UIT DE OMSTREKEN. HET BESTE BEWIJS! Eiken dag nieuwe tevreden Klanten. I AALSMEER. Aalsmeer in 1913 en thans In bet najaar van 1927 werd alhier door 0e aid. der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een tuinbouwteiling gehou den, waarvan thans het resultaat bekend ie. Eon dergelijke telling werd het laatst in 1913 gehouden, dus 15 jaar geleden. Hoe eterk Aalsmeer in dezen betrekkelijk korten tijd als centrum van tuinbouwcultuur is gegroeid, moge blijken uit eenige cijfers: In 3013 dan was de oppervlakte gronds hier voor in gebruik 88.80 H.A., thans 296.25 H.A. De grondoppervlakte der rozenkassen was toen 48703 M2., thans 424.260 M2. Uit- geplant zijn: „Hadley", 1.419.710 struiken; „Columbia" 505.370 struiken; ,,G. Ophe lia", 490.430 struiken; „Ophelia" 345.750 struiken, terwijl de rest wordt gevormd door ruim 20 meer of minder bekende va riëteiten. De oppervlakte der trekkassen is verdrievoudigd en bedraagt nu 69417 M2., eveneens die der overige kassen, 54362 M2. De hoeveelheid brandstoffen, in 't bedrijf in 1927 verbruikt, bedraagt 36 maal zooveel als in 1913, n.l. 21891 ton Wat betreft de cultuur van chrysanten bracht de telling de volgende cijfers: 2£ millioeD meer dan in 1913 of thans 3537600 6tuks. Verder is ge bleken, dat nu ll£ millioen stuks perkplan- ten (waaronder pelargoniums enz. worden gerangschikt), worden verhandeld per jaar; 576950 seringen-struiken worden geforceerd; 137450 prumus trilobar-struikenkamerplan- ten, zooals clivia, hortensia, cyclame, bego nia, gloire de Lorraine, azalea enz. 781.000; varens, adiantum en asparagus 1125000; cy- damenzaad 6% millioen zaden. De opper vlakte gronds, in gebruik voor boomkwee- Jcerfj ie daarentegen sterk teruggeloopen, van 116 tot 31 H.A-, voor Buxus van 27 tot '4% H.A. 200.000 Dahlia's worden als knol len verhandeld. Ruim 10 H.A. wordt be- toeld met convallaria. De oppervlakte voor groenten- en fruitteelt is teruggegaan van 36 tot 17 H.A. In 1927 werd verbruikt: 16900 M3. 6tal- en 354458 K.G. kunstmest, terwijl aan grond en bagger een bedrag van f. 126.100 werd besteed (in 1913 f. 32.772 aan stal- en f. 6093 aan kunstmest). Met deze telling is uitstekend werk ver richt. Het cijfernnateriaal kan nog wel een» van veel dienst zijn, wanneer even tueel weer gepleit zou moeten worden voor verlaagde invoerrechten onzer producten. „Aakmeers Harmonie" behaalde Twee den Pinksterdag op het muziekconcours te Doorn in de 2e aid. ooncertwedstrijd een 2on prijs en in de le afd. marschwedstrijd een lsten prijs. HAARLEMMERMEPR. Coöperatieve Boerenleenbank. De coöperatieve Boerenleenbank „Haar lemmermeer" hield in hotel de Groot te Hoofddorp onder leiding van den waarne- mond directeur, den heer O. de Kok, haar jaarlijksche ledenvergadering. Omtrent het overzicht, dat aan het uit gebracht verslag over 1927 kan worden ont leend, mogen we ons bepalen tot eenige van cl© voornaamste modedeelingen. Het ledental bestond op 31 December 1928 uit 403. Het bedrag der spaargelden bedroeg op 1 Januari 1928 f. 1.052.455.37 godurende het jaar 1927 werd in totaal in gelegd f. 645.345.20; samen f. 1.697.800.57; gedurende het jaar 1927 werd terugbetaald f. 736.562.05, zoodat het totaal bedrag der spaargelden op 31 December 1927 bedroeg f. 061.238.52. Aan interest werd bij het kapitaal inge schreven f. 37.472.87; aan interest werd uit- betaald f. 1140.93; totaal aan interest van spaargelden f. 38.613.80. Op 1 Januari 1927 waren in omloop 1035 »paarboekj©6uitgegeven 65 spaarboekjes, samen 1100 en ingetrokken 77, zoodat het aantal in omloop zijnde boekjes op 31 De cember 1927 bedroeg 1023. Op 1 Januari 1927 was totaal uitgezet aan voorschotten f. 249.574.55 en aan hypothe ken f. 148.0.13, samen f. 397.587.55; in 1927 werd verleend aan voorschotten f. 47.303 en aan hypotheken f. 13.866, totaal f. 61.169, te samen f. 458.756.55. In 1927 werd afgelost op voorschotten f. 64.936.40 en op hypo theken f. 18.650, samen f. 83.586.40. Op 31 December 1927 was dus het saldo voorschot ten f. 231 941.15 en het saldo hypotheken f. 143.229, samen f. 375.170.15. Aan rente was op 31 December 1927 te betalen f. 28.941.15; aan rente werd betaald f. 26.541.81; aan rente bleef te betalen op 31 December 1927 f. 2399.34. Op 1 Januari 1927 had de Bank in totaal Ie vorderen van de leden (rekening-con- rant) f. 638.426.71, terwijl zij aan de leoen verschuldigd was f. 104.033,21per saldo had de Bank te vorderen f. 534.393.50; geduren de 1927 werd door de leden gestort f 1.763.341.79 en werd door hen opgeno men f. 1.694.273.84; alzoo meer gestort dan opgenomen f. 69.087.95, zoodat de Bank per Saldo te vorderen had op 31 December 1927 »cn bedrag van f. 465.325 55. Aan interest-rekening-couTant was door de leden te betalen f. 30.718.21 in den loop van het jaar werd van hen ontvangen f. 614.28. Op 31 December 1927 is bij het kapitaal bijgeschreven f. 614.28. Op 31 De cember 1927 is bij het kapitaal bijgeschre ven i 30.103.95. Aan interest was te betalen RECLAME. 606 door de Bank f. 2832.10; in den loop van het jaar werd door de Bank uitbetaald f. 7.58. Op 31 December 1927 is bij het ka^ pi taal bijgeschreven f. 2S24.52. Op 1 Januari 1927 had de Bank van de Centrale Bank te Utrecht te vorderen f. 77.525.28; in den loop van 1927 werd aan de centrale bank verzonden f. 923.066.27, samen f. 1.000.591.55; van de centrale bank werd ontvangen f. 936.356.12, zoodat de Bank op 31 December 1927 van de centrale bank te Utrecht te vorderen had een bedrag van f. 64.235.43. Op l Januari 1927 waren er 157 en op 31 December 1927 165 rekeningcouxautboek- jes in omloop. In het afgeloopen jaar is een winst ge maakt van f. 5223.21. HILLEG0M. Met nummer 103 van de Stct. worden verzonden afdrukken van de akten be treffende N.V. Bloembollenkweekerij en Handel G. H. Hermans, alhier. KATWLJK-AAN-ZEE. De Onde Vuurtoren, In 1573 was van „Alkmaar de Victorie'* begonnen in den tachtigjarigen oorlog te gen Spanje en in het laatst der 16e eeuw werd met Frankrijk vrede gesloten, nadat Philips II was afgezworen. De Oost Indische Compagnie was opge richt in het begin van de 17e eeuw en alom was er weer leven en vertier op ge bied van handel en scheepvaart merkbaar. De Rotterdamsche haven, zooals wij die kennen, bestond toen nog niet en den Hel der „het Nieuwe Diep" was de haven van waar een groot aantal Oost- en West- Indië-vaarders, haring- en walvischvaarders uitzeilde. Tusschen Vlissingen en het „Nieuwe Diep" was het bij storm en slecht weer vaak zeer gevaarlijk, getuige de vele en groote schipbreuken die er in den loop der jaren plaats hadden. Vooral voor de platbodemsche bomschui ten (buizen), die de kust en haringvis- scherij uitoefenden, leverde de Noordzee kust menig angstig oogenblik en duizen den nijvere visschers lieten daar hun leven. Tot de hulpmiddelen die voor de veilig heid van den wakkeren zeeman konden dienen behoorden bijzondere voorwerpen aan de kust waardoor de zeeman kon vast etellen op welke hoogte hij zich aan de Noordzeekust bevond. In den beginne bediende men zich van groote houten staketsels die men „Kaap" noemde, en op een of andere hooge duin top werden opgesteld, doch het gebeurde dat deze bij hevige storm omwaaiden of ook door 't hemelvuur getroffen, verbrand den. Dit gebeurde nog in de zeventiger ja ren van de vorige eeuw met de „kaap" te Eg mond. Om nu meer blijvende voorwerpen ten dienste van het „zicht" van den zeeman te stichten, begon men steenen torens op te richten waarmede men een tweeledig doel bereikte. Eerstens was bij dag zulk een steen kolossus gemakkelijker te onderscheiden dan een veel kleiner houten voorwerp, maar door dat men er des nachts een „stakelvuur" op brandde, was de zeeman in gelegenheid, te constateeren waar en hoe ver hij zich van de kust bevond. Dat zulk een „vuurtoren" vele en goede diensten bewees, blijkt wel hieruit, dat men ten huidigen dage nog steeds vuurto rens thans met prachtig kunst- en kust licht men denke aan Noordwijk op richt. Ook hier ter plaatse werd een vuurtoren gebouwd. Dit geschiedde in 1603 dus in het begin van de roemruchte 17e eeuw, toen handel en scheepvaart, kunst en letteren tot nooit gekenden bloei kwamen. Ruim drie honderd jaren bood deze enorme steenklomp aan wind en weer het hoofd. Als deze toren eens kon vertellen van de diensten aan zeevarenden bewezen en van de stralende oogen en dankbare uitroe pen van zoo menige visschersman in den loop der eeuwen, als hij in de verre verte den vuurtoren op Katwijksch duin in het zicht kreeg Boekdeelen zouden deze gewaarwordin gen vullen! Droefheid, smart, vreugde en blijdschap zouden er in dooTeengemengd zijn. En nog staat hij daar. Maar hoe lang? Thans is hij sedert lang eigendom van de reederij „Vuurbaak" die hem behoorlijk onderhoudt, zoodat inwoner en vreemde ling met eerbied opziet naar die kolossus, en hem ook vaak beklimt, om dan van den trans te genieten van het schoone pano rama, dat zich beneden hem ontrold. Doch er is een „maar". Er wordt rondom den voet van deze historische eenzame, afgezand en het fon dament werd blootgelegd Noodzakelijkerwijs dient hier, waar Kat wijk aan Zee een nieuwe toekomst tege moet gaat, ook te worden gezorgd, dat de oude vuurtoren in een omgeving komt te staan, zijner ten volle waardig. Laten wij hopen, dat te dien einde de handen ineengeslagen worden. Gevonden voorwerpen: Een stoffeer- derstasch met gereedschappen, een hand- tasch met zakdoek en rozenkrans. Inlich tingen eiken werkdag aan het politiebureau. NOORDWIJK. R. K. Jongensdag. Uitgaande van de R.-K. Patronaten in het Dekenaat Noordwijk, is alhier eeD jon gensdag gehouden, welke mede door het prachtige weder zeer goed geslaagd mag heeten Een negental patronaten met een totaal van ruim 600 leden, nam aan dezen dag deel. De bijeenkomst werd eerst op kerkelijke wijze ingezet, door het houden van een processie in den tuin der kerk, waarbij kapelaan Zon uit Lisse een toe spraak hield en waarna een plechtig Lof in de Parochiekerk werd opgedragen. Na afloop hiervan trok men in optocht met ba nieren en muziek naar het Sportpark, waar het meer genoeglijke van dezen dag zou plaat» hebben. Midden voor de tribune was een stellage opgeslagen, waarop het gezelschap Korvera een prachtprogram te aanschouwen bracht, waarbij gymnastiek acrobatiek, krachttoeren elkander afwissel den. De verkoop van bloempjes ten bate der tuberculosebestrijding uitgaande van de vereeniging „Draagt elkanders lasten", afd. Noordwijk, heeft plm. f.287 opge bracht N00RDWIJK-BINNEN. De tijdens de Zondagmorgengods dienstoefening in de Ned. Herv. Kerk al hier gehouden collecte voor de Zending heeft f. 135.46 opgebracht. NOORDWUKERHOUT. Het gonden bruiloftsfeest Onder zeer groote belangstelling hebben de echtelieden v. d. Klauw—Wijnands, Dinsdag hun gouden huwelijksfeest gevierd. Op de Schoollaan. was nabij hun woning, een fraaie eerepoort opgericht, van spar rengroen en gele brem. 's Morgens werd het feest eerst kerkelijk gevierd. In de St.- Jozefkerk liet pastoor Quant een plechtige gezongen Mis opdragen, met Véni Creator, terwijl een groot aantal ingezetenen met de feestvierenden deelnam aan de H. Com munie. Verder was het den geheelen dag een komen en gaan van belangstellenden van allerlei rang en stand. Burgemeester Van Iersel en de R.-K. geestelijkheid kwamen ter receptie. De R.-K. muziekvereen. „Jeanne d'Arc" bracht 's avonds een serenade. Kortom het geheeie dorp kwam in feeststemming. Burgerlijke Stand. GeborenJohannes Albertus Petrus, Z. v. A. M. Warmerdam en A. G. Waaijer. Coenraad, Z. v. L. Bouwmeester en A. Schroder. Cornelis Theodoras Maria, Z. van H.a M. van Haaster en J. A. Warmer dam. Antonette Geertrada Cornelie, D. van J. P. Corel en C. M Wagener. Eli- cabeth, D. v. P. J. Duivenvoorden en P. van den Berg. Theodoras Nicolaas, Z. v. L. de Jong en J. A. Heijer. Alida Chris tina, D. v. W. P, Warmerdam en J. G. Disseldorp. Franciscus Antonius, Z. v. L. van der Aart en A. van Roode. Adria- nus, Z. v. C. Hoogkamer en A. M. Dem- mers. Cornelis Adrianus, Z. v. J. P. van den Burg en C. W. Rodeker. Nicolaas Wilhelmus, Z. van C. J. Zoet en M. P. Prins. Overleden: Cornelis Wetter 75 j., te Nieuwveen. Philippus Petrus Nederpelt 50 j. te 's-Gravenhage. Gerarda Petro- nella van den Bosch 49 j. Gehuwd- Johannes Hendricus Wassenaar 25 j. en Maria Dieben 25 j. Nicolaas Heemskerk 25 j. en Maria van Haaster 24 j. Cornelis Jacobus van Graven 43 j en Maria Smit 28 j. Cornelis Theodoras de Groot 25 j. en Cornelis Johanna de Klerk 24 j. Petras Jacobus Heemskerk 33 j. en Maria Elisabeth Heemskerk 23 j. Tot onderwijzer in de Zilk aan de R.-K. school is benoemd de heer Au Brands- ma, in gelijke betrekking te Sneek. Dinsdagavond gaf de Chr. muziek ver. „Harpe Davids" een welges'aagd concert m de gemeentetent, onder leiding van den heer C. van Velzen, te Leiden O.m. werden ten gehoore gebracht de nummers waarmee Maandag op 't concours te Maassluis de tweede prijs behaald werd in de afd. uit muntendheid. Nabij „Leeuwenhorst" aan 't kruis punt botsten Dinsdagavond de autobus NoordwijkHaarlem en een personen-auto van de familie O te Sassenheim tegen el kaar. Beide auto's werden beschadigd. NOORDWIJK AAN ZEE. Een schelpenvisscher, die zooals ge woonlijk zijn schelpen op het noorder- strand had geworpen, om deze later met een kar op te komen halen kwam tot de ontdekking, dat dit reeds dooT een onbe voegde was geschied. Van een en ander heeft bij bij de politie aangifte gedaan. Een bewoner van de Jan Kroonsweg deelde de politie mede dat een hoeveelheid stroohulzen van flesschen, opgeslagen op het erf van zijn buurman brandden. Met emmers water kon echter de brand nog worden gebluscht. Aangezien waarschijnlijk hier de brand veroorzaakt is door baldadige jongens, stelde de politie een onderzoek in en meent dan ook de daders reeds op het 9poor te zijn. Bij de politie werd aangifte gedaan dat een juffrouw die haar rijwiel enkele minuten onbeheerd in de Hoofdstraat had laten staan, het rijwielplaatje miste. Men zij dus op zijn hoede. 0EGSTGEEST. Korenbond „St Willebrord." De Korenbond „St. Willibrord" hield alhier zijn aangekondigden St. Gregorius- dag. Er was flinke belangstelling. Onder deze belangstellenden waren ook afgevaar digden van den Korenbond „De Rijnstreek" Nadat te ongeveer 3 uur de zangers in het Patronaatsgebouw vereenigd waren, sprax pastoor Tholenaar te Wassenaar het wel komstwoord. Dan toog men naar de kerk waar de verschillende koren uit Wassenaar St. W. Wassenaar, Goede Heder, Katwijk a. d. Rijn, Noord wijk-Oegstgeest gemeen schappelijk eenige Gregoriaansche gezangen uitvoerden onder leiding van den heer J Beuk, organist directeur te Wassenaar. Pastoor J. Spoorman uit Katwijk aan den Rijn hield een toespraak tot de zangers. Hierna gezellige samenkomst in het Ver- eeifigingsgebouw Hierbij voerden de zang koren uit Katwijk a. d Rijn verschillende meerstemmige gezangen uit. Het woord werd daar nog gevoerd door pastoor Tho lenaar. den heer Hoogzaad uit Zoeterwoude directeur van „De Goede Herder*' Hooge- R^ndijk, den heer 0. G. J. Alkemade uit Noordwijk, den heer Wesseling uit Oegst- geest. Pastoor Tholenaar sprak woorden van dank aan alle aanwezigen en de spre kers, mede aan den heer Beuk die zich in het bijzonder voor dezen St. Gregorius- dag beijverd had. Na door het zangkoor Oegstgeest. onthaald te zijn, was het intus- schen tijd voor het Plechtig Lof in de Pa rochiekerk. De Greg, gezangen werden hier gezongen door het koor van Wassenaar St. Willebrord Het was voor den Korenbond „St. Willi brord" een zeer mooie dag. RIJNSBURG. Ledenvergadering „Bloemlusf* In de zaal „Centraal" van den heer J. J. Verbree, alhier, hield de Veilingsvereeni- ging „Bloemlust" een algemeene ledenver gadering. De vergadering werd door den voorzitter, den heer Adr. den Heijer, ge opend, waarna de secretaris, de heer C. Hogewoning, de notulen van de vorige ver gadering las, welke onveranderd werden vastgesteld. Als voornaamste punt van behandeling was hierna aan de orde verkiezing van een bestuurslid, ter vervanging van den vorigen penningmeester, B. v. Delft. Met volstrekte meerderheid van stemmen werd gekozen (je heer G. den Heijer, die onder dankbetuiging voor het in hem ge stelde vertrouwen, zich bereid verklaarde de functie op zich te nemen. Enkele huishoudelijke aangelegenheden van minder belang kwamen hierna ter sprake, waarbij de gestelde vragen door den voorzitter ten genoegen van. de ver gadering werden beantwoord. Met dank voor de trouwe opkomst werd hierna de vergadering gesloten. De nieuw benoemde gemeenteverlos- kundige heeft voor deze benoeming be dankt, terwijl ook Nos 2 en 3 van de voor dracht geen benoeming willen aannemen. Er zal dus een nieuwe oproeping moeten worden gedaan. SASSENHEIM. Raadsagenda. De eerstvolgende openbare raadsverga dering zal gehouden worden op Vrijdag 1 Juni 1928 n.m. 8 uur. De agenda luidt: lo. Ingekomen stukken en mededoelin- gen. 2. Besluit tot machtiging verkaop van bouwterreinen uit kadastraal perceel sec tie A. 253, Menneweg, schuinsch tegenover speelterrein De Kooi, n.l. voor landaibei- dersplaatsjes en anderen. 3o. Aanvragen van voorschotten voor landarbeidersplaats jes voor Slootweg en Smit op evengenoemd. perceel. 4o. Bouwplan van woningen op evengenoemd perceel 'n „Nieuw Bijennest" met gebruikmaking van Rijksvoorschot en bijdrage voor opruiming van krotwoningen. 5o. Aankoop van een strookje grond van Cor. Homan nabij evengenoemd perceel, ter verbreeding van den Menneweg ter plaatse. 6o. Verslag woningbouwvereni ging Vooruitgang met rekening over 1927. 7o. Bouwplan 19 woningen door Vooruit gang. 8. Vergoeding voor afstand huur van terrein benoodigd voor de plannen bedoeld sub 2 en 3 hiervoor, door huurder Van Dijk. 9o. Aankoop grond van den heer v. Koningsbraggen aan Zuidzijde van de Wilhelminalaan. lOo. Verslag der gemeen tebedrijven Gas-, Water- en Grond- en Wo ningbedrijf met rekening en verantwoor ding over 1927 Ho. BepaleD straatnaam voor nieuwen verbindingsweg van Beuken laan tot Rusthofflaan, 12o. Comptabiliteits- besluiten dienst 1927 en 1928. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, Z. v. M. Gravenkamp en A. v Duivenbode. Johanna, D. v. Abr OoBterlee Az. en P. A. Postmus. OverledenM. v DijkDe Lange 61 j. H. E. Spierenburg 80 j. VOORHOUT. Door den veehouder van E. is op de secretarie dezer gemeente aangifte gedaan, dat onder zijn vee, loopende in den Elst- geester polder, het mond- en klauwzeer is uitgebroken. Op Tweeden Pinksterdag reden op de Nagelbrug alhier twee auto's tegen elkaar. De eene werd zoodanig beschadigd aan de banden en de as, dat zij naar Noordwijk gesleept moest worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, terwijl het verkeer gedurende een half uur gestremd was. De leden van de afdeeling Voorhout van de Hanze, komen Donderdag 31 Mei de9 n.m 8 uur in het Patronaatsgebouw, in vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Notulen deT vorige vergadering 2. Bespreking programma van actie, in te leiden door den heer Forste heuvel van het Centraal Hanze Bureau. 3. Bestuursverkiezing (het oude bestuur treedt collectief af). 4. Winkelsluiting. 5. De voordeelen van de Hanze brand verzekering 6. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. WASSENAAR. Jaarvergadering Boerenleenbank. De in Den Ouden Deyl gehouden alge meene vergadering van de Boerenleenbank werd bezocht door 125 leden. Met het oog op de feestelijke viering van het 25-jarig bestaan, verzocht de voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer L A. F. Prins, de agenda zoo spoedig en zakelijk moge lijk af te handelen. Onder de mededeelingen was deze, dat het bestuur voorstelde de rente onveranderd te laten en weer 3Vè pOt. voor spaargelden 5 pCt. voor opgenomen gelden en 3 pCi, voor rekening courantgelden. Dit wordt aangenomen. Vervolgens bracht de heer J. J. Rem merswaal verslag uit namens de commissie belast met het nazien van de boeken Alles bleek in orde. Alleen had het de commissie getroffen dat het salaris van den kassier zoo laag was. De voorzitter bracht de com- missie dank voor haar arbeid en ga* verzekering dat het bestuur, zoo noodi het salaris van den kassier zal herrii wanneer de vergadering daartoe machtig verleent. De vergadering ging hiermed." voorbaat accoord. In de controlecommissie voor het volge jaar werden benoemd de heeren P, Oren vest en J. J. Remmerswaal. Hierna gaf de kassier een uiteenztftj van de cijfers der rekening en ba lang 1927. Ontvangen werden aan spaargei! f. 729.750.05, terugbetaald f. 700.475.12, i voorschotten werd uitgegeven f. 137.950, rugbetaald f. 81.403.74. In rekening-cour, werd ontvangen f. 386.242.75 van de en van de Centrale Bank f. 442.802.21, rekening-courant werd uitgegeven aan lei f. 331.724.60J/6 aan de Centrale Bank dei van f. 474.353.98. Ontvangen werd aan ra van voorschotten L 17.652.17, in loopa rekening f. 11.328.91, van de Centrale Bi f. 10.625.67. Betaald werd aan rentespi ders f. 26.956 in loopende rekening f. ld aan Centrale Bank als bijdrage f. 233 Op 1 Januari 1928 was er te vorderen1 dc Centrale Bank f. 304798.81. Aan vj werd gemaakt f. 6543.99^6. Op 1 Januari bedroeg het ledental j De voorzitter bracht na dit verslag kassier dank voor den arbeid in het lil der Bank verricht en mocht wel conrta ren dat het bedrijf kerngezond is. Bij acclamatie werd daarop de hee* H. vaa der Plas als lid van het bestum de heer D. Kraaij als lid van den raad toezicht herkozen. Beiden lieten zich een herbenoe: welgevallen. De voorzitter sprak de uit, dat beide heeren, die 25 jaar lang beste krachten aan de bank hebben j ven, nog vele jaren in denzelfden geert den voortwerken. Goedgevonden werd winst over 1927 te voegen bij het resi fonds, dat hierdoor stijgt tot ruim L 50 De heer A. Versteeg bracht vervolgens door den heer J. J. Nell als afgevaanï gesteld verslag uit van de algemeene gadering te Utrecht. De heeren J. J. en A. Versteeg werden wederom bij a matie als afgevaardigden aangewezen. Bij de rondvraag werden eenige 1 houdelijke zaken besproken De voorm ste was, dat het bestuur werd gemac! om credieten te verleenen tot een k mum van f. 15.000. Nadat de voorzitte vergadering had gesloten nam de her king van het 25-jarig jubileum een aaus De heer L. A. F. Prins hield daarbij rede, waarin hij een woord van dankbr aan alle mannen, die in de afgeloop: jaren de belangen van de bank hebber hartigt. Hij sprak daarbij een woord eerbiedige herinnering aan hen die meer in leven waren. Hierna riep spr in gedachte terug de nog levenden, i in het bijzonder de heeren Van der Ph Kraaij, die mede jubileerden. Spreker! te, dat zij nog vele jaren een steun va bank zouden zijn. Ook herdacht hij ing volle woorden datgene wat de tweeJf sier, de heer F. P. P. Lazarom, died avond niet aanwezig kon zijn, voorkt is geweest. Spreker durfde gerust dat hij haar ziel was, dat zij onder b? gegroeid tot wat zij nu is, dank zijn soon, zijn opoffering en rijn liefde applaus werd de mededeeling begrod aan den heer Van der Plas een bi ministre cn aan den heer Kraaij een met kleed is aangeboden. Tenslotte sprak hij de hoop uit, bank in de toekomst nog lang nuttig d. baar mocht blijven aan de ingezetenca Wassenaar. Nadat het applaus was bedaard na heer Van deT Plas het woord om u eerste plaats God te danken die hu jaren had gespaard en hem de grelecei had geschonken voor deze instelling t< beiden. Spreker dankte vervolger* medebestuursleden voor de onderra vriendschap en medewerking, den vol ter voor zijn hartelijke gelukwenscb leden voor het fraaie cadeau. Na deze plechtigheid werden de m zigen onthaald op sigaren en een 1 bons voor gratis consumptie en tradei tooneele het duo Hellman uit Leiden o aanwezigen eenigen tijd aangenaam te houden. Dat zij hierin slaagden bleek wel a vToolijke gezichten en de gulle la™ na elk nummer door de zaal klonk. Tegen middernacht was het fce^ S digd. Maandagavond is een dienstbod' den heer De M. in Oud-Wassenaar doe- onverlaat aangevallen en tegen de i geworpen. Op haar hevig gesehreeu*Jj den de omwonenden uit deD slaap f schrikt en snelden het deerlijk ecj meisje te hulp. Het bleek dat he bij haar val een paar tanden haoI terwijl haar lip was gescheurd. l)e terstond gewaarschuwd, stelde ?eü zoek in, jammer genoeg zonder res 1 Z0ETERW0UPE Dinsdagmiddag reed de rijwiel langs den Hoogo-RÜ®v Voor op het rijwiel zat zijn driej81^ I tertje. Ter hoogte van Besjeslaan *J aangereden door een motonijwis ^1 zijn dochtertje kwamen er met be den af, doch het rijwiel werd vti] 1 beschadigd. T. reed links van r doch op het smalle rijwielpad. P* der van het motorrijwiel is 00 bleven. Hedenmorgen werd bij ^en L ter aan den Rijndijk weer aangi door den tuinder van L dat ui I pioenrozen waren ontvreemd. 1 Te Leiden is de verdachte aoo wachter Degenaar aangehouden." bezig was te verkoopen. He»! 22-jarige Van der R. uit Hazer? - die een volledige bekentenis af verklaarde schuldig te rijn aan J stal van verleden week.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10