UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. h5 17. Pc3e2, Lc8—d7. 18. Tdl—d2, j _d8. 19. Tal—dl, Ld7-c8. 20. Td2x éS TeS s d8. 21. Tdl x d8|, De7 x dS. 22. Dc2d2, Ddb x d2. 23. Pb3xd2, Ph5xg3. 24 h2 x g3 (Wit wil bljjkbaar bet paard met op 14 hebben), LgT—fa, 25. Pe2—cl, f7-f6. 26. L£l-e2, Pc6—d4. 27. Lc2—d3, a7—a51 28. Pd2—b3, Pd4xb3. 29. Pd4 x b3 29 Pel x b3, a5a4. 30. Pb3—al, U8 -co. 31. Pal— c2, Lc8e6. 32. Kgl- fl, Kg8—17. 33. 01—e2, Kf7—e7. 34. b2 —14. a4xb3 e. p. 35. a2xb3, K.e7d7. 86 12-13, b6h5. 37. b3-b4, Lc5-18. _8. c4c5, Kd7c7. 39. Ke2d2, g5 gi, 40 Kd2—c3, g4 x 13. 41. g2 x 13, ,Le6 —17. Op TOorstel van Bogoliubow remise. WINTER WEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. In dezen wedstrijd vielen alleen in de eerste groep een paar belangrijke beslis- siugen. Bosscha verloor eerst van Noteboom, daarna van Demmendal, Bol verloor ran dr. Hms, ir. Van Hoek verloor zoowel van Hins als van Noteboom, Hins won ook van Demmendal. Het gevolg van deze uitslagen is, dat ihans Noteboom de beste kansen op de lo plaats heelt, 7 punten uit 9 partijen en nog 1 partij 'e spelen tegen Bosscha Deze laatste heelt 6 p. hit 8 partijen en moet nog 2 partijen spelen, n.l. behalve tegen Noteboom nog tegen Bol. Bol heelt 3 partijen gewonnen; 1 remise en 3 ver loren en moet behalve 1 partij tegen Bos scha, nog twee partgen spelen tegen Van Boek en heelt nog kans (theoretisch) op de tweede plaats. De overige spelers kunnen le ol 2e plaats niet meer bereiken. KOUDEKERK. De eierenveiling „KoudekerkRijn- 3ijk" mag zich in een gestadigen bloei ver heugen. Het bestuur heeft een electrische «chouwmachine aangeschaft, waarmede per minuut 100 eieren kunnen geschouwd morden ten einde den koopers zekerheid te teven een goed product te koopen en een waarschuwing voor de leden om de eieren versch te leveren. De collecte in de Ned.-Herv. Kerk voor de inwendige zending bracht ruim 1.24 op. WADDINXVEEN. Gemeenteraad Geldleeningen Een plaatselijke industrieels film In beginsel tot den bonw van een brug over de Alpherwatering be sloten. Aanwezig alle leden. Voorzitter de Bur gmeester. Na opening door den voorzitter wordt het 'erslag van de vergadering van 22 Maart •veranderd vastgesteld. B. en W. stellen den raad voor een twee- 1 vaste leeningen te sluiten tot dekking ran verschillende buitengewone uitgaven, elke tot nu toe zijn bestreden met gelden ipgenomen in rekening-courant bij de coo- ratieve boerenleenbank alhier. Het geld an worden geleend tegen een rente van 5/8 pCL en een provisie in eens van 3/8% irwijl de eerste vijf jaar per jaar zal worden ifielost f. 6000.Waar deze aanbieding irdeelig wordt geacht wordt besloten deze pingen aan te gaan. Verschillende fabrikanten in deze ge- iwnte hebben zich met de vereeniging Merlandsch Fabrikaat in verbinding ge- teneinde te komen tot het maken van kd groote collectieve film voor deze ge ënte. Nu stellen B. en W. voor om bij- dien wordt overgegaan tot het vervaardi- |en van deze film waar veel kans op is, ran gemeentewege deze film te comple ten in dien zin, dat op kosten der ge- leentekas nog eenige opnamen worden ge bakt van eenige gedeelten der gemeente, toodat dus de film een mooi geheel zal vor en. B. en W. stellen daarom voor om n hun college een crediet toe te staann v. 300.— in maximum, waarvoor dan een 00 a 150 meter film zou kunnen worden igelascht Nadat de deelname der gemeente n deze Tilm van alle kanten is belicht. 'Üjkt dat het grootste gedeelte der raade nden met het voorstel van B. en W. mee- :aat en du9 ook de gemeente haar aandeel deze film krijgt. B. en W. stellen den raad voor hen te achtigen om het Land dat door deze ge- ieente is aangekocht van den heer W. Kors ibliek te verpachten en den evenlueelen ichter de keuze te laten om dit land te ge- •niiken uitsluitend als hooiland, dan wel het beweiden. Hiermede wordt accoord gegaan B. en W. de vereischte machtiging ver- ?nd. In verband met den aankoop van land n de zoogenaamde Hei zal het noodzake- 'Jk zijn wil men daar geschikt bouwterrein ekomen, om te zijner tijd dit land ..bouw- |JP' te maken. B. en W. stellen daarom den ad voor om in beginsel te besluiten tol het aken van een brug over de Alpherwatering pr ter plaatse, waarvan de kosten begroot "orden op f. 7500. De bedoel ng is daar een Tug te leggen die 8 a 10 meter breed is. B. 'n W zullen dan in overleg met de bouw- tommissie de plannen nader onder de oogem aon en kunnen daarna voorstellen worden gemoet gezien met betrekkng tot het maken an een weg. een brug over den Kanaaldijk n tot verkoop van bouwterrein. Met alge- ne stemmen wordt dit voorstel aan ge- omen. Wordt besloten de verordening regelende e volkshuisvesting in deze gemeente te •lzigen in dien zin dat het voortaan ver- en zal zijn faecalien rechtstreeks in '0'en al te voeren. e Renins van het burgerlijk armbe- 0VHr 1927 wordl mei algemeene stem- zooals die i9 aangeboden, goedgekeurd, ordt tenslotte besloten een der woningen fe.m?en'e aan dp Sluis in bewoonbaren efi Jongen en deze te verhuren aan J er alhier voor de som van f. 2 per week. p .?l? de begrooting voor 1928 een doen ondergaan. ^erna sluiting. Een hond van den heer v. B..viel aan den Onderweg een wielrijder aan. Het woeste dier beet den «wielrijder een paar maal in de beenen en verscheurde toen diens jas. De eigenaar zal de schade moe ten vergoeden AALSMEER. De stationschef jubileert Woensdag, was het 25 jaar geleden, dat de heer H Marsman alhier als stationschef bij de Ned Spoorwegen werd aangesteld. In deze functie is hij werkzaam geweest 'e Enschedé. Dinxperlo, Stiens en sinds 1 Mei 1926 te dezer plaatse, waar hij ook van 1 April 191630 September 1922 werkzaam was. De jubilaris onlving talrijke bewijzen van belangstelling op dezen dag Zoowel bij zijn ondergeschikten als bij het publiek is de heer M zeer gezien om zijn beminne lijke eigenschappen en vooral de handel alhier waardeert hem zeer om zijn soepeie uitlegging der dienstvoorschriften, waardoor het vervoer steeds gemakkelijk wordt ge maakt HAARLEMMERMEER. In de plaats van den heer W. A. Bulleman, die begin Juni a.9. naar Ned. Indiê vertrekt, is tot onderwijzer aan de bijzondere school te Nieuw Vennep be noemd de heer J. R. N. v. d. Beukei te Woerden. HILLEGOM. Naar de Bloemenvelden. Het bezoek aan de bloembollenvelden was Woensdag zeer druk. Het weer lokte uit om een tochtje te maken en bovendien is het nu vrij wel het gunstigste oogenblik voor een bezoek, omdat naaast de narcis sen en hyacinthen thans ook de tulpen in bloei zijn gekomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij de door den bouwkundige Jac. Haasnoot Kzn. gehouden aanbesteding voor den bouw van een woonhuis voor rekening van de dames de Vletter te Rijnsburg werd ingeschreven door: G. v. d. Vijver te Rijns burg, f.8380; M. v. Egmond te Rijnsburg, f.8295; P Kort te Rijnsburg f.7975; J. Bekker te Katwijk Rijn f.7495; firma Ende en Verheul te Waddingsveen f. 7272. Gisteravond had de aangekondigde beproeving der brandbluschmiddelen plaats. Al het materiaal verkeerde in uitstekende conditie en de jeugd had als naar ge woonte, veel vermaak. KATWIJK AAN ZEE. De heer D. C. van Leeuwen exit. Hierboven vinden onze lezers het portret van een bekend en geacht ingezetene, die bijna 40 jaren in dienst was bij ..Rijnland" en than® gepensioneerd het bijltje, of liever de verfkwast er bij neer legt. De heer D C. van Leeuwen werd gebo ren te Katwijk aan den Rijn op 21 April 1803 en is dus 65 jaren oud. Als verversleerling trad hij het groote leven in. doch op 23-jarigen leeftijd werd hij bij ..Rijnland" als sluiswachter aange steld Hij is 41 jaar getrouwd en heeft zich met zijn ega in het bezit van 14 kinderen mogen verheugen. In zijn vrijen tijd beoefende hij veelal de muziek en menigmaal bespeelt hij voor den heer Verlint het orgel in de Geref Kerk. Dat hij van de hem geboden rust nog lang moge genieten, is de wensch van zeer vele Katwijkers. De schietoefeningen op de 9chieibanen alhier, te houden door het Leidsche Stu dentencorps ..Pro Patria" zullen dit jaar op 5 Mei a.s. een aanvang nemen. Gevonden voorwerpen- Een bos sleu tels en een zak met winkelwaren Inlich tingen eiken werkdag aan het bureau van politie. Op 16 Mei a.s. zal de zaak van den bakker v. T. welke door de Haagsche recht bank veroordeeld is wegens verzet legen de politie in hooger beroep behandeld worden. Alsdan zal als verdediger optreden mr. J. W. E. Duijs. LISSE. Raadsaoenda. Vrijdag den 27 April des avonds om 8 uur, komt de raad der gemeente in open bare vergadering bijeen. Alsdan zal behan deld worden 1. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein langs de Ka naalstraat aan den heer N B. Eymer te Koudekerk aan den Rijn. 2 Idem tot ver koop van een strook groDd langs de Julia nastraat aan den heer T de Haan alhier. 3. Verzoek van den heer C van der Klugt te Hillegom. om voor de vestiging van een bouwmaterialenhandel ongeveer 1000 M2. grond te huren langs de Havenaloot. 4. Vaststelling van een verordening, houden de ontslag aan onderwijzend personeel bij het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd en aan gehuwde onderwijzeressen. 6. Vaststelling van de tarieven en prijzen van het door het gemeentelijk waterleiding bedrijf geleverde water 6 Verzoek van de afdeeling Lisse van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur, om verlaging van den gasprijs voor het z.g koken van bloembollen. 7. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. NOORDWIJK. Tot stoker aan de gasfabriek alhier werd door B. en W. benoemd de heer J. Kret, thans als terreinwerker aan dit be drijf werkzaam. Tot voorzitter der Harmoniekapel „Crescendo" is benoemd de heer J. H. Imt- horn alhier. OEGSTGEEST. Ver. „Gemeentebelang Oegstgeest" In „Het Witte Huis" hield bovenge noemde vereeniging een algemeene leden vergadering De voorzitter, dr. D. J. Blok opende de vergadering met een woord van welkom tot de niet talrijk opgekomen le den! De secretaris, dr. K. Simon Thomas, las de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Het hierna voorgelezen jaarverslag van den secretaris vermeldde o.a. dat het le dental is gestegen met 27 en thans 174 be draagt. Het bestuur besloot om de ÖOOOete inwo- nerfster) onzer gemeente een taart of bloemstuk aan te bieden. Den secretaris werd voor zijn keurig jaar verslag hartelijk dank gebracht. Het jaarverslag van de penningmeeste- resse mej. Pel gaf reden tot tevredenheid. De ontvangsten bedroegen f 474.88; de uit gaven* f. 343.94batig saldo dus f 130.94. De kascommissie werd in de gelegenheid gesteld de bescheiden na te zien. Tijdens dit oponthoud werden benoemd tot loden van de kascomimissie voor 1928 1929. de heerenir. A. van Dijk en J. Milikan, en tot plaatsvervangers de heeren Heistorborg en F. K van Asselen. De heer Vermeulen deelde vervolgens namens de kascommissie mede, dat de be. scheiden van de penningmeesteresse in vol maakte orde zijn bevonden, waarvoor mej. Pel dank werd gebracht door den voor zitter. Aan de orde gesteld werdbestuursver kiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren: M. H. A Juta, C. Bakker en E. W. Wiohers Rollandet Herkozen werden de heeren: M. H A. Juta en E. W. Wichers Rollandet en gekozen werd mevrouw C. M. M G. TimmermansSparnaay, die allen hun benoeming aannamen. Den heer C. Bakker werd door den voor zitter dank crehracht voor hetgeen hij in 't belang van de Vereeniging had verricht. De heer Bakker dankt den voorzitter voor zijn woorden en inzonderheid voor de aaneename samenwerking Punt 6 der agenda luidde: Vaststelling van het huishoudelijk retrlement, ter ver vanging van het thans geldende reglement. Het gewijzigde reglement werd artikels- gewijze voorgelezen en behandeld en daar na vastgesteld. Punt 7, benoeming van een commissie tot onderzoek van de klachten over slechte wo ningtoestanden. De voorzitter deelt mede dat in do gemeente verschillende klachten worden gehoord over woningtoestanden die, naar verondersteld wordt het gevolg zijn vanof ongeschiktheid van bouwgronden, of uitvoering v. d. bouw, of toezicht van den bouw Een en ander is door het bestuur besproken Het is de bedoeling de desbe treffende gegevens en klachten te verzame len en dan stappen te doen tot verkrijging van verbeteringen. Dé vergadering stemde met instelling vaD van een commissie van onderzoek volkomen in, waartoe werden benoemd de heeren ir. A. van Dijk en K Weeshof. en uit het be stuur tot voorzitter, de heer M H. A. Juta. Deze commissie werd gemachtigd zich zoo noodig, ter zake kundigen te assu- meeren. Van de rond vraag werd een druk gebruik gemaakt. Verschillende leden voerden het woord en stelden vragen, of brachten klachten van verschillenden aard. O.a. werden de volgende zaken naar vo ren gebracht belanestelling op te wekken bii de ingezetenen tot behoud van natuur schoon in de gemeente en bezuiniging ge- meentehirshouding. De aandacht werd gevestiard op een, aan de Regente8selaan gelegen perceel grond, waar gedurig een onhoudbare toestand ge schapen wordt, door verontreiniging en ontsiering: het geven van godsdienstonder, wiis aan een O. L. school: de verlichtings belasting voqr bewoners vad den Rhijn- geesterstraatweg en Dorpstraat: het maan denlang in beslag nemen, door bouwers, van de trottoirs, voor hun bouwmaterialen. Uit de langdurige besprekingen bleek, dat het zeer moeilnk is. het ieder naar den zin te maken, zooals o.a. de heer BakkeT zeer terecht zeide. Ook behooren vele klach ten regelrecht gedaan te worden bij het hoofd der politie, waarna zeer zeker r.al ingegrepen worden zoo dit mogelijk is. Hierna werd de vergadering gesloten. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen op Vrijdag 27 April, des n.m. 7 uur waarin de volgende punten zullen worden behandeld. I. Mededeeliog ingekomen stukken. *2 Voorste) aanvulling Bouwverordening. 3. Benoeming onderwij seres O L. school Leidsche Buurt. 4. Aan. vraag assistente O L. school Morsch. 5. Benoeming lid commissie werkloosheidsver zekering. 8 Aanvraag subsidie Nijverheids onderwijs Duinzicht. 7. Vaststelling hef fingspercentage Gem. Inkomstenbelasting. 8. Comptabiliteit. 9. Reclame schoolgeld. Burgerlijke Stand. Overleden: P. Koenen 61 j. E. Wil schut 86 j., wede A. P van Egmond O. W. W. Bastiaans 5 j. D. Robbertie 76 j. De wekelijksche schietoefeningen van de Burgerwacht Oegstgeest, zullen wederom bij gunstig weer gehouden worden te Kat wijk en eeD aanvang nemen op Zaterdag 5 Mei a.s. De oefeningsuren zijn vastgesteld op des n.m. van 46 uur. RIJNSBURG. Uitvoering „Sursum Corda" In de Gereformeerde kerk alhier gaf het Christelijk Gemengd Koor „Sursum Corda", directeur de heer G de Wolf, een uitvoering met medewerking van het Strijkorkest „Bobette" uit Leiden. Voor deze uitvoering was de belangstel ling zeer groot. Ds. E. H Broekstra opende, nadat ge meenschappelijk gezongen was Psalm 150 1, de bijeenkomst met gebed. In een kort openingswoord heette spr. vervolgens de aanwezigen hartelijk wel kom. Het verheugde spr., dat de opkomst zoo groot was, en hij noemde de gedachte niet te stout, dat dit te danken was aan de herinnering aan vorige uitvoeringen van „Sursum Corda" Spr hoopte dat ook deze avond weder „Sursum Corda" zijn goeden naam zou doen behouden en versterken. Ook de vereeniging „Bobette" heette spr. welkom, haar toewenschende, dat zij na afloop met blijdschap op dezen avond zou mogen terugzien. Uitgevoerd werden hierna: „Psalm 103" van E. Mobach, „Psalm 42" van F. Men delssohn Bartholdy en „Jefhta en zijne dochter", woorden van J Brussaard Jzn. en muziek van J Z. J. Haasbroek Van deze uitvoering kan niet andere dan met lof gesproken worden. De vereeniging kwam blijkbaar niet dan na ernstige studie voor den dag en mocht dan ook het genoe gen smaken, dat zij met trots mag terug zien, op den goeden avond, dien zij haren hoorders heefl bereid. „Psalm 42" o.a. dat zulke hoog eischen stelt aan het koor niet alleen, maar in het bijzonder aan de solisten, werd onder bui tengewoon groote stilte aangehoord. De sopraan-solo in dit nummer, mej. G. Heemskerk, maakte een uitstekend debuut, evenals trouwens mej. A. C. Heemskerk in „Jefhta en zijne dochter". Van de overige solisten die eveneens zeer goed werk leverden noemen wij mej. W. v. Voorbergen, mej. A. v. Iterson en de heer G. van Egmond. Bij de uitvoering ondervond het koor ver der goeden steun van het Strijkorkest, dat bij herhaling heeft getoond, voor zijn taak volkomen berekend te zijn en daardoor een steeds meer gezienen gast wordt. Bij de woorden van dank, die ds. Broek stra, alvorens de bijeenkomst met gebed te sluiten, namens de aanwezigen tot alle medewerkenden, maar in het bijzonder tot den bekwamen directeur richtte, zal zich zeker iedereen hebben kunnen aansluiten. VOORHOUT. Een zeldzaamheid. Bij den heer H. Langeveld, wonende aan de Heerenlaan alhier, staat een tulpenbol Gele Prins in bloei, die niet minder dan 8 bloemen heeft, die alle goed ontwik keld zijn. Een zeer zeldzaam voorkomend geval. Begunstigd door prachtig lenteweer had Woensdagmiddag in den tuin van den heer G. M. Prins, wonende aan de Engel- schelaan alhier, een veiling plaat-s van bloembollen, ten bate der R.-K. Kerk en Armbestuur Een 85-tal nummere kwam in bod, die gezamenlijk f. 2280 opbrachten. WASSENAAR. Nabij den Deijl had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van do fa. J. uit Oegstgeest en een splinternieuwe Suère personen-auto, welke door den im porteur persoonlijk werd weggebracht. De vrachtauto werd ernstig beschadigd en ook de personenauto werd gehavend. De schuld lag bij den bestuurder der personen-auto die bleek onder den invloed van sterken drank te verkeeren De firma v. d. Ameele heeft de defecte vrachtauto per traan wa gen ter reparatie naar haar werkplaats vervoerd. Bij Kon. besluit van 24 dezer is, met ingang van 1 Mei benoemd als secretaris van de Jachtcommissie, mr. A. J. Rosman alhier. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Het vermenigvuldiging»- cijfer voor de laatselijke in komstenbelasting vastgesteld op 2 De belooninn aan de brug wachters Een langdnrige rondvraag. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer De Graaf. Na opening worden de notulen der vorige vergadering onveranderd vastgesteld. Ver schillende ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen, o.a. missive van Ged- Staten waarbij wordt medegedeeld, dat de bijdrage in den keuringsdienst van waren vooi 1928 is bepaald op f. 461.9] en een schrijven van den Minister van Onder wijs, waarbij wordt medegedeeld, dat huk voorschot op de rijksvergoeding L.O. voor 1928 is vastgesteld op f 2507. Hierna is aan de orde de verkiezing van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Bij stemming wordt met 6 stemmen geko zen de beer W. Tijssen De heer N vau Diemen verkreeg drie stemmen, terwijl een stem blanco wordt uitgebracht. Vervolgens werdt behandeld het verzoek van Jac. van der Lubbe te Voorschoten om een stukje grond, thans bij hem in huur, van de ge meente te kunnen koopen, omdat hij daar op een koetshuis wil bouwen. B. en W, 6tellen voor den grond, groot ongeveer 400 M2., te verkoopen voor f 200, onder diver se bepalingen, waarbii er tegen wordt ge waakt dat de VliebewoaerB met hun boot jes aan den walkant van het perceel, zon der betaling van eenige vergoeding kunnen aanleggen. Na uitvoerige discussie omtrent dit punt stelt de voorzitter voor om de beslissing op het verzoek aan te houdeD tot een vol gende vergadering en inmiddels ter plaat se den toestand eens. te gaan opnemen. Aldus wordt besloten. Vervolgens is aan de orde de vaststelling van het vermenigvuldigingsgetal der plaat selijke inkomstenbelasting voor het belas tingjaar 1928—1929. B en W. deelen mede dat de totale belastingopbrengst, die ver antwoord moet worden in den dienst 1928 is geraamd op f. 65000 n L f. 41800 als op brengst aan 2/3 van de belastingopbrengst 1928/1929 en f. 23200 aan opbrengst restanfj der belasting 1927/1928 Volgens mededeeling van den Inspecteur der Directe Belastingen. 2e afd. te Leiden, wordt de opbrengst over het belastingjaar 1927/1928 geraamd op f. 57000 waarvan, f 57000 verminderd met t 46600 (welk be drag verantwoord moet worden in de reke„ ning 1927) of slechts f. 10400 wordt verant woord in de rekening 1928. Dit is f. 12800 minder dan geraamd. Aan kwade posten is geraamd op de be- gTooting 1928 een bedrag van f. 11000, ter wijl volgens mededeeling van den Inspec teur dit bedrag vermoedelijk zal zijn f. 5220 of f. 5780 minder. Verder is aan op centen personeele belasting geraamd f 5100 terwijl de Inspecteur dit raamt op f 8100 of f. 3000 meer. De opcenten op de grondbe lasting zijn respectievelijk geraamd op f 5500 en f. 6240. Het bedrag ad f. 12800 dat minder ont vangen wordt aan belastingopbrengst van. het vorige belastingjaar, wordt dus gedeel telijk gedekt door een mindere uitgave vatf f.5780 (kwade posten) en een meerdere op brengst van f. 3740 der opcenten op gTond- en personeele belasting Aangezien de post onvoorziene uitgaven is geraamd op ruim f. 6000 en dit bedrag in 1928 lang niet noo dig zal blijken, achten B en W. het over bodig om den post van het loopeode belaa- tingjaar te verhoogen. totdat het volledig bedrag ad f. 12900 is gedekt. Aan 2/3 van de belastingopbrengst 1928 1929 is geraamd f 41800, loodat dus de to tale opbrengst zal moeten zijn 3/2 x f.41800 is f. 62700. Bij 'n belastbaar inkomen van f. 1.100.000 in 1927/1928 is de opbrengst, volgens den: Inspecteur (zie hiervoren) f 67000. B. en W. vertrouwen evenwel, dat niet» alleen het belastbaar inkomen voor de be lastingheffing in 1928/1929 is gestegen to*6 f. 1.200.000, tengevolge van de vestiging van beter gesitueerden, doch ook dat de werkelijke opbrengst hooger zal zijn dan de Inspecteur heeft geraamd en dus bij een1 heffingspercentage, gelijk aan het vorig jaar, de geraamde opbrengst zal wordeni verkregen. Mitsdien stellen zij voor het vermenig vuldigingsgetal voor de belastingheffing 1928/1929 te bepalen op 2. Met algemeene stemmen wordt aldus be-» sloten. Hierna wordt het gemeenteverslag over 1927 aangeboden, hetwelk den leden ter inzake zal worden gezonden. Bij de rondvraag deelt de voorzitteij mede dat de brugwachters van de Lamine- brug geweigerd hebben de hun toegekende belooning te accepteeren. De heer Los zegfj dat dit wel het geval zou geweest zijn in dien hun de helft van het uitgetrokken be drag, zijnde f. 12.50, was toegekend. De heer Stadhouder zegt dat het wel degelijk de bedoeling van den raad was om het be drag in 9 gelijke deelen te verdeelen. Dö voorzitter merkt op dat een en ander hefc gevolg is van het feit dat de raad zich dö bevoegdheid heeft voorbehouden om over de verdeeling en de toekenning der beloo ning te beslissen. Het ware natuurlijk betef indien dit aan den burgemeester als hoofd der politie werd overgelaten. Na nog eenige discussie omtrent dit punt wordt overeenkomstig een voorstel van den heer Los besloten om elk jaar de belooning door den burgemeester te doen toekennen naar verhouding van de gepresteerde dien sten. De heer G. van Leeuwen geeft in over weging, naar aanleiding van het feit dat straks een nieuwe ambtenaar ter secretarie benoemd moet worden, om bij die benoe ming er rekening mee te willen houden dati bijna alle ambtenaren in gemeentedienst Roomscb zijn. Hij wil hier absoluut geen, beschuldiging uitspreken, doch enkel maat een wenk geven. De heer Stadhouder ver zoekt aan de bouwers van de buizen bij de Rijnegommerstraat de verplichting op te leggen dat deze de langs den Rijks straatweg loopende stinksloot zullen dem pen en dat de gem. dan voor rekening ning daarin een rioleering zal leggen. Verder zegt de beer Stadhouder, dat die sloot tusschen bet Witte Huis en Hooge- woning nog niet door het polderbestuur in orde gebracht is, weshalve hg gaarne zon zien, dat de gemeente er zorg voor zal dragen, dat aan dien stinkboel daar een einde komt. Een zelfde opmerking heeft hg nog aangaande de sloot bij Van der Kwast. De voorzitter antwoordt, dat er nog geen bouwvergunning is gevraagd en B. en W. ten aanzien van de eerste vraag nog geen maatregelen hebben kunnen nemen. Wat qq sloot bij het Witte Huis betreft zal een aanschrijving tot het polderbestuur gericht worden, terwijl het onderwerp, bedoeld in de laatste vraag, nog in behandeling ia bij B. en W. De heer Tijssen wijst op het gevaar van de nieuwe ijzeren brievenbussen op het voet pad* deze moeten of worden ingebouwd, of op een voetstuk geplaatst worden, wil men het gevaar voldoende kunnen tegen gaan. De voorzitter zegt toe, het verzoek te zullen overbrengen aan het bestuur der Posterijen. De heer Starrenburg praat ten slotte tot in het oneindige over een priëel, dat par ticulier eigendom zou zijn en door de ge meente bij een aanbesteding is inbegrepen. Na eindelooze discussie over dit punt wordt de vergadering gesloten. a-a

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11