SPLINTER Ribana Goederen TWEEDE KAMER. GEMENGD NIEUWS. ssr Het speciaal Huiskamerkarpet „Wilton", 2 M. x 3 M. f. 79.50. RADIO-PROGRAMMA. UIT ONZE STAATSMACHINE Reclame Directoire f.1,. Wed. P. de Wilde Zonen' Manufacturenhandel BREESTRAAT 93. WENKEN VOOR VEI1IRM EN VOLKSGEZONDHEI I Een nieuw examen voor tandtechnici? (Vervolg van gisteren). Na verwerping van het voorgesteld ar tikel van de Hoogeronderwijswet, betreüen- de de toelating van bezitters van het eind diploma H.B.S. tot de Indologisehe studie en de studie der sociale aardrijkskunde en na aanneming van het wetsontwerp tot wqziging dar H.O.-wet, staken de stemmen over het voorstel-v. d. Waerden tot weder instelling van het Kort Verslag der Tweede Kamer. Aan de orde is de conclusie van de commissie, betreffende de inlichtingen op het adres der tandtechnici om den minister te verzoeken door instelling van een be roepsinstantie of een examen tegemoet te komen aan de bezwaren van belanghebben den'. Mevr. BAKKER NORT (V.-D.) en de heeren LANGMAN (C.-H.), HERMANS (R.-K.) en DE WILDE (A.-R.) verdedigen do conclusie De heer BEUMER (A.-R.) bestrijdt haar als een bedekte motie van wantrouwen tegen den minister. De MINISTER VAN ARBEID is bereid een oplossing te overwegen, indien de Ka mer de conclusie aanvaardt en verkiest een niet-lheoretisch examen boven een beroeps instantie. De heer BOON (Lib.) wenscht een exa men en daaraan verbonden toekenning van volledige bevoegdheid. De MINISTER heeft aanvankelijk bezwaar tegen het toekennen van een volledige be voegdheid. De conclusie wordt aangenomen met 68 tegen 5 stemmen. Een amendement-Aalberse om te bepalen, dat niet de voorzitter, doch de Secretaris van colleges voor beslissing in eersten aan leg en centraal college een jurist moet zijn, wordt verworpen met 33 tegen 31 stemmen. Een amendement-De VriesBruins om ook tandtechnici onder de wet te brengen, wordt aangenomen met 48 tegen 6 stemmen. Het ontwerp wordt aangenomen z. h. st De vergadering wordt verdaagd tot heden 1 uur. RECLAME. 9687 DE VERDUISTERING VAN TWEE TON. Achtergehouden steekpenningen. Omtrent de te Leiden plaats gehad heb bende arrestatie van den heer B. (onlangs onder ^Stadsnieuws" vermeld), die zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering van ruim f. 200.000, ten nadeele van een onderneming in Indië, vernemen wij nader, dat genoemde heer B door deze onderne ming met dit bedrag was uitgezonden ,tot het uitbetalen van steekpenningen aan ver- echillende personen in ons land. De heer B. moet deze penningen echter niet hebben afgedragen, maar vooï zich zelf hebben behouden. Het ligt in de bedoeling van de Haagsche justitie, dat de heer B. reeds deze of anders de komende week van het hoofdbureau van politie te 's-Gravenhage naar Medan zal worden overgebracht. Po gingen om zijn voorloopige invrijheidstel ling te verkrijgen zijn, tot dusver, niet gelukt De Officier van Justitie te Medan, die het verzoek tot aanhouding van den heer B. aan de Nederlandsche iustitioneele auto riteiten deed, mr. Lieftinck, bevindt zich, op 't oogenblik, met verlof in ons land. Naar wij vernemen, aldus de „Msb.", heeft de heeT B. de behartiging zijner be langen Opgedragen aan mr. J. Weyl. EEN VRACHTAUTO RAMT EEN TRAM UIT DE RAILS. Een Haagsche tram op het trottoir. Een zware vrachtauto is gisteravond om streeks 6 uur op het Frederik Hendrikplein te Den Haag tegen een motorwagen van lijn 1 opgereden. De motorwagen sprong uit de rails, reed over het andere spoor het trottoir op en kwam op slechts een meter van pand nr. 17 tot staan. Ook de bijwagen ontspoorde, maar deze kwam niet ver uit de rails. De chauffeur van den vrachtauto wierp zijn stuur op het laatste oogenblik nog om, kreeg bovendien een duw van de tram en schoot, rakelings tusschen een lantaarn paal en een boom door, het trottoir rond bet mooie plantsoen op. Wonder boven wonder werd niemand ge kwetst Alleen de bestuurder van den motorwagen bekwam een onbeteekenende wond aan de rechterhand. De voorruiten van tram en auto vlogen aan brijzels. Voor- halcon en motorkast werden ingedrukt. De bestuurder houdt vol gebeld te heb ben, maar de chauffeur verklaart daarte genover dat hij positief niets gehoord heeft. Toen beide bestuurders elkanders wagen zagen zaten zij meteen al tegen elkaar. De tram stond dwars over den weg en versperde alle verkeer. Het verkeer over lijn 1 werd over ander spoor geleid. GEVOLG VAN ONVOORZICHTIGHEID. Door de tandraderen van een brug gegrepen. Gisterochtend, omstreeks half elf, is op de Laakbrug to Den Haag een ernstig on geluk gebeurd. Sinds eenige dagen is aan de brug aan het werk de schilder J. R., wonende aan de Obrechtstraat. Op het ge melde uur moest de brug geopend worden en de schilder bleef tot het laatste oogen blik aan den arbeid, ondanks de waarschu wing van den brugwachter. Vermoedelijk heeft hij zich even te laat teruggetrokken en werd zijn broekspijp door een der tandraderen gegrepen. Het linkerbeen werd door de machine gegrepen en afgekneld. In deerniswekkenden toestand werd de man door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis gebracht. ONDER DE TRAM GERAAKTE. Een voet algereden. Op de Vaillantlaan te Den Haag wilde gisterochtend tegen elf uur de 30-jarige handelsreiziger H. uit Enkhuizen op de voorbijrijdende tram van lijn 12 springen. Hij viel echter en kwam met zijn linker voet onder de tram terecht. Zijn voet werd afgereden. De Genees kundige Dienst transporteerde hem naar het Ziekenhuis. VAN DE TRAM GEVALLEN. Over de treeplank geloopen. Tegen haiftwee is gisteren op het Spui te Den Haag een conducteur welke dienst deed op een open bijwagen van lijn 8 van de tram gevallen. De man wilde zich, zoo als bij open tramwagens gebruikelijk ia, over de treeplank van het achterbalcon naar de voorzijde van den tramwagen begeven. Hij kwam daarbij in aanraking met een der langs de trambaan staande verkeers- paaltjes en viel van do tram. Met een gebroken been werd hij naar het ziekenhuis gebracht. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is het 9-jarige meisje Mar- garetha van G-eens uit de Schiestraat te Rotterdam op de Schiekade aldaar overre den door een aiuto, welke bestuurd werd door den 36-jarige chauffeur R. G. uit Den Haag. Het kind, dat plotseling de straat overstak onder het daargelegen viaduct, werd tegen den grond geslagen en was direct dood. Het lijkje is naar het Joodsche Ziekenhuis overgebracht. Een vriendin netje, dat bij haar was, kwam met den schrik vrij. Den chauffeur treft geen schuld. EEN RAADSVERGADERING MET HINDERNISSEN. De burgemeester huurde een café-zaaltje. Woensdagavond zou de Haarlemsche ge meenteraad een officieuze vergadering hou den over de danshuizenkwestie aldaar. Om 9 uur kwamen de raadsleden daartoe in de oude raadszaal bijeen. De pers was tot deze vergadering niet uitgenoodigd en de burge meester stelde voor omtrent de besprekin gen geheimhouding te bewaren, voor welk verzoek alle raadsleden te vinden waren, behalve de heer Overstegen, het raadslid der anti-steradwangpartij. Deze achtte ge heimhouding overbodig en weigerde zelfs aan het verzoek va nden burgemeester te voldoen om dan ter willo van de andera raadsleden eigener beweging geen mededee- lingen te doen. Evenmin ging het rapal- jaansche lid in op een verzoek om de ver gadering te verlaten, zoodat daarop de voorzitter de bijeenkomst schorste. Ook toen ging O. niet heen en de raadsleden an tichambreerden. Om verschillende omstan digheden werd er van afgezien O. door de politie te laten verwijderen. De burgemeester huurde daarop een zaal tje in het oafé Brinkman aan de Groote Markt, waar toen de vergadering werd ge houden. O. bleef in de raadszael achter. ONREGELMATIGHEDEN TE REEUWIJK. Drie ambtenaren geschorst. De gemeenteraad van Reeuwijk heeft den hoofd boekhouder, dem boekhouder-opzich ter en den incasseerder van he# gem. electr. bedrijf geschorst, in verband met onregel matigheden in de administratie, betreffende een bedrag van ongeveer f. 5000. BRANDEN. Twee boerderijen in vlammen opgegaan te Weesperkarspel. Te Weesperkarspel is gistermiddag door tot dusver onbekende oorzaak brand uitge broken in de boerderij „De Hoop" aan den Stammerdijk nabij Gaasp, bewoond door J. S. Het vuur greep snel om zich heen en deelde zich ook mede aan de belendende boerenwoning met stalling, genaamd „Pales tina" en bewoond door B.. waar des och tends nog een schoorsteenbrandje was ge- bluscht. De boerderij van S. is met stal, hooiberg en schuren tot den grond toe afgebrand. Van de andere boerderij is alleen een schuurtje blijven staan. De motorspuit van Weesperkarspel was spoedig ter plaatse, maar kon niets meer redden. Het vee kon bijtijds in veiligheid worden gebracht. De schade wordt geschat op ongeveer f45.000. Alles is verzekerd. De woning van J. van Slooten te Tolbert is een prooi der v'imme.i geworden, be houdens het voorgedeelte-. 6 eenden werden het slachtoffer. Het overige vee wist men te redden. Alles was verzekerd. Het koffiehuis met bakkerij van J. Boorsma te Gauw is een prooi der vlammen gewor den. Er is weinig gered. Assurantie dekt de ï>chade5 Gistermorgen tijdens de afwezigheid der bewoners brak brand uit in de woning van G. Houting in de Witte Hoef te Oss; huis en inboedel werden een prooi der vlam men. Verzekering dekt de schade. KASTEKORT TE HE E RH U GO WAARD. In de te Heerhugowaard gehouden raads vergadering werd meegedeeld, dat bij het electriciteitsbedrijf een kastekort van f 2700 bleek te bestaan. Met algemeene stemmen besloot de raad den betrokken administra teur te ontslaan, doch hem te handhaven als lijn werker. Jaarlijks zal van zijn salaris f. 300 worden ingehouden om het tekort aan te zuiveren. Een man verzocht e»en advocaat hem te verdedigen voor de rechtbank, waarvoor hij terecht stond terzake diefstal van zilveren lepels, een gouden nng en een horloge. De advocaat stemde toe en vroeg wat hij zoowat bezat ten einde bet honorarium te waarborgen. De man antwoordde: O, ik bezit wat zilveren lepels, een gouden ring en een horloge. RECLAME. 2614 VOOR DONDERDAG 17 MEL Hilversum, 1060 M. 9.45: Dankstonde ter geleg. v. h. 75-jarig best. v. h. Ned. Jongel.-Verbond in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Opening door dr. P. Veen, voorz. Rede van dr. J. Th. de Visser, Min. v. Onderw., Kunsten en Wetenschappen. Orgelspel. 12.302 u.Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 34 ul Uurtje voor wees- en ziekenhuizen o.Lv. Ant. v. Dijk. 66.45: Concert door het Omroep orkest. 6.457.45: Pianoconcert van Th. v. d. Pas. 7.157.45: Populair orkestpro gramma. 8 u.Persber. 8.05Aanslui ting van het Concertgebouw te Amsterdam. Orkest o.l.v. dr. Willem Mengelberg. Beet- hovenconccrt. In de pauze een causerie door Herman Rutters over het concert van hedenavond. Daarna Dansmuziek door Hilda Ward and her Ladies., Huizen, 1870 M. (2.304.10 uitzending op Scheveningen 1875 M.) NCRV-uitsl. 10.30— 12.30: Feestverg. ter gelegenh. v. h. 40-jar rig Jubil. v. d. Nederl. Bond van Jonge- lingsver. op Geref. grondslag in Geb. Ha genbeek Scheveningen. Rede door J. Wijn beek: Van veertig jaren. 12.301.43: Lunchconcert. W. Canté v. Amerongen, sopraan. L. v. d. BrinkPrakken, fluit. A. Adema, piano. Huizen2 u.Uitz. ter gelegenh. v. h. 75-jarig bestaan v. h. Ne- derlandsch Jongelingsverb. in het Concert, gebouw te A'dam. 1. Opening. 2. Rede van dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Min. v. Arb., Handel en Nijverheid. 3. Rede van ds. P. Veen, voorz. 4. Toespraken van buiten 1. afgevaardigden. 5. Toespr. van binnenl. afgevaardigden. 6. Sluiting. Een en ander opgeluisterd met orgelmuziek en solo- zang. 2.304.10: (Op Scheveningen 1875 M.) Feestverg. ter gelegenh. v. h. 40-j. Jubil. (vervolg). Rede door ds J. E. Von- kenberg: V.V.V.K.S.M. Rede van mr. J. A. de Wilde: Vastheid en beweging. 6 7.30: Concert. L. Lauenroth, piano. M. Sca- ger, viool. G. V. Scager, cello. 8 u.Con cert. Sprs. dr. H. A. v. Andel, Geref. Predik, te Solo (Java): Jeruzalem en Solo. F. Kloek, orgel Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst. 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Lichte muziek. Piano-duetten, sopraan en bariton. 1.202.20: Gramofoonmuziek. 2.50: Lezing: Vogelnestjes en -eieren. 3.20: Vesper i. d. Westminster Abbey. 4.05: Lezing: Kippenhoudeo. 4.20: Orkest- concert. 5.20: Concert-orgelbespeling. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Dansmuziek. 6.35: Landbouwber. 6.40: Muziek. 6.50: Nieuwsber. 7.05: Voor padvindsters 7.90: Lezing: Nieuwe novellen. 7.35: Brahms piano- en vioolsonates» 7.45Can serie: Financiën i. <L moderne Wereld. 8.05: Concert door de militaire kapel. M. Bennett, sopraan. 9.05: Voorlezing van Lafontaine's fabels. 9.20. Nieuwsb. 9.35: Lezing: The way of the world. 9.50: Nieuwsb. 9.56: Chariot's uurtje. Muziek en zang. 10.5512.20: Dansmu ziek. Parijs Radio-Paris", 1760 M. 10.50 11 u.Gramofoonmuziek. 12.20: Protest, causerie. 12.502.10: Werken van Beet hoven en Rimsky—Korsakov. 4.055.05: Dansmuziek. 8.50—11.20: Concert. Duo's voor sopraan en bariton, gedichtenvoorle zing en dansmuziek. Langenberg, 469 M. 9.2010.20: Kath. Morgenwijding. 1.202.50: Orkestconcert 4.506.20: Orkestconcert. 7.157.45: Vroolijke declamaties door Otto Eggerth. 7.50: Concert door het Rijnlandsch-West- faalsche orkest (270 musici). Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Zeesen, 1250 M 8.20: Morgenwijding. 11.50—1.10: Feestconcert door het Nieu we Toonkunstenaars-orkest. 3.20: Cause rie. 5.20—6.50: Orkestconcert. 10.20: Gemengde avond. 10.5012.50: Dansmu ziek. Hamburg, 395 M. 9.55: Morgenwijding. 1.50: Orkestconcert. 5.20: Orkestcon cert. 7.20 Met den Microfoon door Ham burg. Daarna tot 11.20: Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20: Kinderuur tje. 8.35—10.35: Galaooncert door het yerst. orkest VOOR VRIJDAG 18 MEI. Hilversum, 1060 M. 12.302 u.Lunch muziek door het Trio Groeneveld. 5.30 6 u.Goodwill-dag"-viering. Een „Vre desboodschap", door Ant. v. Dijk. 7 7.15: Dinermuziek door het Trio Rent meester. 7.157.45: Boekenpraatje doox Mr. Frans Koenen- 7.45: Politieber. 8.05—9.05: Uitz. v. d. viering „Volken bondsdag 18 Mei" u. h. Kurhau8 te Sche veningen. Z.Exc. jbr. mr. F. Beelaerts v. Blokland, Mm. v. Buitenl. Zaken, en prof. E. Moresco, sprekers. Voordracht door mevr. J. Rooyaards Sandbergen. Tot slot „Waarom t", causerie door A. H. Willem- se. 9.0511 u.Concert door bet Om- roep-orkest o.l.v. Nico Treep. Greta Sant- hagens, sopraan- 1112 n.Dansmu ziek. Orkest Rentmeester. Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) 12.30—1.30: Lunchmuziek door (het Trio „Winkels". 34 u.KRO Vrouwenuur tje door Mej. Do. Twaalfhoven. 45 u. NCRV. Gramofoonmuziek. 56 u.NO RV. Bachconcert. Mej. M. Kooy sopraan. E. Bakker, viool. Egb. Vos, orgel. 7— 7.30: KRO. Cursus Gregoriaansch door J. C. W. v. d. Wiel, leeraar a. h. Seminarie Hageveld Heemstede. 7.30: VPRO. 1. Sonate-voordracht. Sara Bottema, viooL Nancy Stoop, piano. 2. Cursus. Ds. J. v. Dorp: Het Rijk van Christus. (2). De Kerk. S. Sonate-voordracht, (piano, viool). 4. Cur sus: Dr. K. T. Proost: Onze Kijk op het Nieuwe Testament. (2.) De achtergrond der Evangeliën. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst. 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Concert voor viool en piano. 12.50: Orgelconcert. 1.202.20: Orkestconcert. 3.20: Geo grafische causerie. 3.45: Muziek. 3.50: Het Sybil Eaton Kwartet. 4.50: Ballade concert voor alt en piano. 5.20: Tuin- praatje. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Concert door orkeet. 6.50: Nieuwsber. 7.05: Orkestconcert. 7.20: Bioscoopcause rie. 7.35: Brahms piano- en vioolsonaten. 7.45: Causerie. 8.05: Dansmuziek. 8.20: Debat tusschen Sir Ernest Benn en mr. James Maxton. 9.20: Nieuwsber. 9.40: Percy Fletcher-programma. W. Prim rose, viool Het omroepkoor en orkest. 10.40: Vaudeville. Dans-orkest en variétA- artisten. 11.20—12.20: Dansmuziek. Parij8„Radio-PaTis", 1750 M. 10.60 11 u.Gramofoonmuziek. 12.502.10: Orkestconcert. 4.055.05: Liter, en muz. matinee. 8.50—11.20: Concert. Orkeet en Mme. Delna, zangeres. Langenberg, 469 M. 1.252.50: Orkest- concert. 6.20—7.15: Brabms-concert voor klarinet en piano. 8.40: „Kabale und Liebc", treurspel van Schiller. Daarna tot 12.20: Concert in Düsscldorf (Rijn-terras). Zeesen, 1250 M. 12.20—5.20: Lezingen. 6.20—6.20: Orkestconcert. 6.208.05: Lezingen, 8.50: Groot koorconcert. 10.50: Sluiten. Hamburg, 396 M. 6.20: Orkestconcert.. 7.45: Samson en Dalila", opera in 3 acten van St. Saëns. Daarna tot 11.20: Her uitzending van buitenlandscbe stations. Brussel, 509 M. 5 20-6.20: Triocon cert. 8.35: Boodschap aan de kinderen. 8.40: Orkestconcert. 9.50: Voordracht van Nederl. gedichten» Daarna tot 10.25 Concert. RECLAME. VERDRAG MET DENEMARKEN BETREFFENDE ONGEVALLEN-VERZEKERING. Op 23 October 1926 vond te Koperihiigen (de ondertoekemng plaats van een tjussetfien iDememarken en Nederland gesloten ver- Jdiraig betreffende de Ongevallenverzekering. )Om ech'ter in werking te kunnen treden was noodiig de indiening van een wets ontwerp tot goedkeuring van het verdrag (bij cte volksvertegen woordliging. De iiy- diening vond plaats. Het wetsontwerp is vet geworden. De Staatscourant is nu (komen mededeel en, dart op 28 Maart jJl tte Kopenihagen heeft pfloaits gehad de uit- (wisselinig van de acrten van befleraoh/tiging |van hert verdrag, dat, volgens artikel 12, lop 29 Maairt j.l. in werking getreden is. We wi'l'len in deze bijdrage niet slechts fbver den inlhoud van het verdrag een en tander zeggen, maar vooral wijzen op de fbeteekenis van het foit, dart verdragen ais Ihet onderhavige tuesüben bepaalde landen (gesloten worden. Wat is nu in dit verdrag de hoofdzaak? De wensch om de betrekkingen tusschen Denemarken (en IJsland) en Ncderand in zake de Ongevallen verzekering te regelen. Deze regeling is belichaamd in de volgende twee verklaringen: De Nederlandsche re geering verklaart, dat de Deensche onder danen in alle opzichten dezelfde rechten genieten, welke aan Nederlanders toekomen op grond van de Ongevallenwet 1921; de I.and- en Tuinbouw-ongevallenwet 1922 en de Zee-ongevallenwet 1919. De Deensche regeering verklaart hetzelfde ten opzichte van de Nederlandsche onderdanen. De Deensche Ongevallenverzekeringswet bedoelt evenals de genoemde Nederlandsche Ongevallenwetten de arbeiders te verzeke ren tegen geldelijke gevolgen van ongeval len en invaliditeit. Als uitvloeisel daarvan zal, wanneer iemand in hoofdzaak zijp be drijf in één der verdragsluitende landen uit oefent en hij bij de uitvoering daarvan ar beiders bezigt in het andere land en die werkzaamheden onderworpen zijn, naar de wetten van beide landen aan de Ongeval len-verzekering, voor die werkzaamneden de ongevallen-wetgeving gelden van het land, waar de werkzaamheden worden ver richt Natuurlijk worden eenige restricties gemaakt, zoo wordt de nieuwe regeling niet toegepast, wanneer het geldt op zichzelf staande werkzaamheden van korten duur korter dan zes maandenl voor zoover het. betreft arbeiders, die niet hun vaste woonplaats hebben in het land, waarin de werkzaamheden worden verricht terwijl ook arbeiders, die speciaal uitgezonden .werden voor inspectie of controle of met een voor Dames Heeren en kindei Combinations Camisole Pantalons Dameskousen Kinderkous in verschillende kwaliteiten. Directoire Pantalons Sportkousen Halve Kousje Denkt U nog eens aan c Berliner Badpakken? andere bijzondere bedoeling, niet onder nieuwe regeling vallen. Wanneer dus, een voorbeeld te noemen, een Nederi sche waterbouwkundige firma in Den? ken groote werken uitvoert en daarbij derlandsche arbeiders bezigt, welke langer dan zes maanden in Denerni wonen en één van deze arbeiders krijrl ongeval, dan is de Deensche Onger verzekering daarvoor aansprakelijk Voor transportbedrijven (land-, z* luchtverkeer), welke geregeld in meer één van beide landen wordt uitgeof geldt de wet van het land waar het centrum is gevestigd. De arbeiders et die gebezigd worden bij de uitoefening het bedrijf in het andere land en daar vaste woonplaats hebben, vallen orii wet van het land. Als bij het lade lossen of het verrichten van herstelli aan boord van een vaartuig of vliegtuig dat thuis behoort in één van beide 1; tijdens 't oponthoud van dat vaar- ol tuig in het andere land arbeiders in genomen worden uit het land, waar ht onthoud plaats vindt, dan vallen die a ders onder de wet van dat andere lao De Deensche Arbeidersverzekering* de Nederlandsche Rijksverzekerin??! Raden van Arbeid, Bedrijfsvereenigi enz. enz. zullen tegen vergoeding vz gemaakte onkosten elkander bijstand leenen en eveneens op verzoek aan n verzekeringsinstellingen, die de risico bedrijfsongevallen overnamen, tegen goeding der kosten hulp verleenen verschaffen van inlichtingen en hd talen der schadeloosstellingen. Zie hier de hoofdzaken uit het 1 verdrag. De beteekenis daarvan li|i inziens niet zoozeer in hetgeen if werd dan wel in het feit, dat we& verdrag als dit gesloten werd dat beri moet worden als een schakel in lange ketting. Naast collectieve ver»; moet de verhouding tusschen de stal! derling worden geregeld en beheerscbl afzonderlijke verdragen. Als voorbf van collectieve verdragen kunnen gei worden de Rijnvaartactie, welke f* werd tusschen de Rijnoeverstaten; de ner Conventie tot regeling van hef nationale goederenvervoer langs de i wegen; de Unie van Parijs tot bescha van octrooien, modellen, handels- 6 brieksmerken en den handelsnaam: Opium-conventie-, de Haagsche Cotf om van andere te zwijgen. Hier gaaf belangen, waarbij verschillende staff gelijk geïnteresseerd zijn. Reeds werde door ons land verschillende afzond verdragen gesloten. Reeds kwam in roet Pruisen, in 1826 met Hessen f zonderlijk tractaat tot stand tot r van de kostelooze procedure. Het geen betoog, dat zulke verdragen de standhouding der volkeren onderlini goede komen. Het belang van het itl tionale privaatrecht werd er niet n door gediend. In de jaren die aan den zijn voorafgegaan, werd hard in deze ting gewerkt. De oorlog stak een Jf;l het wiel. Maar reeds ontwaakt J# verlangen om op dit terrein meemere beid te verrichten. Het is om de as* op dit feit te vestigen, dat we het havige verdrag tot voorwerp onz€r king maakten. MELKBESLUIT (WAREN# De melk, die de melkveeW verkoopt, aflevert of ten verto" ter aflevering in voorraad hef"' voldoen aan de volgende eisc!«* moet gewonnen zijn van wt waarvan tijdens het melken w «t en naaste omgeving daarvan niet ontreinigd zijn; op zindel'^' gemolken, bewaard en ben®1 wordenonmiddellijk na het doelmatig gefiltreerd zijn I lijk na het melken uit den st* wijderd zijn en in een stank"11 geving bewaard zijn. GEZONDHEIDS^

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10