HOLLAND—URUGUAY. Hei Urugueeache elftal Kaar wij uit Vilzen vernemen, is, naar verluidt, het Urugueesche elftal, dat Woens dagavond a.s. tegen Holland zal uitkomen, als volgt samengesteld: Mazzali, Arupe, Nasazzi (aanv.), Gestide, Fernandez, Andrado, Arremon, Cea, Borjas, Scarone, Urdinaran, De wedstrijd zal geleid worden door den Belgischen scheidsrechter Joh. Langenus. Als grensrechters znllen fungeeren Carlo Dani (Italië) en Yonssof Mohamed (Egypte). WAAROM DE URUGUAYERS ZOO GOED SPELEN. Sel ik je nou es wat seggel begon een van de „petgasten" op een toon, die veel belangrijks deed verwachten. Die Oerekwe- jers binne net as die kwattao-jongens uit Britsh-Indië! Je sal sien, dat se de Hollanders op d'r lui faolie geitel 't Binne mekaors buur jongens en as soodaonig saande Tot nog toe had de kring, waarin hij zich bevond met 'n soort stillen eerbied geluis terd. Nu echter waagde er een in 't midden te brengen: "t Saane gein buurjonges. Se komme Aeelemaol uit. Oerakweel vulde een ander vlug aan. En ik dacht notabeine, dat 't erreges in de Balkan lei, verzuchtte een sportieve juffrouw, die een „cercle" had gevormd, daor hei je wel meir fan die raore lande 1 O jeinei, minsl Weit je waor 't is hei- lemaoll In Amerikas! De laatste spreker, 'n twee en twintig-jarige knul, met stevige knuisten en 'n scheeve pet over z'n rood ge zicht keek rond met 'n gezicht of ie min stens zelf Amerika had ontdekt. Hoe weit jai dat sau goed, rauje? Me broer is d'r geweist Die is me- troosl De eigenaar van het bevaren familielid steeg in aller achting. Dus, zei 'n volgende gewichtig, dat is dat land, dat Klumbus ontdekt heef. Neil En je saoi, dat 1 Amerikao wast Nou jas, maor dr is nog meer land in Amerikas behalve Ooerakweel Is 't noord of suid? vroeg 'n derde, die ook zijn geografische kennis wilde luchten. Die kwestie is nog niet opgelost, zegt de „Maasbode". DE TWEEDE-RONDE. De loting voor de tweede ronde is van avond na den wedstrijd ArgentiniëVer. Staten. DE VOORRONDE. ChiliPortugal. Zondag is het Olympisch Voetbaltouraooi begonnen met den eenigen wedstrijd in de voorronde: ChiliPortugal. Even voor drie uur betreedt bet Portu- geesche elftal, in roode shirts gestoken, het veld en brengt eerst voor de eere-tribune en daarna voor de marathon-tribune zijn strijdkreet uit, welke met luid applaus wordt begroet Daarna komen det blauw-gehemde Chilee- nen op het veld, die tezamen een rondje om het veld maken onder het uiten van hun krnT-roep Precies te drie uur laat de scheids rechter Youssof Mohamed beginneln: Circa twaalfduizend toeschouwers zijn aanwezig. Tegen de verwachting in is Portugal direct in den aanval, maar dan neemt Chili den aanval over. De Chileenen schieten zui ver, zij treiuzelen niet en wagen het uit alle posities. Reeds na vier minuten is een vervaarlijke kogel van den spil Saavedra den Portugeesehen keieper te machtig (10) on nadat de Portugeesche rechtsbinnen al leen voor den keeper een prachtkans mist yoor den gelijkmaker, schiet Carbonell een voorzet ineens in (2—0); een schitterend doelpunt. De Chileenen, wier kopwerk op valt, combinheren fraai. Portugal is in het veld niet zooveel minder, maar het schot der roodhemden is zwak. Zoo missen da Silva en A. Martins eenige goede kansen. Wegens een blessure valt de Portugeesche linksbin nen A Martens uit Met tien man spelen de roodhemden verder. Het spel verruwt en scheidsrechter Youssof Mohamed treedt daartegen niet voldoende op. Portugal's keeper Roquette verricht uitstekend werk, O-S. bij een fel schot van Subiabre. Wanneer Martins weer terug is, komen de Portugeezen opzetten en onder groot ge juich van het publiek, dat als steeds op de hand van de zwakste is, doelpunt eerst da Silva en daarna Louro uit fraaie voorzetten yan J. M. Martins (22). Met dezen stand komt de rust. Als om vier uur de tweede helft begint is Portugal sterker en reeds na zes minuten kopt Soares Louro een voorzet van J. M. Martins keurig in het ChileemSche doel, zoo dat de Portugeezen hun 02 achterstand hebben omgezet in een 32 voorsprong. De gelukkige goalgetter wordt aan alle kanten door zijn medespelers gezoend. De Portu geezen spelen nu veel beter dan voor de rust, terwijl Chili's spel vermindert. Er wordt feil en enthousiast gespeeld. Enkele malen moet voor kleine ongevallen gestopt worden en Chili's keeper kreupelt heel dui delijk. Wanneer de scheidsrechter een off- side-geval overziet, komt de Portugeesche rechtsbuiten Mota Fonseca alleen voor den keeper en het is 2I De Portugeesche keeper Roquette onderscheidt zich bij het onderscheppen van eenige voorzetten der Chileenen. die nu de zwakste partij zijn en daarom door het publiek worden aange moedigd. Het spel verslapt en het einde komt met een 42 overwinning voor Por tugal. DE EERSTE RONDE. BelgiëLuxemburg. Klokslag zeven uur vingen Zondagavond in het Olympisch Stadion ten aanschouwe van ongeveer zesduizend toeschouwers België en Luxemburg den strijd aan. Aanvankelijk zou de Bie in het Belgische doel hebben gestaan, doch bij het vertrek is zijn dochtertje bij het alscheid-nemen uit het raam gevallen en ernstig gewond, zoodat de Bie niet met de Belgen is meegekomen. De Belgen zijn direct in de meerderheid, doch vinden voorloopig in keeper Scharry een lastiv tegenstander. Nadat het Belgische doel bij een doorbraak der Luxemburger op het nippertje aan een doorboring is ont komen, geeft R. Braine acht minuten na het begin België de leiding met een scherp schot (10).. Wanneer De Vos een corner zeer scherp voor doel plaatst, weet Moeschal den bal over de lijn te werken. Een der Luxembur gers slaat den bal nog uit het doel, doch de Argentijnsche seheidsrechler M. Lorenzo Martinez heeft terecht geconstateerd, dat de bal reeds de lijn gepasseerd was. (20). Uit een fraaien voorzet van den jongen Versijp kopt-Moeschal den bal over den uit loopenden doelman heen in het net (3°—0). Luxemburg heeft bitter weinig in te brengen, maar bij een doorbraak weet Schütz een tegengoal te maken als Caudron het te mooi wil doen en den bal kwijtraakt (31). Na vijf en dertig minuten valt Diddens bij de Belgen uit wegen9 een voetblessure, doch ee'n paar minuten voor rust komt hij weer in het veld. Vlak voor rust komt de sensatie. Een minuut voor rust scoort Weiberger uit een corner (32) en vlak daarop maakt Theissen gelijk door een voorzet in eens in ie schieten (33). Met dezen stand breekt onder oorverdoo- vend gejubel van het publiek de rust aan. Om acht uur begint de tweede helft. Did dens 9peelt weer mee, doch op halve kracht. Daar er in een Olympisch tournooi geen in vallers toegestaan zijn, moet doorspelen. Da Luxemburgsche rechtsback Kirsch is ook door een blessure gehandicapt De Belgen zijn thans sterker, doch Luxemburg verde digt zeer goed. Keeper Scharry blijkt zijn plaats meer dan waard en oogst herhaalde lijk applaus voor zijn uitstekend werk. VeT- syp verlaat gedurende eenige minuten het veld. Het schot der Belgen is zeer zwak. R. Braine mist enkele goede kansen en tenslotte is het Moeschal. die' na 23 minu ten de bal onhoudbaar langs Scharry zendt, daarmede den hattrick verrichtende (43) Even later maakt R. Braine aan alle on zekerheid een einde door na handig dribbe len een schot in te zenden dat doel treft. (53). De Luxemburgers blijven taai ver dedigen. zoodat de Belgen geen verdere ge legenheid tot doelpunten krijgen. Het einde komt met een 5—3-overwinning voor de Belgen, bij wie vooral Moeschal en Boes man uitblonken. De Luxemburgsche keeper Scharrv had bij het verlaten van het veld een ovatie in ontvangst te nemen. ZwitserlandDnitschland 04. Het warme zomerweer had Maandagmiddag vele duizenden naar het Stadion gelokt. Uit Duitschland hadden extra treinen vele honderden Duitschers naar Neerland's hoofd stad gebracht om den wedstrijd Zwitserland- Duitsohland in het Olympisch Stadion bij te wonen. Bij den aanvang van dezen kamp waren dan ook meer dan 25.000 toeschou wers aanwezig. De Zwitsers hadden een naam op te honden in de voetbalwereld; in 1921 speelden zij te Parijs tegen Uruguay in de finale (03) en kregen als laatst overgebleven Europeesrh land in het vorig Olympisch tournooi den titel „kampioen van Europa", een titel, dien de Duitschers in het thans aangevangen tournooi hopeD te behalen. De Duitschers noemen dezen wedstrijd dan ook reeds de strjjd tnsschen oude en nienwe kampioenen van Europa. Precies te twee uur Iaat de Nederlandsche scheidsrechter W. Eymers de volgende elf tallen tegen elkaar opstellen: Zwitserland. Séchehaye, Weiier, Ramseyer, De Lavallaz, Piohler, Fassler, W. 'Jaeggi, Dietrich, Abegglen, Tschirren, Balli. O R. Hoffmann, Pöttinger, Hornaner, L. Hoffmann, Albrecht, Leinberger, Kalb, Knöpfle, Weber, Beier, Stuhlfauth. Duitschland. Na een half nor rent de Duitsche rechts- I was. Het spel is het aankijken ten volle Direct zijn de Duitschers sterker. Séchehaye doet in het Zwitsersche doel echter uitnemend werk, totdat na 18 min. de Duitsche linksbinnen R. Hofmann alleen voor goal komt en hem met een vervaarlijk sohot in den linker benedenhoek passeert. (0-1). De Duitsche ploeg speelt beter voetbal, in enthousiasme echter zijn de Zwitsers de baas. Evenals in 1924 is dat bij hen een factor van beteekenis. Door goed werk van den Zwitserschen linksbuiten Balli krijgt Dietrich een fraaie kans voor den gelijk maker, doch hjj mist. Ook Pöttinger, de Duitsche midvoor en Jaeggi, de reohts- binnen der Zwitsers, missen eenige goede kansen. Een kogel van R. Hofmann stuit buiten bereik van den Zwitserschen keeper tegen den paal en springt in het veld terug. Door het zwakke spel van de Zwit sers op den linkervleugel, vooral Ram seyer stelt te leur, kan de Duitsche vleugel AlbrechtHornauer een aantal gevaarlijke aanvallen opzetten, maar toch is het uit een der veel minder talrijke voorzetten van van links, dat Hornauer den bal vrq krijgt en van korten afstand tnsschen de beenen van Séchehaye door in het net schiet. (02). Vlak voor rnst mist Jaeggi voor de Zwit sers een fraaie gelegenheid om den achter stand te verkleinen: Stuhlfauth werkt on voldoende weg en het sohot vliegt over. De rust komt met 20 voor Duitschland. De tweede helft brengt aanvankelijk tame lijk gelijkopgaand spel, doch dan keert het overwicht van Duitschland terug. Pöttinger scoort voor Duitschland, nadat de scheids rechter reeds voor off side gefloten heeft. Het gejuich der vele Duitschers op ae tribunes sterft weg. De beide kaalhoofdige backs van het Duitsche team blijven, Zij liet ook met moeite, de baas over de aanvallen van Abegglen c.s. Het Hollandsche publiek is sterk op de handen der Zwitsers. De nogal eens forsch spelende Duitschers worden zelfs enkele keeren uitgefloten. binnen R. Hofmann door alles heen om tot slot den bal hoog in het Zwitsersche net te sohieten. (03). Een volgend sohot van den zelfden speler wordt door Sechebaye fraai weggestompt, maar drie minuten voor het einde is het weer Hofmann, die scoort en dus het derde doelpunt in dezen wedstrijd maakt. (0—4). In den stand komt geen verandering meer en Duitschland komt met een 40-over- winning uit den strijd. De Duitsche ploeg had 5n het achtertrio en den linksbinnen R. Hofmann de beste spelers. De in Duitschland zoo hoog ge prezen spil Kalb trad al evenmin op den voorgrond als in de wedstrijden tegen Neder land. Bjj Zwitserland, dat sedert 1924 hard achteruit gegaan is, deed keeper Séchehaye goed werk. De ver achterblijvende midden- linie was veel minder dan de voorhoede, waarin Abegglen uitblonk, Tegen het robuste spei fler uiterst trapvaste Duitsche backs waren de roodgehemde Zwitsersche aanval lers echter niet opgewassen. EgypteTurkije 71. De avondwedstrijd op Maandag tusschen Egypte en Turkije bracht de eerste neger- voetballers uit dit tournooi bnnen de lijnen. De Egyptenaren in hun aardig oostuum van groen shirt, witte broek en groene kousen hebben drie zwartjes in hun ploeg. Egypte, dat in 1924 te Parijs sensatie ver wekte door met 30 te winnen van het toen nog sterke Hongarije, laat de ongeveer 6000 toeschouwers een goed samenspel zien, dat echter in een te langzaam tempo ge speeld wordt. Uit een dubieuse penalty wegens hands geeft de linksbuiten Zubeir Egypte de lei ding. (10). Kort daarop wipt Ismail Mohammed M. den bal handig over den uitgeloopen keeper heen. (20). De beide partijen spelen goed short pas sing met de gebruikelijke lout van te veel dribbelen en te weinig schieten. De rust komt met 20 voorsprong voor Egypte. Direct na de hervatting maakt Moktar Mahmoud met een fraaien kopbal den derden goal (30) en dan gaat het van een leien dakje. Ismail Mohammed M. zorgt voor num mer vier en Moktar Mahmoud voor de vijlde en de zesde. (60). Daarna maakt Alaeddin onder groot ge juich der toeschouwers een alleszins ver diend tegenpunt. (61). De Turken krijgen nog enkele goede kansen, waarbij bet Egyptische doel op het nippertje aan meer doorboringen doorkomt. Tegen het einde maakt Riad het zevende doelpunt voor Egypte, dat met tot nu toe de hoogste score (71) wint van de ver moedelijk zwakste ploeg van het tournooi. De Turken braohten er weinig van terecht. De Egyptenaren speelden verdienstelijk, of schoon ze tegenover sterkere tegenstanders zullen ondervinden, dat hun speelwijze te langzaam en te doorzichtig is. Het geheel was een aardige wedstrijd, die meer door amusante momenten dan door fraai spel de toeschouwers tot het einde toe bezig hield. HIRSCHMAN GEHULDIGD. Voor het vele dat Iiij voor ons voetbal deed. Zondagmorgen vond in het American- Hotel te Amsterdam een eenvoudige doch treffende plechtigheid plaats. Te midden der uitverkoren 22 candidaten voor het Neder- landsch Olympisch Voetbal-elftal en van vele bestuursleden en officials van don N. V. B. is de heer C. A. W. Hirschman ge huldigd. Mede namens de hferen ir. H. Denis en E. G. Mundt sprak de heer P. A. de Haan den heer Hirschman toe en huldigde hem voor het onnoembaar vele dat hij in tiental len jaren voor het Nederlandsche voetbal doet. Hij bood den heer Hirschman een fraai kussen aan als geschenk van zijn medewer kers in vele bestuurscolleges en namens de Nederlandsche elftal-spelers, van wie niemand nagelaten heeft tot dit souvenir bij te dragen. De heer Hirschman dankte getroffen in een hartelijke speech, die hij besloot met de opmerking, dat de. beste dank die het Neder landsche elftal hem kan brengen, is, een Nederlandsche overwinning in het Olym pisch tournooi. X VOETBAD. OM DEN „HET OOSTEN-BEKER". Leiden wint den derden prijs. De bondswedstrijden om den „Het Ooe- tenbeker" hebben gisteren te Rotterdam plaats gehad op het Sparta-terrein. Houder van den beker, die de Begeer-krana ver vangt, was Roterdam. Begonnen werd met Den Haag—Dor drecht, welke kamp onbeslist eindigde (33). Den Haag won bij loting. Hierna speelde Rotterdam tegen Leiden. Onze stadgenooten verloren met 40 tegen de zeer goede ploeg der Rotterdammers, welke sloot als een bua, terwijl bet bij Lei den „rammelde". Rotterdam nam direct bet epel in handen en leidde voor rust met 2O. Na de rust ie het epel meer verdeeld en Leiden brengt enkele gevaarlijke bezoeken aan de groene verdediging, die echter voor Selier c.s. te hecht is. Keeper Winkel redt eenige malen schitterend, wat met luid ap plaus beloond wordt. De kleine Azier, klein maar uiterst handig trok zeer de aandacht. Hij was telkenmale de R.V.B.'ers te vlug af, doch tot doelpunten brengen de Leide- naars het niet. Aan den anderen kant brengt Vermeulen met een onhoudbaar schot den eindstand op 40, zoodat Rotter dam weder in de finale komt. Voor den derden prijs speelde Leiden te gen Dordrecht. Het werd 11. Leiden won bij loting. Er zijn ongeveer 1000 toeschouwera als Leiden aftrapt. Azier heeft met Bodijn van plaats gewisseld, wat wel een verbetering waard, en spoedig krijgt Leiden een pracht kans, doch ten onrechte wordt voor off-side gefloten. Beide verdedigingen blijven on- doorboord tot dat Vase! uit een goede voor zet zijn elftal de leiding geeft. 01. En thousiast wordt verder gespeeld doch tot de rust blijft de stand ongewijzigd. De tweede helf is nog geen 5 min. oud, of de Dordt- sche midvoor, laat keeper Winkel te ver geefs in de madeliefjes zwemmen. 11. Er wordt thans om de leiding gestreden en luide aangemoedigd bestormd Leiden de roodwitte veste, waar de backs het. gevaar weten te bezweren. Hoe de Leidsche rood- broeken ook zwoegen, het mag niet geluk ken het verdiende doelpunt te scoren. Het einde komt dan ook met ongewijzigden stand, waarna geloot wordt. Tenslotte won Rotterdam opnieuw den beker door Den Haag met 21 te kloppen. U. V. S. n KAMPIOEN VAN DEN L. V. B. Op 2den Pinksterdag heeft U. V. S. II door met 40 te winnen van D. V. S. II het kampioenschap van den L. V. B. ver overd. De wedstrijd, geleid door den heer v. d. Pot, bood weinig aantrekkelijks. D. V. S. II bood veel tegenstand, zoodat de rust inging met 00. De 2de helft gaf beier spel van U. V. S.-zijde en geregeld werd de D. V. S.- goal belegerd. Het resultaat werd zoodoende 40 voor U. V. S. II. Allen verzamelden zich na afloop voor het clubhuisje, waar de voorzitter van U. V. S. de spelers met het behalen van het kampioenschap feliciteerde en hen aan spoorde in den komenden zomer flink te oefenen. Aan aanvoerder P. Haneveld werd een krans aangeboden, waarop deze bedankte voor de huldiging. U. V. S. is dus dit jaar weer 3 kampioen- elftallen rijk, n.l. U. V. S. H, U. V. S. III en U. V. s. rv. U. V. S. IN DEN HAAG. lsten Pinksterdag speelde U. V. S. voor de seriewedslrijden van R. V. C. te Den Haag in de demi-finale tegen Ooievaarts I. U. V. S. won met 61 en heeft zoodoende de finale bereikt UITSLAGEN. Voor de promotie tweede klasse van den N.V.B. won Sneqk gisteren met 122 van Frisia. L.F.C. I speelde voor den wisselbeker tegen Vios I en won met 21. NEDERLAAGWEDSTIJDEN QUICK BOYS. Voor de eerste afdeeling hebben inge schreven: Hillinen, L.F.C. I en H, Lngdn- num I, Norvicus, D.V.S. (evt. Alphen). Tweede afdeeling: Hillinen II, L.F.C. in, Leidsche Boys I en H, Lugdunnm III, D.V.S. II (evt. Alphia ID. Zondag 1.1. werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd Quick BoysNorvicus, welke door Quick Boys met 51 werd ge wonnen. Zondag a.s. wordt gespeeld: Qniok Boys I—L.F.C. II, halfdria. Quick Boys IILeidsche Boys II, vier uur. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Gisteren speelde V.O.G. I alhier een wed strijd tegen K.S.V. I, nit Rotterdam. De uitslag was 11. KORFBAL. Uitslagen der Pinksterwedstrijden. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Kampioenschap van Nederland: Het Zui denVoorwaarts 112. Promotie en degradatie: West I Noord: Ready,/TeckaD. E. V. 42. Overg. Noord A: K. Z. 2Samos 5 Overzicht. Het Zuiden heeft het tot op heden nog niet lastig gehad in de wedstrijden orrNhet landskampioenschap. Voorwaarts heeft er te Rotterdam maar weinig van terecht ge bracht en zonder veel moeite wist de wes telijke kampioen met dubbele cijfers te winnen. Ook nu weer hadden de Zuiden speelsters een belangrijk aandeel in de ge maakte doelpunten, van welke er een vijftal door haar werden gemaakt. Voor Het Zuiden staan nu nog beide ont moetingen met E. K. C. A. op het program ma. Uit die wedstrijden moet de Rotterdam- sche club één punt behalen om het kam pioenschap te veroveren. D. E. V. heeft de reis niet kunnen halen, zij verloor van Ready/Tecka en daarmede is haar laatste kans verkeken. Ready'Tecka en Olympia uit Bussum zullen nu uitmaken wie van beide het volgend seizoen in de eerste klasse zal uitkomen. SERIE-WEDSTRIJDEN A. L. O. De wedstrijden om den A. L. O.-korf ge noten een goede reputatie, de wedstrijden om het Zilveren A. L. O.-veld hebben die reputatie op waardige wijze voortgezet. Gis- tSten viel er bij A. L. O. op te merken een goede regeling en een het te warme weer in aanmerking genomen verrassend groote animo bij spelers en publiek. Er werd in de meeste wedstrijden met onverflauwden geestdrift gestreden gedurende de volle veer tig minuten en pas in de laatste wedstrij den viel bij sommige ploegen een reactie en een daarmede gepaard gaande verslanning waar te nemen. Geen der Leidsche ploegen, die aan de wedstrijden deelnamen, wist in zijn afdee ling een eerste plaats te bereiken. De Fluks- twaalftallen brachten het beide tot den eind strijd resp. in de winnaars- en in de verliezers-ronde doch weiden toen ge slagen. Vitesse bereikte de tweede ronde, maar een onfortuinlijke loting deed haar afvallen. S. D. O. speelde één wedstrijd, dien zij ver loor: le rond: H. B. S.A. L. O. 13; Vilesse Die Haghe 30; HaarlemH. S. V. 01; D. E. D.—D. K. C. 0—4; Fluks—Ready/ Tecka 1L 2e ronde: H. S. V.—K. V. O. 5—0 ri —Vitesse 1—1D. K. C A. L. 0. lli 3e ronde: FluksH. S. V. 1—0-, y vrijgeloot. Eindstrijd: FluksA. L. 0. 1—2 (njT! A. L. O. wint het Zilv. A. L. 0.-vell 2de prijs: Fluks. Verliezersprijs H B Ude afd.: le prijs K. V. R.; 2e Emma. Verl.-prijs Vitesse (H.). DORDTSCH XH-TALDE MEEüjjj] Het Meeuwen-twaalftal, dat Woenjj avond te Dordrecht speelt, is thans als re samengesteld: Dames: Molt en Vermast (Vitesse); Jt sen (Fluks); Wesseling fD. K. C.pi (Die Haghe); v. Oordt (H. S. V.) Heeren: Meylink (Fluks); Hulsinga K. C.); Trupp en Hebers (H. S. V.); F:j sen (H. K. V.)Erwieh (Velox). WIELRENNEN. RIJSW1JKSCHE WIELERBAAN. Snoek wint het motor-nummei. (Van onzen bijzonderen medewerker) De wedstrijden op de Rijswijks Wielerbaan trokken een groot aantal schouwers en de tribunes waren stamp zoodat een groot gedeelte nog op het a den-terrein geborgen moesten worden, h mer was, dat het motornummer voor groot gedeelte tegenviel en dat ondanks klinkende namen die op het program vermeld waren, waarvan nog op hét laa nippertje die van Grassin wegens za verviel. De strijd, voor zoover er daar sprake was ging in hoofdzaak tussc Snoek en Linart. Eerstgenoemde reed de 3 series een goede course en wist lw maal als eerste te eindigen. Linart had de 3e manche baDdenpech, waardoor strijd tegen Snoek wat verslapte. Leddy in het geheel niet op dreef, en zooals hebben we den Hagenaar nog nooit op Rijswijksche hout 'gezien. De wijze wan Snoek hem in de 3e manche tot driem toe wist te passeeren was niet zonder ra bedenking. Storm die te elfder ure Grassin inviel speelde geen rol en moeilijk nog bij de A-klassers gerangscl worden. De bezoekers kregen ruimschoot hierv vergoeding door het verrijden van 't cl kampioenschap van Nederland, dal fraaie zege werd voor de R.R.C. „Sparl die zoowel in de sprints als in de achl volgingsrace renners had met vele tech sche eigenschappen. We gelooven wel, met dergelijke kampioenschappen de langstelling voor de wielersport in het gemeen erg zal toenemen. De resultaten zijn clubkampioenscl van Nederland, sprint over 800 Mi" le demi finale: 1. Sparta; 2. Kamp» 2e demi finale: 1. Hollandia; 2. Le Chw pion. Finale: 1. Sparta; 2. Hollandia. Wedstrijden achter groote motoren 20 K.M., 30 K.M. en 50 K.M.: le serie 20 K.M.: Linart (België) act Pasquier in 15 min. 40 4/5 sec.: 2. Lei (Holland) achler Constant; 3. Snoek (H land) achler Kaeser op 1 ronde 40 11 Storm (Holland) achter Wittig op 2 roti 150 M. 2e serie 30 K.M.: 1. Snoek in 2!: 48 4/5 sec.; 2. Linart op 395 M.;3. Ld op 3 ronden 200 M.; 4 Storm op 14 rol 320 M. 3e serie 50 K M.: 1. Snoek in i 48 1/5 sec.; 2. Linart op 2 ronden L.v 3. Leddy op 3 ronden 150 M.; 4 St< op 18 ronden 100 M. Totaal uitslag: 1. Snoek 5 punten; 2. Linart 5 pilt; Leddy 8 pnt.; 4. Storm 12 pnt. Ondanks Snoek en Linart een gelijk t tal punten (5) hadden werd Snoek in totaal klassement één, omdat hij tweern als no. 1 geëindigd was. LEIDSCHE REN- EN TOERIST-VEME „SWHT'. Zondag werd er een 25 K.M.-w met voorgift gereden, waarin J. Lancel zeer mooie prestatie heeft geleverd daarbij de overwinning behaalde. Hij startte met 2 M. voorgift op Graafmans, die van meet moest vertrekk Deze 2 M. heeft hij bijna ten volle vo gebonden. W. Severijnen, die 1 M. gift had, kon door pech den wedstrijd t niet uitrijden. Eerste werd J. Lancel; 2. W. Graafim De tijd was 47 min. 23 3/5 sec. De training van hedenavond onder lei»? van G. Hulst zal niet doorgaan, maar steld worden op Donderdag. Samenko: 7 uur aan de H.B.S. ATHLETIEK. ONZE DAMESPLOEG VOOR DEN WEDSTRIJD TEGEN BELG Gisteren is de Nederlandsche voor den wedstrijd tegen België als feamengesteld, aldus „De Tel". 100 M. en 4 x 100 M. estafette: nj Grooss (Den Haag), mej. Angenent CO Haag), mej. Briejer (Leiden), mej. Ter H' (Enschede), mej. Zondervan (Huizen). 800 M.: mej. v. Noort (Leiden), mej. Mi Ion (Gouda) en mej. du Chateau (Den Has Discuswerpen: mej. Dekens (Groninps mej. Michaelis (Den Haag), mej. Mur 0' Haag). Hoogspringen: mej. Giesolff (Den "'"i mej. Buisma (Aalsmeer), en mej. Dc»f (Groningen). Wij wijzen er hierbij even op dat niet beteekent dat dit ook de ploeg vo Olympiade is. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-BEKER. Voor de tweede ronde van de Ihd beker heeft Denemarken met 4—1 A Oostenrijk verloren. Nederland speelt nu tegen Oostenrijk. DE COMPETITIE. Voor de competitie won Leiden 1 61 van Duinauwe I.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10