OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. Gretha Tegelaar eene volgende keer vindt je de prijsraadsels hoop ik, prettiger. Calo Wouterlood nu woon ik van Bleis wijkstraat 149, zal je het nu goed ont houden. Ali en Reinier den Hertog natuurlijk ben je allebei blij met den prije, aardig dat All meeging om bet boek te halen. Cobus Ftippo altijd moed houden, som migen wachten wel een paar jaar op een prijs. Annie en Pietje Jongeleen was je vader jarig en daarom ook veel familie over? neen dan had je geen Lijd om raadsels te gaan zoeken. llenk Boom het is maar een heel klein tuintje maar er slaan toch bloemen in en het is toch heerlijk zoo'n plekje te hebben. Nico van Wijk dat ls al weer een brief waaruit ik las dat door de schoonmaak de krant zoek was geraakt. Jammer hè. Aagje v. cL Ham en Annigje Spek, wel zeker, doet de brieven maar in één couvert Ja Annigje ga nu maar met de grooteren meedoen. Nog wei gefeliciteerd. Bertus en Nelly Boom heel aardig post papier. Ja zoo'n groot grasveld was natuur lijk prettigei om op te spelen maar. een plantsoentje is mooier om op te kijken. Ik hoop ook dat het gauw mooi zomerweer wordt. Jopie v. d. Bel het is heelemaal niet erg, als je eens overslaat, vooral 's zomers zijn er zóó dikwijls plannen van uitgaan een heelen dag en natuurlijk kom ter dan niets van raadsels. Wat scheelt er nu aan? of ben je al weer beter? Johan Leder nog al weer een die door de schoonmaak de krant had verloren. Groot gelijk als je die nu dadelijk goed weg legt zoodra die komt. Nog steeds ge noeg raadsels hoor. Jo en Riekie Minn erna wat heeft Jo veel gelukkig geloot bij allelei, nu wie weet wanneer R. ook eens gelukkig zal zijn, bij het loten. Jo Vens och moeders verjaardag is ook wel een bijzondere feestdag, daarom mocht je 's middags zeker vrij hebben. Ik hoop de volgende week te hooren dat het lentefeest goed is geslaagd en vooral hoop ik dat bet goed weer zal zijn geweest op dien dag. Cathanna van Egmond dat is belaas wel meer vooral de laatste jajren, dat we zoo'n koude Meimaand hebben, zoodat we nog graag een kachel aan hebben. Gootje Poldervaart heel begrijpelijk dat je hebt genoten en dat daardoor de dagen veel te gauw naar je zin zijn omgevlogen, dat is altijd ais men zooveel plezier heeft. Ik zie ook graag oude bekende plekjes terug. Annie en Adrie Bavelaar, jaj hoor, iederen dag ben ik dankbaar dat ik niet meer 2 trappen hoog woon ik vond dat zoo vermoeiend. Zijn jullie ook zoo blij dat je nu beneden woont en een tuin hebt. Louise en Beppie Planje er zal nog wel steeds niets van zwemmen komen, het is er nog veel te koud voor, vooral als je zoo dikwijls hoest. Greta de Vries als je dit ieest, dan heb je je prijs al en natuurlijk zal je er blij mee zijn, het zijn altijd zulke mooie boeken. Herman Zaalberg en Daan Baars wel toevallig hoor, de 2 vrienden die aftijd sa men inzenden, nu in deze week allebei jarig. Dus allebei wel gefeliciteerd hoor en veel plezier Caret en Rienus Hansen is C. zoo heerlijk uitgeweest, mooie groote booten gezien en waarom had R. geen zin om mee te gaan, vond hij het geen mooi weer er voor, was het toen zoo koud in IJmuiden? Hendrika Ouwerkerk je prijsraadsels kreeg ik nu pas, jammer je had den brief zeker te laat bezorgd. Alweer nieuw postpapier om aan mij te schrijven? Ik hoop op rr^poi weer ook voor jullie lentefeest buiten. irnon Willems ik ben heel blij voor je da, e moeder weer zoo ver beter is dat zij weei op is in de huiselijke kring. Ja niet waar verhuizen is een akelige drukte. Ik begrijp wel wat je schreef over dien dubbe len naam Adriaan Bakker ik hoop dat jou wensch vervuld zal worden want dat is ook mijn wensch en van zeer velen, dat het nu echt zomerweer mag worden spoedig. Lena en Nely Oostveen ik hoop de vol gende week van jullie te hooren dat 't plan kon doorgaan dat jullie op Hemelvaartsdag naar den Haag bent gewandeld. het is er nu zoo prachtig daar bij Wassenaar. Dirkje Hopman natuurlijk is het jammer voor je dat de brief te laat werd bezorgd na dat je het prijsraadsel had gevonden en er nog zoo uitvoerig bij had geschreven. Ik heb nu alles uit de 2 brieven gelezen en weet dus ook van dien feestdag bij je thuis. Nu zijn de poesjes zeker al heel lief en komen ze> al uit de mand en loopen rond. Anje de Gelder zeker vind ik dat je erg veel hebt gekregen voor je verjaardag. Het pijpkruid staat heel mooi overal, dus julliö hebt er zeker in overvloed van gevonden om het gebouw te versieren. Wat had je eene grappige leekening voor mij gemaakt. Is dat mijn nieuwe woning? met mijn naam aan de voordeur? Ja, mijn naam staat wel onder mijn bel aan de deur. Ingeborg Last na je langen brief begrijp ik nu alles beter en weet dus ook waarom je niet altijd de oplossingen der raadsels kunt sturen. Als je weer eens schrijft, zend het dan naar den Haag van Bleiswijkstraat 149 dat is veel gemakkelijker dan dat je het eerst van uit Roermond nog naar Leiden stuurt. Jo Nagtegaal en Agatha Braat zoo, hadden jullie alle namen geleld? ik niet maar ik wist heel best dat er velen ontbraken. Von den jullie het erg gemakkelijk? Jo ben je je kleine neefje gaan felicileeren? Jaantje Betram en Rika Schrier samen aan mij geschreven, dan ook maar aan beiden tegelijk mijn antwoord. Zóó ver ge wandeld en daardoor geen tijd gehad, nu wandelen is gezond en ik denk er niet over om het julie kwalijk te nemen, ieder doet mee als er lijd en lust toe' bestaat. Willy Horst ik heb met plezier je langen brief gelezen met het verhaal over dien ouden patiënt van je Papa. Ben je hem toen gaan bezoeken? kon je hem wel verstaan, sprefekt hij ook Hollandsch? Is hij al oud? en waar blijft hij' nu vportaan wonen? Bram Linschooten was het rapport naar genoegen? 't Is maar 'n hepl klein tuintje, ik kan er geen kippen in houden en ik ben ook zóóveel uit logeerefi, dan zou ik ook niet voor mijn kippen kunnen zorgen. Er staan wel bloemen in het tuintje, daar zorgt de mevrouw voor. die in dit huis woont. Guus en Janni Glasbergen of ook wel 2 lieve tentbewonertjes genaamd. Als wij dicht bij elkaar woonden, natuurlijk zouden we dan eens bij elkaar op visite komen dat zou ik heel aardig vinden, ik zou dan heusch eens bij jullie' in de tent komen zitten als het mooi weer is. Zijn julie al bij de zuster op de thee geweest? Het is nu Woensdag nu ik dit eindig. Ik hoop voor allen dat het morgen een mooie dag zal zijn, al lijkt het er nu nog niet veel op. Tot do volgende week. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Vondelpark, Vondel, ark, Napoleon. 2. Eleclrische trein, hert, tien, Leen, teer, neen, reet, schil. 3. Totdat hij zijn tweede poot ook neerzet. 4. Specht, mees. 5. Zeestraten. 6. Harderwijk. 7. Kees, Kee. keel. 8. De letter g. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Aart Kop, Wiesje Vis, Heillje Vis, Dirkje Hopman (2 brieven), Hendrika Ouiverkerk (2 brieven), Willy de Neys, Kees Boer, Teunis van den Akker, Mienlje van Ries sen, Nettie van Riessen, Neelie de Best, Marietje de Best, Jan Wassenaar. Eempien Wassenaar, Jeanne de Geus, IJsbrand' de Geus, Jo Naglegaal, Agatha Braat, Corry van Stralen, Gerrit J. Prevo, Caret Hansen, Rienus Hansen, Dirk Lancel, Johan Leder, Bertus Boom, Nel'ly Boom, Anna van Wou denberg, Jantje van Woudenberg, Gerarda van Woudenberg, Jacobus Favier, de Romijn, Bebby van der Reyden, harda Eggink, Christiaan Eggink, van Hensbergen, Jacobus Brouwer, borg Last, Tilly de Groot, Annie Lin: ten, Koos Ruygro-k, Sander RuygTok, Frens, Jan Been, Elsa Been. Adriaan ker, Francien Hemerik, Beb He: Willy Horst, Hannie Mieloo, Simon lems, Cootje Poldervaart, Gatharina Egmond. Bram Linschooten, Nico van Azn., Frans Simons, Jan Coers, Jopi der Bel. Piet Nieboer, Annie Jong Pietje Jongeleen. Riekie Minnema, Jo nema. Pie' Stroebel, Cobus Flippo, Tocht, Martinüs Hereur, Stientje H Sophielje Bink, Annie Bavelaar, Adi velaar. Louise Planje, Beppie Planje, de Vries. Letty Schade, Frans Her Anlje de Gelder Jo Vens, Cato Woute Cor Broers, Beppv Planjer, Maarten venhoven. Gretha Tegelaar. Lucas M Goba Mulder. Bertha Mulder, Aart v Nadort, Celia Kret. Nico Kret, Plonia Jan Smits. Ali den Hertog, Reinier dei tog, Rie Lepelaar, Janny van der I Jo Klinkhamer, Suus de la Rie, Geert Kerkvliet. Nico Abraham van Wijk, van de Water. Annie van Haarlem, Stiasnv, Daan Baars. Herman Zaa Rika Schrier, Jaantje Belram, Sary I Hanna van Wilsum, Annigje Spek, van den Ham, Martha Schimmel, Schimmel, Henk Boom. Annie de l'E Annie Schouten, Nellie Schouten. Crabbendam. Henny Hulsbergen He; Albert van Biezen, Nely Oostveen. Oostveen. Jan Rodenburg. Gorrie R burg. Lfeen Schenkeveld, Janni S keveld. Een brief zonder met 8 goede oplossingen op een hali gelinieerd velletje in_een wi! couver I binnen paars. Van wie is die onbe brief? Guus Glasbergen. .Tanni Glasb Raadsels voor allen om nit te kie: de grooteren 4, de kleineren 3. I Ingezonden door Fred, Joh. eri H. In welk geval is 2 X 2 5? II. Ingezonden door Tineke en Alid van Staveren. Een jas zonder voering, zonder p; zonder kraag, zonder mouwen. Wat voor een jas? III. Ingezonden door Piet Stroebel. Mijn geheel van 9 letters is iets w; en in de komende maanden vreeselij over wordt gesproken. 1, 2. 6, 9 een vette vloeistof. 4, 9, 9, 2 gebruikt de 1 om van te bakken. 1, 5, 7, een naan bejaard mannelijk familielid, 2, 3, 4 erg, 9. 2 een maat, 8. 9, 3. 2 een rc?(; tusschen Leiden en Den Haag. IV Ingezonden door Jopie van der I Welk beeld is niet van steen en altijd op geslagen? V. Ingezonden door Stientje Herrei Met p ben ik een vrucht, met z pijn, met m ben ik water, met 1 ben VI. Ingezonden door Annigje Spe Ben ik nog onverminkt Dan sier ik menig dier. Als ik mijn hoofd nu echter Dan sier ik vaak den disch. vn. Ingezonden door N.N. Mijn geheel van 6 letters is o zo baar, ieder wil dat kostbare zoo lann lijk behouden. Neem de 2 laatste lett dan ben ik iets dat de vliegeniers hebben en nog 1 letter er af, ben il men een reuzenwandeling heeft gen

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20