HOLLANDSCH'ZWITSERSCHE LOCARA kek. SKSÏS SPLINTER EEN VEELBEWOGEN NACHT. 69ate Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 April 1928 Derde BINNENLAND. EERSTE KAMER. Blad No. 20888 wr Het speciaal Huiskamerkarpet „Wilton", 2M. x3M, f. 79.50. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. DE PLANNEN VAN VAN LEAH BLACK. Na de vlucht naai Kaapstad Via Cairo, Tokio en over Siberië terug. Vrijdag 13 April is de heer van Lear J Black met het K.L.M. vliegtuig H.-N.A.D. P van Londen naar Rotterdam overgevlo gen en heeft zich naar den Haag begeven, ten einde zijn vlucht naar Azië met de di rectie van de K.L.M. te bespreken. Zooals reeds is medegedeeld, was de heer van I-ear Black voornemens om op zijn te rugreis van Kaapstad niet naar Amsterdam door te vliegen, maar een nieuwe groote wereldvlucht aan zijn Afrika-reis te verbin den. Er is thans besloten, dat het vliegtuig de driemotorige Fokker, welke juist de zer dagen is gereedgekomen van Kaap stad terugkomend, te Cairo geheel zal wor den nagezien, en dat de motoren zullen worden vervangen door drie nieuwe, welke geheel zijn nagezien. Van Cairo zal de heer van Lear Black naar Tokio vliegen over de volgende route: Bagdad - Bender Abbas - Karachi - Calcutta - Bangkok - Hanoi - Hongkpng - Shanghai indien mogelijk Peking of ander via Port Arthur naar Moekden - Tangmai - Tokio. De mogelijkheid wordt overwogen om naar Europa terug te keeren door Siberië en Rusland, waarbij de volgende route ge kozen zal worden: Charbin - Tschita - Ir kutsk - Krasnojarks - Tomsk - Omsk - Kur gan - Samara - Moskou - Koningsbergen - Berlijn - Amsterdam. Indien dit niet mogelijk mocht blijken 'door onvoldoende vliegvelden en onzekere bezinevoorziening, dan zal de heer van Lear Black van Tokio terugkeeren naar Cairo en vandaar naar Amsterdam. De datum van vertrek was oorspronke lijk bepaald op 1 Mei; daar echter de doch ter, schoonzoon en kleindochter van den heer van Lear Black met de Mauretania uit New York op 7 Mei in Londen ver wacht worden en hij nog omstreeks een week met zijn familie wil doorbrengen, is het vertrek eenige weken uitgesteld. De driemotorige Fokker is gisteren op Waalhaven gevlogen door Geysenaorffer en daarna door Scholte, in tegenwoordig heid van den heer van Lear Black. Het toe- Stel vertoonde zeer goede vliegeigenschap- fen wat betreft snelheid en stijgvermogen, terwijl de motoren zeer soepel liepen. Deze proefvluchten zullen thans regelmatig wor den voortgezet door de beide vliegers. De heer van Lear Black vertrok gister middag weer met een K.L.M. vliegtuig naar Londen. DE BEGROOTING VOOR ARBEID. HANDEL EN NIJVERHEID. Het antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer De minister verdedigt zijn beleid. Verschenen is de Memorie van Antwoord nan do Eerste Kamer op het voorloopig verslag over hoofdstuk X (dep. van Ar beid, H. en N.) der Staatsbegrooting voor 1928. De leden, die over het beleid va® den minister geen gunstig oordeel konden vel len, verliezen, naar het hem voorkomt, uit het oog èn de economische omstandigheden, welke 6inds ongeveer 1921 zijn gaan heer- fchen, èn de algemeeoe politiek der Regee- ring, welke mede door die omstandigheden is noodzakelijk geworden. De tot stand ge komen belastingverlaging was een eiseh van welvaartspolitiek, en geleidelijk kan wor den voortgegaan met de verdere uitvoering van de Arbeidswet. De minister geeft een opgaaf van hetgeen de sociale wetgeving aan de openbare kas sen kost waarbij de voor 1928 begroote directe kosten van de wetgeving voor den Staat zijn opgenomen. De werkvermeerdermg, die uit de in voor. bereiding zijDde regelingen zal voortvloeien, zal de Arbeidsinspectie de handen reeils zoo vol geven, dat het niet verantwoord zou zijn, thans reeds te komen met toezeg, gingen voor andere maatregelen, waarop het VoorL Verslag doelt, zooals de invoe ring van de bepalingen der Arbeidswet om trent de arbeids- en rusttijden voor het kantoorpersoneel en het personeel van kof. fiehuizen en hotels en een wettelijke rege ling van den arbeidsduur van mannen in het landbouwbedrijf. De minister merkt op, dat het naar zijn meening moeilijk zal vallen een land aan te wijzen, waarin meer in den *eest der Conventie vaü Washington gehandeld wordt dan in Nederland. Het ontwerp tot herziening der Veilig heidswet, waarover overleg met de betrok ken Ministers is gepleegd, zal binnenkort aan den Hoogen Raad van Arbeid om ad vies wordéD gezonden. De minister kan de meening niet deelen, dat een wettelijke regeling betreffende de verbindendverklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten urgent zou zijn. De door den minister overwogen voorzie ning in zake zorg voor ouden van dagen, gaat niet in de richting van het doen ge nieten door de betrokken verzekerden van een gereduceerde rente. Een ontwerp van wet tot herziening van de wet van den len Juni 1861, houdende be palingen omtrent den doortocht en het ver voer van landverhuizers is gereed gekomen. Met betrekking tot de moeilijkheden van bouwvereenigingen en gemeenten, die m het Voorl. Verslag worden bedoeld, mertct de minister o.m. op dat vanwege het depar tement geen invloed tot opvoering van hu ren wordt geoefend met het doel, de parti culiere bouwnij verheid te bevorderen. Van een toezegging, dat de woningwetbouw zou worden beschermd tegen het particuhei initiatief, is den minister niets bekend. Er is een voorontwerp tot wijziging van de Woningwet aan verschillende organisa ties ter beoordeeling toegezonden,. Ook aan Gedep. Staten is advies gevraagd. Dat ont werp behelst niet alleen een voorziening met betrekking tot onteigening, maar ook een niet minder noodig gebleken rege.^rg met betrekking tot rooilijn, bouwverbod, uitbreidingsplan en schadevergoeding. De minister meent zich er van te moeten ont houden, thans nader hierop in te gaan. De minister herinnert er aan dat een commissie uit de Tweede Kamer adressen van bezwaarde tandtechnici in behandeling heeft. Over een voorloopig ontwerp tot wette lijke regeling der arbeidsbemiddeling heeft de minister het advies van den Hoogen Raad van Arbeid ontvangen; hij vertrouwt, dat het ontwerp der wettelijke regeling thans spoedig bij de Tweede Kamer zal kunnen worden ingediend. Het wetsontwerp omvat mede bepalingen omtrent arbeidsbe middeling, die met winstoogmerk wordt uit geoefend, ook voor zoover deze haar werk zaamheden over musici, artisten en derge- lijken uitstrekt. AFSCHEID MR. DR. W. F. VAN LEEUWEN. Na afloop van de vergadering van den Raad van State van gistermiddag, die ook werd bijgewoond door H. K. H. Prinses Juliana, sprak mr. dr. W. F. van Leeuwen enkele woorden van afscheid tot den Raad waarvan hij bijna 14 jaar vice-president is geweest, en memoreerde in het bijzonder de aangename samenwerking met de leden, die het mogelijk heeft gemaakt het hoofd te bieden aan het steeds groeiend aantal eaken. Mr. Harte van Tecklenburg, oudste lid van den Raad, wees er op, met hoeveel leedwezen de leden van den Raad het be sluit van den vice-president om ontslag te vragen, hadden vernomen. Spreker getuig de van groote waardeering en dankbaarheid voor wat mr. Van Leeuwen m een lange reeks van jaren voor den Raad geweest was en bracht in het bijzonder hulde voor de leiding in de moeilijke oorlogsjaren met hun groote beslommeringen en moeilijk heden. *ANKOMST VAN BARON VAN HEEMSTRA. De afgetreden gouverneur van Suriname A. J. A. A. baron van Heemstra is gisler- avond met het stoomschip Cottika uit Su riname te IJmuiden aangekomen. Namens den minister van Koloniën was ter begroe ting aanwezig de chef van het kabinet mr. Snouck Hurgronje. Verder waren ter be groeting aanwezig, mr. dr. H. A. A. van Gijblaod Oosterhoff, secr. van den On dernemingsraad van Suriname en van het huldigingscomité, dat zich gevormd heeft; mr. dr. C. F. Schoch, directeur van de Su- rinaamsche Bank, en de heer I. C. Gülcher. Baron van Heemstra was vergezeld van zijn dochter. Mevrouw van Heemstra, die reeds in ons land vertoefde, heeft zich le IJmui den aap boord begeven en heeft de reis naar Amsterdam meegemaakt. NUVERHEIDSRAAD. De Nijverheidsraad is in zake de klasso- indeeling van niet-Rijkswegen tot de con clusie gekomen, dat daarbij belangrijke in- dustrieele belangen zijn betrokken. Niette min heeft de Raad van een verdere bestu deering van dit vraagpunt afgezien, om dat het zich beter leent voor een behande ling door organen- die territoriale belangen behartigen. Naar aanleiding van een aanzienlijke verhooging van de jaarlijksche recognities, die een industrieele onderneming heeft te voldoen voor de vergunning tot het hebben van twee los- en laadsteigers met bijbehoo- rende werken op Rijksgrond en voor een vergunning van water onttrekken aan een Rijkswater, heeft de Raad zich in aanslui ting bij destijds te dezer zake uitgebrachte rapporten weder tot den minister van Fi nanciën gewend met het verzoek, om de rechten, die voor het gebruik van Staats eigendommen worden geheven, zooal niet af te schaffen, dan te houden op of terug te brengen tot het bedrag waarop zij oor spronkelijk zijn vastgesteld. LUIT. KOPPEN NAAR MILAAN. Gistermorgen is luit. Koppen met de I.-B.B E.C., welk vliegtuig hij naar Milaan zal brengen, van Schiphol vertrokken. Be halve den bestuurder bevinden zich twee Italianen aan boord Omstreeks één uur kwam het vliegtuig te Frankfort aan, waar benzine werd opgenomen. Na zijn vertrek naar München werd het weer zoo slecht, dat luit. Koppen zich gedwongen zag le Mannheim te landen. LUCHTVAARTVERBINDING PRAAG—ROTTERDAM. Uit Praag wordt gemeld dat de minister raad van Tsjecho Slowakije zijn goedkeu ring heeft gehecht aan de luchtvaartver binding Praag— Ca-ssel— Rotterdam. De dienst zal waarschijnlijk einde April aan vangen. JUBILEUMSTENTOONSTELLING VAN DEN BOND VAN SMEDENPATROONS IN NEDERLAND. Het hoofdbestuur van den Bond van Smedenpatroons in Nederland heeft beslo ten ter viering van het 25-jarig bestaan van den bond van 24 tot en met 28 Juli a.a. te Utrecht in het Jaarbeursgebouw een groote jubileum-tentoonstelling te houden van werkstukken harer leden en van in zendingen van handelaren. Onder eere-voorzitterschap van dr. 6* Ja cob, Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht en dr. J. P Fockema An- dreae, burgemeester van Utrecht heeft zich een eere-comité voor deze tentoonstelling gevormd. Bij beschikking van den minister van A. H. en N., is deze tentoonstelling van staatswege erkend, in den zm van de Oc- trooiwet, zoodat inzenders nieuwe vindin gen kunnen tentoonstellen zonder daardoor hun aanspraken op patent in te boeten. De Rijksvoorlichtingendienst, het An> bachtsonderwijs en Veiligheidsmuseura zul len medewerken, terwijl ook het hoefbeslag op meer dan een wijze vertegenwoordigd zal zijn. De groote organisaties van handelaren verleenen hun volle medewerking tot het slagen der tentoonstelling, door het zitting nemen hunner voorzitters in het eere-co mité en door het verstrekken van subsidies. Reeds is meer dan de helft der beschik bare ruimte aan handelaren verhuurd en komen nog dagelijks aanvragen om expo sitieruimte bij het secretariaat binnen, zoo dat spoedig alle beschikbare ruimte zal zijn verhuurd. Teneinde volle aandacht te kunnen wij den aan de organisatie, heeft het hoofdbe stuur van de N.S.P.N. een afzonderlijk ten toonstellingssecretariaat gevestigd onder leiding van het adviesbureau B. H. Hot- mann, te Utrecht, Stationsstraat 22. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eer vol ontslagen, met ingang 1 Mei, W. H. M. Doorman als burgemeester der gemeenten Hekendorp, Papckop en Lange Ruige Weide. Te Harderwijk is plotseling overleden de commandant van het 20ste regiment infanterie, luitenant-kolonel J. H. G. P. Brandt Hij bereikte den leeftijd van 54 jaar. Irf" een te Den Haag gehouden verga dering van den Bond voor Materialenken- nis is besloten het bestuur opdracht te geven de noodige stappen -te doen om te komen tot de oprichting van een rijksproef station voor bouwmaterialen. Uit Frankfort a. d. Main wordt ge meld, dat de opdracht tot het maken van tien locomotieven voor do Nederlandsche Spoorwegen is verleend aan de Duitsche firma's Hohenzollern en Schwartzkopff. De Staatsbegrooting voor 1928. (Zitting van gisteren). Voortgezet worden de algemeen e be schouwingen over de staatsbegrooting voor 1928. De heer REYMER (R.-K.); bestrijdt de grieven tegen de regeering als zou zij geen rekening houden met de stroomingen on der het volk on en betoogt, dat de regee ring niet gehouden is Kamermoties zonder meer uit te voeren. Spreker stemt in met een belastingbe leid, gericht op belastingverlaging, doch dringt aaD op een behoorlijke regeling van de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. De heer SMEENGE (V.-B.) bepleit de zorg voor het schippersonderwijs, dat een algemeen belang is. De heer CROLES (A.-R.) vraagt regee- ringszorg voor het onderwijs in de Friesche taal. De heer ANEMA (A.-R.) verdedigt te genover den heer Wibaut de houding van mr. Rutgers op de ontwapeningsconferen tie te Genève inzake de Russische voor stellen. De vergadering wordt verdaagd. RECLAME. 2614 ERNSTIGE VAL. Een 15-jarige jongen zwaargewond. De 15-jarige monteur9-leerling G. v. H. van de Persoonshayen te Rotterdam is op een fabrieksterrein aan den Kreek weg bij het spelen in het schaftuur van 3 meter hoogte gevallen. Met een gebroken linker pols en een hersenschudding is hij in.be- wusteloozen toestand in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. EEN ONBETROUWBARE SECRETARIS. Dc leden van de spnarvereeniging Het Hoefijzer te Rotterdam hadden sedert 1 Januari van dit jaar gezamenlijk f. 140 ge spaard. De secretaris van de vereeniging, de 35-jarige losse-werkman L. T., had dit geld op de spaarbank geplaatst, zooals de 6tatuten van de vereeniging dit voorschrij ven. Toen enkele dagen geleden opnieuw geld gestort zou worden, bleek T. nergens te vinden te zijn. Een ander is daarom met het geld naar de spaarbank gegaan. Belangstellend informeerde hij eens, hoe veel geld het Hoefijzer nu wel al bezat. Het antwoord was ontstellender stond maar f. 16 op de spaarbank. Nu is met deze bank overeengekomen, dat slechts gelden mogen worden opgevraagd, op ver toon van een machtiging, welke behalvo door den secretaris, moet zijn geteekend door den voorzitter en den penningmees ter. Het bleek, dat de secretaris op 26 Maart f. 64 had afgehaald, op 10 April i 35 en op 13 April f. 25. Hij had toen telkens een machtiging overgelegd. Behalve zijn eigen handteekening stoüden er twee val- sche handteekeningen op de machtigingen. Terwijl de voorzitter en de penningmees ter van deze verduisteringen en valsehheid in geschrifte aangifte gingen doen, hebben enkele leden van het Hoefijzer in de buurt van de woning van den secretaris geposte Toen de beide bestuursleden van het poli tiebureau terugkwamen, meldden de wach ters dat T juist was uitgegaan en dat hij daar en daar liep. Oogenblikkelijk zijn do voorzitter en de penningmeester den secre taris nageloopeh. Het gelukte hun hem ini halen. T. is naar bet politiebureau go- bracht. Daar heeft hij een volledige beken tenis afgelegd. Van het geld is niets over* Do secretaris ia opgesloten. ZOLDERSCHUIT GEZONKEN. Gisteravond is op het IJ te Amsterdam een zolderschuit geladen met rollen papier omgeslagen en gezonken. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend De schuiten voerder geraakte mede fe water; hij werd bewusteloos opgehaald door de bemanning van een motorboot van de K.N.S.M Na bij gebracht te zijn is hij naar een gasthuis vervoerd. BRAND. In een der gebouwen van de N. V. Bis cuitfabriek De Lindeboom te Mijdrecht ont stond brand. Het gebouw, hetwelk werd ge bruikt gedeeltelijk als smederij, gedeeltelij* als magazijn voor de montageafdeeling. brandde geheel uit. Doordat de eigen spuit der fabriek zoowel als die der vrijwillige brandweer spoedig ter plaatse waren en RECLAME.7612 30 (ONE WONDERFUL NIGHT). Uit het Engelsch van LOUIS TRACY. Vertaald door J. M. (Nadruk verboden). 14) Mr. Curti9 en mr. Devar, gaat u met mij mee? We moeten direct weg. Mr. Dever, hebt u uw eigen auto hier? Ja! Zoudt u uw chauffeur dan misschien willen opbellen om over een kwartier bij de Yard te komen 1 Taxi-chauffeurs kletsen altijd onder elkaar. Ik heb daarom liever een particulieren wa gen voor ons avontuur van straks. Curtis raadde Lady Hermione om dadelijk naar haar kamers te gaan en rustig te gaan slapen; Oom Horace en tante Louisa gin gen naar het rustige hotelletje, waar zij hun intrek hadden genomen. Lou, zei hij ik kan uit die heele ge schiedenis niet meer wijs worden, en jij? Ik ook niet. Horace. Maar lieve deugd, ging hij voort, wat is dal voor 'n eigenaardig soort hu welijk? kom! in orde, antwoordde de ereldwijzp dame. Die twee zijn nog een onwennig ze doen nog niet lief tegen aar. maar dat komt gauw genoeg. Heb je W*1 gemerkt. En tante Louisa gaf een verslag van haar hei w„tn?,n1een '°t de taxi met een ruk voor aet hotel stilhield» HOOFDSTUK X. Middernacht Na een snellen rit kwam het drietal in Scotland Yard aan. Is Furneaux hier? vroeg Winter aan een agent. Ja. sir. Hij heeft mij gezegd op den uitkijk te gaan staan en hem direct te waar schuwen als u kwam. Winter liep de gang door naar zijn eigen kamer, waar hij iemand gebukt zag staan over een album met foto's van misdadigers. Hallo, Georgel zei de man tegen Win ter Toen zonder een oogenblik te aarzelen: Goeden avond, mr. Curti9 mr. Devar. GoedeD avond. mr. Furneaux, zei Cur tis, verbaasd dat deze man. dien hij nog nooit gezien had, zijn naam kende Daar Furneaux maar tien minuten beschikbaar kon stellen, verzocht Winter Curtis zoo kort mogelijk te vertellen wat er gebeurd was sedert hij de jas van Hunter had aangetrok ken. Uit wat u mij vertelt zou ik zeggen dat u zich in uw leven nog niet veel met jonge dames hebt ingelaten, zei Furneaux. Daar hebt u gelijk in. Natuurlijk niet, anders zoudt u wel voorzichtiger zijn geweest Maar ik kan u geluk wenschen werkelijk U hebt een vrouw en u zuil gauw genoeg merken dat hel een godin is terwijl de meesten denken dal ze mei een godin trouwen en laler mer ken dat ze alleen maar een vrouw hebben gekregen Uw sombere philosophie mag juist zijn, mr Furneaux. maar mijn huwelijk is alleen maar een vorm Ik ben alleen in naam Lady Hermione'9 echtgenoot Winter maakte een eind aan deze conver satie. Zeg Charles, vroeg hij, hoe kwam je er toe de auto van graaf Vassilan te be sturen en waar heb je hem naar toe ge bracht? Heel eenvoudig; toen de inspecteur mij kwam vertellen dat de graaf naar Carl ton was gegaan, dacht ik wel, dat hij veel te opgewonden zou zijn om op zijn kamers te blijven: daarom ging ik op de loer staan. Het duurde ook niet lang of er werd om een taxi geroepen. Ik had mij voor alle even tualiteiten als chauffeur gecostumeerd en kreeg van den geroepen taxi-chauffeur ge daan, dal ik zijn plaat9 mocht innemen. Een andere leege taxi liet ik volgen met den chauffeur wiens auto ik bestuurde. Ik moest den Hongaar naar Commercial Road rijden en hij zei mij op den hoek van Globe Road te wachten. Hij verdween in de menigte Russen, Hongaren en Polen, che tegen dien tijd de straten van deze buurt bevolken. Ik glipte in de tweede auto, deed mijn chauffeursjas uit en holde den Graaf achterna. Ik haalde hem in, juist toen hij de straat overstak, en een huis binnenging. Een poos later kwam hij er weer uit met een meisje, dat gebroken Engelsch sprak. Zij leek nij een Italiaan9che; ik kon een gedeelte van hun gesprek opvangen. Zij komen niet meer hier Excellenza. zei ze. Om ha'f een vind' u ze in hel restaurant van Morris Siegelrr.an Ik had genoeg gehoord en de chauffeur de échte nu gaf me een teeken dai Vassilan weer naar het hotel ging Dus kwam ik zoo gauw mogelijk hier heen en belde je op. Mr Curtis, zei Winter na op zijn hor loge gekeken te hebben, we moeten op het pad We zullen u en mr. Devar even onherkenbaar maken. De detectives veranderden zichzelf en de beide vrienden in stokers van een schip en gingen naar buiten om in Devar's auto, die inmiddels gearriveerd was, te stappen. Vooruit, er in jongens! Maar de chauffeur 9prong van zijn zitplaats. Hier, wat.... Het is in orde, Arthur, zei Devar. Wat. in orde? Deze auto is voor mr. Howard Devar. riep de man woedend uit. Drommel, ben ik dat soms niet En toen de chauffeur den spreker eens goed opnam wist hij van verbazing niet wat hij zeggen moest. Zij lieten de auto in Mile End Road, niot ver van Londen Hospital, stoppen. Blijf hier tot half een wachten en rijd dan, als we er nog niét zijn. naar Sydney Street tot aan den hoek van Pearl Street. We gaan naar het restaurant van Morris Siegel- man, een paar huizen verderop. Als wij langs je loopen, doe dan of je ons niet kent, maar volg op een afstand. Op dit late uur waren de straten in dit stadsgedeelte met een cosmopolitische menigte gevuld en de vier smerige stokers vielen absoluut niet op, toen ze het restau rant van Morris Siegelman binnenstapten. Het ging daar lustig toe en het duurde nist lang of Devar begon een mooi lied te zingen van liefde en mooie meisjes, zoodat er spoe dig een groepje van een man of dertig om hem heen kwam slaan leder couplei werd mei handgeklep en kreten van „Brava ..Encore" Herrlich" begroet In een hoek van het café zat Graaf Vassilan. mei het knappe Italiaansche meisje en een jonge man aan een tafeltje. Laten we gaan eten. zei Furneaux plotseling Hij had namelijk gezien dat een man en twee vrouwen van het tafeltje Baast dat van Vassilan weggegaan waren. En zoo gebeurde het dat Curtis zijn vierden maaltijd sinds het vallen van den avond nuttigde; dezen keer kreeg hij spa ghetti la tomato. Furneaux hoorde den graaf op ongeduld digen toon vragen: Komen ze dus van avond r»et? Misschien niet vanavond, maar komen doen ze zeker, misschien morgen, mis-« schien overmorgen, zei het meisje in ge broken Engelsch. De graaf trok een blaadje uit zijn op schrijfboekje en schreef er snel iets op. Daarop zei hij iets in het Magyaarsch tegen den Hongaar, die naa9t hem zat, blijkbaar een boodschap in velband met het briefje, dat hij hem overreikte. Het is nu tijd om een opstootje te ver oorzaken, mompelde Winter tegen zijn met gezellen. Als er genoeg Hongaren in de buurt zijn kan ik daar wel voor zorgen, zei Devar, die een paar semesters in Ternes-. var gestudeerd had. En Devar begon te zingen. Mei een lichte, aangenaam klin kende tenor zong hij melodieuze Hongaar- sche balladen en de groep, die zich om hem heen verzamelde en aandachtig toeluis terde. werd steeds grooter. Door h«rt gezang aangetrokken kwamen allerlei ongure ele- rr.enlen van de slraat het lokaal binnen. Vooruil! brulde Winter *n op hetze'fde oogenblik vloog hun tafelfje ondprsleboven en hel aardewerk viel kletterend legen d*n grond. Plotseling heerschle de grootste wanorde in hef lokaal en de mensrhen die niet wisten wat er eigenlijk aan de hand was. drongen samen in den hoek waar de graaf en Winter en zijn vrienden zaten. (Wordt vervolgd). J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9