fi9ste JAARGANG DINSDAG 22 MEI 1928 No. 20916 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts- per regel voor advertentièn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ona Blad gevestigd rijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postehèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weet 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. BET HULDEBLIJK VOOR H. M. DE KONINGIN-MOEDER. De in de vorige week gehouden collecte [leD behoeve van een huldeblijk aan Hare Majesteit de Koningin-Moeder aan te bie- fden, heeft het volgende resultaat opge leverd Busje 1 f. 12.80; 2. f. 20.68%; 3. f. 80.54* Lf. 29.23; 5. f. 86.—6. f. 5.67; 7. f. 28.82$ f. 109.75; 9. f. 83.82; 10. f. 40.35; 11. 1,48.2912. f. 19.87; 13. f. 34.88; 14. 15. f. 65.61%; 16. f. 52.34; 17. [.12.20; 18. f. 14.22%; 19. f. 3.37; 20. f33.78; |l. f. 51.12; 22. f. 23.34 23. f. 45.18%; 24. 121.78%; 25. f. 32.91%; 26. f. 50.08; 27. 127.37; 28. f. 38.35%; 29. f. 38.92%; 30. 20.84%; 31. f. 29.82%; 32. f. 24.13; 33. L36.50; 34. f. 19.46%; 35. f. 39.61%; 36. 135.39%; 3738. f. 14.61%; 39 f. 21.93; fc f. 17.39%; 41. f. 14.38%; 42. f. 9.67; 43. 17.20%; 44. f. 13.43%; 45. f. 42.88; 46. [5.83%; 47. 10.38%; 48. f. 11.95%; 49. [12.72%; 50. f. 32.25; 51. 151.29; 52. 226.94%; 53. f. 12.51%; 54. f. 16.11%; 55. 28.34%; 56. f. 31.70; 57. f. 2.05; 58. f. 9.61; f. 59.73; 60. 1 52.54%. I De collecte heeft dus in het geheel opge lucht de som van f. 2110.69%. 3 OCTOBER-VEREENIGING. Mei-vergadering. In de bovenzalen van het café-restaurant den Vergulden Turk" is gisteravond de ■«vergadering gehouden van de 3 October* lereeniging. De vergadering was slechts 'j bezocht, toen om half negen de heer k de Wilde, penningmeester der vereeni- ing, de vergadering opende met de mede- kling, dat de voorzitter, de heer TV. v. iLaan door een vrij ernstige ongesteldheid phinderd is de vergadering 'te leiden, ter- ook de heer ir. A. M. Touw het bed let houden. ■Ka de aanwezigen welkom te hebben ge- peten, verzocht spr. den 2den secretaris, i heer P. Boot Jr. de notulen voor le Onder dank aan den heer Boot wor- notulen gearresteerd. Voorlezing werd gedaan van eenige In- pic-iaen Stukken, w.o. een van H. K. H. ^es Juliana, houdende een dankbetuiging tor den gelukwensch met Haar verjaar- van het Collegium L.S.C. betreffende opvolging van den heer jhr. de Ranïtz r den heer Linthorst Homan, als praeses. i den heer Snel, te Hengelo, lid der preeniging, was een verzoek ingekomen om pen's Strjjd en Zegepraal uit te voeren per radio te doen uitzenden. En van 22 pnmenschen en winkeliers en verzoek om bloemencorso te organiseeren op 3 Jtober a.s. Van mevr. Hannessen was een irzoek ingekomen om een corso te orga- feeeren, waarvoor zij een plan aangaf. I Tot leden van de kascommissie werden ?md de heeren M. Ragut, A. J. Stal- en P. J. van der Zanden. |De voorzitter zegt, dat men alle plannen Jenvogen heeft, doch reeds een eigen plan f- opgemaakt inmiddels. Hij wgst er op, voorstellen, door 50 leden onderteekend, worden ingediend. Vroeger was plan van het bestuur is om aan vooravond van 3 October een fakkel- pocht met diverse muziekcorpsen te houden. F® optocht zou dan bedoeld zjjn als een aan de nagedachtenis van Van der den dag zelf heeft de gewone reveille fats door het Leidsch Muziekcorps. Om 13111 a halfnegen zou weder de koraal- Nok worden gehouden. Daaraan zou dan kinderkoor mede kunnen werken en een miDfr door het geheele publiek meege ren kunnen worden, 's Morgens is dan pjr de uitdeeling van haring en witte- pd met eventueel een andere attractie. gewoonlijk zal het feest opgeluisterd |raen door het springen van de fontein ,te Vischmarkt en de bespeling van het Won. 's Avonds zal dan weder een feest- j^nkomst gehouden worden in de Stads- ^oorzaal, terwjjl het feest besloten wordt i te* traditioneele vuurwerk, f v°orstel van het Bestuur voor het gfeest is het houden van een z.g. H^soptocht, waarbij de verschillende I?, Aftuigen vanaf den tijd der Romeinen Lr ta vier en tot nu toe zullen vertoond Tuen. teer Jan 'de Quack, architect Tn Haag, die van dit onderwerp studie r Smaakt en reeds verschillende schet- ^0., Eemaakt lichtte 't plan nader toe. lv?t 2bevatten voertuigen te land, liin en *n lucht vanaf den tijd der envatters. Spr. liet verschillende n ciiculeeren en gaf daarbij een *?e verklaring. I^oon-M^t *s niet zoo zeer bedoeld als J 'telling maar door de entourage kan er iets geestigs, iets aantrekkelijks aan weergegeven. Bijvoorbeeld kunnen figuren als uit Camera (Jbscura in <je wagens uit dien tijd plaats nemen en zoo openen zich een aantal mogelijkheden waaraan geen eind is. Spr. noemde een groot aantal voertui gen van het meest primitieve tot het meest moderne en bestemd voor vele mogelijke doeleinden op en hij meende dat door het houden van dezen optocht de 3-Octoberver- eeniging haar naam weer eer aan zou doen en het een grootsche feestviering kon wor den. De vergadering dankte den heer Ouack met een hartelijk applaus. De heer A. P. J. Aarse Sr. vreest dat de kosten voor het plan van den heer De Quack dat spr. overigens prachtig vindt, de draagkracht van de vereeniging te boven zullen gaan. Men had versobering toege zegd. De heer Boekooy maakt ook aanmerking op de kosten en meent dat er geen tijd zal zijn om ook nog een kinderkoor 's mor gens te laten zingen. De heer Mayer meent dat een bloemen corso meer in den lijn van een goedkooperv feestviering ligt en wijst op het verlies van leden en propagandistisch belang hij het organiseeren van een bloemencorso. De heer Loeb vraagt waarom bij de le vering van costuums Leidenaars niet voor gaan. De heer Van der Lijke zegt dat de ver eeniging hem f. 295 te kort heeft gedaan. De heer Kouwenberg heeft de overtuiging dat het bestuur naar het best vermogen handelt. Laat men de teugels, aldus spr. niet uit handen geven. De voorzitter antwoordt de heeren Aarse en Mayer dat het ondoenlijk is alles te laten maken en dat veel dingen noodig voor den optocht zullen worden geleend of gehuurd waardoor het plan De Quack niet zoo duur wordt dan men wel denkt. Spr. meent dat de optochten volgens de plan nen van het bestuur altijd in den smaak van de leden zijn gevallen en zegt dat niet alleen aan een bloemencorso maar ook aan een optocht als thans wordt beoogt Leide naars verdienen kunnen, timmerlieden, schilders, decorateurs. Spr. denkt er niet aan de teugels los te laten en zal er wel voor waken dat het geen janboel wordt. Spr. herinnert verder aan de groote kosten die ook aan de bloemencorso zijn verbon den, voor de in October dure bloemen als chrysanten, voor prijzen voor deelnemers, subsidies aan minvermogende deelnemers, enz. Automobilisten hehben daarbij gewoon lijk weinig lust mede te doen uit vrees voor beschadiging van hun wagens. Het voorstel van het bestuur om de plan nen zooals deze zijn medegedeeld uit te voeren worden vervolgens bij acclamatie aangenomen. Bij de daarop volgende discussie brengt de heer Appel hulde aan den heer De Wilde voor zijn eminenle leiding. Spr. vraagt of de klachten over leveranties aan de ver eeniging rechtvaardig zijn, voor zoover zij de costuums en haring betreffen of bak kers die willen leveren lid moeten zijn. Hij wil het bestuur niet dwingen doch spreekt den ernstigen wensch uit dat men geen Leidenaars zal passeeren. Spr. dient een dergelijke motie in. De heer Aarse vraagt hoe het met het vrijdom van belasting staat. De heer Kouwenberg wil een insigne voor de leden en vraagt hoe het met de revueplannen staat. De heer Van der Lijke zegt dat met de .Provinciën optocht" de deelnemers sub sidie onlvihgen en vraagt wat daar nu tegen is. De voorzitter zegt den heer Appel toe rekening te zullen houden met zijn wen- schen. De haring indertijd uit Leiden betrokken geleek wel 9piering en was slecht. Thans levert de fa Meerburg ze tegen marktprijs en schillerend. Spr. zegt dat het brood dat dan toch uit de stad wordt betrokken, zelfs nagewogen moet worden 1 Wat overigens klachten betreffende zaken niet de ver eeniging aangaat vraagt spr. een bewijs le leveren dat de klachten gerechtvaardigd zijn. De heer Appel zegt eigenlijk' alleen te hebben gesproken naar aanleiding van de klacht van den heer v. d. Lijke die nu al jaren met deze klacht rondloopt. De heer Spaargaren,en bij tien advocaten er bij. De voorzitter zegt dat een request aan den Raad over vrijdom van belasting op 6 Juli is verzonden en dat eenige besprekin gen zijn gevolgd maar dat men verder niets vernomen heeft. Over de insignes zal het bestuur nagaan wat geraden is en gedaan zou kunnen worden. Spr. antwoordt den heer v. d. Lijke dat het bestuurslid dat tevens aan de vereeni ging leverde, dit geheel belange loos deed. Daarover kan spr. oordeelen. De klacht van den heer Appel is ten eene male ongegrond. De heer Van der Lijke heeft de vereeniging een finale kwijting gegeven voor het te vorderen bedrag. De revue kon niet doorgaan indertijd we gens het spoorwegongeval van den heer B. Hageman die de ziel was van deze plan nen, overkomen. Het bestuur overweegt intusschen de Revue z. z. t. nog eens op te laten voeren. De heer Aarse wil bij den Raad op spoe dig antwoord aandringen. De heer Appel verzoekt stemming over zijn motie. De heer H. W. Tieleman opponeert tegen deze motie die volgens spr. een blaam werpt op het heele bestuur. De heer Spaargaren tart de leden een derde persooD of firma le noemen die zich zou kunnen beklagen over zaken met de 3 Octobervereenigmg, iemand die zelfs maar voor een gulden iets zou hebben ge leverd. De heer Mayer wenscht er op te wijzen, dat de heer Appel hier niet spreekt namens de Neutrale Middenstandsvereeniging. De heer Appel zegt geïnspireerd te zijn door den heer Van der Lijke. De heer Aarse zegt nu de motie-Appel niet te kunnen begrijpen. De heer Tieleman raadt aan de motie te wijzigen in een verzoek. Spr. houdt niet van moties in een vereeniging als deze. De heer Kouwenberg vraagt wat deze vergadering te maken heeft met wat be handeld is in vergaderingen van een Mid denstandsvereeniging. (Algemeene instem ming). De heer Simonis hoopt, dat de voorzit ter, die schande gesproken heeft over de broodleveranciers, het woord „schande" wil terugnemen. De heer Loeb wijst er op, dat niemand mandaat had om hier namens de N. Mid denstandsvereeniging te spreken. De heer Meyers (Nieuwe-Rijn) zegt. dat wat hier de heeren van de N. Middenstands vereeniging willen doen, op den weg van den heer Van der Lijke zelf gelegen had om te doen. De heer Kouwenberg trekt nu al zijn woorden in. De heer Bernard de Koning zegt, dat de heer Meyers het bij het rechte eind heeft. De heer Van der Lijke had zijn klachten direct hier moeten brengen en niet via of in de Middenstandsvereeniging, waarvan ook spr. lid is. Nu heeft de heer Van der Lijke bakzeil moeten halen omdat hij niet vast in de schoenen staat. De heer Van der Lijke wil dan nog spre ken, doch dit wordt hem door den voor zitter belet, omdat de heer De Koning de laatste spreker zou zijn. De heer Appel zegt ten slotte zijn motie in een verzoek te veranderen. Daarop wordt om halfelf de vergadering met enkele welgekozen woorden door den heer De Wilde gesloten. MEVROUW WARREN's BEDRIJF. Door het Vereenigd Tooneel. Het Vereenigd Tooneel uit Amsterdam, onder directie der heeren Verkade en Ver beek, komt maar zelden naar de Sleutel stad en de enkele maal dat het thans hier is gekomen tot besluit van het seizoen heeft het ons niets nieuws gebracht. Toch heeft „Mevrouw Warren's Bedrijf", het bekende tooneelspel in vier bedrijven van Bernard Shaw, dat in deze kolommen zij het dan ook in een vorig seizoen reeds eerder een breedvoerige bespreking heeft gevonden, gisteravond in den Leid- schen Schouwburg nog een vrij groot aan tal belangstellenden getrokken, terwijl het aan bijval niet heeft ontbroken. Hel bedrijt van mevrouw Warren het n.oge hier nog in het kort worden aange stipt is er één van onzedelijken en dus immoreelen aard. Zij zelf is de directie, sir John Crofts de voornaamste aandeelhou der, maar beiden houden de manier, waar op zij hun geld verdienen, voor de wereld angstvallig geheim. Daardoor echter ont slaat een zekere mate van wantrouwen bij Vivie Warren, de van haar moeder lang zamerhand vervreemde moderne jonge vrouw, die voldoende kennis en gezond verstand heeft om op eigen beenen te staan en niet verkiest langer aan den lei band te loopen eener vrouw, van wie zij eigenlijk niets weet en die zij niet begrijpt. Onvermijdelijk komt op die manier de bot sing, welke eindigt met de scheiding tus- schen moeder en dochter, wanneer Crofts, uit wraak over zijn afgewezen liefde voor het meisje, haar het trieste geheim der moeder (en dus ook van zichzelf) open baart Het komt ons voor dat dit „onvriendelijk spel" een tekort aan actie had in het eerste bedrijf toen het langdurige gesprek tus- schen de jonge vrouw en Praed, een vriend van haar moeder, moest dienen als karak- terteekening voor moeder en dochter, maar er zit climax in dit stuk en vooral de laatste bedrijven zijn van uitstekende kwa liteiten. Nel Stanls was Vivie Warren, het onaf hankelijke meisje, dat nooit sentimenteel wordt, dat niet huilt en niet flauw valt en 'swereldsch gebeuren van haar eigen za kelijk standpunt beziet. Sober en toch over tuigend was haar spel en vooral die koele afwijzende houding in het slotbedrijf, met soms een zweem van sentimentaliteit bij het geweeklaag der moeder, een houding, die zoo keurig werd bewaard, verdient groote waardeering Welk een geheel ander type was mevr. Gusta ChrispijnMulder als mevrouw Warren, de luidruchtige vrouw en moeder, die tot rijkdom gekomen is maar in heel haar doen en laten haar afkomst verraadt. Hoe voortreffelijk vooral was haar vertolking in het tweede bedrijf toen zij de geschiedenis van haar leven aan haar dochter vertelde en hoe mooi ook die uitbeelding van de woedende furie, die alleen nog slechts het kwade beoogt, na de terugwijzing door de dochter. Het derde be drijf kan het bedrijf van Ed. Verkade als Sir John Crofts worden genoemd, van Crofts, de fielt, wien geen middel te kwaad is om zijn geld te vermeerderen. Door hou ding, stem en gebaar heeft hij de zaal als het ware beheerscht en ons aldus den rij ken. maar versleten en zinnelijken schurk ten voeten uit geteekend, Ook van de rest, in casu: Praed (Hans van Meerien), Frank Gardner (Frits van Dijk) en Dominee Sam Gardner (Henri Eerens) zeer veel goeds. Het ontging ons alleen waarom de toch al bejaarde kunstenaar Praed heel in den aanvang zich moest voordoen als een stuntelige bleüe jongen, die in tegenwoor digheid van een aardig meisje nauwelijks een woord kon kritbrengen. Die pose werd trouwens al spoedig prijs gegeven voor een heel wat verdienstelijker creatie, maar de geleidelijke wijziging bewees, dunkt ons, het foutieve van het begin. Als geheel kan deze opvoering ab wel geslaagd worden beschouwd, niet het minst ook dank zij de kleurige aankleeding, en het publiek heeft op ondubbelzinnige wijze aan zijn waardeering er voor uiting gege ven door langdurig en zeer warm applaus. MATHESIS SCEENTTARUM GENITRIX. Uitslag der gehouden examens. Aan het eindexamen der 5e klasse voor Wis- en Natuurkunde namen 61 candida- ten deel, waarvan 2 zich tijdens het exa men terugtrokken.Van de overigen slaag den 38, aan wie het diploma kon worden uitgereikt: W. van den Berg, Leiden; M. Beugels- dijk, Lisse; M. Bink, Leiden; D. C. Blazer, Haarlem; A. T. de Boer, Bergum (F.); H. C. van der Borght, Den Haag; J. A. David Richard, Den Haag, I. Fontijn, Leiden; A. H. van Goïnga, Almelo; W. Gores, Oost- voorne; J. F Groen, Haarlem; J. W. Groe- newold, Apeldoorn; L. de Haan, Leiden; M. H. A. A. Janssens, Leiden; P. I. Jong bloed, Deventer; G. F. Kolderman, Leiden; H. M. W. de Koning. Leiden; S. de Lange, Leiden; A. Meuter, Deventer; D. A. W. Meyer, Delft; W. Momberg, Oegsfgeesl; C. E. Mooij, Deventer; P. Overduin, Lei den; H. Pet, Den Haag; S. J. le Poole, Lei den; H. G. Prummel, Voorburg; K. M. van Puffelen, Vli9singen; B. Rietveld, Den Haag; N J van Rijnswou, Zalt-Bommel; P. C. Setteur, Apeldoorn; J. Sival, Haar lem; C. van Steenwijk, Leiden; C. J. Ver- vloet, Den Haag; F. A. Visser, Schiedam; N de Vries Den Haag; E. Weisbard, Rot terdam; J P. Wernink, Alphen a. d. Rijn; P J. J. C. Zaalberg, Leiden. Aan het eindexamen der 6e klasse voor Beschrijvende Meetkunde en Perspectief namen 5 leerlingen deel, die allen slaag den: P. Meyer, Sassenheim; C. van Steenwijk Leiden; G Vi9schers, Diepenveen (O.); W. Wind. Leiden; S. M. Wijling, Leiden. Aan het eindexamen Bouwkunde van de Avondschool werd door 5 leerlingen deel genomen. die allen slaagden: A. Gertenaar, Leiden; H. W. Marcelis, Leiden; P. Meyer. Sassenheim; S. M. Wij ling. LeidenP. Tuinhof de Moed, Leiden. Bij het eindexamen van den Dagcursus, afdeeling Bouwkunde, slaagden beide Can dida ten: T. H. Blanken, Leiden; W. Wind. Leiden. Aan het eindexamen van Dagcursus, af deeling Werktuigbouw, namen 12 Candi da ten deel, die allen slaagden: J. van Adrichem, Den Haag; L. A. van Adrichem. Den Haag; M. Bink, Leiden; H. C van der Borght. Den Haag; J. Doornbos, Voorburg- J. J. A. Kruvff, Den Haag; P. M. Leeuwendal, Den Haag; D A. W. Mever, Delft; H. Pet. Den Haag; D. Renooy. Den Haag; B Rietveld, Den Haag; C. j. Ver- vloet. Den Haag. Het eindexamen van den electrotech- nischen cursus had plaats ten overstaan van de heeren ir. J. van de Kamp en ir. J. Botermans. gedelegeerden van de afdeeling voor Electrotechniek van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs. Aan dit examen namen 16 candidaten deel, van wie 15 het diploma verwierven. De namen der geslaagden zijn: W. F. F van Beek, Alphen a. d Rijn; J. A. David Richard. Den Haag. A. van Delden.* Meppel; H. S. Fuchs. Leiden; P. A. Hartevelt. Leiden; J. Heemskerk, Leiden; A. H Hoover, Leiden; D. de Jong. Leiden; J H. A Koopman. Den Haag; A. M. Meyers, Leiden; E Muske. Leiden; J. Sehreuders, Haarlem; G. Visschers. Diepenveen: S. H. Vrijhoff, Leiden; B. J. B. van Weerlee, Leiden. BINNENLAND. De vliegtocht van den heer Van Lear Black wegens een technische storing ge staakt; de Amerikaan wil toch de vincht voorlzetten. (Binnenland, 3de Blad). Begiaienis van wijlen generaal Ophorat. (Binnenland, 3de Blad). Te Vierlingbeek, in Limbnrg, is het raad* hnis afgebrand. (Gemengd, 1ste Blad). Het stoomschip „Veendam" is gezonken. (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND. Persstemmen over de resultaten der Dnitsche verkiezingen; de politiek van Stresemann zal vermoedelijk worden voort gezet. (Buitenland, 1ste Blad). Inzake het anti-oorlogsvoorstel zal Kei- logg nitnoodigingen zenden aan de Britsche dominions. (Buitenland. 1ste Blad). Venezilos bemoeit zich weer met de poli tiek. (Buitenland, 1ste Blad). WON1NGBOUWVEHEENIGING „ONS DOEL". Jaarverslag van 1927. Aan het in druk verschenen jaarverslag over 1927 van bovengenoemde vereeniging is het volgende ontleend: Het complex woningen aan de Lindestraat werr' in 1927 nog niet voltooid. De exploitatie omvatte vanaf 31 Oct. 261 woningen. De huurachterstand is in het afgeloopen jaar door het bestuur geducht bestreden. Het aantal verhuizingen bedroeg in totaal 68. welke verdeeld waren: Bouwplan 1 10; Bouwplan II 14; Bouwplan III 37; Bouw plan IV 7. Nog steeds bljjft er groote vraag naar benedenwoningenenkele bovenbewoners maakten gebruik van hun recht, een vrij komende benedenwoning te betrekken, als hun nummer daarvoor in aanmerking kwam. Huurverlies kon de vereeniging daardoor niet lijden, zoodat is vastgesteld, dat leden, die binnen den reglementairen tijd van drie jaar verbuizen, in ieder geval bij vooruit betaling één week huur moeten voldoen ter dekking van eventueel huurverlies. De bewoning is in de meeste opzichten gunstig te noemen. Twee huurders moesten echter wegens slechte bewoning verwijderd worden, terwijl 18 bewoners een schrijven ontvingen, waarin werd aangespoord het gehuurde perceel beter te bewonen. Het dagelijksch bestuur hield, evenals vorige jaren, op eiken Woensdagavond zit ting van 79 uur in de Directiekeet aan het eind van de Pieter de la Courtstraat. Het aantal bezoekers over het geheele jaar was 880, d. i. gemiddeld 17 per zittiags- avond. Het minimum op één avond was 3, het maximum 39. Dank werd gebracht aan de besturen der Buurt- en Speeltuinver. „Zuiderkwartier" en Brandstoffenvereeniging voor hun nuttigen arbeid. Het aantal contribueerende leden nam in het afgeloopen jaar weer toe. Op 31 Dec. 1927 bleek het 374 te bedragen, d.i. een toename van 18 leden. Het laatst ingeschre ven lid kreeg het volgnummer 977. De betrekkingen met andere organisaties op lie' gebied der Volkshuisvesting werden in 1927 onderhouden door het lidmaatschap van den Nationalen Woningraad en van de Federatie van te Leiden gevestigde Woning- bouwvereen. Verschillende vergaderingen var beide instellingen werden door bestuurs leden der vereeniging bijgewoond. Het uitgebreide verslag van den secretaris den heer P. J. van Leeuwen, besluit met een woord van dank aan B. en W. der gemeente Leiden en aan de ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht en Financiën voor den steun, in het afgeloopen jaar verleend. De balans vermeldde op 31 December j.i_ in debet en credit een bedrag van 1.1.108.993.21. De exploitatierekening 1927 van Bouw plan I vermeldde in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f. 25.115.85, met een na- deelig saldo van f. 7.031.41. De eindcijfers van de exploitatierekeningen dc-r Bouwplannen 2, 3 en 4 waren respt 1.17.787.65, f. 23.106.10 en f. 16.672.15 met onderscheidenlijk voordeelige saldi van f. 1.036.34, f. 3.989.29 ea f. 12.247.48. 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER J. GROOT. Als stationsambtenaar bij de N. S. Heden was het 25 jaar geleden, dat da stationsambtenaar de heer J. Groot bjj de H.IJ.S.M. in dienst trad. Nadat de heer Groot te Amsterdam op hel inspectie-bureau door den Inspecteur van het Vervoer, den heer Canters, namens

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1