I Koningen der Waterlelies. 1 HOEFIJZERS. CORRESPONDENTIE. pet was eelr warme zomermiddag. Elsje, met haar Moeder wandelde, begon moe prorden en Moeder en zij gingen nu aan ft kant van een boschvijver zitten. O, wat pen daar prachtige, rose waterlelies in I water! Elsje wilde er één aan den kant liken, maar Moeder Zei: Ije zou in het water vallen, Elsje, en de prnimfjes laten schrikken." Lijn er dan waternimfjes in den vijver V' |g Elsje. Ij was echter te slaperig om naar het loord te luisteren. Het leek wel, of de ld vijver bevolkt was met allemaal Ie nimfjes, die hgt erg druk schenen te loen. Van alle kanten kwamen er nimf- Lan de oppervlakte van het water. Som- In zochten een plaatsje op de breede, Ine kladeren der lelies en anderen klom- I in den boom, die over het water lotseling keek Elsje naar de waterlelie, lij had willen plukken en nee maar! I zat het allerliefste nimfje, dat zij zich len kon, op. Het hield een bloemtakje looverstaf in de hand, terwijl een heel I wezentje het een kroontje op het zete. De liefelijkste muziek weerklonk laar bovenuit verstond Elsje duidelijk: lat een geluk, dat haar Moeder het I hebben wilde. Stel je voor: onzen len troon weg te nemen, dien onze Ingin niet missen kan!" Itseling sprak er iemand, de nimfjes penen en toen Elsje naast haar Moeder Ier werd, zei zij lat ben ik blij, Moeder, dat ik de w&- liie niet geplukt hebl" Aan Zee. lin meisje, dat nog nooit in zee ge- I en alleen maar in een badkuip ge lid heeft: l Moeder, Moeder, neem mij er toch Bet is hier veel te vol!" arl dal E:el 't Had niet geholpen. is niet heel knap in rekenen, om Ie zeggenbepaald dom lm", zegt Vader nu op zekeren dag lem aan te moedigen, ,,van de week je eiken dag acht cent geven, op Q'alaarde echter, dat je mij aanstaanden vertelt, hoeveel dat in die heele lis," IZondag breekt aan. I Tom", vraagt Vader, „hoeveel een- Ib je nu vandaag V len enkelen, Vader. Ik heb ze alle- hitgegeven." j loud bijgeloof zegt, dat een hoefijzer, wik langs den weg gevonden wordt, ^1 aanbrengt. 1 gewoonte: de paarden te beslaan, Ik ent reeds uit zeer oude tijden. ®el de Romeinen gebruikten de rijken l of zilveren hoefijzers. Het was dus Imgename verrassing voor degenen, '•Ihet stof van den weg zoo'n min of ■kostbaar hoefijzer vonden. Ja, het ^Jtelfs een gewoonte bij de lieden, die laarden met een edel metaal lieten la, het hoefijzer, dat het paard ver- Mjlhad of hetwelk losgeraakt was, op Ig te laten liggen. Dit was een tact- pijze om minder gefortuneerden een _ls te geven. Hun bracht het dus ge- (jc|a en zoo ontstond het bijgeloof, dat en|len dage nog zegt: een gevonden iieJer brengt geluk aan. Iziet men alweer, dat dergelijke ge- j J maar niet zoo uit de lucht gegrepen I, doch wel degelijk reden van be- jebfebben. Het is wel eens aardig na te dipoe ze in de wereld gekomen zijn. dl Heeft iedereen goed gelezen wat er on der de raadsels staat? Natuurlijk kan op Maandag 2en Pinksterdag het pakket niet aan mij worden verzonden, dat zal dan Dnsdags-morgens zoo spoedig mogelijk ge beuren, zoodat jullie gewoon de heele cor respondentie enz. op Vrijdag krijgen. Kolossaal wat veel brieven deze keer, vinden jullie het ook niet een lange lijst van namen? het zal dus ook wel weer een lange correspondentie worden er liggen hier sta pels brieven naast mij die om antwoord vragen, dus dan maar spoedig daarmee be gonnen. Corrie en Jan Rodenburg, jawel Jo Zand bergen mag ook gerust mee doen en bij jullie insluiten. Adriaan Bakker, waar was je Zondag? In Leiden heeft het toch erg geonweerd. Jan Breedeveld, dit waren gewone raad sels, geen prijsraadsels dus niemand heeft nu een prijs. Men mag van 716 jaar mee doen met de raadseljeugd. Neelie en Marietje de Best, Mientje en Nettie van Riessen, zoo, is jullie uitvoering dus toch nog in de open lucht kunnen door gaan en hebben jullie geen koude gevat? want het was toch allesbehave warm. Wa ren jullie goed warm gekleed? Borg Last, zoo wordt jij bij verkorting Borg genoemd, ik ken een meisje dat net als jij Ingeborg heet en bij verkorting Inga wordt genoemd. Aardig plaatje van al die ijverig lezende kinderen. Ik hoorde ook wel 't Kinderuurtje van Ant. v. Dijk, heel aardig is dat. Jenny van der Kamp, nog wel gefelici teerd met je verjaardag, ik zie wel uit je brief dat ze je niet hebben vergeten en vee moois hebben gegeven. Ja, zeker nu mag je voortaan met de grooteren meedoen. Jan en Eempien Wassenaar ja hoor als ik weer eens in Haarlem ga logeeeren en we zouden met de auto naar jullie toe komen, dan zal ik heusch vragen of het op een Woensdagmiddag kan. Het heeft Zondag, middag in den Haag ook flink geonweerd. Ik wou dat dat onweer nu eens den zomer had gebracht. Teunis van den Akker, ben je zoo in je schik met het mooie boek, nu dat kan best begrijpen. Stientje en Johannes Harland, zoo Stien- tje heb je een theetafel met een serviesje ge kregen en wie komen er nu bij je op de thee? vriendinnen? Was door de schoon maak de kinderkrant dikwijs verloren dat is eene klacht die ik de laatste weken in veel brieven heb gelezen. Carel en Rinus Hansen was alle Inkt verdwenen? ja dan moest het wel voor een keertje met potlood geschreven. Jo Klinkhamer, ik kan heusch niet direct plaatsen wat mij wordt toegezonden. Als het geschikt is, dan leg ik het bij den voor raad, die op eene beurt wacht. Voorloopig nog geen nieuwe raadsels sturen. Nelly en Bertus Boom, groot gelijk, de Meimaand kan zoo prachtig zijn, en nu hebben we helaas alweer zóóveel koude da gen gehad dat we de kachel niet kunnen missen. Moed houden de zomer zal toch wel eenmaal komen. Nelly van de Water, neen mijn Haagsche adres behoeft er niet op, als je den brief aan het bureau ,,L. D." bezorgt. Gerrit Prevo, het spijt mij maar ik weet heusch «niet welke brug of dat is: de Phi- losóphenbrug. Emmy Christiaanse. ben je zóó druk aan het uitgaan en aan het pretmaken geweest? dan begrijp ik dat je geen tijd had voor raad sels en brieven. Johan Leder, in Juni komen er weer prijs raadsels, ze zijn er nu net geweest. Er ver langen evenals jij, een massa kinderen naar een prijs. Frans Simons, ja het waren drukke we ken met het verhuizen, van te voren ook al, als men allerlei va?t wil opruimen. Ik woon nu beneden, dat vind ik heerlijk, en veel gezelliger nu met een tuintje. Jo Tijsen, verleden week heb ik geen brief van je ontvangen, die brief zonder naam was van een ander. Weet je wel ze ker dat je brief naar Leiden is gegaan. Dirk Lancel je anecdote krijgt later eens een beurt. Albert en Joop van Biezen, dat is zeker, dat Hemelvaartsdag nu een dubbele feest dag voor jullie was, het trof goed dat jul-i le vacantie hadden dien dag. Eitje Schelten en Alberdina Nieuwenhuis, mogen ook meedoen en samen met Grietje inzenden. Wel gezellig zoo met jé drietjes. Nico van Wijk ik lees altijd het verhaal in de kindercourant, ik vond de Schilderij- zaal een mooi verhaal. Annie Bavelaar. als je rapporten tot nu toe goed waren, dan zal het laatste toch ook wel goed worden en je dus overgaan naar de 8ste klasse. Mientje en Gerrit Hanno, was 't krantje weg! wel, wel pak het gauw als het komt, voordat het weer wegloopt. Annie en Pietje Jongeleen, wie was die ik. die naar Rotterdam zou gaan? Henny H. H., och ja. op Hemelvaart zag het er 's morgens treurig uit, dus daardoor werd het plan toen zeker uitgesteld. Wan neer zou het nu gebeuren?. Sonna Frens is je naam nu goed? Voor-> loopig geen nieuwe raadsels sturen, wach- ten tot ik er om vraag. Nel en Riek Owel ik zal waarschuwen tegen dat mijn raadsels op zijn. Neen ik ben met Hemelvaart niet uit de stad geweest Prettig hoor voor jullie die auotocht. Louise en Beppie Planje ik vind kuikens ook lieve dierjes, ja hè net balletjes van dons. Drietal Koevoet jammer dat het op Jantjes verjaardag zulk slecht weer was, toen heb ben jullie zeker in huis maar pret gemaakt. Dat is zeker Coba die gekiekt is, want Jasper en Arie zullen wel geen lange vlechten heb ben. denk ik. Ali en Reinier den Hertog het is zeker een mooi reisverhaal, is het niet? Daan Baars en Herman Zaalberg nu heb ben jullie dus beiden een fiets, en kunt dan samen gaan fietsen, gezellig hoor. Elsa Been studeer maar flink des te eer der leer je goed spelen dat is zoo prettig. Lucas de Romijn wat heb jij weer een heerlijken Hemelvaartdag gehad, zoo'n mooie autotocht ik begrijp dat je erg hebt genoten;' houdt je veel van rijden? ik wel. Herman Winterkamp gelukkig dat je grootvader weer uit het ziekenhuis is. Wat heb je veel gekregen op je verjaardag en ook nog vriendjes op visite, wat een pret! Joop v. d. Bel gelukkig dat je zoo gauw weer beter was. Rie Lepelaar en Mientje Keereweer gaat maar allebei meedoen, zendt maar samen in. Geflukkig dat het '9 middags nog op« klaarde zoodat jullie toen nog naar Wasse naar hebt kunnen gaan. Piet Nieboer ik wensch jou ook heel vroo-< lijke Pinksterdagen. Liesje Stoffels wat een alleraardigst plaatje op die kaart van je. Elly van Haarlem ga gerust maar nqete- doen en noem mij Tante. Wij hadden vroeger thuis ook zulke lieve witte poesjes. Cobus Flippo mij voorloopig geen nieuwe raadsels zenden, ik heb er nog altijd in voorraad liggen. Nel Hagoort was die brief zonder naam van jou, ik vond het wel bekend schrift, maar wist het toch niet. ik krijg altijd zulke massa's brieven, ik heb zóóveel te ont houden. An je de Gelder zóóveel plezier gehad? en werden jullie ook nog getracteerd, dus het was echt een aardig feest. Je' hebt al heel wat mee naar huis gekregen van je schooltuintje. Al deze regen en koude zal wel 9lecht zijn voor je tuintje. Ben -je toen nog een lange wandeling gaan maken? Catharina van Egmond wou je weten waar de van Bleiswijkstraat zoowat is? Weet je de Statenlaan? of de Stadhouders- laan? daar is het vlak bij. Ik heb nog ge noeg raadsels liggen O. ik vprlang ook zoo vreeselijk naar zomerweer, het is nu altijd zoo donker en nat en guur dan ook nog. Nellie en Annie Schouten ik hoop erg voor jullie dat je vader spoedig beter zal zijn. Willy de Neys vindt je het weer zóó naar dat je er ze'lf ook naar van wordt? Ik be grijp best wat je bedoelt, dit weer is niets gezond en alles behalve opvroolijkend. Foei

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 17