eidsche Zweminrichting BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. .Jermiddag, 3 uur: 768. Êedenmiddag, 3 uur: 768. telegrafisch weerbericht waarnemingen in den morgen van 29 Mei, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt loogste stand 770.3 te Andenes. Aigstc stand 759.8 te Rochefort. lirwachting tot den avond van 30 Mei: ke tot matigen wind uit Oostelijke ilingenhalt- tot zwaarbewolkt; droog behoudens kans op onweer; iets nier. LUCHTTEMPERATUUR. tor voorm.19 gr. C. (66 gr. F.) 2 nar 's midd.21 gr. C. (70 gr. F.) nar nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.) DOWATEHTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Toot Woensdag. jogste stand des voorm. te 1 uur. loogsto stand des nam. te 1.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". aar voorm.: 18 gr. C. 1 aur voorm.: 18 gr. C. nar nam.: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". sur voorm.: 16'/s gr. C. nar voorm.: 17 gr. C. nar nam.: 18 gr. C. UCHT OP VOOR FIETSERS e.a. ■iag 29 Mei: 9.37 n.m. tot 4.15 v.m. RECLAME. Nabij den Hooge Rijndijk. u is het tijd een leerkaart voor zelf en voior Uw kinderen te 2 lopen, slechts f. 1.50 p. seizoen £RT EN GAAT ZWEMMEN 556 Hazes 316, Naglzaam 02. Jaski ngcijfers Haarlem 2e innings: Maas i' iigtzaam 310, Jaski 07, Hazc9 ha der Lee 02, Kleetstra 00. VOETBAL. HOLLAND—URUGUAY. wij vernemen zullen Woensdag- ra afloop van den voetbalwedstrijd d-Uruguay van het Centraalstation ssterdam extra-treinen loopen zoowel richting Hilversum als in de richting tem—Den Haag na 21.40 uur. Van het m W. P, zullen eenige extra-treinen Utrecht rijden. De vertrekuren wor- m de stations medegedeeld. GYMNASTIEK. Wedstrijden van het k. n. g. v. Utrecht zijn de bondsfeesten in bet ,V. gehouden ter gelegenheid van het i'rig bestaan. tfemgiDgsgvmnastiekdriekamp: turn- 1. Turnlnst, Rotterdam2. Maasnymph, rdarr.3 Eato, Amsterdam; 4. Kracht beid, Utrecht. oefeningen-Niels Bukh, 20 turners: "0, Amsterdam; 2. Kracht on Vlug- Utrecht. ^lioefeDingen, 20 turners: 1. Turnlnst, [dam; 2. Kracht en Vlugheid, Utrecht. _en, nieuwe vorm, groepen •bisters: 1. Turnlnst, Rotterdam; 2. 'j ®n Vlugheid, Utrecht. i4 oefeningen, oude vorm, groepen 20 te: 1. Turnlust, Rotterdam; 2. Kracht 'egheid, Utrecht; 3. Maasnymph, Rot- r' fasdansen voor turnsters: 1. Medes- J®' Middelburg; 2. Caina, Zaandam; [fEjea, Haag. 'Maal brug 20 deelneemsters: 1. Turn- otterdam; 2. Kracht en Vlugheid, 'jï 2. Maasnymph, Rotterdam4. Bato, l'irap turners, 2e graad, groepen van "(ede prjj3 Bat0; utrecht, f*" van twaalf: tweede prijs: Bato, ™t Groepen van achttien: tweede Arnolds, Rotterdam. Eerste prijzen met toegekend. '°P turners, derde graad, groepen 1. Thor, Schiedam; 2. Donar, ™epen van twaalf: 1. Sparta, Dor- 1 van achttien1. Sparta, 1 driekamp eerste graad: 1. Spar- 'i 2. Sparta, Dordrecht; 3. Dato, paad: 1. Bato, Utrecht; 2. 1 Tilburg4. Kunst en Arbeid, Cu- .^graad: 1. Donar, Den Haag; 2, 1A Leerdam3. Concordia, Zaan- inter Nos, Rotterdam. Pyramides: 1. D.N.O., Dubbelam; 2. Volt, Tilburg. Driekamp adspiranten: 1. Excelsior, Lei den. Volksdansen adspiranten: 1. Bato, Utrecht. Vrije oefeningen veteranen: 1. Udi, Ber gen op Zoom2. Attila, Utrecht. Slingerbal: 1. Excelsior, Gouda. 2. Her cules, Hengelo; 3. Olympia, Tilburg. GreDsbal: 1. Hellas, Den Haag; 2. Her cules, Hengelo; 3. Olympia, Tilburg. Grensbal: 1. Hellas, Den Haag; 2. Her cules, Hengelo. Estafette, 4 maal 100 M. turners: X. Bato, Utrecht, 47 4/5 sec.2. Concordia, Haarlem 3. Donar, Den Haag. Estafette, 4 maal 100 M. turnsters: 1. Hellas, Den Haag, 58 3/5 sec.; 2. Brinio, Leeuwarden; 3. Brunhilde, Leiden. Een prijs van de Koningin, bestaande nit een paar oranjeslippen, waarop een in goud geborduurde W„ viel ten deel aan Turnlust, te Rotterdam. WATERPOLO. ZIJL I—L.Z. c. n. Donderdagavond te kwart over acht speelt de Zijl I tegen L.Z.C. II in de zweminrich ting de Zijl. DE ALGEMEENE TOESTAND. De anti-oorlogvoorstellen Polen en Lithauen. Japan's premier Tanaka heeft aan den Amerik. gezant Mac Veach het antwoord overhandigd op het voorslel van Kellogg voor een anli-oorlogsverdrag. In hel ant woord wordt levendige sympathie uitge drukt voor het Amerikaansche voorslel, dat begrepen wordt als een volkomen afschaf fing van hel instituut van den oorlog. Het voorstel wordt zoo opgevat, dat het aan on afhankelijke Staten niet het recht van zelfverdediging ontzegt en r.iet in strijd is met de verplichtingen, voortvloeiende uit het Volkenbondspact of de verdragen van Locarno. Japan geioolt vast dat het verdrag te verwezenlijken is en zal zich gelukkig achten mede te kunnen werken om den eeuwigen algemeenen vrede te verzekeren. In Amerika is dit antwoord zeer gunstig ontvangen. Wilna's uilroepen tot hoofdstad van Lithauen in de jongste grondwetsherzie ning van Lithauen heeft in Polen natuur- iijk kwaad bloed gezet en de Poolsche pers gaat heftig te keer. Het zal de betrekkingen tusschen beide landen, die tot nog zooveel te wen9chen overlaten, niet bevorderen. In de economische en verkeerscommis- sies van beide landen is ook geen overeen stemming bereikt. De besprekingen zullen echter eind Juni worden voortgezet. Inzak» het grensverkeer is in de derde commissie lot overeenstemming bereikt OOSTENRITK. Bela Kun in vrijheid. Bela Kun is in vrijheid gesteld. De Qostenrijksche regeering heeft mede gedeeld, dat hij, als Praag en Warschau er mede accoord gaan, door een Russisch vliegtuig naar Rusland terug zal worden gebracht. De Hongaareche druk op de Oostenrijk- srhe regeering tot uitlevering kan men dus als mislukt beschouwen. Daarentegen is de communistische Hon- gaarsche oud-volkscommissaris Sékbeli ge arresteerd. HONGARITE. Gratie voor prins WindischGraetz. Het Gerechtshof voor strafzaken te Boeda pest heeft krachtens de 1 Maart j.l. uitge vaardigde amnestieverordening aan Prins Windischgratz de» vief jaar kerkerstraf kwijtgescholden, waartoe hij in het proces over de Valsche Fransche bankbiljetten was veroordeeld. In de motieveering van deze uitspraak wordt aangevoerd, dat het motief van zijn misdrijf niet is geweest zich zelf voordeel te verschaffen. De opgelegde" boeten moet hij echter be talen. ZUID-SLA VIE. Incidenten met Italië. Volgens de bladen te Belgrado hebben Italiaansche fascisten een aanval gedaan op het Zuidslavische consulaat te Zara. Het personeel zou zijn mishandeld en de consul Simitoch gewond naar het gasthuis zijn overgebracht. De stad Zara of Zadar in Dalmatië met omgeving is bij het verdrag van Rapallo in 1950 aan Italië gekomen. Naar aanleiding hiervan hebben hef tige manifestaties plaats gevonden te Spa- lato, Sebennico en Belgrado tegen de voor genomen rali'icatie van het verdrag van Nelluno. Te Spalato trachtten de mam if est an ten zicht toegang te verschaffen tot het Ita liaansche leeskabinet. De politie greep echter krachtig in en dreef de manifestanten te rug. Dezen begaven zich toen naar het Ita liaansche consulaat, waar ze in botsing kwamen met de gendarmerie en de politie. De betoogers vernielden de ruiten van het consulaatgebouw en van een aantal Ita liaansche winkels. Daar de betoogingen weldra een ernstig karakter aannamen, riep de politie de hulp in van het leger. Te Sebenico hebben soortgelijke mani festaties plaats gehad, al9 te Spalato. Een menigte van duizenden personen drong op naar het Italiaansch consulaat, waar. ondanks het krachtig ingrijpen der gendarmerie, de ruiten werden vernield. Ook van de Italiaansche bank, van een aantal Italiaansche winkels en van een agentschap van een Italiaansche scheep vaartmaatschappij werden de ruiten stuk geslagen De befoogingen hielden drie uren aan. Bij een botsing tusschen manifestanten en de gewapende macht werden drie betoo gers en een gendarme gewond. Een kind werd ernstig aan het hoofd gekwetst. Er hadden talrijke operaties plaats. De Italiaansche gezant kreeg reeds op dracht schadevergoeding te eischen. De Joegoslavische minister van buiten- landsche zaken heeft den gezant zijn leed wezen betuigd over de incidenten, welke wederkeerig zich hebben voorgedaan. Hij deelde den gezant verder mede, dat maatregelen genomen zijn, teneinde een herhaling der manifestaties te voorkomen. GRIEKENLAND. De crisis opgelost. De Grieksche kabinetscrisis is, naar uit Athene wordt gemeld, beëindigd. Het huidige kabinet zal onder leiding van Zaimis aan blijven en alleen de portefeuilles van bin- nenlandsche zaken en landbouw zullen door anderen worden overgenomen. De bijlegging van de crisis was mogelijk na een overeenkomst, waarbij de regeering den steun mag ontvangen van de partij van VenizeIo9 en van de groep van Metaxas, echter niet van de aanhangers van Kafal- daris. TURKIJE. Verdrag met Afghanistan. Tusschen Turkije en Afghanistan is een verdrag van vriendschap tot stand gekomen, speciaal ten doel hebbende het vestigen van een actief samenwerken der beide landen op het gebied van handel, transport en ver keer. Turkije' zal juridische, wetenschappelijks en militaire experten naar Afghanistan zen den. Partijen waarborgen elkander wederzijds de behandel ins van meest begunstigde natie. De Turkse he legatie te Kaboel wordt am bassade. CHINA. De Zuidelijken verslagen? De verhouding tot Japan. Van betrouwbare zijde wordt gemeld, dat de laatste-dagpn hevig gevochten is op het front langs de Pcking-IIankow-spoor- weglijn. De Noordelijken melden,.dat twee hunner divisies Vrijdag tot den aanval op de Zui delijken zijn overgegaan! Na een hardnekkig gevecht werden de Zuidelijken verslagen. Zij trokken op Tingtsjow terug. De Noordelijken hebben thans hun front verlegd en bevinden zich zeven mijl ten Zuiden van Wangtoe. Volgens Tsjang-tso-lin zou de bedreiging van Peking afgewend zijn, doch men zal goed doen de berichten met het bekende korreltje zout op fe nemen. In het antwoord van de regeering te Peking op het memorandum van Japan be treffende Noord-Mandsjoerije, wordt volgens berichten uit Peking vastgesteld, dat China nooit kan instemmen met de opvatting van Japan, volgens welke in geval van woelin gen in Noord-China Japan gedwongen is maatregelen te treffen in Mandsjoerije. Een dergelijke slap zou een aantasting vormen van de Chineesche soevereiniteit. In een tegelijkertijd gepubliceerde ver klaring heet het. dat door de door Japan ge troffen maatregelen het verdrag van Was hington wordt geschonden, waarin de onder- teekende mogendheden zich immers heb ben verbonden de onafhankelijkheid van China te eerbiedigen en geen gebruik te maken van de bijzondere toestanden in China om voor zich buitengewone voor- deelen te verwerven. De regeering te Nanking bereidt haar ant woord op de nota van Japan nog voor. Vol gens een Chineesch agentschap wordt er ook in dit antwoord op gewezen, dat de houding van Japan niet in overeenstem ming is met de belofte van neutraliteit door dit land afgelegd. BUITENLANDSCH GEMENGD. VLIEGTUIG TUSSCHEN DE TOESCHOUWERS. Tijdens een luchtvaart-meeting op het vliegveld te Orly (Frankrijk) kwam de vliegmachine van een marine-luitenant-, bij een landing, in aanraking met de toeschou wers, met het noodlottig gevolg, dat er drie gedood en zes gewond werden. Ook de piloot liep een kneuzing op. PINKSTERDRUKTE. Dank zij het mooie weer heeft ook in het buitenland algemeen een exodus naa.r bui ten plaats gehad. In Engeland zijn bij ver keersongevallen 14 personen gedood, in Frankrijk 5. Afgezien van vele gewonden. ITALIË EN ZUID-SLAVIE. ROME, 28 Mei. (Belga Tel. Ag.) In ver schillende Italiaansche steden werden pro- testbetoogingen gehouden tegen de Joego slavische incidenten, vooral ook te Venetië. Te Rome begaf een stoet van 1500 studen ten zich naar het paleis Borghese, waar de Joegoslavische legatie is gevestigd, doch de toegangen waren door sterke troepen cordons afgezet, zoodat er niet® gebeurde. BEBLGRADO, 29 Mei (V.D.) Na de anfi- Ilaliaansche manifestaties op Pinkster- Maandag, welke spoedig door de politie verstrooid waren, kwam het in de late nachturen opnieuw tot betoogingen. I)e naar huis terugkeerende studenten kwamen voor het korte tijd geleden door den ko ning gestichte studentenhuis met de politie in botsing. De studenten vluchtten in het huis, achtervolgd door de politie waarna 'n formeel gevecht met de blanke wapens ont stond. Hierbij werden tien studenten ern stig en 26 licht gewond. De studenten trok ken zich naar de eerste verdieping van hun huis terug, waarop de politie zich op straat begaf. Hierop vielen de studenten de po litie en de inlusschen gearriveerde gendar merie uit de eerste verdieping aan. Met al lerlei voorwerpen werd naar de politie ge gooid De gendarmerie antwoordde daarop met een steenenbombardement en ver woestte alle vensters van het studenten huis! De studenten schreeuwden: „Moorde naars. moordenaars van de jeugd, slaven van Mussolini. Wij trekken uit het studen tenhuis, jullie bent Koningsmoordenaars." In politieke kringen heerscht groote op winding over deze gebeurtenissen. De stu denten zijn voornemens zich heden per soonlijk bij den koning te beklagen en dreigen met het verlaten van de Universi teit .en het studentenhuis indien hun geen genoegdoening wordt gegeven. DE „ITALIA*. KOPENHAGEN, 29 Mei. (V. D.) Naar uit Kingsbay wordt gemeld, heeft de „Citta di Milano" tot Maandagnacht twaalf uur geen bericht meer van Nobile ontvangen. Luitenant Luefzow-Noim, die van Kingsbay uit een vlucht zal ondernemen om de ..Italia" op te sporen, komt heden te Tromsoe aan, waar hij zich met zijn vlieg tuig op den zeehondenvanger „Hobby'' naar Spitsbergen zal inschepen. Wilkins heeft aan een medewerker van de „Politiken" verklaard, dal naar zijn mee ning verscheidene vliegtuigen voor een hulpexpeditie voor Nobile noodig zijn. Voor alles moet men over twee groote water vliegtuigen beschikken en bovendien over een of meer kleine vliegtuigen. De kleine vliegtuigen moeten gebruikt worden om op grooteren afstand naar de „Italia" te zoe ken. terwijl de groote vliegtuigen hulp moe ten brengen en bovendien wellicht de ver ongelukte opvarenden van de ..llalia" nog kunnen redden. Wilkins noemde het van groot belang zoo spoedig mogelijk op ver schillende plaatsen levensmiddelen te laten opslaan. KINGSBAY. 9 Mel (V.D.) Bericht is ont vangen van een gezelschap, dat de hoop wettigt dat de opvarenden van de Italia geland zün op het Amsterdameiland. De Citta di Milano zit vast in het ijs doch landt een slee-expeditie om te' trachten Nobile te bereiken. Te Oslo is echter nog geen bevestiging ontvangen van dit bericht. STADSNIEUWS. HET GEMEENTELIJK WASCHBUREAU. Zaterdag nog was het Gem. Waschbureau gebouw van de voormalige Centrale Keuken aan de Pasteurstraat en hedenmorgen was de zaak daar gesloten en verlaten en had men zjjn intrek genomen in de nieuwe voor het Bureau gereserveerde ruimte in de Gasstraat. Daar heeft de Gemeente in heV gedeelte, dat bestemd was als badhuis voor de bewoners van het blok huizen der ver- eeniging „De Goede Woning", maar dat reeds circa 8 jaar leeg stond, omdat het nooit aan zijn bestemming werd gegeven, het Bureau ondergebracht. Het is hier, beter dan in de Pasteurstraat, uitstekend ingericht. Een groot sorteer- lokaal en twee nevenlokalen met rekken voor de schoone wasch, benevens een be scheiden kantoorruimte en een klein schaftlokaal bieden juist ruimte, die men. in dit gemeentelijk tusschenkomst-bureau van noode heeft. Door eenvoudige afwerking van het nimmer te voren gebruikte ge bouwtje heeft de dienst van Gemeentewerken, onder leiding van den technisch-ambtenaar, de heer G. S. de Haan, het bureau een keurige, eenvoudige, daar alleszins doel matige inrichting verschaft. De wethouder, de heer Aug. L. Reime- ringer, heeft hedenmorgen het nieuwe Waschbureau met een kort woord geopend en de directrice, mevrouw Aukes, geluk gewenscht met de nieuwe inrichting. EEN GOUDEN JUBILEUM. Zondag was het 50 jaar geleden, dat de heer Abr. v. Haarlem in dienst trad in het koek- en banketbedrijf bij de familie Timp thans N.V. vyto. G. P. Timp, Haarlemmer straat 247. De heer A. van Haarlem. Op den dag van het jubileum kwamen de commissarissen, dc heeren Cornelia Lan- gezaal en Th. Bergers den heer Van H. te zijnen huize golukwenschen, em hem daarbij een geldsbedrag onder couvert overhan digen. Tevens deden zij daarbij de voor den ju bilaris blijde mededéeling, dat het H. M. de Koningin behaagd had hem te begifti gen met de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Hedenmorgen werd de jubilaris met zijn echtgenoote van zijn woning gehaald en in triumf naar de Haarlemmerstraat geleid, waar hij nogmaals werd toegesproken na mens commissarissen en door den chef, die zijn hartelijke gelukwenschen vergezeld deed gaan van een prachtige schemerlamp, terwijl hem ook nog andere cadeaux wer den aangeboden. Voorts waren er natuurlijk vele schrifte lijke en ook enkele telegrafische geluk wenschen. Na een gezellig samenzijn kreeg de heer Van Haarlem gelegenheid het feest verder in den huwelijken kring te vieren. j Door den heer J. W. Reineveld, architect alhier, is namens zijn principaal aanbesteed, het bouwen van fcen woonhuis aan de Cobethstraat, alhier. Ingeschreven werd door de heeren J. van Beek H. Volleberg, te Zoeterwoude, f. 13.245; fa. J. Neuteboora, alhier, f. 13.160; fa. Van Roven Zirkzee, alhier, f. 12.875; fa. Walraven Meiman, alhier, f. 12.275; fa. R. Massaar, alhier, f. 11.990; Wed. A. v. Driel, te Koudekerk, f. 11.553; fa. M. Kool, te Warmond, f. 11.269; Joh. Vonk, te Alphen a. d. Rrjn, f. 10.558. Zondag 3 Juni 's voormiddag 11.30 uur houdt de Provinciale Federatie Zuid- Holland van den Vrijz. Dem. Bond in het café restaurant „De Cool" te Rotterdam een algemeene vergadering onder voorzit terschap van den heer P. Kuvers te 's-Gra- venhage. Behalve verschillende huishoude lijke werkzaamheden zal daar o.m. in be spreking komen een voorste! van de nf- deeling Leiden om op de candidatenlijst voor de a.s. verkiezing van leden der Twee de Kamer Staten-Generaa! een arbeiders- candidaat een zoodanige plaats toe te ken nen, dat rederlijkerwijs diens verkiezing gewaarborgd is. Voorts een voorstel Rotter dam om reeds nti in die gemeenten, waar geen afdeeling is gevestigd, aanknoopings- punlen te zoeken; benevens verdere bespre king van de verkiezings-propaganda, mede in verband met de circulaire van het hoofd bestuur. Eindelijk zal moeten worden be handeld een met de afdeeling Hellevoet- sluis gerezen geschil inzake de candidaat- slelling van den heer Kros voor de Provin ciale Staten. De heer R. Ensingh, adjunct-commies lsle klasse aan de controle der gemeente belastingen te Leeuwarden is benoemd tot hoofdeommisies ter secretarie der gemeente alhier, afdeeling financiën. De heer Ensingh zal dus de functie te vervullen krijgen, die na de reorganisatie der werkzaamheden aan de afd. financiën en het vertrek van den heer Spiesz, is tot stand gekomen. De ontvangsten van de II. T. M. heb ben bedragen op Zaterdag 26 Mei op de lijn Den HaagLeiden f. 1475 (v. j. f. 1315 op Zondag 27 Mei (1ste Pinksterdag) f. 3667 (v. j. f. 2918) en op Maandag 28 Mei (2de Pinksterdag); f.7143 (v. j. f.4069). PRINS HENDRIK TE SOESTDIJK. Prins Hendrik bracht hedenmiddag in gezelschap van zijn broer, Hertog Adolf van Mecklenburg, een bezoek aan de Koningin- Moeder ten paleize Soestdijk. Z. K. II. de Prins begaf zich daarna per auto naar Ve'lp, voor een felicitatiebezoek aan zijn adjudant Jhr. Laman Trip. ter gelegenheid van diens 25-jarig huwelijks feest. Hertog Adolf zette zijn. reis naar Zand- voort voort. AUTO TE WATER. Gisteravond werd de politie te Delft ge waarschuwd dat aan den Schieweg nabi.ide gemeente Keth9l een auto (e water lag. De politie ging er heen en ontdekte dat de auto omgekeerd in de Sc hie lag, waarin zes per sonen gezeten hadden, die onder invloed van sterken drank verkeerden. Enkele per son en konden zich zelf redden, anderen werden door omstanders op het droge ge trokken. Twee van de inzittenden waren gewond. Een kon ter plaatse, de andere, die ernstiger gewond was moest naar hel ziekenhuis te Delft vervoerd worden en al daar verbonden worden. Dc auto werd bestuurd door den eigenaar K. de J.. woonachtig te Pijnacker. De auto was op den smallen weg over den kop ge slagen. Het voertuig werd zwaar be schadigd. MOORD EN POGING TOT ZELFMOORD. Men meldt ons uit Oldeboorn: Op de kennis te Oudeschouw heeft zich gisteravond een drama afgespeeld. De onge veer 20-jarige J. D. uit Irnsum was donr een meisje, waarmede hij geruimen tijd omgang had. afgewezen. Gisteravond op de kermis te Oudeschouw ontmoette hij het meisje. Hij trok zijn mes en bracht haar daarmede zoo ernstige verwondingen toe, dat zij onmiddellijk overleed. Een zuster van het meisje werd door den onverlaat in den arm getroffen. Na het plegen van zijn daad trachtte B. de hand aan zich zelf te slaan en verwond de zich ernstig aan den hals. Hij is naar het ziekenhuis te Terband overgebracht. EEN GRUWELIJK MISDRIJF. Dezer dagen heeft te Bunschoten een gru welijk misdrijf plaats gehad. Spelende jon gens hadden op het erf van J. L. een kin derlijkje zien liggen aan den slootkant Zij waarschuwden J. L., die het lijkje, naar hij zeide niet van een kind maar van een konijn, in de sloot wierp. De burgemeesh r van Bunschoten, de heer P. Besselaar, werd in kennis van het geval gesteld. Hij nam den weduwnaar J. L. en diens hal floereke n- bare dochter K. L. 'een langdurig verhoor af. Zij ontkenden echter iets te weten. Uit een medisch onderzoek bleek evenwel, dal K. L. niet lang te voren bevallen moest zijn. De sloot werd afgedregd en allerlei lichaams- deelen als afgehakte armpjes, handjes enz. werden opgevischt. Er zijn ernstige ver moedens tegen J. L. en zijn dochter en bei den werden gearresteerd en ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht gesteld. LEIDEN, 29 Mei. Vette varkensmark t. Aangevoerd 262 stuks, waarvan 250 vetle varkens, f 0.66 tot f 0.68 per Kilo levend gewicht, en 12 licht soort, f.0 62 tot f, 0.6ö per Kilo levend gewicht. Handel matig. BODEGRAVEN, 29 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd 376 partijen in totaal 15448 kazen wegende 123584 K G. Prijzen met rijksmerk le soort f. 0.49f. 0.53: 3de soort f. Ö.43f. 0.47; zware tot f. 0.57; zonder rijksmerk f. 0.43f. 0.48. Handel maVg. S-I

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3