NEDERLAND-URUGUAY. JAARGANG WOENSDAG 30 MEI 1928 No. 20922 FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Burgerlijke Stand v. Leiden. Het voornaamste nieuws van heden. BINNENLAND. LEIDSCH DAGBLAD OAQBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertention uit Leiden en plaatsen waar agentschappen ran ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Adverlentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdag? en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 7 2 35, per week 70.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post 2 35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Hedenavond wordt te Amsterdam reor de eerste ronde van het Olym pisch tournooi de voetbalwedstrijd NederlandUruguay gespeeld. Ge- ende dezen wedstrijd zullen wij, unvangende te ruim 7 uur, een ver- slag publiceeren aan ons Bureau en i de bekende plaatsen in de stad. DE DIRECTIE. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden :?ngen ter aigemeene kennis, dat door hen I; beslissing op het verzoek van de N.V. bderlandsche Rotogravure Maatschappij B Tergunning tot het uitbreiden van de -rkkerij van boekwerken, platen en lijd- liriflen in het perceel Galgewaler No. 22, «lastraal bekend Gemeente Leid?n, Scelie kis 1269 20 en 21, is verdaagd. 619 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Mei 1928. maatschappij voor toonkunst. ia een der zaaltjes van het Nutsgebouw f.4 gisteravond de Maatschappij voor Toon- -;J haar jaarljjksche aigemeene verga- :ing, waarvoor als naar gewoonte de -agstelling van de zijde der leden mini- ai was. opening door den voorzitter, den heer D. Vjjgh, en goedkeuring der notulen, &n de jaarverslagen van secretaris en öagmeester voorgelezen. t het eerste, samengesteld door den ~G. W. Groen, en bij ontstentenis van :^«egens ongesteldheid voorgelezen door -heer M. H. A. Juta, ontleenen wrj het geade t de vorige aigemeene vergadering van Maatschappij voor Toonkunst werd, •l«ns periodieke aftreding van den heer IV. Hannivoort, in diens plaats tot ^i-saris gekozen de heer M. H. A. Juta, b de gewone bestuursvergadering van December 1927 werd aan mr. J. Klein ?eos vertrek naar liet buitenland eervol 'Jlag verleend als lid van het bestuur, frhi dit op 31 December 1927 was samen- *Wt als volgt: A. D. Vijgh, voorzitter; W. Groen, secretaris; L. Driessen, pen- ^roeester; mr. G. H. E. Nord Thomson, H. VV. Borgerhoff Mulder, jhr. ir. A. tod Weiier en M. H. A. Jut3. net onderwijzend personeel der muziek- •ooi onderging de volgende Wijzigingen: heer H. Geirnaert werd benoemd tot Nr in de vakken piano theorie en mu- «gescbiedenis, terwijl aan de leeraressen 1 Dam en R. Driessen op verzoek "ol ontslag werd verleend. Als hoofd- aren werden benoemd de heeren Jac. \i Burg, viool, en H. Franco Mendes, I He: aantal leden der Maatschappij bedroeg het aantal leerlingen der Muziekschool De rekening der concertenafdaeling roet een batig saldo van {.516, die ^Muziekschool met een batig saldo van verslag, alsmede dat van den penning- Jkr, den heer L. Driessen, werd onder Uging aan beide functionarissen on- 4erd goedgekeurd. IT- de vacature, ontstaan door het vertrek -• ror. J. Klein, werd als commissaresse mej. H. W. van de Sande Bak- terwijl in de plaats van den heer die volgens rooster moest aftreden Net terstond herkiesbaar was, gekozen J,J- Dros. L a behandeling van eenige minder belang- ^ken werd de vergadering gesloten. reuniedag der oud-leer- gen van de leidsche kweek- school voor bewaarschool- houderessen te leiden. I.j oud-leerling schrijft ons: oud-leerlingen hadden gehoor ge~ L den oproep om een réhniedag te ^aar kwamen zij uit alle oorden rSMand naar haar geliefde kweekschool, ik ionSe jaren voor hen een vrien- tohuis was. Wel honderd waren er tegenwoordig in de groote zaal van het gebouw en vermakelijk waren de uitroepen „Wie ben jij ook weer?" en „Zeg, weet je nog van toen?". Die vroolqke jongemeisjes var toen zagen elkaar nu terug na 25 h 30 jaar, als oude gepensionneerden, als moeders van een talrijk kroost, maar ook nog velen tot heden bij het onderwijs werk zaam. Te 2 uur werd een begin gemaakt met de afwerking van 't program, door het Cc-mitc voor dien dag saamgesteld. 't Was een waardig begin: met z'n allen trok men mar de begraafplaats Groenesteeg. om een oogenblik te verwijlen bij het graf van den ontslapen directeur, den heer Haanstra, en daar in stilte te overdenken 't vele mooie werk, dat hij bij zijn leven gedaan heeft in Leiden en ver daarbuiten. Hij was niet alleen de directeur der Kweekschool, maar ook de warm voelende mensch, voor al voor 't kind, dat in en voor alles zulk een groote plaat9 bekleedde in zijn hart, voor 't kind, waar hij tot laat in den nacht en vroeg in den morgen zijn krachten voor gaf, om toch zijn leerlingen maar in te prenten en te doen zien, hoe zij door goed werk 'b kinderhart konden veredelen, maar hoe zij ook door slecht werk 't kleine reine kinderhartje konden verknoeien en wat goed en edel in dat kinderzieltje huisde, t? niet doen. Hoe spreken „zijn spreuken", die prjjken aan de wanden der leslokalen: „Hebt hart", „Weest voorbereid", „Weet wat ge wilt" tot onze ziel, daarom was het woora, door een der oud-leerlingen gespro ken, zoo van pas: „Wjj danken u, mijnheer Haanstra, voor alles wat ge ons in het moeizame leven hebt medegegeven". Teruggekomen aan de Kweekschool, begen allereerst de bezichtiging van het gebouw, dat uitwendig gebleven wat 't was, inwendig een groote verandering had onder gaan. De ruime en frissche gangen en leec- lokalen deden prettig aan en toch voor de ouderen ook eenigszins droevig; immers men vond niet terug, wat men verlaten had, doch daar niet alleen menschen,. maar ook gebou- wen met hun tijd moeten medegaan, zoo was deze verbouwing hoog noodig. Door de tegenwoordige leerlingen waren tal van tc-ekeningen gemaakt op de zwarte borden in de scholen, de oud-leerlingen maakten de jury uit, want er waren prijzen gesteld cp 't grootste aantal punten. Maar dat was moeilijk, hoor, want bijna allen hadden een prjjs verdiend; die dus niet tot de gelukkigen behoord hebben, kunnen overtuigd zijn, dat ook hun werk gunstig beoordeeld is. Toen terug naar de zaal, waar de inwendige rnensch werd versterkt door kopjes thee en wat er verder bij behoort. Daarna werden we onthaald op rhythmi- sche gymnastiek; wie daar de 10 kleine peuters van een der openbare bewaarscholen die keurige oefeningen en dansjes had zien uitvoeren, moest wel verwonderd staan, dat zoo iets door kinderen van 46 jaar ge presteerd werd. Zonder eenige inmenging van de onderwijzeres voerden ze alles uit op de maat van pianomuziek. Hulde voor dit keurige nummertje. Weer terug in de zaal werden we vergast op onderscheidene muziek-, zang- en dansnummers, waarvan er zelfs enkele moesten herhaald worden, door 't langdurige applaus. Deze werden uitgevoerd door de tegenwoordige leerlingen der Kweekschool. Hierop volgde een gemeenschappelijk diner, wal iedereen zich heerljjk liet smaken; 't was door de Coop. Keuken uitstekend verzorgd. Na afloop van 't diner verscheen voor het gezelschap een directeur met zijn be* weegbare sprekende levende beelden, die, na opgedraaid te zijn, naar voren schoven, den mond openden en in declamatie of zang aardige voorvallen voordroegen uit het vroe gere kweekschoolleven, wat vooral bij de oud-leerlingen insloeg. Het slot was: „de theevisite in het poppenhuis". Keurig in zang en voordracht weergegeven en een prachtig einde van dezen zoo welgeslaagden réuniedag, die bij aller, een aangename herinnering zal achter laten en vele oud-leerlingen zal aansporen op den volgenden tegenwoordig te zijn. Hulde en dank aan de directrice, aan oud-leerlingen en tegenwoordige leerlingen voor alle moeiten en zorgen aan dezen dag besteed. Ook 't bestuur der Kweekschool gaf blijk van zijn "belangstelling door tegenwoordig te zijn. N.V. LEIDSCHE EXPLOITATIE- MAATSCHAPPIJ VAN ONROERENDE GOEDEREN. In de hedenmiddag gehouden aigemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Leidsche Exploitatie-Maatschappij Onroe rende goederen werd na goedkeuring der balans en winst- en verliesrekening het dividend vastgesteld op 81/* pet. (evenals vorig jaar). Tot commissaris werd herbenoemd de heer L. van der Laan. alhier. Uit het jaarverslag bleek o.a. dat het maatschappelijk kapitaal op 31 Dec. j.l. f. 414.500 bedroeg waarvan nog door aan deelhouders te storten een bedrag van f. 26.750. In het afgeloopen jaar werden ge plaatst 28 aandeelen tot een bedrag van f. 14.000 Verkocht werden 86 perceelen met een gezamenlijke boekwaarde van f. 309.583, waardoor een winst werd verkregen van f. 47.612. De balans wijst in ontvangsten en in uitgaven in totaal aan f. 2170.959.69 met een winst van f. 61.341.59. De winst- en verliesrekening geeft als eindcijfer f. 191.424.39. OM DE HOND TE SPAREN. Gisteravond omstreeks 6 uur is op den Haagweg nabil de molen van de firma Noordman een auto. doordat deze voor een hond moest uitwijken, aan het slingeren geraakt en tegen een boom gereden MeVr. H en de heer S. beiden uit Den Haag. die in de auto zaten, kregen eenige verwondin gen. De heer H. die de auto bestuurde is er goed van afgekomen. De auto werd danig vernield. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen Indisch recht de heer F. S. Tirtowoigjo (Leiden) en voor het taalkundig candidaats examen Indologie de heer W. F. van der Kaaden( Leiden.) Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Hoogheemraadschap Rijnland werd hedenmiddag in Rijnlandshuis aanbesteed: Het verdiepen van het uilwateringskanaal achter het stoomgemaal en achter de bin- nensluis te Katwijk aan Zee. Aantal inschrijvingen vijf, te weten van S. Kuyper (e Heemstede voor f.9500; A. Kraayenveld Pzn. te Zwijndreeht voor f. 9500; firma C. de Ruyter en C. Hogen- doorn te Oegstgeest voor f 7800; firma Dik- kerboom en Sijbrandv te Oude-Haske (Fr.) voor f. 7800 en M. Konings te Leiden voor f. 6380, aan wien de uitvoering Werd opge dragen. In het natuurkundig laboratorium is gisteren aangekomen prof. Obreïmow uit Petersburg, om in samenwerking met prof, di. W. J. de Haas proeven te nemen be treffende de absorbtie spectra van gekleurde kristallen bij lage temperaturen. Op het 2en Pinksterdag gehouden Na tionaal concours voor Mandolines heeft het Leidsch Mandolinegezelschap „Marjakoff", directeur de1 heer J. P. A Meyer e^n 2den prijs behaald in de derde afdeeling In aan merking genomen dat zij voor het eerst Ier concours ging een mooi resultaat De prijs werd behaald met 192 1/2 punt. terwijl het vereischte aantal punten voor een éérste prijs 200 bedroeg. Wij herinneren gaarne de vergadering die hedenavond op initiatief der Chr Oran je-vereen i ging om half negen in het Nut wordt gehouden, in verband met een op Koninginnedag te organiseeren optocht. Gistermiddag geraakte de 11-jarige A. V. nabij den Zoeferwoudschen Singel in een sloot. Het kind werd spoedig op het droge gebracht. Door den veldwachter Degenaar van Zoelerwoude is gisteren naar de politie alhier overgebracht D. v. d. H. geboren te Hazerswoude, verdacht van diefstal van pioenen te Zoeterwoude. Verd. heeft bekend. GEBOREN: Petronella, d. v. G. Biesbroek en P. Viele; Willem, z. v. H. Kroeze en J. W. Rav^ns- bergen; Wouterus, z.v. M. Overdijk en E. an Steenbergen; Francina. d. v. I. Binnen dijk en C. L. C. de Jeu; Ferdinand Berns., z.v. W. B.B Doll en M. C. Emmerik; Boo nefaas, z. v. J. Loef en P. M. van Os. Dirk Johannes, z. v. J. Brussee en C-. H. Tege laar; Susanna, d. v. J. D. Beij en J. Betgen; Cornelia, d. v. W. van Ingen Schenau en E. N. Korenhoff; Pieter HeTman Hendrik Jacobus, z. v. A. W. Querreveld en P. van Klaveren; Leonardus. z. v. C. A. M. Casle- lein en C Tijsterman-, Johannes z. v. R. de Jong en J. C. Keijzer; Angeniela, d. v. J. Ouwersloot en T J. van Houten; Jan z.v. L. Noort en P. Kuivenhoven; Cornelis, z.v. J. M. Seriier en S. Zwanenburg; Jacoba, d. v. A. Hogenes en J. Arbouw. Lambertha Maria, d. v. L. H. Heetveld en S. M. L. Bernard; David Jacobus, z v. P. H. J. Schlagwein en G. Wailaart; Charlotte Wilhelmina Elisabeth d. v. F. J. M. Noord- man en G. A. Steins-Bisschop; Johanna, d. v. H. van Loef en C.M. Klinkhamer. Jan netje. d. v. D. A. de Groot en J. Guleij; Leendert, z. v. id. en id. Cornelis. z. van C. Nievaart en A. M. Gijzenij Johannes Cornelis, z. van A. de Kruiff en M. v. der Klaauw Johanna Maria, d. van J. J. de Haas en J. S. Vorst Johanna Jacoba. d. van A. van Winkel en J. G. Bui9 Johanna Theresia d. van F. J. Ammerlaa-n en M. A. Berge Henegouwen Jacoba, d. van H. Kranelnburg en G. M. v. d. Marel Theo- dorus Laurs. Maria, d. van P. van Schie en G. J. Siemerink Johanna Maria, d. van B. H. Masseling en J. M, Bos Leendert, z. van L. Ginjaar en C. van Vliet Louisa Gerardina, d. van I. Baait en J. W. Holverda GEHUWD: A. van der Vos jm. en C. de Bruin jd G Kroesemeijer jm. en S. v. d. Wijn gaard jd. J. v. Reyan jm en S. de Vink jd. B. Bekkering jm. en A. W. A. Co pier jd. T. Post jm. en F. W. Scheen jd. C. Scheurwater jm. en G. Visser jd. J. v Hooven jm. en R M. Schinkel jd. J. Nievaart jm. en M A. v. d. Berg jd. J. Kranenburg jm. en J. v. Sehie jd. OVERLEDEN: W. H. Wagner d. 68 j. D. Galjaard m. 70 j. A. H. C. Schoonderwoerd Meijer vr. 40 j. P. L. Kokkelkoren z. 9 j- C. M. Duijsterv. Leeuwen wed. 77 j. J. J Topper—Kroon vr. 64 j. Th. Mulder z. 23 m. H J. de Ridder d. 75 j. J. Zwetsloot m. 69 j. J. J. Jasperse d. 17 j. J. de Jong z. 1 d. H. v. Oosten Beyk vr. 38 j. C. S. Ederzeel d. 89 j. P. J. v. Hooidonk z. 12 w. GEVESTIGD: M. Bakker, dienstbode, Hooigracht 79. J. A. M. Beekman, Steenschuur 2. P. H. L. van den Berg, boterhandelaar, Galge waler 4. W. van der Biezen, slager. Le vendaal 82. N. den Boon, dienstbode, Haarlemmerstraat 53. J. L. Brugman, Fruinstraat 9. Wed. M. P. Domisse van Houten en fam., Warmonderweg 29. D. Engelander en fam., beambte N. S., Oude Vest 117. C. J. J. van Ekeris en fam., tandtechniker, Fagelstraat 37. G. Faber, kantoorbediende, Haven 24a. C. Fray, radiomonteur, Borneostraat 2. A. G van GoozcnDoeswijk, Nieuwe Rijn 116. J. C. Hendriks en fam., Middelstegracht 62a. C. Groenendijk Breestraat 109. J van Heumen, dienstbode. Janvossen- steeg 52. M. HockxRozier en fam., Hoefstraat 15 E. M. van der Hook, ver pleegster. Diaconessenhuis. L. IIoll en fam., inspecteur Leverisverz.-Mij., Kanaal- straal 42. J. de Jongh. Oude Singel 148. R. J. do Jong, Hugo de Grootstr. 18. M. Kloots bankwerker. Hansenstraat 67. G E. van der Linden en fam., boekdruk ker. Rijnsburgerweg 54. II. G. J. de Mol, bouwk. opzichter. Breestraat 171. B. J. Ouwens, Levendaal 82 H. J. L. Padden burg. koopman. Driftslraat 38a. C. de Roode en fam. belonwerker. Hertzorgslr. G W II L. Schipper, verpleegster, Acad. Ziekenhuis H. Slagter, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. C. G. Smit, Park straat 29 G. J. J. Smits, scharenslijper, N. Beestenmarkt 19a. A. H. J. Spee en fam., fabrieksarbeider, Hansenslraat 42. W. Springer, Breestraat 43. J. Stroosma en fam., slager. Oude Vest 113. J. B. Tjaden, beambte. Hoogl. Kerkgracht 17. F van Tol, dienstbode. Burggravenlaan 1. M. van Tol. smid. Rijndijks'raat 22. T. Verbeek dienstbode. Diaconessenhuis. L) G Spuyman en fam., sluurman, Haag- weg 78b. A. J. Versprille, archief-amb tenaar. Gerecht 5 H. J. Verwijs, huis houdster, Drie Octoberstraat 41a. N. A. en M. de Vries, winkeliersters. Botermarkt 25 M W. van WeerenJansen, Lange- gracht 56 M Wienands, Oude Singel 26. H. J P. Wortman. los arbeider, Ha- verstraat 57. T. van Wijk. dienstbode, Hoogl. Kerkgracht 29. VERTROKKEN: J. Fieret ge'b. Swier. den Haag, Amazone- straat 97 Joha. Fieret, idem, idem J. Harthoornde Koster, Helder, Wachtgtr. 32 H. J. J. M. Damen, Lisse. Huize Pius M. A. E. Damen den Haag. Theresiastr. 89 J. Burgerjon. Koog a. d. Zaan. Boschjes- straat 93 H. Zaalberg, Gorinchem Korte Dijkstraat 33 a J. J. Selier, Oegstgeest, Fred. Hendriklnan 13 Ch. G. Aars. Para maribo, Mil. Hospitaal J. P Cramer. Haarlem Barteljorisstr. 37 L. Huigens, Oegstgeest. „Rhijngeest" E. v. Nierop. Delft, Fred. Hendrikstr. 48 M. Hein, Walddorf (Dl.). Haupstr. 137 L. A. v. Leeuwen, Assen, Vaartstr. 4,Concerthuis H. E. Lambers, Delft, Voorstr. 93 a M. J. Noordeloos, Wassenaar. Schouwweg 52 J. J. Hilverda. Rotterdam, Schildstr. 5 a B. B. Reerink. Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 17 N. W. Doorn. Amsterdam. Marnix- kade 65 W. Neuleboom. den Haag, Groenewegje 84 II. W. Braun. Oegstgeest Rijnzichtstr 81. C. Daleman Oegst geest, de Kempenaerstraat 103 M fr. Evers, Dordrecht, Riouw- straat 97. D. v. Houten, Sneek. Oppen- huyzenweg 64 H. Koning, dgn Haag, Wieringschestr. 332 J. L. Koeman. Voor schoten ..Huize ter Wadding" G. J. Vonk. Sdssenheim. Hoofdstr. bij Pereboom G. Luiten. Helmond. W. Prinzenstr. 8 J. F. G. M. v. Beukering, Bloemendaal Overveen, Hofstedeweg 23. g) BINNENLAND. DE E.N.A.D.P., het vliegtuig van mr. Van Lear Black, krijgt een nienwen vlengel. (Binnenl. Ie blad.) Minister Slotemaker de Brnine bezoekt de Pressa. (Binnenl., Ie blad) Te Loosdninen is een vierjarig meisje doof de stoomtram overreden en gedood. (Ge-< mengd. 3e blad.) Het Olympisch voetbaltonrnooi; de loting voor de volgende ronden; gisteren wonnen Italië, Portngal en Argentinië. (Sport, 2e blad.) De loting voor de roeiwedstrijden van Hol- landia (Sport 2e blad.) De samenstelling van het Nederl. elftal dat heden tegen Urnguay speelt. (Sport, le blad) BUITENLAND. Nota van Japan aan den Volkenbond over China. (Buitenl. le blad) Van de Italia altijd nog geen spoor. (Buitenl., en Tel., le blad.) Een incident aan den grens van Albanië en Znid-SIavië. (Tel. le blad.) Groote diamantdiefstal te Londen. (Tel., le blad.) EEN GROOTERE VLEUGEL VOOR DE H. N. A. D. P. Grooter draagkracht en minder snelheid bij het landen. De H.N.A.D.Phet vliegtuig waar mr. van Lear Back, Geysendorffer en Scholle mee naar Afrika zouden viegen is te Port Soe dan aangekomen en wacht op de eerste scheepsgelegenheid naar Holland. Ook bij de demontage is nog niet vastge steld kunnen worden wat precies de oor zaak was van het trillen van den vleugel. Trillen is funest voor elke machinerie en zeker voor een vliegtuig. Dit is ook de re den. dat de piloten onder volle goedkeuring van hun directie den tocht hebben stop ge zet. Er zijn gevallen bekend, dat door een niet strak genoeg gespannen ailleronkabel de heele vleugel zoodanig ging trillen, dat breuk er het gevolg van was. De nieuwe vleugel voor de H.N.A.D.P, ligt al klaar. De nieuwste Fokkervliegtui- gc-n, waaraan nog gebouwd wordt, krijgen een grooteren vleugel dan de oude model len hadden, aldus de „N. R. Crt.". Fokker stelt zoo'n grooten vleugel be schikbaar. De H.N. A. D. P. zal dus al weer gauw reisvaardig zijn. De voordeden van een grooten vleugel zijn grooter draagver mogen en minder uilloopsnelheid, doordat met minder vaart gedaald kan worden De uitloop zelf wordt vanzelf dus ook korter, wat op de kleine terreinen in het Oosten wel van pas komt. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE OP DE PRESSA. Een gesprek met Buitenzorg. Minister Slotemaker de Bruine braoht gisteren, vergezeld door den Regeerings- commissaris, den heer W. Graadt van Rog gen, een bezoek aan de Nederlandsche af deeling op de Pressa te Keulen. Aan het station werd de minister ontvangen door dr. Esch, directeur-generaal der Pressa, den vice-consul van Nederland, den heer H. Scheitler, en den heer H. Nijgh, als vertegenwoordiger van het bestuur van de Nederlandsche Dagbladpers. In de Nederl. afdeeling was ter begroeting aanwezig de voorzitter der Ned. Dagbladpers, de heer Chr. A. Vieweg. De minister nam met groote belangstelling kennis van de verschillende inzendingen en vertoefde geruiraen t{jd in de Nederlandsche afdeeling. B{j het ver laten van het Staatenhaus betuigde de Minister zijn voldoening over de wijze, waarop Nederland, trots aanvankelijke be zwaren, op de Pressa voor den dag was gekomen en achtte het van groot belang, dat Nederland zich van deelneming aan deze internationale tentoonstelling niet afzijdig heeft gehouden.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1