VIRGINIA AGENDA. MUZIEK. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ik rook nu al jaren Chief Whip, omdat ik pertinent weet, dat ze de beste voor mijn gezondheid zijn! UIT DE OMSTREKEN. DE WINKELWEEK. Zaterdag. ïïooglandscbe Kerk: Lezing met lichtb. van prof. Alb. Schweitzer. 8 uur nam. Jeruël Bidstond te halfnegen. 'Union: Oefening baart Kunst. Zondag. Evangelisatiegebouw (Morschweg 59): Samenkomst te 8 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. ten halfzeven nam. T^ed. Leger des Heils (Beestenmarkt 34): Samenkomsten te 10 uur voorm. en half- wier en half&c'ht nam. Stadszaal (foyer): Soirée dansante „Reo". 8 uur nam. Volkshuis (Apothekersdijk)Concert door Haarlemsch dameskoor. 8 uur nam. Maandag. Kort Rapenburg 20: Alg. verg. van aan deelhouders N.V. Eerste Leidsche Mij. van Grondbezit. Nam. 4 uur. Leidsche Schouwburg. Vereenigd Tooneel, Aiglon, 71/2 uur. Stadszaal: Openb. Feestvergadering Leid sche Clir. Oranje-Vereeniging. 7Va uur. Oegstgeest ('Geversstraat 15): Alg. Verg. van Aandeelhouders N.V. ..Juliana- Park" te halfdrie; idem N.V. „Prins Hen drik" te 3 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der fepotheken wordt van Maandag 23 April tot on met Zondag 29 April waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. De geneeskundige Zondagsdienst te Le i- d e n wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen S uur waargenomen door de doctoren Boonacker, Janssens, Schreu- der en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De Oegstgeeistsche apotheek, de Kempe- naerstraat 4, tel. 274 is dag en nacht ge opend. dit duivelskoor en Fritz Lang als regisseur heeft den indruk van het geheel weten te ierhoogen, door gebruik te maken van ge heimzinnig open gaande en zich zelf weer sluitende deuren, van vreemde lichten en sluipende spionnen.... Prachtig sluitend in dit kader is het optreden van Willy Fritsch, als „No. 326", die na» een eindelooze reeks van vreemde en gevaarlijke avonturen aan de macht van de misdadigersbende een einde weet te maken. Inderdaad brengt Luxor deze we., een zeer bijzonder programma met een hoofdfilm van voortreffelijke kwaliteiten. DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD Tengevolge van eigen onvoorzichligheid is hedenmorgen omstreeks hal fel f nabij de ÏCniplaan te Voorschoten een tot dusverre onbekende vrouw, van pl.m. 70 jaar, door de fsT. 2. II.-tram uit Den Haag aangereden. Zwaar gewond werd de vrouw ver moedelijk een bedelares per tram naar het Academisch Ziekenhuis alhier over gebracht Bij aankomst alhier bleek ze reeds te zijn oyerleden. Vermoedelijk heeft de vrouw de rails willen oversteken voor de tram, welke uit de richting Leiden kwam aanrijden, doch daarbij de tram uit tegenovergestelde rich ting niet hooren of zien aankomen met het bovenvermelde noodlottig gevolg ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer A. H. M. J. Kunkeler (Den Iiaag): voor het doctoraal examen godgeleerdheid de heer A. Noor man (Leiden) Het comité tot verkrijging van een nieuw orgel in het wijkgebouw van kerk wijk IV der Ned. Herv. Gem. werd, ten tweeden male verblijd met een koninklijke gift. Thans van H. M. de Koningin-Moeder, imet een gift van f. 40. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent waren opgeroe pen 4 candidalen. Geslaagd zijn de dames A. Binnendijk geb. te Maasland en .T. A. M. Spronk, alhier. Den 7den Mei a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de heer J. Ober, thans chef op de begraafplaats „Rhijnhof" in dienst trad bij de Ned. Herv. Kerk alhier. Aanvankelijk geplaatst als grafmaker tuinman op de voormalige begraafplaats' aan de Heerenpoort, werd hij wegens zijn ijver en goede plichtsbetrachting later aan gewezen als opzichlcr op de begraafplaats „Rhijnhof" Waar hij de verschillerrde hem toevertrouwde belangen op onberispelijke wijze en tot volle tevredenheid van het bestuur ,en belanghebbenden vervult, zal het hem op 7 Mei wel niel aan belangstel ling ontbreken. Op 1 Mei hoopt de heer Chr. P. Ver- steegen, administrateur der Koninklijke Ne. derlandschc Grofsmederij, den dag te ber denken, waarop hij voor 25 jaar bij ge noemde firma als kantoorbediende in be- trekkjng kwam. Wij verwijzen naar een publicatie voorkomend in ons blad van heden, betref fende de inschrijving van leerlingen voor de gemeentelijke H. B. Scholen, de Meisjes II. B. S. en het Gymnasium. - - Tot voorzitter van Tuinsladwijk is ge kozen de heer H. A. Metselaar, niet de li,éer J. Metselaar gelijk door ons vermeld. De Leidsche Geilenfokkersvereeniging heeft gisteravond een gecombineerde ver gadering gehouden met verlagenwoordigers van zusterverenigingen uit Oegstgeesl en Voorhout Ier bespreking van de mogelijk heid van gemeenschappelijke keuring. Écn commissie werd benoemd die de andere verenigingen uit de omgeving tot dat doel zal opwekken. Indien men slaagt kan de tentoonslelling mooi worden. Naar wij vernemen, is de machinist P. v. d. B. uit Amsterdam, die met zijn goederentrein in het begin van dit jaar doorgleed bij de Gevangenlaan alhier, en daardoor in botsing kwam met den eersten personentrein uit Utrecht, gestraft met in houding van twee dagen loon. Naar aan leiding van deze opgelegde straf, heeft hij scheidsgerecht aangevraagd. Door de Rijkspolitie uit Voorschoten is de expediteur II alhier verbaliseerd we gens in gespan hebben van een paard op den Haagweg dat verwond "was en daar door ongeschikt wa9 om een vracht te trekken. Gistermiddag omstreeks 12 uur is de 60-jarige J R. op de Langegracht, toen hij de brug bij de Oostdwarsgracht kwam af rijden, ónder een met een paard bespannen brik-geraakt Een der wielen ging den man over een been, dat ernstig gekneusd werd. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. De bestuurder, die doorgereden was, is onbekend gebleven. BACH: MATTHaUS-PASSION. Op Goeden Vrijdag van het jaar 1729 wer den in Leipzig twee nieuwe ,,Passions"mu- zieken uitgevoerd. In de ,,Nene Kirche" een van een zekeren Gottlieb Frö-ber, in de Thomas Kirche" de Matthaus-Passion van haar cantor Johann Sebastiaan Bach. De eerste is het muzikale evenement van den dag geweest., de tweede ging den Leipzi- gers voorbij zonder hun aandacht te trek ken. De eerste werd toen ter tijd herhaal delijk uitgevoerd, de tweede slechts'één maal. Heden ten dage weten we van Frö- ber en zijn werk niets meer dan dat ze eens een kortstondig bestaan moeten hebben gehad, Bach staat met zijn Matthaus-Pas sion in het centrum der muzikale belang stelling van de geheele wereld. Rond hon derd jaar na de eerste uitvoering valt de tweede in de Sing-academie te Berlijn on der Mendelssohn, aan wien we de Ontdek king van het Werk te danken hebben. Eeni. ge jaren later (1837) wordt het door Peters uitgegeven en vrij spoedig daarna verschijnt het in de monumentale uitgave der Bacli- gesellschaft (1851). Van toen af werd het, zij het ook langzaam, voorwerp van bewon dering. Van studie niet minder. Omtrent zijn aard en karakter liepen de meeningen uiteen. En al is veel nu in den loop der jaren in helderder licht komen te staan, dank zij het historisch onderzoek en de aesthctische beschouwing der musicologen, van een vaste praktijk in de uitvoering dei- Matthaus-Passion is op verre na nog geen sprake. Ieder zelfstandig voelend en den kend dirigent zoekt, op zijn wijs het ideaal te benaderen. Een zuiver begrip van Bachs kunst moet daarbij uitgangspunt zijn. Haar wezen, haar beginsel zou als dit in enkele woorden geZegd moet wotdén, aldus kun nen worden gesteld: ze is onpersoonlijk, ob jectief, formeel maar in hooge mate boeiend en. wat de Matthaus-Passion betreft/ont roerend. Daar ligt een tegenstrijdigheid in voor ons. die gewend zijn de muziek sub jectief, als uitdrukking van des componisten intiemste gevoelens, op te vatten. Dit. uit gangspunt los te kunnen laten is voor waarde voor juiste waardeering van Bach. In den kunstenaar Bach is de mensch Bach niet begrepen. Deze zijn gescheiden of wel bet samentreffen is min of meer als een toevalligheid te beschouwen. Hij spreekt niet zijn eigen taal, in zijn muziek leeft niet zijn eigen geest, maar hij spreekt de taal van zijn eigen tijd en van dien, die achter hem ligt, in zijn muziek leeft de geest van heele generaties. Hij is de syn these van de vele en velerlei uitingen, die in ziin tijd tot het heden en verleden be hoorden. Het. is alsof Bach alles nog eons overgezegd heeft, maar 'nu voor goed, on aantastbaar. Zoo wordt dan het onpersoon lijke veeleer het boven het persoonlijke uit gaande. En wat aanvankelijk bloot formeel .scheen wordt opgeheven in het achiteetu- rale. De Matthaus-Passion uit te voeren is een riskant bedrijf. Is niet alles voortreffelijk zoo in den waren Bach-geest als in de, zoo. veel eischende, technische afwerking dan wordt de uitvoering ongenietbaar, een pro- fonatie. Zijn die beide factoren wel aanwe zig dan ondergaat men het. werk als een wonder. Tusschen deze twee uitersten ligt nu eenmaal geen tusschending, dat tot op een zekere hoogte aanvaardbaar zou zijn. De uitvoering door het Leidsche Toon kunst-koor is subliem geweest. De geest van Bach, de ontroering van bet mensehheids- drama waarde door de zaal. Tierie heeft de Passions-muziek in de juiste, in de eenig mogelijke sfeer van heiligheid gebracht. Een uitvoering, die onuitwisehbaren indruk op den toehoorder naliet. Tierie, als weinigen thuis in deze formi dabele partituur, heeft nieuwe schoonheid er van blootgelegd. Het beeldend karakter der muziek is door hem bijzonder op den voorgrond gebracht: het woord leeft in de muziek en deze in het woord Zoo heeft hij de zinrijkheid van tal vap meiismen belicht op vaak frappante wijze. Hoe roerend schoon liet hij de koralen klinken, nu hij ze meer nog deed declameeren dan zingen. Zoo was het ook met de overige koren ge steld: voor alles illustratief, het dramatisch gebeuren suggereerend. En voortreffelijk voorbereid, zooals we dat van Tierie ge wend zijn klankschoon, precies in de figu ren, zeker van inzet en intonatie en boven al bezield. De solisten werkten allen mee tot het indrukwekkend geheel. Mevrouw Noorde wier de sopraansolo te hooren voordragen is nog altijd een bijzonder genot: haaT edele zang ontroert nog steeds Hoe aangrijpend klonk de aria .Aus Liebe wil] mein Hei land sterben", waarin de fluitsolist Pool man zijn meesterschap-toonde. Mevrouw Luger heeft in nobele bezieling haar im portante solopartij vervuld. Prachtig in stijl klonk, om een greep te doen uit het vele, de aria „Erbarme dich" in samenzang met de viool-solo, verrukkelijk gespeeld door concertmeester Potb. Wat te zeggen van Van Tulder, die de recitatieven van den Evangelist, de voortstuwende kracht in het drama, zegt met volmaakte overtuiging en ze toch ook zingt als waren het de meest melodieuse, arioso's. Noemen we in het bij zonder de aria met koor ,,Ich will bei mei- nem Jesu wachen" waarin Stotijn onverge. lijkelijk mooi de hobo-solo heeft voorgedra gen. De voortreffelijke baszanger Max Kloos heeft in groot kunstenaarschap d© Jezuspartij gezongen en uitgebeeld. Er ging de zuiverste ontroering van uit; adembe- knellend op sommige hoogtepunten (bijv. Eli, Eli lama asabthani). Van den baszan ger Herckénrath die zich bij de vervul ling der tweede bassolopartij uitmuntend handhaafde in de rij deT groot© solisten, die we noemden moet ook met grooten lof worden melding gemaakt. Mej. Gleuns heeft de zilveren clavecina- beltoonen mooi laten klinken in de recita tieven van den Evangelist en mej. De Haas maakte zich niet minder verdienstelijk bij de vervulling der orgelpartij. Bij het Resi dentie-orkest was het instrumentale deel der partituur in de beste handen. Besluiten we onze beschouwingen met een woord van hulde aan den man, die zijn geest heeft uitgestort over dat enorme vo caal- en instrumentaal ensemble, die door zijn reinen eerbied voor deze reine muziek van de talloos vele medewerkenden Bach- vertolkers heeft, gemaakt, zich zelf en an deren ten zegen. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 29 APRIL. LEIDEN. Doopgez. Gem.: voorm. 10 uur, ds. L. Bonga. Eglise Walonne: matin A dix heures et d^mie, M. L. G. M. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. C. de Meyere, Geref. Kerken H.V. (Prediker): Voorm. 10 uur, dr. J. H. v. Heeringen van 's-Ilage; nam. 6 uur, de heer M. v. d. Starre van Amsterdam. Remonstr. Kerk: Voorm. halfelf, ds. W. R. M. Noordhof van Lochem. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf, dr. K. H. Boersema P. Vrije Kath Kerk: Zaterdagnam. 8 uur, Vespere en Lof; Zondagvoorm. halfelf Mis. Vrije Jeugdkerk (Nutszaal): Nam. half- acht, prof. dr. G. J. Heering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv Kérk (Julianastraat): Voorm. balftien ds. Glas van Boskoop; nam. half zeven, ds. N. G. Veldhoen van Voorburg. Hulpgebouw Gouwsluis: Voorm. halftien, ds. de Bruin. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg): Nam. 7 uur, ds. KI00I9 van Z.wammerdam. Evangelisatie"(Hoofdstraat): Voorm. half tien en nam. 3 uur, ds. Kooi van Kampen. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, de heef Kamper; nam. 6 uur, ds. Bosch. Geref. Kerk (Grijpesteinstraat): Voorm. 10 uur, ds, Bosch, nam. 6 uur, de heer Kamper. Geref. Kerk (Hoofdstraat): Voorm. 10 u. en nam. halfzeven (H.A.), ds. Wientjes. BODEGRAVEN. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. J. A. Beijerman van Amsterdam. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Pott. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, preeklezen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, dienst Salvatori: Voorm. halftien en nam. 6 u., ds VV. Bogaards van Klaaswaal. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam halfzeven, ds. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Grolle. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) en nam .5 uur, de heer P. Warmenhoven. cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. A. Trouw, van Heemstede. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meyering. KATWIJK-AAN-ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. H. Ph Ingwersen, KOUDEKERK. Ned.-Hetrv. Kerk; Voorm. halftien. ds. Langman van Voorburg; nam. halfzeven, ds. IT. Mondt van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Bergema van Leiden. LEIDERDORP. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uut, ds. H. Mondt; nam. halfzeven, ds. Hofstede van Noordwiikerhout. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, prof. Aalders van Amsterdam. LISSE. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds G. van Dijk Azn. Geref. Kerk- Voorm. halftien (Voorb. H.A.) en nam 4 uur, ds. Th. Ruys Jr. Ghr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Geref. Gem Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. I (hief Whip W Ook met kurk JU- ARDATH - LONDON en goud. NOORDWIJK-BINNEN. Ned.-Herv. KeTk: Voorm. 10 uur en nam. halfdrie (Bed. H.D.), ds. van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur (Bed. H.A.), ds. F. A. van der Heyden van Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT. Ned.-Ilerv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. P. Hofstede. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. F. G. Hospers. Geref. KeTk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. "N. II. Koers. OEGSTGEEST. Ned.-Ilerv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (jeugddienst) ds. T. J. Jansen Schoon hoven. Irene: Voorm, 10 uur, ds. G. Hennemann; nam. 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. OUDE-WETERING. Remonstr. Gem.: Voorm. halftien, ds. Cramer, van Zwammerdam. RIJNSBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. A. Altena. SASSENHEIM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Krijkamp. GereL Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer Aangeenbrug. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. G. Hulsman van 's-Gravenhage. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. D.), ds. Verburgt, van Leiden; nam. halfzeven, d9. Boissevain, van Leiden. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer S. v. d. Linde, van Oegstgeest. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. WADDINXVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm halftien en nam. 6 uur, ds. H. A. de Geus. Geref. Kc-Tk: Voorm. 10 uur en nam. half- zes, ds. W, Veder. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. II. J. Grisnigt. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. W. N. van Nooten. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, dr. J. J. Woldendorp. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. J. F Lijsen; nam halfzeven, ds. Langman, van Voorburg. Geref. Kerk. Voorm. haltien en narn. halfzeven, preeklezen. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. J. H. Mulder. ZWAMMERDAM. Rem. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. C. E. Hooykaas. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kloots-, nam halfzeven, de heer de Witt van Noordwijk. Geref. Kerk: Voorm. halffien en nam. halfzeven, ds. Wissink. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Kralingen (vac. J. L. v. der Wolf); G. R. Kuyper te 's-Gravenhage- Oost en H. A. Munnik Jr. te Zwolle. KATWIJK AAN ZEE. DE LIJST DER BEKRONINGEN. Klokke negen was gisteravond reeds ea groot aantal belangstellende deelnemers (sters) in „Casa Cara" aanwezig, die 1 ietwat zenuwachtige spanning de komst r* bcudden van de jury. Kwart over negen betrad de heer Vi Tongeren, voorzitter van de Chr. Midden stanasvereeniging, de zaal en deed de mal* deeling, dat het nog wel eenigen tijd w duren alvorens de jury met haar beoord* hng klaar zou zijn, omdat een enkele gree? nog al moeilijkheden opleverde. Na een half uur opende de voorzhte de<r Oranjevereeniging, de heer Eikel» boom, het samenzijn. Spr. excuseerde jury voor dit oponthoud, omdat het ea geldige reden was, die haar had opgehoudï. Het was niet de vraag: wie was l mooistemaar juist omdat alles zoo buit» gewoon mooi was, werd de keuze voor heeren zoo moeilijk. Dit is een complimEi voor de deelnemers, want al zijn we na* in een dorp, wij behoeven, volgens het otf- deel der heeren, niet voor de stad ondï te doen. De stad is beter ingericht, ook wat te treft het licht; de winkels hebben dat' meerendeels grootere ramen; maar Katwijt komt met deze winkelweek uitstekend 70 den dag. Daarop volgde na een kort woord *3' een der jury-leden, den heer Valk, de medo deeling van de prijswinners, doch eerst ze:d'. spr. hartelijk dank voor het vertronff»> dat in hem gesteld was, daar hg voor d? tweede maal deel uitmaakte van de jury w* een Katwijksche winkelweek. De jury had met genoegen haar teal ter hand genomen en volbracht. OoK spr. sprak zijn volle tevrede uit over hetgeen de Katwijksche winkelier* gepresteerd hadden. De bekroning luiden: GROEP A, Slagers en fjjne vleascbwarei: Joh. A. de Best, Waaigat, le prjjs; Kj Hoek, Sluisweg, 2e pr.; J. Vooys, Be straat, 3e pr., na loting met B. de Joi# die een eervolle vermelding kreeg. GROEP B, Zuivelproducten en visch: L. v. Paridon, Voorstraat, le. pr.; y- den Duik, Voorstraat, 2e pr.; Joh. A. ds Rest, Waaigat, 3e pr.; J. Arnoldus, Voor straat, Eerv. vermelding. GROEP C, Brood-, koek- en banketwink^D B. de Kort, Waaigat, le pr.; C. Bergpa E. A. Borgerstraat, 2e pr.; G. Hoek, Voor straat, 3e pr.; J. v. Rjjn, Sluisweg, Eert vermelding. GROEP D, Kruidenierswaren en Co mestibles: J. Souverein, Jan Tooropstraat, le Pr- M. Bonefaas, Paul Krugerstraat, le en 4e pr. W. Joh, Zwaan, Zuidstraat, 3e pr.C. Ov^" hand, Badstraat, Eerv. vermelding. GROEP E, Boek-, Papier- en Scho# handel H. Verloop, Jan Tooropstraat, le Pr- M. C. v. d. Berg, Ten Brittenstr., 2e pr.' Gebrs. De Jong, Voorstraat, 3e pr.; v. d. Berg, Voorstraat, Eerv. vermeldt GROEP F, Huish. Artikelen, TJzerwafS Galanterieën: Gebrs. Bloot, Badstraat, le pr.; M. faas, Paui Krugerstraat, 2e pr.; C. A. f- d, Helm, Sluisweg, 3e pr.J. Gezink, HaTPjj straat, Eerv. vermelding. 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2