OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. ANEKDOTES. Aagje v. d. Ham lange Pinkstervacantie hebben jullie en nu met dit prachtige zo merweer kan. je er zeker echt van genieten en veel fietsen. Nog geen nieuwe raadsels sturen. Hendrika Ouwerkerk. zeker mag je nu met de grooteren meedoen Verleden week hoorde ik al in eenige brieven over het lentefeest. Als het nu zulk mooi warm weer blijft, dan mogen jullie het immers herha len op het open veld. Elly van Haarlem zijn de kleine poesjes weg? maar de groole poes heb je toch wel mogen houden? Studeer je flink piano? Liesje Stoffels heb je een heelen voor raad van die kaarten met mooie plaatjes er op? Heb je een eigen tuintje in den tuin thuis? of een schooltuintje? Nellie van de Water gaan jullie in Juni een dag uil met de school? dat is zeker te hopen dat het dan mooi weer zal zijn. Nico van Wijk de volgende week hoop ik te hooren dat die behandeling goed is afge- loopen en dat je niet veel pijn hebt gehad en mocht je de volgende week niet kunnen schrijven, dan hoor ik het later wel eens. Jeanne Snieder je mag gerust een raad- selnichlje van mij worden, maar stuur als je blieft voorloopig geen nieuwe raadsels.^ Jo Klinkhamer ik heb nog zooveel papie ren liggen met raadsels en anecdotes, ik weet heusch niet precies, wanneer of alles eene beurt zal krijgen. Als de anecdote goed was. dan. zal ik die wel plaatsen dat be loof ik. Drietal Mulder wat hebben jullie aardig veel kleine diertjes, maar ik begrijp best dat je ze niet allemaal kunt houden als ze groot zijn. Dirkje Hopman er staan mooie cijfers op je rapport, daar zal je wel blij mee geweest zijn. O. dan worden de poesjes al echt aar dig, als ze zelf uit de kist willen klimmen, en vallen ze zeker dikwijls ondersteboven als ze zoo klauteren. Mientje en Gerrit Hanno was er geen tijd voor schrijven, ging je liever wande len met het mooie weer? ook best hoor. Anje de Gelder ik ben echt blij met mijn tuintje en de serre, nu zit ik lekker in de lucht terwijl ik aan jullie schrijf. Het is maar een heel klein tuintje maar ik kan er toch in zitten. Albert en Joop v. Biezeh de anecdote zal ik bij raijD voorraad leggen. Ja niet waar, het was prachtig weer dePinksterdagen., dus jullie wensch werd vervuld. Nel Hagoort jou anecdotes gaan ook bij mijn voorraad, die later eens eene beurt krijgen. Wim Kok ga gerust meedoen, je behoort tot de grooteren. Lucas de Romijn was het Zaterdag nog een geheim voor je, waar je met Pinksteren heen zou gaan, neen dan kon je het niet schrijven. Ik ben niet uit geweest, had mijQ been bezeerd door vallen, dus bleef ik maar thuis. Annie en Pietje Jongsleen het i9 hier in Den Haag gelukkig sinds Zaterdag echt zo merweer, heerlijk. Henk Boom nu was het toch wel warm genoeg voor Katwijk, is het nu gebeurd? en waarheen was die lange wandeling? Ik heb nog steeds genoeg raadsels. Annie de I'Ecluse was het niet erg druk op de treinen toen je naar Rotterdam ging. Neen ik ben niet uit de stad geweest, en hier ook niet uit, had een stijve knie door vallen. Henny H. H. ja wat een reuzenverschil met Hemelvaart, toen zaten we graag bij de warme kachel. Ben jij nog uit-geweesl? Sary Boom die oom waar je over schrijft, is dat de vader van B. en N.? die mij dik wijls schrijven. Willy de Neys was het een goed rap port» was je tevreden? want je hebt zeker heel veel moeten inhalen nadat je zoo lang ziek was geweest. Daan Baars veel genoten van je nieuwe fiets met de Pinksterdagen? nog groote tochlen gemaakt? Herman Zaalberg ze hebben je erg be dorven met je verjaardag, ik las over zulke mooie cadeaux m je bTief. Jan Evers ik houd ook veel van varen, vooral op zoet water en zonder veel wind^ want van erg schommelen en wiebelen word ik direct ziek. Dikkie van Dijk, ja zeker weet ik veel kinderen die graag met een kinderwagen rijden, ik deed het- vroeger ook dolgraag Heb je prettig met je zusje in Leiden gelo geerd? is dat zusje jonger of ouder dan jij? Agatha Braat wat een heerlijke feest- weck voor je, ik hoop dat je een vroolijken verjaardag zult hebben, een prettig par tijtje met de vriendinnen. Hoe aardig ^dat je grootouders komen voor je feestdag. Jo Nagtegaal gezellig hè zoo'n kleine tantezegger om op te passen en mee te spe len. Het trof goed dat je vacantie had. Riekie en Jo Minnema ik ben blij voor Riekie dat zij nu ook eens gelukkig heeft geloot en zoo'n mooie pop heeft gekregen, speel je graag met poppen? heb je er al veel? Prettig gewandeld met Pinksteren? neen ik kon niet, had een stijf been door vallen. Catharina van Egmond en wanneer kom je in Den Haag? want je weet in de zo- mervacantie ben ik altijd in Zeeland. Neen hoor ik heb niet, zooals jij 9chrijfl, eene heerlijke wandeling gemaakt, ook nergens heen. geweest, ik had een pijnlijk been door vallen. Is je broertje 16 maanden, dan is het niets erg dat hij nog niet alleen loopt. Guus en Janni Glasbergen jullie brief kwam verleden week te laat, mijne cor respondentie was al weg naar Leiden. Zorg er voortaan maar voor dat ik je brief Dinsdags al heb. Dat is veilig hoor dat jullie mijn adres in de doos van het post papier hebt gelegd. De brief van deze week was $r. Dinsdag dus dat is beter. Genieten jullie van het prachtige zomerweer in je tentje? Is Opa's verjaardag een goede feest dag geweest, al kon er natuurlijk niet veel drukte zijn. 84 is ook een heel hooge leeftijd. Wiesje en Heilje Vis wel wel wat aar dig feest is dat geweest voor die 2 jarige tantes en die oom die met zijn reuzenauto kwam, dat was een heel gezelschap dat er in werd geladen behalve de allerkleinsten en paste je grootmoeder daarop? De mu- ziekvereenigingen troffen het ook erg goed voor het concours. En nu allen weer hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN ROEKEREN, OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Omdat er gedurig woorden tusschen hen zijn. 2. Tijger. 3. 2 X 3 6 en iemand die op wacht staat, geeft acht; 6 -f" 8 14. 4. Pomp, lomp, homp, romp. 5. Eene rekentafel. 6. De nacht 7. Goud, Gouda. 8. Roek, eend. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Mientje van Riessen, Nettie van Riessen, Ingeborg Last, Jo Zandbergen, Aart Kop, Corrie Rodenburg, Jan Rodenburg, Neelie de Best, Marietje de Best, Nel Hagoort, Hannie Mieloo, Jan Ale Visser, Piet Visser. Celia Kret. Nico Kret, Cootje Poldervaart, Wim Kok, Piet Stroebei, Plonia Smits, Jan Smits, Sary Boom, Hans Stiasny, Henny Hulsber gen Henning, Annie de I'Ecluse, Henk Boom> Agatha Braat, Jo Nagtegaal, Ólto Crabben- dam, Daan Baars, Herman Zaalberg, Joop van der Bel, Nellie Schouten. Annie Schou ten, Annigje Spek, Aagje van den Ham, Hendrika Ouwerkerk, Riekie Minnema, Jo Minnema, Jan Been, Elsa Been, Hanna van Wilsum (2 brieven), Liesje Stoffels, Elly van Haarlem, Nellie van de Water, Nico van Wijk Azn., Bertha Mulder, Lucas Mul der, Coba Mulder, Willy de Neijs, Geer- truida Kerkvliet, Jo Klinkhamer, Jeanne Snieder, Simon Willems, Frans Hemerik, Francien Hemerik, Christiaan Eggink, Ger- harda Eggink, Catharina van Egmond, Jan Evers, Dirkje Hopman, Gerrit ITanno, Mientje Hanno, Anje de Gelder, Dikkie van Dijk, Albert van Biezen, Joop van Biezen, Piet Nieboer, Lucas de Romijn, Frans S mons, Annie Jongeleen. Pietje Jongeleei Gretha Tegelaar, J. Gelok. Een brief zond< naam op een dubbel vel wit gelinieerd pa pier in een wit couvert met mijn Haagsch adres er op. Van wie is die brief? Teunj van den Akker, een brief zonder postzeje er werd dus strafport voor gevraagd. Gun en Janni Glasbergen een brief der vorig week en een van deze week, Wiesje Vi Heiltje Vis. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT T KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I Ingezonden door verschillende kinderen. Een houten hutje Een- koper putje Een draaiend rad Ra, ra, wat is dat? IL Ingezonden door Annie en Pietje Jongeleei 4 Mannen, 4 Jannen, 4 Baasjes 4 Klaasjes, 4 Jongetjes uit onze stad. Te zamen 8, zeg, snap jij dat? m. Ingezonden door N. N. Met g wordt er brood van gemaakt, m k ben ik in ieder huis, met t ben ik he zout. IV. Ingezonden door Annigje Spek. Geen naaister stelt het zonder mij Geloof dit vrij. Wanneer ik word van 3 ontdaan, Ben ik bij 't graan. En als ik dan veel goeds bevat, Ben ik een schat. V. Ingezonden door Stientje Hereur. Wie is voorzanger van de kikkers? VI. Ingezonden door Hans Süasny. Welke graaf woont niet in een kasteel VII. Ingezonden door Coba en Maartje Ha.isw Wat is altijd ziek en kan toch heel h< zaam voor de menschcn zijn. VTH. Ingezonden door Ploni van der Meer Een plaatsje in het noorden van ons la van 6 letters, 2- lettergrepen, verander eerste letter dan word ik iets dat lek ruikt Ingezonden door Coba en Maartje Haait: San nattig dier. „■Jantje, vertel jjj mrj eens, van nuttig dier krijgen wjj de boter?" „Van onze -boerin," zei Jantje. Ingezonden door Bram Linschootea. Drogist: „Wal jongen, wat wil je h ben?" Piet: „Compliment van mijn moeder, een rijksdaalder wilt wisselen; en m« zal u later dien rijksdaalder wel een3 gem Ingezonden door Annie en Adri Bavel Poelier: „Wat is er van uw dienst! Klant: „Een fazant, niet te vet, niet mager, niet te zwaar, niet te licht en prachtige veeren." Poelier: „Och, bedoelt u dan soms paradijsyogel?"

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 16