C. G. SMIT, VAN ALPHEN AGENDA. i KUNST EN LETTEREN. WIE EN WAT O IS META ME TA mmee Rffi BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Vrijdag. De Genestetstraat: Openluchtsamenkomst Leidsch Drankweercomité. 7i/j uur. Kon. Ned. Grofsmederij: Buitengew. alg. verg. van aandeelhouders ten kantore der vennootschap. Nam. halfdrie'. Stadszaal: Alg. verg. Genootschap M. S. G. 8 uur nam. „In den Vergulden Turk": Ledenvergade ring „Musis Sacrum". Nam. hallnegen. Maandag. Lis se (Gebouw HoBaHo): Chr. Nat. Zangconcours. Voorm. halfelf. Woensdag. Harmonie: Jaarl. alg. verg. r. aandeel houders N. V. Leidsche Caramelfabriek v.h. Backer Co. 2 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarl. alg. verg. van aandeelhouders N.V. Leidsche Exploi tatiemij. van. Onroerende Goederen. 4 uur nam. Nutsgebouw: Initiatief-vergadering Leid sche Chr. Oranje-Ver. optocht op 31 Aug. Nam. hallnegen. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. Den Haag (Gebouw K. en W.)Ter Hali's revue 1928 8 uur nam. Den Haag, (Scala)Louis Bouwmeesters revue „Dat is het toppunt". 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 Mei tot en met Zondag 27 Mei (len Pinksterdag) ■waargenomen door apotheken van de hee- ren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 602 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. Den 2den Pinksterdag neemt waar de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe-Rijn 18, telef. 523. RECLAME. BANKETBAKKERIJ NIEUWE RIJN 62 TELEF. 78 Boterrondjes IJsroombekers Choux de Paris Het adres voor Uw lijne koekjes en petits fours. 369 ZWEEDSCH STUDENTENKOOR. Het vermaarde Zweedsche Studentenkoor O. D., dat is Orpheus-Dienaren zal hier te lande te 's-Gravenhage, Leiden en Rotter dam uitvoeringen komen geven van 14 tot en met 16 Juni e.k. Het koor staat onder leiding van dr. Hugo Al fven. Op zijn doorreis van Zweden over Oldén- zaal naar Brussel, zal het koor zich eniige uren in ons land ophouden op Donderdag 7 Juni ten einde op het Loo door de Konin gin te worden ontvangen. Het koor dateert uit pl.m. 1848, toen eenige studenten te Stockholm en Up9ala wegens cholera het voorbeeld volgden van .wat Boccaccio i*n zijn Decamerone' schetst. Deze jongelieden die als hun officieele hymne hadden aangenomen een lied van den Zweedschen dichter Be'llman, kozen voor hun klein gezelschap den naam Orfei Drangar (dienaren van 0rpheu9, afgekort O. D.) naar een uitdrukking, voorkomende in het eerste vers van bedoeld gezang. He<t ledental van dit gezelschap steeg weldra van 12 tot 60 en het duurde niet lang, of men liet zich in het openbaar hooren, zoowel te Upsala zelf al9 in andere plaatsen van bet land. Tot de dirigenten van dit gezelschap be hoorden o.a. A. Josephson en 0. Arpi. Diverse reizen naar het vasteland van Europa worden gemaakt. Omtrent dezen tegenwoordigen leider be richt men ons. dat hij te Stockholm werd geboren in 1872. In 1900 gewerd hem de studiebeurs, ingesteld door Jenny Lind. In 1910 werd hij benoemd tot Director Musices aan de universiteit te Upsala en sedert dien leidt hij het koor O. D. en heeft hij tal van concerten in Zweden en het Buitenland ge dirigeerd. RECLAME. META ii de unieke veiligheidfbrandftof in tabletvorm zonder weerga. Praetisch en zindelijk alt META it, zal ze ook U voldoen, - mita gebruikt in de gepatenteerde META- Snelkokert, Friteel'- toestcllen, Strijkbouten, enz. Probeer 't eent roet METAI or nat Mtto-brtaiiUf ca -UacUllta rij» la all« goed» nkta varkrfifWa» 307 DE ALGEMEENE TOESTAND. De anti-oorlogsverdragen Tanger. Amerika laat er geen gra9 over groeien. De Amerikaansche ambassadeur te Londen heeft aan Sir Austen Chamberlain de uit- noodigingen overhandigd aan de Australi sche, Zuid-Afrikaansche en Nieuw-Zeeland- sche regeeringen en de regeering van Indië, om toe te treden tot het voorgestelde veel zijdige verdrag tot uitbanning van den oorlog als een instrument van nationale politiek. Naar verluidt, zijn dergelijke uit- noodigingen aan de regeeringen van Cana da en den Ierschen Vrijstaat rechtstreeks ter hand gesteld door bemiddeling van de vertegenwoordigers der Vereenigde Staten te Ottawa en Dublin. Bevestigd wordt, dat de Britsche, Fran- sche en Italiaansche deskundigen het eens zijn geworden over het nieuwe statuut van Tanger. De overeenkomst zal nu aan a© betrokken regeeringen voorgelegd worden. Nader verluidt, dat de ambten die aan Italië zijn toegewezen in de administratie der zone van Tanger dit land bevredigend schenken op het gebied van de uitvoeren de, wetgevende en rechterlijke macht. Het gaat om een nieuwen Italiaanschen ad junct-administrateur en van een zetel voor een Italiaanschen rechter in de internatio nale rechtbank. DUITSCHLAND. Kabinetsraad gehouden De Rijnscheepvaart staking. In de gisteren onder voorzitterschap van rijkskanselier Marx gehouden kabinetsraad heeft de regeering met volle instemming van den rijkspresident definitief besloten, de nog loopende zaken af te wikkelen, en den dag voor de bijeenkomst van den nieuwen Rijksdag dus waarschijnlijk de'n llden Juni de ontslagaanvraag van het kabinet bij von Hindenburg in te dienen. Verder heeft de kabinetsraad zich bezig gehouden met het gifgas-ongeluk te Ham burg, waaromtrent de navolgende mede- deeling aan de pers verstrekt werd Afgezien nog van het treurig lot der door deze ramp getroffen personen, vond het Kabinet tot bespreking van deze aangele genheid aanleiding op grond van de voor schriften, vervat in de wet op het oorlogs materiaal van 1927, inzake de fabricage van gifgas en den handel daarin. Het Ka binet nam kennis van het rapport van den Rijksminister van Economische Zaken over het door de Hamburgsche autoriteiten on middellijk na het gebeuren ingestelde on derzoek. Hij deelde mede, dat hij in ver band met de vérstrekkend© beteekeois van dit ongeluk ook uit zijn ressort een des kundige naar Hamburg zal zenden. In den loop van de in het Kabinet ge voerde besprekingen kon reeds vastgesteld worden, dat de phosgeenvoorraden van de betreffende firma niet ten behoeve of in. opdracht van een of andere militaire in stantie bewaard werden. Te Hamburg liggen in de ziekenhuizen nog 132 zieken, waarvan 11 als ernstig en 7 als zeer ernstig beschouwd moeten worden. Alle overige gevallen zijn van minder ern- stigen aard. Gisteren werden in totaal 85 personen ambulant behandeld. Verdere sterfgevallen zijn tot nog toe niet te ver melden. De stakers op Rijnschepen zijn op voor schrift van de stakingsleiding aan boord gebleven, maar zij weigeren te werken. Voor de reeders is hun verblijf op de sche pen lastig en daarom had de reederij Rhe- nania bij het arbeidsgerecht een uitspraak aangevraagd, waarbij ze gemachtigd wordt tot ontruiming van de schepen. Dit verzoek heeft de rechtbank ingewilligd. Vermoede lijk zal wel hooger beroep bij het arbeids hof volgen. FRANKRIJK. Te Colmax is vonnis gewezen. Gisteren is te Colmar de beslissing ge vallen. De jury heeft het eerste gedeelte van de vraag, of beklaagden schuldig zijn aan deelneming aan een complot, voor de be klaagden. dir. Ricklin, Rosse, Fasshauer en Schall bevestigend beantwoord, doch daarbij verzachtende omstandigheden in aanmerking genomen. De overige 11 be klaagden werden vrijgesproken. Het tweede gedeelte van de vraag, of be klaagden schuldig zijn aan uitvoering van het complot, werd voor allen ontkennend beantwoord. Het O. M. verklaarde daarop, dat in ver band met de beslissing van de jury een milde toepassing van de strafbepalingen gewenscht was. De rechtbank trok zich daarop in de raadkamer terug. De verdedigers hadden na den eisch van het O. M. van het woord afgezien. Slechts de advocaat Feillet uit Bretagne stond op en riep: De beklaagden mogen op grond van dit onwaardige vonnis Frankrijk niet veroordeelen. Hij kon echter niet verder spreken, daar hij door een huilkramp verstikt, op d© bank der verdedigers letterlijk ineen zakte. In de zaal gaf men door geschreeuw zijn instemming te kennen ,er werd bravo ge roepen en in de handen geklapt. Het tu mult was heviger dan tot nog toe in dit "toch niet zoo rustig verloopen proces is voorgekomen. Buiten het gebouw stond een ontzaglijke menigte die met spanning het vonnis af wachtte. Af en toe kwam het tot kleine botsingen tusschen de menigte en de poli tie. Tijdens de beraadslagingen van de rechtbank werden de zaal en de tribunes door de politie ontruimd. Nadat de rechters weer plaats genomen hadden, werd het proces voorgelezen. Dit luidde, dat dr. Ricklin, Rosse. Fasshauer en Schall tot 1 jaar gevangenisstraf worden veroordeeld onder aftrek van de 5 maan- j den, in voorarrest doorgebracht. Voorts I wordt hun voor een tijd van 5 jaar het ver blijft in den Elzas verboden. Op welke wijze dit verbod toegepast zal worden, zal nog nader worden bekend gemaakt. De president deelde nog mede,, dat de veroordeelden drie dagen tijd hebben om bij het hof van cassatie te Parijs in hooger beroep te gaan. De verdediging trachtte nog herhaaldelijk aan het woord te komen, doch werd daarin door den voorzitter verhinderd. De slottoespraak van den voorzitter tot' de jury ging bij het algeraeene lawaai ver loren. De beklaagden namen afscheid van hun verdedigers en omarmden hen. Onder groote opwinding stroomde daarop de zaail leeg. Buiten het gerechtsgebouw was het la waai nog veel heviger. De menigte gaf luide haar verontwaardiging door uitroepen en fluiten te kennen. 's Avonds werd te Kolmar een vergade ring belegd voor de bevrijding van Schall, Ricklin, Rosse en Fasshauer. De vrijge sproken beklaagden namen er deel aan, evenals een afgevaardigde uit den Elzas en een Kamerlid uit het Oosterdepartement. Er werden moties aangenomen om de on middellijke invrijheidstelling der veroor deelden te vragen. De bladen van pastoor Haegg publicee- ren onder het verslag van het proces de lijst der gezworenen met hun adres en beroep. Een verzoek tot cassatie is reeds door alle veroordeelden geteekend. Voor de Fransche zaak in den Elzas zou het vermoedelijk wel zoo goed zijn geweest, als dit proces nooit was begonnen 1 ENGELAND. Mc Donald ontlast Betaling naar prestatie. De Labourpartij heeft besloten Mc. Do nald, den leider der partij, voortaan candi- daat te stellen in een vast district, teneinde hem zooveel mogelijk te ontheffen van grooter arbeid dan hard noodig is. Sydney Webb is van plan afstand te doen van zijn district in Durham, waar hij een groote meerderheid heeft en men ver wacht, dat Mac Donald dan uitgenoodigd zal worden zich in dit-district candidaat te stellen. Het nationale bestuur van de Geamalga meerde Bankwerkersvereeniging is tot een belangrijke beslissing gekomen, namelijk om het stelsel van betaling voor werk naar de resultaten officieel te erkennen en met de werkgevers te onderhandelen over een collectief contract, waarin dit beginsel is opgenomen Bij de jongste onderhandelin gen over loonen zijn cijfers genoemd waar uit bleek dat volgens dat stelsel dat reeds officieus erkend werd, de gemiddelde ver diensten van bankwerkers veel hooger wa ren dan volgens het uurloon. Brownlie. de voorzitter van de vakver- eeniging, zeide dat de .patroons gaarne tot zulk een overeenkomst wilden geraken. ITALIË. Een koloniale dag. Gisteren was het dertien jaar geleden, dat Italië aan de zijde der geallieerden ten oor log ging. De dag is gevierd als een kolo niale dag. Te Rome kwam ook het nationale congres der oud-strijders bijeen, waarop Turati, de secretaris van de fascistische partij, en de Cesaris, de voorzitter van het nationaal ver bond het woord voerden. Om half vijf stelde de provinciale afvaardigingen zich met hun vaandels en banieren op de Piazza del Po- polo om door het Corso naar de Piazza Venezia te marcheeren en daar hun hulde te betuigen op het altaar des vaderlands en het graf van den onbekenden soldaat. Ook de senatoren en Kamerleden begaven zich in optocht naar het graf van den onbeken den soldaat om er een krans neer tel leggen. OOSTENRIJK. Anti-Italiaansch incident. Te Innsbrück drongen heethoofden het Italiaansche consulaat binnen en haalden de Italiaansche vlag naar beneden, die uitge stoken was bij gelegenheid der verjaring van Italië's intrede in den oorlog. De vlag werd opnieuw geheschen in de aanwezigheid van een detachement van het leger, dat de eer bewees. De regeering van Tyrol heeft aan den Italiaanschen consul bovendien direct haar excuses aangeboden. Groote gevolgen zal het incident nu wel niet meer hebben. ZUID-SLAVIE. De conventies van Nettnno. De ministerraad heeft Marinkowitsj, mi nister van Buitenl. Zaken, gemachtigd bij de Skoeptstjina de conventies van Ncttuno, die met Italië gesloten zijn, ter ratificatie in te dienen. In regeeringskringen wordt ver klaard, dat dit besluit der regeering op nieuw Joego Slavië's vredelievende gezind heid bewijst. Het land wil. zelfs met zware offers, een oprecht-vriendschappelijk,e ver houding met Italië tot stand brengen. De - overeenkomsten van Nettuno zijn in Juli 1925 gesloten en al begin 1926 door Italië bekrachtigd. In Servië rees er echter verzet tegen Italië' houding in Albanië. De overeenkomsten zijn 31 in getal, in drie groepen verdeeld. De eerste bevat de aanvulling van de overeenkomst van Rome van 27 Januari 1924 betreffende de rege ling van het verkeer te Fiume (Servische haven van Soessak enz.); de tweede houdt de bepalingen in voor de uitvoering van die regeling, en de derde regelt eenige alge- meene kwesties, voortgevloeid uit de vredes verdragen. Onder die laatste behoort ook het verlof aan de wederzijdsche arbeiders om vrijelijk op wederzijd9ch gebied te komen werken en zich daar een bestaan te' zoeken. Servië wijst zulke Italiaansche werkzoe kenden of werknemenden wel niet terug, maar onderwerpt hen aan zooveel beperkin gen. dat het verlof daardoor denkbeeldig wordt gemaakt, wat een van de ernstigste grieven is van Italië tegen Servië. De regelingen vormen één geheel en zijn RECLAME. 7794 VLOERZEIL en BALATUM 98,1.19, 1.40,1 00. Vloerzeil wordt gratis gelegd PLUCIIETTE 89, 98, 1.20, 1.40 IfnUQPMIII TF I FlflITll Gordijnen worden gratis gemaakt iWflOUnULIEj LLIULll een aanvulling zoowel op het verdrag van 1921 van Rapallo als op de handels- en ves- tiginjrsverdragen van 1924. GRIEKENLAND. Zeer verwarde toestand. De groote betooging, die de anti-Venize- listen gisteravond, ondanks het verbod, te Athene wilden rouden, is door d© troepen, de politie en de brandweer verhinderd. De rust werd niet gestoord. Venizelos schijnt heel wat moeilijkheden te moeten overwinnen voor hij er in zal kunnen slagen een kabinet samen te stel len. Hij wil de illegale ontbinding van het Parlement vermijden en daarom poogt hij met de meerderheid der tegenwoordige Ka mer te onderhandelen. Men acht het in Grieksche politieke kringen niet uitgesloten dat, indien de poging van Venizelos, om een kabinet te vormen, mocht mislukken, het kabinet-Zaïmis weer aan het bewind zaJ ko men. De toestand is zeer verward. POLEN. Communisten gearresteerd. In Polen zijn 23 meest jeugdige personen gearresteerd wegens communistische in triges. RUSLAND. Het Sjachty-proces De ver bannen leiders. In het z.g. Sjachty-proces duurt het ver hoor der beklaagden voort. Opnieuw heb ben een paar toegegeven mijnen onder wa ter te hebben gezet en daarvoor geld te hebben geaccepteerd. Meer en meer begint het proces een politiek karakter aan te nemen. De getuige Sisof, een arbeider, die ze9 maanden lang in dienst is geweest van de Ge Pe Oe, kon op de vraag van den ver dediger. waarom hij in het jaar 1923, toen hij tot de Ge Pe Oe behoorde, niets van de delegate houding van de beklaagden Bere- sof9ki en Sanoilof medegedeeld had. geen antwoord geven. Naar de Roel verneemt, is aan Karl Radek toegestaan, Toboisk, waarheen hij verbannen was, te verlaten en zich in de Krim te vestigpn. Een gelijke gunst is ver leend aan eenige andere verbannen oppo sitieleden. Een verzoek van Trotski, om zich eveneens in een milder streek te mogen vestigen, is evenwel geweigerd. VEREENIGDE STATEN. Coolidge en de landbouw. President Coolidge heeft zich opnieuw uitgesproken tegen de hulpactie ten bate van de boeren. Een jaar geleden sprak hij reeds het veto uit over een desbetreffend wetsontwerp, zoodat, voordat het in het Congres werd behandeld, reeds verschil lende bepalingen werden geschrapt. Deze houding is van groote beteekenis, daar de stemming onder de boeren tegen de repu blikeinen toeneemt. JAPAN. Visscherijverdrag met Rusland. Het Japansche Ministerie van Buiten- laiKflsche Zaken heeft het Russisch-Japan- sche visscherijverdrag onderteekent. Het verdrag is voor Japan van zeer groote be teekenis. Rusland heeft opnieuw te kennen gege ven ,dat het geen belangen heeft in Mandsjoerije. CHINA. De strijd tusschen Noord en Zuid. Tsjang-Tso-lin heeft den staat van beleg doen afkondigen voor Peking Versche troe pen zijn naar het front getrokken; spoedig wordt een botsing met de Zuidelijken ver wacht Slraatdemonstraties en vergaderingen zijn verboden. De arbeiders—organisaties werden ontbonden verklaard. Betreffende de aan komst van Borodin verklaarde generaal Feng dat Borodin door hem persoonlijk als militair adviseur is aangesteld. Borodin heeft beloofd, zich niet bezig te zullen hou den met de communistische propaganda doch de belangen van het Chineesche volk te dienen, (sic!). Op het station Guandzi is een militaire trein den Noordelijken ontspoord; 11 sol daten werden gedood en 52 zwaar gewond. De Japansche regeering heeft den opper bevelhebber in Mandsjoerije opdracht te geven, een derde zone in MandsioerTe te vormen. De Nanking-regeering heeft den consul-generaal opnieuw een protest over handigd in verband met het zenden van Japansche troepen naar China. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE ITALIA OVER DE NOORDPOOL. De Duitsche bladen melden nog over den tocht der „Italia" Het luchtschip bereikte de Poolstreek kort na middernacht en kruiste ongeveer twee uur over de Pool. Het door den Paus gewijde krui9, alsook de Italiaansche vlag, werden naar beneden geworpen; landen bleek niet mogelijk, daar de wind te sterk en het weder te onzeker was om te anke ren en de personen, die het luchtschip eventueel zouden hebben verlaten, dan licht in groot gevaar konden zijn gekomen. Na Spitsbergen te hebben verlaten, vloog No- bile eerst, den raad van het meteorologisch station volgend, in Noord-Westelijke rich ting, teneinde de Pool over Groenland te bereiken. Daar in het gebied tusschen de Noordpool, Spitsbergen en Frans Jozefland een sterke Noord-Westelijke wind waaide, heeft het luchtschip op zijn tocht het een en ander te verduren gekregen. Géneraal Nobile zou op den terugtocht trachten te vliegen over het onbekende gedeelte van het Noorden van Groenland en pogen tot Grantland door te vliegen en vandaar over Kaap Morris Je6up terug te keeren Hij zou dan een meer Zuidelijke route inslaan dan door de vliegers WilVins en Niefson op hun tocht van Point Barro* naar Spitsbergen werd gevolgd. Ten tweede male is de eeuwenlang schier onbereikbaar geschenen Pool door een luchtschip bezocht. De ,,Norge" met de ex peditie Amundsen—EllsworthNobile ie ?r twee jaar geleden geweest en liet drie vlag gen, een Zweedsche, een Amerikaansche en een Italiaansche ,,op de Pool" vallen. Dus blijven voorloopig Peary en zijn met gezellen van de expeditie van 1909 nog de eenigen, die inderdaad „den voet aan dn Pool" gezet hebben- Ook Byrd, die in het zelfde jaar van den tocht van de „Norge" per vliegtuig boven de Pool gecirkeld heeft, is veilig in de lucht gebleven. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Nabij Zanzin, in het district Landsberg, aan de Warthe, sloeg de bliksem gisteren in een boom, waaronder een groot aantal land arbeidsters een schuilplaats voor bet onweder had gezocht. Acht vrouwen wer den gedood, drie levensgevaarlijk en vijf licht gewond. •MIJNONGELUK IN HET DONETSBEKKEN. I Bij een mijnongeluk in het DonetsbekkenI is een arbeider gedood en zijn twee ge- f kwetst. AUTO DOOR ROOVERS AANGEVALLEN. Naar de „Prawda" (Belgrado) meldt, is Woensdagavond op den straatweg van Mo- nastir naar Resna in Zuid-Slavië een auto met vier inzittenden door roovers overval- len, die twee van hen naar het gebergte ontvoerden. Zij willen de gevangenen slechts tegen losgeld vrij laten. DE BOMAANSLAG TE BUENOS AIRES. I In verband met dezen aanslag zijn than*] meer dan 100 personen gearresteerd. Dit is de vijfde bomaanslag van dezeil nard, welke den laatsten tijd gepleegd ia.| Nauwelijks twee maanden geleden werdn in een tweetal Noord-Amerikaansche bank-B instellingen helsche machines tot ontploffing gebracht, gevolgd door bomaanslagen opï Noord-Amerikaansche handelshuizen in Ar-I gentinië. Tenslotte werd kort geleden eef-l bom aangetroffen in de vensterbank tmI de werkkamer van den Argentijnschen lü-B nister van Justitie. Al deze euveldadfi hielden verband met anarchistische prop ganda, en, voor zoover zij tegen Norf Amerikaansche belangen gericht ware, met de terechtstelling van Sacco en Vb zettL De aanslag op den minister van Justitie hield verband met voorstellen uitlevering van anarchistische elementea die deels door Argentinië, deels door Eur"> peesche mogendheden in Argentinië g* daan waren. In geen dezer gevallen is tot dusverre gelukt de bedrijvers van aanslagen te arresteeren. EEN WEDDENSCHAP MET DOODELIJKEN AFLOOP. In het dorp GrossLüsowitz in MetklroJ burg had een arbeider met een kamerast een weddenschap aangegaan dat hij e# wijnflesch met cognac gevuld, in eens koi uitdrinken. De man waagde zich ook ai' deze onderneming; hij moest het e'venwa met den dood bekoopen, daar hij onder vreeselijkste pijnen aan alcohol-vergiftig! is overleden. RECLAME. Steenstraat 49 Telefoon 485 UW HUIS VOOR WARME jl CROQUETTEN EN SALADES 1 341 INCIDENTEN TE INNSBRnCK. INNSPRüCK, 24 Mei. (Wolff). - *3 uur 's avonds wilden eenige honderden me? opgeschoten knapen zich naar een Italiaans wijnhuis begeven, doch do wacht bel™ hun dit en joeg hen met gummi-stokken de blanke sabel uiteen. Pogingen om de particuliere woning vah den Italiaanse» consul te komen, mislukten eveneens, oui de politie de omliggende straten had Om elf uur 's avonds trokken nog - troepen betoogers rond. WEENEN, 24 Mei. (Wolff). Het j«tf mensch, dat de vlag van het Italiaa®1' consulaat heeft afgerukt, is bekend; be een 22-jarig student, lid van den studtc^ bond Germania. In den namidd3g 15 ambtenaar der bondskanselarij op bet liaansche gezantschap aan den 333 tigde betuigingen van leedwezen toet gebeurde over gaan brengen. WEENEN, 24 Mei. (Wolff). - brück wordt gemeld, dat voor het 1» sche consulaat aldaar nieuwe hebben plaats gehad, toen door W6er de Italiaansche vlag weer werd, een afdeeling soldaten de honneurs bracht en door het Ik"133 j-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2