Breda onderschrijft dit. Hcewel de voorzitter dit voldoende bekend ach' en het zelf niet aoodig oordeelt en zelfs betwijfelt of het wel gewenscht is, is de raad voor mededeeling. De voorzitter zegt dan: er waren 7 architecten gevraagd om op 15 April schets ontwerpen in te zenden. Een der heeren, do heer Boeyenga, had zich vergist en kwam te laat. Tegen zijn mededinging werden be zwaren door de architecten geopperd. De ingezonden ontwerpen werden beoordeeld do den heer v. d. Kloot Meiburg. Het bekroonde ontwerp was van de heeren Tol, Meischhe en Schmidt. De raad had uitgenoodigd bepaalde per- scne zonder compagnons of dergelijke, zoodat de eerepalm niet werd toegekend. De raad besloot het bekroonde ontwerp aan deu heer Tol terug te zenden; ik meen dat drie heeren hiertegen waren. Ci adviseur gaf den raad, den architecten Meischke en Schmidt op te dragen een ont werp te maken in de lijn van het bekrootdj ontwerp, daar zg hieraan hadden meis- gewerkt. Alle heeren, die hadden gedongen, waren het met deze uitspraak eens, hoewel er zijn, die zich verongelijkt achten. De heer Van Zonneveld zegt, dat e drie heeren tegen waren, om met de archi tecten, die hadden medegewerkt aan het plegeD van onregelmatigheden, in zee te gaan. Het is, volgens zgn gevoelen, nis eerlijk, om de eerlijke mededingers te passeeren, en iemand, die op een slinksche manier er ingekomen is, de opdracht te geven. De voorzitter: De raad heeft zich «He vrpeid voorbehouden, dus van niet-eerljjk i3 geen sprake. Hierover ontstaat een discussie tosschen den voorzitter en den heer Van Zonneieid, Den heer Van Breda spijt het ook, dat het zoo geloopen is. Hij ook acht het goed. De heer Verkley heeft ook tegen ge stemd, maar hg heeft dit gedaan, omdat hg behandeling in openbare vergadering noodig achtte. Den heer Speelman spijt het, dat deze zaak wordt besproken, vooral om hetgeen^ de heer v. Zonneveld zegt. Wij hebben geen oneerlijke daad gedaan. Hij zou graag willen, dat de uitdrukking niet-eerlgk teruggenomen wordt. Deze is hier niet op zijn plaats, Wij hebben het advies van den heer v. d. Kloot Meiburg gevolgd. De heer Van Rijn zegt, dat als de raad ge weten had (wat B. en W. weten is hem niet bekend) wat er aan vast zat, er nooit een prijsvraag zou zijn uitgeschreven. Nu schrijft de Bond van Architecten de wetten voor en schrijft er over. De voorzitter: U bedoelt enkele leden van den Bond; want de Bond heeft nog niets gedaan. De heer Warnaar: We hebben er voor ge stemd al wisten we dat het rechtsgevoel ge weld weid aangedaan. Laat de Bond van Architecten het uitvechten. De heer v. Zonneveld verdedigt nogmaals zijn standpunt De heer Speelman: U moet hel wootd oneerlijk niet gebruiken. De heer v. Breda vraagt of als hel plan klaar is, er dan een begrooling bij zal wor den aangeboden. De voorzitter: De raad neemt tater een besluit. Dit zijn slechts voorbereidende werkzaamheden. De heer Bisschops zegt, dal de heer Tol geïnformeerd heelt ot het toelaatbaar was, dat hij assistentie nam, daar het zeer druk had. Het advies luidde bevestigend. Hij acht zich niet bewust eenige onregelmatigheid gepleegd te hebben, te meer daar het ont werp onder de drie namen is ingezonden Er ontstaat nu een discussie lusschen de heeren v. Zonneveld. Bader; Speelman en van Breda over eerlijk en oneerlijk, waar aan de voorzitter ten slotte een eind maakt Verder was ingekomen een schrijven van Beider en Diedericks over het instelle* van 'n particulieren nachtveiligheidsdicn De voorzitter wil deze zaak in gehei vergadering bespreken na atloop der one bare vergadering. Besluit tot machtiging tot verkoop tan bouwterrein aan den Menneweg B en achten het gewenscht dat een besluit geno men wordt, zoodat hierop voortgebouwd kan worden. Zij stellen voor den prijs bepalen op 1.1 per meter. De heer Verkley vraagt of B. en W. verantwoording dragen, dal er gebouw mag worden in verband met het Kooirech De voorzitter wil de zaak omkeeren vragen; neemt de raad de verantwoordin Van der Plas heelt ook vrijwaring gevraag maar die hebben we niet gegeven; wel he ben we gezegd, dat we er zelt gingen bou' weit; dat was hem genoeg. De heer Verkely vindt het zeer mooi, we daar zeil gaan boywen, daar de ra dan de verantwoording draagt. De heer v Breda acht hel niet gewensch dat we voor hel vervolg de verantwoor ding nemen. Laat ieder dat voor zichze weten. De heer Sjoeelman vraagt ot het niet te maken is hoe de grens loopt. Het paalt weten we allemaal, maar hoe loopt verder? Laat de landmeter het eens spelen. Dat is het goedkoopst. Er wordt nu gedicussieerd waar met meten begonnen moet worden. Hierover men het niet eens; men wil zich niet glad ijs begeven. De heer Warnaar stelt voor dat de tan meter uitmaakt hoe de grens loopt en de raad de consequenties van het bouw aanvaardt Hiertoe wordt met alg. stemmen beslole Aanvragen van voorschotten voor land arbeidersplaatjes voor Slootweg. Smit De Boer op dat terrein. Deze worden toe staan. van 5 woningen aan de Bouwplan Menneweg. De teekeningen en vergrootingen worde ter inzage verstrekt. De exploitatie moe zich zelf bedruipen, mocht er een te»° zijn, dan draagt het Rijk hoogstens f. 25 pe woning bij, mits de gemeen le een ge 'i bedrag geelt. De begrooting is I 1® waarvan f. 400 voor licht en water AHj* de bewoners van onbewoonbaar verklaar- woningen komen voor deze huizen in aaJ merking. De heer Speelman wenscht dal van Voort zich verplicht de leeg komende w ningen af le breken. De voorzitter: als er een huis leef ,r mag het niet meer betrokken worden i3 wel gezegd, dal dit gebeurd is, "j bij onderzoek bleek het niet het ge*a- De heer v. Breda vraagt enkele wijiif^ gen in het ontwerp, wat volgens de niet mag. Hef besluit wordt goedgekeurd. Wegens Beursvacantie onthre^" heden de noteeringen der sche Beurs.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 6